Jlieuiuc £riïtsdjf (üoitrnut N i v A Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken De godsdienst verdrongen Oud-Volontairs marcheeren door Kampen PALTHE abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/a Ct Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 DONDERDAG 28 JUL11938 19e Jaargang 9tfoertentieprifceii: Van 1 tot 5 regels t.171/» Elke regel meer0.22'/j Ingezonden Mededeeüngen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 't bureat) wordt berekend0.10 No. 6455 Het Belgische verbond „Verdinaso", dat van Noord- en Zuid-Nederland een groot „Dietsch" rijk hoopt te maken, wil, zooals we zagen de volks eenheid bewerken door uitroeiing van alle politieke partijen, behoudens die van zijn leider, natuurlijk. Het wil van de N.S.B. niet weten en streeft blijkbaar naar geestelijke om zetting. Overigens poogt het, évenals de N.S.B., beslag te leggen op de na gedachtenis van groote nationale gees ten als Groen en Kuyper. Vooral de laatste, was naar men betoogt druk bezig de politieke scheidslijnen te doen vervloeien. Wij laten rusten ,hoe groot onrecht Dr Kuyper, die immers steeds tegen „verflauwing der grenzen" waar schuwde, hiermee wordt aangedaan doch wijzen nadrukkelijk de valsche bewering af, dat de samenwerking tusschen geloovige Protestanten en Roomsch-Katholieken gaat in de rich ting van f pheffing van politieke par tijen met een eigen godsdienstig be ginsel. Alle verzekeringen ten spijt, dat de Christelijke groepen volkomen vertrou wen kunnen stellen in „Verdinaso", om dat „het nooit een nationaal belang kan zijn, de rechten van een der godsdien stige richtingen te kort te doen"; staat het voor ons vast, dat in zoo'n „nationale" samenleving het Christelijk beginsel geen recht van meespreken ^ou hebben of houden. Duidelijk blijkt dit uit een artikel in het nummer van 16 Juli, waarin een zekere Brunang zijn roomsch-katholieke geloofsgenooten gerust moet stellen. Deze verdedigt de juiste stelling, dat een christen-timmerman wel in gewe ten en als christen verplicht is een goed sluitende deur te maken, doch dat het absurd zou zijn zoo'n deur „een Christelijk-functionneerende deur" te noemen. Ook een werkgever, die zjjn arbeiders rechtvaardig bejegent, han delt daarmee nog niet „christelijk". Dit zou eerst zoo zijn, „als niet de na tuurlijke gemeenschap, maar God het souvereine beginsel is van ons han delen". Volkomen juist, maar daarom eischen Gods Woord en Wet ook van den timmerman, dat hij zijn arbeid zal zien als „Goddelijk beroep" en dat de werkgever „rechtvaardig" zal zijn niet uit berekening of humanisme, maar omdat hij zich rentmeester van God weet en Hem verantwoording schul dig is. Hieraan verandert niets de tegen werping van den schrijver, dat „de natuurlijke gemeenschap voor ons, als burger, geen souverein beginsel is en wij dus zeker niet de illusie behoeven te koesteren, dat God dit voor ons, als Christen, wèl is". Want hierin steekt wel een zeer groote dwaling. De na tuurlijke gemeenschap mag voor ons geen souverein zijn; en al miskennen wij steeds weer de souvereiniteit Gods in ons leven, daarmee veranderen we niets aan Gods recht, want dat is niet afhankelijk van onze meening, doch staat objectief buiten ons vast. De oplettende lezer merkt uit déze foutieve redeneering weer hoe de gronddwaling steeds doorwerkt: men handhaaft niet den eisch, dat de mensch zich gehoorzaam moet onderwerpen aan Gods Wet, doch men stelt de na^ leving daarvan afhankelijk van 's men- schen inzicht. Geen wonder, dat men dan tot de oud-liberale stelling komt: „Staats manskunst eischt enkel zuiver-natuur- lijke deugden: practisch verstand, een scherpe, zakelijke kijk op het hier en nu, op heden en toekomst, op vriend en vijand, op staat en nabuurstaat; instinct voor situaties; wilskracht om het inzicht te verwerkelijken binnen de grenzen van het mogelijke en wensche- lijke; voorzichtigheid; rechtvaardig heid; liefde; kortom een natuurlijke rechtschapenheid, d.w.z. een al zijn handelingen beheerschende trouw aan zijn volk, aan het beginsel dat het tijde lijk heil van zijn volk vertegenwoor digt". Het kan goed zijn, zelfs voor treffelijk, als de staatsman, zelf een vroom geloovige is, maar hij kan, op zijn terrein, zijn werk even voortreffe lijk verrichten als hij dit niet is." Duidelijker kan het toch niet ge2 worden. Een radicaler afwijzen van Christelijke politiek is niet mogelijk. Vooral niet, wanneer er ten overvloede nog aan toegevoegd wordt, dat een staatsman geen andere plicht heeft, „dan het sociale midden te scheppen dat het meest geëigend is om den mensch zijn natuurlijke volkomenheid te doen verwerkelijken; en dit milieu scheppen is voor zoover het z ij n aan deel betreft, tevens (vanzelf) dat meest gunstige milieu realiseeren voor het bereiken van het bovennatuurlijk doel van den mensch. Evenwel, het helpen verwerkelijken van dit laatste is alleen de taak van de Kerk, is alleen een gevolg van haar bovennatuurlijk gerichte, apostolische dienstbaarheid en heilige strijdbaarheid." Hier behoeven we niets aan toe te voegen. Onder welke gedaante het nationaal-socialisme zich ook aandient, het streeft in alle landen, Daiitschland, Nederland en België hetzelfde doel na: de Wet Gods heeft geen normatieve, maatgevende beteekenis voor het staat kundig leven. Maar daarmee is dit streven dan ook op één lijn te stellen met alle vrijzinnige actie, waartegen onze strijd ging en zijn wij ook hier tot principieele bestrijding geroepen. Kind in weck-ketel gevallen HELMOND, 27 Juli. In het gehucht de Dijk te Asten heeft gisteren ten huize van den landbouwer van Z. een tragisch ongeval plaats gehad. Toen het ruim een jarige kind even zonder toezicht was, is het in een met water gevulden weck-ketel gevallen en jammerlijk verdronken. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken waren vergeefsch, Een merkwaardige colonne in een feestelijk versierde stad Dr H. Colijn trekt voorop Een nieuwe naam voor de oude kazerne Kampen, 27 Juli. Door de smalle straten van de oude iJsselvesting Kampen marcheerde hedenmiddag een zeer bijzondere colon ne. Geen Kampenaar was thuisgebleven! Dicht opeengehoopt hadden de inwoners van het feestelijk versierde stadje zich langs den weg geschaard om van het voorbijtrekken getuige te zijn. Voorop ging de stafmuziek van het „Eerste". Daarachter: 800 oud-volontairs van het voormalig instructiebataljon, dat tot 1924 in Kampen gelegerd is geweest en toen is opgeheven. In rijen van vier kwamen zij voorbij. Voor op in de eerste rij: Dr. H. Colijn, minister van Staat, minister van Algemeene Zaken, maar'ookvolontair van 1886! Rechts van hem lt-gen. J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, commandant van het Veld leger; links van den Minister-President dó Burgemeester van Kampen, de heer H. M Oldenhof en de garnizoens-commandant van Kampen, lt.-gen. J. K. Lammerts. En daarachter, in twee honderd rijen vat: vier: opperofficieren, hoofdofficieren, subal terne officieren, onder-officieren, geleerden en ambachtslieden, bankdirecteuren en amb tenaren, hotelportiers en treinconducteurs, enz. enz., doch allen: oud-volontair van Kampen. Een heele drukte heeft deze invasie van oud-volontairs in het anders zoo rustige Kampen gegeven! Dat was reeds dadelijk bij de aankomst het gieval. Feestelijk gestemde reünisten werden ontvangen door een even feestelijk gestemde stad. En overal waaide de nationale driekleur. Veile gebouwen wa ren met groen versierd. De Minister-Presi dent arriveerde om ca. 1 uur. Hij gebruikte bij den heer J. H. Kok het noenmaal. Z.Exc. Minister van Dijk kon door verblijf buitens lands niet aanwezig zijn. De oude kazerne, waarin het voormalige instructiebataljon gelegerd is geweest en waarin thans de scholen voor reserve-offi cieren dier infanterie zijn ondergebracht, was gister het tooneel van ontroerende oogen- blikken, al werd er overigens niet veel ge legenheid tot langldlurige overpeinzingen ge geven. Want -om half drie reeds stelde de lange colonne zich voor de kazerne op en werd afgemarcheerd naar de Nieuwe Keus in de Broerstraat. Een even interessant als indrukwekkend schouwspel was deze tocht. De stafmuziek schetterde vroolijke marschen en daarachter marcheerden fier en krachtig 800 vaderlan ders uit alle lagen der maatschappij, van Minister-president tot portier en van luit.- generaal tot soldaat Men kwam oogen te kort om alles goed op te nemen. De reünisten, in het bijzonder natuurlijk Dr. Colijn, werden door de saani- gc.st roomde Kampenaren hartelijk toege juicht. De plechtigheid in het kerkgebouw en vooral de rede, welke de Minister-President als oud-volontair tot zijn mede-reunisten hield heeft op allen, die aanwezig waren, een onvergetelijken indruk gemaakt. Herin neren we slechts aan de passages, die Dr. Colijn in zijn eenvoudige, doch ontroerende toespraak wijdde aan de oud-volontairs, die hun leven lieten voor het vaderland. Met een diepe, aangrijpende stilte werden deze gevallenen herdacht. Even ontroerend waren de woorden van hulde en dankbaarheid die de Minister-Pre sident bracht aan zijn leermeester, wijlen generaal J. B. van Heutsz. Generaal J. B. van Heutz-kazerne Na de herdenkingssamenkomst hegaven de reünisten zicih in marsohformatie naar de voormalige I. B.-kazerne. Voordat de reünisten op het kazerneplein werden toe gelaten inspecteerden Dr Colijn en de gene raals de eerewacht, bestaande uit leerlingen van de school voor verlofsofficieren. Op het kazerneplein was een geluids-installatie ge plaatst. Op verzoek van den garnizoenscom mandant nam Dr H. Col ij n het woord. Spr deelde mede, dat de militaire autoriteiten haden goedgevonden, dat de voormalige I. B.-kazerne den naam kreeg van: „Generaal J. B. van Heutz- kazerne". Hoewel Zijne Ex. oordeelde dat de Garni zoenscommandant de onthulling zou moeten verrichten was dit spreker toch een groot voorrecht, daar hij een vertrouwenspositie bij Van Heutz had vervuld, wiens beeld diep in zijn hart was gegrift. Daarna werden de metalen letters onthuld onder het spelen van het .„Wilhelmus" door de Stafmuziek van het le Reg. Inf. te Assen. De garnizoenscommandant dankte met en kele hartelijke woorden. Deze plechtigheid was hiermede afgeloo- pen en de reünisten begaven zich naar cantine Om v,5jf uur had de ontvangst plaats van het eere- en uitvoerend comité door het Ge meentebestuur. In de pas gerestaureerde raadszaal nam men zooveel mogelijk op de raadszetels plaats, waarna de Burgemeester een wel komstwoord namens de -gemeente sprak. Daarna werden thee, sigaren en wijn geser veerd, waarna de ontvangst was beëindigd. Vervolgens werden de comités uitgenoodigd de tentoonstelling van het voormalige I B., in de Commissiekamers ingericht, te bezich tigen. Tot besluit van 'deze 'dag werd nog een concert in den tuin van de Buiten Sociëteit gegeven door het Stedelijk Orkest onder lei ding van den heer Hengevelde Bij de reünie van het Kamper instructiebataljon marcheerde Minister Dr H. Colijn aan het hoofd van den troep door de straten van Kampen. Links en rechts van den Minister resp. de burgemeester van Kampende heer H. M. van Oldenhof en de commandant van het veldleger Lt.-gen. J. J. G. baron van Voorst tot Voorst Nederland en Franco-Spanje Een regeling getroffen 's-GRAVENHAGE, 27 Juli. De Regee- ringspersdienst deelt het volgende mede: In aanmerking nemende, dat het gezag van generaal Franco zich thans nitstrekt over het grootste gedeelte van Spanje, heeft de Nederlandsche regee ring met diens bewind een regeling getroffen inzake wederzijdsche verte genwoordiging in dier voege, dat elk van beiden een agent zal vestigen ten einde de belangen van zijn landgenoo- ten voor te kunnen staan. Bovendien zullen in een aantal nader overeen te komen plaatsen sub-agenten, kunnen worden benoemd, die werk zaamheden zullen verrichten, vergelijk baar met die van consulaire ambte- Een erkenning, hetzij de jure, hetzij de facto houdt deze regeling niet in. Grootsche plannen voor het Duivensche Broek De gemeentebesturen van Zevenaar en Angerlo hebben grootsche plannen ont worpen tot het verbeteren en opnieuw verkavelen in werkverschaffing van Duivensche Broek een pl.m. 2000 H.A. stuk land dat wel reeds in exploitatie is, doch waarvan de waarde tot nu toe zeer beperkt bleef. De geweldige uitgestrekte vlakte, ligt tusschen de gemeenten Zevenaar, Wes tervoort, Lathum en strekt zich vandaar uit tot de IJselbanddijk. Ze wordt alleen door harde wegen omsloten doch door de uitge strektheid zelf is vorig jaar pas de eerste harde weg gelegd. Men heeft nu het plan om door betere afwatering, het aanleggen van harde wegen de gronden belangrijk te verbeteren en tot een grootere economische opbrengst te dwingen. De grondprijzen, die nu soms gedaald zijn tot f 800 en f 1000 per H. A., zullen daardoor belangrijk stijgen. Door het bijtrekken van omliggende terreinen hopen de beide gemeenten zoo een stuk grond van 3700 H.A. opnieuw in exploitatie te brengen. Een betere verkaveling zal het mogelijk maken, dat een 200-tal nieuwe boerderijen in deze streek zal kunnen verrijzen. Voor een en ander zal heit noodig zijn dat een nieuw gemaal wordt gebouwd, waarschijnlijk bij de Bevermeersche sluis. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP HOLTEN, 27 Juli. Vanavond omstreeks zeven uur is op den Deventer straatweg een ernstig ongeluk gebeurd. De 14-jarige A. Bannink stak te voet plotseling den weg over en werd daar gegrepen door een zeswielige truck uit Gorinchem. Het meis je was op slag dood, KNAAPJE VERDRONKEN ROTTERDAM, 27 Juli. Bij het spelen aan boord van het sleepschip „Wilhelmina", dat op de Nieuwe Maas nabij de buiten plaats Merode ligt, is het vierjarig zoontje van den schippersknecht P. J. Vos, wonen de aan booi'd van dat schip, overboord ge slagen en verdronken. Op verzoek van de IJsselmondsche politie heeft de Rotterdam- sche rivierpolitie in de buurt gedregd en na eenigen tijd zoeken slaagde de beman ning van de „Politie 3" er in het lijkje van het ventje op te halen. Het is aan de IJs selmondsche politie overgegeven. SEINPOST-BERICHT OAFE-REST. SEINPOST - SCHEVENINGEN bekend om zijn schitterende terrassen aan zee, opende zijn nieuw, geheel modern ingericht restaurant Onze voortreffelijke huiskapel verzorgt de diner-muziek. VALKENBURG (L.) HOTEL „V O N C K E N" BONDSHOTEL AJ4.W.B. 80 kamers alle m. str. water, tuin, terras. Garage 25 wagens (Vrij). Pens. pr. Hoofdseizoen 3.75, vóór en né 3.25. Telefoon 72 Vraagt prospectus Hotel ITTMANN NUNSPEET (niet meer aan den grooten verkeersweg) Penslonsprijs Voorseizoen ƒ4.50 en ƒ5.— Hoogseizoen 5.— en 5.50 Grooten Tuin met allweather Tennisbanen Hotel „ZILVEN" - L0ENEN (Vel.) Hotel „BEEKHUIZEN" - V E L P Hotel „STAMEREN" - M A A R N HET BESTE VAN DE BETERE BUITENHOTELS De maximum-snelheid 50 K.M. in alle gemeenten? Het ligt in de bedoeling van den Minister van Waterstaat, zoo meldt de Tel., binnen kort bij de invoering van de Verkeerswet voor te stellen, voor alle plaatsen van Neder land eenzelfde maximum snelheid te bepa len. Vermoedelijk zal dit voor de bebouwde kommen der gemeenten 50 K.M per uur zijn. Vermoedelijk zal de Minister een speling van 5 K.M. voorstellen, zoodat de automobi list of motorrijder bij het overschrijden van K.M. strafbaar zou zijn. Prot. Ghr. Tehuizen voor militairen Tweeduizend gulden bijeen Wij ontvingen de tweede verantwoording van giften voor den Centr. Bond voor Prot. Ghr. Tehuizen voor Militairen te 's Gravern- hage. Daaruit blijkt, dat met de bijdragen van het Koninklijk Huis en wat sommige correspondenten ontvingen, in totaal is ont vangen een bedrag van f 1912.15. Men ziet: het gestelde doel is nog lang niet bereikt. Daarom wekken we onze lezers nogmaals op deze actie wel te willen gedenken. Ondeugdelijke zalm gegeten Echtpaar bewusteloos geraakt Het bejaarde echtpaar P. uit Den Haag dat te Warmond een dagje op het water had doorgebracht werd toen het den vasten wal onder de voeten had plotseling onwel en bewusteloos. Dr W., die begreep hier met een geval van vergiftiging te doen te hebben, diende braakmiddelen toe. Na ongeveer een uur keerde het bewustzijn weer. Het is ge bleken dat zij broodjes met zalm uit blf: 'hadden gegeten welk» zalm niet goed meer was. Zij zijn per taxi naar hun woning ver voerd, Jeugdige gevangene ontvlucht Later weer ingerekend ZUTFEN, 27 Juli. Gistermiddag heeft een verpleegde van de jeugdgevangenis te Zutfen kans gezien te ontvluchten, toen hij in den tuin achter het gebouw aan het. werk was. Hoewel de politie dadelijk met het opsporingswerk begon, gelukte het den jongen zich in de bosschen in de omgeving schuil te houden. Vannacht werd hij ontdekt op het sta tion-emplacement te Deventer. Hij is naar Zutfen gebracht, waar hij weer is inge- slotem UTRECHT, 27 Juli. De hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Utrecht maakt bekend, dat de op 22 Juli in den gekanaliseerden Holland- schen IJssel ten westen van Oudewater gezonken twee vaartuigen thans gelicht zijn en de stremming van de scheepvaart is opgeheven, IN HET ZWEMBAD OMGEKOMEN ZUTFEN, 27 Juli. Gisteravond is de 21- jarige zoon van de familie Boers te Eefde, in het gemeente-zwembad aan den Graaf Ottosingel te Zutfen, vermoedelijk tenge volge van hartverlamming, overleden en verdronken. Een vriend, met wien hij zich te water had begeven, miste hem op zeker oogenblik. Deze waarschuwde het badper- soneel. Na ruim een half uur gelukte het aan een lid van de Zutfensche reddings brigade den jongen op te duiken. Dr. Hart suiker kon toen slechts den dood consta- teeren. VAN 13 METER HOOGTE NEERGESTORT HAARLEM, 27 Juli. In een steegje, naast het gebouw van de „Hema" in de Krais- straat, is een ernstig ongeval gebeurd. Twee bedienden waren bezig met het hijschen van goederen naar den zolder. Op zeker oogenblik raakte een pakje los, dat in de dakgoot terechtkwam. De 21-jarige A. Zwart, die op den zolder stond, besloot zich langs het hijschtouw te laten zakken om het pakje terug te halen. Toen hij bijna de goot had bereikt, brak het touw, met het gevolg, dat de jongeman van een hoogte van dertien meter op straat stortte. Met zware inwendige kneuzingen is hij per ziekenauto naar de Mariastichting ver voerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Officieele Berichten Onderscheidingen Toegekend is de aan de Orde van Oranje- Nassau verbonden eere-medaille in zilver aan mej. T. Stoker, diacones bU het Ned. Herv. Dla- Directe Belastingen De ontvanger der dir. bel. J. Smit is plaats van Budel (station) naar Leiden. 2e aid.: de ontvanger A. Nesslng van Oosterwolde n: Zaandam: de ontvanger B. Wiegers van Gel. naar Dordrecht en de ontvanger J. Bulthuis Gieten naar Hellevoetslula. Leger en Vloot Tot 2e luit. bü het Kon. Ned. Ind. leger zijn benoemd: bij het wapen der infanterie: M. C de Weerd. E. F. K. R. Mathus, H W. v. Pelt. Th v. Ardenne.C. W. dc Veer. J. R. Wolff, C. M Schuddebeurs. G. A. Blume. G L. Snell. A. Th Poppe. J. A. Gulden, D. C. Vooren, P. C. A. Reep Raden Hldajat, W. v. Pesch. J. C. Meulders. M C. Thomson. G. Koning. J W. Snijders, B. J Huizing, D. A. M. Luchslngcr, A. F. Ou draad L. Kamstra, K. H. Schilsslor, L. v. Asperen Vervenne: bij het wapen der artillerie: W. F. G Stein, A. H. v. Aarem, H. G. Donkers, J. D. v "Weel. J. W. Wesberhoff; bij het wapen der genie: A. Hlllen en A. Breet; bij het dienstvak der militaire administratie: J. P. T-. v. Dam, J W. Weijne en G. J. Voa. - F 1 S K ffal safti-flight ül\i s u per Kwaliteit FABRIEK VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen De reünie van de oud-volontairs van; het Instructie-Bataljon te Kampen Hoe Nederland de werkloosheid be-; strijdt. Nederland heeft thans met de regeering van Franco een overeenkomst getroffen. De tweede dag van de Vierdaagsche Afstandsmarschen te Nijmegen. De zitting van gister van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. De Geref. Vereen, voor Drankbestrij ding heeft te Breda de jaarvergadering gehouden. Republikeïnsche successen aan de Ebro, Nog steeds moeilijkheden rond het Sudeten-Duitsche vraagstuk. Dr. H. Narming's AB TANDPASTA in tuben van 25 en 60 cti. Neerlands beste Tandpasta I W.trtidawtlïk I Or. It. 8ANN1NG'» Fkara. C EXTRA AANBIEDING Gedurende eenige weken reinigen wij bij elk Dames- of Heerencostunm, Mantel o{ Overjas GRATIS een paar handschoenen of een hoed. Een inderdaad goede afle vering is alleen te verkrijgen in goed geoutilleerde fabrieken met vakkundig personeel. Dit bedenke men wel bij het chemisch laten reinigen en .verven .van zijn goederen! Ned. Chr. Aannemers- en Bouwvakpatroons Mr. K. Groen tot bondssecretaris benoemd Met ingang van 15 Augustus a.s. is benoemd tot bondssecretaris van dén Nederlandschen Christelijken Aanne mers- en Bouwvakpatroons, gevestigd te Utrecht, bureau Wittevrouwensingel 55/6, Mr K. Groen, thans werkzaam aan heit bureau van den Schoolraad te 's-Gravenhage. Hoewel we van deze benoeming reeds enkele weken op de hoogte waren, hebben we, waar zulks ons verzocht was, hiervan, nog geen melding gemaakt. Nu we echter een betreffend bericht in een ander blad aantreffen, is er voor ons geen reden, achter te blijven. Met Mr Groen neemt een nieuw jurist een functie in het Chr .vak- en standsor- ganisatieleven hier te lande in. Van die hem voorgingen noemen we Mr A. H. van de Veen, secretaris van den Bond van Chr. Politieambtenaren, en Mr A. Hoekema. secretaris van het Chr. Werkgeversverbond. Mr Groen is geboren in 1912, liep te Go rinchem de Mulo en het Stedelijk Gymna sium af, studeerde van 1931—1935 aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, was van Juni 1935 tot Januari 1936 werkzaam op het kantoor van Mr Vonkenberg te Go rinchem en was sedert Januari 1936 ver bonden aan den Schoolraad te 's-Graven hage. In deze stad heeft de heer Groen een actief aandeel genomen aan het vereni gingsleven. Zoo maakte hü zich verdien stelijk in de Arja, den reünistenkring van de Vrije Universiteit en den kring 's-Gra venhage en Omstreker. van de Vereen, voor Calv. Wijsbegeerte. In verschillende bladen, o.m. De Magistratuur, verschenen van den heer Groen pennevruchten. Ook ons blad heeft van de kennis en adviezen van Mr Groen op onderwijsgebied meermalen pro fijt getrokken. TUSSCHEN EEN ZAAGMACHINE LISSE, 27 Juli. Gistermiddag heeft zich bij de firma Gebrs. Moolenaar een ernstig onge val voorgedaan. De timmermansknecht M. v. Groen geraakte met zijn hand in de zaag machine en werd deerlijk gewond. Nadat Dr. Van Dijk eerste hulp had ver leend. werd de ongelukkige in ernstigen toestand onmiddellijk naar het Ziekenhuis te Leiden vervoerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1