K ABO Hoe Maxim Gorki werd vermoord door (banflaviw WOENSDAG 9 MAART 1938 EERSTE BLAD PAG. a NIEUWE KABINETSCRISIS IN FRANKRIJK? Minister Chautemps vraagt verstrekkende volmachten Vandaag valt de beslissing De laatste dagen spant het weer in Frankrijk en de Fransche Iranc bereik* te een nieuw laagterecord op 15.79. Het kabinet heeft herhaaldelijk vergaderd en heeft besloten nicnwe bevoegdheden op financieel en sociaial gebied te ver zoeken. Minister-pres. Chantemps heeft aan de leiders van de socialistische en communistische fracties zijn plannen uiteengezet, welke in de volgende vijf punten kunnen worden samengevat: Ten eerste: Ministerieele stabili teit, verzekerd door een trouwe meer derheid. Ten tweede: Diepgaande finan- cieele hervorming, welke volbracht kan worden dank zij de volmachten. Ten derde: Voorzichtigheid in het rhythme van de sociale hervormingen: o.a. zou het pensioen voor oude arbei ders worden uitgesteld. Ten vierde: Versnelling van de productie door toepassing van de werk week van veertig uur. Ten v ij f d e: Versterking van den socialen vrede, arbeidsconflicten moeten worden geregeld overeenkomstig de wet op verzoening en arbitrage. De Minister-President is van oordeel, dat •deze punten geenszins in strijd zijn met de partij-programma's. Zij schijnen evenwel door socialisten en communisten niet gun stig te zijn ontvangen. De socialisten, die de grootste fractie vormen, doch niet in de regee ring zijn vertegenwoordigd, valt het blijk baar niet gemakkelijk volmachten te ver- leenen aan deze regeering. De Minister-President heeft evenwel de {vertegenwoordigers van socialisten en com munisten niet verheeld, dat, indien hij niet op him medewerking zou kunnen rekenen, hij zich niet langer in staat achtte minister president te blijven en hij onmiddellijk aan president Lebrun het ontslag van het ge- heele kabinet zou moeten aanbieden, zonder de debatten van Donderdag af te wachten. Vandaag zouden de fracties der meerder heid vergadering om haar besluit te nemen. In den Kabinetsraad heeft minister Mar- chandeau uiteengezet, zulks naar aan leiding van de plannen tot vorming van een autonome kas voor de nationale defensie, dat de buitengewone bewapeningsuitgaven, welke reeds in de twee eerste maanden van dit jaar gestegen zijn tot een bedrag van 3 milliard, 150 millioen francs, voor het ge- heele begrootingsjaar een bedrag noodig zullen maken van meer dan 15 milliard. De schatkist zal voor de verdediging der bur gers andere, even belangrijke lasten moeten dragen. Het is noodzakelijk gebleken, dat de minister van Financiën energieke maatrege len neemt ter verzekering van het succes der credietoperaties zoowel als om er ge leidelijk den omvang van te verminderen. Minister Chautemps wees op den plioht der regeering om van het parlement de noodige middelen te eischen voor de uit- voering van haar zware taak. Met alge- meene stemmen werd besloten, dat een ver klaring in dien zin Donderdag a.s. in beide kamers zal worden afgelegd en dat de uit drukkelijke toestemming van het parlement gevraagd zal worden voor de verschillende Noorstellen, die ten doel hebben de uitvoe ring mogelijk te maken van de door den premier en den minister van Financiën uit eengezette maatregelen, die het landsbelang noodzakelijk maakt. De geneesheer Lewin handelde in opdracht van Jagoda Medicijnen, welke een wissen dood veroorzaakten Lewin verklaart: „Ik ben een lafaard" l""VINSDAGMORGEN is in het mon- sterproces te Moskou het ver hoor aangevangen van den vroegeren eersten geneesheer van de kliniek in het Kreml Lewin. Deze bekende aanvankelijk van J a- g o d a opdracht te hebben gekregen den zoon van Maxim Gorki uit den weg te ruimen. Voorts heeft Jagoda hem opge dragen Menzjinkski, den voorganger van Jagoda In de leiding der Gepeoe, te ver moorden. Tot deze daad heeft Jagoda ook den verdachte K a s a k o v, huisdok ter van Menzjinski, met dreigementen gedwongen. Op een vraag van Wysjinski verklaarde Jagoda, dat hij Kasokov voor het eerst hier in de rechtszaal zag. In het verdere verloop van de zitting gaf Jagoda toe, dat hij het uit den weg ruimen van Gorki en Koeibyslev voorbereid heeft. Hij bestreed echter deel te hebben gehad aan den moord op den zoon van Gorki en op Menzjinski. Deze laatste verklaring baarde opzien. De openbare aanklager deed voorlezing van de acten van het vooronderzoek, volgens welke Jagoda zich schuldig had bekend aan den moord op den zoon van Gorki en op Menz jinski. Op de vraag van het O.M.: „Waarom hebt gij tijdens het vooronderzoek andere verklaringen afgelegd dan thans?" ant woordde Jagoda: „Ik verzoek den burgers en het O.M. mij toe te staan op deze vraag het antwoord schuldig te blijven". Hoe Maxim Gorki werd „vermoord" Het verhoor van den beklaagde Lewin, die de geneesheer van Maxim Gorki was en huisarts van Jagoda, nam veel tijd in be a6- In 1933 begon Jagoda Lewin wijs te maken dat Maxim Pesjkof (Gorki's zoon) zijn vader in den weg stond en een slechten in vloed op hem uitoefende. Later zeide Jagoda ronduit, dat Pesjkof een schandelijk mensch was en beslist uit den weg moest worden geruimd. Daarbij moest Lewin een handje helpen. Tegelijkertijd dreigde Jagoda Lewin, dat het hem slecht vergaan zou, als hij Jagoda's verzoek niet inwilligde. Hij, Ja goda, zou dan zoowel Lewin als diens gezin ten gronde richten. Lewin zwichtte toen en begon de moordplannen voor te bereiden. Lewin verklaarde voorts, dat Jagoda hem in de maanden October en November 1933 opdracht gaf, den dood van den toenmali- gen chef van de Gepeoe. Mensjinski, dien Lewin langen tijd behandelde, te bespoedi gen. Lewin stelde daarop voor, ter uitvoe ring van dit snoode plan dr Kasakof erbij te halen, die bij de behandeling van Mens- iinsky een dergelijke combinatie van medi cijnen moest toedienen, dat een doodel'jke afloop onvermijdelijk werd. Maxim Gorki Dr Lewin verklaarde vervolgens, dat tengevolge van zijn misdadig optreden Mensjinsky den 9den Mei 1934 overleed en daags daarna Maxim Pesjkof. Laatstgenoemde, die aan t.b.c. leed, werd door den vroegeren secretaris van Gorki Kroetsjkof (deze staat thans terecht) meegenomen. Men liet hem zich bedrinken en maakte, dat hij aan den oever van een rivier ging slapen, waardoor h\i een long ontsteking opliep. De geneesheeren Lewin en Winogradof behandelden den zieke, het geen den dood tengevolge had. Vervolgens werd Maxim zelf vermoord. Kroetsjkof voerde Gorki van de Krim, waar het warm was, naar Moskou, waar felle koude heerschte. Na een paar dagen werd Gorki ziek en hem werden toen groote hoe veelheden digalis toegediend, zoodat hij overleed. „Ik ben een lafaard" Na dit verhoor stelde de openbare aan klager, Wysjinski, vast, dat Lewin zijn mis dadige handelingen gedurende drie jaren heeft voortgezet. „Wat had gij moeten doen, toen gij op dracht ontvingt. medeplichtige, ja nog meer, organisator van den moord op vooraan staande Sovjet-persoonlijkheden en genieën der Russische literatuur te zijn?" vroeg Wysjinski. „Jagoda ontmaskeren" antwoordde Lewin. Beklaagde verklaarde, dat hij alle mogelijkheden had, om als eerlijk Sov jetburger te handelen en de misdaden van Jagoda te onthullen. „Waarom deedt gij dat dan niet?" vroeg Wys jinski. „Omdat ik een lafaard ben", ant woordde Lewin. Na de pauze bracht de avondzitting gister weinig nieuwe sensaties meer. Andermaal werd veel tijd besteed aan het verhoor van Jagoda en diens secretaris. Eerstgenoemde maakte thans een zeer vermoeiden indruk. Met zachte stem legde hij zijn bekentenis sen af, die in wezen beantwoordden aan de acte van beschuldiging en de verklaringen van Boelanof. Om tien voor tien werd de zitting gister avond gesloten. Hedenmorgen om elf uur zou zij worden hervat. twee en negentig burgemeesters afgetreden Een groot aantal burgemeesters en ge meenteraadsleden in Algarije vragen hun ontslag. Reeds zijn tot nu toe 92 burgemees ters afgetreden, o.a. die van Algiers, Blida en St. Eugene. UIT OOST-INDIE DE INZAMELING VAN HET ALGEMEEN WEERMACHTCOMITE. Het Algemeen Weermacht-comité heeft een officieele mededeeling onvangen, dat de opbrengst van de inzameling, ad 83.032.59, ter beschikking is gesteld van het Ned.-Indische Luchtvaartfonds. ONDERSCHEIDING De vertegenwoordiger in Ned.-Indië van de gemeenschappelijke mijnbouw-mij. Billi- ton, de heer L. A. van Boven, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Generaal Franco op bezoek bij soldaten van het 'nationale legerdie bij den sïrijd om Tecuel werden gewond Boterverbruik in Indië Opmerkelijke daling In importeurskringen te Batavia volgt men, naar het N. v. d. Dag v. N.I. meldt, met; eenige bezorgdheid de dalende lijn van den invoer van boter uit Australië en derland. Terwijl de import in 1935 nog ruim 6.000.000 kilo bedroeg, verminderde deze in 1936 tot 5.500.000 en in 1937 tot 4.500.000 kilo. Deze daling is daarom zoo opmerkelijk, omdat zij niet in overeenstemming is met de stijgende curve van den overigen in voer en van de conjunctuur in 't algemeen. Naar het blad vernam, is de verminder de import te wijten aan de stijgende con sumptie van Indische margarine en andere plantaardige vetten en oliën. Radio-telefoon-verkeer met Ned.-Indië Cijfers over Februari In Februari j.l. werden met Ned.-Indië in totaal 703 gesprekken gevoerd, waarvan 223 in Nederland en 480 in Indië werden aangevraagd. In totaal zijn 115 goedkoope gesprekken ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan der radio-verbinding begre Van de in Nederland aangevraagde ge sprekken hadden 157 betrekking op zake lijke en 66 op familie-aangelegenheden. Voor de in Indië aangevraagde gesprek ken waren deze aantallen 204 en 276. In totaal werden 36 verzamelgesprekken ge voerd. Van huis uit werden 563 gesprekken ge voerd, waarvan 187 in Nederland en 376 Indië werden aangevraagd. In het verkeer van Ned.-Indië met an dere landen via Nederland werden 19 ge sprekken gevoerd, namelijk met Duitsch- land 10, Groot-Brittannië 3, Frankrijk 2, België, Italië, Oostenrijk en Zwitserland elk een. In het verkeer van Malaya met Euro- peesche landen via Nederland werden gesprekken afgewikkeld, namelijk n Groot-Brittannië 16 en met Duitschland Japansche censuur Op brieven nlt Indië Naar aanleiding van een telegram uit Shanghai, meldende, dat de Japansche autoriteiten op het punt zouden staan, cen suur in te stellen op alle brieven van en naar Shanghai, verneemt de redacteur te Bandoeng van de „Javabode", dat van dit voornemen geen bevestiging in Neder- Tndië is ontvangen. Van Nederlandsch-Indië uit wordt alleen de voor de stad Shanghai zelve bestemde correspondentie daarheen geëxpedieerd; voor het eigenlijke China wordt de post langs andere wegen verzonden. Doch al is er dan officieel van Japansche censuur niets bekend, men heeft toch wel het aan zekerheid grenzende vermoeden, dat zulk een oensuur reeds geruimen tijd wordt toegepast en niet alleen te Shanghai, doch overal waar de Japanners de macht in handen hebben; niet op de laatste plaats in Japan zelf. Er zijn teekens, welke daar op wijzen, als bijv. overigens onverklaar bare vertragingen in de expeditie, zoo van binnenkomende als van uitgaande brieven. In Ned.-Indië kan men niets anders doen dan zoowel de binnenkomende als de uit gaande correspondentie zoo snel mogelijk te verzenden naar de op de enveloppes aangegeven adressen, doch of de Japansche militaire autoriteiten ze onderweg willen opvangen of reeds hebben opgevangen, ter censureering, valt buiten de bemoeienis der Nederlandsche post-autoritciten. Wanneer Japan China den oorlog ver klaard had, zou het uitoefenen van mili taire censuur vanzelfsprekend geacht moe ten worden. Thans echter, nu er slechts sprake is van een „incident", valt militaire censuur niet zoo gemakkelijk te motiveeren H. M.'s „FLORES" TE BRISBANE Het departement van Marine heeft be richt ontvangen, dat H. M.'s „Flores" op 7 Maart te Brisbane is aangekomen, waar deze bodem blijft tot 10 Maart a.s. PRIJSVRAAG VAN Dr. PHILIPS Dr. Philips heeft driemaal drie prijzen uitgeloofd van 300.200.en 1Ó0. voor radiohoorspelen in het Maleisch, Soe- daneesch en Javaansch. GEMENGD NIEUWS Explosie in een lucifersfabriek Acht meisjes gewond In de NV. Nationale Lucifersfabriek, gelegen aan de Willem I kade te Weert, heeft zich gistermiddag een ontploffing voorgedaan, waarbij acht meisjes brandwonden opliepen, van wie één zeer ernstige. De explosie had omstreeks vier uur plaats in de completeerafdeeling der fabriek, waar een hoeveelheid licht ontvlambare stoffen tot ontploffing kwam, hetgeen met een hevi- gen slag gepaard ging. Er ontstond een ge weldige vlam, welke zoover uitschoot, dat zelfs enkele meisjes op deze afdeeling werken hoofdzakelijk meisjes die zich op een afstand van acht meter bevonden, nog brandwonden opliepen. In totaal werden acht meisjes gewond. Slechts, één van haar bekwam heel ern stige brandwonden. Een drietal geneesheeren w aanwezig en verbond de gewonden, die ver volgens allen naar huis konden gaan. Dé gerequireerde motorspuit van Weert slaagde er. na een half uur in den ontsta- nen brand, welke zich. doordat de aangren zende af deelingen door stalen schuifdeuren gescheiden zijn, tot de completeerafdeeling beperkte, te blusschen. De oorzaak van de exiplosie is onbekend. Boer verdacht van bedriegelijke bankbreuk Een jaar geëischt Het gerechtshof te Amsterdam behan delde gister de strafzaak tegen een 51-jari- gen boer uit een dorpje in de buurt van Alk maar, die terecht stond wegens bedriege lijke bankbreuk. Van boerenarbeider had hij zich weten op te werken tot een klein boertje met een eigen bedrijf: aanvankelijk ging alles goed, doch tegen de moeilijke crisistijden bleek de man niet op te kunnen werken. Van boekhouden had hij geen verstand en wel dra waren de schulden hem boven het hoofd gegroeid. De rechtbank sprak zijn faillis sement uit en have en goed werd verkocht. Een bedrag van f 880 wist het boertje ech ter aan den boedel te onttrekken en bij fa milie in veiligheid te brengen. De curator bleef aanvankelijk onkundig van het be staan van dit kapitaaltje. Toen het uitkwam probeerde het boertje zich uit de moeilijkheden te redden door te zeggen, dat dit geld van zijn zoon was, die de levende en doode have gekocht had voor ruim f 400,—. Als bewijs toonde hij een door een jurist opgemaakt koopcontract. Zijn verweer kon hem niet baten. Hij werd in het Huis van Bewaring opgesloten, waar hij een briefje met instructies schreef dat hij zijn zoon in handen ipoogde te smok kelen en dat in beslag werd genomen. Deze zoon was als getuige i decharge op geroepen, doch toen de president hem wees op de gevaren, waaraan hij zich blootstelde wanneer hij meineed pleegde, besloot hij maar geen verklaringen af te leggen. De procureur-generaal Mr J. Versteeg, vond de straf, door de rechtbank opgelegd, acht maanden te laag. Spr. vorderde een jaar gevangenisstraf. De verdediger Mr A. Prins pleitte clemen tie. Arrest 22 Maart. Felle brand in boerderij, te Geverik In het gehucht Gevorik bij Beek (L.) is gistermiddag om vier uur brand ontstaan in de uitgestrekte boerderij van den big- genkoopman J. Sc hols. Het vuur greep snel om zich heen en slechts met de grootste moeite kon de levende have, althans voor een groot deel, in veiligheid worden ge- De brandweer uit Beek verscheen door den grooten afstand, welke zij moest afleg gen, eerst langen tijd na het uitbreken op het terrein van den brand en heeft geduren de eenige uren water op het vuur gewor pen. De laaiende vuurzee verteerde vijftig sta pels graan en een aanzienlijke hoeveelheid hooi en stroo. Drie zeugen en een beer kwa men in de vlammen om. Sleohts een ge deelte van de woning kon behouden wor den. De rest der gebouwen brandde uit. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt DOOR STUK IJZER GETROFFEN Tusschen Amsterdam en Halfweg is een ernstig ongeluk geschied. De groenten handelaar W. B. uit Zwanenburg, reed al daar met zijn bakfiets in de richting Half weg, toen hem een met ijzer geladen treiler achterop kwam. Door het breken of losraken van een ketting raakte er een stukje ijzer los, waardoor de heer B. werd getroffen, toen de auto hem passeerde. Aan de beko men kwetsuren een hersenschudding, hoofdwonde en gebroken rib is de heer B denzelfden dag in het Julianaziekenhuis te Amsterdam overleden. m PASTILLES Ie. tegen keelontsteking, 2e. tegen verkoudheid, (bayerJ 3e. tegen griep. Zwendelpractijken te Lent BIJ DE N.V. TERMION- FABRIEKEN Bedriegerijen op groote schaal De bemiddelde directeur Het blijkt, da4 de bedriegerijen, die op de N.V. Tcrmion-fabrieken te Lent bij N ij m e g e n zijn gepleegd, van Beer grooten omvang zijn. Zooals bekend, zijn hierbij de commercieele directeur K. en de leider van het Verkoopkantoor gearresteerd en te Arnhem ingesloten. Men heeft met ongelooflijke zwendel-prak- 1 ij ken te doen gekregen, waardoor de fabrie ken, die gister failliet zijn gegaan, volkr en zijn leeggeplunderd. De directeur was slechts vier jaar in functie, doch hij is van meetaf met zulk een geraffineerdheid te werk gegaan, dat nu reeds verduisteringen van over de honderdduizend gulden worden gemeld, terwijl het onderzoek bij verre na nog niet is gesloten. Hier is dus wel van een geweldige oplich terij sprake. De man nit Budapest De vraag kan gesteld worden hoe het mogelijk was dat de commissarissen met zulk een zwendelaar in zee zijn gegaan. Vast staat wel dat naar den man, voor de benoe ming, onvoldoende informaties ingewonnen zijn. Het was bekend dat hij voor dien in Budapest een belangrijke positie had be kleed, doch niet bekend was het college, dat hij aldaar op een wonderlijke wijze zijn werkzaamheden had beëindigd. Nauwelijks was hij te Lent benoemd of hij begon een villa te bouwen, die hij zeer luxueus deed inrichten. Men meende met 'n niet onbemiddeld man te doen te hebben, doch feit was. dat hij geen cent bezat en dai zijn echtgenoote nog als verkoopster in een Amsterdamsch warenhuis werkzaam was Nu komen de leveranciers van alle zijden opdagen, zoodat een nieuwe vraag levend Is geworden, waar de verduisterde bed ra o gebleven zijn. Medewerking van het Verkoopbureau Bij de praktijken ging men in samen- king met het verkoopbureau „Ameropa" te werk, waarvan de ledder zioh dus ook in arrest bevindt. Met opzet heeft men deze beide instellingen van elkaar ge scheiden en zoo werd het mogelijk m de bedriegerijen zoolang bedekt te hou den. Een in beslaggenomen kasboek den directeur privé heeft hierin een dui delijke taal gesproken. De leider van het Verkoopkantoor meende den dans te kunnen ontspringen, door bij zijn arrestatie voor te wenden, dat hij hoogstens geld voor zichzelf zou hebben ver duisterd en dat de N.V. Termion slechts een vordering op hem had, die hij nu niet zou kunnen voldoen. De politie was echter op haar quivive en heeft in elk geval verduistering van een groote partij radio-lampen ten laste kunnen leggen en hij kon ook wegens medeplichtig heid worden gearresteerd. De justitie staat hier voor een moeilijke taak. Hot geval moet van stukje tot beetje uitgezocht worden, waarbij de hulp van eenige accountants is ingeroepen. De direc teur is handig genoeg om slechts die feiten te erkennen die hem met overstelpend be wijsmateriaal worden bewezen en verder een geheimzinnig stilzwijgen te bewaren. Uiteengerafeld Hoe het masker tenslotte uiteengerafeld werd, is een vrij eenvoudige zaak. Een der commissarissen had sedert eenigen tijd ach terdocht Hij vroeg toen achtereenvolgens de balansen op van de verschillende venroot- sohappen die bot één bedrijf waren samen gevoegd. Alle waren zij zeer gunstig, doch toen een balans van het geheel e concern werd gevraagd, bleek hier een geweldig te kort te zijn. Daar moeesten malversaties aan de orde zijn en deze commissaris stelde met den technisch directeur een onderzoek in de boeken in. Direct vielen de grof ste en geraffineerdste manipulaties op, zoodat onmiddellijk de justitie gewaar schuwd werd, met het bekende gevolg. Het is niet zeker dat de fabriek, waar eens 225 mensohen werkzaam waren, weer zal gaan werken. DE POUTIE-RADIO OMROEP HILVERSUM Een jaar opsporingswerk Wat bereikt wordt „Hier politieradio Hilversum". Twee keer per dag klinkt het uit den luidspreker en de donkere, onaan doenlijke stem van den politieman in het Gooische bureau verzoekt ons namens een burgemeester of com missaris een dief op te sporen of iemand, die vermist werd. Een ander maal weer geldt het een auto of een fiets en soms een hond, een poes. En vaak ook, als het een spoedgeval betreft, stokt plotseling het program en we hooren den in de onbewogenheid van de offi cieele aankondiging dubbel tra- gischen noodkreet van ouders, wier kind verdween en die thans ons allen vragen mee te zoeken, opdat zij het toch gauw weer veilig bij zich zullen wetea Alleen 's Zondags zwijgt de stem, benzij dan voor zulke noodgevallen. En het resultaat? Dikwijls is het nihil, maar toch verscheiden malen mag men succes boeken en zoo kreeg deze omroep in de ooren van den misdadiger een onprettigen klank. Over het werk van verleden jaar vermeldt het j'aarverslag de vol gende cijfers: In het jaar 1937 werd 537 maal van den zender gebruik gemaakt voor 442 gewone uitzendingen en 95 extra-berichten. Uitgezonden werden 772 politieberichten en 542 berichten van vervallenverklaringen. De berichtgeving leidde in 85 geval len tot een gunstig resultaat Door middel van de radio werden n.L in 1937 opgespoord: 25 misdadigers, 17 minderjarigen, 28 andere vermiste personen, geen misdadigers zijnde, 3 personen, wier familieleden ern stig ziek of overleden waren, 2 hon den, 2 andere dieren, 1 rijwiel, 10 automobielen, 1 ander voertuig, 1 autoband, 1 waardepapier, 3 andere voorwerpen en goederen, 1 herkomst dieren, 3 herkomst rijwielen, 1 her komst andere goederen, terwijl 2 maal een lijk kon worden geïdenti ficeerd. DIERENMISHANDELING EN BIJGELOOF Voor het kantongerecht te T i e 1 is het geval van dierenmishandeling te Dreumel behandeld. Zooals men zich herinnert ging het om het mishandelen van een mol, terwille van een oud bijgeloof. De verdachte, de 26-jarige werklooze, A. G.G., legde zonder blikken of blozen een vol ledige bekentenis af, wat den kantonrechter aanleiding gaf tot de verzuchting, dat het jammer was dat voor dergelijke wreedheden geen strengere straffen mogelijk waren. Conform den eisch werd verdachte ver oordeeld tot dertig gulden boete, tubs, dertig dagen hechtenio. INBRAAK Een 45-jarige koopman en een 38-jarige timmerman, beiden uit Renen, hebben inge broken in het postkantoor aldaar. Zij zijn door de rechtbank te Arnhem wegens dief stal in vereeniging veroordeeld tot resp. an derhalf jaar en negen maanden gevangenis straf. met aftrek van voorarrest. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN Maandagavond is de vijftigjarige bak ker A. Schouten, vermoedelijk door den mist misleid, met zijn fiets in den Ouden Rijn bij Nieuwerbrug gereden en ver dronken. Gisteren is het lijk opgehaald. S< was gehuwd en was vader van drie kinde ren. I Gistermiddag om vier uur is de 55-jarige arbeider J. Kasius onder een zandtrein ge raakt. welke rijdt op den in aanbouw zijn- den Rijksweg nr. 12 te Lange Ruige W e i d e. De mqn was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar de woning van het slachtoffer te Lange Ruige Weide over gebracht. PIETJE PLUIS EN JANTJE JOPPE BELEVEN NIEUWE AVONTUREN 87 Op het oogenbrik, dat de carrier zoo bru taal dien vredigen tuin binnendrong, was daar juist een gezellige theevisite bij elkaar. Mevrouw Potitenaars. de eige nares van de poes. zat achter haar theegoed, in geselschap van meneer en mevrouw Van den Bromhof, die haar opwachting waren komen maken. Me vrouw Pottenaars trok haar beminne lijkste gezicht. Maar plotseling, vóórdat het ongeluk gebeurde, verschoot ze van kleur. „Wel, heb je me ooit!" riep ze verschrikt uit, „daar heb ik zoowaar vergeten bis cuitjes te laten halen!" „O, dat is niets!" zei meneer Van den Bromhof, maar dat was meer uit beleefdheid, want hij lust te best 'n kaakje met suiker. „Wat nu1* riep mevrouw Pottenaars uitj (Wordt vervolgd). J

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2