kdD» VEILIG/ Chr. politie in de bosschen Sche"u!nsc'"Vli"biJ Gorkum- 'dic VRIJDAG 8 JULI 1938 DERDE BLAD PAG 9 7/enschelijkheid van kindertoeslag ernstig gevoeld Voorzitter B. Reeder 55 jaar LUNTEREN, 7 Juli. Toen we vanmor gen het hoofd buiten liet raam of de deur staken, seheen een vriendelijk zon- netje over het terrein. Dat was wel noodig ook, want de voorzitter van den Chr. Politiebond, de heer B. Ree der, viert ook dit jaar tijdens de algoineene vergadering zijn verjaardag, en waar hij vandaag 55 jaar is geworden, was er alleszins aanleiding, hem nog eens extra in het zonnetje te zetten. Aan het ontbijt reeds werd de voorzitter toegezongen en gehuldigd. Daarop heeft hij in warme bewoordingen uiting gegeven aan zijn liefde voor den Bond en met eenigen weemoed verteld, dat hij over 2 jaar, dus bij liet 25-jarig bestaan van den Bond waar van hij een der opricht ei-s is het actieve organisatie-leven zal moeten verlaten. Gisteren reeds is begonnen aan de behan deling van de verschillende afdeelingsvoorstcllen en heden werden de besprekingen daarover voortgezet. Tegen het voorstel van de afdeeling Gouda en omstreken, om van bondsleden, die een 25-jarig politie-jubileum vieren, een foto in het bondsorgaan te doen plaatsen, bestond geen bezwaar. De afdeeling Amsterdam sprak als wensch uit, dat het Hoofdbestuur stappen on demo- me om te bevorderen, dat, wanneer op een nationalen feestdag aan het overheidsperso neel vrij van dienst wordt gegeven, ook aan het politiepersoneel, hetzij dien dag, hetzij later, een vrije dag wordt toegekend. Hieromtrent werd het prae-advies van het Hoofdbestuur aanvaard, dat het H.B. ter zake diligent blijft. Aangaande het gemeentelijk politiepersoneel valt, waar de plaatselijke autoriteiten in de verlofregeling geheel vrij zijn, aan plaatselijke actie niet te ontkomen. Ten aanzien van het rijkspersoneel is voor korten tijd door den Voorzitter van den Mi nisterraad bepaald, dat, indien op nationale of andere feestdagen aan het rijkspersoneel vrij van dienst wordt verleend, doch het be lang van den dienst zulks voor een be paalde personeelsgroep mocht beletten, aai bedoelde groep later alsnog een extra-vrije oag zal worden toegekend. Ren voorstel van de afdeeling Leiden, dat de Bond zich met ingang van 1 Januari 1939 collectief aansluite bij het va*h het C.N.V. uitgaande T.B.C.-fonds „Draagt Elkan ders Lasten", werd ingetrokken. Elk lid en elk* afdeeling blijft vrij, zich bij het fonds aan te sluiten. Een voorstel van de afd. Leiden, het stel sel van contributiekaarten door een ander te vervangen, were verworpen. Ook hierin blijven de afdeelingen vrij. Van belang was een voorstel van de afdeeling Bolsward en omstreken: „Hel Hoofdbestuur voere op korten termijn een krachtige actie ten einde te berèu ken, dat door de regeering aan alle ge meentebesturen de verplichting wordt opgelegd tot invoering voor de ambtena ren van politie van een kindertoeslag volgens de rijksregeling opdat aan de op het gebied van kinder toeslag bestaande wanverhoudingen, zoo spoedig mogelijk een einde kome." Na breede bespreking waarin aange toond werd, dat heel wat gemeentebesturen ten dezen helaas in gebreke blijven ver- cenigde de vergadering zich met het prae- advies van het Hoofdbestuur, luidend: „Ook het. Hoofdbestuur betreurt ernstig de op het gebied van kindertoeslag bestaande ongemo tiveerde verschillen en heeft daarom steeds in de door de afdeeling aangegeven richting gewerkt en zal dat ook in de toekomst kraohtig blij wen doen. Zoolang evenwel de gemeentebesturen t.a.v. de invoering van kindertoeslag van hoogerhaad nog worden vrijgelaten, zal plaatselijke actie geboden blijven. Al acht het Hoofdbestuur de nood zakelijkheid tot verbetering der salarieering primair, de kindertoeslag heeft daarom niet minder de aandacht, omdat juist door de sa larisverlaging der laatste jaren ae bezoldi ging is gedaald' tot een dusdanig peil, dat met name de gezinnen niet. kinderen in dik wijls zeer ernstige moeilijkheden zijn komen te verkeeren". Als plaats van de eerstvolgende algemeene vergadering, over twee jaar te houden, werd Amsterdam vastgesteld. Hier zal dan tevens liet 25-jarig bestaan van den Bond worden herdacht. Bij de Rondvraag kwam allereerst een voorstel van de afd. Rotterdam ter sprake inzake de ver vroegde pensionneering. De afdeeling wees er op, dat bij pensionneering op - 55-jarigen leeftijd voor ae politiemannen met 25 of minder dienstjaren het pen sioen slechts 43 pet. van den grondslag bedraagt, waarmee de betrokkene zijn ouden dag niet zonder zorg kan tegen gaan. De afdeeling meent, dat met medewerking van andere organisaties actie op dit punt gevoerd dient te worden. Te overwegen ware, oe Regeering te verzoeken, een politieman, die op 55-jarigen leeftijd „eervol, niet op verzoek" wordt ontslagen, een toeslag te ver- leenen, waardoor hij als minimum pensioen ontvangt minstens 50 pet van zijn grondslag. Het Hoofdbestuur betoogde, dat als be zwaar zal worden ingebracht, dat het pen sioenfonds de lasten niet zal kunnen dragen. De politiemannen moeten het recht behou den, om met vervroegd pensioen te gaan. Het II. B. zal over dit punt contact zoeken met de organisaties in het Permanent Comité en met de andere politieorganisaties. Naar aanleiding van een gesteldo vraag werd meegedeeld, dat het Hoofdbestuur be sloot, voortaan de beroepskosten voor Bojids- rekening te nemen. Nog enkele kwesties, meer van tcohnischen aard, werden behandeld, waarbij o.m. werd aangedrongen op goede verstandhouding tus- schen rijks- en gemeentepolitie bij de uit oefening van 't dagelijksch werk in de on derscheiden dorpen, steden en streken van van ons land. De heer D. de Ridder, van het Per manent Comité, heeft aan het begin van de vergadering het werk van den Bond en zijn voorzitter samengevat in de woorden „bouwen en bewaren''. De Bond is opgebouwd in een moeilijken tijd, en het stemt tot dankbaarheid, dat het resultaat daarbij was zooals het was. Heer lijk is het te mogen arbeiden aan het maat schappelijk welzijn, tot verrijking van de geestelijke waarden. Tegenwoordig echter moet het accent niet minder vallen op het bewaren. Mogen" we daarbij in herinnering houden hetgeen in liet verleden werd ge daan. Arbeid blijft noodig en eenheid in de Bonden van Chr. Overheiaspersoneel blijft eisoh. Tot slot uitte de lieer De Ridder waar deering voor het werk van het hoofdbestuur en den secretaris. Aan het einde van de algemeene verga dering moesten wo-orden van dank en weemoed worden gesproken. Daarbij heeft de heer F. van Boxem uil Rotterdam, die den actieven bondsarbeid moet verlaten, in treffende bewoordfingen gewaagd van de historie van den Bond. Getuigd mag worden grooten zegen en het hart tintelt bij zien van de congressen. Dankbaar ge stemd is spr., voor wat hij in den Bond mocht meemaken. Zij de Heere ook voorts met het bestuur en zijn voorzitter. Deze dankte den heer Van Boxem op recht voor alles, wat hij voor den Bond deed. Zijn artikelen in het orgaan b.v. ademden een Christelijken geest. De heer Leed hevige spierpijnen! Mw. A. Th. Batenburg- Richter, Soestdijk- schekade 976 te Den Haag schrijft over TOGAL het volgende: „Ik leed hevig aan spierpijnen in de len denen en alles wat ik er tegen deed was tevergeefs, tot ik TOGAL gebruikte. Direct verminderden de pijnen en nu kan ik mijn huiselijke plichten weer vervul len, terwijl ik daar voor niet uit bed kon komen. Ik kan dan ook niet anders dan TOGAL, dat mij beter schap heeft gebracht, warm aanbevelen." Wanneer U geplaagd wordt door rheuma- tiek, ischias, spier- en zenuwpijnen, of hoofd pijn, gebruik dan eveneens TOGAL. Het geheim der TOG AL-tabletten is hun heilzame werking op bloed en inwendige organen, waaruit zij de onzuiverheden - de eigenlijke oorzaak van die pijnen - af doende verwijderen. Bij alle apoth. en drog. v.a. 0.80 p. flac. (excl. O.B.) Radiotelefoonverkeer met Ned.-Indië In Juni werden met Ncd.-Indië in totaal G70 gesprekken gevoerd, waarvan 291 in Ne derland en 335 in lndië werden aangevraagd. Van de in Nedc/land aangevraagde ge sprekken hadden 194 betrekking op zake lijke en 97 op familie-aangelegenheden. Voor de in lndië aangevraagde gesprekken waren deze aanvallen 209 en 176. Van het totaal aantal gesprekken werden 56i van huis uit gevoerd, 237 aangevraagd in Nederland en 327 in lndië. Het aantal ver- •zamelgespiv,kkcn bedroeg 25. Met andere landen via Nederland werden door Ned.-Indië 12 gesprekken gevoerd, na melijk met Groot-Brivtanië 4, Zwitserland 3, Frankrijk 2, Denemarken, Duitschland, Joe goslavië elk 1. Nationaal Blindencongres Het Nationaal Blindencongres, dat op 17 September a.s. gehouden zal worden, zal niet zooals eerst het plan was plaats vin den te Utrecht, doch te Amsterdam, dat meer als centraal punt van Blindenorgani- satic en -zorg kan worden beschouwd. Verschillende prae-adveizen zullen uitge bracht worden, n.I. Algemeen vormend en vakonderwijs aan blinden door Dr A. van Voort huizen, Oud-Inspecteur van het Buitengewoon Lager Onderwijs, te Utrecht; Het bevorderen en financieel steunen van blinden-werkplaatsen, door W. T. D e t i- ger, Directeur der Gem. Arbeidsbeurs te Amsterdam; Financieele hulp aan werken de blinden, door Mr H. M. L. H. Sa»'k, Secretaris van den Armenraad te Den Haag en W. de Jong, Vice-Voorzitter van den R.K. Blindenbond „St. Odilia" te Maas tricht. Verpachting van 12 boerderijen Op in werkverschaffing ontgonnen gronden De Regeeringspersdienst meldt: In aansluiting op de in vorige jaren ge houden verpachtingen zal binnenkort op nieuw worden overgegaan tot de verpach ting van staatswege van een aantal nieuw te stichten boerderijen, ressorteeren de onder liet beheer van den rentmeester der Staats domeinen te Zwolle. De te verpachten gronden zijn alle van overheidswege in werkverschaffing ontgon nen en daarna gedurende enkele jaren ge ëxploiteerd, zoodat ze vhans rijp kunnen worden geacht om in pacht te worden uit- In dit seizoen zullen worden verpacht 12 boerderijen met een gezamenlijke oppervlak te van ca. 300 ha en wel 4 in het land van Yollenhove, nabij Giethoorn en de overige 8 op ontgonnen gronden in de provincie Fries land. afkomstig van de aldaar werkzaam zijnde N.V. Ontginnings-Maatschappij „De drie Provinciën", nl. 4 stuks in het complex „Het Jongenshuis', bij Appelscha, 2 in het complex ,,De Punt", nabij Haulerwijk, 1 ie Hoornsterzwaag en 1 nabij Rohel. Met den bouw der betreffende boerderijen zal zoo spoedig mogelijk worden aangevan gen terwijl bij het uitzoeken der pachters ook thans weer een soortgelijke selectie zal worden toegepast als geschiedt bij d'e even eens van staatswege gehouden verpachtin gen in de Wieringermeer. VOGELVERGUNNINGEN De dir«;teur-generaal van den landbouw brengt liet volgende ter kennis: Vogelhandelaren en vogelvangers, die in aanmerking wenschen te komen voor de voor het komende seizoen vereischte ver gunningen voor kooivogels, dienen vóór 1 Augustus 1938 een schriftelijk verzoek om toezending van het benoodigde aanvraag formulier te richten tot den minister van Economische Zaken (directie van den land bouw, afdeeling 2A), onder vermelding, welke vergunning (handelaars- of vangver- gunning) door hen verlangd wordt, als mede of hun ook voor het daaraan vooraf gaande seizoen een dergelijke vogelvergun ning werd verleend. STICHTING „NATIONAAL CENTRUM Tot den Raad van Bijstand der Stichting „Nationaal Centrum" is toegetreden de lice'- C. Ringeling, secretaris generaal van t Departement van Defensie. Gistermorgen werd de motorrijder T. Ru- bijns te A reen nabij zijn woning aan den rijksweg VenloNijmegen, door een hem achterop rijdende auto uit Almelo gegrepen. Hij werd tegen den grond geworpen, waar hij met ernstige verwondingen aan handen en hoofd en met een gecompliceerde been breuk bleef liggen. Dokter Tielen uit Arcen liet het slachtoffer naar het ziekenhuis in Venlo vervoeren. De auto, waarin drie personen zaten, sloeg om en kwam op het fietspad terecht. De inzittendenden kregen slechts lichtê ver wondingen. 't Is een VEILIG teeken, die naam HERO op een flesch vruchtendrank, Be- teekent een heerlijke, zuivere inhoud, opwekkend, verfrisschend en versterkend van den eersten tot den laatsten druppel Fruit in^den best verteerbaren vorm! Een kostelijke natuurdrank voor jong en oud, vol energie voor iedereen Maar let op het merk: eischt Hero! Dan hebt U zekerheid, dan ben» U VEILIG PERL-SINAS - FRAMBOZEN - CASSIS GRAPE FRUIT De administrateur voor de grensbewakinL en den Rijksvreemdelingendienst te 's-Gra- venhage, maakt bekend, dat de onder het Departement van Justitie ressorteerende hulpkommiezen voor de grensbewaking in vasten of tijdelijken dienst, ter onderken ning hij de uitoefening van hun dienst om den linkerbovenarm een rood-wit-blauwen hand zullen dragen. Op het wit daarvan staat met zwarte letters het woord: „Grens controle" vermeld. Ivonol-tandpasta (oranje-venpakking met blauwe band) Bereid volgens nieuw recept.. Elke poetsing is een ware mondwasseïyng. Geeft een frissche mond en witte tanden. Tube 60, 40 en i Van Boxem is een oude getrouwe, die het moeilijke leven in het begin van de orga nisatie vclop heeft beleefd en zich steeds onbesmet heeft gehouden. De heer J. Brauns van Den Haag, dde het volgend jaar als geen algemeene vergadering wordt gehouden het orga nise tiélev>?n zal moeten veria-ten, sprak nog woorden tot dien Bond. Graag had hij nog 10 jaar van Bondswerk voor den boeg, maar het kan nu eenmaal niet. Hij dankt voor betoonde liefde en saainhoorighefd en dringt aan op propaganda. Ook tot hem spreekt de voorzitter w den van dank, waarna tot dezen uitingen van erkentelijkheid worden gericht dooi den heer M Brauns van Den Liaag. Na gemeenschappelijk gezang en dank gebed is dan het congres weer voorbij, een congres, waarop belangrijke besluiten wer den genomen en dat goede gedachten zal nalaten bij de vele bezoekers. Noord-NederlandVlaanderen In de algemeene ledenvergadering welke de stichting Noord-NederlandVlaanderen Zaterdag 9 dezer in hotel Zeerust te Scheve- ningen zal houden, zal dr. N. B. T e n h ae f f rector van een lyceum tc 's-Gravenhage, des namiddags prol. dr. ir. Stan Leurs, voor zitter van den Vlaamschen Toeristenbond, uit Antwerpen spreken over: „Hev geschie denisonderwijs in Vlaanderen, bezien uit een nationaal standpunt". In herinnering wordt gebracht, dat Ir. Tenhaeff dit onderwerp zal behandelen, voor zoover Noord-Nederland bevreft. Des avonds zal in samenwerking met de Vlaamsch-Hollandsche Vereeniging „Hou ende trou" de Gul den sporenslag worden her dacht door mr. W. J. L. van Es en den Vlaamschen dichter Wies M o e n s. 's Middags zoowel als 's avonds is de toe gang vrij voor belangstellenden. Een suggestieve afbeelding van het nieu we Engelsche schip, dat de Leviathan vervangen zal. Waarschijnlijk zal het 15 Juli 1939 van stapel loopen Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding De 38e algemeene vergadering De 38e algemeene vergadering van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding zal Dins dag 26 en Woensdag 27 Juli a.s. te Breda onder presidium van ds. J. v. Herk van Errnelo worden gehouden. In de zitting van Dinsdagavond 26 Juli die in de Geref. Kerk van Breda zal worden gehouden komen eenige huishoudelijke zaken aan de orde, waarna om half negen een begroetingssamen komst, aangeboden door de Bredasche afdee ling, aanvangt. Woensdag 27 Juli wordt de jaarvergadering voortgezet in hotel Dennen- oord te Breda. Het agendum vermeldt o.m. de verkiezing van een lid van het modera- men in verband met het feit dat de vice- voorzitter, de heer J. O. Elshout te Apel doorn, is gekozen tot penningmeester-admi nistrateur in de plaats van den heer C. Bui tendijk te Amsterdam, die bedankt heeft. In de vac.-Elshout heeft het hoofdbestuur ge- candideerd de H. B. leden Ds. D. v. Dijk te Groningen en Ds. C. J. Hakman te Almkerk. Ds. v. Dijk is ook candidaat van de prov. Friesland, terwijl ds. Hakman mede is gecan- dideerd door de afd. Middelburg. Bovendien hebben de Prov. Z.uidholl. Bond en de afd. den Haag Ds. J. Smelik, Geref. predikant te Loosduinen candidaat gesteld. In de middagvergadering van 27 Juli zal als referent optreden ds. J. H i n d r Geref. predikant te Bussen (Noordbrabant) en secr. van den Prov. NoordbrabantLimb. Bond met het onderwerp: „Het Alcoholisme". Na afloop der jaarvergadering vereenigen de afgevaardigden zich aan een gemeenschappe- lijken maaltijd in hotel „Dennenoord". Aan de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, de heeren J. Feitsma te IJmuiden en J. O. Elshout te Apeldoorn, ont- leenen we dat het ledental der vereeniging op 1 Febr. j.l. totaal bedroeg 3051 georgani seerd in 103 afdeelingen en bovendien nog 664 verspreide leden. De vereeniging telt 10 prov. bonden. Het maandblad heeft een op lage van ongeveer 8.000 ex. Het Kerstnum mer verscheen in een oplage van 30.000 ex., terwijl bovendien van het maandblad een speciaal Sociaal nummer uitgegeven werd. Het financieel verslag sluit met een eind cijfer in ontvangsten en uitgaven van f 5863.08 en een nadeelig saldo van f 243.60. De administratie verzond over 1937 totaal aan geschriften en drukwerken 142.777 ex. Het brochuren- en tractatenfonds sluit met een eindcijfer van f 174.79 en het reclassee- ringsfonds met f 252.83. Bond van Chr. Oranjevereen. De Bond van Christelijke Oranjevereeni- gingen in Nederland zal op Woensdag 13 en Donderdag 14 Juli a.s. te Hilversum zijn bondsvergadering houden. Voor den aanvang van de vergadering zal het gemeentebestuur van Hilversum de deelnemers ten stadhuize ontvangen. Het programma omval o.a. een causerie van den lieer J. de Jong te Den Helder, over „Vereenigingsleven en Bonds] even" Hoogstwaarschijnlijk zullen de deel nemers aan deze bondsdagen op Donderdag 14 Juli door Prinses Juliana en Prins Bern- hard ten paleize Soestdijk ontvangen wor den. DE REIS DER „SUMATRA" Hr Ms kruiser „Sumatra", onder bevel \an den kapitein ter zee L. F. Klaassen, is gisteren te Gibraltar aangekomen. NED. CHR. BLINDENBOND Veertiende Jaarvergadering Donderdagmorgen hield de Ned. Chr. Blin denbond zijn 14de Jaarvergadering in hotel „Boschlust" te Zeist. Het was een indrukwekkende aanblik, dien de groote concertzaal opleverde toen, uit alle oorden des lands, een groot aantal blinden met hun geleiders arriveerden om de jaarvergadering, die voor de meesten hun ner een gebeurtenis van beteekenis is, bij te wonen. Onder oe aanwezigen merkten wij op een deputatie der leerlingen van Chr. Blindeninstituut „Bartimeus" te Zeist, onder geleide van het hoofd van het inter naat de heer G. Fokker. Ook was aanwezig de heer P. L. de Gaaij Fortman, oud-burgemeester van Dordrecht en voorzitter van „Bartiméus". De voorzitter, de heer Th. W. Aris, uit Amsterdam, opende de vergadering met het doen zingen van Psalm 68 10 „Geloofd zij God met diepst ontzag". De secretaresse, mej. M. Stad el uit Am sterdam, las daarna (met behulp van braille schrift) Psalm 91. waarna de voorzitter in gebed voorging. Na de presentiemelding der aanwezige af deelingen, deed de secretaresse voorlezing der notulen van de vorige vergadering. In zijn welkomstwoord verheugde voorzitter zich over de aanwezigheid van 121 leden met hunne geleiders, doch heette bo vendien welkom de adviseurs der afdeelin gen en de vertegenwoordigers der Chr. neutrale pers. Spr. brengt hartelijk dank aan het Zeis ter Dames-Comité, dat dezen dag heeft ge organiseerd en veraangenaamd. Bovendien wijst spr. op het innige ver langen van den Bond om de onderlinge vriendschap, zoowel met de zienden, als met de niet-zienden, te versterken. Tenslotte wijst spr. op den groei der af deelingen de Veluwe en Zeist en uit den wensch, dat het ledental meer en meer moge groeien. Namens „Bartiméus" sprak hierna de heer P. L. de Gaay F o r t m an, die er allereerst op wees, dat er geen financieele beletselen behoeven te be staan voor hen. die meenen een geleidehond noodig te hebben. Spr. wees er op. dat de Chr. Blindenbond „Bartiméus" en „Sonmeheerdt" een trits vor men om de blinden in Chr. zin op te voeden. Hierbij staan de geestelijke belangen voorop met erkenning, dat Christus Koning over allen is. Tenslotte deelde spr. nog mede, dat „Bar timéus" een adspiranten-afdeeling heeft op gericht, waarvan de leden zich straks bij den Chr Blindenbond zullen aansluiten. Namens „Sonneheerdt" sprak de heer M u n n i k, die er de aan dacht op vestigde, dat nog te veel Christe lijke blinden zijn georganiseerd in den Neu tralen Blindenbond. Nadat no? afeevaardieden uit Amsterdam en Den Haag het woord hadden gevoerd, memoreerde de voorzitter de gunstige rap porten. die inkomen van bezitsters en bezit ters van geleidehonden. De 14-jarige Jan ran der Laan. van „Bartiméus", is thans de jongste bezitter van een geleidehond in ons In het door de secretaresse uitgebrachte jaarverslag werd dank gebracht aan de Ned. Chr. Radio-Vereeniging voor de verleende hulp en medewerking, gedurende het afge- loopen vereenigingsjaar. De voorzitter bracht hulde aan de over leden penningmeesteresse van den Bond, mej. Pol uit Zaandam, waarna een broer van de overledene, de heer D. Pol. het financieel verslag uitbracht over het boekjaar 1937 193S. Wegens reorganisatie der administra tie liep dit verslag thans over eeri tijdvak van zeventien maanden. Hoewel het hierdoor thans niet goed mo gelijk was'gedetailleerde cijfers te geven, verzekerde de voorzitter dat de financiën van den Bond in een alleszins geruststellen den toestand verkeeren. Besloten werd. dajt de volgende jaarver gadering te Amsterdam zal worden gehou- Bij de bestuursverkiezing werd de perio diek aan de beurt van aftreding zijnde voor zitter, de heer Th. W. Aris, bij acclamatie herkozen. Door het bestuurslid, den heer C. W. W a- genmaker, werd, na afhandeling der agenda, een inleiding gehouden over het on derwerp: „Overheidshulp aan werkende blinden". Na een gemeenschappelijken maaltijd werd door verschillende aanwezigen een be zoek gebracht aan „Bartiméus". terwijl ook velen, met hun geleiders, een bezoek aan het Zeisterbosch brachten. Later op den middag verzamelden allen zich wederom in „Boschlust" waar gemusi ceerd werd. SCHAKEN Om het kampioenschap van Nederland De uitslagen van de in de zesde ronde ge speelde partijen van het tournooi om. het persoonlijk kampioenschap van Nederland, luiden: Euwe—Prins 44 MuilwijkCortlever afgebroken. Van den BoschMulder 10. Van Mindeno—De Groot Vo—44- ScheltingaVan Doesburgh l-^O. ZATERDAG O JULI HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. VARA-ültren- ding. 10.0010.20 v.m. en 7.308.00 VPRO; 8.00 Gram.muziek (Om 8.16 Berichten). 10.01» Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Ar beiders in de Continubedrijven. 12.00—1.4? Gra-m.muziek (Om 12.15 Berichten). 2.00 Causerie: „Tien jaar NatuurvTiendenwerk'v 2.15 Gram.muziek. 3.00 Reportage. 3.30 Gr.- muziek. 4.30 Esperanto-ultzending. 4.50 Gr,- muziek. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgel spel. 6.30 Gram.muziek. 7.00 Filmland. 7.30 Causerie: „Wondergeloof en wonderverha len". 8.05 Herhaling SOS-Belichten. 8.07 Be richten ANP, VARA-Varia. 8.20 De Ram blers. het Esmeralda-Septet en solisten; 9.45 VARA-OrkesL 10.30 Berichten ANP; 10.35 AccordeonduOb 11.00 Granamuziek, 11.45—12.00 Orgelspel (gr.pLR HILVERSUM II. 301.5 M. KRO-V Itzonding; 8.00—9.15 Gram.muziek. (Om 8.15 Berichten)! 10.00 Gram.muziek. 11.39 Godsdienstige cau serie. 12.00 Berichten. 12.15 Gram.muziek. (Om 1.15 Berichten). 2.00 Voor de rijper? jeugd. 2.30 Gram.muziek. 4.00 Berichten, hierna KRO-Orkest. Gram.muziek. 5.00 Vervolg concert. Esperautonieuws. 5.45 De KRO-Nachtegaal- 3 31? 6.15 Gram.muziek. 6.29 Journ; weekoverzicht S.45 Gram.muziek. 7.00 Be richten. 7.15 Causerie: „Angst en dwang op godsdienstig gebied". 7.35 Actueele aether- flitsen. 8.00 Berichten ANP, Mededeel in gen, berichten. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gram.muziek. 8.45 De KRO- i solisten. 9.45 Grs 3.20 Philh. Sstrijktrio. 4.00 Sextet. 5.1' kest. 7.00 Orkest en Zangers. 7.50 Solisten.- 8.20 Orkest. 9.40 Hawa.ian-rauziek. 10.0C Declamatie. 10.59 Orkest» 11.20 Orkest. RADIO-PARIS 16-4S M. 12.35 Orkest. (Om 1.5(1 Zang). 3.20 Zang. 6.05 Chansons. 8.35 Zang; 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété-programma, 10.25 Symphonieconcert 11.20 Orkest. BRUSSEL 322 en 48-1 M. 322 XL: 12.50 en 1.30 Orkest. 2.20 Trio. 4.40 Piano. 5.20 en 6.33 Orkest. 7.05 Trompetsoll. 7.20 Zang. 8.20 Orkest. 9.00 Radiotooneel. 9.29 Concert,- 11.20 Orkest 484 M.: 12.50 en 1.30 Orkest 3.20 Orkest; 3.50 Cello. 5.35 en 6.00 Orkest en „The La- nigiro Hot Players". 6.35 Viool en piano. 6.50 Zang. 8.20 Gevar. programma. 10.30 Orkest Landau—Fontein 0—1. Afgebroken partij, vijfde ronde: Do Groot; Van den Bosoh y244* De stand na de zesde ronde luidt: 1 en 2. Euwe en v. don Bosch, ieder 5 p, 3. Van Scheltinga, 4 punten. 4 en 5 Landau en Cortlever, ieder 3 puf4 plus 1 afgebr. partij. 6. Prins 244 pnt plus 1 afgebr. partij. 7 en 8. Fontein en De Groot, ieder 21/-» pnt 9. Mulder 2 pnt plus 1 afgebr. partij*. 10. Van Doesburgh 2 pnt. 11. Van Mindeno 1 pnt. 12. Muilwijk y2 pnt plus 1 afgebr. partij;

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9