ilieuwe ;£Vt ïtsrlji(tfuurant Imh I Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Opnieuw een aantal branden De doop van Prinses Beatrix I.G.3. „St.Raphaël" Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.I8 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling. Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'li Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 NO. 6386 VRIJDAG 6 ME11938 19e Jaargang Abbertentieprrótn: Van 1 tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer 0.22'/j Ingezonden Mededeeüngen van 1—5 regels f 230 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan '1 bureau wordt berekend 0.10 EIGENAARDIGE SCHOOLKWESTIE Wetten schijnen gemaakt te worden om fer over te kunnen twisten. Ook de vele malen gewijzigde Lager Onderwijswet Svordt telkens anders geïnterpreteerd. Een eiganaardige kwestie loopt er thans Üusschen het overwegend rechtsche ge meentebestuur van Apeldoorn en het over wegend rechtsche collego van Gedeputeerde Staten der provincie Gelderland. De gemeenteraad besloot met algemeene stemmen niet over te gaan tot opheffing jvan 5 openbare buurtscholen in deze uit gestrekte gemeente, resp. tellende 79, 79, 47, '42 en 25 leerlingen. Het college grondde zijn besluit op de overweging, dat bij op heffing niet meer zou voldaan worden aan 'den eisch van art. 19, eerste lid, dat in elke gemeente voldoend lager onderwijs wordt gegeven in een genoegzaam aantalscholen, Welke voor alle kinderen zonder onder scheid van godsdienstige gezindheid toe gankelijk zijn. Bovendien beriep de raad zich op art. '-12 lid 4 der Concentratiewet van 22 Mei 1937, waarin gezegd wordt dat de Minister ont heffing alleen mag, maar ook moet verlee- nen, indien voor ten minste 25 leerlingen binnen 4 kilometer afstand geen plaats ruimte op een andere openbare school be schikbaar is. Twee der scholen, n.l. te Kla- renbeek en te Hoog-Soeren zouden in dat geval verkeeren. Naar onze meening hadden Burgemeester én Wethouders dit laatste argument op dit moment niet moeten aanvoeren. Het heeft met het raadsbesluit tot niet-opheffing in eerste instantie niets te maken. Zoo dachten blijkbaar Gedeputeerde Sta 'ten er ook over, want zij keurden het raads besluit niet goed. Zij betoogden: wij hebben alleen met art. 19 én niet met art. 22 te maken en volgens art. 19 moeten de scho len opgeheven worden, aangezien voor de leerlingen der bedoelde scholen voldoende plaatsruimte is op de overige openbare scholen in de gemeente. De Vrijzinnig-Democraat, die ook over het geval schrijft, bestrijdt deze beslissing en meent, dat het ter voldoening van het artikel niet slechts aankomt op voldoende schoolruimte, maar ook op de ligging der scholen in de daarvoor in aanmer king komende deelen der gemeente. Waarop deze uitleg steunt is ons niet 'duidelijk.. Ged. Staten hebben art. 19 juist geciteerd en daarin staat niets van de lig ging der scholen. Daarover handelt wel art. 22, doch slechts in verband met een moge lijke ontheffing door den Minister te ver- leenen. Ged. Staten, die op grond der wet het raadsbesluit vernietigen, wijzen dan ook tevens aan het gemeentebestuur den weg om hun doel te bereiken. Zij zeggen, dat 'de raad voor twee scholen ontheffing kan vragen en dan op succes mag rekenen, omdat er precies of meer dan 25 kinderen zijn, die meer dan 4 K.M. van de naast- bijzijnde openbare school wonen. Voorts kan ook voor de andere drie op grond Van het zesde lid van art. 22, dat spreekt van bizondere gevallen zonder meer tel kens voor één jaar of tot wederopzegging ontheffing gevraagd en verleend worden. Het is een eigenaardige schoolkwestie, Welke we even in de belangstelling meen den te mogen betrekken, omdat de uitslag velen zal interesseeren. Bijeenkomst der Oslo-Staten Op 9 Mei te Oslo Maandag 9 Mei a.s. zullen te Oslo de ge delegeerden der Conventie van Oslo bijeen komen om de beraadslaging der op de laatste te Kopenhagen gehouden conferentie open gebleven kwesties betreffende een oeconomi- sche samenwerking voort te zetten. Naar verluidt zullen o.m. ook wederzijd- sche tarievenverlagingen aan de orde komen. Het vliegveld Overschie Besprekingen nog niet afgesloten Van de zijde van het Gemeentebestuur van Den Haag, deelt men ons mede, dat het bericht, dat Den Haag de ge dachte aan een participatie in het vlieg veld in den polder Zestienhoven bij Overschie (in dien vorm van het tijde lijk voor rekening van Den Haag nemen van een gedeelte van het exploitatie tekort in het vliegveld) zou hebben la ten varen, in dezen vorm niet juist i6. De besprekingen hieromtrent met Bot terdam zijn nog loopende en het Ge meentebestuur van Den Haag is nog antwoord van Rotterdam wachtende. FEDER ATIE -EX AMENS De voorjaarsexamens voor het Mercurius- diploma zullen voor boekhouden op 22 en 23 Juni en voor de talen op 28 en 29 Juni wor den afgenomen. Laatstgenoemde examens omvatten Nederlandsch, Fransch, Engelsch, Duitsch en Spaansch, ook Zweedsch en Es peranto. Aanmeldingen vóór 1 Juni bij het Secretaris, Deurloostraat 122, Amster- d a m-Z. MEELFABRIEK TE HAARLEM AFGEBRAND Schade omstreeks f 50.000. Vonken deden meelstof vlam vatten Eén felle brand heeft gisteravond de Tarvo-meelfabriek aan den Schalkwijker- weg te Haarlem vrijwel geheel in de asoh gelegd- Een knecht, die omstreeks acht uur op de bovenverdieping bezig was, be speurde een sterke brandlucht en ont dekte, dat een filterkast van de instru menten, waarmede het stof op de machi nes wordt weggezogen, in brand stond. Onmiddellijk waarschuwde hij den bedrijfs leider, die tegenover de fabriek woont en deze schakelde den stroom uit, waardoor de machines stopten. Vervolgens trachtte hij na de brandweer gewaarschuwd te hebben, de vlammen met de in de fabriek aanwezige snelblus6chers te dooven, hetgeen echter niet meer mogelijk was. Daar het gebouw, dat één verdieping hoog was, van hout was op getrokken, stond het weldra geheel in lich ter laaie. De brandweer, die met veel ma teriaal ter plaatse kwam, tastte het vuur aan met enkele stralen op de waterleiding, doch in dit afgelegen stadsdeel bleek de druk te gering te zijn om eenig effect te sorteeren. Daarom werd een der motorspui ten in werking gesteld en weldra konden met zeven stralen groote watermassa's in do vlammenzee worden geworpen, die daar door zienderoogen afnam- Ook wist de brandweer te voorkomen, dat een ter linker zijde belendende boerderij, welke door den 'hevigen vonkenregen gevaar Liep. .door het vuur werd aangetast. De aan den anderen kant staande woonhuizen werden niet be dreigd, dank zij de gunstige windrichting. Na eon uur blusschen was men den brand meester- De maalderij en de meelkamers. waarin ongeveer 350 balen meel waren op geslagen, zijn volkomen uitgebrand. Alleen het kantoor kon gedeeltelijk behouden wor- Men vermoedt dat de brand ls ont staan doordat de schroef op een ander ijzeren voorwerp uusschen de maalstee- nen is geraakt en door de hierdoor ont stane vonken het zeer explosieve meel stof vlam heeft gevat. De vlammen zijn door de exhausters in de houten kokers van de filterkast gezogen, die daardoor is gaan branden- Ongeveer anderhalf jaar geleden is in deze fabriek op dezelfde wijze brand ontstaan, welke toen echter nog tijdig door den be drijfsleider gebluscht kon worden. Doordat ook de machines verloren zijn ge gaan, bedraagt de schade naar schatting f 50.000- Zij wordt door verzekering gedekt. De eigenaar van de fabriek, de heer M. J- Vos, is echter niet tegen bedrijfsschade ver zekerd. Hij zal vrachten het bedrijf zoo spoe dig mogelijk elders voort te zetten. De brand was in de landelijke omgeving in wijdein omtrek te zien en bracht honder den nieuwsgierigen op de been, die door de politie op een behoorlijken afstand werden gehouden. Boerderijbrand te Ittersum Kinderen stookten een vuurtje Gistermiddag omstreeks half vier ont stond in een schuurtje achter de boerderij van den landbouwer J. van Dijk te Itter sum gem. Zwollerkerspe'l een brand, die zich aanstonds ernstig liet aanzien. Aan gewakkerd door den vrij feilen noordoosten wino'. deelde het vuur zich met groote snel heid mede aan cenige nabij staan de schuur tjes en hooibergen, alle met riet gedekt, waarna het ziph voortplantte naar het rie ten dak van de boerderij. Ook dit vatte vlam, zoodat de automobielbrandspuit van Zwol lerkerspel, die spoedig ter plaatse was, zich in hoofdzaak moest beperken tot blusschen en nathouden van belendende arbeiderswo ningen en eenige schuurtjes. Naar alle waar schijnlijkheid is de brand ontstaan door het spelen met vuur door kinderen. Alles was verzekerd, hoewel laag. De burgemeester van Zwollerkerspel, Jhr. Mr G. A. Strick van Linschoten, was op het terrein van den brand aanwezig. BOERDERIJ IN VLAMMEN OPGEGAAN Gisteravond omstreeks zes uur ontstono brand in de boerderij van den landbouwer J. B. Kasteel, gelegen in het Bosserbroek veld te Va as sen. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd, die met twee mo torspuiten uitrukte. Ondanks krachtig ingrij pen kon zij niet verhinderen, dat de geheele bocroerij een prooi der vlammen werd. Een schuur kon behouden blijven, terwijl de in boedel voor een deel tijdig in veiligheid kon worden gebracht. De brand is ontstaan, door- BOERDERIJ AFGEBRAND In den afelopen nacht omstreeks drie uur is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer R. Klomp, eigendom van den landbouwer W. v. Strik te IJ h o r s t .nabij d e W ij k. De bewoners werden door het geknetter van het vuur wakker en moesten zich in allerijl in nachtgewaad in veiligheid stel len. De brand had zich intussohen zoodanig uitgebreid, dat aan bluschen niet te den ken viel. De geheele boerderij werd dan ook een prooi der vlammen. Twee paarden, negen koeien, vier pin ken, vier kalveren, eenige varkens en vier geiten kwamen in de vlammen om. De schade, welke aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt Kinderen speelden met lucifers Twee woningen in de asch gelegd Kinderen, die gistermiddag met lucifers speelden, waren oorzaak van een feilen brand te M a u r i k, welke twee woningen in de asch heeft gelegd. Eerst tastte het vuur den hooiberg op het erf van den landbouwer A. van Os aan, welke onmiddellijk vlam vatte, waarna het woonhuis in brand geraakte. Snel verbreidden de vlammen zich en tastten ook den hooiberg en woning van den landbouwer A. Drost aan. Beide woningen waren met riet gedekt en stonden ia weinig tijd in lichter laaie. De plaatselijke brandweer, die kort na het uitbreken van den brand aanwezig was, kon tegen de vuurzee niets uitrichten. De beide woningen met hooibergen werden geheel in de asch gelegd. Slechts een gedeelte van de inboedels kon worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt Moeder en kind verdronken In de Poldervaart te Kethel Gisteravond ontdekte een man op de kade langs de Poldervaart te Kethel een partijtje kleeren. Hij stelde een paar andere menschen hiervan in kennis, di« gezamenlijk een onderzoek instelden. In de Poldervaart werd gedregd, waarna 't lijkje van een 6- h 10-jarig meisje werd opgehaald en even later een lijk van een ongeveer 30-jarige vrouw. In verband hiermede verzoekt de iburge- meester van Kethel een man, die gisteren avond met gr(oote snelheid per fiets langs de Poldervaart reed, gekleed in colbert en blootshoofd, tegen ongeveer half zes 's mid dags, komende uit de richting Halte Kethe) en gaande naar de Halve Maan, »ich aan het Gemeentehuis te melden. Tevens wordt de man, die de kleeren ont dekte, verzocht zich nogmaals aan het Ge meentehuis te melden. Men tast op het oogenblik nog in het duis ter of men aan een ongeval of een misdaad moet denken. De politie te Kethel is bezig deze zaak te onderzoeken. Paard en wagen te wajer Bestuurder gedood Donderdagmorgen had te S 1 e u w ij k (N. Br.) een ernstig ongeval iplaats. Terwijl de landbouwer Z. v. Noorkoos van Almkerk met paard en wagen over 'n heul in de bocht van de Bouwensche Viiet reed, kantelde de wagen, vermoedelijk door dat de bestuurder, die aohterom keek. zijn draai te kort nam. Paard en wagen kwa men in de vliet terecht, terwijl de bestuur der onder de wagen geraakte. Toegesnelde hulp wisten den bestuurder uit zijn benarde positie te bevrijden en hem op den wal te brengen. Terwijl hij op den wal lag bleken de levensgeesten nog niet te zijn geweken. De inmiddels ontboden geneesheer, Dr. van Leeuwen, verleende hulp, doch het mocht hem niet meer lukken de levensgeesten op te wekken. Vermoedelijk is v. N. tengevolge van zware inwendige kneuzingen bezweken. Het stoffelijk overschot is naar zijn woning aan den Uppelschen dijk onder de pemeente Almkerk vervoerd. De getroffene was ruim 70 jaren oud en ongehuwd. LANDBOUW EN ECONOMISCHE RAAD In de laatstgehouden vergadering van de dagelijksche besturen der drie centrale landbouworganisaties werd uitvoerig van gedachten gewisseld omtrent een van den Minister van Econ. Zaken ontvangen schrij ven, waarin deze mededeelt in beginsel be reid te zijn te bevorderen, dat een zelf standige instelling door den georganiseer- den landbouw in het leven geroepen, op dezelfde wijze als de nijverheidsraad en de middenstandsraad wordt behandeld. De be doeling hiervan is, dat de landbouw op volkomen dezelfde wijze als de andere tak ken van volksvlijt in den arbeid van den Econ. Raad zal worden ingeschakeld. Een en ander zal nader onder de oogen worden gezien. HOTEL POLEN - KI ISTERDAM C -KALVERSTRAAT el. 33346 BRACK'S DOELEN HOTEL AMSTERDAM-CENTRUM Kamers incl. Holl- Ontbijt vanaf-f 4.— Rustige sfeer in het centrum van de stad Ieder modern comfort Telefoon 40661 „BAGATELLE" PASSAGE - DEN HAAG Het Restaurant met een bijzonder cachet Cuisine parfaite, plats copieus, cave renemmée. Salons et salles de fdtee pour diners lntimes. Radiouitzendingen door omroepvereenigingen Naar wij vernemen, zullen de ge zamenlijke omroepvereenigingen en de Phohi een uitzending ver zorgen van de plechtigheden in verband met den doop van Prinses Beatrix. De regeling daarvan is gelijk met die. welke is gevolgd bij het vorste lijk huwelijk op 7 Januari 1937. Ook nu zal de eigenlijke kerkdienst geheel worden verzorgd door de N.C.R.V., terwijl de andere om- roepvereeniging de reportage op straat verzorgen. Prinses Alice, hertogin van Athlone houdt haar ten doop Naar de „Daily Telegraph" meldt zal Donderdag 12 Mei Prinses Alice, hertogin van Athlone, Prinses Beatrix ten doop houden. Prinses Alice zal Alle tramlijnen verdwijnen uit Utrecht De gemeenteraad heeft gisteren z.h.s. be sloten om ook de twee laatste tramlijnen om te zetten in. autobuslijnen. B. en W. kregen een crediet voor den aankoop van dertig autobussen, De Zeistertram moet nog door de stad blijven rijden. Het tramkapitaal dat nog een kwart millioen gulden bedraagt zal geleidelijk worden afgeschreven en wel acht procent per jaar. Utrecht is de eenige groote ïtad in Nederland die het voortaan zonder tram zal doen. In October zal lijn III reeds worden omgezet en spoedig daarna volg' lijn II. Voor het verkeer beteekent dit een belangrijke verbetering. Het vliegveld Waalhaven In de gistermiddag te Rotterdam gehouden Raadsvergadering heeft de - burgemeester, Mr. P. Drtpgleever For- tuyn, medegedeeLd, dat binnen enkele dagen den Raad volledige inlichtingen zullen bereiken over de onderhandelin gen met de Regeering betreffende de overdracht van het vliegveld Waalhaven aan Defensie. Van den aanvang van deze langdurige onderhandelingen af heeft Rotterdam zich op 't standpunt gesteld, dat er van overdracht van Waalhaven alleen spra ke zou kunnen zijn, indien Rotterdam het burgervliegveld zou kunnen ver plaatsen naar elders in Rotterdam of haar onmiddellijke nabijheid. De positie van het Utrechtsch Stedelijk Orchest Onze Utrechtsche redacteur schrijft ons!" De gemeenteraad heeft gistermiddag be sloten om voor een jaar het subsidie van 51.000 toe te staan aan het U.S.O. Vroeger werd dit altijd voor eenige jaren tegelijk vastgesteld, maar in verband met den zor- gelijken toestand der financiën wilden B. en W. dit nu maar voor een jaar doen, dan kan bij de begrooting nader deze zaak bekeken worden. Er is van de zijde der Prot. Chi. fractie door den heer Vermooten (a.r.) op gewezen, dat dit subsidie te hoog moet wor den geacht en als alle subsidies bij de ko mende begrooting worden bekeken door B. en W. ook dit erin betrokken moet wor den. De heer van Maarsseveen (r.k.) maakte ook bezwaar tegen 't subsidie, en vroeg, dat de drieduizend gulden schulddelging nu zul len worden aangewend tot vermindering van het renteloos voorschot van 18.250, dat de gemeente aan het orchest gaf. Nadat de heeren van der Laan (s.d., en Meyer (v.d.) nog het woord gevoerd hadden werd de voo:rdradht na verdediging door den voorz. aangenomen; alleen de heer De Haan (a.r.) kreeg aanteekening, dat hij tegen ge weest was. Woensdag uit Londen naar ons land vertrekken. In verband met de doopplechtigheid van Prinses Beatrix zal in de Groote Kerk een Commissie van Ontvangst en Uitgeleide, gevormd uit den Kerkeraad, dienst doen. Van deze Commissie zullen deel uitmaken: Ds. H. J. D ij c k m e e s t e r, voorzitter van den Kerkeraad; Dr W. J. d e Wilde, als scriba; de heer L. S 1 a g t e r. namens het College van Ouderlingen en Jhr Mr J. M. M. van Asch van Wijck. advocaat diaken. Het doopvont Het nieuwe doopvont in de Groote Kerk te 's G r a v e n h a g e zal mor- genmiadag namens het College van Collectanten der Ned. Herv. Ge meente door zijn voorzitter, den heer J. J. Soetekouw aan de kerk voogdij worden overgedragen. Deze overdracht zal op eenvoudige wijze in intiemen kring geschieden. Gelijk men weet, is het de bedoeling, dat het nieuwe doopvont voor de eerste maal zal worden gebruikt op a-s. Donderdag bij den doop van Prinses Beatrix. Vijf en zestig jaar getrouwd te i De heer Vos, beter bekend als „Ouwe Dirk", is 38 jaar verbonden geweest aan de Noord en Zuidhóllandsche Redding Maatschappij, eerst als lid van de reddingbootbemanning, later als vuurpijlrichter. Hij is nu 89, zijn vrouw 91 jaar. In 1869 kwam Vos op 21-jarigen leeftijd by de reddingboot. Zijn eerste redding maakte hij mee op 25 April 1870 bij het vergaan van het zeilschip „Navigator", waarbij één man werd gered. Toen volgde een reeks van strandingen, in totaal 9, waarbij in totaal 58 menschen werden gered. Tweemaal is Vos uit de reddingboot gesla gen. Eenmaal bij de stranding van een schip van de K.N.S.M, de „Mars". Zijn kameraden konden den redder voor een verdrinkings dood behoeden. De tweede maal was gedu rende een oefening. De boot was te licht be mand en met een grondzee stootte de boot haar neus en kon niet vlug genoeg weer op komen. Alle inzittenden geraakten bewuste loos onder de roeibanken. Van de wal af konden allen gered worden. De graandiefstallen te Delfzijl Vijftien verdachten voor de rechtbank Voor de rechtbank te Groningen speelde zich gister de nasleep af van de om vangrijke koper-, kunstmest- en graandief stallen, in Augustus van het vorig jaar te D e 1 f z ij 1 en omstreken gepleegd. In totaal stonden vijftien verdachten terecht. Bijna alle verdachten legden een beken tenis éf. Na een uitvoerig getuigenverhoor ei6chte de Officier van Justitie tegen elf verdachten gemiddeld ruim één jaar gevangenisstraf. Tegen den garnalenvisscher J. werd wegens zijn bemiddeling inzake het vervoer van gestolen graan f 1000 boete, subs, twee maan den hechtenis geëischt. Voor drie der verdachten vroeg de officier vrijspraak. Uitspraak op 12 Mei an. HIELKO VAN OALTJE „Fijn." „Schitterend." .Uitstekend geslaagd." „Buitengewoon." ,Iets bijzonders." „Een hoogtepunt in onze literatuur." „Mooier dan(en dan worden ver schillende titels van „Schlagers" genoemd). Dit zijn eenige termen, waarmee de enthousiaste waardeering voor dit boek wordt uitgesproken. Verkrijgbaar bij Uw Boekhandelaar. Uitgave J. H. Kok N.V, te Kampen Gisteren heeft de nieuwe gestroomlijnde postwagen der Nederl. Spoorwegen een proefrit gemaakt op het baanvak Den Haag—Arnhem, welke rit werd medegemaakt door verschillende autoriteiten. ln de nieuwe gestroomlijnde wagen, van links naar rechts: ir M. H. Damme. directeur-generaal der P.T.T.: ir W. Hupkes (Ned. Spoorwegen) en T. van Houwelingen.inspecteur van de Spoorwegpostkantoren 31 andere autoriteiten VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE biadei De algemeene vergadering van he Geref. Traktaatgenootschap „Filippus' te Leiden. De stabilisatie van de Fransche franc Te Groningen zijn acht jongens aange houden, die tesamen een dievenbend vormden. Opnieuw hebben zich gister een aanta branden voorgedaan. Hitiers verblijf te Napels en de groot Italiaansche vlootrevue. De conferentie der Kleine Entente be eindigd. PEREZ PERZISCHE TAPIJTEN, •-GRAVENHAGE. NOORDEINDE 140C Tot een goed milieu behooren OOSTERSCHE KLEEDEN Basaltinetegels in alle kleuren. TROTTOIRBANDEN - enz. I\I.V. HOLLANDSCHE BASALTINE TEGELFABRIEK - ROTTERDAM n Mochinefqbriolc I.G.E Stolen en Bronzen Domen Deurei Ploolwerten en Uzerconstrvctie: lelasM NV.Conslrvch«w»rkplqaU en MocKmi Vraagt Uw leverancier QUINQUINA De fijnste apéritif. Verkoop van landerijen Goede prijzen bij verkoop Wilton Bij de definitieve verkoop van de lande rijen van wijlen den heer B. Wilton zijl hooge prijzen besteed voor de landerijen waarvan de prijs uit den aard der zaak be invloed wordt door de beteekenis die di meeste landerijen hebben voor bouwterrein wat wel blijkt uit de verkoop van de boer derij Heeswijk, groot 3 ha. 7 a. 94 ca. dit ingezet op 44.000 gld., verkocht werd O] 47.000, doch in verschillende perceelei aan meerdere koopers toegewezen werd. Een complex van 7.87.41 H.A. weiland ii den Tedingerbroekpolder, onder de ge meente Stompwijk, werd gemijnd op een b< drag van 34.900, d.i. ruim 4400 per HA In denzelfden polder gelegen 6.92.65 H.A weiland, hakhout en watering werd vei kocht voor 18.500, of bijna 2700 per H.A Eenige perceelen weiland in den Tedin gerbroekpolder. ter gezamenlijke groott van 10.61.04 H.A. (gedeeltelijk met rech van in- en uitvaart door de naastgelegei haven) werden toegewezen voor 33.50C Twee andere perceelen aan den Westvliet weg en aan de haven, gezamenlijk groo 6.54.10 H.A., brachten tezamen op 12.90C De bouwmanswoning Vredenoord. me bijgebouwen, 0.33.67 HA., kostte 830 (bouwterrein). De buitenplaats Vlietenburgh, 0.99.31 H.A., aan het Oosteinde te Voorburg, grach op 42.200 (ingezet op 28.100). De totale opbrengst bedroeg 197..IOC nadat vorige week de inzet was gewees 167.600. BRUTALE INBRAAK TE TILBURG Een brutale inbraak is gepleegd in d onbewoonde villa van mej. A. H. op d Koningshoeven te Tilburg, waar voo honderden guldens aan tafelzilver wer buitgemaakt. De inbraak werd ontdek door de dienstbode, die het een en ander ii orde kwam maken, aangezien mej. H. ove drie weken de villa weer in gebruik zoi nemen. De politie werd door de dienstbode gewaai schuwd, die direct aanwezig was en eei onderzoek instelde, waar bleek dat de or genoode gast of gasten zich aan de achtei zijde met geweld toegang hadden verscha! door de ramen door de pinnen heen opei te schuiven. Ook bleek dat kenners aan dei slag geweest waren want het beste namei zij alleen mede. terwijl verschillende ander voorwerpen onaangeroerd bleven. De recherche stelt een uitgebreid ondej zoek in naar de daders. BURGEMEESTERS Aan den heer A. F. J. M. Dlerlck is eervc ontslag verleend als burgemeester der ge meente Koewacht en is met Ingang van dien zelfden datum benoemd tot burgemeester de gemeente Koewacht G. C. E. M. Dierick, bur 5«meester der gemeente Overslag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1