Meum £>ülsrijr (Courant in® feüH Schuschnigg sprak gister avond in Weenen ültomntmenteprtjs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct. Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 5S93C NO. 6328 VRIJDAG 25 FEBRUAR11938 18e Jaargang Tirtitrtentiepritfen: Van 1 tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer0.22'/ Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 WAT VROEG Bij de behandeling van de Justitiebegroo- ting in de Eerste Kamer werd aangedron gen op meer codificatie van het arbeids recht. Den Minister bleek het geschikte moment daartoe echter nog niet aangebro ken. Het ministerieele standpunt valt te bil lijken. Codificatie heeft tweeërlei gevolg. Eenerzijds wordt door het vastleggen in wetten van hetgeen tot recht is gegroeid bereikt, dat meer vastheid wordt verkre gen inzake het juridisch al dan niet toe laatbare. Maar anderzijds groeit het ge vaar, dat het recht zelf door de codificatie verdort, m. a w. dat het wordt onttrokken aan de steeds weer vernieuwende levens stroom. Het blijft in ontwikkeling ten ach ter bij hetgeen in de volksovertuiging -- en dit in goeden -zin aan rechtsbesef zich ontwikkelt. Dit laatste geldt vooral ten aanzien van het arbeidsrecht. Vrij laat immers is zich de gedachte aan een zelfstandig arbeids recht gaan openbaren, en hetgeen we up dit uitgebreide terrein *an regelen bezitten, is nog als de bloem in knop. Men late do bloem niet in dit stadium verstikken. Maar men zij ook opmerkzaam, dat men wat in maatschappelijken strijd verkregen werd, niet veronachtzaamt alleen omdat het nog niet in eenige codificatie werd vastgelegd NOCH ZWOEL, NOCH ONGESTADIG In een leesbaar geschrift heeft de heer J. F. Ankersmit. een groote onder de socia listische journalisten, zijn herinneringen neergelegd aan een halve eeuw van arbeid in de pers. Zijn schrijven getuigt van fris- schen geest en niet al te bevooroordeelend gevoelen. Daardoor wint de teekening van richtingen en personen aan kracht. Des te meer valt het op, dat de heer Ankersmit aan Dr. A. Kuyper Sr. een twee tal eigenschappen meent te moeten toe dichten, waarvan de onredelijkheid sterk in het oog valt. Hij noemt den voortrekker der „kleine luyden" een „zwoele en onge stadige figuur". Zwoel? Doch dan slechts In dien zin, dat Dr. Kuyper het de parlijgenooten van den heer Ankersmit wel eens iets te benauwd gemaakt heeft. Doch niet in dien zin, dat hij een drukkende atmosfeer geschapen heeft Eerder heeft hij de deuren van het al te duf geworden Hollandsche huis wagenwijd opengezet. Ongestadig? Dr. Kuyper heeft juist zijn gansche leven gewerkt aan de doorwer king van de gedachte der Goddelijke sou- vereiniteit over heel de schepping. Het onverdiende oordeel past te minder bij een aanhanger van de richting, die zich inzake landsverdediging, Koningshuis en zoovele andere zaken meer. als dubbelhar tig heeft doen kennen, en nog immer geldt het vlijmscherpe Bijbelwoord: „Een dub belhartig mensch is ongestadig in al zijne wegen". NIET GEBASEERDE WETEN SCHAP Nog eenmaal meent de heer Ankersmit zich in zijn boek over Dr. Kuyper te mo ten uitlaten. Hij schrijft: „Ik weet wel, dat de roem van een groot journalist als de anti-revolutionaire leider Dr. A. Kuyper voor een deel berustte op de duistere ge leerdheid. die hij vaak verkondigde; de lezer begreep al dit hoogdravende moois niet. maar was overtuigd, dat het wel heel knap zou zijn en had er daarom een bizon- dere verering voor". We citeeren „letter lijk" De heer Ankersmit „weet wel". We nemen het aan. We mogen immers niet veronderstellen, dat hij een dergelijk scherp oordeel zonder wetenschap zou uitspreken. Maar waarop wordt dit weten gebaseerd? Al te zeer laat de heer Ankersmit ons hier omtrent in het onzekere. Een axioma, een waarheid die zonder bewijs aan de erva ring ontleend wordt, is het zeker niet. Nader aantoonen zou trouwens zelfs een vaardig schrijver niet licht vallen. Dus zijn we genoodzaakt, de stelling van den heer Ankersmit van het terrein der wetenschap pen te schrappen, wijl zij lijdt aan „gebrek aan bewijs". Nat. Fonds voor Bijz. nooden Uitslan van den puzzle-wedstrijd 's-GRAVENHAGE, 25 Febr. Waar nog altijd niet de volledige uitslag is ver schenen van den puzzle-wedstrijd die in December j.l. ten bate van het Nat Fonds voor Bijz. Nooden werd georga niseerd, hebben wij op het secretariaat Koningskade 17 alhier, eens geïnfor meerd hoe het daarmee staat. Men deelde ons mede, dat door allerlei om standigheden een vertraging was ont staan in bet drukken der lijsten. Thans is men echter zoover gevorderd, dat bij iederen deelnemer over uiterlijk 14 da gen zoo'n lijst zal zijn bezorgd, Oostenrijk blijft een vrije souvereine Staat Oostenrijksche bondskanselier Von Schuschnigg heeft in zijn gisteravond te Weenen gehouden rede onderstreept: Oostenrijk blijft een vrije onafhankelijke staat; Duitschland zal op Oostenrijks politieke ontwikkeling direct noch indirect in vloed uitoefenen; Voor Oostenrijk kunnen geen buitenland- sche voorbeelden in aanmerking komen; Het Vaderlandsche Front heeft thans plaats voor allen. In zijn rede heeft de bondskanselier ook Oostenrijks economischen toestand besproken en cijfers genoemd, die op een werkelijken vooruitgang duiden. Hij kondigde voorts een program van groote werken aan en voegde daaraan toe: „De economische en finan- cieele politiek, welke de Oostenrijksche staat in de laatste jaren voerde, is juist gebleken. Zij is geëigend, onzen economischen toestand te verbeteren. Ik geef u deze cijfers, zei Schuchnigg, om ze te laten volgen door deze vraag: „Is dat het beeld van een staat, die op sterven ligt?" DE NIEUWE ROEMEENSCHE GRONDWET Plebisciet een „succes" voor de regeering Gisteren heeft in geheel Roemenië de volksstemming plaats gehad over de nieuwe constitutie. De deelneming heeft overal de verwachtingen overtroffen. De boeren kwa men met muziek en vaandels voorop naar de stembus, in veel grooterén getale dan bij alle voorgaande verkiezingen. Volgens het eerste voorloopige resultaat der telling kwamen 4 288.808 kiezers op, of tewel 88 pet van het aantal ingeschrevenen. Daarvan heeft 99.87 ipct met ja gestemd en 0 13 pet met neen, hetgeen dus een overwel digende meerderheid voor de regeering en de nieuwe grondwet beteekent. Volgens Havas ging het bij deze verkie zingen als volgt toe: Op de stemlokalen, waartoe de gemeente huizen en scholen ingericht zijn, komt de kiezer te staan voor een bureau van twee ambtenaren en twee kiezers. Hij zegt zijn naam en geeft dan mondeling met ja of neen zijn meening over den tekst van de nieuwe grondwet te kennen. Zegt hij neen, dan moet hij zulks met zijn handtcekcning op een speciale verklaring bekrachtigen. De regeering heeft dus wel een goedkoop succes behaald! Spoorweg-Misère voorbij Alle sporen weer bereidbaar Nadat om kwart over tien gistermor gen reeds het spoorwegverkeer naar Haarlem in beide richtingen hersteld was. had men bij Diemen om twee uur één spoor vrij. Het treinverkeer is toen in beperkte mate hersteld, waarna on middellijk de tijdelijke busdienst op Weesp en Bussum is opgeheven. Om streeks vier uur was ook het tweede spoor weer berijdbaar Met prijzenswaardige spoed h '>be:i de Spoorwegen dus dé stagnatie in het spoorwegverkeer weten op te heffen! Vreemde Kippenhistorie Wie weet er meer van? Verleden week Vrijdag des morgens 6 uur stopte te Utrecht op de Alex ander Numankade een twoseater, waar in twee mannen waren gezeten. Een van hen stapte uit en haalde uit de achter bak 36 kippen, witte leghorns, die hij op den openbaren weg in vrijheid stelde. Daarop spoedden de beide mannen zich met de auto heen. Een en ander echter was opgemprkt door een knecht van de vee- artsenijkundige hoogeschool, die de politie van deze zonderlinge geschiedenis op de hoogte stelde. Voorloopig zijn de kippen op de veeartse nijkundige hoogeschool opgenomen. De Utrechtsche politie verzoekt thans, omdat diefstal wordt vermoed, den eigenaar zich bij den commissaris van de tweede af deeling op het bureau Tolsteeg te Utrecht te melden. In verband met de hooge onderhoudskos ten van het pluimgedierte wordt de eige naar verzocht zich 7.00 spoedig mogelijk te melden. De foto's van het Prinselijk Gezin Engelsche bladen treft geen blaam Het bestuur van de Ned. Dagbladpers deelt mede, dat de voorbarige publicatie in een aantal Engelsche bladen niet te wijten is aan eenige fout van hen. die belast waren met de distributie van deze foto's aan de bin nen- en buitenlandsche pers. Kwade trouw is gebleken hier in het spel te zijn. Een foto-agentschap te Londen heeft, niettegen staande uitdrukkelijk in de Engelsche taal op de foto's verrpeld was. dat zij niet voor een bepaald uur op een bepaalden dag verschijnen mochten, een voorwaarde waar de Engelsche bladen zich zeker loyaal aan gehouden zouden hebben, n.l. reproducties met weglating van die vermelding aan deze bladen toegezonden. Door deze inbreuk wist zich het bureau een voorsprong op zijn bo nafide collega's te verschaffen. De Engelsche bladen treft dus geen blaam. Het Óestuur zal trachten maatregelen te nemen, dat in de toekomst dergelijke onregelmatigheid onmo gelijk zal zijn. A.R. Gemeenteraadsleden in Gelderland Vergadering op 12 Maart De vereeniging van A.R. Gemeenteraads leden in Gelderland zal op Zaterdag 12 Maart as. om 11 uur vergaderen in het ge bouw voor Chr. Belangen te Arnhem. De heer R. Gosker te Apeldoorn zal aldaar spreken over het onderwerp: „Kindertoeslag en Gezinstarieven". Mr W. H. M. Werker f Oud-Voorzitter van den Vrijz. Dem. Bond. Gisteren is te Arasterdam op 66- jarigen leeftijd overleden Mr. W. H. M. Werker, lid van het bestuur van de Rijksverzekeringsbank, lid van het be stuur van de Burgerlijke Instelling van Maatschapelijken Steun, en lid van den Radioraad. Willem Hendrik Martinus Werker werd op 6 October 1871 te Utrecht geboren. Hij studeerde in de rechten aan de universiteit in zijn geboortestad, waar hij in 1897 cum laude promoveerde. Na eenige jaren te Utrecht de practijk uitgeoefend te hebben werd hij van 1908 tol 1919 lid van den Utrechtschen Gemeente raad, in welken tijd hij tweemaal de fuctie van wethouder aannam. Van 1914 tot 1919 was hij tevens lid van de Provinciale Sta ten van Utrecht. In 1919 werd de heer Wer ker benoemd tot voorzitter van den Raad van arbeid te Amsterdam, welke functie hij tot 1921 waarnam. In laatstgenoemd jaar werd hij lid van den Verzekeringsraad, tot 1934; van 1927 tot 1934 was hij tevens lid van de Provinciale Staten van Zuidholland. In 1930 werd hij benoemd tot lid van den Radioraad en van de omroep-controlecom missie. In de jaren 1929 en 1930 was hij ook voorzitter van de regeeringscommissie van advies voor de invoering der ziektever zekering. Ook in het politieke leven nam de over ledenc een belangrijke plaats in. Van 1920 tot 1925 was hij secretaris en daarna tot 1929 voorzitter van het hoofdbestuur van den Vrijz. Dem Bond. Van 19?0 tot 1934 was hij voorzitter van het college van medisrh tuchtrecht en op lossing van geschillen te 's-Gravenhage. In 1934 werd hij benoemd tot lid van het be stuur van de Rijksverzekeringsbank, welke fuctie hij tot zijn overlijden hpeft v «e nomen. REORGANISATIE-ONTWERP NED. HERV. KERK Zal op 4 of 5 Mei in bespreking komen Nar wij vernemen, zal het ontwerp ter reorganisatie van de Ned. Herv. Kerk, dat door de Buitengew. Alg. Synode is aangeno men ter rondzending om advies aan de Prov. kerkbesturen en de classic, vergade ringen, op 4, en zoo noodig 5 Mei a.s. in be spreking komen ter vergadering van de Prov. Kerkbesturen. In de classicale vergaderingen komt het vervolgens ter tafel op 29 Juni, tenzij er wordt besloten tot een buitengewone zitting Beide instanties brengen alleen advies uit, waarvan de komende Alg. Synode (die gehouden wordt in de tweede helft van Juli en het begin van Augustus) gebruik kan maken. Van haar samenstelling hangt veel af; er zijn nog mutaties te wachten. In November volgen weer vergaderingen van de Prov Kerkbesturen en de Waalsche Commissie. Verkrijgt het ontwerp hier 2/3 van de stemmen der leden, dan is het ont werp definitief aangenomen. De actie in de metaalnijverheid Nieuwe voorstellen aan de orde Kleine meerderheid in de organisaties Gisteravond hebben te Amsterdam verscheiden personeelen van metaalbedrij ven met de besturen der vakorganisaties vergaderd over de bemiddelingsvoorstellen welke in de dezer dagen gehouden bijeen komst van de werkgevers- en werknemers <.rganisa.ties zijn opgesteld. Naar wij vernemen komen deze voorstel len neer op een verhooging van het uurloon van vier cent voor de volwassen arbeiders in twee etappes, n.l. een onmiddellijk in gaande verhooging van drie cent, op 1 Juli gevolgd door een verhoogme van een cent, dit is een opslag van 7% pet. Voor de ongeschoolde arbeiders, die 50 cent en minder verdienen, bedraagt de ver hooging resp. twee en één cent. Van de jongere arbeiders zouden volgens dit voorstel zij. die 26 cent of meer verdie nen, een onmiddellijke verhooging ontvan gen van vier cent en zij. die 25 cent of minder verdienen, een van drie cent, het geen een opslag beteekent van 13 tot 14 pet. Dit percentage zou echter tot 10 worden teruggebracht, "of resp. tot twee en één cent in gevallen, waarin in Januari een perio dieke verhooging heeft plaats gehad. De Alg. Ned. Metaalbewerkersbond be legde bijeenkomsten in „Bellevue" met de arbeiders van Werkspoor en in den „Wer kenden Stand" met die van de Ned. Droog dok-Maatschappij en Verschure en Co. De voorstellen werden in beide vergaderingen met slechts een kleine meerderheid van stommen goedgekeurd. De vergadering van den Christelijken Bond aanvaardde de voorstellen met iets grootere meerderheid. Doodelijk ongeluk te Middelharnis Van loopplank gegleden Hedenmorgen was de 46-jarige J ac. Hol leman te Middelharnis bezig met het lossen van steenen uit een schip liggend in de haven. Bij zijn werkzaamheden is de man van de loopplank gegleden en waar schijnlijk met het hoofd tegen de kademuur gevallen. Hij viel in het gangboord van het schip en was bewusteloos. Kort daarop is het slachtoffer overleden. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. TRAGISCHE BRAND TE ENSCHEDE Driejarig kind om het leven gekomen Bij een feilen brand in het pand Veen- straat 24 te En schede is gistermid dag een driejarig jongetje om het leven gekomen. Omstreeks vier uur is de brand ontstaan in de bovenverdieping van het perceel, dat bewoond wordt door de families Mekes, Huckrieder en Nijenhuis en de modiste Schuilenberg. Het vuur breidde zich snel uit en in een minimum van tijd stond de ge- heele verdieping in lichter laaie. Op de bovenverdieping bevonden zich twee kinderen van het echtpaar Mekes. De moeder snelde onmiddellijk naar deze etage om de kleintjes in veiligheid te brengen. Zij slaagde er in haar kindje van drie maanden, dat in een wieg lag, te redden. Het andere kindje, een jongetje van drie jaar, liep in zijn angst, juist toen de moeder hem op slechts enkele passen na was genaderd, pardoes in de vlam men. waaruit het lijkje na eenigen tijd geheel verkoold te voorschijn werd ge- De bovenverdieping is totaal uitgebrand, terwijl de benedenetage veel waterschade heeft bekomen. De brandweer uit Enschede, die met de groote motorspuit en vier slangen ter plaat se verscheen, heeft zich in deze dichtbe bouwde kom vooral bezig gehouden met het beschermen der aangrenzende huizen. DE ELECTRICITEITS-VOORZIENING De Tweede Kamerleden Bongaerts, Van der Waerden. Ebels, Van Braambeek, Terp stra en De Marchant et d Ansembourg heb ben der Kamer voorg teld de derde nota van wijzigingen betreffondo het wetsont werp, houdende algemeene regelen terzake van de electriciteitsvoorziening naar de af- deelingen te verzenden. DE BURGEMEESTER VAN WESTZAAN Vraagt ontslag De heer H. E. Wemipe. sedert 1925 burge meester van West zaan, heeft met in gang van 1 Juni a.s. ontslag aangevraagd wegens het bereiken van den 65-jarigen leef tijd. HOTEL POLEN - S MSTERDAM C. N-KAL VERSTRAAT Tel. 33346 AMSTERDAM Nieuwe Doelenstraat HOTEL DES PAYS-BAS Echt Holl. huiselijkheid RESTAURANT De „projectielen" van Bolnes Op een zolder van do scheepsslooperij der firma G. P. Pas en Zn. te Bolnes heeft de politie nog twee kistje? in beslag genomen die tezamen 39 „projectielen" bevatten van hetzelfde fabrikaat als waarmee enkele dagen geleden een ernstig ongeluk is gebeurd. Deze projectielen waren, evenals de zes nabij de werf gevonden bussen, noodsignalen, afkomstig van Engelsche schepen. Bij het sloopwerk had men ze uit een van deze schepen geborgen. Door deze vondst van een veertigtal exem plaren, die volledig gaaf waren en waarbij men de gebruiksaanwijzing nog heeft aange troffen, wordt de meening bevestigd, dat de „projectielen" door een Engelsch schip over boord moeten zijn gegooid. Op zichzelf waren deze stukken vuurwerk naar een deskundige ons verzekerde, niet zoo verbazend gevaarlijk, maar toen men ei ging zagen, werd dat natuurlijk anders. In Engeland zijn deze vuurwerk-noodsig nalen jarenlang gebruikt. Door onvoorzichtige behandeling zijn ook daar enkele ongevallen mee gebeurd dit heeft ten slotte tot een verbod geleid. De op de slooperij gevonden exemplaren w dan ook 7 jaar oud. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De Tweede Kamer heeft de behande ling der Indische begrooting voortgezet. Het Reorganisatie-ontwerp der Ned. Herv. Kerk zal op 4 of 5 Mei in bespre king komen. Over de organisatie der Geref. Kerken is een proefproces gevoerd. Ds H. W. Kroeze van Curasao heeft gesproken over het werk der Geref. Ker- ken op Curasao. Voor het Bijbelgenootschap door Indië (XII), door Dr H. C. Rutgers. Algemeene vergadering van „Het Ne< derlandsche Trekpaard". Het tienjarig bestaan van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring. Bij een brand te Enschedé is een drie* jarig kind om het leven gekomen. Von Schuschniggs groote nationale rede in den Oostenrijkschen Bondsdag. Franco's troepen veroverden in Arragon 1100 K.M2. terrein op de linkschen. Het plebisciet over de nieuwe Roemeen- sche grondwet. HET PROCES-NIEMöLLER Voor heden slechts de mededeeling, dat twee gezaghebbende getuigen, Prof. Sauer- bruch en Ernst Brandenburg hebben ver klaard, dat de vaderlandsliefde van ds. Nie- möller boven alle verdenking verheven is. Men zegt, dat ds. Niemöller zou wenschen te antwoorden op de tegen hem ingebrachte be schuldigingen en daarbij zou willen zeggen, dat de aanvallen die hij, naar beweerd wordt, zou hebben gericht tegen de ministers Gob- bels en Kerrl, juist door hun optreden zijn uitgelokt Men zegt dat hij zou wenschen te ant woorden de lezer zal wel willen gelooven, dat de deuren der rechtszaal goéd dicht zyn. KUNST EN LETTEREN NIEUWE DIRIGENT RESIDENTIE ORKEST De leden van het Kesidentie-Orkest hebben het volgende schrijven gezonden aan het bestuur van het orkest: Lang hebben wij geaarzeld, alvorens er toe te kunnen besluiten, ons te mengen in een kwestie als het al of niet benoemen van een vasten dirigent. Een kwestie die nog gecom pliceerder is geworden door de bemoeiingen van veel niet-deskundigen, die in verschil lende vormen trachtten hun meening op te dringen en nog dikwijls meer beïnvloed zijn door politieke, dan door artistieke overwe gingen. Aangezien er echter voor ons zulke buiten gewoon groote belangen op het spel staan, zoowel artistieke als materieele, voelen wij ons genoopt u van onze zienswijze betreffen de enkele punten op de hoogte te stellen. Door enkelen wordt er op aangedrongen een Hollandschen dirigent te benoemen. In prin cipe is dit o.i. volkomen juist, in de praktijk stuit dit echter op veel groote moeilijkheden. We hebben in de laatste paar jaren onder elf Hollandsche dirigenten gespeeld en toen men eindelijk het gevoel had een candidaat ge vonden te hebben, die zooveel mogelijk zou kunnen voldoen aan de zeer zware eischen, die aan hem gesteld moeten worden, legde het Concertgebouw-Orkest beslag op hem. Hier ligt nu, zooals de ervaring ons heeft geleerd, het kardinale punt en wij zullen zoo vrij zijn. dit hieronder uiteen te zetten. Het Residentie-Orkest wordt in zijn eigen stad zeer beconcurreerd door het Concertge bouw-Orkest, naast de tien concerten van het Genootschap „Concert Diligentia" en de negen Zondagmiddag- en Zaterdagavondcon certen als hoofdbestanddeel, staan twee series n.l. van tien- en vijf concerten van het Con certgebouw-Orkest. Globaal gesproken, werden de concerten van het Concertgebouw-Orkest gedurende de laatste twintig jaren gedirigeerd door Prof. Dr. Willem Mengelberg, de concerten van het Residentie-Orkest door Dr. Peter van Anrooy. Met alle voortreffelijke eigenschappen mocht Dr. Peter van Anrooy zich toch niet verheu gen in een zoo groote populariteit als Prof. Mengelberg. Dit nu had invloed op het bezoek, de standing van het bezoek en niet het minst op het orkest zelve. Ten slotte deelt het orkest zeer zeker in het succes van zijn dirigent. Dit nu voor oogen houdende, zouden wij u met alle verschuldigde eerbied, doch niette min met de meeste klem, willen verzoeken, alles in het werk te stellen om in de toekomst een herhaling van het hierbovengeschetste te voorkomen en een dirigent aan te willen stellen, die zooal niet beter, dan toch in ieder geval zoo goed is als die van het Concertge bouw-Orkest. Wij zijn er van overtuigd, dat indien u hierin niet zoudt kunnen slagen, het Residentie-Orkest voor de eerstvolgende vijf entwintig jaar wordt teruggedrongen naar het tweede plan. Verder zouden wij u willen verzoeken, om indien er geen Hollandsche dirigent met de door ons opgesmode kwalitei ten te vinden is, niet te schromen een voor- treffelijken buitenlandschen dirigent wij denken hierbij aan Prof. Georg Szell voor een langere periode of een even'ueele benoe ming voor te dragen. Ten slotte zij het ons nog vergund op te merken, dat het zeer zeker de voorkeur verdient, tachtig gezinnen ln stand te houden door de medewerking van een buitenlandschen dirigent, dan door de benoeming van een Hollandschen dirigent het materieel» welzijn daarv>« 'n oevaar te brengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1