Het nieuwe spoorboekje is gereed teTourisme in België Hotel Restaurant LES ETANGS DINSDAG io MEI 1938 TWEEDE BLAD PAG. 5 TUSSCHEN AMSTEL EN IJ Ontwijde Zondag. De tweede S.D.A.P. Over het paard ge tild. Burgerzin. Winkeliers en volksfeesten. (Van onzen Amsterdamschen redacteur) De Mei-maan<J is wat het openbare leven betreft verkeerd begonnen. 1 Mei viel op Zondag en op dien door revolutionaire partijen „gewijden" dag demonstreerde de eerste S. D. A. P. op straat haar eischen. De twee andere ge gadigden de com munisten en de N.S.B. konden hieraan niet denken, want deze zijn minder braaf in het poneeren van ondermijnende ideëen dan de netge- kleede S.D.A.P. Kerk gangers in Oost moch ten het stichtelijk ge noegen smaken de huiswaarts keerende meetinggangers te ontmoeten. Alles in strijd met de Chris telijke beginselen on zer Nederlandsche samenleving en met de daarop rustende Zondagswet. Over de eerste S.D.A.P. sohreef ik. Wij zijn n.l. een tweede partij van dien naam, de z,g. Troelstra-beweging, rijk geworden. Paul Kiès heeft het schreeuwerige wicht, op Paasohmaandag in alle stilte gebakerd, verleden week den volke in de hoofdstad ge- Het was de eerste maal, dat de lieve klei ne buiten kwam en een communistisch muziekcorps speelde het eerste wiegelied, t.w. een feestmarsch, opgedragen aan den papa van de nieuwe beweging, den heer Kiès. 't Muist al wat van katten komt, zegt het spreekwoord, hetgeen men met eenige reserve van toepassing kan verklaren op de baby van de politieke partijen, want het ge boortebewijs is door Marx onderteekend. In den aanvang der week zijn honderden Nederlandsche en Belgische scholieren van overheidswege officieel over het paard ge tild. In Kras zijn de kinderen deftiglijk toe gesproken door vertegenwoordigers van Rijk en Gemeente, waarbij hun het gewicht van internationale samenwerking is onthuld. Wie dit uit paed agogisch oogpunt kras vindt, wordt door velen als achterlijk aangekeken, Onder de groote menschen, die Amsterdam telt, is een sympathieke beweging gaande om mee te helpen bij de luchtbescherming. Gehuldigd werden zij van officieele zijde niet, maar dat deze daden van burgerzin van zoovel en het vierde deel van de noodzakelijk geachte 16000 vrijwilligers ongeveer bijeen door de bevolking op prijs worden gesteld, kan men veilig aannemen. Een andere groep volwassenen de wh •keiiers heeft zich enthousiast betoond voor volksfeesten, als H. M. de Koningin ia September hier Haar veertig-jarig regeerings jubileum' komt vieren. Hoe begrijpelijk het, dat de winkelhoudende middenstand gaarne in elke buurt een feesthoudende menigte bijeen ziet, terwijl de winkeldeur .laat open blijft en men de toegestroomde .klanten achter .de welvoorziene toonbank wil ontvangen. Wat vaii dit „groepsegoïsme" terecht komt, -bullen we moeten afwachten. De winkeliers hebben er geld voor over, hun zaken en stra ten te versieren en zien natuurlijk gaarne -kijkers en koopers. De „upper ten" heeft op vocale, muzikale en andere wijze gefuifd bij de viering het gouden feest van het Concertgebouw. •Inmiddels breken officieele instanties ten Stadhüize zich het hoofd met welke middelen men de taxi's op straat rijdende kan houden, want boven de hoofden van taxi-bezitters, chauffeurs en rijdend publiek pakken zich 'de donkere wolken van een arbeids-, tevens ordenings-conflict samen. Laat ons hopen, dat de bui afdrijft. FRISO Wordt Woensdag a.s. verkrijgbaar gesteld "1X7"AT de Nederlandsche Spoor- wegen met ingang van 15 Mei a.s. bieden gaan, is het maxi mum wat zij bieden kunnen. Goede aansluitingen op elk station, bekor ting van den reisduur en regelmatig snelle diensten. Woensdag 11 Mei is op stations het nieuwe spoorboekje verkrijgbaar. Het was de hoofuinspecteur Chef van de Dienstregeling der Nederlandsche Spoor wegen G. F. H. Giesberger dioons en kele mededeelingen deed omtrent het nieuwe spoorboekje dat in vele opzichten afwijkt van het tot dusver" ons bekende kleine boekje. Wij kenden immers een klein spoorboek je en daarnaast een groot, voor de buiten- landsche verbindingen. Voor de dienstrege ling van dit jaar verschijnt één model, iets flinker nog van formaat dan het vroegere z.g. „groote". Het bestaat nu uit twee deelen. Men vindt eerst de officieele reisgids voor het binnen land met de verschillende aansluitingen en daarachter is een tweede gids gevoegd bevattende een alphabetische plaatsenlijst voor de spoor-tram-boot en autobusverbin dingen. Het opzoeken van aansluitende bus- en treinverbindingen zal bij velen in de eerste dagen nogal moeilijkheden opleveren. Het vereischt een kleine studie, zoodat wij onze lezers aanraden zich spoedig een boekje aan te schaffen en dan eens rustig de dienstre geling te gaan bekijken. Een groote vooruit gang is o.i. de aanduiding op iedere blad zijde „heen" en „terug". Vergissing is daar door tot een minimum beperkt. De treinen loop over groote afstanden is nu buitenge woon overzichtelijk; de gewone reisgids zal dan ook niet de minste moeilijkheden op leveren. Alleen de tweede gids met bus-, tram- en bootverbindingen vereischt bijzon dere attentie. De nieuwe regeling kost veertig cent. Daarnaast zal nog verschijnen een gids voor de buitenlandsche verbindingen (voor twin- tig cent) terwijl als derde uitgave nog een tramgids verwacht kan worden. De Spoorwegen venvachten van de nieuwe dienstregeling welke in den nacht van 14 op 15 Mei ingaat opheffing van het tekort, waarmede altijd gekampt wordt. Zoo vernamen wij, dat de nieuwe regeling den achterstand zal inhalen, welke er steeds bestond tusschen de treinen en de auto's. Daarom moesten vele kleine stations opge ruimd en de reisduur aanzienlijk bekort worden. Het moet voor de auto moeilijk worden zich aan te passen bij de snelle spoorrege- ling. De nieuwe reisgids, welke per ingang van 15 Mei geldig wordt, zal voor vele reizi gers een openbaring zijn. Aan het lettertype i9 in de blauwe gids (de eerste) niets ver anderd De tweede (lijst voor verbinding) is rood van omslag. Beide gidsen zijn samenge voegd in den bekenden geelkleurigen om slag. Men heeft hiermede dus een aanzien lijk boekje, dat wel eenigszins duurder, maar toch veel gemakkerlijker is. Zooals gezegd, men moet even leeren kijken en men zal dan spoedig ontdekken, dat de Spoorwegen tengevolge van de versnelling der diensten ook getracht hebben een gids uit te geven, welke beantwoordt aan de ei6chen die dan gesteld worden. De bin- nenlandsche dienstregeling is ongeveer vijftig bladzijden dikker dan de vorige. Donderdag as. zijn de boekjes ook in de boekhandels te verkrijgen. Om nu een voorbeeld te geven van de duidelijke opgave der binnenlandsche tra jecten, doen wij uit de nieuwe gids hier en daar een greep. Wilt u van Rotterdam naar Groningen, dan vindt u de geheele verbinding op een en dezelfde bladzijde. Men ziet dan te vens hoeveel treinen er gaan en hoe snel men in Groningen kan zijn. Wilt u terug? Dan wederom een duidelijke opgave op een bladzijde en u hebt overvloedig keus. De eerste Dieseltrein naar Maastricht gaat des morgens om tien minuten over ze6 uit Utrecht. U bent in Maastricht om half negen! Zoo zouden we door kunnen gaanl Wie bedenkt dat alleen reeds voor het binnenlandsche deel vijf millioen letters gebruikt moesten worden, kan zich een idee vormen van het geweldige werk dat de uitgave van deze reisgids vereischt Groote veranderingen in de dienstrege ling brachten ook groote veranderingen in de samenstelling van het spoorboekje met zich mede. [Voor onze Defensie Ruim ƒ116.000 bijeengebracht Voor de versterking van onze defensit alsnog do volgende giften ontvangen: ƒ100 In gezetene van 's-Gravenhage; ƒ3.06 leerlingen - <r. L., Vorden; ƒ10 Haag3/> B. H. A.2750 j.'S.,' Roermond; ƒ1 W. S., Amsterdam; 1 W. L A. V., Den Haag: 'ƒ5 A. M., Gouda: ƒ17.50 C. L. K. v. G.. Den Haag: ƒ100 D.. Deiden; ƒ2.50 J. E. A.. Voor burg; 5 A. E. a S., Den Haag; 10 N. C., Den Haag; ƒ2.50 M. S., Amsterdam; 5 J. G., Gro ningen; 5 J. J. en N. S.. Leiden; ƒ2.50 mevr. N. H.M. L., Middelburg; ƒ2.50 dochter gep. Ind. officier, Den Haag; 600 penningm. der Alg. Verg. van Marine-officieren. Den Helder; 0.75. fam. M., Den Haag; 10 Indische Neder- wljk; K. t( B lan,Den Helder. Ontvangen tot en met deze afrekening ƒ116.349.61. Het gironummer van Defensde ls 114452. De Vereen. voor Nat. Veiligheid heeft sinds de. vorige opgave 658.50 ontvan- gen. Het totaal dier bijdragen sinds het begin, der Inzameling bedraagt nu 109.769.58. Verkoop der Spoorboekjes V reemdelingenverkeer in nieuw gebouw 's-Gravenhage, 9 Mei. De Algemeene Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer hoopt omstreeks 1 Juni a.s. een van haar idealen in vervulling te zien gaan. Dan zal zij namelijk haar nieuwe huis in de Park straat alhier gaan betrekken. In het roen- schenleven neemt de woning een voorname ts in, maar voor een vereeniging is het eveneens een factor, die niet mag worden verwaarloosd, een geschikte iplek te vinden, vanwaaruit zij haar arbeid kan organi- Het nieuwe gebouw van Vreemdelingen verkeer is het vroegere woonhuis van den schrijver Marcellus Emants. Het bevat groo te zalen en ruime kamers, als het ware ge schaard rond een statig trappenhuis. Te vens zal hier de Haagsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer worden onderge bracht. Van belang achten we het te zijn, dat een informatiehall wordt ingericht, ter „wegwijzing" van vreemdelingen en landge noot Naast deze ruimte, die op den bega- nen grond is te vinden, komen voorts kan toorkamers voor. De drie verdiepingen hier boven bergen dan een mooie vergaderzaal, het bureau van den voorzitter, van den secretaris, van den directeur enz., enz. Bij zonder belangwekkend is, dat een aantal toonkasten zullen worden geplaatst in De Scheveningsche visschers hebben het werk neergelegd, zoodat de vloot, welke welke etalages iets zal worden getoond van het vele schoons, dat ons land te bieden heeft. Ieder, die voor den bouw en de in richting een „steentje" mocht willen bijdra gen, wordt niet afgewezen... Het gironum mer is 42463. De strijd tegen de werkloosheid Scheppen van blijvende werkgelegenheid In aansluiting op het bericht op pag. 1 betreffende de uitbreiding der productieve werkverschaffing, kan nog worden mede gedeeld, dat het de bedoeling der regeering is deze uitbreiding mede dienstbaar te ma ken aan het groote belang van het scheppen van blijvende werkgelegenheid. In de eer. ste plaats heeft de regeering daarom dacht aan een kraohtige bevordering van alles, wat ligt op het gebied van ontginning, bebossohing en ruilverkaveling. Mochten dergelijke objecten niet of niet voldoende beschikbaar zijn, dan kunnen ook andere 6oorten van objecten in aanmerking komen, mits ook deze aan de voorwaarde, bij te dragen tot blijvende werkverruiming, voldoen. Opdat de regeering zich dienaan gaande een oordeel kan vonmen, moeten door de gemeentebesturen zoodanige gege vens worden overgelegd, dat 't nut van het werk kan worden afgewogen tegen de blij vende kosten, daaronder begrepen die van onderhoud en exploitatie. De minister heeft de inspecteurs voor de werkverschaffing opgedragen met groote kracht naar uitbreiding van de werkver schaffing te streven. Eerste Kamer De Eerste Kamer is bijeengeroepen legen Dinsdag 17 dezer, des avonds te half negen uur, ter afdoening o.m. van een aantal na turalisatie-ontwerpen. Woensdag 18 Mei, om elf uur, zal een aanvang worden gemaakt met de behande ling van de Indische begrooting voor 1938. Ver. voor Ziekenhuisverpleging In het Jaarbeursgebouw te Utrecht hield de Federatie vay Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Nederland onder groote belangstelling haar 12e algemeene vergadering onder presidium van den heer C. S t o 1 k. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de federatie thans in totaal 262 aangesloten vereenigingen omvat met ruim "75.000 verzekerden. Besloten werd pogingen in het werk te stellen een lijst aan te leg gen van ziekenhuizen, die als zoodanig door de vereeniging kunnen worden erkend. In de vacature van wijlen den heer G roenendijk werd niet voorzien. In de vacature van Mr. A. J. de Wolff werd de heer H. v. d. W e e 1 e te Ouderkerk den Amstel gekozen. ;t voorstel van de vereeniging te S t e e n w ij k, dat maatregelen zullen wor den genomen, om reductie te genieten voor de vereenigingen voor ziekenhuisverpleging op de bijkomende posten in de ziekenhui zen, werd aanvaard. Het voorstel van het Federatiebestuur, te besluiten tot het instellen van een onder linge verzekering tegen fraude en diefstal werd aanvaard onder voorbehoud, dat het iedere vereeniging vrij staat eventueel toe te treden of niet. De vergadering had een vlot verloop. De aanleg van de aarden baan voor den provincialen weg. PapendrechtMeerkerk welk werk wordt uitgevoerd in wetkver schaffing, voorziet in een dringende be hoefte om de Alblasserwaard meer aan te sluiten met het groote wegennet. Om dezen weg een vaste fundeering te geven wordt in het gegraven cunet een rijzen- bed gemaakt, waarop dan de zandstorting plaats vindt voor de aarden baan. De Ned. Chr. Bond van arbeiders en ar beidsters in de Kleedingindustrie en aan verwante vakken, zal 29 Sept. a.z. zijn zil veren jubileum vieren. In verband daar mede zal de algemeene vergadering, die steeds in Augustus pleegt te worden gehou den, thans plaats vinden op 3 en 4 Oct. te 's-Gravenhage, de stad waarin de bond werd opgericht. TEELTPREMIE VLAS Wij vernemen van bevoegde zijde, dat voor vlas van den oogst 1937, hetwelk werd verkocht in het tijdvak 20 Februari 1938 tot en met 30 April 1938 geen teeltpremie zal worden verleend. Ook voor vlas, dat op 30 April 1938 blij kens de stamkaart nog onverkocht was, zal geen teeltpremie worden gegeven. De Petitie Soetardjo Het oordeel van Minister Weiter Geen verdere belasting- verlaging in Ned. Indië M. v. A. aan de Eerste Kamer In de M. v. A. aan de Eerste Kamer inzake de Indische begrooting 1938 deelt de Minister mede, dat hij in de petitie Soetardjo c.s. de uiting ziet van een begrijpelijk en tot op zekere hoogte sym pathiek streven, dat elementen bevat, die stellig op belangstellenden steun zijnerzijds aanspraak kunnen maken. Dit brengt niet mede, dat hij met de voor stellers van de petitie-Soetardjo zou kunnen instemmen met betrekking tot den vorm, die hun voor de verwezenlijking van hun wenschen voor oogen staat, noch ten zien van het tempo, waarin zij die verwe zenlijking meenén te kunnen bereiken. Het zoeken naar die eigen, voor Ned. Indië meest geschikte vormen zal het best kunnen geschieden in de sfeer der plaatse lijke en regionale autonomie. Wat de economische samenwerking met Nederland betreft, zegt de minister dat té dezen met kracht op den ingeslagen weg zal worden voortgegaan. Nadat de resulta ten zullen zijn gebleken van de reis, welke dezen zomer door een delegatie onder lei ding van Mr Hart naar Ned.-Indië zal -wor-' den ondernomen, zal worden overwogen 0|P welke wijze een verdere nauwe samenwer king zal kunnen worden ontwikkeld. De minister vreest, dat de huidige perspectieven bij de samenstelling van de begrooting voor 1939 niet veel ruimte voor verdere belastingverlaging zullen laten. Wat aangaat de totstandkoming van een wettelijke regeling betreffende de geldelijke gevolgen van de werkloosheid kan mede gedeeld worden, dat een zoodanige regeling bij het kantoor van arbeid in studie is; een ontwerp tot regeling van de ouderdomsver zorging is bij het Dep. van Justitie te Ba tavia in bewerking. Het ontwerp van een wettelijke ongeval lenverzekering is bij de Indisohe regeering i overweging. Overeenkomstig de door hem in de Twee de Kamer gedane toezegging is de minister met de Indische regeering in overleg getre den om het tempo van den wederopbouw der arbeidsinspectie te versnellen. Met het oog op de over het algemeen zeer teleurstellende resultaten van kolonisatie- pogingen met in Ned-Indië wonende en aan het klimaat en de toestanden aldaar volko men aangepaste Europeanen, zou de regee ring het niet verantwoord achten plannen aan te moedigen voor kolonisatie door uit het moederland uit te zenden personen of groepen. Sympathie of antipathie speelt in deze geen rol, behoudens de sympathie voor de eigen landgenooten, wien de regeering het leed, de schade en de teleurstelling, welke hun deel zou zijn bij kolonisatie in de tropen, zou willen CONGRES VAN HET N.V.V. Openingsrede van den heer E. Ktipers „Het wachten is op de Regeering' In de groote zaal van Krasnapolsky te Amsterdam wordt momenteel een vier- daagsch Congres van het Ned. Verbond van Vakvereenigingon gehouden. Het congres werd gistermorgen geopend met een rede van den heer E. Kupers. Deze constateerde, dat het ontbreken van voldoende koopkracht de belangrijkste zaak is, waardoor de voor de binnenlana sche markt werkende bedrijven nog zoo diep in den put zitten. Vergrooting van ?.e koopkracht van groote massa is noodzakelijk. Het plan van den arbeid wijst den weg, om uit het moeras van de werkloosheid te geraken. De publicatie van het rapport van het N.V.V., inzake de uitvoering van openbare werken, heeft opnieuw aangetoond, welke mogelijkheden er op dit gebied nog in ons land bestaan. Gelukkig schijnt dit besef ook tot andere kringen door te dringen. Met i zondering van de A.R. partij die door dik dun met de heéren Colijn en de Wilde mee gaat, wórdt ip alle politieke partijen van Nederland ingezien, dat het zpo niet langer kan gaari. Het wachten is op de Regeering, om thans met krachtige hand aan te pakken. Wan neer zij daartoe niet bereid is, laat zij dan plaats maken voor een Regeering, die het groote werk, ons land, voor zoover dat mo gelijk is, te verlossen van den geesel der werkloosheid, ter hand wil nemen... Spr. deelde mede dat het ledental van het N.V.V. sinds Séntember 1936 is gestegen van 284.250 tot 300.058 op 1 Maart 1938. In de toe komst zal de actie voor betere werkloozen- zorg worden voortgezet. Voorts zal gedacht worden aan betere zorg voor de ouden van dagen, allereerst aan de 65-jarigen en oude ren. die thans" van elke uitkeering verstoken zijn, verder aan enkele noodzakelijke verbe teringen in het onderwijs, de verlaging van de leerlingenschaal, uitbreiding van de leer plicht, een betere bezoldiging van de kwee- kelingen en eén wettelijke vacantieregeling. Een ernstig wóórd van protest wil spr. opnieuw laten hooren over het feit. 'dat de zoogenaamde defensieverboden ten opzichte van de leden van de S.D.A.P. en het N.V.V. nog steeds niet zijn opgeheven. Terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verhieven herdacht spr. vervolgens degenen die het N.V.V. tijdens deze verslagperiode zijn ontvallen. Vervolgens werd een aantal huishoude lijke, zaken afgedaan. Ned. Jongelings-Verbond Een cere-comité Naar wij vernemen heeft zich in verband met den op Hemelvaartsdag te Den Bosch te houden Bondsdag van het Ned. Jongelings verbond een eere-comité gevormd, waarin hebben zitting genomen de heeren Xhr. Mr. Dr. A. v. Reyckevorrsel, commissaris der Koningin in Noordhralbant, voorzitter; mr. F J. v. Lanschot, burgemeester van 's-Herto- genbosoh; Ds H. W. A. Voorhoeve, em.-prc- dikant van de Ned. Herv. Gem. van den Bosch, eere-voorzitter van de CJ-M.V. te den Bosch; Ds D. de Wit, Geref. predikant te s'-Hertogenbosóh; Mr. P. J. Bortel te 's-Hertogenbosch; Dr C. M. v. Leeuwen, id.; Dr. J. F. Nuboer, idem en Ds F. L. v. Duy- keren, Ned. Herv. predikant te Heusden. BOND HEEMSCHUT De bond Heemschut hield in de Doelen te Hoorn zijn algemeene jaarvergadering. Tot bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de heeren Edo Bergsma te 's-Gravenhage, Mr F. J. van Lanschot te 's-Hertogenbosch, Prof. Dr L. K n a ,p- pert te Oegstgeest en H. Cleijndert te 's-Gravenhage. Na het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer A. A. K o k te Amster dam hield Mr. F. J. van Lanschot, bur gemeester van s-Hertogenbosch een zeer geestige causerie over het verslonsen van meubelen en huisraad. Tijdens de koffietafel hield de heer Kok een tafelrede ter opwekking van het behoud der schoonheid in het Westfriesche land schap. Na afloop der vergadering werd onder deskundige leiding van den heer J. C. K e r k m e ij e r, voorzitter van Oud-Hoon^ een rondgang door de stad gemaakt, Dreigend massa-ontslag in Twente Een telegram aan Minister Romme De directie der textielfabriek Jansen Tilanus had gisteren te Vriezenveen een bespreking met burgemeester A. P. F. A. J. Albarda en de vertegenwoordigers van verschillende afdeelingen uit de fabriek om den dreigenden toestand, veroorzaakt door het niet binnenkomen van orders, te bespreken. liet resultaat van deze bespre king was, dat besloten werd dat de burge meester het telegram aan den Minister van Sociale Zaken, Prof mr. C. P. M. Romme, zal zenden. De inhoud van het telegram is als volgt: Hedenmorgen bespreking bijgewoond tus schen directie en arbeiders fabriek Tilanus. Bij volslagen gebrek aan orders binnenkort massaontslag onvermijdelijk. Aangezien de spaarzame arbeiders by- na .allen nog over eenig bezit beschik ken en dit eerst moét worden aangespro ken, is derhalve directe ondersteuning krachtens de figeerende steunregeling uit gesloten. Dit maakt de situatie voor di rectie en arbeiders dubbel moeilijk, par tyen ondersteunen dit met verzoek aan uwe excellentie, om voor dit bijzondere geval een soepeler regeling voor deze spaargelden in welwillende overweging te nemen. w.g. Burgemeester Albarda. Een burgemeester met ziekteverlof Overdreven geruchten De burgemeester van Scherps- n i s s e, de heer W. L. K lo s, is op ad vies van zijn dokter ivan 2 Mei tot Juni met ziekteverlof gegaan. In verband hiermede liepen geruch ten omtrent ernstige financicele moei lijkheden. Naar wij hieromtrent bij onderzoek ver namen, heeft de heer K. inderdaad eenige financjeele moeilijkheden, doch deze zijn van zuiver particulieren aard. Zij staan in verband met onderhoudskosten aan de zee weringen van het Waterschap Soherpenisse, waarbij de heer Klos als geldschieter .van ROFFELRIJMEN 'T KOMT IN ORDE laan 16, Amstelvi Als je in Meische mijmering De milde lucht geniet, Als 't zonnetje je huis, je tuin Met goudglans overgiet, Als in een prille peppeltop Een blijde lijster fluit, En tak en twijg en blom en blad Schiet malsch en mei-ig uit, Dan zwelt er in je ziel wellicht De vruchtbare idee: Ach, deelden alle bleekneusjes In deze weelde mee! Is eenmaal de idee ontbloeid, Wees dan maar niet beducht, Want kerngezonde bloesem brengt Ook kerngezonde vrucht. Je kan niet alle bleekneusjes Verzoeken aan je disch: Geen tuin, geen hof, geen huis zoo Waar plaats voor allen is. groot Er zijn er zóóveel in de stad Die snakken uit te gaan Dat nu „Vacantie Buiten" reeds Begint de trom te slaan. Vacantie Buiten" trommelt weer Haar vrienden bij elkaar En vraagt: Wie neemt een bleekneusje Weer, of voor 't eerst van 't jaar? Wie gunt zoo'n tengre stedeling Een maandje lucht en licht, Een boterham, een beker melk, Een zonnig, blij gezicht? Ik weet heel zeker: nog vandaag Schrijft menigeen aan Muys: Ach, stuur me alstublieft met spoed Zoo'n kleine bleekneus thuis! LEO LENS (Nadruk verboden) den aannemer dezer werken, den heer J. Rolier. belangen had. Naar ons wordt mede gedeeld, zouden deze financieele kwesties echter binnen enkele dagen geregeld zijn. Op de gemeente-secretarie en met de finan- ciën der gemeente is alles geheel in orde. geruchten, dat de heer K. zou zijn verdwe- nen, zijn volkomen onjuist Boerderij afgebrand Een paard en eenige kalveren omgekomen Gistermiddag om twee uur is brand ont staan in een hooiberg, gelegen achter do boerderij van den landbouwer K. J. Wolf- kamip te Haarle (O.) De wind dreef de vlammen in de richting van de boerderij, welke weldra door het vuur werd aangetast. Voorbijgangers waarschuwden de bewo ners, die uit hun middagslaap gewekt moes* ten worden. Men begaf zich vervolgens naai* de veestallen, welke eveneens reeds vlam blekén te hebben gevat Niet kon wordeu voorkomen, dat eén paard en eenige kalve ren in de vlammen omkwamen. De gealarmeerde brandweer van Nijverdal kon wegens gebrek aan water niets tegen het vuur uitrichten. De boerderij brandde tot den grond toe af. evenals de hooiberg. Eenig geld is verloren gegaan. De oorzaak van den brand is onbekend, De schade wordt door verzekering gedekt AANBEVOLEN HOTELS PROFONDEVILLE s/M. HOTEL „MOSAN" (Prop.: R. CALOINE) Prachtige tuin aan de Haas GOEDE KEUKEN - Pens. frs. 4550 p.d. VEEL DOOR HOLLANDERS BEZOCHT ALLE MODERN COMFORT RESTAURANT VAN DEN ten RANG BIERGES b/Wavre, tel. 378 Wavre MIDDELKERKE HOTEL MELROSE'' AV. LEOPOLD 35 EERSTE RANG Meest aanbevolen Pensiopprijsi frs. 40 k frs. 50 per dag en per persoon. BEZOEKT de HEERLIJKE RUSTIGE OMSTREKEN van WESTERLOO (Belgische gr.) RESERVEER TIJDIG UW KAMERS in Hotel den Anker HEIDE Hotel „Des Flandres" - Statieplein (12 min. sporen van Esschen) Schitt omgev. BOSCH, HEIDE, DUINEN Voll. Pension vanaf Frs. 30.— (=t fl. 1.80) Höll. Dir. Aanbevelend, ROZEBOOM en BRIENEN. Hotel DE BRUXELLES Y V O I R Schoonst gelegen Gasthuis aan de Maas, tusschen NAMEN en DINANT. Alle comfort. Puike keuken. Groole térrassen aan de Maas. Rowing - VïsscHerfj Zwemmen - Tennis. Telef. YVOIR 28

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5