$iimm £riïtsdjr (üourant Feestavond van de Oranje-Garde PALTHE aboniumentsprijS: Per kwartaal in 'Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post f 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 NO. 6303 DONDERDAG 27 JANUAR11938 18e Jaargang abtoertcntiepripen: Van I tot 5 regels f 1.17'/» Elke regel meer0.22'/» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer v 0.45 Voor het bevragen aan '1 bureau wordt berekend0.10 DE LIBERALE PARTIJ OP DE HELLING Uit het jongste nummer van „Het Libe rale Weekblad" vernemen wij, dat het rap port der „commissie van voorbereiding aangaande de algemeene richtlijnen van een beginselprogram en de gegevens voor een werkprogram" van den Vrijheidsbond is toegezonden aan de „geestverwanten". Iter vertrouwelijke kennisneming. 1 Deze commissie staat onder de frissche leiding van oud-minister van Lidth de 'Jeude en derhalve verwacht men er tets ,van. Want indien het werkelijk ernst is, dat men bij de liberalen een leider zoekt, 'dan schijnt de keuze op dezien man te moe iten vallen, die een nieuw geluid deed liooren Nu wordt van verschillende zijden cap tie gemaakt op het feit, dat de reorganisatie voorstellen „vertrouwelijk" zijn. Ze behoo- ren van meetaf in publieke bespreking te svorden gebracht Mogelijk is daar wel iets voor te zeggen, maar ten slotte is dat een zaak van de partij zelf. Meent deze dat de „reformatie" eerst in besloten eigen kring dient behan deld te worden, dan heeft men daartoe het .volste recht en het is waarlijk ook wel te .verdedigen. In elk geval: wij mengen ons daar niet in. 1 Echter, genoemd weekblad, dat niet 'de school wil klappen, maakt toch melding .van twee punten, welke de aandacht zul len trekken: het eene is de „verhouding tot het Christendom, als grondslag van ons nationaal karakter", het andere is sociale paragraaf", waarover wij o.m. lezen, dat „de aangewezen oplossing van de ge schillen tusschen den rechter- en den lin kervleugel eener partij altijd deze (is): dat de rechtervleugel de concessie doet eener erkenning van formeele mogelijkheden, de linkervleugel die van opgeven van haar radicaalste formuleeringen". We erkennen zeer benieuwd te zijn naar Wat hieruit groeien zal. Voor wat de sociale paragraaf betreft ligt na dit klappen uit de school het antwoord voor de hand. Er Wordt gezocht naar een middenweg tus schen het behoudende en het vooruitstre vende element. En het resultaat zal dus wel zijn om het kort te zeggen dat de liberale partij wat sociale maatregelen be treft zich zal aansluiten bij de liberale werkgeversorganisatie, die het starre stand punt van sommige oud-liberale bladen heeft verlaten. Meer interesse hebben we voor het eerste punt: de invloed van het Christendom op de publieke en speciaal de politieke actie. En dat juist omdat de heer Van Lidth de 'Jeude voorzitter der commissie is. Immers, naar met vrij groote zekerheid is aan te nemen, had deze oud-minister geen over wegend bezwaar tegen het regeeringspro gram van Dr. Colijn. Hij huldigt dus niet de opvatting van Mr. Oud, dat het begin selverzaking zou zijn om van positief- Christelijke grondslagen te spreken. Maar 'dan rijst de vraag: hoe zal de formuleering op dit punt straks luiden? Wij maken ons geen illusie; zelfs de meest rechtsche liberaal wijst een beslis send beroep op de Schrift af; maar de wijze waarop zulks geschiedt is daarom niet-zonder belang. DE NATIONALE FEESTDAG Voor de mijnen is stopzetting onmogelijk y er geefsche actie van de Prot. Chr. Mijnwerkersbond De Minister van Waterstaat heeft aan (ien Prot. Christelijken Mijnwerkersbond naar aanleiding van zijn telegrafisch ver zoek, om bij de mijndirecties aandrang te oefenen, om alsnog terug te komen op haar besluit, om op den Nationalen Feestdag geen vrij-af te geven, het volgende antwoord gezonden: „Op mijn verzoek om inlichtingen naar aanleiding van uw telegram heb ik verno men, dat de directies van de Limburgsche mijnen ernstig overwogen hebben of het mogelijk is haar bedrijven bij gelegenheid van de verwachte blijde gebeurtenis in het Vorstelijk Huis stop te zetten. De directies zijn evenwel tot haar leedwezen tot de con clusie moeten komen, dat, aangezien hier voor verschillende voorbereidingen moeten getroffen worden, het vooral met het oog op den geregelden gang der werkzaamheden in het ondergrondsche bedrijf en ook met het oog op de veiligheid het niet mogelijk is op den Nationalen Feestdag, die op den dag volgende op dien der geboorte bepaald is, de mijnen stil te leggen". Op Maandag en Woensdag hebben tusschen de directie der Staatsmijnen en den heer Ploeg, voorzitter van den P.C.M.B., nog besprekingen plaats gehad, waarbij laatstgenoemde aan drong, om alsnog vrijaf te geven, of dit eventueel enkele dagen later te doen, waardoor de feesten in de mijn streek misschien eenige dagen ver schoven zouden kunnen worden. Dit laatste bleek echter niet mogelijk te zijn, omdat dan de particuliere en overheidsbedrijven en de scholen geen xrij-af hebben. AUTO DOOR LOCAALTREIN GEGREPEN Tragisch ongeluk bij Apeldoorn Twee personen op slag gedood Enkele minuten voor half zes heeft zich gisteravond op den onbewaakten overgang op den Springenweg onder de gemeente Apeldoorn een zeer ern stig ongeluk voorgedaan, waarbij twee inwoners van Deventer het leven hebben verloren. Een vierpersoonsauto, welke op dit tijdstip uit de Jachtlaan komende, den overweg naderde, kwam door nog on opgehelderde oorzaak in botsing met den locaaltrein, welke om 5.34 uit Het Loo te Apeldoorn moet aankomen. De auto werd in de flank gegrepen en ruim 250 meter meegesleurd, waarna de trein tot stilstand kwam. Uit de ravage van de totaal versplin terde wagen werden de lijken geborgen van de beide inzittenden, den heer E- Maat en mevrouw T. Stam-Kuyk, beiden uit Deventer. Zij moeten bij de botsing, die met een ontzettenden slag gepaard ging, direct zijn gedood. Het stoffelijk overschot van de onge- lukkigcn is per ziekenauto naar het Ju- liana-ziekenhuis te Apeldoorn overge- De heer Maat en mevrouw Stam wa ren op den terugweg van een condolean- tie-bezoek bij een zwager van mevr. Stam. Met behulp van ijlings ontboden spoorwegpersoneel slaagde men er eerst na ruim drie kwartier in de spoorlijn weer vrij te maken. HET AANTAL RADIO-LUISTERAARS IN NEDERLAND Op 31 December 1937 waren volgens de voorschriften op de postkantoren aangegeven 695.897 radio-ontvangtoestellen. Het aan tal aangeslotenen op de radio-distributie be droeg op dien datum 375.972. VUURWERKFABRIEK IN REMBANG EXPLODEERT Veertien arbeidsters gedood; talrijke personen gewond SOERABAJA; 27 Jan. (Aneta- A.N.P.). Gistermiddag is een Chineesche vuurwerkfabriek te Rembang in de lucht gevlogen. Vijf personen werden op slag ge dood, 22 personen werden zwaar- en 14 licht gewond. Het betreft hier allen arbeidsters. In het hospitaal zijn nog negen personen overleden. De oorzaak is nog niet bekend. Vrouw zwaar gestraft De rechtbank te Amsterdam ver oordeelde een bejaarde juffrouw uit Broek en Waterland wegens die renmishandeling tot een maand gevan genisstraf. De Officier van Justitie had twee maanden gevorderd. De vrouw had een hond een kom ko kend water over het lichaam gegooid, waardoor het dier ernstige brandwon den opliep. Prov. Verband van A. R. Prop. Clubs De uitgestelde vergadering van het Verband Znid-Holland De heer J. A. Nap deelt ons. namens ht Provinciaal Verband Zuid-Holland van A.-R. Propagandaclubs, mede, dat het be richt in een deel van ons blad van gister avond betreffende de jaarvergadering op voor hem onverklaarbare wijze is ontstaan en niet juist is. Besloten is, dat de uitge stelde vergadering gehouden zal worden op een n a de blijde gebeurtenis vast te stellen Zaterdagmiddag, op de oorspron kelijk vastgestelde plaats. Alle clubbestu ren krijgen opnieuw bericht. Dr Colijn brengt een weder groet, na het bezoek aan zijn huis in September j.l. „Oranjeliefde moet een fundament hebben" De Oranje-Garde hield gisteravond in de groote zaal van den Dierentuin te Den Haag een propaganda-samen- komst, waarvoor zeer groote belangstel ling bestond. Even voor den aanvang klaterde het applaus op: Zijne Excellentie Dr. H. C o 1 ij n trad de zaal binnen, vergezeld van oud-minister Mr. Dr. J. Donner. Eveneens werden met applaus begroet Zijne Excell. Minister H. van Boeyen en de Burgemeester der Residentie Mr. S. J. R. de Monchy. De Algemeen Voorzitter, de heer P. A. an Schuppen van Delft, liet na het openingssignaal van de trompetters, zingen Ps. 75 1, las een gedeelte van Ps. 105 en ging voor in gebed. In zijn welkomstwoord gaf hij een uitvoerige beschouwing van doel en streven van de Oranje-Garde. Met begeleiding van de pijpers werd ge meenschappelijk gezongen het Gardelied. De heer M. H. L. Weststrate van Rot terdam, Garde-Commandant sprak nu over: „Achter de vlag". De organisatie is, aldus spr. een Christelijke, en dus schaart zij zich achter de kruisbanier; nationaal gezien schaart zij zich achter onze driekleur. De landelijke organisatie mist echter een eigen vlag; daarom heeft het vendel Rot terdam thans de eer een vlag aan te bie den aan de Landelijke organisatie. (Ap plaus). De vlag draagt den naam der vereen, waaronder een Oranjeboom met de woorden: „Dat de Oranjeboom bloeie". Rede Prof. Dr. K. Schilder Despoot is een heel oud woord en betee- kent „alleenheerscher". Het woord despoot heeft een ongunstige klank, omdat we dan denken aan willekeur, machtswellust, enz. Toch is niet altijd die uitlegging juist. Despoot is eigenaar. 'Alleen dan is despoot hatelijk, wanneer er van misbruik si is. Een alleenheerscher is Christus, die ook despoot genoemd wordt. Verschillende Schriftplaatsen wijzen zulks uit, welke door spr. met name genoemd worden. Wij eeren Christus als den eenigen, rechtvaar digen Despoot, en eeren mitsdien den koning. Er is een band tusschen hemel- sche dèspotie en aardsch koningsschap. Het koningsschap hier is instrument de hemelsche despotie, en deswege heeft de koning rechten, maar ook plichten. Naar bestel van den grooten Potentaat is de koning beschermheer van de rechten en vrijheden des volks. Ons land kan zich ge lukkig achten dat ons Vorstenhuis den grooten Potentaat erkent, en daarom dan ken wij God voor den zegen ons in het Oranjehuis geschonken en bijzonder in deze dagen gaat ons gebed uit tot God. Zich speciaal tot de Oranje-Gardisten wendend, merkte spr. op, dat zij als grondslag Gods Woord hebben, doch dat een toelichtend artikel noodig is waarin zij erkennen dat Gods Woord tot ons komt in de Heilige Schrift Weest niemand onvoorwaardelijk gehoorzaam, dan alleen God en blijft verknocht aan het aloude Oranjehuis! (Luid applaus.) Na gemeenschappelijke zang van: „Ik wilde wel een tamboer zijn", betrad Dr. H. Colijn het podii^n, met donderend ap plaus begroet Rede Dr. H. Colijn Hoewel ik niet zoo makkelijk te vinden b?n voor spreekbeurten, waren er twee oorzaken, aldus spr. waarom ik in dezen heb toegestemd. Ten eerste vervul ik hier mee een wedergroet, in antwoord op het bezoek van de Oranje-Garde in September aan mijn huis. In de tweede plaats hangt dit samen met den dag der vergadering. We waren alle maal aan het rekenen gegaan en als de blijde gebeurtenis een feit zou zijn, dan wilde Dr. Colijn met de jonge menschen samenzijn. Waarover nu te spreken? Dr. Colijn wilde iets zeggen over het werk der Oranje-Garde en wel naar aanleiding van het 3e couplet van het Garde-lied: P. A. van Schuppen Prof. Dr. K. Schilder Dr H. Colijn Ds Is. Voorsteegh Door een dieseltrein gegrepen Caféhouder gedood "Gisteravond is de 59-jarige caféhouder A. Jacobs, wonende in de Waalstraat te Eindhoven, toen hij zeer langzaam wandelende den onbewaakten overweg, na bij de voormalige Wachtpost 48, gelegen bij het Philips-De Jongh Wandelpark, onder Eindhoven, overstak, door een naderenden Dieseltrein overreden- Het krachtige rem men van den treinbestuurder vermocht den treinbestuurder niet meer tijdig te doen stoppen. Jacobs werd op slag gedood. De stoffelijke resten van het slachtoffer zijn door de politie naar het bureau over gebracht. Bakkerij brand te Weesp Verstikkende rook belemmerde blusschingswerk Te Weesp is gisteravond brand ont staan op den zolder van de bakkerij van den heer Bockweg aan de Kerkstraat. Omstreeks half acht namen de buren een scherpe rooklucht waar. De huisgenootcn van den bakker werden gewaarschuwd en bij onderzoek bleek brand op den zolder uit gebroken te zijn. Onmiddellijk waarschuwde men de polit-.e en de chef, de heer P. Vos, was spoedig met een blusehapparaat ter plaatse. Hij toog.le met behulp van een laddertje op den zol der te komen, doch het gewicht van dm politiechef bleek te zwaar voor het 'addertje te zijn, dat doormidden brak en bovendien belette de verstikkende rook den politieman verder te gaan. Spoedig daarop arriveerde een slangenwagen van de brandweer en nu werd met een trap van de bakkerij uit getracht den zolder te bereiken; ook werd een slang gelegd naar een plaatsje achter de bakkerij, van waaruit men poogde net vuur op den zolder te blusschen. Zelfs de rookmaskers bleken niet voldoende om den spuitgasten gelegenheid te bieden zich vrij op den zolder te bewegen. De generale brand meester, de heer J. J. Geesink, liet tenslotte van de straat af de Magirusladder opstellen, waarna de ruiten van een venster van den voorgevel konden worden stukgeslagen, zoo dat de slangen met het bluschwater naar binnen gericht konden worden. Na ongeveer drie kwartier werken was de brandweer den brand geheel meester. De oorzaak is niet bekend. DUITSCHE BOMMENWERPER BOVEN GRONINGEN Werd er gefotografeerd Het is nog niet zoo lang geleden, dat eenige malen achtereen in de provincie Groningen Duitsche legervliegtuigen op Nedcrlandschen grond een noodlanding hebben moeten maken. Men zal zich stellig nog herinneren hoe verleden jaar bij zoo'n noodlanding te Zijldijk een wielrijder is gedood, toen een Feldwebel met een oefen- vliegtuig zóó onoordeelkundig opsteeg, dat hij vlak over den weg scheerde en den fietser raakte. In al deze gevallen beweer den de onfortuinlijke piloten, dat zij ver dwaald waren en per ongeluk op Neder- landsch grondgebied waren terecht geko- Dinsdagmiddag omstreeks half twee. meldt het N. v. h. N., werden de Gronin gers verrast door het geronk van een vlieg tuig. dat zeer laag boven de huizen vloog. Ondanks het feit, dat de K L..M.-vogels in den winter niet in Groningen komen, meende men eerst met een Douglas te doen te hebben, doch al spoedig bleek, dat de machine een moderne bommenwerper was, met de registratieteekens D62. Duidelijk was het hakenkruis te zien aan den dub beien staart, een constructiewijze van modernste luchtkruisers. Het toestel vloog zeer laag, waarschijn lijk zelfs onder de hoogtegrens, die voor vliegtuigen is vastgesteld. De zware ma chine, die zeer veel lawaai maakte, vloog eenigen tijd boven de stad en een deskun dige, die de gedragingen nauwkeurig gade sloeg, leidde uit de manoeuvres af, dat er gefotografeerd werd. Na haar rondvlucht boven Groningen ver dween de machine pijlsnel in Oostelijke richting. Het is bijna onbegrijpelijk, dat de piloot zulke zware toestellen zijn overi gens gewoonlijk met meer menschen, w.o een navigator, bemand door toeval boven de stad terecht gekomen is. De weersom standigheden waren uitstekend en het zicht was ruim. DRIELING GEBOREN Het echtpaar Kortvan der Zalm, wo nende in de Heerenstraat te Monster, is vannacht verblijd met cfb geboorte van eejh drieling. De moeder en de drio meisjes maken het goed. Dr Colijn tijdens zijn rede voor de Oranje- Garde. jeugdvereenigingen, die alle Oranje-gezind zijn. Bij de oprichting kwam eenige gevoe ligheid tot uiting. Spr. beantwoordt de vraag echter bevestigend. (Applaus.) Ten eerste omdat er nog een breede zoom van hen, die niet aangesloten zijq. Ten tweede acht spr. het van belang dat het aankweeken van Oranjeliefde in het centrum wordt geplaatst Echter, Oranjeliefde moet een fundament hebben; met optochten en vlagvertoon wint men Jong-Holland niet werkelijk. De Oranje-klanten moeten voor niets vervaard zijn, ook als de wind eens uit den anderen hoek zou komen. Een raad van Dr. Colijn Langs welken weg moeten we ons doel bereiken? Laat ik, aldus spr., u een raad mogen geven. Ge moet u verdiepen in de historie van volk en Vorstenhuis. Diep in gaan in de geschiedenis van Prins Willem I, die groot was van geduld, groot van ge loof en nooit versaagd heeft. Heel onze historie is rijk en leerzaam en spr. ging in groote trekken de prinsen en vorsten langs om te wijzen op hun grootft beteekenis voor ons land en volk. Komende tot dezen tijd. wees Dr. Colijn op onze Koningin Wilhelmina. Wie Haar kan waarnemen, is vervuld van diep ont zag voor haar trbuwe zorg voor ons volk. Haar gansche leven is een bezegeling van de woorden: „Nooit kan Oranje genoeg "oor Nederland doen". Maar, blijf niet alleen bij de feiten. Dan pas_doen we het goed. als we letten op de leidingen Gods die in de historie gelegen zijn, ook in het voortbestaan van het Oranjehuis. Spr. gaf een overzicht, hoevaak het reeds scheen, dat de band verbroken zou worden. Dikwijls, o zoo zwak. gaf Goci telkens uitkomst. Daarom spreken we van het drievoudig snoer God. Nederland en Oranje Dr. Colijn eindigde zijn met stille aandacht aangehoorde rede met te ver zoeken een enkele minuut van gemeen schappelijk stil gebed voor de verwach tingen in het Paleis Soestdijk, daarmee de gelegenheid tot applaus afsnijdend. Alle aanwezigen verhieven zich van hun zetels en in plechtige stilte werd aan den wensch van den Minister- President voldaan. Staande werd gezongen het Wilhelmus. Een telegram werd gezonden aan H.K.H. Prinses Juliana waarin de beste wenschen voor Haar werden geuit. Ds. Is. Voorsteegh spreekt „Jonge Oranjeklanten vóór!" was de titel van de rede van Ds. Is. V o o r- steegh, Voorzitter van den Bond van Chr. Oranjevereenigingen. De vrijheidsgedachte zit, ons in h*t bloed, en dat kan ook niet anders als wo letten op onze historie. Wat een strijd voor de vrijheid is er niet in Nederland gevoerd. En die strijd is ondenkbaar zonder Oranje. Van oudsher was de naam Oranje aan ons land en volk gebonden en dit is zoo gebleven. Hechte banden snoeren ons samen. Jonge Oranjeklanten - vóór! dat is het parool dat wij in dezen tijd doen hooren, om onze jeugd te brengen in een organisatie waar in de liefde tot het Oranjehuis wordt aan gekweekt en de historie wordt besproken Dat is een aanwinst voor ons volk. Spr besloot met een opwekking zich allerwege aan te sluiten bij een vendel. Op de vurige toespraak volgde 'uid applèus. Pijpers, trompetters en tamboers brach vol dGen ^e*ne taptoe, waarna de pauze Na de pauze kwam het vendel Vlaardin gen met „De Tinnen soldaatjes" en gaven de Delftsche pijpers van hun kunnen blijk r Na fPa"lniPprdp volkszang olv den heer I- Gillebaard fe Ridderkerk, werd een tableau opgevoerd waarna de geklaagde vond op de gewone wijze werd gesloten De Commissaris der Koningin in Zuid Holland was vertegenwoordigd door den chef van zijn kabinet Jhr Mr R Sandherg van Boelens. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen De „Oranje Garde" heeft gisteravond in Den Haag een samenkomst gehouden,, waar o.m. Dr. H. Colijn heeft gesproken. Bij Apeldoorn is een auto door een locaaltrein gegrepen, waarbij twee persoi nen zijn gedood. In Indië is een vuurwerkfabriek ont-t ploft, waarbij veertien personen zijn gei dood, en vele anderen gewond. In de Parijsche voorstad Villejuif heeft een ontzettende ontploffing veertien dooden gevergd. De Weensche politie verricht huiszoei kingen onder de nationaal-socialisten. De Japansche troepen in China makeü slechts geringe vorderingen. TIJDELIJK 20 pCt. KORTING OP ALLE PRIJZEN VAN CHEMISCH REINIGEN EN VERVEN Ook op ONTVLEKKEN en OPPERSEN SNEEK (Fr.) rmUA HOYA ViaggeuVaandeu MEDAILLES-INSIGNES UNIPOPMPETTENen EMBLEMEN -T IflS PDAn TEl 5Ü33G HUIS VERZAKT Bewoners vluchtten in angst naar buiten Brandweer bood tijdig hulp In den afgeloopen nacht, te ongeveer kwart over drie, werden de bewoners van Let perceel Derde Goudsbloem- dwarss» raat 6 te Amsterdam opge schrikt door een hevig gekraak. Nauwe lijks waren zij wakker of met luid ge rinkel knapten de ruiten van verschil lende ramen, die scheef in de muren bleken te zitten. In angst vluchtten de bewoners van be nedenhuis, tweede en derde verdieping de eerste verdieping is onbewoond het huis uit, wat nog bemoeilijkt werd doordat de meeste deuren bleken te klemmen. Het wa« duidelijk, dat het huis aan het verzak ken was, een gevolg van het feit, dat kort geleden een der belendende perceelen is af gebroken, waardoor de zijmuur zijn natuur lijken steun verloor. De politieagent van de j>ost Westerstraat waarschuwde de brandweer van de hoofd wacht Prinsengracht en het gemeentelijk bouw en woningtoezicht Weldra kwam er dan ook hulp opdagen i onder leiding van een inspecteur van bouw- en vyoningtoeaicht, den heer Stroo- bach, begon de brandweer den zijmuur to stutten. Tegen zeven uur vanmorgen was men hiermee gereed. Toen was alle gevaar geweken. De bewoners mochten reeds eer der in hun woningen terugkeeren. Het per ceel, dat begon te verzakken, is geenszins bouwvallig en zoodra in het open gedeelte ernaast opnieuw zal zijn gebouwd, waar door de zijmuur voldoenden steun krijgt, zal het dan ook weer in normalen staat ver* keeren. Veilingvereen. Geldermalsen Millionair geworden Gisteren werd aan de veilingvereeniging Geldermalsen en omstreken in het loopende veilingsseizoen het bedrag van 1.000.000,— aan omzet overschreden. Verkooper en kooper van het perceel, waardoor 1.000000,— werd bereikt, wer den bij deze gelegenheid door den voor zitter geluk gewenscht en ieder werd een vulpenhouder aangeboden. De burgemeester feliciteerde de veiling vereeniging met deze aanmerkelijk voor uitgang van den omzt. Dr. H. NANNING'. [K1NADRUPPELS Hei aangewezen middel bl): BLOEDARMOEDE BLEEKZUCHT MALARIA GEBREK AAN EETLUSTemx. Men lette op den naam ..De H Nanning" bulten op de roode doos en op de Oacon. Prijs f 1.30 BANNING-» Pk.r» Cl,® fabriek, N.V. OEN HAAG.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1