Jlktnue £ciii5rljf (tfmiraitt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken &ottertammer= ®[faonncmcntsprtjö: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 'A ct. No. 6390 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 WOENSDAG 11 MEI 1938 19e Jaargang aOrtjertenticprgjen Van I tot 5 regels M77» Elke regel meer 0£2'/a Ingezonden Mededeeljngeo van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer .-* «r,,»,*?*.» 0.45 Voor het bevragen aan 't bijrèao wQrdt berekend 0.10 BEGINT HET WEER? De Brusselsqhe „Standaard" maakt melding van een pas verschenen gesdhrift ,van Pierre Nothomb, waarin deze „het dra ma van 1839". beschrijft, en ontleedt. De schrijver beschouwt niet de scheiding als een drama, maar speciaal de. afbakening der grenzen, waarover in 1839 zooveel is te idoen geweest en welke zelfs vlak voo •luiten van het eindverdrag nog bijna op- pieuw oorlog beeft veroorzaakt. Van belang voor ons is de meening van 'den beer Nothomb, dat „er geen ietwat- «toutmoedige decentralisatie, geen federa lisme mogelijk is zonder Maastricht en zon der Luxemburg". Het Brusselsche blad zegt het op zijn ■wijze: Nothomb geeft een „pleidooi, achter zijn historisch verhaal, voor een traditio neele gedecentraliseerde politiek, waarin als conditio-sine-qua-non Maastricht en Luxem burg mede zouden moeten worden opge nomen". Het spreekt vanzelf, dat wij deze agres- sief-annexionnistische opvattingen niet gaan weerleggen. De aanspraken van Nederland op Zuid-Limburg dateeren uit den lijd, toen er van een staat België geen sprake was. In 1632 heeft Frederik Hendrik dit gebied op "den Spaanschen dwingeland veroverd en de vrede van Munster heeft Nederlands rechtop Maastricht bevestigd. Dat de Belgen gedurende 7 of 8 jaren na hun opstand in het feitelijk bezit van Ven- loo, Roermond, het platteland van geheel Limburg zijn geweest, is juist, maar wat be- teekenen deze 8 jaren tegenover de twéé eeu/wen, gedurende welke Zuid-Limburg Ne derlandsch was en de honderd jaar, gedu rende welke het daarna opnieuw Neder- landsch was? Is de „Standaard" niet van meendng, dat men in België zelfs in een tijd van onrust, als waarin men thans nu verkeert, de be lachelijkheid moet erkennen van wenschen, die op zoo zwakke gronden zijn gebaseerd? „Er gaat door België thans een onrust, waarvan de brochure van den heer Nothomb getuigt". Laat men voor die onrust een anderen uit weg zoeken. De verhoudingen tusschen Nederland Beigië zijn op het oogenblik goed, beter mis schien dan ooit. Dat legt wederzijds verplichtingen op. Dat legt den Belgen de verplichting op, niet opnieuw te beginnen met annexionnis- tisch gewroet, dat toch gedoemd is tot on vruchtbaarheid en volslagen succesloosheid, maar wel de steeds noodzakelijker samen werking en harmonie tusschen beide landen en volken op de ernstigste wijze schaden zai. Kijkje in de Groote Kerk Plechtigheid in gewijde sfeer *s-GRAVENHAGE, 11 Mei. Vanmorgen hebben wij een kijkje kunnen nemen i Groote Kerk, waar morgen Prinses Beatrix ten doop zal worden gehouden. Blijkbaar wenscht de Koninklijke Familie het kerkge bouw in de gewijde sfeer te houden, waarin de geheele plechtigheid staat. Groote een voud komt allerwege aan den dag. Slechts ligt voor den preekstoel een tapijt van langrijke afmetingen en daarop staan aantal trijpen stoelen voor de Koninklijke Familie en enkele genoodigden. Voorts men hedenmorgen nog druk doende om in de paden loopers aan te leggen, terwijl men vanwege de Ned. Chr. Radio Ver. bezig was om de microfooninstallatie in orde te bren gen. Naar wij vernemen zullen aan de rech terhand van de Koninklijke Familie de Di plomaten een plaats vinden, terwijl de Ka merleden en de overige genoodigden elders worden geplaatst. Ook hebben we nog even een kijkje nomen in de consistoriekamer, waar de kleine Prinses tijdens de prediking zal ver toeven temidden van de portretten der pre dikanten, die de Hervormde Gemeente te 's-Gravenhage hebben gediend. HET INKOMEN VAN DE KROON .Wetsontwerp ingediend Ingediend is een ontwerp van wet tot verhooging van het eerste hoofdstuk der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1937. De toelichting luid: In verband met het huwelijk van Prinses Juliana op 7 Januari 1937 is ingevolge de toen geldende grondwettelijke bepaling artikel 28 haar inkomen met ingang van dien datum verhoogd van 200.000 tot 1 400.000. Dientengevolge is op artikel 2 een tekort ontstaan van 196.713—Het. ontwerp van wet strekt tot aanvulling van dit tekort. Voorts is ingediend een ontwerp van wet tot wijziging van het eerste hoofdstuk der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1938. Ter toelichting .hiervan wordt opgemerkt j De vermindering van de artikelen 1 en 2 te ramen met 321.000, alsmede de in voeging van artikel 2a houden verband met de wet van 19 Januari 193S (..Staats blad" no. 100), tot verandering in de Grondwet, strekkende tot wijziging en aan vulling van de bepalingen betreffende het inkomen der Kroon* De mijnramp in Derbyshire Er zijn reeds 72 dooden De Britsche minister van mijnbouw heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat volgens de laatste door hem ontvan gen berichten, meer dan zeventig per sonen om het leven zijn gekomen bij de ontploffing, welke zich in de Mark ham-mijn heeft voorgedaan. Later in den avond werd daarop officieel door de directie der mijn be kend gemaakt, dat het aantal dooden 72 bedraagt. De geheele mijn is in alle richtingen doorzocht, nergens werd meer leven aan getroffen. De lijken zullen zoo spoedig mo gelijk geborgen worden. Behalve de 72 slachtoffers van de mijn ramp, van wie thans vaststaat, dat zij het leven verloren hebben, zijn nog 41 personen door brandwonden overdekt of lijdende aan rookvergiftiging. Zij zijn in het ziekenhuis opgenomen. Een der reddingsmanschappen, die het eerst in de mijn, welke ongeveer 800 M. diep is, afdaalden, verklaarde later: „Het was ons bijna te zwaar. Als dronken man nen wankelden wij verder, struikelend over de lijken. Op handen en voeten moes ten we ten slotte kruipen, atot wij er in slaagden het uiteinde van de schacht te bereiken. Hier zakten we in elkaar en wer den ook wij naar het ziekenhuis gebracht." Gedurende eenigen tijd heeft men nog telefonisch in verbinding gestaan met de ingesloten mijnwerkers. Later kwam cr echter van hun kant geen antwoord meer. Sommige lijken zijn onherkenbaar ver minkt. KORTE OPSTAND IN BRAZILIË Fascisten trachten regeering-Vargas omver te werpen Volgens een bericht uit Montevideo (Uruguay) aan het dagblad „El Dia" zou de Braziliaansche regeering-Vargas omver geworpen zijn door fascisten. RIO DE JANEIRO, 11 Mei. Officieel wordt medegedeeld dat de opstand mis lukt is. Het nationale departement voor propaganda heeft per radio medegedeeld, dat er geen reden tot ongerustheid be staat, daar de regeering den toestand meester is. De regeering deelt voorts mede, dat het overal in het land rustig is. Deze eerste poging der fascisten met wapengeweld het bewind van Vargas omver te werpen, heeft aanleiding gegeven tot gevechten, die eenige :en hebben geduurd. Emilio Valverde, een vooraanstaand leider der groenhemden, behoort tot degenen, die op het ministerie van Oorlog werd gearres teerd. De groenhemden hebben eenige ba rakken in brand gestoken. Verscheiden personen werden gearresteerd, toen zij probeerden te vluchten. Twaalf anderen werden gearresteerd in de buurt van het paleis van het president. Derde marsch Terugvordering van Crisisgelden Wetsontwerp ingediend teneinde dit te voorkomen Geen onredelijke verrijking van aantal handelaren Ingediend is een wetsontwerp houden de voorziening ten aanzien van de terugvordering van gelden gestort of be taald in verband met artikel 8 der crisis- zuivelwet 1932. Dit ontwerp wordt .ingediend om de vol gende gewichtige redenen: De bedragen, welke op grond van de crisis-zuivelwet 1932 ter zake zoowel van on verpakte als van verpakte spijsvetten zijn betaald en welke dienden om daarmede de steunmaatregelen voor de melkveehouderij te financieren, zijn uiteindelijk ten laste van den consument gekomen. De gang van zaken bij de betaling van onverpakte spijs vetten is nl. in het algemeen deze geweest, dat het door don handelaar betaalde door dezen op den consument is verhaald. Zou nu op grond van een onlangs gedane uitspraak van den Hoogen Raad tot terugbetaling moeten worden overgegaan, dan zal er uiter aard van eenige teruggave aan den uitein delijken consument geen sprake kunnen zijn. Dit beteekent, dat voldoening van de vorderingen tot teruggave neerkomt op een volkomen ongemotiveerde en onredelijke verrijking van een aantal handelaren. I-Iet ontoelaatbare van deze verrijking springt te meer in het oog, indien men bedenkt, lat deze restituties, welke te zamen een bedrag van ca. 5 millioen gulden kunnen beloopeu, in hoofdzaak gefinancierd zullen moeten worden uit de opbrengsten van de marga rine- cn vetheffingen, hetgeen ten gevolge zou hebben, dat de margarine- en vetconsu- menten het meest behoeftige deel der be volking de heffingen, welke indertijd op hen zijn afgewenteld, nogmaals zouden moe ten betalen. Uit het voorgaande blijkt, dat de Minis ter zich in dezen gesteld ziet tegenover een teekenend geval, waarin het hoogste recht tot het grootste oiyecht zou leiden. Een re geering, welke zulks zou gedoogen, zou naar zijn meening ernstig in haar taak te kort schieten. De minister meent met deze korte toe lichting, waarin in hoofdzaak de noodzaak tot het ontwerpen van het wetsontwerp naar voren is gebracht, te mogen volstaan. Dus gaan we weer op padn a Delft! Nauwelijks is de eerste aankondiging van den Derden Rotterdammer-Marsch verschenen, of het legioen maakt zich marschvaardig. De eerste wandelaars verschenen al aan onze loketten, om zich voor den Marsch op te geven, toen de i n s c h r ij f. formulieren nog niet eens waren aangekomen. Dat belooft wat! Met ingang van heden zijn echter aan alle bureaux der vijf samenwerkende Chr. Dagbladen deze formulieren verkrijgbaar. Het inleggeld bedraagt weer 60 ct. voor den hoofdmarsoh, 40 ct. voor mili tairen en 35 ct. voor deelname aan den jeugdmarsch. Gemakshalve geve men gelijktijdig op, of men per spoor komt of niet. Er is n.l. een regeling in voorbereiding om de deelnemers zoo goedkoop mogelijk naar Delft en weer naar huis te brengen. Het programma voor den marsch zal deze week nog uitkomen en volgende week worden verzonden aan de ons be kende vereenig in gen. Detachementen, vereenigingen of groepen, die belangstel ling voor den derden Rotterdammer- Marsch hebben, gelieven een programma aan te vragen bij het welbekende adres: D. de Zwart Jr., Noordeinde 65, Delft. In beperkt aantal zijn hier ook nog enkele folders verkrijgbaar. Het doet ons genoegen, dat ook van militaire zijde dit jaar zulk een belang stelling voor den Marsch aan den dag wordt gelegd. De band tusschen burgerij en weermacht kan ook door deze mar- schen nauwer worden aangehaald. Het spreekt vanzelf, dat de vereenigin gen, die reeds eerder van de partij waren ook nu naar Delft komen om hun cijfers 2 of 3 te halenmaar wel in de eerste plaats om weer te genieten van een prachtige wandeling door mooi Zuid holland. Voor groepen is de aanmelding bij D. de Zwart Jr., terwijl het inschrijfgeld ook door individueele deelnemers ge gireerd kan worden op No. 232133 ten name van de Chr. Gymn. Ver. Excelsior te Delft. Wij herhalen een ook vroeger gedaan verzoek: schrijft tijdig in! MISHANDELING VAN Mr VAN SGHAIK Ook een insluiper in zijn woning ontdekt Gister meldden wij, dat de voorzitter de Tweede Kamer mr. J. R. H. van Schaik enkele weken geleden op straat was mishan deld door een man die riep „De groeten van Arnold Meyer". Naar de Msb. verneemt, heeft een week vóór deze mishandeling nog een aanslag op den oud-Minister plaats gehad. Een onbekend gebleven man met een pistool gewapend wist de woning van mr. van Schaik binnen te dringen. Toen mr. v. Schaik 's avonds om half 12 het portaal van zijn woning kwam, ont dekte hij daar een man, die, met een pistool dreigend, hem toeriep: „Als je me er niet uitlaat, schiet ik". De heer van Schaik trachtte den indringer te overweldigen. Bij de worsteling, welke daarbij ontstond, liep de Kamerpresident een verwonding aan het hoofd op, waardoor len oogenblik niet goed meer kon zien. De indringer maakte van deze gelegenheid gebruik om de deur te openen en te ont vluchten. Den volgenden morgen werd in naburige straat een parabellum-pistool gevonden, vermoedelijk het wapen waarmee van Schaik den vorigen avond was be- De bij de worsteling opgeloopen hoofd wonde is spoedig genezen. Het is intusschen, naar het blad verneemt, niet aanwijsbaar, dat deze insluiping iets met „Zwart Front" te maken heeft. SCHIP GEZONKEN Gister is in de Waal te G e n d t bij N ij- megen het schip „Theodora" eigenaar de heer Bever, gezonken. Het schip is vermoe delijk bij het passeeren van een zware sleep tegen de steenen schociing geslagen, lek gestooten en direct gezonken. Het was ge laden met grint. De opvarenden wisten zirh te redden. Het schip ligt niet in de vaart, zoodat het scheepvaartverkeer geen last ondervindt. De „Theodora" zal vermoedelijk Donderdag gelicht worden. De zaak Oss Een opzienbarende arrestatie Wachtmeester Van de Weert in arrest gesteld Uit 's-Hertogenboech wordt gemeld: Door de militaire Justitie is gear resteerd en naar het huis van bewaring te 's-H ertogenbosch overgebracht de wachtmeester van de Koninklijke Marechaussee van de Weert, thans in Terneuzen, vroeger in Oss. Wachtmeester van de Weert heeft in dertijd een groot aandeel gehad bij het onderzoek en tot klaarheid brengen van verschillende misdrijven van de bekende Ossche bende en behoorde ook tot dege nen, die door H. M. de Koningin voor hun verdiensten werden gedecoreerd. Reeds eerder waren er aanwijzingen tegen van de Weert bij de militaire ju stitie ingekomen, doch deze konden niet tot een strafvervolging leiden- Wel werd van de Weert toen overge plaatst naar Terneazen. Thans zijn echter nieuwe gegevens in handen der justitie gekomen en deze hebben tot zijn arrestatie en insluiting geleid. DE UITBREIDING DER WERKVERSCHAFFING Aantal tewerkgestelden wordt gebracht van 50.000 op 75.000 man Regeering draagt de kosten Ter illustratie van het bericht over de uitbreiding der productieve werkver schaffing met 50 pCt. diene, dat het to tale aantal in de werkverschaffing te werkgestelden voor het geheele land in het jongste verleden om de 50.000 ge schommeld heeft. Het laatst bekende to taalcijfer is dat van Februari 1938, dat 53.367 beloopt De bedoeling der ministerieele circu laire is blijkbaar dat het totaalcijfer op ongeveer 75.000 wordt gebracht. Aan de ministerieele circulaire, welke aan de Gemeentebesturen is gezonden, ontlee- nen we nog de volgende bijzonderheden: De regeering is bereid de hoogere aan spraken, die als gevolg van deze uitbreiding der werkversohaffing op gewone bijdragen uit het werkloosheidssubsidiefonds zullen geboren worden in verband met het ver schil tusschen de kosten van steunverlee- ning en de loonen in werkversohaffing te aanvaarden. Bij deze uitbreiding dient op het volgende te worden gelet Het is de bedoeling der regeering, dat deze uitbreiding mede dienstbaar wordt ge maakt aan het groote belang van het schep pen van blijvende werkgelegenheid. In de eerste plaats heeft de regeering daarom ge dacht aan een krachtige bevordering van alles, wat ligt op het gebied van ontginning, bebossching en ruilverkaveling. Mochten dergelijke objecten in uwe gemeente niet of niet voldoende beschikbaar zijn, dan kun nen ook andere soorten van objecten in aanmerking komen, mits ook deze aan de voorwaarde, bij te dragen tot blijvende werk verruiming, voldoen. Opdat de regeering zich dienaangaande een oordeel kan vormen is het noodzakelijk, dat zoodanige gegevens worden overgelegd, dat het nut van het werk kan worden afgewogen tegen de blij vende kosten, daaronder begrepen die van onderhoud en exploitatie. Ik zal het op prijs stellen zoo spoedig mo gelijk door bemiddeling van den inspecteur voor de werkverschaffing de noodige voor stellen van uw college te ontvangen. Nadat uw college zich bij mij er van zal hebben vergewist, dat de voorgelegde plannen mijn instemming zullen hebben, waren ten spoe digste de eventueele noodige besluiten tot begrootingswijziging bij Ged. Staten uwer provincie ter goedkeuring in te zenden. Ik doe hierbij namens de regeering een krachtig beroep op uw college en door mid del van u op de burgerij, om de regeering, nu zij tot uitbreiding van werkverschaffing heeft besloten, bij deze taak met kracht ter zijde te staan. Alleen toch door een goede en voortdurende samenwerking is het voor gestelde doel, dat ook door u zal worden toegejuicht, te bereiken, n.l. een groot aan tal werkloozen aan voor de maatschappij nuttieen arbeid te helpen. Indien uw college nadere voorlichting wenscht, kan het zioh met den betrokken inspecteur voor de werkverschaffing, dan wel rechtstreeks m.et mijn departemejit, in verbinding stellen. De minister heeft den inspecteurs voor de werkverschaffing opgedragen met groote kracht naar uitbreiding van de werkver schaffing te streven. STEEKPARTIJ TE GRONINGEN Gistermiddag om vijf uur heeft de 44-jari- ge B. A. bij een vechtpartij in een café in de Gelkingestraat te Groningen den 25- jarigen J. K., eenige messteken toegebracht. K. werd aan den hals en de wang gewond. De aanleiding tot de handtastelijkheden moet worden gezocht in een kleine woorden wisseling. Beide mannen verkeerden onder invloed van sterken drank. De getroffene is naar het academisch zie kenhuis te Groningen vervoerd. KAAS NAAR INDIE Volgens medcdeeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek te Den Haag be droeg de uitvoer van kaas in April 91.866 kg. bruto, met een waarde van f/44.610. Hiervan aan Goudakaas (broodkaas niet inliegrepcn) 51.62.3 kg., met een waarde van f 26.797 cn Edammer (ook zonder broodkaas) 22.705 kg., Inet eeai' waarde van f 9457, Lesvliegtuig in zee gestort Beide inzittenden gewond Ternauwernood aan den verdrinkingsdood ontsnapt Gistermiddag om half drie is een les vliegtuig, een fokker E. 6, dat boven de Waddenzee cirkelde, op omstreeks vier honderd meter hoogte, in de nabijheid van Breezand, in een vrille geraakt en met een gebroken propeller in zee gestort, waarhij de twee inzittenden werden gewond. Het ongeluk werd opgemerkt door een aantal arbeiders uit Breezand, die zich met een roeibootje naar het wrak spoedden, dat ongeveer vier kilometer uit de kust lag. We gens de ondiepte van de Waddenzee ter plaatse, kon de boot niet varen, waarop de mannen, wadende door het water, het vaar tuig met zich mededroegen. Van het vlieg kamp de Mok, waar men het ongeluk even eens had waargenomen, zijn dadelijk twee watervliegtuigen met brancards aan boord, opgestegen. Na eenige minuten reeds stre ken de vliegtuigen bij het wrak neer. De beide inzittenden van het lesvliegtuig, de officier-vlieger tweede klasse A. Prins cn de korporaal-vliegtuigmaker d c Hair, werden uit hun benarde positie bevrijd en op de brancards gelegd. De ITair verklaarde, dat hij Prins met het hoofd boven water heeft moeten houden, om hem zoodoende voor den verdrinkingsdood te behoeden. Prins had een vleeschwonde aan het hoofd en klaagde evenals zijn metgezel, over pijn in den rug, waarschijnlijk hebben heiden inwendige kneuzingen opgeloopen. De bran cards werden per roeiboot naar den wal ge bracht, waar een ziekenauto gereed stond om de beide slachtoffers naar het marine hospitaal te Den Helder over te brengen. Bij den officier-vlieger A. Prins is een breuk, in de wervelkolom geconsta teerd. Omtrent al of niet chirurgisch in grijpen is nog geen beslissing genomen. De toestand van het slachtoffer was evenwel gisteravond naar omstandig heden bevredigend. De verwondingen van korporaal de Hair lieten - zióh zeer onschuldig aanzien. Hij heeft hoofdzake lijk ontvellingen opgeloopen. Van het vliegtuig,dat voor een groot ge deelte boven water üitstak, waren de beide onderste vleugels geheel vernield. De staart was gebroken en de linkerbo- renvleugel afgeknapt. De motor was diep in den modder gedrongen. Overal dreven de wrakstukken rond. Het vliegtuig zal waarschijnlijk eerst he den geborgen kunnen worden. Toestand van A. Prins zorgwekkend De toestand van den officier-vlieger A. Prins, die gisteren bij het vliegongeluk ernstig werd gewond was hedenmorgen zeer zorgwekkend. Zweefvliegen Aan den Corn. Douwesweg te Amsterdam is een zweefvliegterrein in gebruik geno men. Dit terrein was aangekocht nadat den Amsterdamschen zweefvliegers was aange zegd, dat op Schiphol niet meer geoefend zou kunnen worden. POLITIEMOTOR IN DE SLOOT Op de Nieuwe Vaart te Gouda is gisteren een politiemotor met zijspan in 'n moddersloot gereden. Het voertuig werd bestuurd door den hoofdinspecteur van politie, den heer W. Beekman, die Maandag pas in dienst was ge treden. In het gjjspan zat de hoofdagent E. Schilderman. Door een onverklaarbaar feit geraakte de heer Beekman de macht het stuur kwïjt, tengevolge waarvan het voertuig in een langs den weg loopende mod dersloot terecht kwam. De hoofdinspecteur en de hoofdagent kwa men eveneens in de sloot terecht en liepen hierbij verwondingen op en ondergingen bo vendien een waar modderbad. De hoofdinspec teur bekwam een bloedende snijwond aan het voorhoofd en de hoofdagent liep een ge- kneusden linkeronderarm op. Beiden moesten zich onder geneeskundige behandeling stellen. Een gelukkige omstandigheid is nog, dat de slachtoffers niet onder dè zware motor terecht gekomen zijn. Het voertuig, dat diep in de modder zat, is later gelicht en wegge bracht. PONTIER KARREMAN MAKELAARS IN ASSURANTI ËN ROTTERDAM behartigen de belangen van verzekerden VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Ingediend is een wetsontwerp houdende voorziening ten aanzien van de terugvor dering van gelden gestort of betaald in verband met art. 8 der Crisiszuivelwet. Verschenen is het Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer over het ontwerp tot dekking der Defensie-uitgaven. Gistermiddag is een lesvliegtuig in zee gestort, beide inzittenden werden gewond. Opzienbarende arrestatie in de zaak- Oss. Verschenen is het jaarverslag van de Nederl. Handel-Maatschappij. Voorgc- steld wordt 6V2 pet. dividend. Verschenen is het jaarverslag van de Alg. Friesche Levensverz. Mij. en de „Groot-Noordhollandsche van 1845." Uitgifte van de eerste 3 pet. pandbrief. Mijnramp in Engeland vroeg 72 dooden. De Belgische Kamer en het millioenen- tekort. Gisteravond is Hitier te Berlijn terug gekeerd. Fascisten trachten regeering-Vargas omver te werpen N.V, ARNHEMSGHE HYPOTHEEKBANK Verkrijgbaar: 3i/2 Pandbrieven a 101 Hyp. Kapitaal beschikbaar tegen matigs rente. De Directie: Mr. S. J. VAN Z1JST. Mr. J. P. VERSTEEVEN, Verkoop voor Holland N.V. „TWENTOL" DEVENTER BELASTINGZAKEN BOEKHOUDINGEN J. M. van Osnabrugge KROOSWIJK (bij Oud-Beijerland) Telefoon O-B'land 108 AANGIFTEN VOOR INKOMSTEN EN VERMOGENSBELASTING HIELKO VAN OALTJE Dee De Maar allen zijn het er over eens: een fijn boek. Verkrijgbaar bij Uw Boekhandelaar. Uitgave: J. H. KOK N.V., te Kampen. Gisteren bracht de commandant van het veldleger, luitenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, een bezoek aan het garnizoen infanterie te Steenwijk. Op het exercitie-terrein werd voor den commandant door de manschappen gedefileerd. Tijdens het défilé

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1