JUSTITIE EN DEFENSIE Sfervend sfadje aan de Lek DONDERDAG 17 FEBRUARI 1938 TWEEDE BLAD PAG. 5 Eerste Kamer-camera Regeling van het administratieve recht op komst De socialisten en de landsverdediging Gisteren heeft de Eerste Kamer de behandeling van de begrooting van Justitie beëindigd en een aanvang ge maakt met de behandeling van de be- grooling van Defensie. Na een kloeke rede van Minister Goseling kwam zijn begrooting onder den hamer van daan, zonder dat stemming noodig bleek. Slechts verzochten de nationaal- socialisten om de reeds bijkans tradi tioneels aanteekening, dat zij geacht wilden worden, tegengestemd te hebben. Aan de beantwoording door den Minister van Justitie is nog een korte rede vooraf gegaan van het kranige oudste lid van de Eerste Kamer, den Roorasch-Katho- lieken heer van Sasse van IJsselt. Hij viel Prof. Kranenburg bij, die den von- gen dag over het begrip van de zgn. on rechtmatige overheidsdaad had gesproken. Wat hieronder wordt verstaan, is niet zoo maar een-twee-drie uiteen te zetten. Men pleegt er ook onder te vatten die rechtshandelingen, waarbij de overheid optreedt, als ware zij een particulier per soon, b.v. bij het aangaan van koop en verkoop, huur en verhuur. In de recht spraak heeft vooral in deze materie be kendheid verworven het bekende arrest van den Strooppot, het door dit arrest be roemd geworden watertje bij de Lek, dat door een overheidshandeling kwam te ver zanden, waardoor een scheepsbouwer, die aan het watertje zijn werf had, in moei lijkheden geraakte. Moest de overheid in een dergelijk geval schadevergoeding be talen of niet? De kwestie lijkt misschien eenvoudig, zij is het evenwel allerminst. Voorts heeft de heer van Sasse van 1J s s e 11 eenige belangwekkende woorden gewijd aan het verschooningsrecht .van den journalist, hetzij dit bestaat, het zij dit als wensch door velen is gesteld. Hij .verklaarde zich van dit recht een tegen stander, en meent dat voor den journalist de burgerplicht om te getuigen, zoo de rechter dit eischlt, dient te worden gehand haafd. Zoo is echter, meencn we, het accent weer uitsluitend op een bepaald punt gevallen, .waardoor de kwestie niet geheel zuiver wordt gesteld. Immers gaat het juist over de. vraag, of voor den journalist dezelfde uitzondering bij het getuigen kan worden gemaakt, die wordt gemaakt b.v. voor dok ters en advocaten. De Minister begon zijn betoog met de verzuchting, dat de acht sprekers van den vorigen dag niet minder dan 33 onderwerpen hadden aangeroerd, en deze hoeveel- Minister Goseling zaakt werd door leed, buiten onze grenzen aan deze menschen opgelegd. We moeten dan ook niet vragen, hoe we deze men schen het vlugst weer kwijt kunnen, doch eeleer hoever we kunnen gaan met dat leed op te vangen. Overigens wordt door de naturalisaties, aldus de Minister, de werk loosheid niet verergerd. We hopen het met hem. Wel meenen we, dat strenge opmerk zaamheid hier eerste eisch blijft. Daar naast handhave ons land zijn faam van te zijn de beschermer van de verdrukten. De Minister was van oordeel, dat het uniformverbod in de practijk geen groote moeilijkheden en ge-en tegenstrijdige beslis singen oplevert. Sinds December 1937 wordt aan veld wachters, die een politiehond bezitten, een extra vergoeding uitgekeerd. Komende tot de afdeeling van de wette lijke voorzieningen heeft de Minister zich allereerst, niet in concreto, doch wel in ab- stracto eens verklaard met mejuffrouw Ribbius Peletier hierin, dat de benoeming an de vrouw tot rechter niet uitgesloten geacht mag worden. Evenwel mag men an hem geen ontwerp verwachten om deze benoeming ook wettelijk mogelijk te maken. Het moment om te komen tot een codificatie van het arbeidsrecht achtte de heer Goseling niet aangebroken. Codificatie, het neerleggen van rechtsregels in wetten, staat immers goeddeels gelijk verstolling, en dat kan juist bij een materie als het arbeidsrecht, dat nog in een groeiproces verkeert, verkeerd werken. Een wijziging van het ontslagrecht, waar in de werknemer nog een voor hem te on gunstige positie inneemt, wil de Minister gaarne overwegen. Van groot belang was de mededeeling van den Minister, dat hij in ziin zit tingsperiode een regeling tot stand wil brengen van het administratieve recht. Het betreft hier een zeer lastige materie, waaraan reeds verschillende bewindsman hun krachten hebben geschonken en van welker moeilijkheden meer dan één commissie zou kunnen getuigen. De Minister zegde voorts een beteugeling toe van het kwaad der zaakwaarnemers. Op dit euvel wezen wij reeds in ons vorig overzicht. Hier geldt het een groep van menschen, die gerechtigd zijn tot 't verrich- Des middags kwam de begrooting voor Defensie in behandeling. Minister Goseling had plaats gemaakt voor Mi nister van Dijk. Drie sprekers hebben gistermiddag alsnog het woord gevoerd en heden wordt de be handeling voortgezet. Allereerst heeft de heer van Rappard het standpunt der liberalen uiteengezet en zijn instemming met de voornemens van den bewindsman betuigd. Verschillende kwesties werden door hem aangeroerd, o.m. het bestellen \an vliegtuigen voor Indië in Amerika en de positie van de gepensionneerden. Merkwaardig om meer dan één reden was het betoog van den socialistischen af gevaardigde Wiardi Beekman, die van meening bleek, dat de weermacht dient versterkt te worden, gezien de internationale verhoudingen, die zorg baren. We zijn terecht gekomen in een land van vrees en laten ons ook door vrees leiden. Dit is een ernstige terugval, vergeleken met vóór enkele jaren. Toch zijn het niet de democraten, aldus de heer Wiardi Beekman, die voor dezen terugval verantwoordelijk gesteld kunnen worden. In de democratie ligt veeleer nog de hoop op vrede, en collectieve veiligheid biedt de beste waarborg voor een klein volk. Nu de toestanden allerwege zijn veran derd, dienden de socialisten hun houding te herzien. Het heeft spr. heel wat innerlijken Zware hoofdpijn, migraine, kiespijn, zenuwpijnen? Een „Mijnhardtje" helpt h ierbij terstond. (Het zijn hartvormige cachets) 12 stuks 50 c., proef doos je 2 st. 10 ct. Bij Apoth. en Drog. strijd gekost, eer hij tot deze erkenning kon komen. Volgens dezen spreker kan men niet zeg gen, dat de socialisten de schuld zijn van den achterstand. Immers ook de heeren Colijn en van Dijk dachten voor korten tijd nog anders over de defensie dan thans. En trouwens, had men vroeger de vereischte kanonnen e.d. aangeschaft, dan zouden deze nu toch verouderd zijn. We kunnen ons kwalijk verheelen, dat deze redeneering ietwat simplistisch is. Ze houdt inmiddels de erkenning in, dat onze weermacht beneden peil was. En overigens zijn kanonnen van eenigszins verouderd kaliber beter dan in het geheel geen ka nonnen en de dreiging van oorlog. Intus- schen nemen we van deze publieke bekce- ring van de socialisten dankbaar en gaarne nota. Beter laat dan nooit. Voorts verdedigde spr. in den breede een diensttijd van 6 maanden en een vier-ploe- gen-stelsel, en zette hij als zijn meening uiteen, dat het onjuist is, alle uitgaven aan defensie te besteden. Aan het slot van den middag heeft nog de heer B 1 o m j o u s (r.k.) aan 't Roomsch- Katholiek standpunt inzake landsverdedi ging een beschouwing gewijd en tevens de rede van den vorigen spreker aan critiek onderworpen. Heden gaan we verder. Dreigend conflict in de metaalindustrie Gistermiddag zijn de partijen, betrokken bij het dreigend conflict in de metaalin dustrie te Amsterdam, onder leiding van den rijksbemiddelaar, mr. S. de Vries C z n., bijeengekomen. De besprekingen hebben niet tot over eenstemming geleid, zoodat Maandag a.s. wederom met den rijksbeaniddelaar zal worden onderhandeld. STAKING OPGEHEVEN In verband met het arbeidsconflict bij de firma H. J. Tijsseling, meubelfabriek te N ij- kerk, zijn gistermiddag onderhandelingen gevoerd tussohen de directie en de arbei- dersvertegenwoordigers. De besprekingen hebben tot een oplossing geleid, zoodat de arbeiders hedenochtend het werk op de normale wijze hebben her- Een loonsverhooging over de geheele linie en drie dagen vacantia heeft de directie toe gezegd. Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap Prins Bernhard eere-voorzitter Naar wij vernemen heeft Z. K. H. Prins Bernhard het eere-voorzitterschap aan vaard van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap te Amsterdam. Het transport van de door Engelsche pluimveefokkers hier te lande aangekochte kuikens, welke van Schiphol per K.L.M.-vliegtuig naar Croydon werden verzonden. heid zou een ernstige belemmering zijn voor een degelijke behandeling van elk der aangeroerde punten. Van hen, die de meeste onderwerpen hadden aangesneden, bleek de heer van Vessem de eerepalm te hebben verworven. Hij raakt dus al goed in het parlement thuis, misschien wel wat al te goed. Door den Minister werden de onderwer pen, die ter sprake waren gebracht, in du.e groepen verdeeld, n.l. in de eerste plaats de interpretatie van wetten en algemeene rechtsregelen, vervolgens vragen van uit voering, beleid en bestuur, en ten slotte wettelijke voorzieningen, in het bijzonder verschooningsrecht en echtscheiding. De zaak van het Blauwe Zand. die door den heer van Vessem aan de orde was ge steld, genoot de eer, het eerste te worden behandeld. Deze behandeling was overigens kort, want de Minister wees er slechts op, dat de zaak nog onder den rechter is, en in dat stadium is het niet gewenscht, dat de uitvoerende macht zich erover uitlaat Inzake de rechtskracht van tractaten en overeenkomsten merkte de Minister op, dat deze kwestie niet slechts onder hem res sorteert, doch evenzeer bij de departemen ten van Financiën, Economische Zaken, Sociale Zaken en Waterstaat. Het betreft hier de vraag, of internationale tractaten en overeenkomsten in ons land gelding hebben voor den rechter. Voor tractaten nu geldt dit buiten twijfel, daar zij nog vooraf een afzonderlijke bekrachtiging ver krijgen. Doch inzake de overeenkomsten bestaat hier geenerlei zekerheid. Terecht merkte de Minister op, dat de zaak naar de materie, niet slechts naar de formeele uiterlijke zijde, wordt bezien. Ware het anders, dan zou hij de kwestie kunnen af handelen. Nu moest hij in overleg treden met zijn ambtgenooten van de zooeven ge noemde departementen. Wat de subsidieering van de pacht- bureaux betreft, wil de Minister liever afwachten, wat de gang van zaken zal zijn onder de nieuwe pachtwet Een krachtig woord werd door den Mi nister gesproken naar aanleiding van de gezagshandhaving. Reeds heeft de regeering maatregelen ge nomen tot het belemmeren van de publi caties van den zgn. Fichte-Bund, de Duit- sche organisatie, die in ons land door al lerlei geschriften propaganda wil voeren voor het nationaal-socialisme. Zoo concrete gevallen daartoe aanleiding geven, zal de regeering niet aarzelen, stappen te doen bij de Duitsche overheid. Herziening van het vreemdelingenrecht achtte de Minister op dit moment niet ver antwoord In den storm kalefatert men geen schip op. En de onzekerheid in Europa dwingt tol hoj handhaven van de tegen woordige hn' 1 ne. waarbij aan de regeering de beslis stem wordt gelaten. Tegenoxei den heer van Vessem, die ge klaagd had over een al te tegemoetkomen de houding ten aanzien van zoovele vreem delingen, merkte de Minister op, dat het binnentreden van den vreemdeling veroor- j Wordt Vreeswijk een dood plaatsje aan dood water? Of zal de Regeering nog helpen? Toekomst ziet er niet rooskleurig uit (Van onzen specialen verslaggever) OVER de Handelskade in Vreeswijk raast het snelverkeer, dat de nieuwe brug over de Lek opzoekt, of er vandaan komt In de schutsluis wachten de sche pen, opgaande of afkomende vaartuigen. Het zijn Rijnkasten, tjalken en klippers, vaft divense makelij, van verschillende tonnemaat. Zij varen in beurtdienst of bedrijven de wide vaart, maar al die schippers, de kapiteins van kleine kit tige sleepertjes, en van groote langge rekte Rijnkasten, ze hebben sledhts één begeerte: zoo gauw mogelijk in de sluis en er weer uit te komen. In de verte piekt het torentje van Vrees- wijks kerk omhoog, daar over de brug, gaat het dorpsche leven van allen dag zijn gang. Hier wonen de bakkers, de slagers, en de kruideniersVreeswijk heeft veel han deldrijvende middenstanders die hun heul zoeken op het water. Want waar de scheep vaart is, daar is de nering, en als er een sleep in de sluis is, dan zwermen de Vrees ten van een zeer beperkte reeks van rechts handelingen ten bate van anderen, zooals het gereedmaken van een onderhandsche acte. Door deze handelingen bedrijven zij evenwel ernstige concurrentie met name tegen de notarissen. Verandering werd door den Minister in uitzicht gesteld. Sprekende over het beroepsgeheim van den journalist zeide de Minister, dat de heer Wiardi Beekman van een verkeerd uitgangspunt was uitgegaan, toen hij betoogde, dat een goed journalist zijn zegsman niet noemt. Als men hierin een norm wil zoeken, dan spreke men liever van „behoort zijn zegs man niet te noemen". Maar, vroeg de Mi nister, geldt dit nu ook, als de zegsman zich aan een strafbaar feit schuldig heeft gemaakt? Intusschen zal de Minister een houding van beradende afwachting en van afwachtende berading aannemen. Ten slotte was aan de orde het vraagstuk van de echtscheiding. De Minister zette uiteen, dat het hier twee kwesties betreft, zooals wij bij de behandeling van dit on derwerp in de Tweede Kamer reeds schre ven, n.l. de vraag, of aan de onwaar achtige practijk van de scheidingsprocedu res bij gebrek aan bewijs een einde dient te komen, en daarnaast of de gronden voor echtscheiding moeten worden uitgebreid. Inzake het eerste merkte de Minister op. dat hij aan genoemd euvel een einde wil maken. Vóór de volgende begrooting wenscht spr. met voorstellen te komen. En aan een uitbreiding van de gronden wenschte de Minister niet mede te werken. Na uitvoerige besteding van de socialistische opvatting van het huwe- 0 lijk eindigde de Minister zijn indruk wekkend betoog met de woorden uit den brief aan de Efeziërs: „Gij mannen, hebt uw vrouwen lief, zooals Christus de kerk heeft liefgehad..." Defensie aan de orde wijksche winkeliers aan, en ze doen goede zaken. De opvarenden van de schepen, waarop some twee gezinnen wonen, slaan voor een aantal dagen tegelijk in en de bestellingen die moeten worden uitgevoerd zajn soms om vangrijk. Vroeger, toen de scheepvaart wielig tierde, toen het op de Lek een drukte van belang was, van groote stoomschepen en driftig tjoekende motorbooten, toen alles wat maar varen kon in de vaart was, en de binnen vaart een ongekend en bloeitijd doormaakte, toen beleefde Vrees-wijk zijn gouden tijd. Nu is dat allang voorbij, al profiteeren de Vrees- wij'ksohe winkeliers weer wat van de ople ving, die er na de zware crisisjaren in de scheepvaart kwam Door het stadje voert onze weg naar de nieuwe sluis. Als een monument van den arbeid rijzen de beide hefportalen omhoog. Groot en machtig zijn de hef- torens, breed en diep de sluisko'ken, en al is het stil in de schutkolk en moet de zware deur slechts omhoog gaan om de zware baggerbakken eruit te doen va ren, deze sluizen wachten Ze wachten erop, om heel de scheepvaart die over de Lek zal gaan, in zich op te ne men. En dit wachten zal niet lang duren. Over eenige weken zal het nieuwe sluizen- complex worden opengesteld en dan zal de scheepvaart gebaat zijn met de allermodern ste inrichting, waardoor 'het oponthoud tot een minimum beperkt zal zijn. LinksDe nieuwe sluis te Vreeswijk. Rechts: De Koninginnesluis te Vreeswijk. Arm Vreeswijk En dan wordt het, helaas, als niet tijdig maatregelen genomen kunnen worden, arm Vreeswijk. Dan zullen de Koninginnesluis en de oude sluis leeg en verlaten liggen. Dan varen de schepen wel Vreeswijk voorbij, maar van verre. De nieuwe sluis is een eind van het dorp, en de winkeliers zullen geen gelegenheid hebben om hier hun waren uit te venten, daar het sohutten snel geschiedt en de sluis veel dieper is dan de bestaande. Gemeentebestuur in zorgen Het spreekt vanzelf, dat het gemeentebe stuur van Vreeswijk de toekomst met groote zopg tegemoet ziet. Toen wij den Burgemees ter Jhr. J. C. M o 11 e r u s vroegen om ons eens te willen inlichten over den toestand, was hij daartoe direct bereid. Maar veel op wekkends kon hij cms niet meedeelen. Er zijn in Vreeswijk natuurlijk veel meer winkeliers, dan noodig zouden zijn om de bevolking van het dorp van waren te voor zien. Dezen zijn aangewezen op de scheep vaart. Als straks de nieuwe sluis in gebruik genomen wordt beteekent dit een ontzetten de tegenslag voor de middenstanders, maar die slag zal hen nog gevoeliger treffen als het nieuwe Amsterdam-Rijnkanaal in zijn geheel in gebruik zal zijn. Want dan ligt Vreeswijk geheel buiten de route. Er zijn al vele besprekingen gevoerd met de verschillende departementen over deze zaak. Er zijn ook al tientallen brieven door B. en W. geschreven. Nu pas hebben we gedaan gekregen, dat Defensie wel bereid zal zijn om medewer king te verleenen, dat de gemeente Vrees wijk een uitbreidingsplan mag vaststellen voor het terrein bij de nieuwe sluis. Dat be hoort namelijk tot de verboden kringen, dus zou zonder die medewerking van Defensie er geen sprake van zijn geweest dat een uitbreidingsplan kon worden opgesteld. Het beste zou zijn, als het Rijk mede werking wilde verleenen om bij de nieu we sluis winkels te bouwen, welke dan komden worden gehuurd door de Vrees- wij ksche middenstanders, die anders hun broodwinning te loor zien gaan. Er zijn wel middenstanders die er als par levinker op uittrekken. Met een klein roei bootje, een pieremegoggel, zooals de popu laire naam luidt, varen ze langs de schepen om hun waren te slijten. Maar de meeste middenstanders die zwaar getroffen zijn door de crisis, en reeds hooge hypotheek op hun pand hebben, missen de noodige con tanten om een bootje te koopen. Bovendien is er vergunning voor noodig van densluis- meester. Deze werd voor de oude sluis altijd gegeven, maar of dit ook zoo zal zijn voor de nieuwe sluis?De menschen kunnen het bootje, gesteld al dat ze vergunning kre gen, ook niet onbeheerd in de voorhaven la ten liggen. Vreeswijk gaat een zware toekomst tegen, zoo zegt de Burgemeester, maar we moeten maar zien, wat we ervan kunnen maken. Het telt nu 3160 inwoners, maar dit getal zal wel dalen. De Keulsche Vaart, een sleep- werf, zal verplaatst worden. Dat beteekent natuurlijk, dat menschen die hier werkzaam zijn, niet alleen sleepbootpersoneel maar ook walpersoneel, elders zullen gaan wonen. Toen het groote werk aan de sluis wa6 afgeloopen, nam het bevolkingscijfer af. De laatste V/2 jaar is het met ongeveer twee honderd verminderd. JDe daling zal nog wel aanhouden. Met de gemeenteflnanciën gaat het thans nog wel. We zijn met de belastin gen nog niet aan den top. We hebben altijd zuinig geboerd. Maar nu wordt de voornaam ste bestaansbron weggenomen van de bevol king en dat is benauwend. Het gemeentebestuur probeert zooveel mogelijk vestiging van nieuwe ingezete nen te krijgen. Als er kans op is, dan stelt het pogingen in het werk om rijks ambtenaren e.d. die in deze omgeving werkzaam worden gesteld in Vreeswijk te doen wonen. Dat is ook in het belang van het Rijk, dat in Vreeswijk verschil lende woningen in eigendom bezit, welke leegstaan. We zullen ook probeeren, zoo besloot de burgemeester, om industrie in Vreeswijk te krijgen. We laten den moed niet zinken, maar houden het hoofd hoog. We hopen, dat de Regeering iets zal kunnen doen door mid del van het Werkfonds, bijvoorbeeld om ons gelden te verschaffen voor den bouw van de winkels bij de nieuwe sluis. Schepen varen af en aan Na dit onderhoud zijn we naar Vianen gegaian, dat vroeger als het ware een twee lingdorp met Vreeswijk was. Nu zijn beide gemeenten door den bouw van de nieuwe brug veel verder van elkaar komen te liggen, al is een belangrijk voordeel, dat men niet meer voor de schipbrug behoeft te wachten. We realiseerden ons toen. dat niet alleen de scheepvaart, maar ook het snelverkeer straks Vreeswijk terziido zal laten, als de nieuwe weg wordt opengesteld vanaf de Lek- brug naar Oudenrijn. Dan zal Vreeswijk worden, een dooil plaatsje aan dood water. Tenzij de Regeering nog hulp wil verlee nen ROFFELRIJMEN OPEN KAART Twee Jaar greleden zelde Stalln tot een Amerikaansch Journalist, dat hec „een tragi-komische fout" was t® meenen. dat de Sovjeta de wereld revolutie wilden, en verleden Jaar Maart verklaarde hij. dat de Sovjet- Unie in het geheel geen plannen of voornemens had een wereldrevolutie te bewerkstelligen. Stalin heeft dapper telkens weer Geschermd met de suggestie; Het communisme der Sovjet Is een interne kwestie; Wij zullen niemand, wie dan ook Al zou je dat niet zeggen Ons socialisme a la Marx Probeeren op te leggen! De he&le wereld moest vanzelf Hem op zijn woord vertrouwen Al ging het communisme voort Met gifgascellen bouwen. En was er al eens één zoo dwaas Stalin niet te gelooven, Dan stak hij met een breede grijns Zijn linkervuist naar boven En zei: hoe tragi-komisch is Uw denkfout, mijne heeren! Een wereldrevolutie wil De Sovjet niet forceeren! Intusschen kwam Stalin er toe Thans eerlijk op te merken: Het socialisme" laat zich niet Door grenspalen beperken De „bourgeoisie", het kapitaal, Blijft de Sovjet bedreigen; Ons doel is: internationaal De overmacht te krijgen! Wanneer een speler als Stalin Zijn goede hart laat blijken En in een teeder oogenblik Zich in de kaart laat kijken Dan doet dat tragi-komisch aan, Schoon tragischer dan komisch: Het communisme heeft helaas Nu eenmaal iets demonisch. (Nadruk verboden) LEO LENS De Nationale Film Voorbereidingen in vollen gang Naar wij vernemen zijn de voorbereidin gen voor „do Nationale Film" thans in vol- den gang. Zooals men weet. is het scenario voor deze film geschreven door Ben van Eyssel. stein. Als regisseurs zullen fungeeren de bekende Fransche regisseur Jean Gréville en Johan de Meester. Het zal een speelfilm worden in den wa ren zin des woords, het scenario is vol span ning en actie, zoodat de film geen documen taire film wordt in de beteekenis van een. aaneenschakeling van filmbeelden uit het leven van H. M. de Koningin, dooh een film verhaal, waardoor een indrukwekkend beeld van de vruchtbare veertigjarige regeerings- periode. onzer Koningin wordt gegeven. UIT DE A.R. PARTIJ A.-R. Studie- en Propaganda-Clubs De heer A. R. de Kwaadsteniet ver zoekt ons opname van het volgende: In het venslag betreffende de jaarverga dering van bet Provinciaal Verband van A.R. Studie- en Propagandaclubs in Zuid holland, komt een onjuistheid voor, die ik gaarne gerectificeerd zag. In de weergave van hetgeen in die ver gadering door mij is gezegd, schrijft Uw verslaggever: „Hij zag, hoewel hij meer en meer sympathie voor den organisatie vorm van „M obiel" was gaan voe len, toch een principieel verschilpunt. Het in dezen zin gespatieerde is niet juist Die organisatievorm wordt door mij juist verkeerd geacht Slechts heb ik toegegeven, dat in een be paald geval die vorm wel eens voordeelen kan hebben boven den door mii verdedig den vorm. En ook hob ik hij d< '.eannvoor- ding gezegd, mij er over te verheugen, dat uit de toelichting van den heer Drop geble ken was. dat door ..Mobiel" meer aan stu die werd gedaan dan aan buitenstaanders bekend was. Zoowel op principieele gronden als uit pracïische overwegingen, acht ik den Rot- terdamschen organisatievorm beter dan de Haagsche.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5