TRIUMPH UW SMAAK TRIOMFEERT MET 1 CENT VIRGINIA VAN KRANTENJONGEN TOT UITVINDER ZATERDAG 4 JUNI 1938 EERSTE BLAD PAG. 4 RONDBLIK Pinksteren 1938 Weinig bemoedigend zijn de indrukken, 'die het wereldgebeuren aan den voorav van het Pinksterfeest biedt. Wie zijn buk vol aandacht over dieze verwarde, dwaasde wereld laat heengaan, voelt de vraag opkomen: Is er voor het Kruis, voor den Pinkstergeest, nog wel plaats ■wereld? Eer het tegendeel is het gevat. Wrevel, haat en verbittering vervult de aarde en de brute macht voert den boven toon. Macchiavelli's machteleer wordt tot Evangeiie verheven en al meer wordt de invloed van het Christendom uitgeschakeld. In Oost-Europa kan een anti-Ch riste lijk be wind zich slechts door practijken van ter reur en geweld staande houden. Toenemen de invloed van het moderne heidendom valt te bespeuren im Mididien-Europa en temid den van deze geestelijke verwarring zien we de Kerke Christi meer en meer in iet gedrang komen. Oorlogen en geruchten van oorlogen houden de vrees voor de toekomst levendig. In Oost-Azië houdt het oorlogs- monster beide partijen reed6 bijna een jaar in zijn greep gevangen. Van een geest van vrede en verzoeningsgezindheid is geen 6prake. Japan heeft zoo juist verklaard den strijd niet eerder te staken, dan voor dat het bewind van Tsjang Kai Sjek vol komen vernietigd is. In Spanje is het beeld al even "weinig bemoedigend. Beide partijen strijden verbitterd dten bloedigen kaïmp, waaraan neg maar geen einde wil komen. Men wil de beschaving redden, doch van den geest der Christelijke liefde bespeurt men nog zoo bótter weinig, hetgeen op zee treurige wijze geïllustreerd wordt door gru welijke bombardementen, waarbij honder den vveerlooze menschen om het leven 'komen. Tegen den achtergrond van de conflicten 121 Spanje en China rijst dan het sombere beeld van een nieuw Armageddon. Gode zij daiuk heeft men tot dusver een conflict van wereldomvang weten te vermijden. Doch de gevaren blijven! Men lette Slechts op voortdurende incidenten en de uiterst prikkelde stemming in Middlen-Europa. Zoo zouden er nog wel andere factoren zijn aan te wijzen, die vreezen doen voor de toekomst. Doch gelukkig zijn er ook nog wel lichtpunten, al zijn ze schaarsch. Cham berlain heeft den olijftak van den vrede weer opgeheven en wil door nieuwe bemid delingspogingen trachten den wereldvrede .te garandeeren. Intusschen is het voor dien geloovigen Christen in deze dagen van verwarring, als of de eerste donkere schaduwen van den eindtijd reeds over deze wereld beginnen te vallen. Het Christendom grijpe daarom, bezield cloor het vuur des Geestes, de kansen, die het in dezen tijd nog heeft, met alle kracht En op het komende Pinksterfeest rij ze innig op de bede: „Geest des Heeren, kom van boven, laaf met Uw genadleg'loed Krofta betuigt leedwezen Over de plaats gehad hebbende incidenten De stand der besprekingen tusschen beide partijen Helft der reservisten naar huis De Duitsche gezant te Praag heeft op het Tsjecho-Slowaaksche ministerie van buitenlancLsohe zaken ten scherpste ge protesteerd; tegen de gewelddadige ver wijdering van de Duitsche vilag uit de woning van het Rijks duitsche echtpaar Exner en tegen de mishandeling van den Rijksduitsoher Schnepf. Naar aanleiding van dit protest Jieeft d. Tsjecho-Slowaaksche minister van buiten- landsche zaken, Krofta, zijn leedwezen be tuigd over het incident bij Zamberk, waar Tsjechische soldaten, die zonder opdracht gehandeld moeten hebben, een Duitsch huis zijn binnengegaan en een Duitsche vlag, alsmede een penning met de beeltenis van Hitier, uitgegeven na dè volksstemming in Lcslag hebben genomen. Zoo dra de dief dezer soldaten van het ge beurde hoorde, heeft hij opdracht gegeven de vlag en den penning terug te brengen Het Duitsche gezin heeft toegegeven, dat het hakenkruis-emblemen heeft De kinderroof te Florida Üacht op ontvoerders wordt voortgezet De jacht ?>p de ontvoerders van „Skie- gie", het vijfjarig zoontje van don petro leummagnaat James Cash, wordt, nuar uit Princeton wordt gemeld, onafgebroken .voortgezet. Vliegtuigen van de marine <-n van parti culieren nemen aan de nasponngen deel. Vijf en zestig vaartuigen speuren de kust af over een lengte van 280 kilometer. Dui kers, waaronder een vrouw, zoeken in de kanalen en met water gevulde groeven. De stad Princeton, waar de ontvoering plaats greep, heeft het aanzien van een soldatenkamp, Dc deelnemers aan de na sporingen zijn zóó talrijk, dat het Roode Kruis veldkeukens heeft opgericht, om lien te voeden. IN AMSTERDAM?. Dan naar het kantoor van L BOOMSMA Makelaar - Bouwkundige Expert NASSAUKADE 118-119, Tel. 82521-85421 Wij koopen en verkoopen, huren en verhuren, administreeren en verzorgen alle onderhoudswerk zaamheden Woninglijst en inlichtingen GRATIS IIN NIULEGERSBEBG VENtï II HU UID ICCFEN ici HMNUUEil 11114 UILLPGOND&Sm 7 TGL0P007;42596 Wilt U een rustige GELDBELEGGING KOOP DAN HUIZEN Inlichtingen en adviezen worden gratis verstrekt Een schietende dronken politieman Een beambte der Tsjechische staatspolitie heeft in een koffiehuis te Haslau bij Asch in beschonken toestand de bezoekers den koffiehuishouder en het personeel zon der eenige reden met een revolver bedreigd. Onder 'voortdurende bedreigingen dat hij zou schieten, joeg hij de menschen, aldus het D.N.B., van het eene vertrek naar het andere. Toen de koffiehuishouder tenslotte buiten kon komen, loste de beambte twee schoten op hem. Ook de gealarmeerde gendarmerie werd met schoten ontvangen. Eerst toen de be- schonkene geen munitie meer had, kon hij gearresteerd worden. Reservisten naar huis? Bijna de helft van de reservisten, die in de jongste periode van spanning ln Tsjecho-Slowakije waren opgeroepen, zijn, naar men te Praag meent te weten, naar huls gezonden. Tsjecho-Slowaaksche politieke kringen verklaarden hieromtrent gisteravond, dat, hoewel de regeering de militaire maatrege len van 2J Mei volkomen handhaaft, som mige reservisten, die op dat tijdstip waren opgeroepen, thans naar huis worden gezon den, ten einde den landarbeid niet te vertra gen. Wat de onder de wapenen geroepen lichting betreft, zal de regeering de ontwik keling van den toestand aanzien, alvorens in de genomen maatregelen wijziging te bren gen. Italië's houding Met betrekking tot het Tsjecho-Slowaak sche vraagstuk schrijft de Regime Fascis- ta: ,J)it is niet het kernpunt van de Euro- peesche crisis. Het lot van Europa hangt integendeel af van de Spaansche kwestie." Het blad schrijft voorts: „Indien Tsjecho- Slowakije door Duitschland zou moeten worden geannexeerd, zou Italië hiervoor onverschillig blijven". Nog een incident Officieel wordt te Praag medegedeeld: „Op 29 Mei heeft een Tsjecho-Slo- raaksch soldaat te Dolny Barkovice in het district Krakily de vrouw van den rijksduitscher Exner gevraagd, hem de Duitsche vlag te geven, die in het bezit in het gezin was. De vrouw overhandigde de vlag, terwijl de soldaat verzekerde, dat hij haar zou terugbrengen, hetgeen hij ook deed op 2 Juni. Daar het de officieele vlag van een vreemden staat en een buitenlander be treft', heeft de minister van buitenlandsche zaken vanochtend op eigen initiatief het Duitsche gezantschap verontschuldigingen aangeboden voor het geval, dat het zal blij ken, dat men hier met een delict te doen heeft." De stand der onderhandelingen In een onderhoud met het Sudeten-Duit- sche blad „Die Rundschau" heeft de afge vaardigde Kundt verklaard, dat Hodza bij zijn besprekingen noch Henlein noch een anderen vertegenwoordiger der Sudeten Duitschers een nationaliteiten-statuut of een deel daarvan heeft voorgelegd. Kundt meende veeleer met goeden grond te kunnen zeggen, dat er geen voltooid statuut bestaat. Het onderwerp der besprekingen ïs nog steeds, of een grondslag voor on derhandelingen gevonden kan worden. Het is den Sudeten-Duitschers daarbij niet te doen om een of ander statuut of om „privileges", maar om een nieuwe rechtsorde in den staat op de basis van de meest volledige rechtsgelijkheid der volks groepen in den zin van Henlein's eischen, uitgesproken te Karlsbad. NATUURLIJK te HEEMSTEDE Belastingen laag. Verbind, met Amsterdam en Den Haag prima Vraagt gelll. Woninggids bij: HEEMSTEBE's WONINGBUREAU CORN. L. K W A K - HEEMSTEDE DREEF 276 Cedillo wil zich overgeven De leider van het persoonlijke escorte van generaal Cedillo heeft naar uit Mexico wordt gemeld, zich onderworpen. De arts die met Cedillo is meegegaan verklaar de. dat de vluchtende generaal bereid is zich over te geven, mits hem leven en vrij heid gewaarborgd worden, De Japansch-Chineesche oorlog KABINETSREORGANISATIE IN JAPAN Generaal Itagiki tot Minister van Oorlog benoemd Kai Feng voor de Chineezen verloren Officieel wordt te Tokio thans mede gedeeld, dat luitenant-generaal Itagiki benoemd is tot Minister van oorlog als opvolger van generaal Soegijama die zijn ontslag heeft ingediend. De reorga- ïCsatie van het Japansche Kabinet, waar in de sleutelposities door militairen wor den tngenomen, heeft thans haar beslag gekregen. In politieke Japansche kringen legt men e den nadruik op, dat met de -hervorming vai het kabinet de eenheidi van richting in d- regeering is ontstaan voor het bereiken der doelstellingen in China. Het nieuwe kabinet staat hecht achter de regeeringsverklaring van Januari, inhoudende, dat Japan niet meer met het bewind van Tsjang Kai Sjek wil onderhandelen, maar zal doorvechten tot dit bewind vernietigd is. Het verlies van Amoy Een D. N. B.-telegram uit Hongkong meldt, dat de Chineesche majoor Wang T s j Tsjang, commandant van het op Amoy ge- stationneerde bataljon naar het in het von- ïis van den krijgsraad luidde, wegens .plichtsverzuim en gebiedsverlies aan de Ja panners" terecht gesteld is. Japanners rukken op naar Kai Feng Gemotoriseerde Japansohe colonnes banen zich een weg door de defensielinie der Chi- en rond Kai Feng in een poging, de stad binnen 72 uiur te bezetten, waardoor de Chi neesche stellingen in den Westelijken sector aan de Loenghai-spoorlijn in gevaar zouden komen. De Japanners verzekerden, dat Kai Feng voor de Chineezen practisch als verloren kan worden beschouwd van het oogenblik af, waarop Japansche eenheden de muren van Kihsien beklommen en de Chineezen met de punt van de bajonet dwongen de stad te ver laten. De Chineezen melden echter, dat Kihsien nog lang niet geheel door de Japanners is veroverd en dat zij nog dealen van de stad bezet houden. Wel geven zij toe, dat Kihsien grootendeels door luchtbombardementen is verwoest. Evacuatie van Hankau Van Chineesche zijde wordt verder gemeld, dat een evacuatie van Hankau in goede orde begonnen is. De Chineezen verglaren, dat dit moet beschouwd worden als een „verstan dige voorzorgsmaatregel", ofschoon zij niet toegeven, dat een Japansche overwinning daar onvermijdelijk is. Eenige regeeringsbureaux van minder be lang zijn reeds naar het Zuiden verplaatst men verwacht, dat ongeveer een half mil- lioen menschen uit Hankau vertrokken zul len zijn, alvorens de Japanners voor de stad arriveeren. Men heeft dezen maatregel ge troffen om te voorkomen, dat het ontzetten de lijden der burgerbevolking te Nanking te Hankau herhaalt. Naar een beslissenden slag? De Chineezen melden hevige gevechten aan den straatweg Kai Feng-Kweiteh. Deze gevechten zouden zich echter niet in de na bijheid van Tsjenlioe, dat ook aan genoem den straatweg ligt en reeds door de Japan ners omsingeld zou zijn, afspelen, doch ver- naar het oosten, in het gebied van Kishien. Volgens berichten uit Chineesche bron zouden deze gevechten echter minder hevig zijn dan die, welke ten westen van Loeij: wordtn geleverd. De Japansche troepen, die daar in den aanval waren, werden door de Chineesche verdedigers met succes terugge slagen. De gevechten aan het Kai Feng-front worden betiteld als de groote beslissende slag, waartoe Tsjang Kai Sjek heeft 'besloten. Het bewijs hiervoor wil men zien in het feit, dat Tsjang Kai Sjek zijn beste troepen in het veld heeft gebracht. De Spaansche burgeroorlog Volkstelling mislukt in Rusland Franco's opmarsch in Castellon Enkele dorpen bezet Do troepen van generaal Aranda heb ben gister vroeg de operaties in den sector van Castellon voortgezet en de be zetting van het Esparraguera-gebergte, waarmede zij Donderdag waren begon nen voltooid. Dit gebergte beheerscht den zijweg van Albocacer naar Castel lon. Ook ten Zuiden van Mosqueruela hebben de troepen van Aranda en Varela den opmarsch voortgezet. De dorpen Vistabella en Torre de Embesora werden bezet In het communique van het ministerie van landsverdediging te Barcelona wordt om. gezegd, dat de vijand in het gebied van Cu 1-1 a ten koste van zware verliezen den heuvel Ortal heeft bezet. Tijdens een lucht gevecht werd een vijandelijk toestel neerge schoten. Aan het front van Estramadura hebben de regeeringstroepen de heuvels van Palazuela, de stellingen ten Z.O. van Ma- drigalejo en de heuvels van Colooha in den 6ector Villar de Rena bezet. Tarragona gebombardeerd Radio-Barcelona meldt, dat vliegtuigen der nationalisten gistermiddag Tarragona heb ben gebombardeerd. Naar tot dusver kon worden vastgesteld, zijn 10 personen gedood en 25 gewond. Nederlanders gevlucht Volgens een bericht uit Perpignan in de Petit Parisien zijn vier soldaten der interna tionale brigade van Nederlandsohe nationa liteit er in geslaagd van het front van Lerida te vluchten en de Middellandsche zeekust te hereiken. Zij vertrokken met een klein zeilscheepje De bombardementen van Kanton In het Engeleche Lagerhuis zijn vragen gesteld over de herhaalde bombardementen door Japansche vliegers van de burgerbe- ol'king van Kanton. Minister-president Chamberlain heeft geantwoord, dat de Brivsche ambassadeur te Tokio opdracht heeft ontvangen tegen het bombardeeren van door burgers bewoonde gebieden, vooral wanneer deze dichtbevolkt zijn, ve protesteeren. HET PELMANISME i het willen, denkei i geheugen veratci volledige Inllchtln- PELMAN-INST1TUUT (Opgericht 1000) AMSTERDAM DAMRAK 68 TELEFOON 41878 van de haven La Selva en wisten de Fran- sc-he wateren te bereiken, waar zij in uitge- putten toestand werden opgepikt door een visschersvaartuig, dat hen naar Port Ven dras bracht. Zij zijn daarop naar het Nederlandsohe consulaat te Marseille geleid. D luchtraids in Spanje Tijdens een debat in het' Britsche Lager huis over het Spaansche conflict en de niet- inmenging heeft Butler verklaard, dat de afschuw, waarmede de Britsche regeering kennis heeft genomen van de laatste lucht aanvallen op open steden, niet te sterk af geschilderd kan worden. De Britsche agent heeft er te Burgos op gewezen, dat de ver woesting van onschuldige levens de Spaan sche bevolking slechte kan verbitteren. De regeering heeft samenwerking met Frankrijk en den Heiligen Stoel gezocht en overweegt' ijverig, door welke andere actie een eind kan worden gemaakt aan de verschrikke lijke bombardementen, die door ae geheele beschaafde wereld zoozeer betreurd worden. Wij meenen. aldus Butler, dat deze blijk baar moedwillige bombardementen onmoge lijk gemaakt moeven worden met de hulp van de openbare meening. Wij overwegen ons tot zekere mo gendheden te wenden met hét voorstel, een kleine onafhankelijke commissie in te stellen, die naar het tooneel van een luchtbombardement zou moeten vertrekken op verzoek van de partij, die den aanval ondergaat, die verder de schade zou moeten schatten en zou moe ten aangeven, wat de militaire objecten in de nabijheid waren. De commissie zou haar verslag onmiddel lijk moeten publiceeren, zoodat de openbare meening zou kunnen uitmaken, of er een motief, een rechtvaardiging zou zijn voor het gebruik van deze barbaarsche strijdme- fchoden. i zijn „volksvijanden", De aan het eind van het vorig jaar 111 de sovjet-unie gehouden volkstelling is als gevolg \an opzettelijke tegenwerking vol komen mislukt. Aldus wordt thans door B 0 z i n, den nieuwen directeur \an het bureau voor de statistiek, medegedeeld in de „Iswestia" waarmede deels de geheimzinnigheid is weggenomen over het feit, dat er geen uitslag van de volkstelling verscheen. Bozin beschuldigt zekere „volksvijanden" die leidende plaatsen hadden verkregen in de voorbereidende commissie en in het centrale bureau voor de statistiek, er-an, opzettelijk te hebben samengezworen om de volkstelling te doen stranden. Bij het opstellen van de lijsten voor do tellei's werden geheele districten weggela ten. In de republiek Kalmyk b.v. werd geen rekening gehouden met 932 dorpen en. in het gebied van Sverdlof werden ruim 900 plaatsen „over het hoofd gezien' terwijl vele gefantaseerde plaatsen werden in gel asch t. Hierdoor zijn uiteraard ta] van onnauw keurigheden ontstaan, welke den uitslag waardeloos maakten. De cijfers zijn ook geschrapt en reeds worden voorberei dingen getroffen voor een nieuwe lulling in 1939. Daar practisch aile leiders der verschil lende organisaties zijn verwijderd en vangen, hoopt men, dat de nieuwe volks telling nauwkeuriger zal zijn dan de vo- rige. BINNENLAND Een juist advies Geen kruisbeeld in de raadszaal Een raadslid der gemeente Ginniken had het voorstel gedaan om in m kruisbeeld te plaatsen. B. en W. hebben op dit voorstel e< ijzend prae-advies uitgebracht. Per soonlijk zouden zij er voor zijn, maar de raad bestaat niet uitsluitend uit roomsch- katholieken, en anderen zouden er bezwaar tegen hebben. Bovendien, al zouden alle raadsleden vóór plaatsing zijn, dan ware het nog niet gewenscht, omdat men rekening moet hou den met de geheele gemeente. Een belang rijke minderheid is niet-Kauholiek. Dit standpunt van B. en W, van Ginni ken lijkt ons volkomen juist. Het gemeentebestuur dient er te allen tijde rekening mee te houden, dat wij in een land met een gemengde bevolking wo nen. Daarom mag een bepaalde Kerkelijke groep haar opinie niet opleggen aan de ge heele bevolking. In dit verband rees bij ons wel eens de •raag of het juist is, dat in sommige ge meenten, waar b.v. twee derde der bevol king roomsch-katholiek is, op de kerke lijke feestdagen van deze groep alle ge meentediensten stil staan en de bureaux gesloten zijn. Biggenmerken 's-GRAVENHAGE. 3 Juni. Van 16 tot 21 Mei zijn aangebracht 44.692 (v. j. 45.r biggenmerken. Van de toekenning van dit jaar zijn tot 21 Mei j.l. gebruik 564.091 (v. j. 603.968) big genmerken. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari tot genoemden datum in to taal zijn gemerkt 826.820 biggen welk aan- oor hetzelfde tijdvak van 1937 754.107 Elf leeraressen geïnstalleerd In een gehouden vergadering van het be stuur der Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande, welke mede werd bijgewoond door Ir. A. R 0 e b r o e k, directeur-generaal van den landbouw en Ir C. Stevens, inspecteur van den landbouw heeft de voorzitter Prof. Dr. G. A. van Poelje een 11-tal leeraressen geïnstalleerd, die, als landbouwhuishoudkundigen in elk van de provincies ingeschakeld worden in het' algemeen voorlichtingswerk voor het boerenbedrijf. Wijzende op de groote moeilijkheden, wel ke ongetwijfeld aan dit werk verbonden zijn achtte Prof. van Poelje het een gelukkig verschijnsel, dat deze leeraressen met het noodig idealisme vervuld zijn om die taak aan te vatten. Juist op een gebied, waarbij allerlei gevaren dreigen, die voor de toe komst van ons volk en voor de volkskracht zeer bedenkelijk kunnen zijn, noemde .hij deze eigenschap een eerste vereischte voor het bereiken van het beoogde doel. Met den wensch dat de leeraressen in beginsel reeds eenige vrucht van haar arbeid mochten zien, verklaarde hij haar als zoodanig ge ïnstalleerd. Vervolgens schetste Ir Roebroek de betee- kenis van de taak van de nieuwe leerares sen. DE NEDERLANDSOHE SPOORWEGEN Ontvangsten in April 1938 De ontvangsten der Nederlandsche Spoor wegen over de maand April, bedroegen uit het vervoer van reizigers en bagage f 4.649.814,02, van brief- en pakketposi f 220.000,van goederen en levende dieren f 2.916.940,99, en van diversen f 235.667,S4, in totaal f 8 022.422,85. De totale ontvangsten van 1 Januari j l. f bedroegen f 30.103.087,6.9, tegenover f 31.944.152,04 in de overeenkomstige periode van 1937. Het gemiddeld aantal kilometers, in ex ploitatie van 1 Januari af bedroeg 3361 Km. zoodat de ontvangst per dagkilomeer f 74.64 beliep, welke ontvangst in de overeenkom- stige periode van 1937, toen het aantal kilo- meters in exploitatie 3409 Km. was, f 78,08 bedroeg. In Mei j.l. werden met Ned.-Indië in to< totaal 686 gesprekken gevoerd, waarvan 266 in Nederland en 420 in Indië werden aangevraagd. Van de in Nederland aangevraagde ge sprekken hadden 173 betrekking op zakelij» ~n 93 op familie-aangelegenheden. Voor 1 Indie aangevraagde gesprekken waren deze aantallen 185 en 235. Van het totaal aantal gesprekken werden 555 van huis uit gevoerd 215 aangevraagd in Nederland en 340 in Indië, Het aantal verzamelgesprekkcn Met andere landen via Nederland werden door Ned. Indië 20 gesprekken gevoerd, n.l, met Duitschland 7, Engeland 4, België 3, Oostenrijk en Zwitserland 2, Denemarken en Frankrijk 1. In het verkeer van Malakka met Europee» sche landen via Nederland werden 8 ge sprekken afgewikkeld, alle met Engeland. DUBIEUSE VORDERINGEN FIDUCIA-INCASSO'S - UTRECHT STAAT TOT UW DIENST, zowel op als zonder contract VRAAGT BEZOEK PROSPECTUS Tekst en UJustratie van H. KANNEGIETER 76 Dat is erg verdacht, dacht de agent. Hij trok zijn revolver en loste een schot op den van niets wetenden Edison. GeluK- kig was het een slecht schutter, want Edison bleef ongedeerd. Een heftige woordenwisseling ontstond nu tussen de beide mannen. Toen de zaak eindelijk was uitgelegd, kon onze weetgierige tele grafist ongestoord verder wandelen. 77 Als Edison eens zijn plan om naar Peru te trekken, had uitgevoerd, hadden we misschien nog de electrische gloeilamp niet gekend. Peru ligt in Zuid-Amerika, in het land van de tropische ziekte en de gele koorts. Maar een oude Span jaard, die er jaten had gewoond, waarschuwde hem voor het verrader lijke klimaat en Edison ging niet. Veel later hoorde Edison dat zijn beide vrienden, die naar den vreemde vertrok ken waren, daar aan de tropische ziek ten, oyerfeden waren. 78 Edison deed nog altijd graag proeven met zijn fleschjes en buisjes, zooals vroe ger in de trein. Op zekere dag gebeurië er weer wat. Hij liet een fles zwavelzuur vallen. Nu is dat goedje, dat alles weg brandt waar het op neer komt Het zwa velzuur druppelde naar beneden in het kantoor van den directeur, viel op de tafel en brandde het hele kostbare tapijt weg. (Wordit vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2