GROOTE BRAND- EN WATERSCHADE UITVERKOOP van RAUMANN en TEPPEMA Verkoop van 9.30-12 en van 2-6 uur SLECHTS ENKELE DAGEN Aanvang MAANDAG 3 JULI 9.30 uur VACANTI E-ADRES VRIJDAG I JULI 1938 TWEEDE BLAD PAG. 8 Tijdelijk gevestigd in perceel firma Bruning, Nieuwe Rijn No. 9 Jubileumfeesten te Amsterdam De gedachtenisviering in de Nieuwe Kerk Ter aanvulling van het reeds gepubliceer de voorloopige programma van de feesten in begin September te Amsterdam, ter gelegen heid van het 40-jarig regeerimgsjuhileum van H.M. de Koningin, kunnen wij mededeelen, dat het thans vaststaat, dat H.M. de Konin gin, vergezeld van het Prinselijk Echtpaar. Maandagmiddag 5 September te half drie aan het Haarlemmermeerstatian zal aanko men. Daarna volgen de feestelijke intocht, vaandelhulde enz., waaromtrent wij reeds bijzonderheden hebben gemeld- In de Nieuwe Kerk op den Dam, waar, zooals men weet, Dr H. Co 1 ij n de officieele gedachtenisrede zal uitspreken, wordt het vocale en muzikale gedeelte van het pro gramma uitgevoerd onder leiding vai Prof. DrW. Mengelberg. Gezongen worden: het Wilhelmus; „0, onvergeetbre stond", woorden van N i c. Beets, Koraal voor koor uit cantate No. 192 van J. S. Bach; „Jauchzet Gott in allen Landen", cantate No 51 voor sopraan, solo-trompet en strijkorkest, J. S. Bach; „Halleluja" uit „Messias" van G. F. Handel], voor koor en orkest. De gedachtenisviering wordt door Dr J. P. van Bruggen, voorzitter van dep Ker- keraad van de Ned. Herv. Gemeente te Am- sterdam, met gebed geopend en met dank zegging gesloten. De Eerste en de Tweede Kamer zullen adressen aanbieden. Bij het binnenkomen en bij het vertrek der Vorstelijke personen speelt het orgel. Verdere bijzonderheden Op Dinsdag en Woensdag 6 en 7 September worden van 10 tot 12 en van 2 tot 6 uur luchtvaartfeesten door de K.L.M. op Schip hol georganiseerd, met medewerking van leger, marine en andere instanties. Vrijdag 9 September is de dag van de eere promotie van H.M. de Koningin tot doctor in de economische wetenschappen. Deze plech tigheid zal om half drie in de Stedelijke .Universiteit plaats hebben. De Koninklijke familie zal in de feestweek eenige rijtoeren maken, terwijl het vertrek zal geschieden in de morgenuren van Maandag 12 September. Het Stadionfeest Omtrent de feestelijkheden in het Stadion op Zaterdag 10 September vernemen wij nog, dat deze te half drie zullen aanvangen na een muzikale begroeting vam de Koninklijke familie. Een groot koor van ruim 1200 zangers en zangeressen zal twee maal zingen. Het eerst zal bij den aanvang een nieuwe compositie van Theo van der Bijl op woorden van Jan Engelman worden uitgevoerd, ver volgens twee liederen van Valerius en het Oranjeliedje vain Viot ta. De tweede maal wordt gezongen aan het eind van den historischen optocht, die voor H.M. en Haar huis zal defileeren. Dan wordt een speciaal lied ten gehoore gebracht, woorden van Lo de w ij k van Maelstede, muziek van Theo van der Bijl. Het koor bestaat uit leden van Toon kunst, de Kon. Oratoriumvereeniging. de R.IC Oratoriumvereeniging, de Kon. Ghr. Oratoriumvereeniging „Excelsior" en de Kon. Mannenzangvereeniging „Apollo". Het geheel onder leiding van Theo van der Bijl. De historische optocht op io September Een belangrijk onderdeel van de feesten in 'de hoofdstad, ter gelegenheid van de viering van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M de Koningin, is de historisch-allegorische optocht, die Zaterdagmiddag 10 September door de straten van Amsterdam zal trekken. De optocht wordt georganiseerd door het Centraal Comité van Oranje- en nationale organisaties en swat onder artistieke leiding van den heer JohandeMeester, terwijl Prof. Dr H. Brugmans de historische ge gevens verstrekte. Meer dan 1300 deelnemers(sters) alsmede ongeveer 300 amazones en ruiters leden van ruitersportvereenigingen te Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en andere plaatsen zullen hun medewerking verleenen bij den optocht. De stoet zal bijzonder goed ver zorgd worden: prachtige costumes, naar his torische gegevens, tal van decoratieve groe pen, praal wagens en muziekcorpsen zullen het geheel tot een buitengewone gebeurte nis maken. Het eerst trekt de luisterrijke stoet voor bij H.M. de Koningin tijdens het feest in het Stadion, vervolgens door een groot deel van de stad. De stoet is samengesteld als volgt: Vier Herauten van de stad Amster dam rijden in draf naar het centrum van het groote grasveld, maken front naar H.M. de Koningin op de eere-tribune, steken de ba zuinen en Muziekcorps van de „rijdende veld" met pauken en bazuinen. GijsbrechtvanAmstel en Bade- 1 o c h. Donkere paarden, stemmige costumes Allegorie op Kerstnacht en benauwde veste. Arent van Aemstel, ridders, bisschop, non- FlorisV en Beatrix. Vroolijke jacht stoet in teere pastel tinten. Lente en zonne schijn. Witte en grijze paarden. Hazewinden en Deensche doggen. Valkeniers. Édel-vrou wen in lange soepele kleedijen. Philips van Bourgondië. Edelen i paarden in volle rusting voor tournooi. Wit-zijden dekkleeden en wapen-hemden, be schilderd met vermiljoene en groene emble men. Zware versierde tournooi-lansen. Vlag gen. Edelvrouwen met hooge punt-hoeden volgen in een open reiswagen en te paard. Tusschen leden van het Hof van Holland en de Rekenkamer rijdt een model van een Koggeschip. Het voert de vlag van Amster dam. Keizer Karei V. Zeer rijke stoet De Renaissance-praal van het Habsburgsche Hof. Fluweel, bont en zware zijde. Groote Rijksvlaggen. Rijksgroot en met hun dames, allen te paard. Ridders van het Gulden Vlito. Narren. Voetvolk. Daarachter een wil de stoet. Op een wagen het Landjuweel van de Rederijkerskamer „In Liefde Bloeien de". Vaandels en emblemen gedragen door rederijkers in allegorische costuums. Willem de Zwijger. Eerst een dichte drom verbleekte en gescheurde princenvlag- gen. Dan een groote groep Geuzen te voet in allerlei costumes en bewapening. Ook vrou- Fluiten en tamboerijnen. Dansend om stuwen zij den Vader des Vaderlands en Louise de Coligny, beiden in stemmige klee- dij op grijze paarden gezeten. Achter hen eenige bevelhebbers (Treslong, Brederoo) en raadslieden. Daarachter geregeld voetvolk met vaandels en pieken. Tot slot een ver sierde boerenwagen, waarop Geuzen dansen met jonge vrouwen Doedelzak speler. Ma u rits en Willem Lode wijk. Bei den in harnas te paard, gevolgd door bevel hebbers te paard en een compagnie pieke- niers en boogschutters met vlaggen. Daar achter een wagen, verbeeldende de overwin tering op Nova-Zembla. Wit, groen, bonte mutsen. Uit het ijs rijst schuin omhoog de achterspiegel van een schip met het wapen van Amsterdam. Naieve voorstelling van een berenjacht. Frederik Hendrik en Amali van Solms. De Prins als Stedenbedwinger in volle wapenrusting te paard. Amalia volgt, in een reiswagen. Daarachter een groep aanzienlijke bevel hebbers, allen in wapenrusting te paard en een compagnie piekeniers en musketiers met vlaggen. Vervolgens een wagen voor stellende de 0.1. Compagnie. Zinnebeeldige voorstelling in den stijl der prenten van dien tijd. Onderwerping van een Inlandsdh vorst aan een Amsterdamschen zeevaarder. Beiden beschut door pajangs. Willem II en Maria Stuart. Heel jong bruidspaar, beiden te paard, gekleed als op de bekende schilderij van Van Dijck. Bruidsstoet van familieleden, edelen en edel vrouwen. Lakeien en-palfreniers met emble men en vaandels. Bij de slot-apotheose sym boliseert deze groep het prinselijk huwelijk. De vroedschap van Amsterdam met hun dames. Burgemeesters, vroedschap, schout met rakkers. Lakeien dragen teeke nen van waardigheid. Een vendel Schutterij (naar v. d. Helst), vaandel-zwaaiers. Gilde n-o p t o c h t. Handwerkers met emblemen van hun arbeid. De Gouden Eeuw. Vier wagens in rijk gebeeldhouwde Renaissancestijl. Ie wagen voorstellende de Wetenschap. Huygens ont dekt maan en ring van Saturnus. Swam- merdam en Leeuwenhoek ontdekken de microcosmos. 2e wagen, voorstellende de Schilderkunst. Rembrandt, Hals en Ostade gekroond door Muze. 3e wagen, voorstellende de Letterkunde. Vondel schrijft de val van Lucifer (prent van 1654). 4e wagen, voor stellende de Bouwkunst. Van Campen ont werpt het stadhuis, details van Italiaansche zuilen en Romeinsohe ruïnes. Willem III en M ar i a S tu art II. Bei den ici statiekoets, getrokken door 6 paar den. Gevolg van Engelsche en Hollandsche edelen en dames, allen te paard. Lakeien te voet. Compagnie Schotten te voet. Willem IV en Anna van Hanno ver, beiden in statiekoets met 4 paarden. Gevolg van Friesche en Hollandsche edelen en dames te paard. Lakeien te voet. Compag- ie Zwitsers te voet. Willem V en Wilhelmina, in koets met 4 paarden. Gevolg van hovelingen en dames. Lakeien te voet. Compagnie Holland sche gardes te voet. De Amsterdam sc he Schutterij van 1890 onder bevel van Kolonel van Brie- nen en Ramerus en kapitein Anton Reinhard Falck, gedeeltelijk te paard. De Koningen Willem I, II en III met gevolg van legervorsten uit den tiendaag- schen veldtocht. 19e en 20e eeuw. Vier wagens. Groote motor-trucks, voorstellende de ontwikkeling van de industrie en de verkeerstechniek ge durende de 19e en het begin der 20e eeuw. Tenslotte een allegorie op het huis van Oranje en Amsterdam. INTERN. WEGENCONGRES BEZOEKT ROTTERDAM Ontvangst ten stadhuize Bezoek aan de tunnelwerken Boot tocht door de havens Een groep van enkele honderden deel nemers aan het Internationaal Wegencon gres bracht gisteren een bezoek aan de Maasstad en zal daarbij van een aantrek kelijk programma kunnen genieten. Deze excursie is waarschijnlijk wel de grootste, die wordt gehouden, hetgeen wel toe te schrijven zal zijn aan de tunnelwer ken, die uiteraard bij deskundigen als hier bijeen zijn, bijzondere belangstelling zullen inboezemen. Vanmorgen zijn de excursisten met auto bussen uit Scheveningen naar hier gekomen en allereerst ten stadhuize ontvangen. De burgerzaal was vrijwel geheel met deelnemers aan het congres gevuld. Namens het gemeentebestuur waren ter begroeting aanwezig de loco-burgemeester, wethouder A. B. de Zeeuw, de wethouders R. J. Dijk en J. B J. Ratté, de gemeente secretaris Mr M. Smeding, terwijl ook de adjunct-directeur van den Gemeentelijken Technischen Dienst, Ir L. H. van Dunné, bij de gastheeren behoorde. Wethouder A. B. de Zeeuw heeft de deelnemers in vier talen toegesproken en hen hartelijk welkom geheeten namens het gemeentebestuur. Een groote havenstad als de onze, aldus spr., kent de waarde van internationale verbindingen. U hebt, aldus spr., op de tentoonstelling te Den Haag reeds een en ander kunnen zien van de ont werpen voor den bouw van een tunnel onder de Nieuwe Maas, die als tweede ver binding de beide oevers dichter bij elkaar zal brengen en die bovendien een belang rijk punt zal uitmaken van den grooten weg van Dordrecht naar Amsterdam; thans zult ge de tunnelwerken ook in werkelijkheid kunnen bezichtigen. Op het programma staat ook een rondvaart door de haven. Ik ben er van overtuigd, aldus spr., dat zoo wel het tunnelwerk als de haven in he midden waarvan dit wordt uitgevoerd, uw volle belangstelling zal hebben. In het Nederlandsch dankte de wethouder ook vooral diegenen onder de congresleden, die invloed hebben gehad op de beslissing om ook Rotterdam in het excursie-program- ma op te nemen, omdat Rotterdam, dat de groote beteekenis van goede verbindings wegen, ook te land, kent, het zeker waard is door de deskundigen op wegengebied te worden bezocht. Dat een zoo groote sectie van het congres hier gekomen was, verheugde spr. bijzonder. Namens de congresdeelnemers heeft Ir Reigersman, lid van het bestuur, het gemeentebestuur dank gezegd voor de ont vangst en gezegd, dat de commissie van voorbereiding direct Rotterdam in het excursieplan heeft betrokken omdat vooral de tunnelwerken zeer de aandacht waard zouden zijn. Straks zullen de deelnemers zoowel het verkeer te water als de werken die het verkeer onder water mogelijk zullen maken, kunnen gadeslaan: Het groote aantal deelnemers aan de excursie is al bij voorbaat een bewijs van de groote belangstelling, die het bezoek aan Rotterdam heeft. In het Fransch zijn toespraak vervolgend, herhaalde hij den dank der deelnemers voor het programma, dat hun hier wordt aan geboden. Mr Cook, leider van de Britsche dele gatie, hield ook nog een kort toespraakje, waarin hij zeide, dat altijd van Rotterdam uit de schepen over alle wereldzeeën zijn uitgevaren, maar dat de stad terecht be greep dat ook de verbindingen te land van de grootste beteekenis zijn en hij uitte den wensch, dat de ontwikkeling van den weg, waartoe het congres dienstig is, ook den voorspoed van Rotterdam mocht dienen- Na deze toespraken bood het gemeente bestuur in de hall van het stadhuis ver- verschingen aan. De deelnemers hebben in groepen bezoek gebracht aan de tunnelwerken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken bood een noenmaal aan, de Stichting Ha- venbelangen een rondvaart door de haven. Vervolgens zijn de excursisten doorgevaren tot Dordrecht om daar de brugwerken te bezichtigen. het voorarrest en met bepaling, dat 4 maan den van de straf voorwaardelijk worden op gelegd met 3 jaar proeftijd. De 23-jarige vriend P. J. B., eveneens ge detineerd, die door het verschaffen van sleu tel en inlichtingen de door V. gepleegde In braak had uitgelokt en die zich door het verdere gebruik van de gestolen effecten hij was opgetreden als de pandgever aan heling had schuldig gmaakt, werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van,3 jaren. De 35-jarige caféhouder C. G. v. d. K. ge detineerd. die voor V. de gestolen effecten eenigen tijd had bewaard, aanvankelijk in zijn café en later ten huize van een kennis, werd wegens heling veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 6 maanden met aftrek van preventief. De exploitant van café's C W. van C., 31 jaar, recidivist en gedetineerd, die het plan tot in pandgeving van de gestolen effecten had bedacht en dus voordeel getrokken had, die voorts het plan van de arbitrage in el kaar gezet had en zich daarmee aan oplich ting had schuldig gemaakt- en die tenslotte den drukker bewerkt had voor het namaken van de recipissen van de Staatsleening 1937, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 jaren. De 47-jarige Mr. C. Z., gedetineerd, die zich, door het verleenen van zijn medewer king voor het opipaken van een acte van pandgeving, doordat hij wist, dat de her komst van de effecten niet zuiver was, had schuldig gemaakt aan medeplichtigheid aan heling en die voorts medeplichtig was ge weest aan de door van C. gepleegde uitlok king van den drukker, door het verschaffen aan Van C. van een echt recipis, dat als model zou dienen, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar, met aftrek van het voorarrest. AMSTERDAM LUCHTBESCHERMING Met de organisatie van den luchtbescher mingsdienst der Gemeente gaat het naar ensch. Na de zoo zeer geslaagde demonstra tie in Noord is het werk in de overige stads- deelen flink opgeschoten. In alle 14 vakken, waarin de stad is verdeeld, zijn nu initiatief- comité's aan den arbeid. VIJF TON MEER Aan de Marnixstraat tegenover de Elands- gradht wordt het nieuwe hoofdbureau van politie gebouwd, met medewerking van het Werkfonds. Einde 1936 werd een crediet vein 1.177.000 beschikbaar gesteld. B. en W. melden den Raad nu, dat dit be drag, mede tengevolge van hoogere mate riaal prijzen, niet toereikend is en stellen voor het met 460.000 te verhoogen. POLITIE ZWEMBAD Zaterdagmiddag wordt aan het Bovendiep bij de sluizen van Zeeburg het eerste politie- 7.wembad in ons land geopend. De bedoeling is iederen politiedienaar in staat te stellen het zwemmen grondig te beoefenen ten einde hierdoor drenkelingen te kunnen redden, ZORG VOOR STADSSCHOON B. en W. stelden den Raad een wijziging van de Bouwverordening voor, waardoor ook uit een oogpunt van stadsschoon verwaarloo- zing van gebouwen in de oude stad kan worden tegengegaan. Door een tweede bepafling willen B. en W. doen optreden tegen ontsierend verfwerk. Zwendelcomplot thans veroordeeld De Rotterdamsohe Rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaken van het zwendeJ-com- plot. dat inbraak pleegde en obligaties ver- valschte. De 27-jarige analist C. H. V., gedetineerd, die ingebroken had ten huize van de familie Smits aan den Beukelsweg, nadat hij van zijn vriend den huissleutel had gekregen en de inlichtingen, waar hij het geld kon vin den, alsmede dat de familie des avonds af wezig zou zijn, werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van, 1 jaar, met aftrek van Jhr Mr A. D. H. Quintus Gister heeft Jhr. Mr. A. D. H. Quin tus sedert 1935 president van de Arn- hemsche Arrondissementsrechtbank, we gens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd afscheid genomen van zijn werk. Jhr. Mi\ Quintus, die studeerde aan de Groningsche Universiteit, begon zijn rechter, lijke loophaan 25 Juli 1899 als substituut- griffier te Leeuwarden. Daarna was hij erkzaam te Heerlen, Arnhem, Alk- ia a r en sinds 1915 opnieuw te Arnhem. Bij zijn afscheid was gister een speciale zitting van de rechtbank belegd, waarvoor groote belangstelling bestond. De scheidende president heeft een toe spraak gehouden, waarin hij een overzicht gaf van de ontwikkeling der burgerlijke rechtspraak, waarvan dit jaar het eeuwfeest wordt gevierd. Spr. prees vervolgens de ver schillende instanties waarmede hij had moe ten samenwerken. Woorden van afscheid werden gesproken door Mr. J. H o u w i n k, vice-president Mr. .1. E. Th. C. Baron SpeyartvanWoer. den, sub6t. officier van Justitie, Mr. F. R. Crommelin, namens de Griffie en Jhr. Mr. H. K. M. v. Nispen tot Panner- den namens de bali. Koninklijk onderschelden. Als laatste spreker kwam de procu reur-generaal van het Gerechtshof Mr. J A. de Visser in opdracht van den minister van Justitie mededeelen, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd Jhr. Mr. Quintus te benoemen tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, Op de uitreis TORENVALK Donderdag te Batavia en Bandoeng EMOE Donderdag te Jodhpur OEHOE Donderdag te Athene Op de thuisreis: WIELEWAAL Donderdag 3.08 uur n.m. van Batavia te Amsterdam IBIS Donderdag te Rangoon REIGER Donderdag te Median NANDOE staat nog met motorstoring te Penamg de gemeente voor zeer groote moeilijkheden' zou komen te staan. Dat het verdwijnen van het tekort op den gewonen dienst verhooging der uitgaven' tengevolge zou hebben, moeten B. en W. ten stelligste tegenspreken. Daarop hebben Ged< Staten trouwens altijd de controle. Telken jare zal natuurlijk een toelichting gegeven worden op de financiering van de tekorten, waardoor een vertroebeling van het inzicht niet behoeft te worden gevreesd. Er is verder nog een conflict tèn aanzien; van de gebruiksvergoeding aan het grondbe drijf tusschen B. en W. en G. S. waarin het college ook niet wenscht toe te geven. Als de raad niet voldoet aan het ver langen van G. S., zal de begrooting niet worden goedgekeurd en staat de weg naar de Kroon nog slechts open. Dit zal geruimen tijd vorderen, waardoor dat jaar zonder begrooting zal zijn gewerkt. B. en W. weten dat dit groote admini stratieve moeilijkheden met zich brengt, doch daar het een principieele kwestie betreft willen B. en W. niet toegeven en een uitspraak van het hoogste ressort uitlokken. B. en W. doen daartoe een voorstel. ARNHEM Ged. Staten contra B. en W. Het College wil niet toegeven. Het is reeds lang bekend, dat de gemeente- begrooting over 1937 nog steeds niet is goed gekeurd. Nu weer hebben Ged. Staten van Gelderland bericht, dat zij met den gemeen teraad niet kunnen meegaan om het tekort op den kapitaalsdienst te brengen en over 5 jaar af te schrijven. Zij zijn van meening dat dit bedrag van jaar tot jaar in de begroo ting gebraoht dient te worden om alzoo tot. eem sluitend burget te komen. Het hoofd motief daartoe is, dat geldleeningen geen oplossing brengen en dat daarom e.v. mee vallers als dekking van de tekorten dienst moeten doen en niet als gelegenheid om noodzakelijk geachte uitgaven te doen. B. en W. deelen dit standpunt in geen kei opzicht. Qp deze wijze zal 't begrootings- tekort telkens grooter worden omdat sluiten de begrootingen voorshands nog niet zijn te venvachten. Op zulk een korten termijn gel den opnemen moet uitgesloten worden ge acht of zeer hooge rente vergen waardoor WATERSTANDEN RIVIEREN Heden Vorig Reinfelden 0.00 3.20 Breisach 2.18 2.22 Kehl 3.42 3.45 Maxau 5.0 5.05 Mannheim 4.10 418 Lohr 0.00 O.'iO Mainz 1.38 1.4* Bin gen 2.34 2.39 Caub 2.66 2.70 Coblenz 2.46 2.48 Trier 0.< 2 0.01 Keulen 2.29 2.3<) Dnsseldorf 1*68 1.71 Huhrort 0.75 0.8 Wesel 0.58 0.77 Emmerik 1.90 2x8 BINNENL. WATERSTANDEN 1 JULI PannerdenIJaselkop voldoende. IJsselkopArnhem voldoende, ArnhtmWUk bö Duurstede voldoende. W(jk bö DuurstedeVreeswijk voldoende. Waterhoogte bö Arnhem IJsselkopDoesburg voldoende DoesburgZutphen v.m.: .enle ZutphenD Heden Vorig Keulen 38 23 38.2* Lobith H.85 10.95 Nijmegen 8.43 8.54 St. Andries 3.20 3.33 Arnhem 8.49 8.58 Vreeswijk w. 0X5 0.91 Westervoort 9.08 9 16 Deventer 2.73 2.79 Kampen 0.01 0.18 Maastricht 40.45 40.51 Belfeld Venlo 10.78 lu.80 Gravesluis 454 4.55 Lith 0.05 0.92 ;rdiepte in Neder-Rijn c HOOGWATER NED. ZEEHAVENS (Oude Amsterdamsche töd) 2 JULI Delfzijl 2.30 14.37 Hellevoetsl. Terschellingll.50 Harlingen 0.'2i 12.45 Den Helder 10.15 23.05 IJmuiden 6.0 18.35 H. v. Holl. 5.10 17.56 Scheveningen5.29 18.06 Rotterdam 7.43 19.48 Willemstad JJrouwersh. Zierikzee Vlissingen Terneuzen Hansweert Wij verzoeken onzen abonné's vriendelijk voor de opgave van een vacantie- adres gebruik te maken van onderstaanden bon en deze indien mogelijk twee dagen voor datum in te zenden aan onze Administratie. ■Naam (drukletters a.a.b.J: Vaste woonplaats: Nader adres: te zenden van (datum) Vacantie-adres: Straat: Aan postzegels wordt hierbij gevoegd een bedrag van/. De extra-verzending brengt voor ons natuurlijk veel administratie en meerdere kosten mede. Onze vacantiegangers zullen geen bezwaar hebben daarin bij te dragen. Per dag berekenen wij 1% cent. Wij verzoeken onzen abonné's, die per week betalen, het abonnementsgeld van de weken, gedurende welke zij met vacantie zijn, vooruit aan onze bezorgers te voldoen. Wij zullen beproeven de verzending zoo te regelen, dat vacantie-gangers in het Binnenland de krant des avonds ontvangen. Indien de krant naar het Buitenland moet worden nagezonden, zullen wij direct na thuiskomst de porto-kosten opgeven, welke men ons daarna gelieve te gireeren. DE ADMINISTRATIE.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8