llirumr £riitód)f (£oimutl AVANG Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken 't Poolsch-Litausche grens-geschi| Nachtelijke vuurzee te Schiedam gfoonncnuntsprijS: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j Cl Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 59936 DONDERDAG 17 MAART 1938 18e Jaargang aötatttrtiepriÉen: Van 1 tct 5 regels 1.17*/® Elke regel meer022'/» Ingezonden Mededeeljngen van 1-5 regels2.30 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan '1 bureau wordt berekend0.10 N°. 6345 WACHTENDE ARBEID Het leggen van garnizoenen in onder scheiden plaatsen heeft verschillende kan- ien. De militaire belangen, welke er bij be trokken zijn, worden door de regeering en de legerautoriteiten behartigd. Zij beslisten over de noodzakelijkheid van het bouwen yan kazernes en over de plaats, waar zulks zou geschieden. Dat bij de plaatskeuze niet uitsluitend militaire overwegingen gelden, blijkt dui delijk uit de activiteit van gemeentebestu ren om als garnizoensplaats in aanmer king ie komen en uit het feit, dat de re geering met allerlei aanbiedingen rekening hield. De offers, welke stadsbesturen gaar- pe brachtenijibewijzen wel, dat een garni zoen een begeerlijk economisch goed is. Naast de militaire en economische fac toren vragen echter ook zedelijke belangen de volle aandacht. Dat geldt reeds in 't algemeen. Want om als voorbeeld de laatst aangewezen gar nizoensplaats te nemen, het stille stadje Steenwij]*, waar nog resten van wallen en de Van den Cornputsingbl aan vroegere yestingglorie. herinneren; het is duidelijk, dat de inlegering van vele vreemde jonge lieden daar met toeneming van zedelijk gevaar gepaard zal gaan. Gevaren voor lichaam en geest dreigen er echter ook voor de jonge militairen zelf, die het ouderlijk huis voor de kazerne moeten verwisselen. In veel meer plaatsen dan tot heden en voor grooter aantal jonge mannen zal dat straks het geval zijn. Dat hiertegen bizondere maatregelen ge nomen moesten worden is sedert jaren be grepen. De Tehuizen voor Militairen in 't algemeen,'de Christelijke in het bizonder leggen daarvan getuigenis af. Hoeveel daar voor en daarin geofferd en gearbeid is, valt moeilijk te omschrijven. Bizondere dank verdienen de vele huisvaders en huismoe ders, die hier geen hoewel slecht be taald baantje vonden, maar zich een levenstaak schiepen. Zij slaagden er in om door de kracht der liefde leiding te geven en gezag te oefenen zonder te schoolmees teren; zij wisten met geringe hulpmiddelen een huiselijke sfeer te tooveren, welke de militairen bond en bewaarde. Thans worden er vele nieuwe kazernes gebouwd; het is noodzakelijk, het is Chris tenplicht om tegelijkertijd de stichting van Christelijke tehuizen voor militairen ter hand te nemen. De regeering mag hierbij niet lijdelijk en werkeloos toezien. Waar het geld voor ka zernebouw en garnizoeneering vandaan komt, daar moet ook geld te vinden zijn voor stichting en subsidieering van tehui zen. Maar deze wachtende arbeid zal niet sla gen, noch in aanvang, noch in voortgang, wanneer ons Christenvolk zijn dure roe ping tegenover zijn eigen kinderen niet verstaat. VINDT U DAT VEEL? De omstandigheid, dat verschillende so ciaal-democraten der laatste jaren er naar streven zich van de al te scherpe kanten te bevrijden, is nog te weinig algemeen en te onvolkomen, dan dat hier ook de herinnering aan vroegere buitensporigheden geheel zou zijn weggevaagd. Het zal een echt sociaal-democraat niet ge makkelijk vallen zich los te maken van het oude bijgeloof, dat alle hervormingen zijn van socialistische herkomst. En dit oude bijgeloof had nooit zoo welig getierd, wanneer het niet gepaard was ge gaan met een systematische kleineering der sociale zegeningen, door a a d e r en teweeg gebracht. Is het dan wonder dat de sociaal-demo craat van den nieuwen dag, zelfs wanneer hij deel uitmaakt van onzen achtbaren sencat, zich maar moeilijk vinden kan in de Voorstelling, dat een Nedena'.dsch Minis te: geen sociaal-democraat zijnde tal van zegenrijke maatregelen zou hebben ge- hef f en? Toen de heer de Bruyn j 1. Donderdag m de Eerste Kamer wees op de vruchten der spaarregeling, waarvan de iociaal-deonoctatie z,ch ten gevolge van anti -sociale demago gie en kortzichtigheid moedwillig heeft be roofd, en uiteenzette, dat deze regeling n staat komt te staan op 1 m'.'licen, deed de heer de la Bella zijn naam weinig eer aan toen hij hierop de schamele interruptie plaat ste: Vindt U dat veel? De sociaal-democratische afgevaardigde kon namelijk weten, dat de besproken maat regel slechts is een uit de vele, door den tegenwoordigen Minister van Sociale Zaken tot stand gebracht. Tal van maatregelen, die den steuntrek kers ten goede komen, werden de laatste maanden getroffen. Daar is de e x t r a-b ij s 1 a g, gegeven voor werklooze inwonende oude kinderen, een re geling, waarvan de kosten 1.400.000 be dragen. Daar is de verhooging met 30 pCt. van den brands'offentoeslag en de verbete ring van den termijn, waarvoor deze geldt, in totaal kostende 450.000. Daar L de verhoog in g en verrui ming van de steunuitkeeringen, die het Litausch beroep op den volkenbond Diplomatieke stap te Londen LANGS diplomatieken weg heeft het secretariaat van den volkenbond be richt gekregen, dat Litauen voornemens is de grenskwesti met Polen voor den volkenbond te brengen. Litauen heeft de Poolsche regering voorgesteld, dat beide landen afgevaardigden benoemen om de zaak te bespreken. Of Litauen een bijzondere zitting van den raad zal vragen op grond van art. 11 (oorlogsgevaar), dan wel de gewone zitting zal afwachten, zal afhangen van Polens antwoord. In de kringen van den volkenbond ge looft men, dat Litauen, indien Polen een ultimatum zou stellen, of indien zich nieuwe incidenten voordoen, een bijzon dere zitting zal vragen. In het paleis van den Poolschen president te Warschau heeft gisteren een gedachten- wisseling plaats gehad over het Poolsch- Litausche grensincident van 11 dezer, waar bij een Poolsch soldaat werd gedood. Men meent te weten, dat van Poolsche zijde geen nota en zeker geen ultimatum aan Litauen is overhandigd, en men verwondert zich te Warschau over de vreemdsoortige ge ruchten, welke in het buitenland worden verspreid, over de Poolsch-Litausche re- laities. Uit de commentaren der Poolsche regee ring blijkt, dat heit doel der Poolsche poli tiek geen ander is dan klaarheid te brengen in de verhouding tusschen Kaunas en War schau en, zoo mogelijk, normale diploma tieke betrekkingen te vestigen tusschen de beide buurstaten Litausche gezant naar Foreign Office De Litausche gezant te Londen heeft zich naar het Foreign Office begeven, waar hy aan een der hooge ambtenaren het stand punt van zijn regeering met betrekking tot het incident aan de Litausch-Poolsche grens uiteenzette. In officieele kringen wordt vernomen, dat sir. H. Kennard, de Britsche ambassa deur te Warschau, opdracht heeft gekregen met de Poolsche regeering in contact te tre den, teneinde haar de meening van Londen ten aanzien van het conflict kenbaar te maken. Volgens een bericht uit Parijs wordt de ontwikkeling van het Poolsch-Litausche conflict in de Fransche hoofdstad met te meer aandacht gevolgd, omdat volgens be richten uit Berlijn de Poolsche regeering het voornemen zou hebben, tegenover Kau nas dezelfde methoden toe te passen, die Hitler ten aanzien van Oostenryk gevolgd heeft. Het behoeft geen betoog, dat de Fransche regeering op een minnelijke schikking langs diplomatieke weg hoopt. Men spreekt den wensch uit, dat Polen, als bondgenoot van Frankrijk, niet de verantwoordelijkheid voor een nieuwe oorzaak van verwarring op zich zal nemen. De anti-Joodsche terreur in Weenen Paniek maakt zich meester van nazi-tegenstanders Aantal zelfmoorden neemt schrikbarend toe De overtiaaste gelijkschakeling van Oos tenrijk in het groote Rijks-Duitsche staats verband, die officieel reeds is beklonken, al is men nog op allerlei terrein bezig met het treffen der technische voorzieningen, heeft in de kringen der oude nazi-tegenstan ders blijkbaar een paniek ontketend. Wij herinneren hierbij allereerst aan het geval van mevrouw Dollfus s, die eenige dagen geleden met haar beide dochtertjes naar Bratislawa in Tsjechoslowakije is gevlucht, blijkbaar uit beduchtheid, dat haar per soonlijke vrijheid niet meer lang gewaar borgd zou blijven. Mussolini heeft, naar verluidt, zich telefonisch van haar welzijn op de hoogte gesteld, want hij beschouwt zich als een persoonlijk vriend van de fa milie, al is hij tevens in politiek opzicht met Hitier en het Derde Rijk verbonden. Ge ruchten willen, dat mevrouw Dollfuss bin nenkort naar Italië zal gaan, om daar een rustig onderkomen te vinden. Ook na den moord op haar echtgenoot heeft zij, gelijk men zich nog wel zal herinneren, eenigen tijd in de omgeving van de familie Musso lini vertoefd. De zelfmoord van majoor Fey en de zijnen, waarvan wij gisteren reeds gewag maakten, is er een ander voorbeeld van, in welk een geestesstemming verschillende vooraanstaande Oostenrijkers verkeeren. Fey heeft destijds, toen Dollfuss werd neer geschoten, en hij zich eveneens in de bonds- kanselarij bevond, een eenigszins dubieuse rol gespeeld, welke daarmee eindigde dat de moordenaars, aan wie vrijgeleide was beloofd, aan hom rechters werden overge- Rijk op 700.000 komt te staan. Daar is de verhooging der loonen in de werkverschaffing, gelijk die in enkele deelen van ons land en in verschillende plaatsen is ingevoerd. Het zou niet moeilijk vallen op vele be langrijke voorzieningen te wijzen, die voor verschillende andere onderdeelen van 's Ministers beleid werden genomen, doch wij bepalen ons thans tot het terrein van werkverschaffing en steunverleening. Uit een en ander blijkt wel, dat er weinig plaats is voor het geringschattende oordeel uit sociaal-democratischen mond: Vindt U dat veel? Het niet vergeten van genoten weldadig heden is een kunst, die tot dusver in so ciaal-democratischen kring al te weinig be oefening vond. Nu men toch op min of meer ruime schaal bezig is aan het vraagstuk der zelfherziening, zou daarin wellicht kunnen worden betrok ken het vraagstuk van de verhouding tot maatregelen, door anderen tot stand gebracht, leverd. Fey schijnt te hebben ingezien, uat hem onder de nieuwe nazi-regeering dit Duitsche Rijksdag bijeen Vrijdagavond 8 uur ™|™E Berlijn ls officieel afgekondigd, dat de Dnitsche Rijksdag tegen Vrijdagavond acht nor ls bijeengeroe pen. Men verwacht, dat Adolf Hitler alsdan belangrijke verklaringen zal af leggen omtrent Oostenrijk en Tsjecho slowakije, en eventueel ook nopens Spanje. Tevens neemt men aan, dat de Fiihrer zich bij deze gelegenheid tot Italië zal richten, en antwoord zal ge ven op de Britsche en Fransche pro testen. Dat is om 7.40 Amsterdamsche tijd. feit zwaar zou worden aangerekend, en is in wanhoop uit het leven gescheiden. Het nationaal-socialistische blad Tele- graf meldt, dat de fabrikant Reitlinger en zijn dochter zelfmoord hebben gepleegd op zijn bezitting Jenbach. Reitlinger is lan gen tijd voorzitter van den bond van Ti- roolsche industrieelen geweest. Ook Bayer, hoogleeraar aan de univer siteit te Innsbruck, zou met zijn dochter de hand aan zichzelf hebben geslagen. Opzienbarende arrestaties De Weensche correspondent van „Paris Soir" meldt, dat de hoogleeraren prof. Sig- mund F r e u d, vader der psycho-analyse, prof. L o e w i, winnaar van den Nobelprijs en prof. Neuman, die verleden jaar zou hebben geweigerd Hitier te opereeren, gearresteerd zouden zijn. Ook prinses Fan ny von Starhemberg en de bankier Louis Rothschild zouden in arrest ge nomen zijn. De Kaertnerstrasse, het handelskwartier van Weenen en een der drukste verkeers aders van de hoofdstad, is het tooneel ge weest van een anti-semietische agitatie welke herinnert aan de gewelddaden op den Kurfuerstendamm te Berlijn in 1935. Benden in burger gekleede kwajongens met hakenkruis-banden om den arm, mo lesteerden de Israëlietlsche kooplieden, terwijl zij door de straten renden, schreeu wend: „Dood aan de Joden!" Zij sloegen de vensterruiten der joodsche zaken in en schilderden met bruine verf het woord „Joden" op den gevel. Een talrijke menigte menschen die met het uur aangroeide, sloeg het schouwspel lijdzaam gade. Ook de politie bleef passief. Beriohten, als die wij hierboven vermeld den, mogen inderdaad symptomatisch wor den geacht voor den thans in Oostenrijk heerschenden toestand. De periode van over gang, die daar thans wordt doorgemaakt, laat den weg vrij voor de uitoefening van velerlei terreur en willekeur. Tegenstanders van naam van het huidige bewind vragen zich. in arrenmoede af, wat hun van van daag op morgen boven het hoofd kan han gen. Vluchten wordt hun in de meeste ge vallen onmogelijk gemaakt, mede door de scherpe deviezenbepalingen, waardoor zij met een maatschappelijke ruïne worden be dreigd. Het moge waar zijn dat deze revo lutie, zoo men althans dit woord mag bezi gen, een onbloedig verloop heeft gehad, meer en meer gaat zich de groote psychi sche druk en ellende openbaren, waaraan talrijke vooraanstaande personen uit het politieke, sociale en «jponomisohe leven bloot staan. Wie denkt hier niet aan het oude, dreigende woord: „Wee den over wonnenen!" De Rijksmiddelen over Februari Ongeveer dezelfde opbrengsten als vorig jaar In twee maanden f 5 millioen achter bij de raming Omzetbelasting en invoerrechten vallen tegen In Februari hebben de Rijksmid delen opgebracht 33.378.911. tegen 33.355.980,in Febr. 1937. Bij de maandelijksche raming is Febr. j.l. 2.4 millioen achtergebleven. In de eerste twee maanden van het jaar bedroegen de totale ontvangsten 66.719.524 (v.j. 63.720.199), ter wijl geraamd was 71.537.000. Uit deze weinige gegevens kan thans wel definitief de conclusie getrokken worden, dat de raming voor 1938 te hoog is gesteld. Den Minister van Financiën is dat niet kwalijk te nemen. Deze cijfers werden opgesteld tijdens de voorjaarsopleving 1937 en niemand kon vermoeden, dat in September, juist toen de begrooting werd ingediend, het getij geken terd zou zijn. Het is natuurlijk mogelijk, dat in den loop van 1938 meevallers het deficit zullen verkleinen, doch als de slechte inter nationale politieke toestand aanhoudt, met gedeprimeerde beurzen etc. als gevolg, zou met de mogelijkheid van een verder om zich heen grijpen van de nieuwe depressie moeten worden rekening geh'ouden. De achterstand bij de raming over de eer ste twee maanden over 1938 is wel te wijten aan de tegenvallende opbrengsten van de dividend- en t a n t i m e-b e 1 a s t tng, de invoerrechten en de omzetb lasting. Hoewel de dividend- en tantième belasting in Januari en Februari 8 meer gaf den vorig iaar bleef dit middel toch nog ruim 1,4 millioen onder de raming. Dit behoeft vooralsnog geen zorg te baren, want de zomermaanden maken hier alles goed. De rechten op den invoer bleven ca. 2,7 millioen onder de raming. Februar gaf 6,5 millioen (v.j. 6,9 millioen). Ge raamd was ruim 8 millioen. De omzetbelasting heeft in Februari 6,17 millioen opgebracht (v. j. 5,6 mil- lloön). Over twee maanden is er thans een achterstand van 2 millioen bij de raming. In Februari 1937 was de opleving nog in vollen gang. Toen leverden de zegelrech ten 3,9 millioen. Dit bedrag is thans ge halveerd. Het bleef daarmee iets beneden de raming voor één maand. De successierechten leverden 4H millioen. De opbrengst van vorig jaar Fe bruari werd aardoor met 1,2 millioen overtroffen. Voor twee maanden van 1930 is er een meer-ontvangst van 8 ton boven de raming. De overige inkomstenbronnen behoeven weinig commentaar. Zij spreken voor zich zelf: de registratierechten brachten 1,09 millioen in de schatkist (v.j. 1,06 millioen): het statistiekrecht gaf 194.000 (onv.); de couponbelasting 713.000 (v.j. 919.000). accijnzen geven het volgende resul taat te zien: zout 300.424 (v.j. 162.224), lacht 587.741 520.807), wijn 91.178 46.301.—), gedistilleerd 2,1 millioen (oiw.), bier 498.000 (454.000), k e r 4.35 millioen (onv.), tabak 3,04 millioen 2,7 millioen). Rest tenslotte van de zgn. „overige midde len" een ontvangst van 61.862.voor de loodsgelden (v.j. 65.352.hetgeen er op wijst dat ook in de scheepvaart het hoogte punt is gepasseerd. Directe belastingen De opbrengst van de z.gji. kohierbelastingen was tot uit. Februari 41.322.787.(v.j. 38.096.442). Het bedrag van de raming voor het dienstjaar 1938 is 116,4 millioen. Daar van is tot nu toe reeds 35 pet. op het kohier gebracht (y.j. 34^)- Alle belastingen droegen hiertoe bij behalve de grondbelasting, welke V/2 millioen bij vorig jaar ten achter bleef. De inkomsten ten bate van het Verkeers- fonds waren over de eerste twee maanden 2.855.355,62 aan motorrijtuigenbelasting 27.567,50 aan rijwielbelasting. De maand Februari droeg daartoe resp. 1.348.907,13 en 13.892,50 bij. De totale raming voor van deze inkomsten is 31 millioen. HOEVEEL SOLDATEN MOETEN BLIJVEN Het besluit der regeering om de eerst* oefentijd van de dienstplichtigen van de winterploeg lichting 1938, met 5]A maand te Verlengen heeft tot gevolg, dat circa 8000 man infanterie en 400 man van het corps wielrijders, die in October zijn opge komen nog 5y2 maand moeten blijven. Waar begin April de z.g. zomerploeg moet opkomen, n.1. tweederde van de lich ting 1938, zal dan de lcgersterkte, die actief dient een derde grooter zijn dan gewoon. Of de getalsterkte van de lichting die de volgende maand moet opkomen nog op oude basis zal zijn berekend, n.l. 22.000 man, of dat reeds de nieuwe lichting sterkte van 32.000 man wordt opgeroepen is nog niet zeker. Een schade van 30 a 40 duizend gulden Om ongeveer half drie werd hedennacht de brandweer gealarmeerd door den por tier van de Distilleerderij Kuipers aan den Buitenhavenweg te Schiedam, voor een brand in de Houtwolfabriek aan de Buiten havenweg 118 en 120 aldaar. Binnen enkele minuten sloegen reeds de vlammen uit de bovenste van het drie verdiepingen hooge fabriekspand. Toen de brandweer kwam stond het pand in lich ter laaie. Met drie motorspuiten en de groote ma- girusladder was de brandweer spoedig aan het werk met het blusschen. Met 12 stra len werd de steeds feller uitslaande brand bestreden. Een vonkenregen daalde op de panden in de omgeving neer, zoodat de brandweer heel wat werk had om de naas te panden nat te houden. Rechts van het brandende pand is gevestigd de Oliefabriek Holland. Het was van groote beteekenis deze fabriek met zeer brandbaar materiaal te beschermen tegen de steeds feller om zich heen grijpenden brand. Links van de brand is gevestigd de opslagplaats van de graanhandel de Rijn. In pand no. 118 is bovendien nog gevestigd de Hollandsche Veterfabriek, dir. de heer Tim. Ook hier woedde weldra de brand. Het kantoor en de opslagplaats van de Houtwolfabriek brandden geheel uit. Hier wordt de schade van de inventaris, die geheel in de vlam men opging en hoofdzakelijk bestaat uit machinerieën geschat op ruim 30.000. De voorraad houtwol die verbrandde wordt geschat op ruim 500. Te laag verzekerd De eigenaar van de Houtwolfabriek is verzekerd voor 10.000, zoodat de schade buiten de verzekering nog ruim 20.000 is, wat voor dit bedrijf een groote ramp be- teekent Het bedrijf, waar S 4 10 man werkte, is niet tegen bedrijfsschade ver zekerd. De Veterfabriek kreeg in hoofdzaak wa terschade, terwijl van deze fabriek ook de inventaris van het kantoor verloren ging. De schade zal hier ongeveer 10.000 beloo- pen. De panden zijn eigendom van Ir. Har des te Den Haag en deze zijn door ver zekering gedekt. De brandweer onder leiding van Ir. Ai- kema heeft met 14 stralen den brand ge- bluscht en was om half vier in den mor gen de brand volkomen meester. De Burgemeester, Mr. Dr. van Haaren. was op het terrein van den brand aan wezig met den hoofd-inspecteur Blomsma. Een oogenblik dreigde er, door den von kenregen, gevaar voor de smederij van den heer Kuperus op no. 114, die achter zijn smederij een paarden- en koeienstal heeft. De aldaar gestalde dieren werden uit de stallen gehaald. De uitgebrande panden hebben een lengte van ongeveer 20 meter en een diep te van circa 30 meter. Het meest is door dezen brand gedupeerd de firma de Boer, eigenares van de Houtwolfabriek, die in Schiedam woont in de L NieuwstraaL De Scbiedamsche brandweer in actie cm het vuur meester te worden. SCHOENEN VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Mummer bestaat uit TWEE bladen De legering der troepen brengt mee. dat de gebouwën op korten termijn in ge reedheid moeten worden gebracht. De regeling van de steun aan kleine tuinders. De opbrengst der Rijksmiddelen in Januari en Februari blijft 5 millioen gul den beneden de raming. Gisteren is op Woudschoten een con ferentie gehouden van de Centrale voor W erkloozenzorg. In Sneek is na een sensationeele jacht door de stad en over de daken een in breker gearresteerd. Te Schiedam heeft vannacht een felle brand gewoed in een houtwolfabriek. De Chr. Bond van Kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit vergadert in Den Haag. Verschenen is het jaarverslag van „Werkspoor". Uitgifte van nieuwe aan- deelen en obligaties. Morgenavond komt te Berlijn de Duit sche Rijksdag bijeen; men verwacht be langrijke verklaringen van Hitier. Mussolini's rede over de Duitsch-Oos* tenrijksche aaneensluiting De ontwikkeling van het Poolsche Lithausche grensincident. OE DORDRECHTSCHE ONDERLINGE CREDIETVEREENIGING N.V DORDRECHT Groenmarkt 64 Anno 1871 B O U W-C R E D I E T E N EFFECTEN Schoonmaaktijd Alle stoomen is nog geen „Palthen"! Bij lange na niet! „Palthen".. dat is al het extra- vakkundige werk en al de extra-zorg, die alleen een groote fabriek als Palthe aan Uw goed kan besteden. Dat is b.v. het gratis chemisch bijverven van verschoten en uitge beten plaatsen. Dat is b.v. de krimpvrijo behandeling, het motecht maken of onzicht baar stoppen. Kortom.Palthen" dat is het oerdegelijke werk van PALTHE. Neer- lands oudste en grootste fabriek op haar gebied met meer dan 650 arbeiders! is PALTHE-TIJD Ingwersen Co. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de uitvoering van Effectenorders, het Incas- seeren van Coupons en het nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, onder Benrstijd 31207 DOODELIJKE VAL Gistermiddag om vijf uur is de 27-jarige schilder J. Postema uit Groningen bij het verrichten van werkzaamheden aan het ipensio n van v. d. P. op het Heereplein al daar. vermoedelijk doordat hij misstapte, van het twaalf meter hooge dak op straat gevallen. De ongelukkige was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. De man was ongehuwd. DOOR EEN DRAAIORGEL OVERREDEN De 2-jarige S. C. is in de Tiboel Siegen- beekstraat te Leiden met haar autoped spelenderwijze onder een draaiorgel geraakt. De kleine werd op slag gedood. Dr. H. NANNING's Zetpillen tegen Aambeien werken pijnstillend en genezen in korten tijd de ontstoken slijmvliezen. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a fl. 1.50 per doosje van 12 stuks Ck.ra. Fabriek. N V. OEN HAAC. Or. R NANNINC'. Pb»r

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1