NEDERLAND SUIDAFPdKA DONDERDAG 31 MAART 1938 TWEEDE BLAD PAG. 7 ucópziMZ. vast cte 5s~c<stt(i*w{2Afauic& CftAkta/ctfa PacfjfrlCictest. Een dezer dagen ontvangen onze abonné's een exemplaar van het NEDERLAND SLUD~AFRIKA=NlJMMERt ter grootte van 36 pagina s. De inhoud staat gelijk met een boekwerk op zichzelf. Wij twijfelen er niet aan, of deze merkwaardige dagbladuitgave zal met groote voldoening ontvangen en gelezen worden. Nieuwe abonné's ontvangen, zoolang de voorraad strekt, een exemplaar gratis. Voor niet-abonné's, of voor lezers, welke nog een exemplaar wenschen te bezitten, is een beperkt aantal ter beschikking, franco thuis a 60 cent per exemplaar, liefst betaling op ons gironummer. DE DIRECTIE. Zanguitvoeringen van „Con Amora" en Klein „Hosanna" Twee mooie avonden In het gebouw „Jonathan" in wijk Hoorn gaf de Ghr. Gem. Zangvereen. „Con Amore" j Dinsdagavond haar jaarlijksche uitvoering .waarvoor veel belangstelling was. De avond werd geopend door den eere- voorz., den heer L. Sprey, waarna deze de leiding van den avond overdroeg aan den directeur van het koor, den heer H. Welboo- ren uit Leiden. Voor de pauze werden verschillende num mers uitgevoerd, waarvan we de goede ver I toliking noemen van Psalm 42 van F. Meiv I delssohn Bartholdy. Na de pauze werd uitgevoerd ..Jubilate Deo", de mooie cantate- van Leo Mens. Het koor liet zich hierin van een zeer goede zijde kennen terwijl de eoli eveneens op keurige wijze door eigen kraohten ten gehoore wer den gebracht. Op verzoek speelde de heer Welbooren op het nieuwe orgel van Jonathan. De klank van hef orgel was heel mooi. Resuimeerend was het voor „Con Amor met haar beku ..men dirigent een succes volle avond. Toch zouden we om een juiste beoordeeling van het koor te kunnen geven, gaarne een uitvoering in een meer voor de zang geschikte zaal willen beluisteren. „Jo nathan" is ve klein en te laag voor goede uitvoering. Mooie avond van „Hosanna" Voor de uitvoering van het Chr. Kinder koor „Hosanna", die gisteravond wex'd ge houden, in het NutsgebouWj bestond zooals gewoonlijk weer zeer veel belangstelling. De avond werd geopend door Ds. J. de Bruin, cere-voorz.. wien het, groof kinder vriend als hij is, weer een genoegen wa i deze uitvoering tegenwoordig te kunnen zijn. I Aan de uitvoering werkte het Jeugd- I dameskoor mee en gezamenlijk werd begon nen met „Nederland", wat een goede inzet I was. Van de hierna door hef Jeugd-dameskoor gezongen drietal no.'s noemen we „Sterren- nacht" van S torch, terwijl men later nog I1 een heel goede 'beurt maakt.- met „Heiden- roslein" van Werner. Duidelijk bleek dat dif koortje-, dat in opvatting en zuiverheid I zeer te roemen is, bij directeur Kouwenho- .ven uit Bodegraven in zeer goedc'Jianden is. Voor het kinderkoor had men ook nu weer 'n goede plaavs ingeruimd aan de speellied- I jcs. Hoewel de zang dan meest niet zoo goed tot haar recht komt weet men de aan- J dacht lan het publiek levendig te houden en het spontaan applaus bewees wel dat er genoten werd. Vooral w as dit het geval bij het no. „Rolschaatsen", wat ook werkelijk heel leuk was. In aansluiting op vorige no.'s vonden we 'de vertolking van „Het Angelus" hier niet zoo heel erg op haar plaats. Na de pauze werd als hoofdnummer voor 'dezen avond door het kinderkoor uitgevoerd „Jantje in Modderstad", muziek van mevr. v. d. Lindenvan Snelrewaard. Het is ons niet mogelijk alle kleintjes te noemen die zoo uitstekend hun best gedaan bobben. We maken een uitzondering voor „Jantje", die in Truus Vis een waardig vertolkster vond. Een daverend applaus was de belooning. Ook voor dit koor was de leiding van di recteur Kouwenhoven boven alle lof, waar bij wij tevens noemen de uitstekende bege leiding van den pianist L. van Bommel, ter wijl voorts een groot deel van het slagen van dezen avond mag gedankt worden aan de menschen achter de schennen, die voor cos. turneering enz. zorgden. Woensdag werd alhier de jaarlijksche Pro vinciale stierenikeurirug gehoudejj. voor het Groninger Veeslag, georg&niscerd door de Prov. Regelingscommissie voor de Rundvee- fokkerij in Zuidholland. In afwijking met vorige .keuringen werd deze thans gehouden op het terrein van den heer H. E. v. d. Kloot-Meijiburg te 's-Molenaars. Vooral voor het vee zelf bleek dit terrein grasland uitnemend geschikt en zeker was het beter dan het vorige terrein. Dc inzending was buitengewoon groot en vooral de collectie 1-jarige stieren was beter dan ooit tevoren. De belangstelling van de zijde der fokkers was vooral uit Groningen zeer groot. Vermelden wij nog dat burge meester P .A. Colijn van Alfcn a. d. Rijn bij deze bekroningen van zijn belangstelling liet blijken. De uitslag van de bekroningen is als volgt: le kl. (eenjarige stieren): Meindert eig. W. Korver Nieuwkoop; Reindert, eig. J. Wassenaar Alfen a. cl. Rijn. 2e kl. (eenjarige stieren): Franco, eig. H. Voorbij Alfen a. d. Rijn; Mattador, eig. A. Voortui Bodegraven; Julius, ei-g.-fokker stal v. d. Kloot Meijburg Alfen a. d. Rijn; Karei, eig. J. A. Kool Alfcn a. d. Rijn. 3e kl. (eenjarige stieren): betje's Wodan, eig. J. v. Rceuwijk Gouda; Adriaan, eig. N. C. Kaptein. Hazerswoude, Krijn, eig.-fokker G. Eikelenboom Rijnzaterwoudc; Margo's Napoleon, eig.-fokker G. Eikelenboom Rijn zaterwoudc; Max, eig.-fokker id.; George-, eig.-fokker S. J. Visser Rijnzatenvoude; Nelson, eig.-fokker J. D. v. d. Akker Alfen a. d. Rijn; Bertus, eig.-fokker gobns. Zwa nenburg Rodegraven; Winfrkd, eig.-fokker C. Kwakernaak Bodegraven; Adolf, eig.-fok ker If. Blijleven Nieuwkoopj Albert, eig. A. Roest Leiderdorp; Sain, eig. L. de Wit Alfen a. d. Rijn: Julius III, eig.-fokker G. v. Dorp Hazerswoude; Bram, eig. Q. Onderwater Zoete rwoude. le kl. (tweejarige stieren): Klaas, eig/M. v. Zwieten, Alfen a. d. Rijn; Kapitein, eig. J. D. v. d. Akker, Alfcn a. d Rijn. 2e kl. (tweejarige stieren): Robert, eig. gobi-s. Zwanenberg Bodegraven; Bertus, eig. II. J. Paul, Zevenhuizen; Richard, eig. J. P. v. d. Stoel, Zoeterwoncïe. 3e kl. (tweejarige stieren): Alfred, eig. H. Blijleven Nieuwkoop; Germandus, eig. Jac. Los Alfen a. d. Rijn; Aginus, eig. G. den Hertog Alfen a. d. Aijn; Louis, eig. J. W. de Bruijn Zwammerdam; Wiert, eig. H. Los Zwammerdam; Theo, eig. P. Langeslag Wou- brugge; Markies, eig.-fokker S. J. Vi6ser Rijnzatenvoude; Willem, eig.-fokk«:r C. Kw a kernaak Bodegraven; Janus, eig.-fokker G. den Hertog Alfen a. d. Rijn; Frits, eig. J. v. Leeuwen Alfen a. d. Rijn; Dator, eig. Joh. Eikelenboom Rijnzatenvoude; Grootvorst, eig.-fokker W. J. de Vink Bodegraven. le kl. (driejarige stieren): Johan Lewc. eig. II. Schouten Bodegraven. 2e kl. (driejarige slieren): Johan, eig. J. A. Wolmerstett Alfen a. d. Rijn: Geert, eig.- fokker C. den Hertog Alfen a. d. Rijn; Rikus, eig. Th. Hartveld Ter Aar. 3e kl. (driejarige stieren): President, eig. J. M. v. Egmond Alfen a. d. Rijn. JAARVERGADERING CHR. J. V. „ONDERZOEKT DE SCHRITEN" In veiband met het overlijden van een der leden is de 47e jaarvergadering van de Chr. J. V. „O. D. S." dit jaar in intiemen kring in het Vereenigingsgebouw Julianastraat gehouden. De avond stond onder leiding van den heer J. Constandse. Door C. S c h r ij.v e r werd een bijbelinlei ding geleverd over Johannes 17. Uit het verslag van secretaris en penning meester bleek dat de vereen, thans 62 leden telt en de kas een batig saldo heeft. Na de pauze hield de heer F a 11 e n t i n, g. secr. van het N.J.V., een warme propa- gandarede. Spr. wéés er op hoe wij in een eeuw leven 'aarin de techniek het leven beheerscht. Het leven wordt beheersht door de mahcinc. Gevolg veel werkloosheid en bij de jeugd een zékere angst voor de toekomst. Men zoekt naar een persoon, een leider die dit alles in geordende banen leidt. Maar het eigenaardige is, dat zooals uit andere landen blijkt, ook een Führer tooli geen bevredigen de oplossing kan geven. In een ernstige peroratie wees spr. er op boe alleen de eeuwig ware Leider Jezus Christus in deze ernstige tijden de rust en het vertrouwen voor de toekomst kan geven. Een zangkoortje verleende op goede wijze medewerking, terwijl na de pauze werd ge declameerd. De eere-voorzitter, Ds. Joh. Stehouwer, sprak een slotwoord. SLUITING CURSUS HANDELSAVONDSCHOOL Dinsdagavond had de sluiting plaats van de cursus 19371938 van de Handelsavond school. Het einddiploma na volbrachte drie jarige studie werd uitgereikt aan N. v. Kee- ken, K. Rommen, T. Vis, W. v. d. Velden en J. v. Zwieten, allen te Alfen a. d. Rijn. Gelijk bekend leidt de handelsavondschool nu tevens op voor het Middenstandsdiploma. De cursus voor deze opleiding en die voor de praktijkexamens Mercurius en van de ereeniging van Le raren worden voortgezet tot aan de examendata. BENOEMING De heer J. H. Feenstra, kwee-keling met akte aan de Mulosohool met den Bijbel (al'd. L. O.), alhier, is in gelijke betrekking be noemd te 's-Gravenhage. GESLAAGD or het examen cou/peur slaagde onze plaatsgenoot de heer C. Finkcnflügel. BOOMEN DIE VERDWIJNEN Een \an de mooiste lanen in onze ge meente is zeer zeker wel de Paradijslaan bij de R.K. kerk. In de zomermaanden vormt het bladerdak een sierlijk gewelf over de laan en als de zon haar gouden stralen door de boomen liet spelen dan was het ■lijk een genot om dit 6choone natuur tafereel te aanschouwen. Maar hier zal harde noodzaak als schen der van het schoone optreden. Want door het dichte bladerdak heeft de aan dc laan staande R.K. school gebrek aan licht en lucht en daarom zullen voor de school de boomen om den ander opgeruimd worden. HAZERSWOUDE MOOIE COLLECTE De collecte gehouden ten bate van de Geref. Evangelisatie-arbeid der Ned. Herv. Gemeente heeft opgebracht f 160. N.C.R.V.-FILM In het gymn.-lokaal der Chr. school op het dorp vond de langverbeide filmvertoo- N.V. MAATSCHAPPIJ VOOR HYPOTHECAIR CREDIET IN NEDERLAND Nederland) VERKRIJGBAAR: 31/2 Pandbrieven, met 2 uitloting per jaar, IOOI/4 Tegen gunstige voorwaarden geld op eerste hypotheek beschikbaar ning plaats der N.C.R.V. Ds. Heuzev-cldt zette het doel van dezen filmavond en de beteekenis der Chr. Radio- Ver. uiteen. Achtereenvolgens werden op het doek ge bracht de films „Hoe 't reilt en zeilt", de Oranjefilm en „In Stormgetij". DAMMEN De Ilazerswoudsehe Damclub „H.D.C." I speelde een nederlaagwv-dstrijd om den wis- sclbcker tegen Waddingsvecn. De uitslag was als volgt: Hazerswoude Waddingsveen A. J. Tol—T. Twigt 1—J L. Matze—P. de Zwart 2—0 A. DorsmanP. Vink O-2 D. v. Staveren—A. Tol 2—0 K. J. MatzeD. Legrand 11 M. Kroon—J. Verzeyden 02 P. v. VeenC. Kortenhoeve 02 Jac. Hass -frasJ. Uitenbroek 20 A. J. de WitteH. Sohoemaker 11 G. de Wilde—M. Tlier 0—2 Totaal 9IJ HILLEGOM PATRIMONIUM De laatste vergadering van dit seizoen werd gehouden in het gebouw aan de v. d. Endelaan. onder voorzitterschap van den heer J. O. Vermeer. In zijn openings woord laat de voorzitter het afgeloopen sei zoen Je revue passeeren. Ofschoon het le denaantal niet groot is, is het bezoek der vergaderingen steeds goed geweest. Ondanks het kleine aantal moeten wij een bewarende en behoudende invloed uitoefenen in onze omgeving. Tenslotte wekt sipr. op in de ko mende zomermaanden propaganda te ma ken. De heer G. Troost kjijgt hierna gelegen heid het ondenverp „De wet Gods en het moderne leven" te behandelen. Het was een mooie inleiding en een mooi slotstuk van het winterwerk. Een leerzame bespreking volgde. KATWIJK AAN ZEE Propaganda-avond Ned. Chr. Blindenbond Uitgaande van die Geref. Kerk en de Ned. Herv. Kerk, had gisteravond in de Groote Zaal, ten behoeve van den Ned. Chr. Blindenbond- een propaganda- avond plaats. Medewerking voor deze avond verleenden de Chr. Zangvereen. „Hallelujah", alhier, dir. de heer P. de Rook, de Herv. Meisjesvereen. „De Vier- boet" onder leiding van mevr. Gerret- son, de Geref. Meisjesvereen. „Tryfosa", onder leiding van mevr. Ingwersen. Ds. H. Ph. Ingwersen- Geref. pred. alhier, hicïd aan de hand van Lucas 8 het laatste gedeelte, etn korte inleiding, er op wijzend, dat het laatste womdier hetwelk Jezus heeft verricht is geweest het genezen van een blinde, nl. van Bartimeüs. Na op de geeste lijke strekking van dit gebeuren gewezen te hebben, wekte spr. op om zich het lot dei- blinden aan te trekken. Dit geschiede ech ter dan op een Christelijke manier. Tot slot bracht spr. dan aan den heer W. Veltkamp, die tot het organiseeren van dezen avond veel heeft hijgedragen, alsmede aan de on dierscheiden medewerkende vereenigingen. De heer C. Wagemaker, zelf reeds lange jaren blind, uit Hillegersberg, hield thans een causerie over: „Uit het liöhtlooze land". Het groote publiek gaat dit liehtlooze land ioorbij, het neemt er geen notitie van, daarom is het zoo verheugend te lezen dai Christus bij den blindie stilstaat. Het is niet om in te denken, dat er men schen zijn die nog nooit iets van Gods schepping hebben mogen aanschouwen. Toch is de blinde niet iemand, om mee warigheid op te wekken, het medelijden moet zich gaan omvormen in medeleven. Als Ghristenen hebben wij de roeping om de blinde te helpen, zoowel in geestelijk als i stoffelijk opzicht. Spr. noemde het een u-heugend feit dat thans bij Philips 9 blinden werkzaam zijn in verschillende be drijven. Dezen kunnen evengoed als de an deren voor 100 pCt arbeid verrichten. Na der stond spr. stil bij le. wat een blinde is; 2e. wat hij kan; 3e. hoe men hem kan hel pen. De Ned. Chr. Blindenbond. waarvan al leen volslagen blinden lid kunnen worden, tracht op allerlei wijze het leed der blinden te verzachten door goede vakopleiding, door aan blinden een Bijbel in blindenschrift te verschaffen. Voorts wordt aan ieder lid eens per week een omroepgids verstrekt eveneens in blindenschrift. Daar do Ned. Chr. Blindenbond een ve.r- eeniging is, welke geheel op de milddadig heid van het publiek is aangewezen, wekte spr. op, om dit zoo sympathieke werk door gebed en gave te steunen. De vereenigingen, bovengenoemd, droegen daarna het hare er toe bij, om den avond een aantrekkelijk, karakter te geven. IJZER GESTOLEN Bij de politie werd aangifte gedaajn, dat .'an de vuilnisbelt een partij ijzer is gesto len. De politie stelt een onderzoek in. KOUDEKERK a.d. RIJN Ds v. d. Bosch spreekt over „Het Geweten" Een bijzonder leerzame avond In de Ned. Herv. Kerk hield Ds. v. d. Bosch uit Den Haag voor een goed ge vuld kerkgebouw een lezing over „Het Geweten". Spr. ging achtereenvolgens het ontstaan van het geweten, zijn wezen en werking na. Het geweten is ons ingeschapen door God. Maar daar om is het nog niet de stem van God in ons. God spreekt tot ons door zijn Woord, zijn wet. En nu is het geweten de klankbodem, waartegen Gods Woord resonneert, het kompas, dat ons den weg wijst, de manometer, die ons waar schuwt. Dat het geweten niet vereenzelvigd mag worden met Gods stem in ons, toont spr. heel duidelijk aan door het geweten van een kannibaal te stellen tegenover dat van een Christen. De eerste acht menscheneten en koppensnellen iets goeds en iets aanbe velenswaardigs uit godsdienstig oogpunt, de tweede bestempelt het als een afschu welijke misdaad. Door de zonde is het ge weten in zijn werking gestoord; is het kom pas gaan afwijzen. Het zou alléén goed werken, wanneer wij volkomen Gods wil zouden kennen, onze eigen dwalingen vol komen zoudien kunnen doorgronden en ons eigen gedrag volkomen zouden kunne.i toetsen aan Gods wil. Uit Bijbel, lectuur en dingen uit het da- gelijksch leven wordt dit alles levendig en klaar toegelicht en geïllustreerd. In het tweede deel van zijn lezing han deldc spr. over de werking van het geweten. Deze werking toont zich pas zoodlra de mensch zich zondaar, schuldige gevoelt. DE PRACTISCHE HUISVROUW Het nummer van Vrijdag 1 April Uit den inhoud: Paschen in de keuken. Gehaakt meisjeskapje, Hand-arbeid, De glimlach, Echtgenooten van groote staatslieden. Huishoudelijke wenken, en vele verrassingen uit onze mode- afdeelingen met tal van Paasch-aan- biedingen .eaere veertien dagen wordt de P. H. (Practische Huisvrouw) door de post gratis bij u thuisbezorgd. Laat het uw lijfblad zijn! VROOM DREESMAM LEIDEN Dan komt het geweten met zijn aanklacht, het wordit niet alleen aanklager, maajr velt ook vonnis, het wordt rechter over ons. Die slem komt niet tot rost, totdat wij onze schuld beleden bobben en vergeving heb ben ontvangen. Aangrijpend schilderde spr. de verontrustende werking van het geweten in het leven van Paulus, die zich den groot sten aller zondaren noemde, omdiat hij de Gemeente Gods vervolgd had; ook in het leven van Herodes, die Jezus vreesde, om dat hij in Hem den uit .den diood terugge keerden Johannes de Dooper zag. Vandaar zijn vragen om Jezus te zien, vandaar zijn bespotten van Jezus, toen hij zag- dat het Johannes niét was. Ook in het leven van Macbeth en van Judas. Spr. ging na de pogingen, die aangewend worden, om het geweten tot zwijgen te brengien, door b.\ ineens vromer te worden, of bijzonder wel willend jegens zijn omgeving; om maar die één zonde niet te behoeven te belijden. Hoe het dan wel lukt, die stem voor een poos tot zwijgen te brengen, maar hoe soms door een onbeteekeraenjdie kleinigheid het geweten met verdubbelde kracht ontwaakt, zooals b.v. in de geschiedenis van de kraanvogels an Ibycus. Deze geheele beschouwing, met vuur en vaart voorgedragen en met tallooze voor beelden uit Bijbel, lectuur en dagelijksch leven geïllustreerd, maakte grooten indruk op het in spanning luisterend gehoor- In zonderheid, waar spr. het geweten dat als aanklager en rechter optreedt, stelde tegen over het Kruis van Golgotha, diat ons spreekt van genade, verzoening en ver geving; en hij zijn ademloos luisterend ge- boor stelde bij het lijk van Judas en daarbij herinnerde aan den tekst: Dwaalt niet; God laat zich niet bespotten, en daarna bij het Kruis van Golgotha, waarboven ge schreven kon zijn: Zoover het West verwij derd is van 't Oosten, heeft hij de schuld en zonden van ons weggedaan. INBREKERS AAN HET WERK Hedennacht hebben ongewenschte gas ten een bezoek gebracht aan de woningen ran de veehouders K. R. en M. v. d. P. in de Hondsdijk alhier. Behalve dat bij bei den de kasten en laden waren doorsnuffeld hadden de daders bij laatstgenoemde de rijwielen buiten gezet en de banden laten leegloopen, blijkbaar met de bedoeling om bij ontdekking een plotselinge achtervol ging te verijdelen. Het is de daders waar schijnlijk alleen om geld te doen geweest- want er wordt niets vermist. De burgemeester heeft persoonlijk met den gemeente-veldwachter hedenmorgen een onderzoek ingesteld. LISSE ZILVEREN AMBTSJUBILEUM DS G. TICHELAAR Een zeer hartelijke huldiging Ter gelegenheid van het' zilveren ambtsjubileum van Ds. G. Tichelaar, pred. der Ned. Herv. Gemeente te Lisse, werd Woensdagavond in gebouw „Reho- both" alhier een zeer drukbezochte re ceptie gehouden. Onder de talrijke aanwezigen werden o.a. opgemerkt Ds. Chr. Eerhardi* van Hillegom, consulent der gemeente te Lis6e, met leden den kerkeraad te Hillegom; Ds. G. J. Streeder van Leiderdorp, met den kerke raad; de heer I. C. Baas van Hillegom, gods dienstonderwijzer; Ds. de Vrie6 van Nieuw- Vennep; Ds. J. v. Noort van Noordwijker- houv; de heer C. v. d. Meer van Abbenes, godsdienstonderwijzer; Dr. Th. Ruys Jr., Geref. pred. te Li6se. De burgerlijke gemeente was vertegen woordigd door Dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen en wethouder G. Tromp. Oim. 8 uur trad Ds. G. Tichelaar met zijn echtgenoote en familieleden de fraai versier de zaal binnen. De aanwezigen verhieven zich van hun zitplaatsen en hieven aan den dankpsalm, P6akn 103 1. Ds. Eer hardt, van Hillegom, die als consulent dezen avond de leiding had, richt te zich tot den jubilaris namens de gemeente en zeide, dat er groote vreugde leeft' op de zen dag in het hart der gemeente. Wij wil len dezen avond iets van het glanzend feest- lidht lateh zien. Het' bekende woord „Tot hiertoe heeft de Heere ons geholpen" is thans geen vrome phrase doch heeft een echte diepe klank. De zware schaduwen van de laatste jaren geven te meerder glans aan de vreugde van dezen avond. Boven alles brengt spr. dank aan God, die in U, geachte jubilaris, zooveel heeft geschonken aan onze Ned. Herv. Kerk en aan de gemeente van Lisse in het bijzonder. God sierde u met een helderen geest, critischen blik, ruim hart en een kin derlijk geloof. Spr. schelste den jubilaris als een trouw zieleJierder, wiens woord aan ziekbed en graf zoovelen tot verma ning en troost is geweest. Ds. Eerhardt betrok ten slott'e ook mevr. Tichelaar in zijn woord van gelukwensch en wees op haar groote liefde en werkzaamheid tot in het midden der gemeente. Namens den kerkeraad werd het woord gevoerd door ouderling D. S c h r i e r. Deze richtte zich in een trouw en gemoedelijk woord tot den jubileerenden predikant en sprak de wensch uit, dat God hem nog vele jaren sterken en schragen moge en hem tot rijken zegen moge stellen in het midden der gemeente. Namens kerkeraad, kerkvoogden, notabelen en kiescollege bood spr. een praich vige klok aan. Daarna was het woord aan baron van Wijnbergen, burgemeester van Lisse. Het was spr. een bijzonder genoegen met zijn echtgenoote tegenwoordig te mogen zijn, doch hij was er zich van bewust hier vooral ook ambtenlijk ve zijn met wethou der Tromp. Weth. Warmerdam was wegens ziele te verhinderd, dodh met het hart aan wezig. Burgemeester van Wijnbergen wees er op, dat het ambtelijk werk hem vele keeren in aanraking brengt' met Ds. Tiche laar. Dankbaar mag spr. gewagen van een goede en prettige samenwerking. Namens het gemeentebestuur bracht 6pr. de harte lijke gelukwenschen over en wenschte den jubilaris toe vooraan te mogen svaan in het belijden van den Goddelijken Heer en Meester. Namens den Ring Noordwijk voerde Ds. Jansen Schoonhoven het woord, die den jubilaris schetste als een harte lijke en meelevende collega. Het is thans voor u een hoogtepunt' en een keerpunt. Moge Gods glans het begin en het eind Ivan uw loopbaan overstralen. Vervolgens werd het woord gevoerd door Ds. de Lange van Wilsutm, de eerste ge meente van Ds. Tichelaar; door Ds. S tree- de r van Leiderdorp, een latere standplaats. Beide spr. getuigden van een zegenrij- arbeid van den jubilaris in deze ge meenten. Hierna voerde het woord Dr. Th. Ruys J r., Geref. pred. te Lisse. Door Dr. Ruys werd er op gewezen dat. hoewel de jubilaris en hij arbeiden in verschillende kerkforma- tks, toch beiden in dienst zijn van eenzelf den Koning. Beiden betreuren we de kerke lijke muren, doch laten we samen mogen houwen aan den muur van het geestelijk Jeruzalem. Ds. Eerhardt dankte alle sprekers, in het bijzonder burgemeester van Wijnbergen en Dr. Ruys voor de woorden die gesproken «verden. Ds. H. Bakker, van Amsterdam, zwager an den jubilaris, sprak een persoonlijk voord en schetste den jubilaris tevens als een werker in de studeerkamer. Ten slotte dankte Ds. Tichelaar In een tijn gevoeld dankwoord voor alle goede den van vele personen en de talrijke blijken van medeleven van alle vereenigin gen. Boven alles dankte spr. God, Die zoo onuitsprekelijk veel zegen heeft geschonken op zijn levensweg. Ds. Eerhardt eindigde met een slotwoord, waarna gelegenheid gegeven werd den jubi laris en zijn echtgenoote persoonlijk de hand te drukken. NOORDWIJK GESLAAGD De dames G. Hoek, H. v. Spanje en B. v. d. Weyden, leerlingen van de eerw. zusters der R.K. Meisjesschool, slaagden te- Den Haag voor het diploma typiste. VOETBAL Zaterdagmiddag speelt Noordwijk I tegen Katwijk I. NOORDWIJK AAN ZEE BENOEMING De heer J. Vink, onderwijzer aan de Ned. OEGSTGEEST N.C.R. V.-FILM-AV OND Ook in Oegstgeest werd gisteravond een N.C.R.V.-filmavond gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. Bij ontstente nis van Ds. Jansen Schoonhoven werd de bijeenkomst geopend door Ds. J. Streefland die na allen hartelijk welkom geheeten te hebben een uiteenzetting gaf van de be teekenis die de Ned. Chr. Radio Vereen* heeft voor alle Christelijke Nederlanders. Hij drong qr op aan, om deze dienende instelling, gezamenlijk, onverschillig van welke richting men zij, de noodige steun' te verleenen. Hierna vond de vertooning plaats. De hèer A. M. Verschoor sprak een slot»' woord. DIEFSTAL Door de politie werd proces-verbaal op- gemaakt tegen de werkster M. H. uit Kat wijk, wegens diefstal van zilveren lepel- OORSCHOTEN Ambachtsteekenschool Openbare les en tentoonstelling Gisteravond had de openbare les plaats van de Ambachtsteeke-nschool in de voorrn* openbare lagere school alhier. Gelukkig be-" stond dit jaar van de zöjde der ouders groo- tere belangstelling dan voorheen wel eend het geval was. Onder de vele belangstellen den werden voorts opgemerkt burgemeester; Berkhout, kapelaan Perquin. wethouder C, Eggink en het raadslid W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck v. d. Qye. De heer Scheer gaf in de afdeeling bouw kundig teekenen een verklaring van de ge volgde opleiding, teekeningen en werkstuk jes, waarna de heer De Water in de afdee ling hand teekenen en schilderen aan del hand van opgehangen teekeningen en schil derwerken, het werken en het gegeven on derwijs verklaarde. Vervolgens werd aan de leerlingen P. v« Wissen. L. den Hollander, A. die Graaff en C. Kriek een prijs uitgereikt ivoor het ver vaardigen van een werkstuk. Voor 't trouw bezoeken van de lessen ontvingen P. Zuider duin, D. Duivenvoorde, Warmenhoven, C. Verstoep en J. v. d. Berg een prijs, waarna burgemeester Berkhout er zijn vreugde over uitsprak dat alles er zoo venzorgd uitzag. Spr. stelde het op prijs dat in deze gemeente gelegenheid bestaat zich vakkundig te be kwamen. Hij wekte allen op deze instelling te steunen. Aan de leerlingen H. v. d. Burg, J. Koks hoorn en J. Zoetemelk werd een diploma uitgereikt voor het met vrucht beëindigen van den 5-jarigen cursus. De tentoonstelling is ook heden(Dondeitdlag) avond van 79 uur geopend. AANRIJDING Dinsdagmiddag heeft op het kruispunt Leidscheweg-Schoolstraat-Gebrs. Treubstraat een aanrijding plaats gehad tusschen den wielrijder C. A. K. en een auto, bestuurd door J. II. K. verleende aan de auto geen voorrang, maar reed door, inplaats van te wachten achter een aldaar geparkeerde auto, K. kreeg een hoofdwond en is door Dr. C. .Ti Kerkhof, naar wien hij was gebracht, ver bonden. EEN ZANDRUITER Dinsdagavond is weer eens een vracht auto met aanhangwagen de trambaan opge reden Ibij de tramhalte Burgem. Vernède- park. Met behulp van eenige menschen werd de auto met veel moeite nog juist bijtijds uit het spoor verwijderd, toen de tram aan kwam. De richtingpijl schijnt bij avond niet goed zichtbaar te zijn voor de bestuurders. BENOEMING De volontair bij de politie G C. Klaij is met ingang van 18 April benoemd bij "de politie te Leiden. AANRIJDINGEN Gistermorgen werd H. Overdevest, uit Wassenaar, op de Papelaan met zijn Jrie- wielige bakfiets aangereden door een auto. De bestuurder, die doorreed, bleef onbekend. O., die zajn bakfiets, met eieren en boter had beladen, had nogal veel materieels schade. De marechaussee uit Wassenaar heeft de zaak in onderzoek. KERKNIEUWS CATECHISATIE VOOR SCHIPPERSKINDEREN Het Comité van Schippers-ouderlingen van de Geref. Kerken binnen Rotterdam ver zoekt ons het volgende op te nemen; Aan de Schippers, leden der Geref. Kerk. Wanneer gij te Rotterdam ligplaats hebt, zendt dan uw kinderen naar de Catechisatie, welke gehouden wordt, iederen Zondag een kwartier na afloop van de morgen-Gods dienstoefening, aan de volgende plaatsen: te Kralingen ten huize van Ds F. A, den Boeft, Voorschoterlaan 49; te Rotter dam N'euwe Zuiderkerk, Wes'zeedijk; te Delfshaven Kerk Duyststraat, ingang Passerelstraat 48: te Feyenoord Kerk aan de Prins Hendriklaan: te Katendrechl Kerk aan het Putscheplein; te Charlois Kerk Boergoenschevliet. Aan al deze Catechisaties wordt onderwij3 gegeven volgens het Rooster voor schippers- catechisatie, door Deputaten vastgesteld. t

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7