Jliruiur (Sfotirant -^uai Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Het Parlement bij een moeilijke beslissing „GRAND GALA" abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct No. 6365 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 ZATERDAG 9 APRIL 1938 18e Jaargang atrbertentieprijjm: Van 1 tot 5 regels 1J71/» Elke regel meer0.22'lt Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 'i bureau wordt berekend0.10 Na een week, waarin het in ons oude land van vrijheid en recht ging om de vraag, of in Oss, welke plaats langza merhand is gaan behooren tot de meest bekende, grievend onrecht is gepleegd, kunnen zich de golven van hartstocht gaan neerleggen. Hoe kort de periode van onrust ook was, 't werd niettemin tijd. Want deze golven begonnen hun-witte koppen reeds te vertoonen, en men weet, dat dit het voorspel kan zijn van een hevigen storm, welke ruïneerend kan werken. Zoo ver is het niet gekomen gelukkig. Wel zal ei nog heel wat deining zijn te bespeuren, doch ook dit zal weldra tot het verleden behooren, naar wij althans hopen.^ Anders uitgedrukt: enkele persorga nen, welke öf om sensatie-gewin, öf om hooge politieke redenen den afloop van het Kamerdebat op de wijze als dit ge schiedde, betreuren, zullen nog even van leer blijven trekken, doch de noodzake lijk stevige bodem is onder de voeten der betreffende schrijvers weggezonken. Op de een of andere manier zullen zij dus een goed heenkomen moeten zoeken, en let op, dit zal geschieden. Waarschijnlijk geaccompagneerd met vele betuigingen van teleurstelling, omdat het gros der parlementaire fracties in de Tweede Kamer hun niet is bijgevallen, doch dit verandert niets aan de zaak, dat de g e- moedsrust, welke de doorsnee-Ne derlander behoeft, wanneer hij denkt aan de handhaving der volksrechten en volks- yrijheden, is teruggekeerd. Professor mr. C. "W. de Vries van de Handelshoogeschool te Rotterdam, die iwilde, dat de Tweede Kamer gebruik zou maken van haar reoht een enquête te doen instellen naar deze laatste Ossche historie, heeft zijn advies niet zien over nemen. Niémand, die zich over dit snelle einde ineer kan verheugen, dan wij. Pas Schreven wij nog, dat wij ons geen uitspraak durfden veroorloven over de yraag, of de geruchten, welke rond- .waarden over de veranderde positie der marechaussee-brigade te Oss juist waren. Wèl durfden wij verklaren, dat volledige opening van zaken noodzakelijk was. Welnu, de Minister ,van Justitie beeft die opening gegeven. [Hij heeft gesproken op den man af en gansch niet weifelend. Met het merkwaar dig gevolg, 3at voor verreweg de groote meerderheid der volksvertegenwoordi gers geen reden aanwezig was den Mi nister het vertrouwen op te zeggen. Dit spreekt boekdeelen in een land als het onze, waarin de democratie nog altijd steunt op het recht van het volk, om zijn vertegenwoordigers te kiezen op grond van het beginsel, dat deze afgevaar digden aanhangen. I Bij een vraag, gelijk thans toch wel in Eet middenpunt stond, of namelijk voor een bepaalde volksgroep en speciaal haar geestelijkheid soms aparte normen yamrecht zouden gelden, is het beeld, hetwelk de Kamer vertoonde, van het allergrootst belang. Was er schijn of sdhaduw aanwezig, dat de Minister of zijn adviseurs in de practijk, al was het slechts éénmaal, afstand hadden willen doen van het „gelijk recht voor allen", hoe zou de Kamer haar echt-Nederlandsch karakter vertoond hebben. Zij achtte dit allerminst noodig, en daaruit is onze groote vreugde geboren. Dat enkele extreme, kleine partijen van een andere meening blijk gaven, is slechts een bewijs, dat het objectieve recht voor den burger iin hun handen niet veilig kan worden geacht. Over de zaak zelf handelen wij hier Iniet meer. Zeer breedvoerig heeft onze parlementaire overzichtschrijver de stof be handeld. Dat er nog verschillende vragen kunnen rijzen, spreekt haast vanzelf. De zwaarste taak van den in uiterste instan tie verantwoordelijken persoon is om in moeilijke omstandigheden besluit vaardig te durven zijn. Zwakke fi guren kunnen daarom op moeilijke posten zich niet handhaven, of wel, zij Worden hoogstens geduld en gedragen, iTerwijl krachtige figuren, die tot de daad overgaan, opdat het ontstaan van een abces verhinderd wordt, er op aan kunnen, dat van achteren toch wel enkele zwakke plekken in hun beleid zullen zijn aan te wijzen. Zóó zal het nu ook Zijn. Doch' wij gelooven, dat in het belang ,van ons volk, van ons gemeenschappelijk rechtsbewustzijn, en ook in het belang Van het kranige korps der marechaussee, en ook om den bestwille van de brigade te Oss, wier verdiensten vast blijven Staan ondanks de later vertoonde feilen, IS gehandeld. Hier moet noodzakelijk nog iets bij. De democratie en het parlementaire stelsel maken ongetwijfeld moeilijke tijden door. Beide moeten zich herhaaldelijk herzien, en dat is goed. Precies zoo gaat het immers met eiken mensch individueel. Wij kennen de vraag: „maar wie is tot d e z e dingen bekwaam", dat wil zeggen tot de dingen, waaruit het kindschap Gods blijkt. Welnu, erkennende, dat democratie moet leiden tot zelftucht en tot dagelijk sche wedergeboorte, durven wij zeggen, dat het parlement in Den Haag een goed nummer heeft gemaakt bij de behande ling der geruchten rondom Oss. In welk anti-democratisch land zou zulk een openhartige behandeling mogelijk zijn geweest? De pers had geen zin mogen schrijven zonder toestemming. Elk woord van critiek zou onmogelijk zijn geweest. De slachtoffers van een misgreep van lagere of hoogere justitioneele of politio- neele autoriteiten zouden nooit met respect en vertrouwen kunnen opzien naar de hoogere regionen, omdat het niet zeker is, dat ook daar het spreekwoord geldt „er zijn nog rechters in de hoofd stad des lands". En niettemin verlangen zij, die thans het meest ach en wee roe pen over het optreden van het Departe ment van Justitie naar zulke dictatoriale toestanden. Dat is de groote inconsequen tie, welke helaas velen, die zeggen de vrijheid aan te hangen, nog niet voldoende inzien. De democratie, gelijk we die willen zien, leunende en steunende op het recht, dat Godes is, gelijk recht voor allen, heeft toch wel een goede beurt ge-maakt. Ditzelfde Parlement zou evengoed voor zijn taak berekend zijn, indien nogmaals, om welke reden dan ook, deze zaak aan de orde mocht komen. DE VOLKSCONSCIENTIE NIET VERSTAAN Wanneer wij aandacht vragen voor fiet feit, dat te Utrecht een Nieuw-Malthusiaan- sche tentoonstelling ten gevolge van toene mend verzet uit den kring der burgerij moest worden gesloten, geschiedt dat stellig niet om daarmee het pleit te voeren voor de middelen en de methode, waarvan dit verzet zich bediende. Intusschen nemen wij het evenimin op voor de weergave van een liberaal blad, dat boven een verslag der feiten het volgende opschrift plaats, dat het Neo-Malthusianis- me in zijn schuldelooze beklagenswaardig heid teekent: bezweken voor georganiseerd geweld van roomsoh-katholieke en nationaal socialistische zijde. Natuurlijk zien we niet voorbij, dat bij ïze bestrijding van het brutaal optredende Nieuw-Malthusianisme niet uitsluitend ze delijke motieven een rol hebben gespeeld: Utrecht is een studentenstad, en den doorsnee-student is eenige verstrooiing niet onwelkom. Maar wie iin het jongste verloop der din gen enikel zou speuren de openbaring van een zucht tot relletjes, zou zonder twijfel de ernstige motieven, die in het gebeurde tot uiting kwamen, miskennen: z e d e 1 ij k e verontwaardiging over het toelaten onzedelijke propaganda brak zich hier baan. In dit verband is de vraag gewettigd, of de plaatselijke overheid het gebeurde niet had kunnen voorkomen door de tentoon stelling te verijdelen. De gemeentewet legt in handen van den burgemeester het politioneele toezicht over alle voor het publiek openstaande gehouwen en samenkomsten en schrijft zelfs den bur gemeester voor, dat hij waakt tegen het doen van met de zedelijkheid strijdige ver tooningen. Vele politieverordeningen geven aan dit voorschrift nadere uitwerking door te be palen, dat wedstrijden, vertooningen enz. niet mogen worden gehouden tenzij met voorafgaande toestemming van den burge meester. Dat een zeer groot gedeelte van ons volk het „oultureele" werk van den Nieuw Mal- thusiaanschen Bond onzedelijk acht en er aanstoot aan neemt, is van algemeene be kendheid. Een tijdig ingrijpen zou dan ook door dat gedeelte van ons volk, dat waarde hecht aan onze zedelijke volkskracht en die ziet bij het licht van Gods ordinantiën, op hoogen prijs zijn gesteld. De overheid is, als dienaresse Gods, waak ster voor de goede zeden; blijkt zij bij de uitvoering harer taak de volksconscientie niet te versaan, dan schaadt zij de grondsla gen van het volksleven. Al heeft de wijze, waarop deze unie van Utrecht op de feiten reageerde, onze instem ming niet pok de Utrechtsche o v.e r h e i d gaat niet yrij uit. DE „ALGEMEENE FRIESCHE" te LEEUWARDEN is de groolsle ONDERLINGE LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPli In Nederland Verzekerd kapitaal RUIM 294 MILLIOEN GULDEN Groot-Duitschland In verband met het plebisciet, dat morgen zal gehouden worden, bevat het Zondagsblad van deze week een artikel over Groot-Duitschland en het Heilige Roomsche Rijk. Van de verdere lectuur noemen wij: Van Boeken en Schrijvers, deze week verzorgd door Dr J. Karsemeijer. Crisis in de harten, vervolgverhaal door K. Jonkheid en De weg tot het hart, kort verhaal door Lena Ree dijk. Een waardevolle film voor de wetenschap, door H. Petermeijer. Oude Paaschgebruiken, die ook in ons land land nog voortleven. Meditatie, Binnen- en Buitenlandsch Overzicht, Damrubriek, Ruilbeurs, Postzegelbeurs enz. enz. Elk Zondagsblad bestaat uit 12 pa gina's waarvan 3 pagina's Kinder krant. Niet één ander blad geeft zijn lezers elke week gratis zulk een welver zorgd bijvoegsel. Steun kleine boeren bedrijven Regeling voor komende jaren De Regeeringspersdienst meldt Voor het geval, dat gedurende het jaar 1938—1939 en volgende jaren behoefte blijken te bestaan aan hulp aan kleine boe renbedrijven, hebben de Ministers van Eco nomische Zaken en van Sociale Zaken, in verband met eventueel aan te brengen ver anderingen in den bestaan den toestand, be sloten: a. bedrijfjes, welke na 1 November 1937 door splitsing van bestaande bedrijven, door koop of verkoop of tengevolge van ontgin ning van woeste gronden ontstaan zijn, kunnen in beginsel niet in de steunregeling worden opgenomen. In zeer bijzondere geval len echter kan de Minister on voorstel van de plaatselijke commissie van" deze alge meene regeling afwijken; b. bij overlijden van den exploitant van een gesteund bedrijfje kan de rechtmatige opvolger voor steun in aanmerking komen; c. wanneer een gesteunde kleine grond gebruiker binnen zijn gemeente verhuist en een ander bedrijfje betrekt, dan kan h« voor steun in aanmerking komen, indien het betrokken bedrijfje volgens de berekende netto-bedrijfsinkomsten op 1 November 1937 binnen de groepen a., b. of c. valt. De be- drijfsaftrek, welke op zijn basisbedrag moet moet worden toegepast, moet berekend worden overeenkomstig de inrichting etc. van het nieuwe bedrijfje; d. wanneer een gesteunde kleine grond gebruiker zijn gemeente verlaat en in een andere gemeente een nieuw bedrijfje be trekt, dan kan hij in de gemeente van ves tiging gesteund worden, indien het nieuwe bedrijfje volgens de berekende nettobe- drijfsinkomsten op 1 November 1937 in.de groepen a., b. of c. valt. De berekende netto-bedrijfsinkomsten worden telkens voor een jaar vastgesteld, waarbij rekening gehouden moet worden met de in den loop van het afgeloopen jaar opgetreden veranderingen, welke een gevolg waren: a. van de jaarlijksche of halfjaarlijksche verpachtingen van los land of van het af- loopen van de gewone pacht; b. van ontginning of herontginning van stukjes woeste grond waardoor het bedrijf je wordt vergroot; van koop of verkoop van perceeltjes. De teruggekeerde Spanjaarden Naar verluidt zou het in de bedoeling liggen de destijds ontvluchte en naar hier teruggekeerde Spanjaarden, die na aankomst te 's-Gravenhage in het Huis van Bewaring aldaar zijn opgenomen op bet eiland Ameland te interneeren. Koningin Wilhelmina" te water gelaten Bij de N. V. Scheepswerf voorheen G M. van Rees te Sliedrecht is met goed gevolg te water gelaten bet voor het onder- wijs-fonds voor de scheepvaart te Amster dam in aanbouw zijnde schoolschijp „Ko ningin Wilhelmina". Op de „Koningin Wilhelmina", welk schip in den loop van den zomer gereed zal komen, wordt gevestigd de dagnijverheil- school voor schippersjongens, welke sinds September van het vorige jaar tijdelijk ge vestigd is in ó'e Binnenvaartsohool van 't Onderwijsfonds voor de Solieepvaart te Am sterdam. Het casco is 60 M. lang, 12 M. breed en 3 M. diep. De bovenbouw, welke gebouwd wordt door de fa. van Andel en Veth te Sliedrecht. is 5 M. hoog. Voor de tewaterlating heeft de burgemees ter van Sliedrecht, de heer Ir H. P o p- ping. bet schip bezichtigd. Redevoeringen van Hitler en Chamberlain De Fransche Senaat zendt Blum naar huis De dreigende toestand in Catalonië Vandaag zal Hitier op het stadhuis te Weenen plechtig worden ontvangen, om van daar uit den „Dag van het Groot-Duitsche Rijk" te proclameeren. Op heel het Groot-Duitsche grondgebied zal daarna een stilte van twee minuten worden in acht genomen; niet alleen het verkeer, doch ook de arbeid in werkplaatsen, bureaux en fabrie ken, zal gedurende dezen tijd worden stil gelegd. Vervolgens zal door sirenengeloei en door het verschijnen van luchteskaders boven de groote steden te kennen worden gegeven, dat over het geheele land de vlaggen moeten worden uitgestoken. Een en ander is bedoeld als inleiding tot de groote rede, welke de Führer te Weenen zal uitspreken, en die doo^r middel van luidsprekers overat tot het publiek zal worden gebracht. Ten slotte zal morgen in het Rijk de volksstemming worden gehouden. i De Fransche Senaat heeft ach door revolutionnair straatgewoel niet laten weerhouden van haar taak, een openhartig oordeel uit te spreken over Blums financieele plannen. Zij heeft deze met een verpletterende meerderheid van de hand gewezen, en op deze manier Blum c.s. tot heengaan genoopt. Aan den radicaal-socialist Daladier is vervolgens door Lebrun de hachelijke taak op^dragen, een nieuwe regeering te vormen. De formateur hoopt deze opdracht tegen Zon dagavond te kunnen volbrengen. De vorderende rechtsche opmarsch in Catalonië heeft behalve de electrische centrales te Tremp ook de krachtinstallaties in Cama- rasa in nationalistische handen gebracht. Een ontwrichting van het geheele bedrijfsleven te Barcelona is daarvan een der eerste gevol gen. Ook het tramverkeer in de Catalaansche hoofdstad is ten deele hierdoor stilgelegd. In redevoeringen is door Chamberlain en Halifax nog eens uiteengezet, dat Engeland voor alle dingen een vreedzame overeenstemming in Europa nastreeft. Volgens den Britschen premier bestaat er gegronde verwachting, dat Londen en Rome nog voor de Paschen hun onderhandelingen door een wederzij dsch accoord zullen kunnen afsluiten. Verkaveling in de Wieringermeer Rationeele bedrijfsvoering moet mogelijk blijven In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de Zuiderzee- fondsbegrooting merkt de Minister van Waterstaat qp, d£t bij de verkaveling van de landbouwbedrijven in de Wie ringermeer ook aan het klein-bedrijf de noodige aandacht wordt geschonken. De Minister is van oordeel, dat deze verkaveling zoodanig behoort te zijn, dat een rationeele bedrijfsvoering moge lijk blijft. De gemeentelijke en provinciale indeeling van den N. O.-polder maakt een punt van overweging uit bij de Regeering, zoodat daaromtrent nog geen oordeel kan worden uitgesproken. Deze indeeling zal bij de wet moeten geschieden, zoodat de Staten-Gene- raal daarbij zullen moeten worden betrok ken. Het zal nog geruimen tijd duren, voordat een definitieve gemeentelijke indeeling van den N. O.-polder tot stand zal kunnen ko men; de ervaring in de Wieringermeer op gedaan geeft hieromtrent eenige aanwij zing. Met de werken van dien polder werd in 1927 aangevangen, met ingang van 1 Jan. 1938 werd het openbaar lichaam ingesteld, waaruit binnen vijf jaar de definitieve ge meente zal ontstaan. Aangezien de N. O.ipolder aanzienlijk grooter is. wordt voorshands niet verwacht, dat de blijvende gemeentelijke indeeling hier veel spoediger dan in de Wieringer meer tot stand zal komen. Uit het Boekbindersbedrijf Actie tegen verbindendverklaring van de C.A.O. Uit de kringen van ongeorganiseerde werk gevers in het boekbindersbedrijf is te Am sterdam opgericht een comité van patroons van kleine en middelmatige boek bindersbedrijven, welk comité zich worstelt gegevens te verzamelen en zoo noodig actie te voeren in verband met de verbindendver klaring van ondernemersovereenkomsten en collectieve arbeidscontracten in hun bedrijf. Het secretariaat is gevestigd bij mr. Gerard Polak, Wouwermanstraat 6 te Amsterdam-Z. Ir. VAN VEEN EERVOL ONTSLAGEN Eij K. B. is de reeds geschorste R'jks- tuinbouwconsulent, directeur van de Tuin- bouwwinterschool, Ir. R. van der Veen met ingang van 5 April eervol ontslag verleend. Men weet dat dit in verband staat met anonieme circulaires, die als uitgangspunt de Tuinbouwwinterschool te Nijmegen, hadden. Geen staking in de sigarenindustrie Overeenstemming bereikt Na langdurige besprekingen, welke omstreeks des avonds half twaalf ein digden, werd overeenstemming bereikt tusschen de vertegenwoordigers van de verschillende organisaties over een pro gram, dat aan de leden ter goedkeuring zal worden voorgelegd. Ontslag wegens slapte Wij vernemen van de directie der H. ten Cate Hzn. en Co. N.V. te Almelo, dat zij zich als gevolg van de steeds grooter wordende slapte en het voort durend meer uitblijven van orders ge noodzaakt ziet ongeveer 100 arbeiders der weverijen te ontslaan. Bedrijf scommissie Bakkersbedrijf Tot instelling overgegaan In tegenwoordigheid van het Bureau van de Werkcommissie tot Bestrijding der Werkloosheid, Lw. de heeren Ir R. A. V er we y, voorzitter, Meyer de Vries, secretaris en mej. Mr Th. M. H. Hackstroh, adj. secretaresse, is op het Departement van Sociale Zaken overgegaan tot instelling van een Be- drijfscommissie voor het Bakkersbe drijf. In deze commissie werken samen: de Ned Bond van Prot. Chr. Werkgevers in de Voe dingsbedrijven, de Ned. Bakkersbond, de R. K. Bakkerspatroonsbond, de Bond van Chr Bakkerspatroons, de Centrale Bond van Ned. Verbruikscoöperaties, de Ned. Centrale Bond van Chr. Arbeiders in de Bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen, de Neutr. Bond van Personeel in de Voedingsbedrij ven de Alg. Ned. Bond van Arbeiders(sters) in bet Bakkers-, Chocolade- en Suikerbe- werkingbedrijf, de Ned. R. K. Bond van Brood-, Koek, Banketbakkers en Cacao-, Chocolade- en Suikerbewerkers. Als voorzitter der commissie treedt op de heer C. K u y p e r s, vertegenwoordiger van den Ned. Bakkersbond en als secretaris de heer A. Hillebregt, van den Alg. Bond van Arbeiders in het Bakkersbedrijf. Namens de Werkcommissie zullen als vertegenwoordigers in de Bedrijfscommissie zitting nemen de heeren A. Borst Pzn. G W.F. vanHoe venen Drs. H. W. P1 e i- ter. N.V. GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND gevestigd te GRONINGEN De Bank geeft uit: 3Vz Pandbrieven a 100% (Koers van omwisseling 100% VOORNAAMSTF NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen en het ZONDAGSBLAD. Verschenen is de Memorie van Ant* woord inzake de Zuiderzeefondsbegroo* ting. Het Koninklijk bezoek aan Rotterdam* De ontvangsten van Ned. Oost-Indië laten een scherpe daling zien. Chamberlain en Halifax hebben rede«i voeringen gehouden over Engelands buw tenlandsch beleid. Gister heeft de officieele opening plaats gehad van het nieuwe veer Den Bomel— Numansdorp. De Franco-troepen hebben de belang-* rijke stad Camarasa bezet. Het kabinet-Blum is afgetreden; Dela-* dier met de vorming der nieuwe regeering belast. KISTENHOUT Bfc.ONHOUT HOUTHAN DEL „ALBLAS'W WADDINXVEEN Opslagplaatsen te 's-Gravenhage. Fahrenheit- straat 343. Rotterdam, Zwaanshals 119-121 JRIPLEX Vraagt prijsLIJSTWERK Champagne ERNEST IRROY Demi Sec Sec Oualité spéciale pour les banquets. Generaal Agent ANDRE KERSTENS, Tilburg MEN LOGEERT la^-Mce.amrjsi zeea goeo CA+t Ö,jks—TEtSfOON $T ROOMS NB WARM •GA-R KOUD VATtR OP A LLC KAMERS KAMEQ5 METONTBUT-f-3"MgT BADKAME-ft -F-4.- Versterking van onze Defensie Weer groot aantal giften ontvangen Op het departement van Defensie zijn gister weer een groot aantal vrijwillige giften binnengekomen ter versterking van de lands verdediging. Het totaalbedrag is thans ge stegen tot 89.294.Bij de Vereeniging voor Nationale Veiligheid is tot dusver 8859.73 ontvangen. Militair vliegtuig verongelukt zittenden licht gewond Hedenmorgen te ongeveer negen uur is op het vliegveld Harskamp op de Noorderhei een militair vliegtuig, ko mende uit Soesterberg om deel te ne men aan schietoefeningen, bij het lan den afgegleden en ernstig beschadigd. De. twee inzittenden zijn er met lichte verwondingen afgekomen. Het vliegtuig, was een tweepersoons ver kenner Fokker C. 5. De beide inzittenden waren de sergeant-vlieger J. F. A. Jansen en de adsp. reserve-officier waarnemer Pluygers. Beiden werden per ziekenauto naar het hospitaal te Utrecht vervoerd. Hier is de waarnemer Pluygers, die een lich te hersenschudding heeft opgeloopen, opge nomen. D sergeant-vlieger Jansen is zoo goed als ongedeerd en kon onmiddellijk weer vertrekken. Van bevoegde zijde wordt gemeld, dat bij K. B. van 4 April 1938, met ingang van 9 April 1938 aan de Nederlandsche Groentsn- en Fruitcentrale het Invoermonopolie van Paranoten is verleend, terwijl bij beschik king van den Minister van Economische Zaken van 8 April 1938, de Monopoliehef fing voor Paranoten, verpakt in balen, is gesteld op f 0,05 per Kgr.^bruto en voor Pa ranoten, verpakt anders'dan in balen op f 0,05 per Kgr. netto. CHR. LEESZALEN EN BIBLIOTHEKEN De Bond van Chr. Leeszalen en Bibliothe ken zal op 30 April a.s. te Utrecht de jaarvergadering houden. De heer J. P. v a n Hall te Oosterbeek zal refereeren over: ..Nieuwe mogelijkheden". AMSTERDAMSCHE RECHTBANK President vraagt ontslag Naar wij vernemen heeft de president van de Arrondissementsrechtbank te A m s te r* dam. Mr. J. W. Huysinga per 30 April ontslag uit zijn functie gevraagd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1