STADSNIEUWS WILHELMINA REGINA Fa. B. DE KLER M, S. DE JONG N.V. ESCOMPTO WOENSDAG 25 MEI 1938 tweede blad pag. De kwestie van achter gevelrooilijnen Voor en tijdens de beihandeling van het voorstel tot het wijzigen van de ver ordening op hef bouwen en sloopen iwerden door den heer Schüller eenige voorstellen en amendementen Inge diend, waarvan de draagwijdte zonder deskundig advies niet kon worden be oordeeld. De Raad besloot dan ook het voorstel aan te houden en de stukken wederom in handen van B. «m W, te stel len. Waar het hier technische kwesties be treft, die uiteraard buiten het kader van Ibevoegdhcid en deskundigheid van B. ,W. vallen, hehben zij zioh om raad gewend tot de commissie van fabricage. In haar advies deelt de commissie mede, dat de> heer Schüller van zijn voorstellen hef eerste d.d. 18 November 1937 en dat van 20 Decem ber 1937 zal intrekken. Zij merkt voorts op. dat hef tweede voorstel Schüller dd. 18 No vember van verdere strekking is dan dat van B. en W.« zoodat het haar inziens, na- idat hef tijdens de algemeene beschouwingen is besproken, in stemming moet worden ge bracht. alvorens met de artikelsgewijze be handeling van de door B. en W* ingediende verordening worde aangevangen. Vindt de heer Schüller de meerderheid aan zijn zijde dan behoort naar de meening van de com missie het voorstel van B. en W- te worden ingetrokken, aangezien dan het principe daarvan niet' wordt aanvaard. Is de meer deiheid eohter van andere meening, dan zal de behandeling van hef voorstel van B. em iW- voortgang kunnen vinden. De Commissie voor Fabricage schrijft o.a. in haar advies: Het verschil van inzicht, dat ten opzichfe van de amendementen-Schüller tusschen een lid en de groofst mogelijke meerderheid bestaat is korf gezegd dit, dat de min derheid met hef oog op de belangen van de volkshuisvesting de grootste waarde hecht aan een zoo ruim mogelijke toetreding van licht en lucht, terwijl naar dei meening van de meerderheid met het oog op diezelfde belangen er in de eerste plaats voor moef worden gezorgd dat een woning een voldoen de diepte heeft, mits natuurlijk een rede lijke open ruimte achter de woning over blijft. De minderheid meent dat door de voorstellen niet meer wordt voldaan aan de minimale eischen die men aan luchttoefre- ding en lichtinval kan stellen en dat door de amendementen de uiüeinste grens wordt bereikt, De meerderheid voor de buitenwijken uiteraard hoogere eischen stellend, meent dat in de binnenstad met de re geling, wil men tot veihetering komen, genoegen moef worden genomen. In de allersmalste bouwblokken blijft achfer iedere woning nog een open ruimte i(3 M.) over, die wanneer een behoorlijk diepe woning wordt gebouwd, voldoende moet worden geacht. En een woning van behoorlijke diepte kan slechts worden gebouwd wanneer de voorstellen worden aangenomen. Hieibij mag naar haar meening nl. niet uit het oog worden verloren, dat door het vastliggen der eigen domsgrenzen uitbreiding in de breedte vrijwel steeds uitgesloten is. Wensoht men vast te houden aan een groofere open ruimte, dan is, meent de meerderheid, het niet mogelijk verbete ring te brengen in de slechte woningtoe standen in de binnensuad. Door de ver meerdering van de bouwhoogte wordt het mogelijk gemaakt in de smalle blok ken nog een bovenwoning te bouwen, heigeen in het centrum, met zijn winkel en zakenwijken noodzakelijk moet wor den geacht Het amendement-Schüller laat dit nief toe. Door aanneming der amendementen iword naar de meaning van de meerderheid hef goede opgegeven ten bate van het bete re. dat echter niet kan worden bereikt. De minderheid acht mitsdien aanneming van hef voorstel en de amendementen van den heer Schüller noodzakelijk; de grootst mogelijke meerderheid geeft in overweging den Raad de aanneming daarvan te ontra den" De kwestie der Electriciteits-contracten Een adres aan den Raad Aan den Gemeenteraad is hst volgende adres verzonden: Het zij ondergeteekende R. Uges, Direc teur van het Luxor Theater te Leiden, ver gund onder Uwe geëerde aandacht te bren gen, dat door U in de zitting van Uwen Raad van 10 Mei 1937 bij de behandeling van zijn adres, betreffende zijn verzoek hem voor het afnemen van electriciteit eenzelfde tarief te berekenen als* voor een ander theater te dezer stede sedert October 1934 geldt en hem het sedert dien datum meer betaalde te wil len doen restitueeren, na lange discussies het volgende voorstel van den Voorzitter van dezen Raad werd aangenomen: „Dg Raad besluit de verdere behandeling van punt 16 van de agenda aan te houden en Burgemeester en Wethouders te merzoeken praeadvies uit te brengen over de bij het sluiten van electriciteitscontracten te volgen gedragslijn (Zie behandeling v. d. Gem.raad van 10 Mei 1937 No 83). Thans beleven wij 19 Mei 1938, dus ruim een jaar later en nog is het bedoelde prae advies niet verschenen. Adressant meent daarom wel gerechtigd te zijn op afdoening van zijn verzoek bij U te mogen aandringen te meer daar deze zaak reeds 15 Februari 1936 (dat wordt eerst daags 21/} jaar) door hem bij de Directie der Stedelijke Lichtfabrieken per verzoekschrift aanhangig is gemaakt. Na ontvangst van een afwijzende beschikking op dit verzoek, heeft .hij zich 12 Juni 193G per adres tot Uwen Raad gewend, waarna 5 Mei 1937 een nadere schriftelijke toelichting is gevolgd. Na de behandeling van het adres in de zitting van 10 Mei 1937, heeft hij den 13 Mei d.a.v. een adres gericht aan de Commissie v. d. Sted. Lichtfabrieken, naar aanleiding van het besprokene door den Voorzitter den heer Goslinga in die zitting. Het is adressant onbegrijpelijk waarom deze zaak, die, zooals boven aangehaald, circa 2y2 Jaar in behandeling is, zoo getraineerd wordt, Hoe zou hij kunnen venvachten ,dat U, le den van den Gemeenteraad ,die toch al over laden wordt met adressen en stukken welke studie behoeven, nog belangstelling voor z,!jn verzoek kunt hebben, daar, zooals te begrij pen is, de finesses U ontgaan kunnen zijn rom kennisneming van de stukken van U wederom geëisoht wordt Onder verwijzing naar de aan U gezonden adressen van 12 Juni en 5 Mei 1937 en de handelingen van den Raad van 10 Mei 193'. het adres aan de Sted. Lichtfabrieken van 13 Mei 1937, verzoekt ondergeteekende U be leefd doch dringend te willen bevorderen dat zoo mogelijk in den Gemeenteraad .welke na do eerstvolgende zitting zal worden gehou den, zijn verzoek door U zal worden behan dcld en afgewikkeld. J eugd-verkeersexamens Ook dit jaar worden weer vanwege de af- deeling Leiden van de Vereeniging „Veilig Verkeer" in samenwerking met de Leidsche politie de jeugdverkeersexamen gehouden. Hieraan nemen deel de leerlingen der zes klasse van de meeste Christelijke, roomsch-Katholieke en openbare lagere scho len. Het aantal deelnemers is zoo groot dat het over verschillende dagen moest worden verdeeld. De examens worden gehouden op Zaterdag 28 Mei, op Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag d.a.v op Donderdag en Vrijdag 9 en 10 Juni! '3 Morgens worden de examens gehouden in de omgeving van de Wasstraat, 's middags in de Kooi. Een gedeelte der kinderen legt ook het veiligheidsexamen af. EEN STANDAARDWERK IN EEN NOTEDOP 40 boeiende onderwerpen over ons land gedurende de laatste 40 jaar, met medewerking van 60 deskundige autoriteiten samengesteld door JHR. JAN FEITH. Met veel illustraties. Gecartonneerd 1.80 Gebonden 2.50 ELKE NEDERLANDER MOET DIT BEZITTEN 1 KOOPT HET BIJ Oude en Nieuwe Boekhandel NIEUWE RIJN 45, TeL 885, LEIDEN (Van het Stadhuis Spreekuur directeur G.G.D. Het spreekuur van dien Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezond heidsdienst, voor het aanvragen van verster kende middelen e.d., zal, in verband met den Hemelvaartsdag, op Vrijdag 27 Mei a.s., van des nam. 2—3.30 uur wonden gehouden. Ophalen huisvullnis In verband met den Hemelvaartsdag zaJ het ophalen van huisvuil uit die perceelen, welke gewoonlijk op Donderdag worden bediend, nu plaats hebben op Zaterdag d.a.v. Bewoners van die perceelen wondt derhal ve verzocht op Vrijdag geen emmers aan de straat te doen plaatsen. DIRECTEUR GEM.-REINIGING. E.H.B.O.-examens afd Rijnland Ned. Roode Kruis Bij het op 23 dezer vanwege deze afdeeling gehouden examen E.H.B.O. EenheidsdipJo- ma in de Anna-KJiniek te Leiden slaagden de volgende candidaten: Dames: K. Baranya, Bernard, M. nr. d. Blij, J. Colijn, H. den Helder, M. Huisman, E. Kooreman. A. J. Lemmens, W. J. Nolet, A. Oudshoorn, A. G. Verboog, allen te Leiden en A. J. Hebber te Warmond. Heeren: v. d. Borg, Beumer, J. de Leeuw, I. Smit, H. Terheegde, allen te Leiden en M. Liutjrout te Rijnsburg. Een mann. candidaat werd afgewezen. Het examen werd afgekomen door Dr. H. J. M. Boonaoker te .-gsigv.ri en den docent H. Bertel, arts, te LeildJcn. Om het schaakkampioenschap van Leiden en Omstreken Een verrassing tot slot Gisteravond werden „In den vergulden Turk" de laatste afgebroken partijen ge speeld tusschen v. Veen—W. H. v. d. Nat en Dem me nidaalRemoucham p. Zooals te begrijpen is werd eerstgenoemde partij onder ware hoogspanning gespeeld, terwijl voor v. d. Nat hierbij ook nog de tijd nood kwam. In deze periode ruide Van der Nat de offi cieren af, waardoor een eindspel ontstond van 4 tegen 3 pionnen in het nadeel voor v. d. Nat. Hij kon het dan ook op den duur niet 'houden en gaf op. De andere partij tusschen Demmendal en Remouchamp werd een ware verrassing, doordat Remou champ deze partij won. Deze partij hield, voor Demmendal 80 pet. winstkansen in, maar hij behandelde deu eindstand zoo slordig, dat hij tenslotte nog verloor. Ook v. Sohayk had zijn afgebroken Dartij tegen Remou champ opgegeven. Het gevolg hiervan is dat Remouchamp door deze twee winstpunten (waarop heele- maal niet gerekend was) gelijk uitgekomen is met v. Veen. Het heeft dezen nog jongen speler zeer zeker niet aan geluk ontbroken, do oh dit is alweer een reden te meer om het geluk nooit uit ie schakelen. Er moet nu tusschen v. Veen en Remou champ een match gespeeld worden van 3 partijen, waarin zal moeten blijken wie met de eer zal gaan strijken. Maandag 7 April wordt de eerste partij te Hazerswoude gespeeld. Benoeming en ontslag B. en W. stellen voor op verzoek eervol ontslag te verleenen aan den heer dr. mr. J. W. Venburgt en mevr. C. P E Eerdmans- De Holl als regemi(es) van het Geref. Minne of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. In deze vacature worden resp. voorge dragen: 1. de heer J. Fuhri Snethlage, 2. prof. dr F W A Korff en 1 mevr. T. J. C Hamming-Dutilh, 2 mevr. C J J Hoogen- boom-Thomas. Tot opvolgster van mej. dra. E A W Broes van Dort wordt als leerares in het Duitsoh aan de Meisjes HBS voorgedragen: 1. mej. dr. A. Dijksterhuis, alhier; 2 meij. dra. M G ter Laan, te Appingedam Als opvolger van den heer A J den Hol lander, als lid der Noordercommissie tot wering van schoolverzuim doen B en W de volgende aanbeveling: 1 de heer J Duiver- ian- 2 de heer M G Raar. Tengevolge van hei* aan den heer C. W. Huibregtsen verleend ontslag zal met In gang van 1 Juni a.s. de vacature ontstaan van hoofd der opleidingssohool voor ulo aan de Drie Ocvoberstraat/ en W. geven in overweging den heer H. van der Jagt, hoofd van de opleidings school voor ulo aan den Maresinget, met ingang van een nader te bepalen datum daaihcen over te plaatsen, Leidsch Drankweer Comité Blauwe Week-Actie Eenmaal per jaar en wel in de Blauwe Week, welke dit jaar valt tusschen 26 Mei en 6 Juni, wordt' de propaganda voor de ge heel-onthouding gezamenlijk ter hand geno men, waarvan de organisatie te Leiden be rust bij het Leidsch Dranlcweer-ComiTé. waarbij zijn aangesloten alle Leidsche af- deelingen van de diverse landelijke dranik- bestrijding-organdsaties. De Blauwe Week wordt altijd met een provinciale meeting geopend op Hemel vaartsdag, doch daar de landelijke sluitings demonstratie dit' jaar wordt gehouden te Rotterdam, in verband met het 100-jarig be staan van de Rotterdamsche afd eel ing der Ned. Verg. tot afschaffing van Alcoholh. dranken, heeft het Prov. Blauwe Week Co mité, na overleg met de plaatselijke afdee- lingen gepleegd te hebben, besloten deze openingsdemonstratie dit jaar te laten ver vallen. In onze naaste omgeving wordt ech ter door het Haagsch Centraal Drankweer Comité een meeting belegd op het zoo prach tig gelegen landgoed Ockenburg te Loos duinen. Hier ter plaatse wordt de Blauwe Week geopend met een straatdomonstratie op Vrij dag a.s. De demonstratie wordt voorafge gaan door een optooht met muziek* welke verzorgd zal worden door de zoo populaire Posthanmonie. Om 8 uur wordt vertrokken vanaf de Kaasmarkt, waarna via Hooi gracht, Pelikaanstraat, Haarlemmersvraat. Mare. Oude Vest, Turfmarkt, Blauwpoorts- brug, Morschstr., Morschweg. Lage Morsch- weg. Tesselsohadestraat bereikt zal worden de Spieghelstraat. alwaar het woord ge voerd zal worden door den heer C. A- Husen als vertegenwoordiger van de Blauwe Jeugd, beweging. Vervolgens trekt men via Tessel- schadestraat, Lage Morschweg, Morsch- straat. Morsohsingel. Hednsdusstraat naar 't Heinsiusplein, alwaar door den heer H. G. Molenaar, hoofdbestuurslid der spoorweg- onthoudersvereeniging, gesproken zal wor den. Vervolgens gaat de stoet verder langs Heinsiusstraat, Morsohsingel, Steenstraat. Blauwpoortsbrug, Princessekade, Kort Ra penburg- Breestraal', Koornbrugsteeg, Burg- steeg. Nieuwstraat, Hooglandsche Kerk- gracht, Koppenhinksteeg naar de Kaas markt waar de optocht ontbonden zal wor den. Op Zaterdag a.s. zal 'hier ter plaatse de blauwe bloempjes collecte worden gehouden welke in ieders belangstelling wordt aan bevolen. Vervolgens vindt' op Maandag 30 Mei wederom een straatdemonstratie plaats, waarbij wederom de Post haar muzikale medewerking zal verleenen. Thans trekt men vanaf de Kaasmarkt via Hooigracht. Pelikaanstraat, v. d. Werfstraat. naar de Druckersl'raat, alwaar het woord gevoerd zal worden door den heer G. Reedijk, hoofd- bstuurslid van de A N GOB. Vervolgens gaat de optocht via Oude Vest, Jan Vossen- brug, Oude Singel, Nieuwe Beestenmarkt- langs Molen de Valk, Rijnsburgersingel, Maresingel, Heerensangel, JavastTaat naar de Driftstraat, alwaar gesproken zal wor den door den heer Evert Vermeer uit Am sterdam, in Leiden geen onbekende. Vervol gens gaat men via Lage Rijndijk. Haven, Heerengracht, Nieuwe Rijn, Hooigraoht naar de Kaasmarkt, waar de stoet ontbon den zal worden. De straatdemonstraties worden gesloten op Donderdag 2 Juni a.s. met een optocht, wederom onder begeleiding van de Post, vanaf de Kaasmarkt- De stoet gaat dan via Koppenhinksteeg, Hooglandsche Kerkgracht Nieuwstraat, Burgsteeg, Koornbrugsteeg, Breestraat, Rapenburg (W.Z), Kaiserstraat, Witte Singel, Heerenstraat naar de 3 Octo- berstraat, alwaar het woord gevoerd zal worden door Ds. D. Kuilman, Ned. Herv* pred. hier ter plaatse- Vervolgens trekt' men via Heerenstraat, Koninginnelaan, Zeeman laan, Thorbeckestraat. Zoeterwoudschesin- gel, Zijlsingel, naar de Munnikenstraat, al waar gesproken zal worden door den heer A. J. Antonisset, oud-vooraitter der I.O.G.T in Indië. Daarna gaat de optocht via Zijl singel, Haven, Haarlemmerstraat, Pelikaan straat- Hooigracht naar de Kaasmarkt, waar de demonstraties gesloten zullen worden. Op Tweeden Pinksterdag vindt dan c sluitingsdemonstratie plaats van de Blauwe Week te Rotterdam en wel in en op het Openluchttheater „Dijkzioht" des middags om 1 uur. Het is vanzelfsprekend, dat vele Leidsche Geheelonthouders op Pinkster Twee naar Rotterdam zullen gaan, hetzij per fiets, waarvoor verzamelen is geblazen dien mor gein om 9 uur op het punt Doezastraat bij de electrisohe klok, hetzij per trein, welke om ongeveer half tien uit' Ledden zal ver trekken. VERORDENING OP DE VREEMDELINGEN De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de verordening, rege lende het toezicht op in Lei len vertoevende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zdjn inrichting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur ver plicht is daarvan kennis te geven aan ge noemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zonneveldstraat alhier, geopend <van 9—12, uur, 24 uur en van 79 uur). Door-aangifte aan het Bureau van de Be volking en den Raad van Arbeid ven-alt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienst personeel, doch ook voor logé's, enz. AANGEHOUDEN Door die politie ls aangehouden de 19-jarige J. v. d. B., wegens vermoedelijke diefstal van een rijwiel ten nadeefle van. IJ. D. in de Ma rien Poelstraat Voorts is aangehouden de 22-jarige J. F. v. B., wegens diefstal van een rijwiel in 1937 te Hillegerslberg gepleegd, kamer van koophandel voor rijnland HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving. 21 Mei. 7187.Bouw- en Architectenbureau Gebrs. F. C. van Beu kering (B.P.), Leiden, Houtlaan 21. Afkom stig uit 's-Graivenhago. Wijziging. 21 Mei. Boteihandel .Algemeen Belang" Raaphorst en Co., Leiden. Groenha- zengracht 1, handel in margarine en galan terieën. De vennootschap onder firma is met ingang van 19 Mei 1938 ontbonden. De zaak wordt voortgezet door; J. Raaphorst, onder den ouden naam. burgerlijke stand EEVALLEN: J Mark—v RUn x; O Chaudron— v d Wilden z; W C RoodakkerBeurse z OVERLEDEN; MCA Kohlbeck vr 58 J; W Hogoveen vr van H Hoogenboom 50 j ONDERTROUWD: W A Taaelaar 28 j en E M Galjkema 31 j N.V. LAHAD DATU CULTUUR MIJ. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering van aandéelhoudere der N.V. Lahad Datu Cultuur Maatschappij tc Leiden werden de balans en winst- en verliesrekening goed gekeurd. Van de winst ad f 57.083,33 werd f 32.000 bestemd voor reserve, terwijl het dividend werd vastgesteld voor de preferente aandee- len op 6V2 pot., voor d)e gewone aandeelen op 12 pet., voor de winstbewijzen op f 7,29 en voor de inkomst-obligatiën op 6 pet. De heer Dr. S. Th. Holst Weber wprd alg commissaris herkozen. UIT DEN OMTREK alfen a.d. rijn DE ROTTERDAMMER-MARSCH Hebben we onlangs gemeld, dat de Bur gerwacht met een groep aan de Rottordam- mer-marscih deelneemt, ook de Oranje Garde blijft niet achter en is voor dezen marsch in training gegaan. Vermoedelijk zullen een vijiftien-tal kden deelnemen, KNAAPJE AANGEREDEN Gistermorgen omstreeks negen uur is de twaalf-jarige Yvo Gehbers, toen hij op weg was naar school, door een auto aangereden, waardoor hij het rechterbeen brak. Het ongeval gebeurde in de Hoofdstraat, vlak bij de Aanbrug. De knaap stak, zonder uit te zien, plotseling den weg over. Juist naderde een luxe auto van garage v. G. al hier, bestuurd door v B. Een aanrijding was onvermijdelijk De knaap werd tegen den grond geworpen, waarbij spoedig bleek, dat het been gekneusd of gebroken was. Dr P. verleende de eerste hulp en achtte .overbrenging van den knaap naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Behalve hot gebroken been bekwam de jongen verschillende, niet ernstige, ontvel* lingen. De chauffeur heeft volgens ooggetuigen geen schuld, VOETBAL Voor S.A.G I en de adspiranten zijn voor Hemelvaartsdag een tweetal wedstrijden vastgesteld tegen Alfen I en de Alfen adspi ranten. Op Tweeden Pinksterdag vinden de return wedstrijden op het terrein van AJfen plaats. Voor de grooten en de kleinen is een beker beschikbaar gesteld, die gewonnen wordt door het elftal, dat uit beide wedstrijden de meeste punten behaalt. Het beloven span nende wedstrijden te worden. KLEERMAKER 's-GRAVENHAGE AMSTERDAM L. Houtstraat 26 Heerengracht 440 hillegom ZONDAGSDIENST DOKTOREN Deze dienst wordt Hemelvaartsdag waar genomen door dr Ten Hoopen, telefoon 5417. KATWIJK a.d. RIJN ONGEVAL Door onvoorzichtigheid geraakte het 7- jarig zoontje van Jac. J. te Valkenburg in de Molentuinweg alhier onder het wiel van den wagen van den landbouwer B. Zijn voet werd zoodanig gekneusd, dat hij naar dr H. vervoerd moest worden, die hem verbond, waarna hij per auto naar zijn ouderlijk huis kon worden gebracht. ORANJEVEREENIGING Gisteravond vergaderde het bestuur der Oranjevereeniging voor uitvoerige bespre king der plannen bij de feestviering ter ge legenheid van dien verjaardag van H. M. de Koningin en Haar veertig-jarig Regeerings- jubileum. Zooals bekend, is het de bedoejing, dat dan een etalage-wedstrijd zal worden geor ganiseerd. De belangstelling hiervoor is al van dien aard, dat met zekerheid gezegd kan worden, dat zulks doorgang zal hebben. Ruim dertig personen gaven zich reeds op voor deelname. Besloten werd, dat het kinderfeest zal ge houden worden op den namiddag van 31 Aug. Denzelfden middag zal ook de ope ning der winkelweek plaats hebben. Wegens tijdsgebrek kan de opening niet officieel plaats hebben. Des avonds van denzelfden dag zullen de behaalde prijzen bij den etala ge-wedstrijd worden uitgereikt. Ook is er des avonds een muzikale rondgang door de ge meente en een instrumentaal concert in de muziektent, met de traditioneele rondedan- Op 1 September hebben de groote volks feesten plaats, waarvan het programma nog niet officieel ls vastgesteld. katwijk aan zee JEUGDIG AVONTURIER Door de ouders is de terugbrenging vain den jeugdigen T. G. verzocht, welke in zijn eentje naar IJmuiden was vertrokken. De politie zorgde, dat het knaapje weer thuis kwam. HOOGWATERSTANDEN Donderdag, 26 Mei, v.m. 12.50. n.m. 0.14 uur Vnjdafr, 26 Mei, v.m. 1.20, n.m. 13.44 uur. KOUDEKERK a.d. RIJN CHR. NAT. WERKMANSBOND De afd. van den Chr. Nat. Werkmansbond vengaderde in de koorzaal der Ned, Herv, Kerk, onder leiding van den tweeden voor zitter, den heer P. Plomp. Na het lezen der notulen leverde de héér K. Sdhellingerhout een Bijbelinleiding over Hand. 2 14 tot het einde, wac^op een breed voerige en leerzame bespreking volgde. Vervolgens werden nog eenige ingekomen stukken en huishoudelijke zaken behan deld, waarna nog een tussöhentijdsche ver kiezing plaats vond, wegens het bedanken van den heer K. Vonk als secretaris. In diens plaats werd gekozen de heer B. de Wit C.zn., die de>ze benoeming aannam. LEIDSCHENDAM FIRMA A. BLONK ZOON Door de Haagsche Rechtbank ls voorloo' pige surcéance van betaling verleend aan de firma A. Blonk Zoon, de bekende graanmaalderij alhier. Reeds geruimen tijd verkeert de firma Blonk, tengevolge van de crisis in het bouwbedrijf en de concurren tie van de zijde der boerencoöperaties, ln moeilijkheden, waardoor reorganisatie der firma het gevolg is geweest. DE SLUIZEN OP HEMELVAARTSDAG De schutsluizen zullen op Hemelvaarts dag na 8 uur v.m. voor het scheepvaarU verkeer zijn gesloten. OPHALEN VAN HUISVUIL Inplaats van Donderdag, Hemelvaarts dag, zal het huisvuil in de voormalige ge meente Veur worden opgehaald op Vrijdag 27 Mei a.s. DE HEER L. TOER MET PENSIOEN 1 Juni a.s. zal de heer L. Toer, ln dienst bij het depöt van de Nederlandsche Spoor wegen alhier, in verband met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, dezen dienst verlaten, AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN De jaarlijksche autotocht voor ouden van dagen en gebrekkigen uit onze gemeen ie zal dit jaar worden gehouden op Donder dag 16 Juni a.s. De tocht zal gemaakt wor den met een viertal groote bussen van de bekende autobusonderneming „Vios" Wateringen. Op 't programma staat een bezoek aan „Artis" te Amsterdam. Dege nen, die den leeftijd van 65 jaar hebben be reikt en aan dezen tocht willen deelnemen, moeten zich voor 7 Juni aanmelden bij één der volgende personen: de heeren Dr. Per- q-uln, Veenestraat, J. ten Hoopen. Veene- straat 1, J. Slingerland, Voorburgscheweg en Weth. J. C, van den Bosch, Buurtschap. LISSE COLLECTE VOOR EVANGELISATIE-ARBEID De gehouden collecte in de Ned. Herv. Gemeente ten bate der Evangelisatie-arbeid te Hoorn heeft opgebracht de som van ruim S6. L.R.C.-NIEUWS L.R.C. I speelt Hemelvaartsdag een vriend- SCHAAKCLUB JLS.C." LISSE Stand na de derde ronde der promotie- en degradatie-wedstrijden Groep I: gesp. gew. reim, verL pnt. 1 W. Spendel 3 3 2 H. v. Wamel 3 2 1 3 H. van Dicmen 2 2 4 M. Bouma 2 2 Tusschenwedstrijden 1 J. Th. Koppen «*.3 2 1 2 P. Boogerd 2 2 3 G. Markusse2 1—1 4 J. v. d. Lip 3 3 Groep II: 1 J. Brauchman 3 3 2 J. Eisenga 31—2 3 Jog. G. Snel 3 1 2 4 H .T. Lamers 3 1 2 Groep III: 1 G. Zeestraten 3 3 2 J. Heykamp ,.,3 2 1 3 P. G. Meyland 3 1 2 4 R. Hogewoning 3 3 Groep IV: 1 J. Boogerd 3 12» 2 M. de Blieok 2 1 1 3 A. Krosschel.1 1 1 4 Chr. Boogerd 2 2 Groep V: 1 W. Wijnhout3 2 1 N. Kuipers 2 11 H. Giliams 3 111 Th. v. d. Veen ,.,2 2 Voor de a.s. competitie komen dus W. Sipen/del en H. v. Waanel uit in het' eerste tiental, hetwel als volgt is samengesteld: C. v. d. Lip, J. Th. Koppen, P. Boogerd, C Mar kusse, Jac. Eisenga. J. G. Snel, H. T. Lamers, G. Zeestraten, W. Spendel, H. v. Wamel. Het tweede tiental bestaat uit': H. v. Die- men, M. Bouma-, J. Heykamp. Chr. Boogerd, P. G. Meyland, R. Hogewoning, M. de Blieck, A. Krossohell en N. Kuipers. Maandag a-s. wordt een begin gemaakt' met de zomerwedstrijden om het zilveren paard, waarvan verleden jaar de heer G. v. d. Lip houder werd. Er is thans nog gelegenheid voor deel name. NOORDWIJK STENOGRAFIE Mej. A. Salinen, alhier, slaagde te 's-Gra- venhage voor hev examen stenografie. DIPLOMA SCHOOLRAAD Te Utrecht slaagde mej. Wijnheek, onder wijzeres aan de Chr. Sohool alhier, voor het diploma schoolraad (Gewijde- en Vaderland- ache geschiedenis en aanverwante vakken). VOETBAL Donderdagmiddag 3 uur speelt Noordwijk I vegen Hillegom I. RIJNSBURG Autotocht ouden van dagen en gebrekkige kinderen Zou het niet door kunnen gaan? Men schrijft ons: Begin Mei is de inschrij ving geweest, 400 ouden van dagen zagen f RADIO-DISTRIBUTIE WOENSDAG 25 MEI Programma 3: 8.Keulen; 10.30 ParUx Radio; 11.05 Londen Reg:; 12.35 Parijs Radio; 13,20 Brussel VI; 14,20 Keulen; 15,20 R Danmark of div; 16,20 Droltwlch; 17,20 ParUs R; 18.20 Bruii eel Fr.; 18.50 ld VI.; 13.05 ld Fr.; 19.20 Keulenil 20.05 diversen; 26»40 Londen R; 22,35 Brussel Vil 22.45 Keulen Programma 4: 8.— Brussel VI 9.20 GRD of div 10.35 Droltwlch; 14.25 Londen Reg:; 17.20 Droit DONDERDAG 26 MEI Programma 3: 8.10 ParUs Radio; 9.50 Keulen) 11.05 Brussel Fr; 11.60 ParUs R; 13.20 Brussel VI; 13.30 Keulen; 14.50 Brussel Fr; 16.35 Lon* don Reg.; 16.20 Keulen; 18.20 London Reg; I8.6n Keulen; 22.20 Brussel VI; 23.30 Boedapest of dl f Programma 4: 8 Brussel VI; 10.35 Londen R*l 12.05 Droltwlch; 12.50 London Reg; 13.20 Droit* wleh; 14.20 London Reg; 15.35 Droltwlch; 18.40 Diversen; 19 Droltwlch 12.05 Radio PTT Nord; 12.20 Brussel VI; 12.30 Brussel Fr; 14.20 Keulen; 15.20 R. Denmark of div.; 16.20 Droltwlch; 16.50 Keulen; 18.2q Dl* 8 Brussel VI; 10.35 Londen Reg.; 17.20 Droltwlch; 18.40 Lon. don Reg; 19 Droltwlch; 19.30 Sportpraatje J G A Janssen (Journalist); 20 GRD of div.; 21.15 Droltwlch; 22.45 London Reg.; 23.35 Droltwlch Agenda De Zondagsdienst dar huisartsen, wordt wordt morgen waargenomen door de doc toren P. v. Es, Kortmann, v. d. Meer, Stof. fers en Teeuwen. De geneeskundige Zondagsdienst wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, telef. 390 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 21 Mei tot en met Woensdag 25 Mei waargenomen door da apotheken: D. J. v. Driesum, Mare 110, telef, 406 en E. B. de Metz, Kamerling Onneslaan' I 28, telef. 3553. Donderdag 26 Mei (Hemelvaartsdag) tot ert met Vrijdag 27 Mei neemt waar apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523. Voor Oegstgeest: mej. J. Doedens, WiKhel- minapark 8, telef. 274. EDERL -INDISCHE MAATSCHAPPIJ N.V. Opgericht 1857 Bankzaken Elfectenzaken Open Bewaarneming Beleggingsadviezen Assurantiën AMSTERDAM» Keizersgracht 573 «575 VGRAVENHAGE: Lange Vijverberg 13 hun naam ingeteekend en nu is het wacht ten op de kaart1: auto nummer zooveel, zal u afhalen op 21 Juni, om een blijde tocht te maken, met als einddoel de dierentuin. Auto's, ja onze stad telt er genoeg, maar het Comité beschikt pas over 11, zegge elf, auto's met 33 plaatsen. En in de hofjes en kleine buurten is de autotocht het onderwerp van gesprek* De oudjes schudden hun hoofden, dat zal dit jaar niets worden, 33 plaatsen, en toch is er zoo'n verlangen naar buiten, zoo'n verlan gen om één dag in 't jaar het middelpunt te zijn van aller belangstelling. Zeker, de collecte in de bioscopen bracht aardig wat op, ieder droeg zijn penningske bij en ook op de lijsten werd hier en daar gul geteekend. We hopen in de a.s*. week nog een kiedii bedrag bijeen te bedelen, maar nooit zal al- les te samen toereikend zijn om de beloofde jubileum-tocht te doen doorgaan. Dan zijn er honderden teleurgestelde oudjes. Boven de 70, als de pretjes sohaarsch zijn, wordt zooiets dubbel gevoeld. Geen zingejrde kin deren, die zoo'n dag hun gebrekkigheid ver geten; tenzijiedere goede Leidenaar zijn' auto beschikbaar stelt om op 21 Juni van 1 tot 6 uur de ouderdom te eeren. 't Gironum mer van het Comité is en blijft 327568. STEUNVERLEENIN6 AAN KLEINE TUINDERS Burgewester en Wethouders diffier Ge- meente hebben besloten ook in deze gemeen- te met ingang van 1 Juni de regeling van de steunverleening aan kleine tuinders in te voeren, in verband waarmede door B. en W. een commissie is samengesteld, welke j belast zal zdjn met de uitvoering van deze i regeling. De kleine tuinders, welke voor deze rege- I ling in aanmerking denken te komen, kun nen zich opgeven op Vrijdag 27 Mei a.s.* van' des voorm. 10.3012.30 uur op het stempel- bureau, alwaar dan precies zal moeten wor- den opgegeven de totale oppervlakte van het bedrijf en afzonderlijk de oppervlakte van de daarop beteelde producten, ZENDING In de Ned. Herv. Gemeente is voor do classicsle zending bijgedragen over het afge- loopen jaar 336,—, BLOEMPJESDAG De bloempjesverkoop voor de Toeval lijders-gestichten te Haarlem—Heemstede heeft opgebracht 50,— VOORHOUT DE OUDSTE INWONER OVERLEDEN Gistermiddag half vier is te zijnen htiize aan de Engelschelaan alhier* de oudste in woner onzer gemeente, de heer H. v. Dam' overleden. De heer van Dam heeft' den gezegenderi leeftijd mogen bereiken van 96 jaar en ruim elf maanden. VOORSCHOTEN AANRIJDING De ongeveer tien-jarige A. O., wonende aan de oMlenlaan, had het ongeluk tijdens het oversteken van den weg aangereden te worden door een fietser. Hij bekwam aan zijn reohter-onderbeen een fractuur. Een lid van de E.H.B.O. verleende de eerste hulp, waarna dr Kerkhoff hem voor verdere be handeling naar het St Eliabeth-ziekerthuis liet vervoeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6