IHeuuie jCriitsdjr (Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Schutsluis te Vreeswijk opengesteld Grootsch werk voltooid abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j cl. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 WOENSDAG 23 MAART 1938 18e Jaargang aöbertentieprijjm: Van tot 5 regels M?1/* Elke regel meer 0.22 Vj Ingezonden Mededeeljngen van 1—5 regels *-• 2-30 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan '1 bureau woxdt berekend 0,10 No- 6350 GEVAARLIJKE TAAL Men kan ons niet verwijten, dat wij paatig veel belangstelling bewijzen aan rle woo r d e n onzer z.g. nationaal-sociaiis- ten; de reden is deze, dat voor hun daden hier weinig te vreezen valt. Geheel te juis ter tijd is in ons land een nationaal be wustzijn ontwaakt, dat nationale tweespalt bij voorbaat uitdrijft. De Friezen denken niet aan de Zeeuwen als een rechtelooze minderheid te beschouwen en de Hollan ders zeggen niet tegen de Limburgers: Gij hebt geen deel aan Oranje. Het is dus ook ondenkbaar, dat zich een (volksgroep van eenige beteekenis zou kun nen vormen, die op eigen kracht of met yreemde hulp een onnationaal regiem zou kunnen invoeren. De „volksgenooten"' jvaarvan de N.S.B. droomt bestaan alleen in de geachte verbeelding van enkele fan- Jasten. Spreek er dus niet te veel over. Echter, zelfs iemand, dien men niet ern stig neemt, kan gevaarlijke dingen zeggen. •En gevaarlijk waren de vragen, welke Mr. Van Vessem met spoed, inzond bij den Pre Bident der Eerste Kamer en waarvan zijn lijfblad ietwat voorbarig verklaarde, dat ze aan de Regeering gesteld waren. Men kan met volle vertrouwen aan den yoorzitter der Eerste Kamer overlaten om te beoordeelen, wat onze nationale waar digheid al dan niet gedoogt, en volgens zijn overtuiging gingen de ingediende vra gen over de schreef en hij zond ze dus niet door. Hierover zal de N.S.B. wel het noodigc kabaal maken, doch wie de vragen even nauwkeurig vergelijkt met de radiorede yan Minister Colijn, zal aanstonds consta- teeren, dat ze gebaseerd waren op een aan merkelijke vervalsching van Colijns bedoe ling; dientengevolge een onnationale strek king kregen en derhalve ontoelaatbaar waren. Dat de N.S.B. hieraan misschien in rechtheid twijfelt, vindt zijn oorzaak in het feit, dat men zich zelf geoefend heeft in onnationaal denken en spreken; maar zóó is het Nederlandsche volk niet. In deze dagen toont de N.S.B. wel dui delijk zijn anti-nationale karakter. Naast de vragen van Mr. Van Vessem staat de reis van den haast vergeten leider naar Duisburg, die daar juist nu 500 ka meraden toesprak en die erg boos was toen hij bij zijn terugkeer in Nederland aai grens nauwgezet gevisiteerd werd; toch alleszins in de rede ligt. De boosheid heeft een zoodanige maxi male hoogte bereikt, dat het weekblad der partij in heftige verontwaardiging Minis ter Goseling van alles de schuld geeft en schrijft: „Of is deze minister zich aan het oefe nen om straks de rol van den Nederland- pchen Schuschnigg te spelen?" Het is werkelijk te veel eer, maar onwil lekeurig stelt men hier de wedervraag: „Heeft de redenaar in Duisburg meege deeld, dat hij het voorbeeld van Seyss Inquart zal volgen, zoodra hij daarvoor de kans en de moed krijgt?" Dreigt dat gevaar? Geenszins; maar men mag niet over alles zwijgen. Er zijn gren- WEINIG-ZEGGEND PROTEST Een twee-en-twintig tal geleerden en mannen .van gezag, in 't algemeen van liberalen huize, heeft een. „protest" inge diend tegen het voorontwerp van wet van minister Romme, inzake „een verbod van arbeid van de gehuwde vrouw als zoodanig ter wille van de bescherming van het gezin". Dit protest lijkt ons uitermate zwak, en .wel om twee redenen. De eerste ligt buiten het protest. Wij zouden het verstaan, indien, vooral uit deze kringen principieel bezwaar werd ge maakt tegen overheidsbemoeiing op dit terrein. Daar zou over te praten zijn; maar tegen deze uitspraak van den Minister keert zich het verzet niet-. Daarover wordt geen woord gezegd. Dit is opvallend en dient vastgelegd te worden. Het protest beweegt zich uitsluitend op praktisch gebied. De 22 zijn het niet eens met den Minister, dat het gezin schade lijdt, doordat de gehuwde vrouw zich aan haar natuurlijke taak onttrekt, de gezins verzorging verwaarloost of aan anderen overlaat. Tegen dit laatste voere men nu niet aan, dat zulks vaak harde sociale noodzaak is, Want aan die gevallen denkt wèl de Minis ter, maar deze 22 opposanten niet; zij wil len in 't algemeen betoogen, gelijk het aan het slot heet, dat de voorgestelde regeling „het verantwoordelijkheidsgevoel van man en vrouw zal verzwakken" en „in het overgroote deel der gevallen het ge- zinsbelang niet zal bevorderen doch in tegendeel schaden". In vele gevallen; ja, waarlijk, de 22 komen uitsluitend met „gevallen"; de algemeene regel blijft onbesproken, men geeft niet meer dan een opsomming van gevallen, dat bepaalde gezinnen financieel gebaat kunnen zijn met loonarbeid der gehuwde vrouw Een Nationaal Weerbaarheidsgeschenk MAAR aanleiding van het dezer dagen geopperde denkbeeld inzake bijeenbrenging van gelden voor een nationaal weerbaarheidsge schenk, wordt ons medegedeeld, dat de initiatiefnemers zich in verbinding hebben gesteld met de Vereeniging voor Nationale Veiligheid, welke ver eeniging in beginsel bereid is aan de verwezenlijking van dit denkbeeld leiding te geven. Tal van gevallen, zeggen de 22: een ge zin zonder kinderen, of waar deze groot zijn; een extra-knappe vrouw, die Iwee taken tegelijk kan vervullen; een dubbel inkomen, dat een huwelijk of betere oplei ding der kinderen mogelijk maakt; een gehuwde vrouw, die in arbeid buitenshuis meer bevrediging vindt dan in het vervul len van een gezinstaak. En vergeel ook niet, zeggen deze heeren, dat er huisvrou wen zijn, die nooit buiten de deur komen en nochtans de keuken, de kamer en de kinderen verwaarloozen. Eerlijk gezegd lijkt ons dit laatste argu ment infra dignitatem voor de 22 opposan ten en ook de andere vermogen geen in druk op ons te maken: ze raken in geen enkel opzicht de grondstelling van den minister, dat het gezin er onder lijdt, wan neer de vrouw zich aan haar natuurlijke taak onttrekt. De heeren 22 hebben tal van gevallen op gesomd, maar aan het normale, aan het alledaagsche, aan het gezin van de ge- wenschte formatie hebben ze niet gedacht; hun voorbeelden zijn vele, maar het zijn abnormale gevallen. Zij erkennen, zoo schrijven zij, „dat in vele gevallen de om standigheid, dat de vrouw buitenshuis ar beidt, een factor kan zijn, die strekt tot benadeeling van het gezinsbelang", doch zij praten er gauw overheen. En zij hadden, na die erkenning moeten zeggen: „Terecht gaat de Minister uit van normale verhoudingen en voor abnormale gevallen schept hij uitzonderingsbepalin gen"; dan was dit weinig-zeggend pro test achterwege gebleven. Fransche financieele ontwerpen Door de Kamer aanvaard Dekking van de franc vermindert niet, zegt Blum De Fransche Kamer heeft gisteravond met 343 tegen 2-43 stemmen aangenomen het wetso -twerp inzake de verhooging van het maximum aan voorschotten met frs. ö.OOO.O'JO.OOO, dat de schatkist bij de Banque de France kan opnemen. Een tweede ont werp betreffende de storting van de winst van de egalisatiekas in de autonomekas voor de nationale defensie werd met 379 tegen 137 stemmen aangenomen. Zooals men weet, was de Fransche Re- geering eerst van plan een groote leening aan te gaan, doch deze plannen liepen spaak door den loop der internationale ge beurtenissen welke groote spanning teweeg brachten. Er moest dus naar andere maat regelen worden uitgezien om de schatkist te helpen. Blum1 heeft er qu dit op gevon den: aan de pasopgerichte kas voor natio nale defensie wordt een bedrag van fra. 5 milliard ter beschikking gesteld, waardoor zij met het plaatsen der leeningen het ge schikte tijdstip kan afwachten, zonder een regeling te moeten treffen ten laste der schatkist. Deze eerste storting zal geschie den uit de winst, die het stabilisatiefonds sedert de oprichting heeft behaald, zoodat het fonds niet van het bed/rag waarover het de beschikking kreeg en dat frs. 10 milli ard bedraagt, wordt beroofd. De in de defensiokas gestorte bedragen wordien gebruikt tot financiering der wer ken voor de landsverdediging. Het totaal der leeningen, dat. de kas in 1938 mag opnemen en op 11.218.500.000 frs. is vastgesteld, wordt verminderd met de bovengenoemde eerste storting. Het tweede wetsontwerp voorziet in de verhooging van het voorschot van de Bank van Frankrijk aan de schatkist ten bedrage van 5 milliard francs waardoor het maxi mum-voorschot op 37 milliard wordt ge bracht. In de Kamer heeft Blum ter verdedi ging vam de beide ontwerpen opgemerkt, dat deze maatregelen de dekking van de franc geen centime doen verminderen. Ver scheidene leden van de oppositie wezen op de inflationistische gevaren van deze ont- w erpen. De Kamer sloeg deze waarschuwing in den wind en -nam de ontwerpen aan. Vandaag zal de Senaat de ontwerpen be handelen. Worden deze verworpen, dan zal het ministerie Blum waarschijnlijk aftreden. De kansen op een -nationaal kabinet worden dan weer grooter. Het politievaartuig „Nautilus" van de Ned. Marine vertrok gister uit Den Helder naar de Spaansche wateren, teneinde daar gedurende ongeveer rJ"'- maanden con- vooidiensten te verrichten, 't Vertrek uit de haven BELGISCH-NEDERLANDSCHE BETREKKINGEN Besprekingen in de Belgische Kamer Bij de debatten over de buiterJandsdhe politiek in de Belgische Kamer heeft de heer Joris gesproken over de Belgisch-Ned-er- landsche betrekkingen, waarbij hij herinner de aan de recente verklaringen van minister P a t ij n en zich verwonderde over den om mekeer in de politiek van Nederland. Voortgaande besprak hij de belangen van de Antrwerpscbe haven en het probleem der Rijnsoheepvaart. Het zou hem verheugen, wanneer een algemeene oplossing tot stand zou kunnen worden gebracht voor de schillende kwesties, die de beide landen in teresseeren. Het zou voorts, aldus ging spr. verder, voor België nuttig zijn, wanneer het een vertegenwoordiging in het rechtsche Spanje bezat. Joris eindigde zijn rede met goedkeuring te hechten aan de door de geering gevolgde buitenlandsche politiek. De volgende spreker, carton de Wiart, is van meening, dat de atmosfeer gunstig b voor een vriendschappelijke hervatting var het Nederlandsoh-Belgische probleem. Op economisch gebied vult de handel van elk der Belangrijke verbetering voor het scheepvaartverkeer LJ EDENMIDD AG is de dubbele schutsluis te Vreeswijk met het aansluitende kanaalvak tot den Vaart- sohen Rijn benoorden Jutfaas, voor de scheepvaart opengesteld. Een millióe- nenwerk dat deel uitmaakt van de wer ken tot verbetering van den scheep vaartweg van Amsterdam naar den Bo- ven-Rijn (AmsterdamRijnkanaal) is hiermede tot stand gekomen. Als twee machtige triumphbogen rijzen te Vrees wijk de sluizen omhoog. Op verren af stand kan men deze machtige werken waarnemen. Het geheel vormt een waardig monument van Hollands tech nische vaardigheid en vernuft De hoofdingenieur-directeur in de Direc tie Utrecht van Rijkswaterstaat, ontving te Vreeswijk Dinsdagmiddag de persvertegen woordigers en heeft enkele bijzonderheden medegedeeld in verband met de ingebruik stelling van de sluizen. Verschillende malen er reeds ook door ons over deze enorme werken, die millioenen gekost heb ben, geschreven. Maar 't is goed als men nu toch het resultaat verneemt van een jaren lange arbeid welke bekostigd werd uit Rijksmiddelen. Dat Vreeswijk als dorp er niet op vooruitgaat, hebben wij enkele maanden geleden nog geschreven. Dat is dan de eenige schaduwzijde van deze be langrijke aanwinst, hoewel de deskundigen van Waterstaat het daarover nog niet eens zijn. „Dat zal nog wel meeloopen", zeide ons :n der ingenieurs. De deuren rijzen Het is een indrukwekkend schouwspel, het ophalen van de sluisdeuren. Elke deur heeft een gewicht van 160.000 kilo. Onstui mig slaan de golven omhoog als de deuren omhoog rijzen, hoog boven in de machine kamers daveren motoren en draaien rade- dat alles slechts tengevolge van een handle-omhaal van den sluiswachter in het modern ingerichte huisje. De aesthetische verzorging was in handen an Ing. Scheffer te Amsterdam, de sluis-, deuren zijn een product van de werf Gusto te Schiedam, de machines .werden geleverd door Machinefabriek „Jaffa" te Utrecht, ter wijl Smit te Slikkerveer de electrische in stallaties vervaardigde. Zeer vele technici hebben aan dit grootsche werk medewerking verleend. Wij noemen slechts hoofd-inge- nieur J. P. Josephus Jitta, Ingenieur C. de Groot en Ingenieur J. Bekkering Vinkers. Geen wonder dat reeds gisterenmiddag vele belangstellenden naar de sluizen ge komen waren om het interessante in wer king zijn, gade te slaan. Wij twijfelen dan ook niet of velen zullen in de komende maanden eens naar Vrees wijk gaan. Vooral voor scholen is dit een leerzame excursie. Zoo gezien zal het met het „afsterven van Vreeswijk" nog wel mee vallen. Dat er veel door de ingebruikstelling van de sluizen in Vreeswijk veranderd is. laat zich denken. De ingebruikstelling Zonder fanfares, zonder toespraken, zon der complimenten, zonder officieele begroe tingen of ontvangsten, zijn hedenmiddag de sluizen opengesteld. Zooals een eenvoudig winkelier zonder veel reclame een werke lijk mooi zaakje opent dat zichzelf reeds aanprijst, zoo vond de opening van dit sluiswerk plaats. Typisch Hollandsch. maar ook beteekenisvol. Het doet je als Nederlander goed een dergelijk werk te bezichtigen, een werk dat het grootste van Europa genoemd mag worden. Hier aanschouwt men een resultaat van ingenieus denkvermogen en knappe technische vaardigheid. Beschrijving der kunstwerken De dubbele schutsluis te Vreeswijk vormt met de schutsluizen te Wijk bij Duurstede, Ravenswaay en Tiel wel de belangrijkste kunstwerken van de beschreven kanaahver- ken. Elk der beide schutsluizen te Vrees wijk heeft een breedte van 18 M. en een schutlengte van 225 M. De beide sluizen zijn voorzien van hefdeuren, welke worden be wogen door gelijkstroommotoren van 85 P.K. De vulling en lediging van de kolken geschiedt door het openen van schuiven in de deuren tot een totale oppervlakte van 36 M3. Elk dezer schuiven wordt bewogen door ©en draaistroommotor van 3 P.K. De schutsluizen zijn van de meest mo derne hulpmiddelen voorzien, waardoor een snelle doorschutting: wordt verzekerd en 't personeel tot een minimum kan worden be perkt Bij het invaren van de voorhavens ziet de schipper door een verlichten ver- keerspijl aangegeven door welke sluis zijn vaartuig zal worden geschut. Overigens kan de dienstdoende beambte van zijn post mei behulo van een luidspreker nadere aanwij zingen aan de schippers verstrekken. Dank zij de lange comfortabele geleidingswerken kunnen alle vaai-tuigen, welke in de eerst volgende schutting worden opgenomen, voor de invaart gereed liggen, zoodat het binnen varen belangrijk minder tijd zal vorderen dan bij de sluizen van het oudere type het geval is. Wordt daarna de hefdeur geslo ten en vervolgens het water in de kolk toe of daaruit afgelaten, dan worden de schip pers door een automatisch welkende si- rene of claxon gewaarschuwd, dat zij bij hun trossen moeten blijven, aangezien het vullen en ledigen van de kolk snel ge De oude Wilhelminasluis te Vreeswijk beide landen den handel van het andere men kan echter bij de onderhandelingen geen kwesties van rassenpolitiek halen. De nage streefde toenadering zou aan beide landen de gelegenheid geven een, zooal niet ge meenschappelijke, dan toch evenwijdige actie te voeren in den zin van den algemee- nen vrede. Nederland en Duitschland Derde Rijk wil voortzetting van de onde vriendschap Het besluit der Ned. regeering lot ver lenging van den eerste-oefeningstijd van de onder wapen zijnde lichting 1938 is voor de „Deutsche Allgemeine Zeitung" aanlei ding te getuigen van de vredelievende ge voelens van het Reioh ten opzichte van Nederland „het land dat gemeend heeft het aanbod van een non-agressiepact of garan ties oaet in overweging te moeten nemen Het blad verzekert, dat Groot-Duitschland de vriendschappelijke betrekkingen met Ne derland wenscht te handhaven, en dat het •niets anders wenscht dan vertrouwen, een ruil van goederen en voortzetting van de oude vriendschap. schiedt. Zelfs bij de hoogste Lekstanden, wanneer de sluizen een waterversohil van rond 6 M. keeren, vordert het vullen of ledi gen van de kolk slechts 8 minuten. Aangezien het schutten te Vreeswijk dag en nacht doorgaat, is voor een goede ver lichting, zoowel van het sluistei-rein als van de aansluitende voorhavens met be hulp van Philora (natrium) lampen zorg gedragen. De uitvoering Met de voorbereiding van den sluisbouw is een aan vans: gemaakt op 29 Maart 1933, toen begonnen werd met het maken van een werkhaven in de uiterwaard, welke werkhaven thans deel uitmaakt van de voorhaven van de sluizen. De bouw van de dubbele schutsluis zelf met den aanleg van de beide voorhavendijken is aanbesteed 16 Mei 1933. Bij den aanleg van de voorhavendijken is gerekend op den mogelijken bouw van een derde schutsluis naast de twee sluizen welke thans zijn gereed gekomen. De kosten van de werken, welke thans in gebruik worden genomen, bedragen, met in begrip van den grondaankoop, rond f 6 millioen. Vermelding verdient ook, behoudens en kele details welke hier te lande niet worden gefabriceerd, dat alle onderdeelen van 't slui zen complex van Nederlandsch fabrikaat zijn. zijn. De scheepvaart De scheepvaart tusschen Amsterdam en de Lek zal voorloopig nog tweemaal moeten schutten en wel te Utrecht en door de nieu we sluizen te Vreeswijk. Door de indienst- stelling van deze nieuwe sluizen met het aansluitend kanaalvak zal echter de scheep vaart reeds belangrijk zijn cebaal, aange zien de bestaande Koninginnensluis te wei nig capaciteit heeft om vooral tijdens het voorkomen van hooge rivierstanden, een vlotte doorschutting mogelijk te maliën. Vaartuigen, welke geen recht op vóórschut ting hebben, moeten hier dikwijls meerdere dagen wachten. Aan opstopping kwam een einde Terwijl de Koninginnensluis een nuttige kolkoppervlakte heeft van rond 6300 M2 welke echter tot de helft wordt vermin derd tijdens het voorkomen van hooge wa terstanden, wanneer in twee trappen moet worden geschut, bieden de beide nieuwe sluizen te zamen oen oppervlakte van 8100 M2. De vorm van de nieuwe sluizen met. de aaneensluitende geleidingswerken is boven dien veel gunstiger voor het spoedig in- en uitvaren van de schutkolk, waarbij nog komt. dat de overige manipulaties aan het schutten verbonden, als gevolg van de vol ledige mechaniseerins der sluis, zeer snel zullen verloopen. Het gevolg van een en ander zal dan ook zijn, dat de opstopping te Vreeswijk, welke jarenlang een ernstige belemmering voor de Amsterdnmsrhe scheepvaart is geweest geheel zal verdwijnen. Om half twee vanmiddag lag het laat ste schip in do oude sluis.Een uur later was de oude sluis geen sluis meer en was de dubbele nieuwe sluis opengesteld VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladert De Eerste Kamer heeft gister de be* grooting van Sociale Zaken aangenomen* De dubbele schutsluis te Vreeswijk meC het aansluitende kanaalvak benoorden Jutfaas, is voor de scheepvaart openge* steld. Prof. Dr Ir J. Goudriaan is thans deff* nitief tot directeur der Spoorwegen be* noemd. De jubileumtentoonstelling van deit schilder Marras Richters te Amsterdam. De herdenking van het 20-jarig bestaart van de Prot. Chr. Mijnwerkersbond. De nationale troepen in Aragon heb* ben bij Huesca een nieuw offensief in* gezet. In Shanghai is de toestand gespanneit tengevolge van den moord op een Ja* panner. De arrestaties in Weenen houden aatU N.V. ANRHEMSCHE HYPOTHEEKBANK1 Verkrijgbaar: 31/2 Pandbrieven a 10l i/2 De hoofdpunten der Britsche politiek Het kabinet weer eenstemmig De Britsche bladen van alle richtingen melden, dat tusschen de Britsche Minis-, ters definitieve overeenstemming tot stand schijnt te zijn gekomen ten aanzien van de hoofdpunten der Britsche politiek, welke' als volgt worden opgesomd: 1. Engeland heeft belang bij handha ving van den vrede in de geheele wereld. 2. Vernieuwing van de welomschreven verplichtingen, die Engeland aangegaan, heeft, o.a. tegenover Frankrijk. 3. Handhaving van de dubbelzinnigheid met betrekking tot de verplichtingen ten opzichte van Tsjechoslowakije. 4. Handhaving van de politiek van niet- inmenging in Spanje. 5. Afwachten ten aanzien van Duitscti* land, doch bespoedigen van de Britscti- Italiaansche besprekingen. De bladen vermelden niet alleen een stemmig deze punten, doch ook schijnen de oppositie-organen thans niet meer te gelooven aan de meeningsverschillen, die deze politiek in den boezem van het kabi net zou hebben doen ontstaan. Een garnizoen te Gorkum Crediet van 100.000.voor milita^ir oefenterrein B. en W. van Gorkum hebben thans den gemeenteraad doen toekomen een voorstel betrekking hebbende op de garnizoensuitbrei- ding aldaar met 600 man. Het voorstel houdt in het gratis beschik» baar stellen van een militair oefenterrein ter grootte van 20 H.A. en van magazijnruimte. Tevens wordt een overeenkomst getroffen voor het verplegen van militairen in het zie- kengasthuis en het verleenen van vrij ver voer bij oefeningen aan de troepen over de Merwede met den gemeentelijken veerdienst. Voor het ingereedheid brengen van het oefen terrein (aankoop c.q. onteigening der benoo- digde gronden, egaliseeren van het terrein etc.) wordt een crediet van 1O0.000 uitge trokken. Doodelijk ongeval Onder 700 K.G. beton terecht gekomen Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur had op de N.V. „Schokbeton" te Zwijndrecht een ongeval plaats met doodelijken afloop. De 27-jarige ongehuwde arbeider J. van; Breugel, wonende Lind'tsche Benedendijk 35, alhier, duwde met twee andere arbeiders een lorrie voort, welke geladen was met twee kisten beton. Op een gegeven moment liep de lorrie uit de rails en kreeg van B. een der kisten, waarvan de inhoud ongeveer 700 K.G. beton bedroeg, op het lichaam. Hij bekwam zeer ernstige inwendige kneuzin gen. Onmiddellijk waren de geneesheeren J J. van Luijn en W. G. P. de Raadit tor plaatse, die overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk achtten. Het slachtoffer is daarop per ziekenauto naar het Diacones- senhuis te Dordrecht overgebracht, alwaar; hij in den loop van den middag is over leden. Ir. A. A- MUSSERT VOOR HET HOF Het Gerechtshof te Amsterdam zal op 13 April de strafzaak tegen Ir A. A. M u s - s e r t, leider der N.S.B., verdacht van mis handeling. behandelen. Conform den eisch van het O. M., was Tri Mussert van rechtsvervolging ontslagen. De Rechtbank achtte het beroep op noodweer juist De Officier van Justitie teekende aippèl

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1