Jliruwr geitecift Courant Bbq Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken (Du&e en)tto&erne|?tl)U&eryen& Paadics £<«ct;enuu£$? tel: uw* «JtlothtAara. abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/»cl. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 NO. 6427 ZATERDAG 25 JUNI 1938 19e Jaargang aiterttntieprfjjm: Van I tot 5 regels f KITVi Elke regel meer - .-V- 0.22*/* Ingezonden Mededeeljngen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer f 0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de tot 1 Juli a.s. verschijnende nummers mét het Zondagsblad gratis. Wie een nieuwe abonné aanbrengt, zoowel als de aangebrachte lezer, ontvangen gratis een boekwerkpremie Abonné's op te geven per briefkaart of door het inge vulde inteekenbiljet aan DE ADMINISTRATIE VAN ONS BLAD Tegenspraak tusschen woorden en daden Een vreemd verwijt richtte een mede werker aan een liberaal weekblad on langs aan het adres van de sociaal democraten. Deze werden gewezen op hun tweeslachtige houding bij het stem men over de begrooting van defensie er ten aanzien van Oranje. Volkomen terecht. Maar dan volgde critiek op „het wel en niet aanvaarden van de Christe lijke grondslagen onzer samenleving yoor allen". Heel duidelijk is dit laatste verwijt toiet. Vooral door de nadrukkelijke toe voeging „voor allen". Want we kunnen ons moeilijk voorstellen, dat eenig so ciaal-democraat zou leeren: de Christe lijke grondslagen onzer samenleving dienen door een deel der partij of van het .volk aanvaard te worden en door een ander deel niet. Indien er op dit gebied een tegenstelling bestaat, dan kan het niet anders zijn dan deze: de Christelijke grondslagen onzer samenleving hebben beteekenis voor ons persoonlijk leven a\leen of ook voor alle menschelijke actie. Hoe het echter zij, later houdt de schrijver de sociaal-democratie voor, dat deze dubbelhartigheid „past in een over gangsperiode, welke groote geestelijke waarden erkent, dodh niet in staat is zich volkomen los te maken van de termino logie uit de nalatenschap van hen, die zich marxisten lieten noemen". Het staat dus in elk geval zoo, dat de liberale schrijver erkenning vraagt voor „geestelijke waarden" en „de Christe lijke grondslagen onzer samenleving" wil aanvaarden. En wat hem betreft behoe ven we niet te vallen over de toevoeging „voor allen", want hij spreekt juist over de grondslagen „der samenleving". In dat gemeenschapsleven begeert hij re kening te houden met de „Christelijke grondslagen". Nieuw is deze gedachte in liberale kringen niet. Alleen maar, dat Wet en Evangelie met rechtstreeksche, objectieve eischen tot ons zouden komen, zoodat ze (werkelijk v o or allen gelden, dat geeft men niet gaarne toe. Het wordt overgelaten aan het subjectieve inzicht van ieder persoonlijk en zoo kan ieder op eigen manier in zijn leven toonen hoe groot de invloed op zijn levensbeschou wing Is. Het klinkt overigens wel zonderling, dat liberalen op dit terrein verwijten doen aan sociaal-democraten. Want in het Wezen der zaak zijn ze het volmaakt met elkander eens. Dit bleek nog deze week in twee frap pante gevallen, n.l. te Aalburg en te Boskoop. De kwestie van Aalburg is bekend. Al te lang hadden de Christenouders daar uit deferentie voor een geacht school hoofd genoegen gekomen met een school zonder Bijbel; een school dus waarin geen rekening gehouden 'kon worden met de „Christelijke grondslagen onzer sa menleving". Een school zonder gebed, zonder onderricht in de Christelijke leer, zonder het zout des Evangelies in het onderwijs. En nu het kwam tot de stich ting van een Christelijke school, nt roepen alle vrijzinnigen in koor, onver schillig of ze sociaal-democraat dan wel liberalen zijn: boven de leer welke in de Christelijke Kerken te Aalburg gepredikt wordt en boven de wet, welke in Neder land geldt, staat onze vrijzinnige opvat- ting, dat zoodanige school in deze plaats niet nood'ig is. De Christelijke grondsla gen zooals deze in Gods V/oord te vin den zijn, kunt gij voor het onderwijs aan uw kinderen zonder bezwaar verwaar- loozen. Van de woorden kwam men bij de liberalen niet tot daden. Als da ouders Christelijk onderwijs begeeren, dan noemt het liberale weekblad dat on-noo- d'ige versnippering en het stichten men vergeve c/is het geciteerde, onnette Woord v%n „snertschooltjes". Met het zelfde, neen met meer recht zouden wij mogen vragen: „Waarom zenden de vrij femigea in Aalburg hun kinderen niet naar de school waar geleerd wordt wat de Christelijke grondslagen voor onze samenleving eigenlijk beteekenen?" In Boskoop ware ten aanzien van de organisatie van arbeiders een soortgelijke vraag te stellen. Daar is een deel van hen georganiseerd in Christelijke vak bonden. Maar dat mag niet volgens libe rale opvattingen. En daarom kon men daar volgens hetzelfde liberale weekblad „een zeer merkwaardig en verblijdend teeken des tijds" waarnemen. De afdeeling der Liberale Staatspartij had er vorige week n.l. een vergadering belegd om te komen tot de oprichting van een afdeeling van de „Albowé" (Al- gemeene Bond van Werklieden op libe ralen grondslag). Twee sprekers van buiten voerden er het woord om te be- toogen, dat „tallooze, zelfstandig den- AL6. FRIESCHE LEVENSVERZ.-MY LEEUWARDEN - BURMANIAHUIS GROOT NOOROHOLLANOSCHE VAN 1845 AMSTERDAM - VAN BRIEÜENHUIS DUBBELE GARANTIE VOOR ALLE VERZEKERDEN kende arbeiders, zich boven kuddegeest verheffend, zich juist n u in deze tijden, aangetrokken gevoelen tot de liberale beginselen en evenmin bereid zijn om het „roode" als het „zwarte" vaandel te volgen". De sprekers hadden succes: een afdee ling van 35 leden werd gesticht. Wij hebben echter niet gelezen hoe men bij zijn actie wil opkomen voor de „Christe lijke grondslagen onzer samenleving". Wij vermoeden, dat het op dezelfde wijze zal gebeuren a-ls in de openbare school. Wanneer men minachtend spreekt over het „zwarte vaandel", dan weten wij zoo ongeveer wel in welke richting de redevoeringen gingen. Het liberalisme spreekt wel mooie woorden over Christelijke grondslagen, maar het wil er noch in de school, noch in de organisaties iets van weten. Het bouwt uitsluitend op het drijvende oever zand van een zoogenaamd humanisme. En dus stelt het zich tegenover een Christelijke school en een Christelijke vakorganisatie. Maar dit pogen is ijdel. KON. NED. VER. „ONZE VLOOT" Jaarlijksche vergadering te Haarlem Een vlootleening van 250 millioen Te Haarlem heeft de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot" haar jaarlijksche a-lgemeene vergadernig gehouden onder presidium van den heer N. van Zalinge. Deze besprak in zijn openingsrede de vloot uitbreiding. Wij zijn nog steeds van meendng aldus spr. dat niet kan worden vol staan met het noodzakelijke halve minimum, en dat de positie va-n ons laind als zeevaren de mogendheid met een groot koloniaal rijk, ons verplicht in de na-aste toekomst totaal te moeten kunnen -beschikken over 6 kruisers, 2 flottieljeleiders, 24 torpedojagers, 32 onder zeebooten en 200 groote zeevliegtuigen, af gezien van het kleiner materiaal als mijnen- leggers, kanonneerbooten en torpedomotor- booten. In dit verband wees spr. op het denkbeeld van een vlootleening, groot 250 mi'lioen tegen lage rente, dat breede in stemming ondervindt. Wij mogen ten opzichte van de de- fensievTaagstukfcen gelukkig vertrou wen stellen in onze huidige regeering. Vooral d-e benoeming van den heer van Dijk tot minister van defensie hebben wij hartelijk toegejuicht en hij heeft ons niet teleurgesteld. Uit het jaarverslag bleek vervolgens dat het ledental in 1-937 is gestegen en thans de 7000 is gepasseerd. Rekening en verantwoording over 1937 werden goedgekeurd. Tot lid van -het hoofd bestuur werd gekozen de heer B. Braat M.Ozn. Herkozen werden de heenen P. S. van 't Haaff, C. J. van Kemp en E. G. Op voorstel van het hoofdbestuur zullen nadere besprekingen worden gevoerd om de volgende jaarvergadering te Alkmaar te doen houden. Het voorstel tot verhooginig der con tributie werd verworpen. Na de vergadering begaven de leden zich naar IJmuid'en, om zioh in te schepen aan boord van drie mijnenvegers, waarmee een tocht op de Noordzee werd gemaakt. De „Vlootdag" werd besloten met een diner in hotel „Den Hout". Prins Bernhard te Tilburg TILBURG, 24 Juni. Heden heeft Prins Bemhard een bezoek gebracht aan het ar- tilleriepaarden-depot, alhier. Leeuwarden heeft een vliegveld Gistermiddag in gebruik genomen Gistermiddag is de luchthaven Leeu warden. welke slochs 3 K.M. van het centrum der stad is gelegen, officieel ge opend. Na een langdurige voorbereiding werd in Februari 1936 met den aanleg begonnen. Het terrein is 700 bij 700 M. groot. De kos ten bedroegen rond 492.000, waarvan 100.000 uit het Werkfonds en eveneens belangrijke bijdragen van provincie en Ka mer van Koophandel. Do Commissaris der Koningin, Mr P. A. V. baron van Harinxma thoe Sloo- ten, sprak het openingswoord, waarna vele andere toespraken volgden. Twintigduizend Friezen hebben de ope ning bijgewoond.- De schoolkwestie te Wijk én Aalburg In de laatst gehouden vergadering van den raad der gemeente Wij k en A al hu rg^ (N.-B.) deed de voorzitter voorlezing van een besluit van Gedep. Staten, waarbij goed keuring werd verleend aan het raadsbesluit van 3 Maart j.l., waarbij met 4 tegen 3 stem men werd besloten om 2 lokalen van de openbare lagere school te Aalburg aan den publiek en dienst te onttrekken en ter be schikking te stelden van het bestuur der Vereeniging tot stichting van een bijzondere lagere school op Goref. grondslag te Aal- buig, Prijscourant versch en gekoeld vleesch 's-GRAVENHAGE, 24 Juni. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belang hebbenden, dat de commissie van deskun digen voor de. vaststelling van d-e prijscou rant op versch en gekoeld vleesch in haar vergadering van 23 dezer bedoelde prijscou rant heeft vastgesleld als vodgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 kg. f 60, paardevleesch, versch of ge koeld, 100 kg. f 45. Gedurende de maand Juli 1938 zal mits dien het invoerrecht voor de hierboven be doelde vleeschsoorten bedragen: 12y2 pet. van de aldus vastgestelde waarde voor het rund- en kalfsvleesch, zijnde f 7.50 per 100 kg. bruto; 10 pet. van de waarde van het p aards- vleesoh vastgesteld, zijnde f 4.50 per 100 kg. bruto. Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. Naar wij vernemen zal ditmaal, aangezien zeer binnenkort de omwisseling der recepis- sen van de 5 pet. converteerbare preferente aandeelen van d-e Dok- en Werf-Maaschappij Wilton-Feijenoord N.V. in de definitieve aandeelbewijz-en zal kunnen plaats hebben,, de uitbetaling van 2pet interim-dividend per 1 Juli 1938 op deze preferente aandeelen, tot de uitkeering waarvan de maatschappij overeenkomstig de in het prospectus betref fende de uitgifte dier aandeelen gedane toe- zggging, gezien de bedrijfsresultaten over het loopende boekjaar, besloten heeft, iets later aangekondigd worden. Ned. Mij voor Nijverheid en Handel Congresdagen te Almelo en Hengelo. Te Almelo is gisteren de jaarlijksche ver gadering gehouden van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Herkozen werd als bestuurslid ir. A. Plates. Benoemd werden tot bestuurslid ir G. A. K e s s 1 e r te Velsen, J. G. J. Verh e y v a n W ij k ïe Leiden en ir. A. H. L deBel te Sas van Gent. Op voorstel van het departement Amster- am werd ir. Plate bij acclamatie herbe noemd tot algemeen voorzitter. De jaarstukken werden goedgekeurd, even als een wijziging der regeling inzake contri butie en afdracht. De heer Smidt van Gelder, die met enkele onderbrekingen 12 jaar in het hoofd bestuur zitring had, werd tot lid van ver dienste benoemd. Gezien de beschikbare tijd kon een be langrijk rapport van het departement Den Haag: over: de crisiswetgeving slechts zeer kort besproken worden. Voorts werden in het kort behandeld rapporten omtrent bescherming van het be drijfsleven tegen luchtaanvallen, omtrent organisatie van het bedrijfsleven en fonds vorming door de overheid. In den namiddag konden de congres gangers een excursie maken naar een groot bedrijf to Almelo of Hengelo^ De hooge aardappel prijzen Toestand van slechts tijdelijk karakter Compensatie voor ongustige oogst 's GRAVENHAGE, 24 Juni. Naar aanlei ding van de verzoeken, tot de regeering ge richt, om maatregelen te nemen, die leiden tot verlaging van den prijs van aardappelen wordt ons van bevoegde zijde het volgende medegedeeld: De prijzen van de aardappelen zijn dit jaar inderdaad aanmerkelijk hooger dan in denzelfden tijd van 1937. De aanvoeren van vroege aardappelen nemen echter thans toe. waardoor de prij zen van deze aardappelen dalen. In andere jaren treedt omstreeks 20 Juni dikwijls reeds de toestand in, dat hoeveel heden vroege aardappelen onverkoopbaar zijn. Het is daarom te verwachten, dat zeer binnenkort de aanvoeren zoo ruim zullen zijn, dat de aardappelen weder gemakkelijk binnen het bereik van iederen consument komen. Gezien het tijdelijk karakter van den toestand, is het niet mogelijk, door maat regelen als opkoop van het restant oude aardappelen door de regeering en be schikbaarstelling daarvan tegen lagere prijzen den toestand te verbeteren. Afgezien nog van het feit, dat zulke maatregelen financieel en economisch niet aanvaardbaar zouden zijn, zou de voorbereiding daarvan te veel tijd kos ten, dan dat deze daarna nog effect zouden kunnen sorteeren. Door uitstel van de verhooging der invoer- monopolieheffing op ingevoerde aardapplen en door de dezer dagen genomen beslissing deze verhooging verder geheel achterwege te laten, is getracht, eenigermate aan de moeilijklieden tegemoet te komen. Hierbij moet men echter niet voorbij zien, dat de invloed' van deze aardappelen op den bin- nenlandsohen prijs van aardappelen in het algemeen relatief gering is, daar deze inge voerde aardappelen een product vormen, dat slechts een kleineren kring van koopers vindt en tegen relatief hooge prijzen wordt afgezet, Tenslotte wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat het onjuist is de thans geldenae prijzen te vergelijken met de uitermate lage prijzen, welke in vorige jaren hebben ge golden, deze prijzen mogen den consument welkom zijn geweest, zij gaven den boer en tuinder dikwijls een volkomen onvoldoende vergoeding voor hun onkosten. Dit is een on juiste toestand. Bovendien: al mogen de prijzen van de vroege aardappelen voor de telers gunstig zijn, ook zij ondervinden de gevolgen van een slechten oogst. De gelde lijke opbrengst van hun teelt is tenslotte het product van prijs en oogst In de betere prij zen ontvangen de telers van vroege aardap pelen een compensatie voor den ongustigen oogst. Australië en Nederland Gister is in ons land gearriveerd de Australische premier en minister van han del en openbare gezondheid, de rl'. hon. Sir Earle Page, vergezeld van zijn secretaris, U. R. Ellis en zijn zoon Donald Page. Dit bezoek aan ons land staat in verband met de opening op 28 Juni a.s. van de rechte- streeksche luchtlijn Nederland-Australië, die door de K.L.M. en de K.N.I.L.M. zal bevlogen worden. Sir Page verklaarde bij aankomst op Schiphol dat hij, nu hij zich toch in Neder land bevindt, de gelegenheid aangrijpt om met de Nederlandsche regeering besprekin gen te openen over de mogelijkheid van emigratie van Nederlanders naar Australië. Deze besprekingen zijn echter van voorbe reidenden aard. zoodat omtrent het aantal Nederlanders, dat jaarlijks in Australië zou kunnen worden geplaatst, door Sir Page geen nadere mededeelingen konden worden gedaan. Gisteravond werd te Scheveningen een banket gegeven ter eere van de Austra lische gasten. Tijdens dit banket heeft Mi nister van Buur en de Australische ten een hartelijk welkom in ons land toege roepen en gewezen op de beteekenis de nieuwe luchtlijn Batavi a— Sydney. Nederlandsche Spaarbankbond Sparen bevordert de welvaart Rede van mr Jacq. Dutilh Te Beverwijk heeft gister de Neder landsche Spaarbankbond zijn jaarvergade ring gehouden, welke werd bijgewoond door 367 afgevaardigden van 102 spaarbanken. De voorzitter, Mr J. Dutilh wees er in het openingswoord op, dat bij de particuliere spaarbanken gedurende 1937 ruim f 40.5 mil lioen is ingelegd, ongeveer gelijk aan de rijkspostspaarbank. In de eerste vijf maan den van 1938 is de inleg bij laatstgenoemde bank veel grooter dan bij de particuliere banken. De oorzaak hiervan zal zijn de ver laging der rente bij de particuliere en ver hooging bij de rijkspostspaarbank. Enkele economen keuren het sparen af, daar hierdoor veel geld aan de circulatie wordt onttrokken, dat volgens dezen, beter kan worden besteed voor het koopen van verbruiksartikelen. Wij, aldus Mr Dutilh, zullen blijven voort gaan te ijveren in het belang der kleine spaarders en niet zeggen „geeft alles wat gij ontvangt uit". Het sparen, dat door ons wordt gepropageerd, bevordert de welvaart, daar de spaarders op een gegeven moment over eenig geld de beschikking hebben. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan de verschillende financieele verslagen. Bij de bestuursverkiezing werd in vier vaca tures voorzien door de benoeming van de heeren J. D. D. Prui.ssen te Haarlem; C. G. Roos te Lekkerkerk en A. J. v a n Ostenburg te Vlissingen. Als lid van de commissie van toezicht werd benoemd de heer C. Varkevisser te Nijmegen. De heer F. Walks te, aftredend lid van commissie van toezicht zag zach benoemd tot eerelid. Als plaats voor het congres in 1939 werd Maastricht aangewezen. In de middagvergadering werden enkele praeadviezen behandeld, welke waren uit gebracht door Prof. Dr A.O. Holwerda en Mr E. Lanid. Bloemlezing uit het werk van Dr H. Colijn „Voor het Gcmeenebest" Binnenkort verschijnt een Jketir uit dr H. Golijns belangrijkste gedachten op verschillende levensgebieden. Dit boek samengesteld door mr dr L. W. G. Schol ten onder toezicht en met medewerking van den staatsman zelf. Het zal de volgende hoofdstukken bevatten: Fascisme en natio- naal-socialisme; Het gemeenebest der naties; Geestelijke verscheidenheid en volkseenheid; Regeering en volksinvlooed; Overheid en godsdienst; Staat en volkshuishouding; Landsverdediging; Grooter Nederland. LABORATORIUM AANBESTEED OSS, 24 Juni. Vandaag is alhier aanbe- steetd het bouwen van een laboratorium met bijbehoorende gehouwen voor rekening van N.V. Organcai te Oss, onder architectuur van A. A. Kok te Amsterdam. Er waren 29 inschrijvers waarvan 'de hoog ste Hofman uit Nijmegen voor f 151,900 en laagste H. van Kessel uit Nijmegen voor f 96.100. De gunntog is aangehouden. EEN GENOEGEN is het wekelijks ons Zondagsblad te lezen, dat wij dan ook met interes sante artikelen en foto's zoo aan trekkelijk mogelijk maken. Zoo namen we deze week een arti kel op over het land der Daj aks, naar aanleiding van een boek van H. F. Tillema, een onderwerp waar zeker ieder belang in stelt. Verder geven we elke week een Bin nen- en Buitenlandsch Overzicht, Meditatie, Kort Verhaal, een span nend Vervolgverhaal, Schaakrubriek, Ruilbeurzen, aangevuld door allerlei wetenswaardigheden. Ook de Kinderkrant met mooie en leerzame verhalen, raadsels, versjes, knutselwerkje, enz. weet onze jeugd te boeien. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladert en het ZONDAGSBLAD Dc zaak-Oss wordt met gesloten deuren voortgezet. De hooge prijs van de aardappelen zal van korten duur zijn. Opening van de tentoonstelling „de Goudsche glazen" door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Zijn er Japansche troepen geland op Hainan Barcelona overweegt représailles voor luchtbombardementen. Nieuwe anti-Joodsche maatregelen te Weenen. Gisteren werd te Leeuwarden het nieuwe Met het hijschcn van de Nederlandsche Koningin in de Provincie Friesland, mr werd het vliegveld in gebruik genomen. vliegveld officieel in gebruik genomen, driekleur door den Commissaris der P.A.V. baron v. Harinxma thoe Slooten, N.V. GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK' gevestigd te GRONINGEN De Bank geeft uit: 3i/2 Pandbrieven a 100% (Koers van omwisseling 100% betonhout KI STENHOUT HOUTHANDEL „ALBLAS'Vv. WADDINXVEEN ■'Opslagplaatsen te 's-Gravenhage, Fahrenhelt- straat 343. Rotterdam, Zwaanshals 119-12T ffRIPLEXL Vraagt prijs LIJSTWERK Twee kinderen verdronken LINNE, 24 Juni. Vanmiddag zijn alhier twee kinderen in de Maas verdronken. Na; schooltijd waren de dochtertjes van het ge zin Leduc, reep. 12 en 7 jaar oud, hun ouders gaan opzoeken, die op den glooienden oever van de Maas aan het hooien waren. Nie mand heeft het ongeluk bemerkt, maar ver moed wordt, dat het jongste kind bloemen: heeft willen plukken n daarbij is uitgegle den, waardoor zij in de Maas viel. Het oud ste kind zou haar toen hebben willen redden* en eveneens door a'en stroom zijn meege sleurd. Een schipper vond beide kindéren in het water en haalde hen er schielijk uit. Het oudste meisje leefde nog, maar gaf spoedig den geest. Bij de jongste waren de levens geesten reeds geweken. G.A.O. voor de Schoenindustrie 's-GRAVENHAGE, 24 Juni De Staatscou rant van 24 en 25 dezer bevat een beschik king van den Minister /an Sociale Zaken, houdende verbindendverklaring van bepalin gen der oolectieve arbeidsovereenkomst voor de schoenindustrie. Tot de schoenindustrie worden geacht te behooren aüle ondernemingen of gedeelten van ondernemingen, waar de vervaardiging van schoenen, laarzen of pantoffels langs fa- briekmatigen weg geschiedt. Van de toepassing der verbindend ver klaarde bepalingen worden uitgezonderd de ondernemingen van de N.V. Vereendgde Ne derlandsche Rubberfabrieken Heveafabrie- ken te Heveadorp, de N.V. Rubberfabriek „Vredestein" te Loosduinen en het fonds voor sociale instellingen n behoeve van de werk lieden der Staatsmynen in Limburg. De verbindendverklaring geschiedt voor het tydvak van 1 Juli 1938 tot en met 30 Juni 1939, behoudens voor zooveel artikelen 13 en 14 (personeelssamensteHing) betreft, waarvan de verbindendverklaring geschiedt ■voor het tijdvak van 1 September 1938 tot en met 30 Juni 1939. De moord en zelfmoord in Rotterdam-Zuid Ook de man overleden De 38-jarige P. W. v. d. Nieuwendijk. die op Woensdag 15 dezer zijn vrouw ver moordde en daarna de hand aan zichzelf sloeg, is gisteren in het ziekenhuis aan den Coolsiogel aan zijn verwondingen bezweken. MEN LOGEERT, AMl«a;i»Erei 7ccpnnrn FIOT£L TEL. 31660 fj CAFÉ ©Aft KAMERS MET 0NTB'JT-f3-MET BADKAMER -f-4- Champagne ERNEST IRROY „GRAND GALA" Demi Sec Sec Qnalité spéciale pour les banquets Oen. Agent: ANDRE EERSTENS, Tilburg

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1