cvtxft cmJie, vXou/iom WEKELIJKSCHEBIJLAGE CONRADS llamüveiïkm ENFA Het eerste vrouwelijke Parlementslid Een historische datum Een merkwaar dige maand, Juli 3918! De verkie zingen op den 3den brachten een lelie nederlaag ■van de liberalen, idie daardoor hun leiding-gevendcn of zelfs maar hun doorslaggevendcn invloed in 't par lementaire leven .rvan ons land za gen verdwijnen, en daarnevens de evenwichtspositie (van rechts tegen- pver links. De weegschaal raakte uitgeba lanceerd, en do Tweede Kamer was op een dood punt gekomen. De toestand van ionzekerheid hield de aandacht ge spannen en liet daardoor niet vol doende ruimte aan belangstel ling voor het hij fcondere feit, dat zich bij deze zelf de verkiezing vol trok: voor het éérst was een vrouw tot Kamerlid verkcaen. (Gaat men de persstemmen uit Juli 191S na, 'clan zal men hierover weinig vermeldens waard aantreffen. Veeleer houdt men zich streng aan het publiceeren van de officieele gegevens, en het terrein is daarnaast zeker .voor een goedmoedig grapje geschikt. Toch is, na 20 jaar, de Julimaand uit het Jaar 1918 ongetwijfeld een herinnering waard, juist om het novum, het nieuwe, Biet welk in het parlementair strijdperk zijn intrede deed Sindsdien zijn verschillende herkiezingen gehouden en de samenstelling han de Kamers heeft &ich daarbij steeds in min of meer sterke mate gewijzigd, maar aan 1918 kon niet meer de bijzonder heid worden ontroofd, dat toen voor het eerst een vrouw zich onder de parlemen tariërs voegde. Later kwamen er verschei dene dames, eens zeven tegelijk, in de Tweede Kamer, doch één kon toch maar de eerste zijn, en dat was Suze Groen e- iweg. De Grondwetsherziening van 1917 schiep ide mogelijkheid. Zij verleende aan de vrou wen het passieve kiesrecht, waarna in 1919 3iij de wet aan de vrouwen het algemeen ikiesrecht werd toegekend. Van de gescha pen gelegenheid maakten de socialisten dra gebruik door mejuffrouw Grocneweg op het kussen te brengen. De andere partijen be waarden, zooals gezegd, veelal het stilzwij gen. Zij wilden blijkbaar, zoo niet de vrouw uit de Kamer, dan toch de kat uit den boom Maar wie niet zweeg was Clinge Dooren- üios. In hoog gestemde bewoordingen zong Blij zijn lof: Eind'lijk is *t er van gekomen, Holland kreeg het blij bericht, Do >r heel Holland ging een juichkreet: Ziet, het wordt in Holland licht! 't Is niet langer meer een sprookje, 't Is geen fantasie-verhaal! d'Eerste vrouw is in de Kamer iVan de Staten-Gcneraal, (Refrein: Als een kachel zonder kolen, Als een haantje zonder hen, Als een huisvrouw zonder zeepbon, A*s een meisje zonder hèm, Als een Zondag zonder voetbal, Als een trouwdag zonder trouw, Als een Laren zonder two-step Is een Kamer zonder vrouw. Mannen! Past nu op je tellen. Hou je zinnen bij elkaar! Denk maar eens aan Jeanne d'Arc of Kenau Simons Hasselaar. Mannen van de Tweede Kamer, Jullie zijn niet meer alleen, Wanhoop niet, want je staat tóch nog Bijna honderd tegen één.' Eindelijk wordt onze Kamer Naar behooren gestoffeerd. Want tot nu toe was ze al te stijlvol, stijf gemeubileerd. Jelui doen nog groote daden, Let maar op wat ik je zeg, Vroeger wanen 't doornen paden. Nu komt er een Groene-weg, Kijk, nu zitten jullie knusjes In je Kamer bij mekaar. 'k Hoor je al interpelleeren: Suze, is de koffie klaar? Kijk, nu wordt het pas gemoed'lijk, Jullie zitten net als thuis, Zij zit achter de verstelmanrï Of ze stopt Mn sok van Duys. Zeg, concierge van de Kamer, Spoel vooral de waterkraf. Neem, vóórdat de luidjes komen, Overal ïc§g §tof goect af. Want de Vrouw komt in uw midden En, als ze wat vragen mag, Zal ze Hollands zind'lijk zeggen: Wanneer is 't weer Kamerdag. Behalve over dc traditioneele vrijheid va drukpers beschikt de poëet nog over ee speciale dichterlijke vrijheid Op één letter tje behoeft hij niet te zien. Zijn Vergelijkin gen in het refrein blijven voor zijn reke ning. Maar in zóóverre heeft Clinge Dooren-j bos zeker gelijk, dat er een Groeneweg, en met haar een Groene-weg gekomen is. Want het vrouwelijk deel der Kamerleden kreeg na haar komst aldra een aparte kleed kamer in het gebouw en het gangetje ver wierf spoedig den naam van Groene-weg je. Wie ambtelijk niet zwijgen kon bij het op treden van het eerste vrouwelijk lid was de voorzitter der Tweede Kamer, mr Fock. Op 27 September 1918 sprak hij de volgende voorden: „Toen ik verleden week sprak, kon ik slechts spreken tot de Kamer in haar geheel en kon ik mij niet richten tot bepaald lid. Toen waren de leden nog niet toegelaten, toen wist ik nog niet, wie toege laten zouden worden: de Kamer had daar over te beslissen en ik mocht dus op de be slissing der Kamer niet vooruit loopen. Maar thans, nu alle leden zijn toegelaten en onder die leden ook behoort mevrouw Groeneweg, wensoh ik en ik meen, dat alle leden daarmee wel zullen instemmen een bij zondere welkomstgroet te mogen richten tot ons vrouwelijk medelid. Het feit, dat een vrouw hier haar intrede doet, is zeker feit van beteekenis, waarop wel de aandacht mag worden gevestigd. „Ik zal thans niet ln beschouwing treden over de vraag, of de intrede van een vr in de Kamer, haar deelneming aan onze werkzaamheden, invloed zal hebben op ons werk en zoo ja, welken invloed. Ik meen, dat het daarvoor het oogenblik niet is. Ik wensch mjj dus er toe te bepalen, aan rr Groeneweg toe te wensohen, dat zij met ons op aangename cn voor haar bevredigende wijze, zal samenwerken". Stemden waarlijk alle leden met deze woorden in? Op 7 November 191S gaf mejuf frouw Groeneweg zelf het antwoord in de Kamer: „Mijnheer dc Voorzitter! Nu zich het historische feit voltrekt, dat voor de eerste maal eèn vrouw het Woord" zal vöererf in 's Lands vergaderzaal, gevoel ik wel zeer sterk de verantwoordelijkheid, die mij opge legd werd, toen mij de .hooge eer te beurt viel als draagster van deze geschiedkundige gebeurtenis hier binnen te treden. „Het zij mij vergund van deze gelegen heid gebruik te maken, u, mijnheer de Voorzitter, dank te zeggen voor de vriende lijke -woorden door u gesproken ter.verwei- NUTRICIA- KINDERMEEL koming van de Ncderlandsche vrouw in deze kring. Daarnaast wil ik getuigen van mijn erkentelijkheid voor de instemming, die uw woord van welkom heeft gevonden bij e^n groot deel van de Kamer. Het is mij niet ontgaan, dat deze instemming niet kwam van alle zijden. Het is mjj echter een genoegen te verklaren, dat dit tot nog toe geen beletsel is geweest voor een aange naam persoonlijk verkeer met de leden van zoo goed als alle richtingen"., „Niet van alle zijden" aldus werd inge stemd met het verwelkomen van „de Ne- derlandsche vrouw-" in het parlement. Dit gebrek aan instemming moet zonder twijfel gezocht in den anti-rcvolutionaircn hoek. Zoo het eerder ook elders heeft bestaan, in Maart 1935 schreef de Arbeiderspers: „Al leen de anti-revolutionaire partij handhaaf* haar oude conservatisme". Er bestaat reden tot de vraag, of eenig conservatisme, dat niet den last van den ouderdom tdrst, wel dezen naam verdient. Maar niet minder mag betwijfeld, of het woord conservatisme juist is gekozen. Bedenkelijk mag het zijn, bjj al deze uitdrukkingen, die beladen zijn van bedaagdheid en grijsheid, nog enkele niet-jeugdige herkauwers uit de sloot op te diepen, tooh is het wellicht goed, er op te wijzen, dat het gebrek aan instemming met de verwelkoming zeker niet voortvloei de uit persoonlijke motieven. Onnatuurlijke scheidslijnen zijn ongewenscht, maar men- sohen en begipselen mogen niet verward. Volgens de anti-revolutionairen hoort de vrouw niet, dan misschien bij hooge uitzon dering, in hot parlementair strijdperk thuis. Haar taak ligt elders. Maar zulks mag ons niet beletten, te erkennen, dat het eerste vrouwelijke Kamerlid steeds waardig en vaardig op het politieke terrein heeft ge kampt. Dat ,.de Nederlandschc vrouw" in het par lement niet aarden zou. kan men. afgaande op het lidmaatschap van Suze Groeneweg, niet direct zeggen. Maar dc juistheid van de anti-revolutionaire beginselen in dezen wordt ïnede gestaafd door de omstandig heid. dat- haar zittirg-nemen in de Kamer tot nu toe veelal tot de uitzonderingen heeft behoord en dat van eenig toenemer, van het aantal vrouwelijke leden in de laat ste jaren over het geheel geen sprake is. Handige maniertjes Als men last heeft van een vettig gezicht of een vettige huid, moet men zic.h was- schen met een aftreksel van 30 gram oud bloemenwater, vermengd met 5 gram boor- GROOTE MARKT 8 ROTTERDAM HANDWERK-BENOODIGDHEDEN Middenstukje voor gehaakt gordijn Onze afbeelding toont een fraai midden stukje vocxr een eigen gehaakt gox-dijn. Het is een rozen-motief, waarvan eerst de roos jes afzonderlijk worden gehaakt. Sla het begin van den draad eenmaal om een pot lood of oen een top van den vinger en haak om de aldus gevormde lus acht blaadjes. Elk blaadje bestaat uit 3 drie-dubbele stok jes, die men samen afwerkt'. Inplaats van het eerste stokje van hot eerste blaadje haakt men vier kettingsteken. Na elk blaad je komen vijf kevtingsteken. Aan het einde voert men 1 h. vaste om de bovenste lus van de steek van het oenste blaadje uit en haalt het tjind van den draad, dat in het midden los hangt, stijf aan, waaroor de blaadjes dichter bij elkaar komen. 2de toer: 3 kett. st., 2 stokjes door 3 keft. st. gescheiden, in de middelste steek van de naastebijzijnde kei'tingboog; 3 kett. st., 1 raste steek om de beide bovenste lussen ran de 6teek van 't naastliggende blaadje. Aan heit eind van de toer, na hei' werken an de laatste 3 kett. st., haakt men 1 h. raste op de halve vaste aan het eind der orige toer. 3e toer: 3 kett. st., 5 stokjes om de. ket- tingboog lusschen de beide naaste bijzijnde •t., na eLk van de eerste 4 st., 1 kett. st., na het 5e st. 3 keet.; 1 vaste om de naastebij zijnde vaste. Aan het eind wordt de draad afgeknipt en bevestigd. Alle rozetten op deze manier haken en ze svuk voor stuk aan de vorige rozet verbinden met een halve vaste. Aan beide zijden van de rozetten haakt men nu een toer, die bestaat uil1: 1 kett. st., 1 vaste, stokje, en dubb. stokje. Het aantal keti'. st. moet hierbij gekozen worden, dat de kanten recht cn vlak zijn. Dan volgen nog aan heide zijden 1 toer vasten, 1 toer stok jes en 1 toer kruissteken, 1 voer vasten, 1 toer stokjes, en kett st., en eindelijk- nog een toer vasten langs hev uiterste randje. Desgewenscht kan een smal zijden lint in de kleur der gordijnen doorgeregen wor- Als we op reis gaan Met den zomer is het vacantie- en reis- seizoen weder aangebroken, de tijd dat we ite reeds zoo lang van tevoren betaamde uit gangsplannen iüllen kunnen ten yitvoer leggen. De koffers, die een jaar lang in een hoek van den zolder of kelder verborgen hebben gelegen, worden voor den" dag ge haald, om als onze trouwe gezellen met ons mee te gaan in boot of trein, liet zoo aan trekkelijke onbekende tegemoet. Bij inspec tie zal doorgaans blijken, dat zij wel eerst eens even een beurtje mogen hebben, om er weder behoorlijk uit te zien. Onze lederen bagage wordt solide in de was gezet, maar wat doen we met onze koffers van het mo derne, minder zware materiaal, dat Vul- canfiber heet? Die reinigen wij op de vol gende manier. Wij zorgen voor een halven liter warm water, en voegen daaraan drie eetlepels azijn toe. Hierin doopen wij een zachten doek cn nemen daarmede den koffer goed af Vervolgens met oen anderen zachten doek goed nadragen, en tenslotte met een lap oud fluweel glanzend opwrijven. De bagage ziet er dan weer ccn stuk beter uit Als we op onze bestemming zijn aange land beginnen wij met zooveel mogelijk onze geheele garderobe uit te .hangen. Dit is het beste middel om kreukeligheid en valsche plooien kwijtlè raken, zonder :dat er één warme bouf aan té'pas behoeft te komen. Vooral bij kleedingstukken, die niet ge streken kunnen worden, is een dagje uit hangen een heele uitkomst. Intusschen is het ook goed, op zijn .hoede tegen motten te zijn, want is onze huisdeur eenmaal achter ons dicht getrokken en zijn de kamers en kasten donker, vanwege toegetrokken gordijnen of gesloten jalou- ziaën, dan heeft dit kleine, vraatzuchtige gedierte de meest gunstige gelegenheid om zich aan onze achtergelaten wollen plunje, of aan het bontwerk tegoed te doen. In Rus land gebruikt men het volgende middeltje, om de pelzen, die daar zooveel gedragen worden, motvrij te houden. Men vult daar een f.'esch voor zeven achtste met spiritus en voor één achtste met camier, en voegt Spaansche peper daaraan toe. Na een paar dagen trekken perst men het mengsel door een linnen lap of een fijne zeef, bespren kelt er de te bewaren kleeding- of bon'/tuk ken mede, en bergt deze daarna weg, gewik keld in sterk linnen. WEKEUJKSCH KNIPPATROON Nr. 1003 is een alleraardigste japon, ver vaardigd van linnen, waschzijde of shan tung. Het model is eenvoudig en zeer mo dern. De zesbaans rok loopt klokkend uit; de blouse slaat hoog tegen den hals op en wordt van voren gesloten met een zestal leuke fantasieknoopen. De korte mouwtjes zijn met ruimte aan de schouders ingezet en worden op den arm ingestikt op de juiste wijdte. De garnecring van dit vlotte zomer jurkje bestaat uit geborduurd galon op de zakjes, en als ceintuur. Voor dit patroon heeft men noodig drie en een halven meter stof van 90 cM. breed te Het is verkrijgbaar in baat 40: boven wijdte S(3 cM.; heupwijdte 98 cM.; taille- wijdte 70 cM. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het passend maken voor eigen figuur. De prijs is 26 cent plus 4 cent porto- cn administratiekosten. Te be stellen bij de Uitgeversmaatschappij „De Mijlpaal", Singel 91, Amsterdam-centrum, waaraan men het verschuldigde bedrag kan overmaken op postgiro 41G32. Men wordt vriendelijk verzocht bij bestel ling, naam, adres en nummer van patroon nauwkeurig te vermelden, ter vermijding van misverstand. Verder leveren we niet alleen patronen van de gepubliceerde modellen, doch van ieder gewenscht patroon. Toezending van een afbeelding of,schetsje met vermelding van maten is voldoende. Prijzen van deze patronen naar maat zijn: een mantel: S3 ets; japon: 70 ets.; lingerie en kinderkleeding: 45 ets.; blouse: 40 ets,; rok: 35 ets. per stuk; alles plus 5 cent' voor porto- cn administratiekosten. ALLES wat U noodig hebt voor JAPON- of MANTELSTOFFEN vindt U het voordeeligst bij: STOFFENHUIS J. M0NNICKENDAM, HOOGSTRAAT 351 HOEK SPUI ROTTERDAM Ook kunt U Uw japon laten knippen voor L—knippen en rijgen ƒ2.Mantel knippen 2.knippen en rijgen 3.—; Japon geheel gemaakt 7.50. Nieuwste platen ter Inzage. HOOFDKANTOOR LEEUWARDEN Het boek voor de vrouw Het Juli-nummer van „Beyer's Mode tur Alle" staat volop in het tceken van den mer. Strandpakjes en -jassen, sportkleeding en „Dirndl-jurken, \ye vinden ze in ruimen overvloed. Vooral deze laatste zijn een ide ale vacantie-dracht, daar ze meestal van stevige, donkere stof met vroolijke bloem motieven woi'den gemaakt, en dus" een stoot je kunnen verdragen. En dan natuurlijk ook de overgooier, waaronder men telkens weel een ander blousje kan dragen, waardoor men iedere keer een ander effect verkrijgt Ook hiervan krijgen we meerdere yporbeel- dèn ter navolging. Het nummer verschaft tenslotte nog kinderjurkjes van eenvoudig model, een paar wenken op handwerkge bied en eenige "smakelijke recepten. HANDIGE MANIERTJES Als de toetsen van uw piano vuil zijn moet ge ze eens op de volgende manier rei nigen: Men vangt regenwater op, giet dit in een flesch en voegt er een gelijke hoeveel heid petroleum bij. Het regenwater moet lauw zijn. Daarna flink schudden. Men be vochtigt hiermede een schoon linnen lapje en poetst de toetsen al rondwrijvend hier mede op. Nadat al het vuil er af is gekomen, nawrijven met een zachten witten doek. AARDAPPELTOMAATSTOOFPOT. Dit is iets om op een drukken dag gemakkelijk en goedkoop uit te zijn. Uw gewone hoeveelheid ardappelen koken. U 'neemt een half pond tomaten en J/2 tot ons kaas per persoon. De tomaten in dikke plakken snijden en braden. De kaas raspen en met het braad- sel door de gare aardappelen roeren. In goed gesloten pan nog even stoven en zout, peper of dergelijke naar smaak toevoegen. RTJSTTOMAATSTOOFPOT. Wilt U geen aardappelen schillen omdat U andere bezig heden heeft? Dan per vier personen ander!- half pond rijst flink wasschen tot het wa ter helder ziet cn opzetten met tweemaal zooveel water of taptemelk als rijst. Deksel goed gesloten houden en als de rijst flink doorkookt de pan overzetten op lage vlam op asbestplaatje. Een pond uien ontvellen, dikke plakken snijden en bakken. Af en toe roeren. Een pond tomaten halveeren en als de uien lichtbruin zijn even meelbakken. s vette kaas in blokjes snijden en met het baksel door de gare rijst stoven. Nog een paar minuten laten stoven! GROENTENKAASKOEKJES. Misschien heeft U een restje groenten! U raspt er flink wat kaas door en bindt het met een lepel bloem en een geklutst ei. Nootmuskaat en peper naar smaak. Ook van dit deeg bakt U kleine koekjes in een weinig vet in de koeketpan. Heerlijk voor broodbelegging: AARDAPPELCROQUETTEN: 1 pond koude gekookte aardappels, 2 eieren, 2 lepels melk, 40 gram boter, paneermeel, peper, zout, noot'. Wrijf de aardappelen fijn, vermeng ze met een ei, de gesmolten boter, de kruiden en de melk. Vtorm van het mengsel kleine balletjes, doop ze écn voor één in het nog overgehouden geklopte ei, rol ze door.- 't paneermeel en bak ze in heet frituurvet. Laat ze op grauw papier goed uitlekkcn.- GESTOOFDE KOMKOMMERS: 2 Komkom mers, d.L. melk, 20 gr. boter, 10 gr. bloem. De komkommers schillen, in nette stuk jes snijden, opzetten met iets water en zout, koken tot ze doorschijnend zijn geworden pl.m. 10 minuten. Een sausje maken van boter, bloem en melk en hierin de komkom mers stoven. Afmaken met fijngehakte peterselie. GESTOOFDE TOMATEN: Eenige groote tomaten. Zout, peper, wat citroensap, fijn gehakte peterselie, paneermeel, boter De tomaten in dikke plakken snijden, in een vuurvasten schotel leggen en iedere laag van tomaten bestrooien met peper cn zout, wat fijngehakte peterselie en er wat citroensap op druppelen. De laatste laag bedekken met paneermeel, hier en daar kluitjes boter leggen, daarna in den oven gaar en mooi bruin laten worden. TOMATEN JUS: Voeg gewasschen en ge sneden tomaten tijdens het braden bij stuk ken „groot" vleesch, bijv. lamsvlèesch, varkensvleesch. Maak dc jus af met water en zeef de jus. Hetzelfde kan bij allerlei „klein" vleesch, als varkenslappen, runder lappen, kalfslappcn, lamslappen, gestoofde lever, nieren, enz. Een oud en vertrouwd merk! Dot wil zeggen: duizenden n hebben hetvóór U geprobeerd en deugdelijk bevonden. Houd U aan het beproefde, vermaarde fabr „Duryea"! MAÏZENA FABRIKAAT ^DURYEA AARDBEIEN OP WATER Wascih de aardbeien, haal de stelen eraf. Dor ze in schoongemaakte flesschen. Vul deze met water en suiker t}/o L. water, 1 ons suiker). Sluit de flesschen, pasteuriseer ze 20 minuten op 80 gr. C. Alle vruchten op water of au jus kan men behalve in inmaakglazen, die vrij duur zijn, ook inmaken in flesschen met wijde halzei die veel goedkooper zijn. Met zet er losjes een passende kurk op. Na 't pasteuriseeren drukt men de kurk aan en lakt de flesschen met lak die speciaal daarvoor verkvijgbaai is, de zg. inmaaklak, die zeer goedkoóp is. Nog goedkooper kan men vruchten pasteu riseeren in jampotjes. Men moet er dan echter voor zorgen de glazen binnendeksels of de metalen binnenplaatjes le bewaren zich goed te overtuigen of de gummiringen nog bruikbaar zijn, anders zich nieuwe schaffen. Onder het ipasteuriseeren heeft men de deksels losgeschoefd, na het pasteu riseeren de deksels vlug dichtscihroeven. VRUCHTENLIMONADES Voor limonades is 't zeer geschikt vruch tensappen te steriliseeren De sappen wor den later verdund met water, èn suiker wordt naar smaak toegevoegd. Behalve voor- limonades kunnen deze sappen ook nog voor allerlei andere doeleinden gebruikt worden, voor puddingen, sausen, zioken- gerechten, enz. Behalve gewone bossensap zijn nog zeer smakelijke combinaties de volgende: op elk K.G. roode bessen 3/ó K.G. zwarte. Kook de bessen met wat water tot ze zeer zacht zijn. Wring ze door een doek. Maalt de flesschen goed schoon met warme soda en zeepwater, spoel ze na en laat ze uitdruipen. Zwavel de flcsdhen uit met een brandend zwavel- lint en zet dadelijk de schoone kurk erop, zóodat de damp niet ontwijken kan. Vul ze dan met .het sap. Als hot sap er goed warm ingaat, behoeven de flesschen niet meer nagekookt ie worden. Op 1 K.G. bessen K.G. frambozen Op 1 K.G. aardbeien Vo K.G. frambozen. Op 1 K.G. rabarber K.G. aardbeien. Op 1 K.G. kruisbessen J/2 K.G aardbeien Bereiding als boven. UW SLAAPKAMERS zouden er vrolijker uitzien als er onze „NATIONAAL" Woltapijtjes in lagen. In alle grote Tapijtzaken verkrijgbaar. (Een fabrikaat van de N.V. Nationale Textielfabrieken. Dcurne N.B.). HAVERMOUT VLUGKOKEND Kwaliteit 't HOOGST en prijs 't LAAGST R.V. «ON. PELLERIJ „MERCURIUS" - WORMERVEER. REFLECTO NIEUW MODERN OLIE-SHAMPOO VERF ln 18 perfecte kleuren gemaakt door: Societé KEMOLITE - PARIS De direct vervende „RHFIECTO" shampoo is een nieuwe vinding om grijs, wit. gebleekt, te veel gebleekt, vaal of dor haar te kleuren. De REFLECTO kan U al die prachtige kleuren verschaffen, die U alttid zoo bewonderd heeft. Met REFLECTO geverfd haar kan gepermanent worden als gewoon haar. H. MESKETt, Tnsmnnstriint 108. DEN HAAG 6Uw -Jutvoleneti guja oloi op tfcAo&enA ditoop! Stoom- Wasch- en Strijkinrichting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn UTRECHT KONINGSWEG 56 TELEFOON 11165 Postrekening No. 43430 Opgericht 1856 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN tJW DAGELLIKSCH KOPJE KOFFIE BW DAGELIJKSCH KOPJE THEE N.V. Kanis Gnnnink, Importeurs, Kampeis De beste BORSTPLAAT maakt gij zelf zuiver en goedkoop evenals LIKEUREN, LIMONADES, PUNCHSIROOP. enz. mat de bekende NECTAR-ESSENCES verpakt In fleschjes 25 cents met receptenboek. Verkrijgbaar bij drogisten enz. Verlang uitsluitend het merk Nectar

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10