$limw £riïtsrijr (ümtrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Tienduizend kinderen bejubelen ons Vorstenhuis I.G.B. abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cl. met Zondagsblad 7 '/j Cf. No. 6392 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 VRIJDAG 13 MEI 1938 19e Jaargang aötoertrntieprrhen: Van 1 tot 5 regels U71/» Elke regel meer 0.22'/» Ingezonden Mededeeh'ngen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 'I bureau wordt berekend 0.10 LASTERLIJKE RECLAME Een lezer van ons blad (is hij misschien hog lid van de Avro?) vestigt vol veront waardiging onze aandacht op de voor pagina van de laatste Radiobode. Be grijpelijk. Want wat men daar ziet is even lasterlijk als onsmakelijk. Zooals meer in reclames gebeurt, stukken uit een krantenartikel schots cn scheef opgeplakt zijn om de aandacht ie trekken, ziet men hier op een lichte achter grond een afbeelding van een doopvont en scheef daaroverheen een uitgescheurde bladzijde uit een kerkboek met een gedeel te van het doopformulier. Het geheel is zoodanig gerangschikt, dat in de kom van het vont het Ja-woord der ouders staat, be nevens de doopformule en daaronder vind', men een gedeelte van het dankgebed. Is het geheel bedoeld als spotternij? Natuurlijk niet. Het moet origineele, mis schien wel devote reclame beduiden. Maar het is weer een symptoom van de geestes gesteldheid, welke heerscht in kringen, waar men „alleszins als godsdienstig" wil zijn, doch van de schuchterheid in het hei lige niet het minste begrip heeft. Men speelt en maakt er reclame mee alsof het een gevleugeld woord van een filmster of geestig causeur is. En in onze kringen zijn er nog steeds velen, die zulks zonder bezwaar verdragen. Hoe is het mogelijk? OORDEEL NIET TE HAASTIG In hun haast om den Minister van Jus titie te treffen wierp de roode en een deel der liberale pers zich op een artikel van 4 Mei in het orgaan „De Koninklijke Mare chaussee", dat handelde over de Dreyfus- affaire. In dat artikel werden de gebeurte nissen in Oss met geen woord aangeduid, maar de uitleggers schreven, dat de redac tie zeer bepaaldelijk de lezers wilde inspi- reeren om een vergelijking tusschen beide „affaires" te maken. Nu.had toch iedereen moeten begrijpen, dat een gedisciplineerd corps als de Konink lijke marechaussee zeker in dit stadium der kwestie absoluut zou zwijgen over het optreden der "régeerihg. En te veron derstellen dat de redactie zich zou verlagen tot bedekte critiek was eigenlijk een belee- diging van het ergste soort. Zeer nadrukkelijk heeft de Voorzitter van de Vereeniging dan ook aan enkele bladen meegedeeld, dat *de -veronderstelling ten eenenmale onjuist was. De redactie schrijft een reeks artikelen over de Dreyfus-affaire. Het eerste was al geplaatst voor er te Oss iets aan de hand was; het volgende, dat na het ingrijpen van den Minister werd opge nomen, was lang van te voren al geschre ven. De artikelen staan met Oss in geen enkel verband. Een deel der pers heeft te haastig geoor deeld. Als ze dat nu maar wil erkennen. LICHTVAARDIG OORDEEL GEHANDHAAFD Onlangs schreef de Nederlander, dat „wat meer distantie (afstand) tusschen verantwoordelijkheid dragende personen en het Nat Jongeren Verbond wel zeer gewenscht" is. De noodzakelijkheid van deze vermaning bleek ons duidelijk uit het Mei-nummer van De Trom, het orgaan van genoemd verbond. Op de voorpagina van dat num mer vindt men links een hulde-betuiging van den Commandant van het Veldleger aan het Nat. Jongeren Verbond, omdat zijn leden „een levendig aandeel hadden" in de belangstelling, welke de nieuwe garnizoe nen ten deel viel en vol trots maakt De Trom van deze „waardeering en erken telijkheid" gewag. Wij laten in het midden of het gewenscht was zoo'n extra-blijk van waardeering te zenden, maar het doet onaangenaam aan op de rechterzijde van dezelfde pagina te moeten constateereni, dat het N.J.V. weigert een zware, absoluut onjuiste beschuldiging aan het adres der vakbonden van arbeiders in te trekken. In navolging van een financieel orgaan •had het blad n.l. geschreven, dat deze vak bonden in 1937 aan de werkloozenkassen „ruim vijf millioen overheidsgeld hadden .verdiend" en dit kapitaal bij hun reserves hadden gevoegd. Van verschillende kanten was op de on juistheid van deze lichtzinnige beschuldi ging gewezen en op intrekking aangedron gen. Maar dat kon de redactie van D e Trom niet over zich verkrijgen en ze schreef nu, dat het woord „verdienen" wel foutief" was, „maar een feit is toch, dat van de Overheidsgelden in één jaar f 5.300.000 onproductief werd, doordat dit bedrag in reserves gestopt is, terwijl veel werk in het algemeen belang, b.v. voor defensie én luchtbescherming, wegens geld gebrek niet uitgevoerd kon worden". En nogmaals wordt dan herhaald, dat „geld der Overheid wordt opgepot", in plaats van het te besteden ter bestrijding der werkloosheid. Het is ondoenlijk in enkele zinnen te «eggen welk een berg van misverstand hier Onvergetelijk sluitstuk van den twaalfden Mei Nog tweemaal liet Prinses Juliana haar baby wuiven Reactie bij de Haagsche school jeugd was onbeschrijfelijk „Wee Door heel NÊerland 's-Gravenhage, 13 Mei. 's Middags, nadat juist het Prinselijk Paar uit de Groote Kerk was teruggekeerd, hadden we dat tecdere tooneeltje al één keer gezien: Onze lieve Kroonprinses met haar Kind op den arm, het kleine hand je grijpend om er vanachter een der Pa- leisramen de groote menigte publiek mee toe te wuiven. Dat oogenblik was een der meest aangrijpende van den ge- heelen dag en welk een voorrecht dus, hetzelfde nog tweemaal achter elkaar te mogen aanschouwen. Dat was bij de grootsche aubade, die tusschen half 5 en vijf uur door ruim 10.000 Haagsche schoolkinderen aan ons Vorstenhuis werd gebracht. Aanvankelijk zouden het er „maar" 9500 zijn die door den populairen koorleider J D v. Raroshorst zouden worden gedirigeerd. Doch in de laatste dagen haddeji zich nog zoo veel andere kinderen, allen scholieren van. de 6e en 7p. klasse van bijzondere en open bare scholen, voor deelname opgegeven, dat het getal van 5 cijfers glansrijk werd over schreden. Eerst zou de auibade om 4 uur een aan vang nemen. Hetgeen veranderd werd in half 5, omdat den Belgischen Koning uitge leide moest worden gedaan op het vliegveld Ypenhurg. Te circa 4 uur hadden al die kinderen zich verzameld op het Plein 1813, waarna zij via de Sophialaan en het Noordeinde naar de witgepleisterde veste van onze Lands vrouwe marcheerden, en zich rondom het gestoelte van den heer Van Raimshorst op stelden. Muurvast op elkaar Muurvast stonden ze tegen elkander, allen voorzien van Oranje strikjes, of sjerpen en kleine vlaggetjes in de nationale kleuren, die al spoedig met een haast overmoedige spontaniteit de lucht in gingen. Enkele fraaie tapijten waren over het bal- con gehangen, waarop weldra de Vorstelijke personen zouden verschijnen. Toen een paar leden van het Hofpersoneel de lange bal- condeuren openden barstten de juichkreten, aanstonds los. Het was duidelijk te zien wat een warmte en liefde er in die kinderharten schuil ging. Hun gemoederen waren tot. het uiterste gespannen zoodat slechts een kleine vonk noodie was om een explosie van gee-st drift te voorschijn te roepan. Die eerste explosie, 'n alles doordringend ..hoera", was echter doelloos. Want het zou nog een paar minuten duren voordat het Prinselijk Paar zichtbaar werd. Prinselijk Paar voor het raam Dat was om 5 uur 36, toen Juliana met Beatrix op den anm en naast haar Bern- hard voor het eerste raam aan den rechter kant van het balcon verschenen. De Prinses had evenals in de kerk. haar lioht-groene japon aan en het leuke hoedje met de witte struisveer op, terwijl haar Gemaal ook weer gekleed was in de gala-uniform van kapi tein der grenadiers. Precies als een paar uren terug greep zij het roze handje van bet aanvallige kind, om er met echte moedertrots langzaam mee heen en weer te zwaaien, als wilde zij zeggen: „Hier is ze dan, oprijst. Maar het staat de redactie weinig fraai, dat zij haar lëzers na de ontvangen voorlichting, niet beter op de hoogte brengt. Zij had althans moeten vertellen, dat voor de administratie der werkloozen kassen slechts een gering percentage der kosten uit de overheidskas vergoed wordt en hét grootste deel door de arbeiders zelf wordt betaald. Zij had ook moeten mee- deelen, dat de reserves slechts gedeeltelijk door overheidssubsidie worden gevormd cn de verzekerde arbeiders zelf hooge week- premies betalen. Zij had ook duidelijk moeten maken waarvoor juist deze reserves geliquideerd en verbruikt moeten worden en de rese'rves van sociale fondsen, welke de overheid zelf beheert, niet. Ja, wanneer men deze kassen confisqueeren (verbeurd verklaren) wil, waarom dan niet de reserves van pen sioenfondsen en dergelijke? Daar zit naast eigen premies ook overheidsgeld in. Is het onkunde, welke De Trom zoo deed schrijven? Het is te hopen, want an ders is de sterkste afkeuring nog te zwak. Maar wie zoo slecht met de maatschappe lijke verhoudingen op de hoogte is, veroor- love zich niet zulke lichtvaardige critiek. En die erkenne bij dwaling althans zijn fout. Anders komt er van déze nationale jongeren niet veel terecht, mijn kleine schat; kunt u haar goed Wét door en door menschelijk was dit gebaar! Hoe zuiver cn echt, wars van iedere gekunsteldheid. Was het een wonder, dat door die duizenden scho lieren een golf van vreugde stroomde? Hun hooggestemde jubelkreten ontroer den den toeschouwer diep. Toen verdween het Vorstelijk Drietal, ohi even later opnieuw te verschijnen, thans voor het venster, dat onmiddellijk links van het balcon gelegen is. Opnieuw klonken uit de duizenden kinderkelen de hiep-hiep- hoera's, terwijl de rood-wit-blauwe vaan tjes als korenaren heen en weer wiegden. Nadat de Prinselijke familie voor de tweede maal was teruggetreden, schreed Prinses Juliana met Prins Bernhard aan haar rechterzijde het balcon op. weldra ge volgd door hun beide moeders en gravin Kotzebue. De Koningin was gekleed in het paarse kleed, dat Zij ook in de morgenuren gedra gen had, terwijl Prinses Armgard in een bruine bontmantel was gehuld. Zij droeg een klein zwart hoedje, in tegenstelling met het hoofddeksel van onze Koningin, dat een groote paarse hoed was, met struisveeren in dezelfde kleur. De gravin Kotzebue ver scheen in het blauw. Staande hoorden zij hét eerste en zesde couplet van het Wilhelmus aan, waarna de beide moeders, met de gravin, in hun zetels wegdoken, zoodat alleen Juliana en Bern hard nog goed zichtbaar bleven. Precies als in de verlovingsdagen hield de Prins zijn gemalin stevig in den arm om in stramme houding de overige liede ren van het programma te beluisteren. Vooral het speciaal voor deze gelegenheid door Piet Kunst Sr gecomponeerde „Hulde aan het Koningskind na den Doop" (tekst van Dien van Calsteren) werd buitengewoon mooi vertolkt. waren een paar regels, die sterk troffen door hun oprechte spontaniteit. Opgewekt en vlot drongen duidelijk de woorden tot een ieder door, zoodat er geen twijfel aan hoeft te bestaan of ook ons Prinselijk Paar droeg volledig kennis van de hartelijke heilwenschen, die de hofstedelijke school- jeugd deed opklinken. Een driewerf „hoera" besloot dezen groet. Toen volgden nog twee liederen uit Vale rius' Gedenckklanck en wel „Komt nu met zang" en „Gelukkig Vaderland". Intusschen was ook graaf Kotzebue op t balcon verschenen, die zich viak naast Prins Bernhard opstelde, zoodra opnieuw twee coupletten van onze nationale hymne werden aangeheven. Het was tijdens dezen zang. dat Prins Aschwin het vorstelijk ge zelschap kwam aanvullen, zij het ook, dat hij geheel op den achtergrond bleef. Een on-officieel lied Toch was de aubade nog niet ten einde. Bij geruchte hadden we vernomen, dat de kinderen nog dolgraag een lied wilden zin gen, dat niet op het officieele programma stond. En dat gerucht bleek juist Jolig en met guitige gezichten zongen ze daar op eens nog het aloude: „Al is ons Prinsesje nog zoo klein, hoezee!" Dat sloeg wel het meeste in. getuige de ondeugende pret, die in aller oogèn te lezen was. Een stormachtige reeks van toejuichin gen barstte voor de laatste keer los, de muziek van de Haagsche Burgerwacht, die den zang voortreffelijk begeleid had, zette ten besluite een mansch in, en toen behoor de ook deze kostelijke hulde tot hot ver leden. Nog voor de klok 5 sloeg wuifden de vorsten van het balcon minzaam hun afscheidsgroet.... Hierna zijn door hen ontvangen de voorz. en secr. van bet Haagsch Comité voor Volksfeesten, generaal J. G. Wagner en de heer L. P. v. d. Heyden, alsmede de heeren drs D. G. G. van Ringelestein. J. N. Pat- tist en W. C. Calliber, respect, voorzitter, onder-voorzitter en secretaris van de Auba de-Commissie, terwijl voorts de wethouder van Onderwijs, prof. ir C. L. v. d. Bilt tot de genoodigden behoorde. Vermelden we nog, dat voor den aanvang der aubade aan de Koningin en het Prin selijk Paar enkele fraai uitgevoerde pro gramma's werden aangeboden, gecalligra- feerd door de heeren D. Blok en W. Rijn- ders, respect, onderwijzer aan de Waalsohe School en aan de Meester Schabergschool. Vijf-en-zestig jaar getrouwd Op 15 Mei a.s. hoopt het echtpaar JAN TRAP en AALTJE TRAPBREMER te Oosterend op Tessel zijn 65-jarig huwelijksfeest te vieren. De heer J. Trap, die nimmer ziekte of vermoeidheid kende, was in zijn tijd een geweldig jager en heeft Artis met vele merkwaardige vogels verrijkt. Hij verzorgt nog steeds zyn groentetuin. Zijn echtge- noote, ook steeds kras en bedrijvig, is sedert een paar jaar gaan sukkelen en is veel bed legerig. Van de twaalf kinderen, voor welk bezit zij Gode dankbaar zijn, zijn er nog elf in leven. PRINSESJE IN INDIE GEHOORD De ontroerendste oogenblikken De uitzending van de Doopplech- tigheid van Prinses Beatrix naar lndië geschiedde op de PCK 1- zijbandgolf van 16.3 M. en PCV 2-zijbandgolf van 16.6 M. Vooral X de uitzending op de 1-zijbandgolf X kwam schitterend door. In lndië vond als gewoonlijk her- <6 uitzending plaats over de Nirom- zenders en de zenders der plaatse- X lijke omroepverenigingen. Aardig was het oogenblik toen het kleine Prinsesje zich liet hooren. j De rijkszenders, die onmiddellijk I aanvoelden, dat het hier iets bij- zonder treffends gold. deden er onmiddellijk een schepje op door versterking van de uitzending, zoo- dat de kreetjes van de kleine Prinses door de luisteraars in lndië uitstekend konden worden ver- x nomen. Dit was voor hen wel het ontroerendste oogenblik. naar de reeds eenige minuten na de uitzen- ding inkomende berichten over de goede ontvangst vermeldden. FOKKER-WATERVLIEGTUIG NEERGESTORT In het Marsdiep terechtgekomen Twee lichtgewonden Gistermiddag omstreeks half vijf is het watervliegtuig L. 15, een Fokker 7 van de Mok, in het Marsdiep ge stort. De beide inzittenden, de officier vlieger derde klasse J. L den Hollan der en de mecaniciën, werden slechts licht gewond. Het vliegtuig bevond zich op circa 400 M, hoogte en was 1500 meter uit de kust van Den Helder, toen het in de nabijheid van Ie Mok wilde landen. Plotseling schoten de in zittenden eenige luchtkogels af, waarna het toestel met een hevigen slag in het Mars diep stortte. Het ongeluk werd bemerkt door de be manning van de op de reede van Den Hel der liggende „Gelderland". Ook op de Mok had men gezien wat er gebeurd was en da delijk vertrokken twee watervliegtuigen. Van de „Gelderland" werden twee motor barkassen uitgezet, terwijl het zich in de buurt bevindende betonningsvaartuig „Am sterdam" onder kapitein Minneboom zicii naar het vliegtuig begaf. De bemanning van de „Amsterdam" slaag de er in de inzittenden van het watervlieg tuig t, verlossen en aan boord van het vaar. tuig te brengen. Het vliegtuig werd in den takel van het betonningsvaartuig genomen en naar de haven van Nieuwediep gesleept. De heide vliegers werden naar het Marine hospitaal te Den Helder vervoerd. Zij hadden slechts ontvellingen opgeloo- pen. Niettemin werden zij ter observatie in het hospitaal opgenomen. Van het vliegtuig waren de vleugels en de drijvers geheel vernield. Ook de motor was ernstig beschadigd. Op een zolderschuit is het toestel naar het vliegkamp de Mok ge transporteerd. Verwondingen vallen mee Bij informatie aan het Marinehospitaal vernamen wij, dat de officier-vlieger den Hollander slechts een lichte verwonding aan den neus had opgeloopen en het hos pitaal inmiddels reeds had verlaten. Tegen half acht was hij op het vliegkamp de Mok teruggekeerd, waar hij verklaarde, dat zijn toestel toen het zich op geringe hoogte bevond door een voor hem onbegrij pelijke oorzaak plotseling omlaag dook. De tweede inzittende was de korporaal- vliegtuigmaker Doolaard, die een bles sure aan den voet had gekregen. Hij blijft voorloopig ter observatie in het Marinehos pitaal. Grossiersbond voor den vleeschhandel Jaarlijksche algemeene vergadering Gisteren vergaderde te Rotterdam de Ned. Grossiersbond voor den Vleeschhandel. In zijn openingswoord noemde de voor zitter de heer S. Cohen I.zn den toestand zorgelijk, daar de omzet tot op de helft ver minderd is bij gelyk aantal grossiers. Het bestuur werd gemachtigd onderhan delingen aan te knoopen over aansluiting bij den centralen vleesch- en veehandel. Teneinde te ontkomen aan het bandee- ringssysteem, werd besloten aan te dringen op ontheffing van omzetbelasting op vleesch of anders heffing op levend vee. Verschillende voorstellen van afdeelingen werden nog onder de oogen gezien en zullen de aandacht van het bestuur hebben, o.a. de kwestie van de afbakening van het grossiersbedrijf, opruiming van de wantoe standen bij het uitbetalen van de geleden schade door afkeuring, lagere gevarenklasse voor het personeel, afschaffing omzetbelas ting voor vleesch, wering van Deensch vleesch. Nadat nog een kwestie inzake het vak blad „De Vee- en Vleeschhandel" was be handeld, werd Nijmegen als volgende ver gaderplaats aangewezen. Na afloop werd een rondvaart door de Rotterdamsche havens gemaakt. Derde Rotterdammer Marsch ZATERDAG 25 JUNI TE DELFT Inschrijvingen bij alle Bureaux van de 5 samenwerkende Christel. Dagbladen De Rotterdammer Nieuwe Haagsche Courant Nieuwe Leidsche Courant Nieuwe Utrechtsche Courant Dordtsch Dagblad De Jamboree-wandeltocht te Bloemendaal Beroep niét ontvankelijk verklaard De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft gister uitspraak gedaan in de beide zaken, voortgevloeid uit het incident tijdens de jamboree-wandeltocht te Bloemen daal. Het beroep van den agent, die zijn ontslag heeft gekregen, werd niet ontvankelijk ver klaard. Ook het beroep van den Burgemees ter, die in verzet was gekomen tegen de wij ziging door het scheidsgerecht van de straf aan den anderen agent opgelegd, werd ver worpen. LICHTKOGEL ONTBRAND Onvoorzichtigheid van een jongeman Aan den Paterswoldschen weg te Gro ningen vond gisteravond een 16-jarige melkknecht een niet ontbranden lichtkogel, die Woensdag waarschijnlijk door een der vliegtuigen, die deelnam aan aan de lucht beschermingsoefening was neergeworpen. De jongen stak den kogel met een lucifer aan. De kogel ontplofte waardoor de klee- ren van den jongen in brand- raakten. Zijn linkerhand werd zoo ernstig gewond, dat voor behoud ervan wordt gevreesd. Hij is in het Academisch ziekenhuis opgenomen. In een pand aan de Taajiderstraat, te Rotteraam, heeft zich gistermiddag een ernstig ongeluk voorgedaan, dat het één jarige dochtertje van de familie Schrey het leven heeft gekost. De ouders waren van half drie tot half vier uitgegaan en hadden hun dochtertje Jacoba Adriana allleen thuis gelaten. In de keuken stond een lage koud sop en toen de ouders terugkwamen, vonden zij het kindje verdronken in deze teil. Dr Vader, die onmiddellijk ontboden erd, kon slechts dien dood constatoeren. ELIXIR D'/VMVERS HCCtFM LIKEUR „BAGATELLE" PASSAGE - DEN HAAG Hel Restaurant met een bijzonder cachet Cuisine parfaite, plats copienx, cave renommée, Salons et salles de fêtes poor diners Intimes. VALKENBURG (L.) Hotel Franssen Bondshotel A.N.W.B.KNAC. kamers, koud en warm stroomend water. Lift, Centrale verwarming. Eigen garage gratis. Pensionprijs f 3.50 tot f 4;- A. W. R0EL0FS SCHORTENINDUSTRIE GEMERT manufacturenzaken VOORNAAMSTF NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Kinderzanghulde aan het Prinselijk Paar te 's Gravenhage. Te Zeist vergaderde de vereeniging voor Chr. Buitengewoon lager onderwijs. Weer een watervliegtuig van onze De fensie neergestort. In ons land hebben op verschillende plaatsen ernstige branden gewoed. Moord op een vrouw te Rotterdam In den Teruel-sector zijn de Franco- troepen opnieuw verder opgerukt. De Abessijnsche kwestie te Genève is afgehandeld. De Sudeten-leider Conrad Henlein be* zocht Engeland. SfoUn .n Bron, PlooFwerUen e Deuren Ko, WrvcFies I lol* on Mochincfobrmk I. Ingwersen Co. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de altvoering van Effectenorders, het lncas- seeren van Coupons en het nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, onder Beuxstijd 31207 HIELKO VAN OALTJE Deze Groninger jongen wordt populair in heel Nederland. Lees de schitterende roman. Verkrijgbaar bij Uw Boekhandelaar. Uitgave J. H. Kok N.V. te Kampen. GROOTE GARAGE UITGEBRAND Felle vuurzee te Amersfoort Drie personen gewond Een felle brand heeft gisteravond een groote garage, tevens reparatiewerk plaats van de N.V. Expeditie van Doorn, gelegen aan de Achter de Kamp 25 to Amersfoort voor een aanzienlijk deel in de asch gelegd. Bij het blusschings- werk liepen een brandweerman en een monteur verwondingen op, terwijl een verslaggever aan den enkel werd ver wond. Tegen zes uur waren in het gebouw eeni ge monteurs bezig met het repareeren van vrachtauto's toen zij plotseling een dichte rook waarnamen. Het bleek, dat op onver klaarbare wijze brand was ontstaan. De brandweer werd ijlings gewaarschuwd, doch toen deze na korten tijd arriveerde, hadden de vlammen zich reeds medegedeeld aan een zestal vrachtauto's, welke alle door het vuur werden verwoest Ook een hoeveel beid auto-ondèrdeelen en banden ging ver loren. Het vuur woedde zoo fel. dat het nood zakelijk bleek het 'achterste gedeelte van het gebouw te sloopen. Inmiddels waren groote hoeveelheden water in de vlammen geworpen. Eerst tegen kwart voor acht was men deft brand meester. Bij het blusschingswerk lie pen een brandweerman en een monteur ver schillende brandwonden op. In het nabijge legen R.K. Ziekenhuis werden de verwon dingen behandeld, waarna de beide gewon den op eigen gelegenheid konden vertrek ken. Voorts werd een journalist door een instortenden muur licht aan den enkel ce- kwetst De burgemeester van Amersfoort, Mr J. C, Graaf van Randwijck was op het ter rein van den brand aanwezig. Marken handhaaft Zondagsrust De gemeenteraad van Marken hecff gister besloten het eenigen lijd geleden ge- Soïï6!? besluitJ°„m café's f" lunchrooms van- Zaterdagavond 6 uur tot Maandagochtend 7 uur te sluiten, te handhaven, ondanks den wensch van Ged. Staten die den raad in over weging hadden gegeven dit besluit te her zien. De beslissing werd gister genomen met 4 tegen 2 stemmen. Ged. Staten hadden deni Raad m overweging gegeven de sluiting al- thans m het reisseizoen achterwege te laterf

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1