Iliruinr £riïisrijf (üuurant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken „Verontrustende prediking" Zeevaart- en Machinistenschon5 Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zond»gsblad 7 cl. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 63936 ZATERDAG 9 JULI 1938 19e Jaargang ■"Ti atrtjertentieprijjen: Van 1 tot 5 regels 1.17 V* Elke regel meerf 0.22'lt Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 F Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan '1 bureau y wordt berekend 0.10 I No. 6439 Geestelijke dwalingen zijn op dit on-' dermaansche onuitroeibaar. Soms meenen wij, dat een enkele door de zuivere pre diking des Woords overwonnen is, maar straks komt ze in een andere, vaak nog verleidelijker en gevaarlijker gestalte zich weer aandienen. In de laatste jaren was het werkelijk niets bizonders van vrijzinnige propagan disten te hooren, dat ook de politiek onder invloed van de Christelijke begin selen behoort te staan; het scheen wel haast of Dr Kuyper van alle zijden gelijk kreeg. Toen het er op aan kwam bleek wel „dat de antithese-kloof niet over brugd was"; maar met talrijke citaten zou te bewijzen zijn, „dat vele vrijzinnigen thans doordrongen zijn van de onver vangbare waarde van het geloof voor het maatschappelijk en staatkundig leven" en „van de beteekenis van den Bijbel voor de politiek, .al geeft deze dan ook geen praktisch richtsnoer". Het gaat niet aan zulke erkenningen te negeeren, veel minder om aan de op rechtheid van veler veranderd inzicht te twijfelen. Maar wel rijst de vraag of er een wezenlijke ommekeer van te ver wachten is. Dit laatste hebben wij in en na de verkiezingsdagen van 1937 ont kend; wij hebben echter niet voorzien, hoe een oude dwaling zich in een nieuw en misleidend kleed zou hullen om zoo de liberale levensbeschouwing (men denke hier niet direct aan een bepaalde partij) te hulp te komen. Toch geschiedde diit op zoo frappante en dierbaar-vrome wijze, dat de Christe lijke partijen wel spoedig de stormbal „Weest op uw hoede" mogen hijschen om eenvoudige, geloovige zielen te waar schuwen zich niet te laten inpalmen. Een der aanvallen op praktisch Chris tendom overeenkomstig de Schrift wil den indruk vestigen, dat het gaat om zuivere Schriftpredikingde suggestieve titel der bedoelde brochure is dan ook „Verontrustende prediking". Dit geschrift is ons tot heden niet ter recensie toegezonden en een rechtstreek- sche bespreking wordt dus niet van ons gevraagd. Wij- behoeven dus ook den schrijver niet te noemen en achten dit een voordeel, omdat elk persoonlijk element hier geweerd moet worden. De zeer merkwaardige beschouwing trok echter onze aandacht en wordt gekarakteriseerd door het feit, dat de liberale pers er haar ongereserveerde instemming mee uit spreekt. Ook dit laatste is niet zonder belang, want wij doen de liberaal-vrijzinnige journalisten geen onrecht aan als we be weren, dat zij tot heden zich niet bizon der bezorgd hebben gemaakt voor de zuivere prediking van het Evangelie. Thans is dat wel het geval. Met een veelzeggend gebaar wordt vooropge steld, dat iedereen op de vraag, wat in de kerk gebeurt, zonder aarzelen zal ant woorden: „In de kerk, daar wordt ge preekt" en op de vraag: „waarover wordt er gepreekt?" zal men antwoorden: „O, uit den Bijbel". Daarom ligt op den kansel ook de geopende Bijbel. Dat spreekt allemaal vanzelf; maar helaas, in de Kerk staat het thans aller minst -vast. Men moet blijkbaar maar af wachten. „Het schijnt daar in de Kerk heelemaal niet of niet meer zeker te zijn, dat de eenige werkelijke bron voor de prediking van het Evangelie van Jezus Christus ook werkelijk het Evangelie van Jezus Christus is." Wie het kerkelijk leven in de laatste halve eeuw gevolgd heeft, zou zeggen, dat tegenwoordig op heel wat meer kan sels de geopende Bijbel ligt dan in de dagen van vaak oppermachtig modernis me, toen waarlijk over natuur en deugd, over kunst en liberalisme of ook een enkele maal over socialisme gepredikt werd; maar volgens den schrijver der brochure is het thans ook zoo. Nu, dat zou waarlijk „verontrustende prediking" zijn; al doen de dominé's van de V.P.R.O. tegenwoordig ook al hun best om te ver zekeren, dat de Bijbel een uitnemend boek is en een mensch zonder geloof en Gods vertrouwen niet leven kan. Welnu, wij zeggen met den schrijver, dat in de ware Kerk het Evangelie van Jezus Christus de eenige werkelijke bron voor de prediking behoort te zijn. En wanneer het juist mocht zijn, dat „vooral in orthodoxe kringen „de geloovige mensch" een gaarne gepredikt onderwerp is", dan is het bij die orthodoxen niet in orde. Wij aanvaarden echter niet de ver zekering, dat „juist in kringen waarin men voortdurend met den Bijbel schermt, als ware hij slechts een arsenaal van teksten, er 's Zondags naast den Bijbel heel vaak ALG. FRIESCHE LEVENSVERZ.-MY LEEUWARDEN - BURMANIAHUIS GROOT N00RDH0LLANDSCHE VAN 1845 AMSTERDAM - VAN BRIENENHUIS DUBBELE GARANTIE VOOR ALLE VERZEKERDEN nog een ander boek blijkt open te lig<_ het boek der „bevindelijke kennisse", de ervaring van den bekeerden zondaar." Wij kunnen en wij mogen ook niet toegeven, dat „men in vele gevallen het Evangelie van Gods genade in Jezus Christus gemaakt heeft tot een zuivere moraalprediking of tot een wetsprediking, die eindeloos vermoeit en afjakkert plaats van op grond van dat Evangelie te vertroosten." Een blad als het onze is echter niet in de eerste plaats geroepen dit vraagstuk in het middelpunt der belangstelling te plaatsen. Vooral dit laatste raakt echter wel den grondslag der Christelijke par tijen en organisaties en daarom hopen we nader te bezien, welke conclusies de schrijver uit zijn beschouwing over de z.i. verontrustende prediking trekt. Ouie en)tto&errte|jct)il&enjen&l?aafffe$ &«cl;entue£*? dloftetüara. WERKVERRUIMING EN HERSCHOLING Een woord van hulde verdient het Leidj sohe Gemeentebestuur en de Regeering, die immers niets voor de werkverruiming doet i De directie van de bekende fa briek van wollen dekens is, gelijk de bladen meldden, er in geslaagd zooveel orders te krijgen, dat zij hot personeel met 100 150 (thans werklooze) textielarbeiders kan uijr breiden. Maar velen van hen verloren dooir langdurige werkloosheid de noodige valp routine en zullen aanvankelijk het normale loon niet kunnen verdienen. Burgemeester en Wethouders van Leiden vonden daarin aanleiding om met den Mi nister van Sociale Zaken overleg te plegen over het geven van een trainingstoeslag. De Minister was daar aanstonds voor te vin den en zegde toe, dat de Regeering 80 pGt van deze uitgaven voor haar rekening zal nemen. Tengevolge daarvan adviseeren B. en W voor eiken werkloozen textielarbeider ge middeld een bedrag van f 45,beschikbaar te stellen om het ontoereikende loon ge durende de eerste drie maanden te kunnen aanvullen. Het zal de gemeente volgens een ruwe schatting f 900 h f 1350 kosten; de rest betaalt de Regeering. Wij twijfelen er niet aan of de Raad zal Maandag gaarne zijn goedkeuring aan dit voorstel hechten. Grammens in vrijheid Florimond Grammens, de man van den „Raad van de Daad", die reeds een maand in een Belgische ge vangenis vertoefde, wegens het ver nielen van Fransche opschriften in Vlaamsche gemeenten, is thans in vrijheid gesteld. Vermoedelijk komt hierin tot uiting de wensch der Bel gische regeering om de gemoederen in het Vlaamsche land te kalmeeren. Gisteren werd 'in het Sportpark te Dordrecht de Landdag van den Bijz. Vrijw. Landstorm gehouden. De officieele tribunevan links naar rechts: jhr mr dr H. A. van Karnebeek (Minister van Staat en Commissaris der Koningin in de provincie Zuidholland)Z.Exc. de Minister van Binnenlandsche Zaken. H. van Boegen, luit.-generaal b.d. L. F. Duymaer van Twist voorzitter der Nat. Land storm-Commissie). J. Bleeker (burgemeester van Dordrecht) en reserve generaal- tna'por H. de longh {j£S£ecteur van den Vrijwilligen Landstorm)jt Marinevliegtuig neergestort Eén doode en één zwaar gewonde Zooals we gisteren nog in een gedeelte van onze oplaag konden vermelden heeft naibij Sdhellingwi ude een ernstig vliegongeval plaats gehad. Juist aan 't einde van het Bui ten-I J is een Neder- landsch marinevliegtuig door tot nu toe niet bekende oorzaak van geringe hoog te neergestort of bij een mislukte daling op het water over den kop geslagen. Het toestel lag aan het einde van de Am- sterdamsche rioleeringsbuis in het Us- selmeer. Onmiddellijk is van het vlieg kamp Sohellingwoude hulp gestuurd per vliegtuig en met een sloep. Er waren twee inzittenden. De korporaal J. K. C. V. van Hulton, uit Nieuwediep, kwam om het leven. De andere inzittende, die gewond is, was de leerling-onder-officier-vlieger H. F. H a s- s e 1 o, die naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam is vervoerd. Een ooggetuige vertelt We ontvingen over dit ongeval het vol gend verhaal van een ooggetuige, een visscher uit Durgerdam, die op den dijk nabij het Buiten-IJ stond, toen het on geluk geschiedde. Kort achter elkaar stegen twee vlieg tuigen op van het vliegkamp Schelling- woude, aldus deze visscher. Plotseling, op een hoogte van ongeveer 60 70 M. geraakte een der twee waarschijnlijk in een vrille en viel met den kop naar be neden in het IJsselmeer, net achter het uiteinde van de rioleeringsbuis van Am sterdam. Ik sprong onmiddellijk weer in de boot, zette den motor aan en spoedde mij naar de overzijde van het Buiten-IJ, om zoo mogelijk hulp te verleenen. Tegelijk met onze boot arriveerde een vlet van de marine, terwij) het tweede watervliegtuig, dat ongeveer vege lijk met het verongelukte was opgeste gen, in de nabijheid gedaald was. Op een der drijvers van dit vliegtuig lag een der inzit tenden van de L. 10, het les-vliegtuig, waar mede het ongeval geschiedde. Intusohcn was ook een arnbulancetboot van de marina gearriveerd, die aan de buitenzijde van den dam, waarop de rioleeringsbuis ligt, lig plaats had genomen. De gewonde vlieger werd voorzichtig op een baar gelegd en ge zamenlijk hebben wij hem over den dam naar de boot gedragen. Hier werd de eerste geneeskundige hulp verleend. Van den tweeden inzittende was eerst niets te zien. Het toestel zat met den kop in de modder, terwijl de drijvers ondeist- boven op het water lagen. Het was een ruïne, het toestel was gedeeltelijk gebroken, ge deeltelijk ontwricht en gescheurd. Drie kwartier hebben wij gewerkt om den tweeden inzittende van het vliegtuig te be vrijden. Het slachtoffer zat geheel bekneld tusschen de brokstukken van het vliegtuig en toen hij eindelijk was bevrijd, waren de levensgeesten geweken. Het is trouwens waarschijnlijk, dat de man reods bij 't neer storten van 't vliegtuig op slag was gedood. Ook dit slachtoffer hebben wij op een baar over den dam gedragen en naar de ambu- lanceboot gebracht. Onze zegsman deelde ons verder nog me de, dat de amhulancéboot daarop naar de hangar van het vliegkamp Schellingwoude is gevaren, waar de slachtoffers werden, binnengedragen. Toestel vrijwel geheel vernield In den loop van den avond is het vlieg tuig met behulp van een takel zonder veel moeite gelicht. Het vrijwel geheel vernielde toestel werd per dekschuit naar het marinevliegkamp te jjSchellingwoudc- vervoerd. Economische Raad De leden der vaste commissie Bij beschikking van den minister van Eco nomische Zaken zijn benoemd tot leden van de vaste commissie van den Economischen Raad ex artikel 8 van de wet op het alge meen verbindend en onverbindend verkla- van ondernemersovereenkomsten 1935; tot lid, tevens voorzitter, de heer Prof. Mr. P. L i e f t i n c k, te Rotterdam. Tot leden: a. voor den Economischen Raad- Dr. J. van Beurden, te Heeswij k; Prof. Mr. G. W. J. Bruins, te Wassenaar; Mr. W. G. F. Jongejan, te Wassenaar; Prof. Mr. F. de Vries, te Rotterdam; voor den Nijverheidsraad: Dr. L. G. Kortenhorst, te 's-Gravenhage; G. van der Muelen, te Almelo; c. voor den Middenstandsraad: F. L. van der Leeuw, te 's-Gravenhage; W. G. Schee- res, te 's-Gravenhage; d. voor het Chr. Nat. Vakverbond in Nederland: H. Amelink, te Utrecht; e. voor het Ned. Verbond van Vakvereeni gingen: S. de la Bella Jr., te Amsterdam; f. voor het R.-K. Werkliedenverbond in Nederland: C. J. Kuiper, te Utrecht. Het conflict in de haringvisscherij Opnieuw overleg tusschen partijen Vanmiddag de beslissing? Naar wij vernemen heeft de Rijksbemidde- laar gisteren opnieuw overleg gepleegd met de partijen, welke bij het visscherijconflict zijn betrokken. De resultaten daarvan zijn van dien aard, dat de moderne bond heden middag om één uur met zijn leden weer heeft vergaderd in den Dierentuin. De reeders zouden enkele uren later by eenkomen. Terwijl wij dit schrijven valt ovei den uitslag der vergaderingen nog niets te zeggen. Toch hebben we toen wij vanmor gen zoo hier en daar het oor te luisteren legden klanken vernomen, die niet zonder eenige goede verwachting waren. Het is van ganseher harte te hopen, dat dj partijen elkaar vandaag vinden en de noj bestaande verschillende kunnen worden overbrugd. Aanvoerregeling van haring verruimd Data van uitvaarbenrten vervroegd 's-GRAVENHAGE, 8 Juli. Men meldt ons van bevoegde zijde: Er zijn thans ruim zes weken verstreken sinds de beperkingsregeling voor de haring- visscherij in werking trad. Deze regeling komt in hoofdzaak neer op beperking van het aantal vaartuigen, dat ter haringvangst mag uitvaren en het aantal netten, dat daarbij mag worden medegenomen. Evenals in vorige jaren was de grond voor het tref fen van deze maatregelen gelegen in de verwachting, dat, wanneer de visscherij ge durende den tijd van de maatjesharing ge heel werd vrijgelaten, de aanvoer weldra zeer ruim zou zijn en de markt met dit product zou worden overvoerd, met alle deelige gevolgen voor het bedrijf van de daarmede onvermijdelijk gepaard gaande prijsinzinking. Door bijzondere omstandigheden en wél in hoofdzaak tengevolge van de staking is de aanvoer van maatjeeharing tot dusver buitengewoon gering en blijft hij bij dien van vorige jaren zoo ver achter, dat inhaling van den achterstand thans vrijwel uitgesloten kan worden geacht. Bovendien hebben de geringe aanvoeren een noodlottigen terugslag op den handel, in zoover vele haringhande laren en -venters bij gebrek aan vol doende grondstof niet in staat zullen zijn hun bestellingen uit te voeren of hun nering vol te houden. Voorts moet reke ning gehouden worden met de uitvoer- positie, welke tengevolge van de haring- schaarschte blijvend kan worden ge schaad. De handelaren en exporteurs hebben dan ook ai meermalen aange drongen op een verruiming van den invoer. Het ligt echter voor de hand', dat een rui mere aanvoer van het Nederlandsche pro duct de voorkeur boven de importverruiming verdient. Met het oog hierop bestond er voor bestendiging van de beperkingsregeling rJet alleen geen grond meer. maar zouden boven dien de handels- en uitvoerbelangen ern stiger worden geschaad, dan door de heer- schende omstandigheden onvermijdelijk is. Op grond van deze overwegingen heeft de Minister van Economische Zaken de data den nog niet verstreken uitvaar beurten, t.w. 15 en 23 Juli, vervroegd en voor de geheele vloot gesteld op 9 Juli, terwijl tevens gelijk trouwens ook onder normale omstandigheden zou zijn geschied de maxima voor de lengte van de vleet en de onderscheiden groe pen van schepen zijn verhoogd tot 2558 M., 2663 M. en 2767 M. voor Sohotsch want en 2959 M., 3269 M. en 3579 M. voor Hollandsch of standaard want. Schipperskind verdronken Jongen sloeg over boord ROTTERDAM, 9 Juli. Gistermiddag om streeks 4 uur is de 6-jarige N. Manden maker, thuis behoorenne aan boord van het schip „Nova Cura", dat alhier in de Leuvehaven ligt overboord geslagen. De jongen verdween onmiddellijk in de diepte. Na eenige tijd dreggen is de politie erin geslaagd het kind aan wal te brengen, doch de levensgeesten waren toen reeds ge weken, zoodat kunstmatige ademhaling, welke nog geruimen tijd werd toegepast, niet meer mocht baten. Per auto van den G.G.D. is het stoffelijk overschot van het kind overgebracht naar ■ihet ziekenhuis aan den Cool singel. H. M. de Koningin in Zwitserland Men meldt officieel d.d. 8 Juli: H. M. de Koningin is vanmorgen per auto van Luzern vertrokken, over den Gothardpas gereden en is in goeden wel stand te ongeveer vijf uur in den namid dag in Ascona aangekomen. Mr R. H. WOLTJER NAAR DEN HAAG Als directeur der V. V. V. Mr R. H. W o 11 j e r. adjunct directeur van de Vereeniging tot Be vordering van het Vreemdelingen verkeer te Amsterdam, is dezer dagen benoemd tot directeur van het Bu reau tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer te Den Haag. De heffing op aardappelen Geen vermindering of vrijstelling Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Groen betreffende de heffing op vroege aardappelen, heeft de minister van Economische Zaken geantwoord, dat het hem bekend is dat het vroege aardappel gewas in sommige streken des lands door vorst en andere weersomstandigheden heeft geleden. Het is dan ook te verwachten, dat een minder overvloedige oogst, dan waar verleden jaar afzet moest worden gezocht, ter veiling zal worden aangevoerd. Voors hands kan echter nog niet worden gezegd, dat de oogst zeer gering zal zijn. Door de kleinere aanvoeren is, mede wegens den geringen voorraad oude aard appelen, de prijs aanvankelijk hoog geweest. Deze is thans wel is waar teruggeloopen, doch bevindt zich nog op een aanzienlijk hooger niveau dan verleden jaar in dezen tijd, toen reeds enorme hoeveelheden aard appelen onverkoopbaar bleken te zijn. Daar over het verdere prijsverloop momenteel nog weinig is te zeggen, is het zeer wel mogelijk, dat de telers gedurende de geheele campagne een loonenden prijs voor hun product zullen ontvangen. In verband hier mede kan. niet worden toegegeven, dat de heffing van 50 per H.A. onmogelijk door de telers zal kunnen worden betaald. By daling van den prijs zal, gelijk vorige jaren is geschied, een minimum prijsregeling dienen te worden ingesteld, waarvoor de gelden, afkomstig uit de heffing, zullen moeten worden aangewend. Gezien het on zekere prijsverloop kan op dit oogenblik uiteraard niet worden gezegd of deze gel den geheel of slechts ten deele zullen wor den aangewend. Onder deze omstandigheden is de minister niet bereid het nemen van maatregelen tot vrijstelling of vermindering der heffing in overweging te nemen. Doodelijk ongeval Havenarbeider overboord geslagen ROTTERDAM, 9 Juli. Gisteravond moest de 39-jarige havenarbeider J. Kerkhof, gewoond hebbende te Puttershoek, een staal draad van een kraan, welke verhaald moest worden, verplaatsen. Hij liep daarvoor langs de railing van het Duitsche stoomschip „Le na Petersen" liggende in de Waalhaven al hier en vermoedelijk is hij gestruikeld en overboord geslagen. De man verdween ter stond in de diepte. Na een kwartier dreggen heeft de politie het lijk opgehaald. Dr Veenebos heeft nog kuntmatige adem haling toegepast maar het mocht niet meer baten. Het lijk is overgebracht naar het bu reau van de rivierpolitie. Schoolreisje dat minder goed afliep Te Soes'terberg stonden gisteravond omstreeks 6 uur eenige autobussen afkom stig uit Capelle a.d. IJsel, met schoolkinde ren uit Rotterdam op den Soesterbergsche- straatweg, nabij den ingang van het vlieg veld geparkeerd. Toen de kinderen de bus sen verlieten voor een kleine rondwandeling liep een hunner, de 12-jarige D. v. d. K. uit Rotterdam, achter een der hussen om, juist voor een naderende auto, over den weg, teneinde zich naar de heide te begeven. Ach ter deze auto kwam echter een motorrijder aangereden, die door den jongen niet kon worden opgemerkt en die trachtte oen auto te passeeren. Deze motorrijder reed den jon gen aan; deze liep een beenbreuk en een hersenschudding en verschillende inwendige kneuzingen op. Hij is in zorgwekkenden toe stand per ziekenauto naar de rijksklinieken te Utrecht overgebracht. „Willem Barentsz" - TERSCHELLING Internaat OPLEIDING voor: a. Stuurmansleerlingen 2-jarige voor getuigschrift A.S. b. Machinistleerlingen 2-jarige cursus voor getuigschrift A.M. Eisch van toelating tot beide afdeelingen ten minste 1 jaar H.B.S. of 2 jaar U.L.O. Voorbereidende klasse aanwezig. Aanvang der nieuwe cursussen: 6 September a.s. Aanmelding vóór 15 Juli a.s. Aan de School zijn verder verbonden: Cursussen voor de examens voor: a. 3e, 2e en le stuurman groote handels vaart; b. voorloopig diploma in diploma A als scbeepswerktuigkundige; c. de radiocertificaten le en 2e klasse. Inlichtingen en aanmeldingen bij den Directeur; T. DE GROOT. N.V. GR0NIN6SCHE HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND gevestigd te GRONINGEN g De Bank geeft uit: 31/2 Pandbrieven a 100% (Koers van omwisseling IOOV2 I VOORNAAMSTF NIEUWS Dit ffummer bestaat uit DRIE bladen en het ZONDAGSBLAD De aanvoerregeling van haring is ver* ruimd. Het vliegongeluk bij Schellingwoude. Minister Goseling zal over de Oss-zaak pas na uitspraak van het ambtenarenge recht een nota doen verschijnen» De B.V.L. hield te Dordrecht een ge slaagden landdag. Het vraagstuk der blijvende werkloos heid. Bomaanslag bij de Jaffapoort te Jeru zalem. De Franco-troepen hebben Nules ge nomen, gelegen aan den weg naar Sagunto. Een Chineesche overwinning nabij Hankau? De weduwe Becker is te Luik ter dood veroordeeld. BETONHOUT KISTENHOUT HOUTHANDEL „ALBLAS'W WADDINXVEEN Opslagplaatsen te 's-Gravenhage, Fahrenheit- straat 343. Rotterdam, Zwaanshals 119-121 TRIPLEX' Vraagt prijs LIJSTWERK PRAKTIJKEXAMENS BOEKHOUDEN Middenstands - diploma Boekhouden M.0. Handelskennis L.0. Frans. DuilS en Engels L.O. Wiskunde L.O. en M.O.K. 1 Neder!.. Engelse en Duitse Handelscorrespondent!© Hoofdakte}^'; v£u.g££ John D. Rockefeller Jr in ons land De vermaarde Amerikaan, John D. Rockefeller Jr., de zoom van den overle den oliemagnaat, vertoeft naar wij bij informatie vernamen, sinds enkele da gen in ons land. Hij heeft met zijn fa milie zijn intrek genomen op het land goed Duinrell te Wassenaar. Dit land goed behoort in eigendom aan Ph. Graai van Zuylen van Nijevelt, Kamerheer van H. M. de Koningin. Wij vernemen voorts dat de heer Rockefeller na een verblijf van ongeveer veertien dagen volgende week Zondag ons land weer zal verlaten Treinbeugels gebroken Drie gewonden AMSTERDAM, 9 Jul. Van den electrischen trein, die te 10.04 uur van de hoofdstad naar Alkmaar is vertrokken, zijn nabij de Hem- brug twee beugels gebroken. Deze sloegen naar beneden en vernielden eenige ruiten van een derde klasse wagon. Drie der inzittende reizigers werden gewond, van wie twee in die mate, dat zij geneeskundige hulp noodig hadden. Deze hulp werd verleend op het station te Zaandam, waar de gewonden zijn achtergebleven. De trein is met verminderde snelheid op de overgebleven beugels doorgereden naar Alkmaar. Baby lag dood in de wieg HILLEGOM, 9 Juli. Toen het echtpaar B., wonende aan de Parallelweg, na een korte afwezigheid thuis kwam, deed men de droe vige ontdekking dat het kindje van 6 maan den dood in de wieg lag. Vermoedelijk is het in het kussentje gestikt. Champagne ERNEST IRROY „GRAND GALA" Demi Sec Sec Qualité spéciale poux les banquets Gen. Agent: ANDRE EERSTENS, Tilburg WOTfL TEL3I6601 CAFÉ n A n BUKS-TELEFOON STROOHEND WARM «AK EN KOUD WATtR OP ALLE KAMERS KAMERS.HETOYTEUT-kj-flET BADKAMER - f-4-

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1