4711 KRUSCHENSALTS D bent een te beschaafd man Iiistantine G VRIJDAG ii FEBRUARI 1938 EERSTE BEAD PAG. a ROEMEENSCHE OMZWAAI In Roemenië, gelijk in zoo menigen Bal- kanstaat, plegen de politieke en parlemen taire gebeurtenissen op eenigszins andere manier van stapel te loopen dan in West- Europa, het vaderland der groote democra tieën. Was de wijze, waarop het kabinet- Goga aan het bewind was gekomen, al merkwaardig te noemen men pleegt eeu minderheidspartij, die bovendien in politiek isolement verkeert, niet het bewind in han den te geven even bevreemdend was het bericht, dat Goga c.s. door verkiezingsmani pulaties binnenkort zich een parlementaire meerderheid meenden te kunnen verwerven. En ziet, nu is plotseling een nieuwe om zwaai gekomen. Het kabinet-Goga.is aan den dijk gezet, zonder dat wy precies vernemen, door welk conflict met de partijen het tot terugtreden is gedwongen. Een bejaard man, de Roe- meensohe patriarch Miron Christea, die als een centrale nationale figuur is te beschou wen, ontvangt van koning Carol opdracht tot kabinetsformatie. Hij kiest zich als onder-chef den politicus Mironescoe, die uit eigen ministers-ervaring zich op het klap pen van de zweep verstaat, en die boven dien als karaktertrek heeft, dat hij een soort van nationale midden-man is, een persoonlijkheid, uitermate geschikt, de ver schillende richtingen op een conciliatie-pro- gram rond zich te vereenigen. Vanwaar die eensklaps opgedaagde eenheid, na al de voorafgaande versplintering? Het heeft er allen schijn van, of koning Carol Goga en de zijnen slechts tijdelijk naar yoren heeft willen brengen, om de diverse parlementaire groepen tot het besef te brengen, dat het beter is onderlinge na ijver en kleine geschilpunten te vergeten, dan onder een autoritair regiem te geraken, dat reeds bij den aanvang van zijn regeer periode tot zulke extreme uitingen en maat regelen kwam. Reeds geruimen tijd bereikten de wereld pers berichten aangaande den meer en meer ontredderden toestand, waarin het Roe- meensche zakenleven zich bevond. Daaraan waren niet vreemd de zeer scherpe anti- Joodsche oecases, die Goga en Micescoe de wereld hadden ingezonden. Een zeer groot deel van het Roemeensche zakenleven be vindt zich in Joodsche handen, niet door usurpatie, doch dank zij een geleidelijke historische ontwikkeling. Het Roemeensche koninkrijk bevond zich tot nog voor betrekkelijk recenten datum in denzelfden toestand als zoo menig West- Europeesch rijkje in de middeleeuwen; Let had niet in voldoende mate een handeldrij- venden middenstand. Ook hier waren het de 'Joden,die voor den handel moesten zorg dragen, speciaal ter bevoorrading van het platteland. De laatste jaren echter is men er in Roemenië op uit, evenals in Polen, de vestiging van zuiver Roemeensche klein bedrijven te bevorderen, ten koste van de Joden. Goga en Micescoe hebben gemeend deze tendenz te kunnen versnellen, doch zijn door hun overhaasting falikant ermede uitgekomen. Men kan door al te felle her vormingen ook het bedrijfsleven ontwrich ten. Tegen laatstgenoemden minister ontstond bovendien de grief, dat hij reeds in het bui tenland met het ontketenen van progroms had gedreigd, zoo dit niet actief meehielp met het oplossen van de Roemeensche Joden vraagstukken. Ook in Roemenië vond men dit al te zeer ingaan tegen den goeden smaak. Het land heeft thans dus weer een vernieuwd parlementair regiem. Vermoede lijk zal het de merkwaardige verkiezingen, die Goga voorbereidde, nu wel kunnen mis sen. Deze zijn tenminste voorloopig uitge steld. Minister Beek naar Rome? De „Ilustrowainy Kurjer Codzienny" meent te weten, dat de Poolsche minister van buitenlandsche zaken, Beek, binnenkort een bezoek aan Rome zal brengen. De da turn vaai hert. bezoek is evenwel nog niet Amerika heeft drie millioen nieuwe werkloozen Roosevelt vraagt voor hen credieten President Roosevelt heeft gisrter een spe ciale boodschap tot het congres gericht, waarin hij het congres vraagt, het bedrag van den w erkloozensteun te verhoogen met 250 millioen dollar, in verband met de ver meerdering der werkloosheid van den laat sten tijd. Naar Rooeevelt mededeelt, is gebleken dat de laatste drie maanden ongeveer drie millioen personen hun betrekking bij par ticuliere ondernemers hebben verloren. Het thans gevraagde bedrag zal bijna geheel besteed worden voor de industrieele cenira. in het bijzonder voor de steden waar auto mobiel-industrieën gevestigd zijn, aangezien 'daar, volgens een recente schatting, meer dan 70 van de arbeiders irn de automobiel industrie geheel of gedeeltelijk zonder werk Roosevelt zegt in zijn boodschap ten slotte nog, dat op heit oogenblik bijna 2 millioen werkloozen door de regeenimg gesteund wor 'den. Men sohat, dat door de nieuwe uitgave voor werkloozensteun het begrootingstekort aan het einde van het begrooting6jaar zal eijn gestegen tot 1.544 millioen dollar, tegen ©en tekort van 2.811 millioen i®. het voor gaande jaar. GARANTIE. STANDGROEN GARANTIE.STANDBR U IN GARANTIE.STAND ROOD GARANTIE.STANDZWART GARANTIE.STANDBLAUW Speciaal product voor Buitenwerk. HOUDT HET IJZER ROESTVRIJ en BESCHERMT HET HOUT. Wordt 5 JAAR GEGARANDEERD Levering uitsluitend aan den Handel Nimmer storend, altijd juist! "4711" Matt-Creme, de neutrale schoonheids crème, bezit de neutrale geur van "4711" Eau de Cologne. Deze zuivere frissche geur past bij elk parfum en maakt "4711" Matt-Creme tot de ideale onderlaag voor elke poeder. De ver- frisschende werking van "4711" Matt-Creme geeft aan Uw huid de fijne, zacht matte teint. Voor de verzorging des avonds "4711" Cold Cream. Deze reinigt, voedt en versterkt de poriën. REGEERINGSWIJZIGING IN ROEMENIE Kabinet-Goga afgetreden Als een verrassing komt uit Boekarest het bericht, dat de extreem-reohtsche regeering van Goga, welke zich slechts weinig van een autoritair regiem onder scheidde, is afgetreden. Gelijk bekend, bestond de verwachting, dat Goga door verkiefflingsmanipulaties zich binnenkort een officieele meerderheid zou weten te verschaffen. Voor dat het zoover kon ko men hebben echter de oppositioneele democratische partijen de hoofden bij een gestoken, om aan de Roemeensche binnen- en buitenlandsche politiek haar ouden koers te hergeven. Goga's bewind was in financieel opzicht weinig ge slaagd; het land leed economisch onder de onrust, door verschillende regeerings- maatregelen gewekt De zeer scherpe anti-Joodbche maatregelen werkten ertoe mede den toestand onbehaaglijk te mar kén. Na een maand van extreem bewind 1 jéft Goga thans het veld moeten ruimen. De nieuwe regeering, welke er een is van na tionale concentratie, staat onder leiding van het hoofd der Roemeensche Kerk, den pa triarch Miron Cr is tea. Vice-premier en minister van buitenlandsche zaken is Mi ronescoe, die reeds eerder minister-pre sident en minister van buitenlandsche zaken is geweest De verkiezingen zouden tot nader order zijn uitgesteld. België's betrekkingen met Spanje en Italië In de commissie voor buitenlandsche za ken van de Belgische Kamer heeft minister van staat Carton de Wiart verklaard van meening te zijn, dat België de normali seering van zijn betrekkingen met Italië onder oogen moet zien. Dit is niet in tegen spraak met zijn trouw aan den volkenbond, aangezien geen sprake is van een erkénning de jure. Er is eveneens gesproken over ae kwestie van de erkenning der Spaansche rechtsche regeering. Minister Spaak heeft daaromtrent ver klaard, dat verschil moet worden gemaakt tusschen Italië en het rechtsche Spanje. Ten aanzien van het laatste land bevestigde hij dat de Belgische economische belangen er niet in gevaar zijn. Naar verluidt zou het herstellen van de normale diplomatieke betrekkingen met Italië binnenkort in den Belgischen minis terraad ter sprake komen. Anti-Italiaansche propaganda te München De kwestie Zuid-Tirol De Organisatie van in het buitenland wo nende Duitschers heeft te München aan plakbiljetten aan de huizen geplakt, wa wordt herinnerd aan het lot der Duitschers in het door Italië geannexeerde Zuid-Tirol. Zij die de Zuid-Tirolen in hun strijd tegen de Italiaansche onderdrukking willen steu nen. aldus dit biljet, moeien lid worden van de vereeniging van in het buitenland wo nende Duitschers. „Zuid-Tirol is een volkomen Duitsch land Het is een der beste deelen van Duitschland. De Zuid-Tiroler is Duitscher. Hij behoort tot bet Duitsche volk, gelijk u en ik. Hij is uw landgenoot. Laat u door de Italianen geer zand in de oogen strooien over deze funda- menteele feiten". IS ER ONRUST IN DUITSCHLAND? Legerkringen zouden ontstemming toonen Op grond van het feit, dat de gestapo langs de Duitsch-Belgische grens zijn diensten versterkt heeft om een ieder, die daartoe niet gerechtigd is, te belet ten de grens te overschrijden en Duitsch land te verlaten, zijn de Belgische grens posten der gendarmerie verdubbeld. Volgens zekere te ontvangen inlichtin gen zou een zekere opwinding heerschen in de groote Duitsche steden. Uit Warschau wordt gemeld, dat zich in Oost-Pruisen en Pommeren militaire incidenten zouden hebben voorgedaan naar aanleiding van de jongste leger- organisatie. Ook de Belgische correspondent van de „Times" meldt, dat de door H i 11 e r gede creteerde mutaties in het Duitsche leger groote ontevredenheid zouden hebben ge wekt. Drie generaals zouden uit protest hun ontslag hebben genomen. Het leger zou verdeeld zijn in twee kam pen, dat vtan de aanhangers der afgetreden generaals en dat van de volgelingen der re geering. Het blad vervolgt dan: „De ontevredenheid onder de officieren zou misschien spoedig luwen, als zij maar konden verwachten, dat met deze veranderingen de legerkwestie nu definitief geregeld is. Men vraagt zich ech ter af, hoe lang de ipartij nog zal aandringen op hervorming van het leger. Zal zij b.v. af schaffing van het instituut der aalmoeze niers eischen? Zal de militaire groet worden vervangen door den nationaal-socialistische? Zullen aan de regimenten politieke commis sarissen worden toegevoegd? Dit zijn im mers punten van het nazi-program..volgens hetwelk de partij het leger tot een volks leger wil maken. Men gelooft dat H i 11 e r aarzelt, dit pro gram streng ten uitvoer te leggen, doch niet temin schaadt de bedreiging het moreel in het leger. Het lijkt waarschijnlijk, dat de on zekerheid ten aanzien van de toekomst oor zaak is van de spanning in de politieke situatie. Overigens acht men het zeker, dat Hitier ditmaal nog meester van den toe stand blijft". Maak'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. De zes minerale zouten In Kruschen Salts sporen Uw ingewanden, lever en nieren aan tot krach tiger werking, waardoor Uw bloed gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheumatische pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR l CENT PER £>AC De aanslag op den Parijschen trein Inderdaad misdaad In het spel? Het Belgische parket, dat een onderzoek heeft ingesteld naar den aanslag op d«n trein RoosendaalParijs blijkt, naar de Brusselsche correspondent der „N.R.Crt" meldt, thans tot de overtuiging te zijn ge komen, dat deze aanslag niet het werk van kwajongens kan zijn geweest. De dwarslig gers die over de rails waren gelegd, wogen ieder ruim 100 kg. Ook de wijze waarop deze dwarsliggers op de sporen waren ge plaatst, duidde aan, dat zulks met kennis van zaken is geschied. Vaak worden met dezen sneltrein aanzienlijke partijen dia mant uit Amsterdam naar Parijs verzon den. Het is dus zeer goed mogelijk, dat de daders van den aanslag het daarop gemunt hadden. In verband met deze onderstelling zijn' Donderdag te Brussel en elders in België verscheiden personen ondervraagd. Het «seizoen der ijsbergen Ter hoogte van de kust van New Found- land zijn de eerste ijsbergen van dit jaar waargenomen. Zij drijven in Zuidelijke rich ting af naar het vaarwater der scheepvaart. Dit berioht, afkomstig van den hydrografi ecben dienst van het departement van marine, bevestigt de voorspellingen, dat de scheepvaart dit jaar eerder door ijsbergen zal worden bedreigd. Op het oogeniblik bo vinden de meesten zich echter nog vele mijlen ten noorden van de De Spaansche burgeroorlog DE ONTSPANNING BIJ TERUEL Stellingen aan de Taag Een van de belangrijkste resultaten van Franco's overwinning bij Teruel is, dat de nationalisten thans hun eigen verbin dingen hebben bevrijd van de voortdurende bedreiging, die de roode troepen voorname lijk op den weg Teruel-Calatayud uitoefen den, welke bedreiging tevens een constant gevaar voor Saragossa beteekende. De nationalisten melden, dat zij twee duizend man van de Karl Marxdivisie, een van de keurtroepen van het roode leger, hebben gevangen genomen, terwijl vele an dere miliciens van andere divisies werden gedood of gevangen genomen in een offen sief onder commando van generaal Davila. Een speciale berichtgever van Havas meldt uit Careres. dat de regeeringstroepen sinds eenigen tijd trachten den weg van Trujillo naar Talavera de la Reina ten Z.O. van Madrid af te snijden en wel ter hoogte van Navalmoral de la Mata, dicht bij de Taag gelegen. Nationalistische strijdkrach ten hebben daar nu verscheidene stellingen bezet, waardoor deze weg voor iedere mo gelijke verrassing gevrijwaard is. De tegen partij heeft geen tegenstand geboden. De Japansch'Chineesche oorlog HET BUITENLANDSCHE LEGIOEN IN CHINA Aanslagen op redactie-bureaux De Times meldt uit Peiping dat het hoofdkwartier van generaal Teraoetsji uit buitenlandsche bron de cijfers heeft ernomen omtrent het veelbesproken bui tenlandsche legioen in China. Verklaard ordt. dat het bestaat uit 315 Sovjet-Rus- >n, 152 Amerikanen, 124 Franschen, 55 Britten en vijf anderen. Hiervan zijn onge- eér 550 vliegtuigbestuurders of deelnemers aan de luchtverdediging. Naar men zegt betaalt de Chineesche re geering premies van 1000 pond tot 2000 pond voor ieder omlaaggeschoten Japansch vliegtuig en extra-uitkceringen aan de fa milies der om het leven gekomen leden van dit legioen. Tot nu toe zijn drie buitenlan ders gedood en een gewond. Terreurdaden te Shanghai Te Shanghai zijn bomaanslagen gepleegd op de bureaux van twee in de internatio nale concessie gevestigde bladen. Men schijnt te doen te hebben met een terroris tische beweging tegen anti-Japansche ele menten, daar de directeuren der beide bla den dreigbrieven hadden ontvangen, waar in zij werden aangemaand op te houden met de aanvallen tegen Japan. De Chineesche hoofdredacteur van de „Evening Post", een Amerikaansch dag blad, heeft eveneens dreigbrieven ontvan gen. Drie Chineesche bedienden van het dag blad „Wenwei" werden gewond. Van het gebouw hing de Britsche vlag. De Britsche eigenaar, Cumine, had juist het gebouw verlaten, 's Middags ontving Cumine een brief van de z.g. vereeniging der waarheid, naar het schijnt een pro-Japansche terro ristische bende, waarin hij ervoor werd ge waarschuwd, dat hij, indien hij anti- Japansch materiaal zou publiceeren, het zelfde lot zou ondergaan als de Chineesche hoofdredacteur, wiens afgehouwen hoofd Maandag in de Fransche concessie werd gevonden. Mills, de Amerikaansche uitgever van de ,Hwa Meipao", had gisteren een dreigbrief ontvangen van denzclfden inhoud als die aan Cumine werd gezonden. Het kantoor Mills werd door een bom verwoest De „Grosse Dessauer" verongelukt De Berlijnsche correspondent van het „Alg Handelsbl. meldt: „Naar ik verneem is het Junkersvliegtuig Ju-80 (Der grosse Dessauer), een nieuw toe stel, dat nog ingevlogen werd en door rie Deutsche Luft-Hansa nog niet was overge nomen. gisteren in de nabijheid van Neuren berg bij een proefvlucht verongelukt, door dat eerst een motor zich loswerkte, daarop een vleugel brak. vervolgens ook de andere vleugel afbrak en het toestel uit 2000 met?r hoogte loodrecht neerstortte. Van de beman ning der fabriek, die uit drie personen be stond; zijn er twee in geslaagd met behulp van valschermen de aarde te bereiken. De bestuurder is echter om het leven gekomen. Ht ging hier om een der bekende proef vluchten, waarbij het toestel onder zeer ab normale, verzwarende omstandigheden over belast wordt (trillingsproeven). In de Duit sche pers is over dit ongeval nog niets mede gedeeld. De Deutsche Luft-Hansa verklaarde op onze aanvraag er niets van te weten. Vp.n officieele zijde konden wij nog geen nadere inlichtingen krijgen. Onze informaties blij ken echter in alle opzichten juist te zijn". Brandcatastrofe in Zuid-Slavië In het Zuid-Slavische dorp Sretnica heeft tijdens een boerenbruiloft een ontzettende brand het geheele woonhuis, dat van hout was opgetrokken en met stroo gedekt, in de asch gelegd. De bruiloftsgasten, ongeveer honderd ii getal, waren bijeen op die bovenverdieping, van de woning van een welgestelden boer, toen in de benedenverdieping, waar groote voorraden hooi en stroo waren opgeslagen, brand uitbrak. In een oogwenk stond het geheel© huis in vlammen. De eenige trap stortte in, voordat iemand zich daarlangs naar beneden had kunnen begeven. Spoedig daarna stortte het dak irn, zoo- dat degenen, die het liet gewaagd hadden uit de vensters naar buiten te springen, in de vlammen omkwamen. Het aantal dooden bedraagt tot dusver 36 Men verwacht evenwel, dat er nog anderen aan hum. verwondingen zullen beswijken. Onder de Slachtoffers bevinden zich ook de bruidegom en zijn ouders. De bruid werd zwaar gewond. Men vermoedt, dat een afgewezen min naar het vuur neeft aangestoken. Wervelstorm over Noord-Californië Een wervelstorm heeft over een gebied van 500 K.M. breedte in Noord-Californië een groote schade aamgerioht, die op mil- lioenen dollars geschat wórdt Vijf men- schen zijn om het leven gekomen en tien tallen gewond. De storm drong door tot ruim 300 K.M. in het binnenland, waar de electri citedtsmettien vernield en de verbindingen verbroken werden. Men verwacht dat nog meer schade ge leden zal worden, doordat de rivieren ge zwollen zijn en nog steeds wassen. De on langs geopende hangend© brug over de Gouden Poort week vier meter van haar ba6is af, doch kwam weer fin den goeden st-and, toen de storm voorbij was. Sacramento is zonder licht on trams. Hulp voor het drijvende Poolstation Nieuwe IJsbreker vaart nlt De Russische ijsbreker „Ermak", aan boord waarvan zich de directeur van den noordelijken zeeweg prof. Otto Schmidt bevindt, die de beschikking heeft over twee vliegtuigen, is thans van Kronstadt vertrok ken om assistentie te verleenen aan Papa- in ca. De draadlooze verbinding met Papanln die door een magrietischen storm eenigen tijd verstoord is geweest, is thans ween stand gekomen. De toestand schijnt wal verbeteird te rijn. De wind schijnt te zijn gaan liggen, hetgeen voor de expeditie zeer belangrijk is, daar de ijsschotsen onder den invloed van den stroom naar de ku6t var Groenland drijven en zich aaneensluiten. De ijsbreker „Taimyr", die reeds tot in d< ijsvelden is doorgedrongen, heeft met zware stormen en sneeuwval te kampen gehad waardoor hij zijn route heeft moeten wij zigen. Kort Nieuws Op het baanvak Bromberg—Gdynia (Po len) zijn twee goederentreinen met elkaar in botsing gekomen. Twee personen liepen daarbij kwetsuren op; 28 goederenwagens werden geheel vernield; zes gingen in vlammen op. Volgens een voorzichtige raming heb- den de Japanners thans meer dan 818.000 vierkante mijlen van het Chineesche grond bezit, dit is een vijfde deel, bezet. Ongeveer een derde der Chineesche bevolking, n.l. 125.717.000 personen, zijn door den oorlog getroffen. Meer dan 6 millioen menschen zijn gevlucht. Uit gewoonlijk goed ingelichte Berlijn sche bron wordt vernomen, dat Von Papen, de op 4 dezer teruggeroepen zant te Weenen, opnieuw belast zal worden met het beheer over het gezantschap al De benoeming van Kriebel, den con sul-generaal te Sjanghai, tot gezant te Weenien zou later geschieden. om bij Uw sigaren winkelier binnen te ioopen en te zeggen: „geef mij een pakje tabak". U zult waarschijnlijk een pakje tabak van een bepaald merk vragen. U zult zéér waar schijnlijk een pakje IBIS vragen. Want U zult zeer zeker weten, dat IBIS niet zoo maar ,,'n pakje tabak" is. Dobbelmcmn lekker, man 7 GER I Ti fe H NED B Poot J5ch »ang 65-ja Is hi Ds. 1 Ds Kerk irbe: [n-i Pijn 17—: VF Ver Stici \11i2 UITOOST- EN WEST-INDIE De bewapening der veldpolitie Eén karabijn per tweo man Uit een artikel „De onvoldoende bewape ning der veldpolitie", in „De Politie',- orgaan der Vereeniging van Inspecteurs van AA Politie in Iudië blijkt nog eens duidelijk, hoeveel er nog ontbreekt aan de politie- uitrusting. De op militaire leest geschoeide veldpolitie beschikt namelijk over één karabijn per twee man. Het is te begrijpen dat het Volksraadslid van Hels- dingen daarover een vraag tot de regeering heeft gericht De veldpolitie ls namelijk in verschillende H groote deelen van de buitengewesten het eenige machtsinstrument waarover de over heid beschikt En als het niet geheel in orde is komen incidenten voor zooals indertijd met de Japansche visschers op Noord Nieuw 1 jf n Guinea. I] Minder toeristen naar Bali De correspondent van het „Bat. NbL" op pp Ball schrijft: Het aantal toeristen, dat in 1937 een be zoek aan Bali bracht, is een heel eind be neden de verwachting gebleven. In de tweede helft van het jaar vervielen tallooze trips in verband met den oorlog in China Vr Naar verluidt, heerscht zelfs in kringen van intelligente reizigers de geografisch niet geheel verdedigbare meening, dat Shanghai en Bali vlak bij elkaar liggen Ook 1938 zal teleurstellend zijn. Nog R dagelijks worden trips afgezegd, waarvoor m maanden geleden schikkingen getroffen D De invloed van den oorlog is uiteraard ook merkbaar in de groote „crises". Het- aantal toeristen, dat met de komende B,EI groote schepen op Bali en Java arriveeren Pro zal, is ook veel en veel geringer dan vorige Inri jairen het geval was, soms de helft minder! Ook het gewone toeristenbezoek aan Bali is -—1 dit jaar veel geringer dan het vorige jaar, Men kan niet verwachten, dat hierin ver- 1 Wü andering ten goede komen zal, voordat da ma strijd in China ten einde is. '22 Yïl Door Je hoofdpijn ben je weer eens loom en luste loos. Waarom toch niet di rect Instantine ingenomen? Want onthoudt 90 stilt voorkomt pijnen! Instantine PIETJE PLUIS EN JANTJE JOPPE BELEVEN NIEUWE AVONTUREN HE Het eerste, wat ze opgedragen kregen, was: den rijwielcarrier volladen met boodschappen, die bij de klanten afge leverd moesten worden. Vol ijver togen ze aan 't werk. Terwijl Jamt je blikken kaakjes, ontbijtkoeken en dergelijke heerlijkheden in 't wagentje opstapelde, droeg Pietje armen vol flesschen wijn, bessensap en limonade aan. Jammer ge noeg e outer hadden ze van dat verft nog niet veel verstand. 70 Ze laadden namelijk alles aan de voor zijde van het karretje, terwijl achterin nog niets stond. Het gevolg kun je be grijpen: het wagentje werd van voren wat je noemt „topzwaar" en op een ge geven oogenblik sloeg de heele carrier voorover. De heerlijke flesschen wijn, limonade en bessensap vielen op het trottoir te pletter en de scherven stoveri naar alle kanten (Wordt Maandag yervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2