iadiO)) In GOALPARA en GOALPARA DE ELZENBER De Vierdaagsche Afstandsmarschen ^A6vïtna) Ve zeep yoot actieye mensen, KiXONA SPOPJlttP yetkwikkend na uetmoeienisl VRIJDAG 29 JULI 1938 Voorrangsweg - geen wandelweg Derde dag 21 uitvallers „Vierdaagsche'-typen NIJMEGEN, Donderdagavond De waarheid moet gezegd worden: een voorrangsweg voor het snelverkeer, is geen wandelweg. De nog rond 4500 deel nemers, die vandaag op pad waren en elk oogenblik schichtig omkeken, wan neer opnieuw een haastige automobi list wilde passeeren, zullen 't toegeven. De N. B. v. L. O., die, naar wij weten op goedwillende critiek .prijs stelt, zal goed doen nu, na drie jaar proefneming, de route voor den derden dag: 't kaars rechte stuk van Nijmegen naar Arnhem en terug, prijs te geven en iets anders te zoeken. De opmerkingen, die we hierboven gaven en die een weerslag vormen van vele stem men van wandelaars, houden tegelijk een compliment in voor de Vierdaagsche en de .wandelsport. Men zegt wel eens, dat de tegenwoordige wandelsport alleen tot doel heeft „kilome tervreters" te kweeken. Wanneer dat zoo was, dan zou er geen critiek op de route van vandaag zijn, want als weg is het traject Nijmegen—Arnhem prachtig: alles glad beton. Maar de deel nemers aan de Vierdaagsche stellen wel degelijk op prijs het landschapsschoon en het landelijk karakter van de omgeving waar zij doortrekken Mooi Arnhem Wij doen stellig niet tekort aan de schoon heden van Arnhem, als we den weg naar Arnhem afkeuren. Wat hebben toch de 55ers weer kunnen genieten van den prach- tigen omweg door de bosschen van Rosen- daal en Zijpendaal. Dat was, hoewel hat „straatje om" van 15 km anders zwaar ge noeg is. ditmaal bijzonder de moeite waard. En Arnhem zelf liet zich weer van haar beste zijde kennen. Duizenden stonden rondom het Velpenplein en overal waar maar slechts een wandelaar was te zien en de politie had de zaak weer keurig ge regeld. In de Bloempot speelde de Marinekapel vroolijke marschen en de muziek van do infanterie en van de P.T.T. bracht de wan delaars de brug over, terug in de beton- rimboe. Hier zijn op dezen moeilijken derden dag heel wat deelnemers „gesneuveld".. in totaal 21. Vanmorgen waren er al 18 thuisgeble ven, zoodat het dagtotaal der uitvallers op dezen derden dag bijna even groot is als dat van de eerste twee dagen bij elkaar. Wat zien ze er schattig uit in het nieuwe Novana. Ook voor de allerkleinsten zijn er de aardigste Novana-modellen! In mooie pasteltinten, waschecht. Voor groot en klein is Novana de aangewezen dracht I In wol, kunstzijde en katoen. GEEN GOED ZOO GOED ALS ONDERGOED N.V. Tricolhbriek Te Strele Ver kou leren, CA tien N.B.) De route van den derden dag Et tn Brutus? Onder de uitvallers was er ook een van de Deutsche Reichsjugend. Algemeen had men de verwachting uitgesproken, dat deze groep van 40 kerngezonde jongens, die het zoo bijzonder naar hun zin hebben, „terug zouden gaan zooals ze waren gekomen''. Nu, wat een van hun leiders ons daar gisteren van vertelde, deed het ook wel ver wachten. Dezelfde club had al eens van Düsseldorf naar Nüraberg geloopen, drie weken achter elkaar eiken dag 30 km! Maartegen een blindedarm-ontsteking kan ook de beste looper niet op en vandaar deze uitvaller. Was een der jongens wegens blaren wee uitgevallen we zouden het ook niet erg hebben gevonden. De „Hitlerjugend" want dat is deze Reichsjugend nu krachtens wettelijk voor schrift geworden heeft het hier anders best naar den zin. „Zu Hause kann 's nicht besser sein!" zeide ons een der leider?. Nu, welk hooger getuigschrift wil men nog? We zagen ze vanmiddag aan den maaltijd en ze vonden alles „vorzüglich". Volgend jaar willen er 250 komenf Geen haar minder! Wie anders, zooals wij vandaag, uit de auto van den perscommissaris, onze Hol- landsche meisjes en jongens op pad ziet, constateert, dat die het geen haar minder doen. Moet men de vroolijke „Blauwvosjes" uit Nijmegen eens zingend op pad zien. Nog in geen drie jaar een uitvaller gehad en niet eens naar Nürnberg geloo.pen. En vlak onze studenten „Pro Patria" uit Leiden en de „Utrechtsche Studentenweer baarheid" niet uit! Die loopen in hun ouderwetsche, maar traditioneele uniformen met slobkousen en een geweer op den schouder. Voor onzen geest komt dan in eens weer een lange rij van goedloopende groepen: de keurig loopende heeren van „Neptunus" uit Rotterdam met hun baarlijke vlag; de blau we werkers van Thomsens Havenbedrijf, de „Vlug en Vaardigers" van Patrimonium uit Amsterdam, de C.W.S „Onder Ons", uit Loos duinen, is hier ook van de partij en dan. we noemen ze met graagte en zonder voorkeur: de Chr. Wandelsportvereenigingen „Wandel mee" en „Oranje-Wit" uit Dordt, „De Jolige Staippers" uit Schiedam, „Op sterke beenen" en „Voor ons plezier" uit Utrecht Variatie Aan variatie in kleeding, geaardheid, wijze van loopen ennamen geen gebrek. Om maar een kleine greep te doen uit de staalkaart: er loopen „Jutters" mee met groote strandhoeden en „Blauwvingers" uit Zwolle (hoor!) blootshoofds; er zijn Dwaal sterren en D ames Die Doorzetten (maar die worden elk jaar minder in aantal, hope lijk geen tijds-verschijnsel); dan heeft men „Generaal Karei van der Heijden" naast „De Optimisten" en er is zelfs een W.S.V. „De Geus" waarvan leider is de heer... De Geus! En zoo het bij de vereenigingen is. zoo is het bij de individueele deelnemers: ieder kleedt en uit zich naar eigen smaak. Er zijn nu al drie wandelaars, die op klompen eiken dag 40 of 55 km loopen: er is een man genaamd „Hamilton", die niet offi cieel meetippelt, met een bord op den rug, dat hij te voet naar Indië is gegaan en 19.000 km heeft geloopen in Egypte Waar om uitgerekend in Egypte, vraagt men en waarom geen 20.000 km? Er zijn twee meisjes met kersroode lippen en vier meisjes met framhozenkleurige jur ken en ontelbare heeren met grijs flanellen broeken. Wat geeft het ook? Als ze niet uitvallen mogen ze best op vallen en voorzoover ze niet opvallen valt het niet op als ze uitvallen, wat weer zou pleiten voor het dragen van een flanellen pantalon. Morgen Is de laatste dag Intusschen is de voor de loopers zoo moeilijke derde dag nu al weer voorbij. Van de 4570 wandelaars, die Dinsdag startten, zijn er voorloopig nog 4487 „en route". Vanavond hebben dokter Avenarius en mej. De Haas, van 't Ned Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage, het nog druk met knietjes en onwillige spie ren, maar morgen gaan allen, die kun nen, weer vol moed op pad naar Cuijck... en naar Nijmegen, om er hun kruis, kroon of cijfer in ontvangst te nemen. Het zal een ontroerende gedachte voor vele oud-gedienden zijn, dat de goede jhr van Wei Ier. zooveel jaren voorzitter van den Bond, er nu niet meer is om met een be- minnelijken lach het eere-metaal te over handigen. Vanmiddag heeft kapt Dürst Beitt den nobelen edelman tijdens de perslunch met een treffend woord herdacht De Vierdaagsche gaat echter door en blijft het is gelukkig de belangstelling ook van officieele zijde houden. Vandaag waren er weer verschillende hooge mili taire autoriteiten en gister zag zelfs de Commandant van het Veldleger nog even gelegenheid de troepen moed in te spreken. Morgen komt ook, als het hem mogelijk is, de Minister-President, Dr H. Colijn. Als het weer nu maar zoo blijft als het de eerste drie dagen is geweest, dan wordt het. een glorieus slot GEMENGD NIEUWS Gevaarlijke manier van doen Dat het aschbakjesvraagstuk in automo bielen altijd op even doeltreffende wijze is opgelost zijn wij zoo vrij om te betwijfelen, maar dit behoeft nog geen reden te zijn, zoo schrijft ons de K.N.A.C., om brandende peuk jes sigaar of sigaret uit een der raampjes van een rijdende atuo te gooien. Onlange is het gebeurd dat zoo'n brandend sigaren- eindje terecht kwam tusschen de kleeding van een juist voorbijkomenden motorrijder, die niets kwaads vermoedende doorreed um plotseling tot de ontstellende ontdekking te komen dat zijn kleedingstukken brand had den gevat. Doordat hij zijn tegenwoordig heid van geest niet verloor werd erger voor komen, Voorts is het gevaar van boschbran- den welke op deze wijze kunnen ontstaan lang niet denkbeeldig. De K.N.A.C. spoort dan ook ieder aan om alvorens sigaren- of sigaretteneindjes weg te werpen deze eerst te dooven. Insecten-bestrijding per vliegtuig Proeven te Ypenburg Tegen insectenplagen worden onze cul- tv.urgewassen. onze parken, boomgaarden en bosschen in den laatsten tijd meer en me^r bespoten met insectendoodende stoffen. Voor boomen was het evenwel moeilijk de toppen en den bovenkant der bladeren te bereiken. Elke vacantie-dag is er één! Ze rijn kostbaar die vrije dagen I Laat er géén verloren gaan, door hoofdpijn, migraine, onwelzijn of kou-vatten. Zorg «oo'n zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij U te hebben. Helpen direct I Slechts 20 cent Bent U een actief man? Bent U een vrouw, die het druk heeft? Rexona Sportzeep zal U fit houden, gezond en in goede conditie. Want deze Sportzeep bevat nieuwe, heilzame bestanddelen, die Uw gezondheid beschermen en Uw zenuwen en spieren wel dadig versterken. En het schuim is iets geweldigsl Het dringt door tot diep in de poriën van de huid. Verjaagt al het stof en vuil, dat na een werkzame dag de huid is binnengedrongen en voorkomt daardoor infectiegevaar. Het maakt tevens, dat de poriën van Uw huid hun normale functie weer onbelemmerd kunnen verrichten. Wanneer U vermoeid is, geef dan Uw lichaam, wat het nódig heeft. Gun Uzelf het genot van een heerlijk fris Rexona-badl Vandaag, morgen en voortaan elke dag. BIJ ELKE GOEDE WINKELIER VERKRIJGBAAR Daartoe heeft men thans het vliegtuig te baat genomen. Zooals we reeds berichtten zijn daarmee pp Ypenburg proeven genomen. Het initiatief daartoe nam de vrijwillige organisatie van sportvliegers (V.O.S.), die, nadat zij eerst met een in een vliegtuig ge bouwd bestuivingstoestel proeven op het vliegveld had genomen, twee aeskundigeu uitnoodigde deze proeven bij te wonen. Het waren de heeren ir. J. J. Fransen entomoloog van de samenwerkingscomm s- sie inzake de bestudeering en bestrijding van insectenplagen in bosschen en D. A. C. Schoevers, phyto-patlholoog van den plantenziektenkundigen dienst Het bestuivingstoestel is zóó eenvoudig van constructie, dat het zonder eenige moa.- te in kort tijdsbestek in elk sportvliegtuig kan worden aangebracht. De bus van het toestel kan 25 L. bestui- vingsmateriaal bevatten, wat voldoende ge acht wordt voor eenige hectaren bosch. Door den harden wind, die er stond bij de proeven, kan een juist oordeel over de doel matigheid niet gegeven worden. Binnenkort zullen weer proeven genomen worden. Ontploffing in een landhuis Twee personen loopen brandwonden op Ook twee boerderijen verbrand NUNSPEET, 28 Juli. In een landhuis onder Hulshorst, gem. Ermelo, is brand ont staan bij het aansteken van een nieuwer* butagascylinder. In het huisje, toebehoorende aan mevrouw de wed. dr de Haan uit Amsterdam, logeer den, behalve de eigenaresse, mevr. Holdert uit Amsterdam, met haar moeder, schoon moeder en dienstmeisje. Gistermorgen vroeg wilde de jonge mevr. Holdert met haar dienstmeisje den nieuwen gascylinder aansteken. Het meisje draaide de stop Tos, terwijl mevr. Holdert een bran dend petroleumstel wilde uitdraaien. Het schijnt, dat het stel nog niet goed uit is ge weest, toen de cylinder losgedraaid werd. Er volgde een hevige ontploffing, waardoor de keuken in een oogenblik in vlammen was eehuld. Mevr. Holdert werd aan armen, beenen en hoofd gewond, het meisje aan beide armen. Ondanks de hevige pijnen be hielden zij de tegenwoordigheid van geest en waarschuwden zij de andere huisgenoo- ten, die nog te bed lagen. Dezen konden zich in veiligheid stellen. Het landhuis brandde af. Eenig huisraad kon nog worden gered, een nieuwe auto echter ging verloren. De inboedel en de auto waren niet ver zekerd. het huis slechts laag. Terwijl de brandweer hier nog bezig was. ontstond brand in de boerderij van den landbouwer E. Pap, te Nunspeet. In een oogenblik van tijd stond het geheele huis in M eren wijding. 10.20 Voor Arbeiders In Continubedrijven. 12.001.45 Gram.muziek. (Om ca 12.15 Ber.). 2.00 Flhnkwartiertje. 2.15 Orgelspel, en gram.muziek. 3.00 InteT. view. 3.30 Gram.muziek. 4.30 Causerie „Zwit serland zooals men het niet kent". 4.50 VA RA-orkest en gram.muziek. 6.30 VARA-or- kest 7.00 Filmland. 7.30—8.00 Causerie „Wondergeloof en Wonderverhalen (V)". 8.05 Herhaling SOS-Ber. 8.07 Ber. ANP. 8.20 Gram.muziek. 8.30 Voorspel en le acte van de operette „Vlktorla un<3 ihr Husar". 9.15 „En nu... Okè". 10.30 Ber. ANP. 10.35 Gram. muziek. 11.00 „Sylvla"-Amusementsorkest en solist 11.30—12.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 301.5 m. KRO-UItzending. 8.01' Gram.muziek. (Om 8.15 Ber.). 9.15 Sportre portage. 9.45 Gram.muziek. 10.10 Sportrepor- tage. 14.30 Gram.muziek. 11.05 Sportreporta- ge. 11.25 Gram.muziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Ber. 1.00 Sportreportage. 1.30 Ber., gram.muziek. 1.45 Voor de rijpere Jeugd. 2.15 Sportreportage. 2.45 Kinderuur tje. 3.45 Ber., sportreportage. 4.15 Gram.mu ziek. 4.45 Sportreportage. 6.30 Gram.muziek. 5.45 De KRO-NachtegaaltJes. 6.15 Gram.mu ziek. 6.20 Journalistiekweekovensicht. 6.45 Gram.muziek. 7.00 BeT. 7.15 Causerie „De Napolontische Legende". 7.35 Actueele -. ANP, Mededeelingen. muzikale omlijsting. aetherflitsen. br. 8.15 Meditatie 8.35 Gram.muziek 9.10 „Ekaterln« (gr.opn.). 10.30 Ber. ANP. 10.4/9 FUmpraatJe. 10.5512.00 Gram.muziek. DROITWICH. 1500 m. 11.29 Orgel. 12.05 sextet 2.50 Orgel. 4.30 octet 7.20 kwintet. 7.50 or kest 8.20 Radiotooneel. S.35 Plano. 10.45 con RADIO-PARIS. 1648 m. 8.10—9.20; 10.05 en 12.85 Gram.muziek. 1.50 Zang. 2.05 Gram. muziek. 3.20 Zang. 4.05 Gram.muziek. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m.s 12.20 en 1.S0 orkest 2.20 Gram.muziek. 3.20 Gram.muziek 3.35 Harmonica. 3.50 Gram.muziek. 6.20 Zang 6.50 en 7.30 GrAm.muziek. 8.20 Viool en plano. 10.30 concert VOOR EEDERE BEURS VOOR ELK INTERIEUR hebben wy een passende verlichting. RADIO BAKKER KAASMARKT 8 ROTTERDAM lichter laaie. Een boerderij, die er vlak naast was gelegen, bewoond door de weduwe Raayen, eveneens eigendom van den heer Pap. vatte tevens vlam en ook deze boer derij brandde gehee] uit. Twee kalveren kwamen in de vlammen om Door autobus gegrepen Dienstbode en twee kinderen gewond ARNHEM, 2S Juli. Een der vele bus sen van de Geld. Tramweg-Mij, die dage lijks den Velperweg alhier passeeren, heeft hedenmiddag te ongeveer half één een dienstbode, die met twee kinderen den weg overstak, gegrepen. De dienstbod., de 20-jarige mej. v. V.,werd, zoowel als de beide kinderen, tegen den grond geworpen en gewond. Het meisje en een der kinderen, resp. van 3 en 4 jaar, lie pen een lichte hersenschudding en eenige andere kwetsuren op. Het andere kind, een jongetje, kreeg een groote hoofdwonde. De kinderen werden naar het Kinderziekenhuis en de dienstbode naar het gemeente-zieken huis vervoerd. De beide peuters waren bij hun grootouders gelogeerd, daar hun oudea'S tijdelijk in Groningen vertoeven. bestaat 'n kwaliteitsverschil, 't welk menig theeverkooper, handig soms verbloemen wil. GOALPARA in blik verkocht of los, is NIET DE ECHTE maar eischt U LOOD VERPAKKING, ja, dèn heeft U eerst DE RECHTE! VRAAGT UW WINKELIER EENS EEN PAKJE; DUIZENDEN THEELIEFHEB BERS VINDEN GOALPARA 'N GENOT, iets HEEL ANDERS dan gewone Thee. DE BEROEMDE MELANGE 38 ct. 3-ponds kistje 5.25 dus ca. 5-ponds kistje 8.50 34 ct. SWEERS HANDEL MAATSCHAPPIJ HEERENGRACHT 451 AMSTERDAM-C. ICO I 34 ct. 3-ponds kistje 5 dus ca. 5-ponds kistje Q.32 ct. ,.JOOR# 6.R VAN DER BEÏK- (41 „Ja, die! Nu hebben we, omdat we zeer voorzichtig zijn eens geïnformeerd naar zijn huishouden. We wisten, dat hij in tijden als er wat te verdienen valt en als er geen erge ziekten zijn in zijn gezin, niet in de kerk komt, maar zoodra de armoe hem begint te knijpen, dan verschijnt hij weer. Eerst in de kerk en een week daarna bij ons om hulp. Je begrijpt dat zooiets door ons niet kan volgehouden worden niet alleen om 't geld, maar bovenal omdat 't niet past." Langzaam aan begon Gijs te begrijpen waar de ander met zijn plechtige woorden heen wilde. Een gevoel van weerzin kwam in hem op. En toen de predikant, die zich behaaglijk in zijn leunstoel had neergelaten en zich in een dunnen, blauwigen rook spon, die geurig ronddreef, voortging, kon Gijs zich moeilijk inhou den. Maar hij moest, hij kon zich niet verzetten. Doch als 'n redder rees in eens voor hem opde Petser. „Zie nu eenswe hebben uit betrouwbare bron, namen zal ik je niet noemen, vernomen, dat Klaas Verdijk af en toe met Flip Landers in connectie staat 't Woord kende Gijs niet, maar hij hegreep de zin. „De Petser, bedoelde." „Ik gebruik niet graag, scheldwoorden, maar die is het, ja. Zou jijmijonsdaarover misschien meer in lichtingen kunnen verschaffen. Jullie wonen daar als broeders naar ik hoor en(hij richtte zich op) jij bent verplicht 't kwaad gerucht te bevestigen ofte ontkennen maar dat laatste zal je niet kunnen, denk ik en ook niet willen?" Bij Klaas was er ook groote nood. De diakonie hielp, maar dat was voor dat gezin niet voldoende en de Petser was de redder, ook daar. Zonder aarzeling zei Gijs: „Wet ge me nou zegtmer det is onmeugelijk. Det is kwaodsprèkerij. Ik kin Klaosse en Merieje veuls te goed: Neje hur det kan nie; det kan nie waor zijn. En ge zegt zelf, det wij dicht genogt bij mekaore wooine om alles te wete. Geleuf 't nou nooit det Klaos det zal doen. Mee ginnen Petser 't aonlegge." Met stijgende verontwaardiging had Gijs gesproken. „Mer ik weet 'n schooine oplossinggaaij 't um self vraoge. Ge het dan 'n goeie gelegenheid om de miense van den Elzenberm in d'r huishaauwens is op te zuuken. Wij heu- ren ook bij de gemènte." Toen was er ineens in den kalmen man, die zich zeker wist van de eindelijke overwinning op dezen arbeider een groote verontwaardiging. „Dat laatste is van Gijs Streef, die 't niet kon verkroppen, dat wijlen Jan Donkerstal boven hem stond." Gijs schrok. Nu hing zijn karige armoeds-ondersteuning tusschen hen in. Die moest hij nu nog redden en hoe kon hij het anders doen dan door een vernedering. „Ik heb er niks kwaods mee bedoeld," zei hij verlegen en zeer deemoedig „ik bedoel mer, det wij oe nooit zien, en det mijn Stijn zoo gère is mee oe praoten wou." Dadelijk was er bij, Schravers weer de zachtere toon, hoe wel zij was van den man op de verhevenheid. „Dus dat van Klaas Verdijk zou laster zijn." Doordringend keek hij Gijs aan, die zijn oogen op zij wendde en langs hem heen keek. „Ikzou mène van wel, en wij magge nie lastere." Ze stonden nu allebei, 't Onderhoud was afgeloopen. Tien minuten later liep Gijs op den grintweg in den vroegen nacht „Mer ik wor ginne verraojer." Dat hij gelogen had was hem een genoegdoening voor de vernedering die hij had ondergaan. Moest hij Klaas waarschuwen? Wijd lag de polder om hem heen, onzichtbaar, 't Geluid van zijn klompen was 't eenige gerucht. Als een donkere streep ging de oprijlaan van Maar de Bruin 't land in tot de onzekere schaduwvlek, waar de hoef moest liggen. Hij kon niet weigeren, 't Moest, 't móést. Ze konden niet zonder hulp verder. Zijn handen waren sterk, zijn rug nog ongekromd, en hij kon werken. Had niemand hem nu noodig, dan moest hij den Petser te vriend houden. Elk dubbeltje was er een. En eens zou hij weer werken, al was 't als polder jongen aan 't nieuwe Kanaal. Er was een groote bitterheid in hem. Was dat een dominee die hem aanzette tot verraderswerk. Ofvoorzichtig was het zijn plicht geweest om de waarheid te zeggen? Maar dan was 't uit met zijn verdienste bij den Petser. Ach, ach, dat die Jan Donkerstal nou hier ook aan zijn eind moest ko men. En met schrik dacht hij er weer aan, dat 't zijn eigen jongens waren geweest, die dc oorzaak waren geworden van de groote verandering in zijn leven. Van vaste arbeider een scharrelaar. Moest hij Stijn alles vertellen van het onderhoud met den dominee? Als een verlichting zou het voor hem zijn, maar voor haar, voor zijn best wijf een zorg, een verdriet bij al 't andere. Stijn zat bij 't kleine olielampje, dat vlak voor haar op tafel stond, te lappen. In het spaarzame licht waren de oog holten en de lijnen om haar mond dieper dan bij dag. Was ze al zoo oud, zoo oud door de zorgen ende ontberingen! 't Was koud in huis. Gijs keek na een vluchtigen groet in de kachel. „Ik docht, ik zal ze mer uit laote gaon, we kanne nou toch nar bed". Gijs was nog warm van het loopen, maar toen hij even zat voelde hij de kilte van 't onverwarmde kamertje. Zwijgend kleedden zij zich uit. Gijs was driftig in zijn bewegingen. Dat gezicht van Stijn had hem meer getroffen dan al de woorden van den dominee. Als ze nu alles wist, wat dan? Toen ze beiden in de bedstede lagen, voelde Gijs hoe koud Stijn was. „We hebben toch nog stook genogt", mopperde hij en zijn zware stem gonsde in het bedompte, kleine slaaphokje. Stijn verdedigde zich niet, ze zweeg. In dezen eenzamen avond was de nood als een onafwendbare dreiging op haar afgekomen. Nu zag ze geen uitweg meer. Een denken aan zooveel anderen, die ook leden als zij, gaf haar geen ver lichting. Zelfs de berichten uit de oude Beemskanter, die de kinderen mee uit Dengeren hadden gebracht, en waarin stond van de wreedheid der Engelschen tegenover de vrouwen en kinderen der Boeren in Transvaal, hoe ze verkommerden en wegstierven in de gruwelijke kampen achter het prikkel draad, drongen niet voldoende tot haar door. Nu was 't enkel haar eigen verdriet, hun eigen armoe, die haar voor oogen stond. Dat andere was zoo ver*

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8