K ABO Vreeselijke Luchtaanval op Granollers VAN KRANTENJONGEN TOT UITVINDER WOENSDAG JUNI 1938 EERSTE BLAD PAG. a Het isolement van Dr Niemoller Bedreigingen der eedsweigeraars De strijd tusschen Kerk en Staat in het Derde Rijk (van onzen Duitschen correspondent) In tegenstelling tot berichten, welke zoo nu en dan in de buitenlandsche pers ver schijnen. kan worden vastgesteld, dat ds. Martin Niemoller, de Berlijnsche leider der Belijdende Kerk, zich nog altijd in het con centratiekamp Sachsenhausen bij Oraniën- burg bevindt. Op Goeden Vrijdag werd hij verrast door het bezoek van zijn jeugdigen ambtsbroeder ds. Schar ft, een voorganger uit de Mark Brandenburg. Deze had geheel op eigen initiatief by de Geheime Staatspolitie de vergunning weten te krijgen, om ds. Nie moller te voorzien van het Heilig Avondmaal, een feit, dat ook op den dienstdoenden com missaris der Gestapo en op het overige per soneel een opvallend diepen indruk maakte. Ds. Niemoller zoo vertelde men ons in welingelichten kring gaat zwaar gebukt onder den last van zijn isolement en dit is begrijpelijk, wanneer men erop wijst, dat zijn strafrechterlijke vervolging op 1 Juli aa. reeds een jaar tijds omvat. De eenige aflei ding, welke hem in al dien tijd werd ver gund, was een kort bezoek aan zijn ernstig ziek geworden zoon die in een Berlijnsch ziekenhuis was opgenomen. Hij vertoefde toen enkele dagen in de gevangenis van Alt- Moabit, waar hij zoovele maanden in voor arrest heeft doorgebracht en waar het von nis over hem werd uitgesproken, dat formeel weliswaar zijn vrijheid aankondigde, maar in werkelijkheid na enkele uren van zelf standigheid weer gevolgd werd door een arrestatie waarvan het einde niet te overzien valt Het ligt voor de hand, dat dit gevangen houden van een zoo beminden voorganger niet slechts in kerkelijke kringen binnen en buiten Duitschland verbazing en ontstem ming heeft teweeg gebracht, maar hiermee wil niet gezegd zijn, dait de strijd der Belij dende Kerk om haar recht aan activiteit heeft afgenomen. Vrij geregeld worden er bij voorbeeld te Berlijn nog „Bekenntnisgottes- dienste" gehouden. Maandag 30 Mei woon den wij in de stampvolle Apostel-Paulus- Kerk nog zulk een dienst bij, waarbij werd voorgegaan door ds. Beckmann uit Konings bergen en de ernst van zulke samenkomsten bewijst, dat men in breeden kring beseft, waar het in dezen strijd om gaat: om het aanzien van de Kerk en het blijven vasthou den aan het Evangelie, zooals dit door Jezus Christus en Zijn jongeren is verkondigd. Nog 1 waarschuwing Zooals bekend, is deze nu al rond vijf jaar gevoerde strijd tusschen staat en kerk op nieuw in een acuut stadium getreden, door dat van alle voorgangers der Oud-Pruisi sche Unde verlangd wordt, dat zij den eed van trouw aan den Führer vóór 31 Mei af leggen. De uitnoodiging hiertoe is uitgegaan van dr. Werner, die als Oberkirchenrat in de Jebenstrasse zetelt en aanvankelijk was het verzet tegen dezen eiseh zeer sterk. Naar men ons in bevoegden kring meedeelde; zal thans aan hen, die totdusver aan dezen eisch niet hebben voldaan, nog een tweede „Vorladung" gezonden worden en mochten zij ook dam nog blijven weige ren, dan bestaat de kans, dat zij uit hun geestelijke waardigheid zonder meer ont slagen worden. Totdusver is deze tweede uitnoodiging echter nog niet verzonden. Principieel zijn alle voorgangers der Evan gelische kerk naar wij konden vaststellen bereid, om den eed' van trouw aan den Führer af te leggen, maar de interpretatie van den tekst loopt sterk uiteen en hierin moet de oorzaak gezocht worden van het feit, dat er alleen te Berlijn nog 111 predi kanten der Belijdende Kerk zijn, die den eed niet hebben afgelegd. Rond 600 anderen hebben aan den door Oberkirchenrat dr. Werner gestelden eisch voldaan, daaronder de geestelijkheid der Luthersohe gemeenten, die onder leiding van hun bisschop dr. Mahrarens weliswaar ste Whisky Soda Caramella Van Lonk a ie Breda De Spaansche burgeroorlog Vijf vliegtuigen van Franco wierpen twintig bommen neer Reeds 430 dooden geborgen Roode front bij Teruel op drie plaatsen verbroken DE luchtmacht van Franco heelt gis ter een aanval gedaan op Gra nollers, een stadje ruim 30 km ten Noorden van Barcelona gelegen. De ge volgen waren ontzettend. Gistermiddag om twee uur waren reeds 430 dooden ge borgen. Men raamt het totaal aantal dooden op 500. Eén der neervallende bommen trol de vischhal van 't plaatsje, waar juist vele burgers aanwezig waren om inkoopen te doen. Bijna alle in de hal aanwezigen werden weggemaaid. Een speciale oorrespondent van Havas meldt omtrent de verschrikkingen te Granol lers het volgende: Het bombardement geschiedde te negen uur in den ochtend. Een aantal bommen viel op het marktplein, dat vol menschen was. Granollers is een stadje van 10.000 inwo ners. Den laatsten tijd hadden vele vluch telingen hier onderdak gezocht Vijf vliegtuigen wierpen een twintigtal hommerf neer. De aanval ging zoo snel in zijn werk, dat niemand tijd had dekking te zoeken in de speciale schuilplaatsen, die in het stadje aangelegd zijn. Bijna alle projec tielen kwamen neer in 't centrum van de bebouwde kom Op het oogenblik van den aanval verdrong zich een groote menigte op het Maisir-plein, waar de vischhal staat, om inkoopen op de markt te doen. Hier werd een ware slachting aangericht. Eén der bom. men trof de vischhal. Bijna alle in de hal aanwezigen werden weggemaaid. Een deel van de hal stortte in en bedolf de aanwezi gen onder de puinen. De hoofdstraat van Granollers was bijna geheel vernield. Vijf tien gebouwen stortten hier in. Na het eerste oogenblik van ontzet ting werd onmiddellijk de hulpverlee ning georganiseerd. Onophoudelijk wer den gewonden in het ziekenhuis aange voerd. De doodenzaal was echter veel te klein voor het groote aantal slachtoffers, zoodat men de meeste lijken langs den muur van het kerkhof neerlegde. Een man werd gedood tegen vijf vrouwen of kinderen. Op vragen van den Havas-correapondent verklaarde de Burgemeester, dat geen enkel militair doel getroffen is. Men heeft de bommen uitsluitend op het centrum van de stad gericht. De opmarsch der rechtschen Omtrent den opmarsch der rechtschen wordt uit Saragossa het volgende ge meld: De rechtervleugel, onder bevel van gene raal V a r e 1 a rukt op, parallel aan den weg TeruelSagunto, op een front van 20 km, met gemiddelde etappes van 15 km Het centrum, onder bevel van generaal V a 1 i n o zet zijn opmarsch voort naar het zuiden, terwijl de linkervleugel vorderingen maakt naar het oo6ten om Albocacer in het zuiden voorbij te trekken en de regeeringsdefensie in den Dank aan te grijpen. De rechtschen loopen thans meer gevaar zich in de diepe bergpassen te begeven. Getrouw aan hun tactiek echter beklimmen zij de bergketenen. Het front loopt op het oogenblik over Teruel, Castralto, Aldehuela, Puebla de Val- verdo, Puerto de Mingalvo en Gulla. Men hecht in Saragossa groot belang aan de tegenwoordige operaties, waarvan men een snelle beslissing verwacht Volgens de laatste berichten zou het linksche front op drie plaatsen bij Te- hebben met de Belijdende Kerk, doch tevens streefden naar een verzoening tusschen kerk en staat. Ds. Jacobi, de veelgenoemde voorganger der Gedaohtniskirche, heeft in overleg met zijn ambtsbroeders aan dr. Werner in een uitvoerig schrijven de principieele bezwaren tegen den voorgeschreven eed ter sprake ge bracht en er op gewezen, dat de tekst b strijd wordt geacht met de Confessie van Augsburg. Meerdere predikanten hebben een soortgelijk bezwaar persoonlijk aan dr. Werner gezonden en men wacht nu af, waar dit toe zal leiden. Berlijn, 30 Mei. (Nadruk verboden). ruel en Castellon zijn verbroken. Bij een luchtgevecht werden 14 vliegtuigen neer geschoten. Luchtgevechten Uit Burgos wordt gemeld, dat bij Puebla Valverde veertien vliegtuigen van Franco slaags raakten met 38 regeeringsvliegtuigen. Negen toestellen van de regeering werden omlaag geschoten, de rechtschen leden geen verliezen. Daarentegen meldt Valencia, dat gister middag 14 Fiat-toestellen van Franco aan 't oostelijk front zijn neergeschoten. Het bombardement van Alicante Onder de puinhoopen te Alicante wor den nog steeds dooden gevonden. Het aan tal dooden bedraagt thans 327, het aantal gewonden 1050. Het Britsche stoomschip Penthemes (vroe ger Baluchistan) is tijdens de luchtaanval len op de haven van Valencia gezonken nadat het door een bom was getroffen. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Ook een Spaansoh schip is gezonken. De Spaansche Vrijwilligers-kwestie Wat het terugtrekken der vrijwilligers kost Gistermiddag is een vergadering gehou den te Londen van de sub-commissie voor de niet-inmenging. In deze vergadering ver klaarde Lord Plymouth dat de kosten van het terugtrekken der buitenlandsche vrij willigers slechts gearagen kunnen worden door een internationaal fonds, waarin bij dragen gestort zouden worden door de deel nemende mogendheden. Groot-Brittannië is bereid, zijn bijdrage te starten. De Duitsche en Italiaansche ver tegenwoordigers zegden toe, zich tot hun regeeringen te zullen wenden om instructies. De Russische vertegenwoordiger verkaarde, dat de U.R.S.S. bereid is. het storten van een bijdrage in de kosten van het instellen en onderhouden der commissies in overweging te nemen, doch niet zou bijdragen voor het transport en het onderhoud van de vrijwil ligers zelve. Men raamt de kosten van het bijeen brengen en onderhouden der buitenland sche vrijwilligers in kampementen op 1 tot V/z millioen pond sterling en de kos ten van het vervoer over zee naar hun. resp. landen op millioen pond. Voorgesteld wordt thans, dat het eerstge noemde bedrag gelijdelijk bijeengebracht zal worden door de vijf groote niet-inmen- ginglanden en de kosten der repatrieering door de lanaen, vanwaar de vrijwilligers af komstig zijn. De kosten voor het inwerking stellen van het plan tot terugtrekking wor den geraamd op 600.000 pond, vermeerderd me 50.000 pond voor voorafgaande uitgaven. Ontspanning rondom T sjecho-Slowakij e In het geheim worden de zeer delicate on derhandelingen tussdhen de Tsjeoho Slo- waaksche regeering en oe Sudeten-Duit- schers gevoerd, zoo wordt uit Praag gemeld. Het is uitgelekt, dat Hodza Zondag de vertegenwoordigers der Sudeten-Dujtschers heeft gesproken. Men meent hieruit op te maken, dat de ondehandelingen voortgang maken. Een ander teeken voor ae verbeterde at mosfeer leidt men af uit het feit, dat een aantal onder de wapenen geroepen man schappen is toegestaan weer naar huis te gaan, indien zij gemist kunnen worden en hun aanwezigheid in de bedrijven ver- eischt is. GESCHENKEN iggSS Om rade.oos 1 a 2 tabletten Instantine brengen ^binnen luttele minuten al ver lichting. Onthoudt daarom Instantine Stilt en voorkomt pijnen Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. De Japansch'Chineesche oorlog Mislukte Luchtraid op Hankau Veertien Japansche vliegtuigen neergeschoten De Doihara-divisie ontzet Van officieele Chineesche zijde wordt medegedeeld, dat gisteren bij een lucht aanval der Japanneezen op Hankau elf Japansche jachtvliegtuigen neergescho ten zijn. Zes-en-vijftig Japansche vlieg tuigen hadden getracht tot Hankau door te dringen. De Japansche bommenwerpers werden echter op 30 K.M. ten Oosten van Hankau gedwongen terug te keeren, evenals 18 ja gers. Achttien andere jachtvliegtuigen kwa- tot een oostelijke voorstad van Hankau, waar zich een hevige luchtslag heeft afge speeld. De Chineesche luchtmacht zou geen verliezen hebben geleden. Chineesche jachtvliegtuigen, die de Japan- gche bommenwerpers achtervolgden, zijn er in geslaagd nabij Kioe Kiang drie Japan sche bommenwerpers neer te halen. De Doihara-divisie Naar van officieele Japansche zijde wordt medegedeeld, is het den Japanneezen gelukt, de nabij L a n Feng bijna omsingelde divi sie onder generaal Doihara te ontzetten. De van Kweiteh aan den Loenghai-spoor- weg oprukkende Japansche troepen hebber de tegen hen in het veld gebrachte Chinee- sohe troepen teruggeworpen en zijn langs den Loenghai-spoorweg verder in Westelijke richting opgerukt. Onder bedreiging van een aanval in den rug hebben de Chineezen de aanvallen op de stellingen der Doihara-divisie gestaakt Zij zijn in de richting van Kaifeng teruggetrok ken. Een Japansche afdeeling heeft, naar Do mei uit Tokio seint, Loe Ji in het noord oosten der provincie Honan bereikt Honderdduizend Chineezen gesneuveld? Volgens een door het Japansche kei zerlijk hoofdkwartier uitgegeven commu niqué zijn tot 24 Mei in den sector van Soe Tsjau en aan het Loenghai-front 240.000 Chineezen gedood of gewond. Hiervan zijn er 103.000 gesneuveld. Luchtaanvallen op Kanton worden herhaald De woordvoerder der Japansche militaire autoriteiten te Sjanghai heeft aan vertegen woordigers van de pers verklaard, dat de luchtaanvallen op Kanton herhaald zullen worden, doch dat zij uitsluitend gericht zijn op militaire doelen. Spr. betreurde het, dat bij de jonste aanvallen ook burgers schade hadden geleden, doch dit was niet de schuld van de Japanners, die er herhaaldelijk op hebben gewezen, dat de bedreigde zones tij dig ontruimd moesten worden. De opstand in Mexico Is aan het verloopen Over het verloop van de opstandige bewe ging in Mexico onder leiding van generaal Cedillo, spreken de berichten elkander tegen. Wel lijkt de conclusie gewettigd, dat de situatie voor Cedillo als verloren moe» worden beschouwd. Vanaf 't begin van den opstand zijn de kansen trouwens zeer onge lijk geweest Cedillo beschikte wel is waar over een 500-tal uitstekende ruiters en goede schutters, doch van militaire discipline geen sprake. En Mexico kan nu eenmaal niet door een bende worden veroverd, ook al heeft zij een natuurlijke dekking in den vorm van een vrijwel ontoegankelijk en on- herbergaam gedeelte van Mexico. Cardenas heeft verklaard, dat de opstand afgeloopen is en dat alle opstandelingen zicih hebben overgegeven. Dit schijnt niet g: heel juist te zijn, want andere berichten maken melding van het feit, dat in sommige gedeelten van Mexico de Cedillisten nog de lakens uitdeelen. In verschillende staten trekken bandieten plunderend rond. Carde nas is dus blijkbaar niet geslaagd overal rust en orde te herstellen, hetgeen ook geen wonder is in een land waar de economische toestand van dag tot dag slechter wordt en verrassingen op politiek gebied elk oogen blik kunnen voorkomen. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP ALG. BURGER-ZIEKENFONDS Opgericht April 1902 - Telefoon 117970 's-Gravenhage, L. Copes v. Cattenhnrgh 80 Afd. Ziektekostenverzekering Nieuwe wijze van verzekering tegen de kosten van ziekte, ztekenhnisverpleglng en operatie. Geheele particuliere behan deling met vrije kenze van artsen, apothekers, specialisten en ziekenhuizen. PROSPECTUS OP AANVRAGE. Vertegenwoordigers (sters) gevraagd. Schuschnigg is verhuisd Naar van 6emi-officieeJe zijde vernomen! wordt, heeft de voormalige Oostenrijksche bondskanselier Schuschnigg het slot Belvedere verlaten en te Weenen een andere woning betrokken. Hij geniet daar! erewoord beperkte bewegingsvrijheid. I Nieuwe ontvoeringen in Amerika Een zesjarig meisje vermoord Nadat eergisteren het lijk was gevon- den van een in Februari jl. ontvoerden knaap, Levine geheeten, is, naar gister uit Miami werd gemeld, wederom een kimd, in dit geval een jongetje vajn vijf jaar, James Cash geheeten, door bandieten ontvoerd. Het knaapje, d^t met zijn ouders in het dorp Princetown in de buurt van Miami logeerde, was door zijn moeder naar bed gebracht die, toen zij eenigen tijd later ging kijken of hij reeds sliep, j tot haar schrik ontdekte, dat het kind verdwenen was. De ontvoerders hadden een brief ach tergelaten waarin een losprijs van 10.000 dollar wordt geëischt. Men verwacht, zoo meldt een nader bericht dat de ontvoerde zoon van James Cash, deij rijken oliehandelaar van Miami elk oogenj blik in de ouderlijke woning kan terugkeej ren. De broeder van Cash heeft verklaard] dat het losgeld van tien duizend dollar den ontvoerders is toegeworpen uit een auto] waarmede de vader van den ontvoerden knaap twee tochten heeft gemaakt oven wegen, die aangegeven waren op een door de ontvoerders toegezonden kaart. Volgens een lezing, die een „U.P."-bericht' van het geval geeft, hebben geheime detec-j tives medegedeeld, dat James Cash de 10.000 dollar losprijs kort na 5 uur gistermorgen! in een rendezvous met bandieten op 90 MJ afstand van het buitenhuis van den negeii Shack in ae nabijheid van Cash' huis tq Princetown heeft betaald. Intusschen heeft zich, nadat de losprijs voor deze ontvoering was betaald en het lijk van Levine was gevonden een derde kidnap ping, gevolgd door moord, voorgedaan op het 6-jarig meisje Shirley Woodburgh van Cincinnati. Het lijkje van Shirley werd mei wonden beaekt onder een struik in de na bijheid van haar woning gevonden. DRIE BOERDERIJEN VERBRAND GEMERT, 31 Mei Tijdens een korten doch feilen brand zijn in de buurtschap De Mortel onder Gemert drie boerderijen in de asch gelegd. Het vuur ontstond in een schuur achtei de boerderij van den landbouwer M. van Dinther. De vlammen grepen naar alle kanten om zich heen en tastten de boerde-: rij aan. welke weldra in brand stond. Vepj volgens sloeg het vuur over naar de twee aaneengebouwde boerderijen van de land bouwers J. Jonkers en A. Scheepers. De brandweer kon weinig tegen het hoof oplaaiende vuur uitrichten. De drie boerde rijen brandden evenals de schuur tot dei grond toe af. De inboedels gingen in vlam men op. Het vee kon men tijdig in veilig heid brengen. Dertig menschen zijn dakloo geworden. Tekst en illustratie van H. KANNEGIETER 67 Het hele stadsbestuur me<t den burge meester aan het hoofd, ging met dezelfde boot, waarin men gezeten had om de klok in de diepte neer te laten, naar het midden van het meer. Toen men daar zo ongeveer aangekomen was, stond de buigemeester in de boot en riep: „Stil, is de 'snede nog in de boot?" „Ja, he®ïj Burgemeester", zei de man aan het roer. .Die snede is er nog, zie maar". De burgemeester keek nauwkeurig naar de snede en zei: „Wel, dan moeten we hier zijn. Laat de dreg nu maar zakken, dan zullen we de klok spoedig weer boven water zien." De dreg werd in de diepte neergelaten, doch telkens haalde men hem weer op met niets eraan. „On begrijpelijk", zei die Burgemeester. „Hier is de snede toch. Dat gaat me helemaal boven mijn begrip. Was Tijl Uilenspie gel nu maar hier om ons met wijze raad te dienen P Ue hele dag bleef men aan het dreggen Dan hier, dan daar, maar telkens kwam de dreg zonder klok boven. In de diepst* verslagenheid keerden allen pas heel laat in de avond weer huiswaarts. Zodra- de boot weer aan wad lag, zei de stuurt man: „Maar dat is vreemd! De sned«j is overal, waar wij zijn! De klok zou dui ook overal moeten zijn. Heb ik gelijk o( niet?" De Burgemeester sloeg zicih mei de vuist een grote buil op het voorhoofd van drift Ze had geen rijbewijs, maar ze zou zich niet graag aan Hans toevertrouwen. Ze had ook vaak genoeg gereden, om het aan te durven en ze wóu weg. Ze had de beker nu ver genoeg gedronken. De droesem liet ze aan anderen. Met vaste hand bracht ze het wagentje buiten de stad, reed ïn kalm tempo de weg naar huis. Naar huis? Nee. daar ging ze over enkele uren heen met de trein. Thuis, dat was in Woudewij k. „Willeke, hoor eens", begon Hans, toen ze de deur achter zich gesloten hadden. „Liever niet. Ga maar slapen, dat heb je hard noodig. En, als je soms wat laat wakker wordt, ik ga met den eersten trein naar vader, hoor!" „Je zult me zeker wel veroorloven mee te gaan?" „Dat hoef je om mij te doen noch te laten", was haar ant woord. Zij ging de zitkamer in. Hij ging naar boven. Ze hoorde hem de wekker opwinden. Hij wou dus mee. Nu ja, om vader misschien nog het beste. Ze dronk een glas water en legde zich op den divan. Slapen zou ze niet kunnen, wist ze, maar ze wou rusten. Moe was ze* onzegbaar moe. Hans! Na een paar uur van onrustige slaap, werd hij vroeg in den morgen wakker. Ellendig voelde hij zich. Dat fuiven was hij niet meer gewend en dat andere Bah, wat een avond eigenlijk. Hij had er maar niet aan moeten beginnen. Dat het narigheid geven zou, had hij te voren geweten, al had hij niet kunnen denken, dat het zóó zou loopen. Geen oogenblik had hij de mogelijkheid gesteld, dat Willy zou meegaan. Ze moest dan toch nog drommels veel om hem geven, dat ze haar vader er voor alleen liet. Een geluk! Als ze minder om hem gaf en zich los van hem maak teDaar moest hij niet aan denken. Willy te verliezen Och, maar daar hoefde hij niet bang voor te zijn. Scheiden achtte ze zonde, vroom schepseltje als ze was. Toch nog er gens goed voor, die overdreven godsdienstigheid van haar. Anders knap vervelend op den duur. Dit mocht niet en dat moest beslistHij had nooit kunnen denken, dat kerk- gaan, Bijbellezen en wat er verder bij hoorde, hem zoo zou gaan tegenstaan. Hij had gedacht: kleinigheden, die ik met plezier voor haar doe, maar 't plezier was er al lang af. Straks in Woudewijk zou je ook wel weer, zooals de term luidde: het jaar met God moeten beginnen. Te hopen, dat die dominee net zoon koppijn had als hij, dan zou de preek vast niet lang duren. Mal om met den eersten trein te gaan. Je verraste de men schen aan het ontbijt. Zou hij maar niet een paar aspirientjes nemen en zich nog eens omdraaien? Hij had er wel zin in maar Wil mocht niet alleen naar de pipa. Ze was nu in stemming, om zóó haar hart binnenste buiten te keeren. Dat moest niet gebeuren. Zoo'n dorpsschoolmeestertje, dat nooit echt gelééfd had, zouden de haren te berge rijzen. Het aan gezicht van den ouden baas was tóch al niet als gisteren en eergisteren, om een uitdrukking van wijlen vader Jakob te ge bruiken. 't Stond hem natuurlijk niet aan, dat ze zoo vaak alleen kwam. Misschien vermoedde hij het een of ander. Misschien ook had die droogpruim van een Herbert iets hoord. Net een kerel, om het zóó over te kletsen. Op Tweeden Kerstdag nou, toen had de oude zuur ge keken. En dat aandringen bij Willy, om mee te gaan Je moest maar gelooven, dat het pure naastenliefde was. Jawel! Toch beroerd, dat de oude man gisteravond met die hark van een huishoudster alleen had gezeten. En welke verkla ring moest je straks geven? Dat ze vanwege de connecties oud-en-nieuw in 't Haagje hadden gevierd, was niet vol te houden, nu Willy er bij was geweest. Hans pijnigde zijn doffe hersens. Hoe móést het? Vrede sluiten met Wil was een eerste vereischte. Maar hoe zou hij dat klaarspelen? Hij was er niet voor ip de stemming, om den berouwvollen zondaar te spelen. Hij had min gehandeld en dat speet hem geducht, maar zij had zich aangesteld als een non. Zij, met haar madonna-gezicht tegenover hemZe had hem bespottelijk gemaakt. Hij zou wat moeten hooren over zijn engelvrouwtje, zooals Nel haar noemde. Toch, die Nel, nee hij moest niets meer van haar hebben. Wat een serpent. Een stommerik was hij geweest, zich met haar in te laten. Van het begin af had hij geweten, wat het er voor eentje was. Rob had hem ook nog gewaarschuwd en Miep had hem uitgemaakt voor al wat leelijk was. Nu ja, zoo'n avontuurtjeJe moegt toch wat hebben in je dor bestaan? 't Had hem pikant geschenen, 't was het ook ge weest, maar zooals ze gisteravond gqdaan hadHij had haar voor de telefoon nog gevraagd* zich wat in te binden. Ze had het beloofd en in plaats daarvan had ze zich aange» steld als een nou ja, maar niet verder denken. Een dame mocht je niet beleedigen, ook niet in gedachten. Als Wil notf maar gelooven wou, dat hij het zóó niet bedoeld of gewild had. Hij zou haar zweren naar Nel niet meer om te kijken* Dat deed hij ook vast niet meer. Hij had genóég van haar; Hij had meelij met dengene, die straks zou worden verkoren zijn naam haar te geven. Wie het zijn zou? Van Weideren! waarschijnlijk, want die zat het dikst in de duiten. Nellie had; ook wel zoo ongeveer een millionnair noodig. Wordt vervolgd. HUN GELUKSLAND Het zoozeer de aandacht gespannen houdend verhaal van Mevrouw D. Menkens-van der Spiegel, nadert zijn eind. Nog enkele feuilleton-nummers zullen volgen. Op veler verzoek deelen wy mede, dat dit verhaal in boekformaat zal verschijnen. De uitgave, alleen gebonden verkrijgbaar, zal byna 400 blad zijden dik zijn. De prijs is door ons zoo laag moge- lyk gesteld, namelyk op 2.75 Men kan dit bedrag reeds thans overschrijven of storten op ons giro nummer. Ook kan men bestellen bij den agent of bezorger van ons blad, zoomede by den boekhandel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2