rictorfa water VRIJDAG ai JANUARI 1938 EERSTE RI.AD PAG s V RONDBLIK EGYPTISCH KONINGSHUWELIJK Zoo is dan Faroek, Egypte's nog zeer jonge koning, in het huwelyk getreden met zyn eveneens heel jeugdige bruid Farida, een dochter van de hofdame van zijn moe der. In het oosten en het nabije oosten heb ben de dingen in dit opzicht dikwijls aen snel verloop. Men wordt er spoedig onder de volwassenen gerekend, doch geniet er eerst behoorlijk aanzien, zoo men het hoofd is van een gezin, liefst van vele zonen. Toen in het voorjaar van 1936 Faroeks vader stierf, de zeer geziene koning Foead, en overal de vlaggen halfstok hingen, want de rouw was werkelijk algemeen, was Faroek nog een Engelsche kostschooljongen. Groot was het gedrang in Cairo's straten tusschen de ten deele westersch, ten deele oostersch gekleede bevolking, om den langen stoet met het overschot van den doode te zien voorbij trekken, in één getrappel van fraaie Ara bische paarden. „Foead Melek!" Wij zagen onversluierde Arabische vrouwen, wien de tranen over het gezicht liepen, en door de menigte ging, waar de kist met de vlag pas seerde, een deining en een geweeklaag, dat ons, westersche toeschouwers, vreemd aan deed. Nu is Faroek niet langer een onbezorgde jongensfiguur. Hij heeft reeds volop de eigenaardige moeilijkheden leeren kennen van een regeertaak in een jongen staat, die nog bezig is zich te vormen, langzaam los als hy aan 't raken is van den bevoogdenden Britschen invloed. Het conflict tusschen den jeugdigen monarch en zijn minister-presi dent Nahas Pasja over den kring van elks persoonlijken invloed heeft nog onlangs aangetoond, dat laatstgenoemde zich nog ontworstelen moest aan de idee, een Ara bische hofvizier te zijn, die alle dingen naar eigen hand kan zetten. Ook Caïro zelf is een stad met een dubbel gelaat; karakterloos glad en statig in de regeerings- en vreemdelingenwijken; met wanstaltige monumenten die een nare na bootsing zijn van oud-Egyptische en modern Europeesche plastiek; en daarnaast de bonte doolhof van zijn oud-oostersche bazarwijk, waar beroepsgewijze de bedrijven zijn ge rangschikt in nauwe zakenstraatjes, en de drukte van ambacht en handel nauwelijks een moment van de lucht is. Faroeks hhwelijk was naar den vorm oos tersch noch westersch, doch ook weer een mengeling van beide. De bruid is zelve bij de voltrekking niet aanwezig geweest; haar vader ging als haar natuurlijke gevolmach tigde de overeenkomst aan, waarbij de woorden weerklonken: „Ik huw aan Uwe majesteit mijn dochter uit voor de som van pond". Wel was een sjeik, een gods diensthoofd, bij de ceremonie tegenwoordig, doch wij lezen niet, dat hij er op eenige wijze een actieven rol bij heeft gespeeld. Westersch was ongetwijfeld de openlijke verkoop van portretten van de charmante jonge bruid, die haar glimlach aan allen ongesluierd vertoonde. In den kring der orthodoxie van den Islam waarlijk iets on gehoords. En aan den avond van den feest dag reed het jonge paar uit door de feeste lijk verlichte stad, die voor haar armen een gratis publiek feestmaal had ontvangen. Wederom toonde Farida zich zonder den voorgeschreven sluier. Egypte is inderdaad volop in den overgang; de Islam lijkt, na een periode van neergang, tengevolge van verstarring, aan nieuwe aanpassingen toe; zij geraakt op marsch..... Chautemps' regeeringsverklaring Wat zal de houding der communisten zijn? Chautemps zal vandaag in de Fran- sche Kamer zijn regeeringsverklaring voor lezen; Dal a dier zal zulks in den senaat doen. Vermoedelijk zal deze verklaring te kennen geven, dat het aftreden van de vo rige regeering niet het gevolg is geweest van een principieel conflict en dat de op vattingen van het nieuwe kabinet gelijk zijn aan die van de beide vorige regeerin gen, zoodat zich continuïteit van actie voordoet De muntvrijheid wil de regeering hand haven en het financieel saneeringswerk van Bonnet wil zij voortzetten. De verkregen sociale hervormingen zul len onaangetast blijven en er zal gestreefd worden naar toepassing van het volksfront- program in de mate, waarin de omstandig heden dit veroorloven zullen. De landsverdediging zal versterkt worden door coördinatie van de diensten der mi nisteries van oorlog, luchtvaart en marine, die onder leiding van Daladier zullen ko men. Intusschen vraagt men zich nog steeds af, welke houding tenslotte de communisten ten opzichte van de nieuwe regeering zul len aannemen, daar zij hebben verklaard, de regeering naar haar program te zullen beoordeelen, zich aldus hun vrijheid van handelen voorbehoudend. Iïet lijkt echter niet waarschijnlijk, dat, indien zij zich uit de meerderheid zouden terugtrekken, zij gevolgd zouden worden door de socialisti sche groep in haar geheel. De politieke for maties van het centrum en rechts van het centrum zouden dan bijna automatisch haar vertrouwen aan het kabinet schenken. Het is derhalve waarschijnlijk, dat de com munisten zullen pogen, de aan de radicaal socialisten grenzende groepeeringen te neu traliseeren door van de regeering beloften te eischen, welke hun zouden toestaan voor de nieuwe regeering te stemmen De aanwas der Britsche luchtmacht Ook de snelheid wordt steeds opgevoerd Behalve over reserve-vliegtuigen beschikt de luchtmacht van Groot-Brittannië over 2031 toestellen der z.g. eerste linie, waar van zich 15i2 in het moederland bevinden. Hiervan zijn 840 bommenwerpers en 1G2 verkenningsvliegtuigen. Deze cijfers zijn 150 procent hooger dan die van voor 1935. De rqeeste escadrilles jachtvliegtuigen beslaan uit Gladiator-tweedekkers, die een snelheid kunnen bereiken van 410 kilo meter per uur kunnen afleggen. Tal van vliegers geven evenwel de voor keur aan den tweedekker boven den één- dekker, daar met een tweedekker beter te manoeuvreeren is. De ééndekkers daarentegen worden door allen als bommenwerpers verkozen. Successievelijk zullen Wellesley- en Whiteley-vliegtuigen in gebruik worden ge nomen. De snelheid van deze toestellen, die over zes motoren beschikken, bedraagt resp. 36 en 346 kilometer per uur. De actie-radius van eerstgenoemd vliegtuig is circa 3.650 kilometer. Sommige escadrilles worden ook geleide lijk uitgerust met Blenheim-toestellen, die 450 kilometer per uur vliegen met een actie-radius van ongeveer 1.609 kilometer. De Engelsch-Iersche conferentie Standpunten lijnrecht tegenover elkaar Bij zijn terugkomst in Ierland van de Londensche besprekingen heeft De Va lera verklaard, dat de standpunten van beide in enkele kwesties lijnrecht tegen over elkaar stonden, zoodat het niet ge makkelijk zal zijn, tot overeenstemming te komen. In de komende weken zullen de handelsproblemen tot in bijzonderheden bestudeerd worden Wanneer de delegaties elkaar opnieuw ontmoeten, zullen zij snel moeten kunnen vaststellen, of het al of niet mogelijk is, tot overeenstemming te komen. Het beste Natuurlijke Bronwater Het huwelijk van Faroek van Egypte Koningin Farida draagt geen sluier Gisteren heeft te Cairo het huwelijk plaats gehad van den koning van Egypte, den 19-jarigen Faroek, met mejuffrouw Farida Zulficar, zijn 17-jarige bruid. De plechtigheid, welke plaats gehad heeft in het Koebbeh-paleis, geschiedde ge heel volgens de oude Moslem-gebruiken, zoodat de bruid daarbij niet zelve tegen woordig was, doch slechts haar gevolmach tigde, in dit geval haar vader. Het jonge paar heeft tegen den avond een rijtoer door de hoofdstad gemaakt om de feestverlichting en het vuurwerk te be wonderen. Behalve bij ceremonieele gelegenheden zal koningin Farida geen sluier dragen. Russisch-Estlandsch grens-incident Twee dooden Het telegraafagentschap „Elta" deelt mede, dat gisteren een groep sovjet-Russi sche grenswachten over het ijs van het Peipsi-meer op Estlandsch grondgebied ls aangeland. De Russen hebben verscheiden Estlandsche visschers gearresteerd. Na een waarschuwingsschot van een Est landsche patrouille openden de sovjet-Rus sische grenswachten het vuur op de Est landsche patrouille, die het vuur beant woordde. Twee Russische grensbewakers werden gedood. GARANTIE-STANDGRO EN GARANTIE - STAND BRUIN GARANTIE.STAND ROOD GARANTIE.STANDZWART GARANTIE «STANDBLAUW Speciaal product «oor Buitenwerk. HOUDT j HET IJZER ROESTVRIJ en BESCHERMT HET I HOUT Wordt 5 JAAR GEGARANDEERD Wed. Boonstoppel Zn. Lak- en Vernisfabriek** WADDINXVEEN - TEUÏ. 50 De neutrale schoonheidscrème Aan haar heeft U de frissche, matte teint te danken. "4711" Matt-Creme, de crème der veel- eischende vrouw, is als onderlaag voor poeder onontbeerlijk. Haar fijne, frissche geur van "4711" Eau de Cologne past bij elk parfum, bij elke poeder. POTTEN -.65 1.- 2." OoCd Cream JTÜBEN 40 65 Bij de huidverzorging des avonds versterkt en reinigt "4711" Cold Cream de poriën. De Spaansche burgeroorlog INCIDENTEN MET VREEMDE SCHEPEN DE STRIJD BIJ TERUEL Tijdens een bombardement van Tarragona door drie vliegtuigen van de luchtmacht van Franco zijn enkele bommen terechtge komen bij het Britsche schip „Thorpeness", dat in de haven voor anker lag. Twee leden van de bemanning werden ge dood en zeven gewond; bovendien worden nog vijf man vermist, die vermoedelijk om het leven zijn gekomen. Het sohip liep ern stige schade op aan brug, maohinekamer, radio-hut en voordek. Uit Gastellon wordt gemeld, dat de kapi tein van het Engelsche schip „Clonclare" heeft doen weten, dat een duikboot van on bekende nationaliteit te 13.30 uur een torpe do op zijn schip afschoot, dat geen doel trof. Het schip bevond zich toen ter hoogte van Sagunto, op 16 kilometer van de kust Ten noorden van de Balearen hebben oor logsbodems van Franco het Amerikaansche tankschip „Nantucket Chief' aangehouden en opgebracht. Het had 7000 ton petroleum aan boord, bestemd voor de repubiikeinscho regeerine. Nieuwe bombardementen Rechtsche vliegtuigen hebben gisteren Figueras gebombardeerd, dat op 20 K.M. van het grensdorp Perthus" is gelegen. Er zijn geen slachtoffers te betreuren. Het bombar dement' van Barcelona, waarvan wij giste ren melding maakten, heeft echter 142 men- schen om het leven gebracht Gistermorgen is Valencia opnieuw vanaf de zeezijde gebombardeerd. Ditmaal was het aantal slachtoffers gering en de schade ou aanzienlijk. De toestand rond Teruel De aanvallen, gisteren door Franco's troe pen aan het Teruel-front ondernomen, wer den bekroond met de volledige bezetting van La Pedriza en El Muleton. De laatste drie dagen hebben de nationale troepen den vijand, over een front van 10 K.M., 6 K.M. teniggedrongen. Ten Noorden van Teruel hebben de nationalisten zelfs stellingen veroverd, die de rooden vóór luw offensief op Teruel bezet hielden. Aan den stormaanval van gisteren ging een heftig artillerie- en luchtbombardement vooraf, dat den tegenstand van den vijand volkomen vernietigde. De roode stellingen waren buitengewoon goed versterkt, eenige met twintig machinegeweren van 't zwaar ste en modernste kaliber. De omsingeling van de stad Teruel vol trekt zich langzaam maar zeker en de roode bezetting bevindt zich allengs in een zeer netelige positie. Gevangenen -ruil Als gevolg van besprekingen tusschen de regeeringsautoriteiten van Barcelona met een vertegenwoordiger van Franco is beslo ten tot uitwisseling van 41 gevangen geno men officieren der roode troepen tegen even zoovele officieren der rechtsche troepen. Men verwacht, dat de uitwisseling heden in de Baskische grens zal kunnen geschie den. De formaliteiten ®ullen worden vervuld in tegenwoordigheid van drie officieren van het Roode Kruis. De toestand in Palestina Arabieren eischen volledige zelfstandigheid ït hooge Arabische comité te Jeruzalem heeft een proclamatie gepubliceerd, dat het absoluut vijandig blijft tegenover een dee ling van Palestina. Het wenscht het recht van de Arabieren op volledige onafhanke lijkheid van hun land te zien geëerbiedigd. Wel is men bereid tot „redelijke" onder handelingen over het vraagstuk van het eerbiedigen van de Britsche belangen, de bescherming van de Heilige plaatsen en het wettige recht van de Joodsche bevolking en de andere minderheden in Palestina Gisteren zijn opnieuw drie personen ter dood veroordeeld wegens het dragen van wapens of het plegen van aanslagen. Met medewerking van Sir Alan Cobham worden boven .de wateren van Southampton met de vliegboot „Cambria" van de Imperial Airways proeven genomen met heit bijvullen van den brand stoffen voorraad tijdens de vlucht Terwijl de „Cambria" met een snel heid van bijna 240 K.M. per uur vliegt, ont vangt zij de benzine van een boven haar vliegende laagdekker, van waaruit een spe ciale slang wordt neergelaten. Het is voor de eerste maal, dat de ben zinevoorraad bij zulk een hooge snelheid in de lucht wordt aangevuld. De proeven moeten een groot succes zijn gebleken. De Japansch-Chineesche oorlog DE CHINEEZEN VERSTERKEN SOETSJOU Japanners regelen oude incidenten Komt het roode leger in beweging Naar Domei meldt, worden aan den Loenghai-spoorweg bij Soetsjou, ge legen aan hert snijpunt van den Loenghai-spoorweg en den Tientsin- Poekou-spoorweg, door d-e Chineezen hechte versterkingewerken aangelegd om de stad te beveiligen tegen de Japansche strijdkrachten. die zoowel uit het Noorden als het Zuiden langs den spoorweg Soetsjou naderen. Bij Soetsjou staan de Chiraeesche troepen onder bevei van Li Tsoeng-jen, den aanvoerder van het leger van de pro vincie Kwangsi. Tsjiang Kat-siek bemoedigt de Chineesche troepen te Tsjengtsjou en te Kaifeng. Tsjiang Kai-sjek heeft aan Li Teoeng-jen be volen, Soetsjou tot het alleruiterste te verdedigen. Tsjiang Kai-sjek zeli staat met zijn troepen in de tweede ver dedigingslinie, blijkhaar om te belet ten, dat Li's troepen zouden deser- teeren. Het Chineesche agentschap Central News meldt, dat gevechten geleverd worden bi] Peng-poe in het Noorden van de provincie Ahnwei. De Japanners zijn hier tot den aanval overgegaan met het doel in verbin ding te komen met de Japansche troeipen ten Noorden van dien spoorweg Tientsin— Poekou. Tsining is opnieuw in handen van de Japannere, maar de Chineezen bereiden hier weer een tegenaanval voor. In de buurt van Poetoeng, bij Sjangha zijn de Chineegsche troepen nog steeds zeer actief. De straf der Japansche officieren Od een desbetreffende vraag heeft een ambtenaar te Tokio medegedeeld, dat de strafmaatregelen, welke genomen zullen worden tegen de officieren, die verantwoor delijk gesteld worden voor de bombarde menten op de „Panay" en de „Lady Bird", vertrouwelijk ter kennis van de regeeringen van Engeland en de Vereen. Staten ge bracht zullen worden voor zoover dat no> dig is. Dien regeeringen zal verzocht wor den, de maatregelen niet te publiceeren, daar het reglement der marine niet toestaat, dat bestraffingen wegens dienstverzuim be kend gemaakt worden. Publicatie zou hec moreel der marine sohadea Een moord te Tientsin Tien Chineeoen zijn gisteravond te Tient sin de Britsche ooncessie bimnengedrongen, waar zij een bezoek brachten aan de woning van generaa.1 Li Toe, den vroegeren guerilla leider in Mandsjoerije. Zij verlangden, dat hij zich zou vertoooen en toén hun mede gedeeld werd, dat hij zich te Hankau be vond, schoten zij een neef van den generaal dood, wondden een anderen neef ernstig «u nog een derden persoon lacht. Rusland zou troepen samentrekken De „Daily Telegraph and Morning Post" meldt uit Tokio, dat militaire bewegingen van het sovjet-Russische leger in het Verre Oosten worden ge signaleerd. Deze bewegingen geschie den op groote schaal en in samenwer king met den bondgenoot van sovjet- Rusland, Buiten-Mongolië. Naar verklaard wordt, concentreert Rusland troepen en vliegtuigen iro de aan Noord-China en Mansjoekwo grenzende gebieden. Volgens het dagblad „Asahi" heeft sovjet- Rusland onlangs zijn strijdkrachten langs de grens var» Mandsjoekwo uitgebreid met drie divisies infanterie, twee gemechan seerde divisies, twee divisies artillerie, een divisie cavallerie, een divisie genietroepen en 1500 vliegtuigen. Gesneld wordt, dat de Britsche regeering besloten zou hebben, sovjet-Rusland twintig duikbooten en meer dan tien stukken vaar geschut te leveren. Het blad beweert verder, dat Groot-Brit tannië samenwerkt met Rusland, om de militaire operaties van Japan te doen mis lukken. De Vlaming Grammens opnieuw in actie Nachtelijk rumoer te Tienen Uit Tienen (België) wordt aan „Le Soir" gemeld, dat aldaar Donderdagnacht om half twee enkele autobussen uit Leuven aan kwamen. Een vijftigtal studenten sprong eruit en begon onder aanvoering van den Vlaamschen taalstrijder Grammens de Fransche straten bordjes te vernielen. De politie heeft van het geval proces-ver- baal opgemaakt EEN SCHAT UIT DEN WERELDOORLOG In Transjordanië. in de nabijheid van de Palestijnsche grens, heeft men twee belang rijke wapenopslagplaatsen, dateerende uit den wereldoorlog, ontdekt De wapens waren, naar het schijnt, ver borgen door het terugtrekkende Turksche leger. Men vond o.a. talrijke Duitsche gewe ren en twee kisten, elk inhoudende 10.000 gouden Turksche ponden. Het geheel is onder goede bewaking naar Amman overgebracht. Durfde zich van pijn in bed niet te bewegen Spit nu absoluut verdwenen „Ik had een hevige aanval van spit. Als ik eenmaal in bed lag. was ik gedwongen in dezelfde houding te blijven liggen ik kon mij niet bewegen van de pijn, en ik wist niet meer wat ik er tegen moest doen. Men raadde mij aan Kruschen Salts te gebruiken en ik ben blij, dat ik 't deed. Na één flacon te hebben gebruikt, kan ik tot mijn vreugde zeggen, dat mijn spit absoluut verdwenen Is". G. A. V. De kleine dagelijksdie dosis Kruschen Salts doet wonderen. d^Pr zij Uw inwendige organen op natuurlijke wijze aanspoort tot geregelde werking, waardoor Uw lichaam vrij blijft van alle schadelijke stoffen. Rheu matische pijnen, hoofdpijnen en lusteloos heid kent U niet meer. U voelt zich jong, fit en gezond. Kruschen Salto ls verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogis ten k f 0.40. f 0.75 en f 1 60 per flacon. Let op, dat op het. etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rown- tree Handels Mij, A'dam, voorkomt- (Adv.) UIT OOST- EN WEST-INDIE De Japansche vischaanvoer bederft de markt De Japansche visschers zijn bezig Pasar Ikan in Batavia te veroveren: sedert 31 December j.l. zijn niet minder dan acht, met zcevisch afgeladen Japansche vis- schersmotorboolen, die te Singapore zijn ingeschreven, de visschershaven van Bata via binnengeloopen, waarna zij hun volle ladingen op de vischveiling hebben gewor pen. Wanneer men weet, dat tot dusver, royaal genomen, eens per vijf dagen een, hier ingeschreven Japansche visschersboot visch aanbracht, zijn de conclusies gemak kelijk te trekken, meldt het „Bat. Nwsblad." Bovendien brachten de „hier thuishooren- de" Japanners bijna uitsluitend „kór kne- ning", een soort visch van mindere kwali- am li 415.R M. VARA-lTlt- m. «-n 7.:i08.00 VI'RO 10.00 Morgenwijding. Marokko. 3 45 VARA-ürkeat. m.m.v. soil* 4.30 Esperanto-uitzon ding. 4.50 „Kris-kr! door Nederland". 5.40 Declamatie. 6.00 O. 6 30 ..De ANP. VARA-Varia. 8. >5 VAAA-Orkest. „Fan tasia" en solisten. 9.15 „En nuOké!" 10 30 Toespraak. 10.40 Gramofoonmuzlek. ■amofoonmuziek. 11.30 Gods- Ie. 12.00 Berichten. 12.15 De m.m.v. solut en gramo- Halfuurjte KRO-Melodist motoonmuzlek. 3.05 Klnder- •nmofoonmuzlek. 4.15 KRO- i gramofoonmuziek. 5.30 Ea- 5.45 De KRO-NachtegaaltJes. srlchten. 7.15 „Niei kale omlilstlng. 8 35 Berichten. 8 40 KRO- orkest 9.00 Gramofoonmuzlek. 9.15 Cabaret- programma. 9.25 The Hawalan Friends. 3.85 De KRO-Melodlsten. 9.55 Vervolg Cabaret- programma. 10.15 Vervolg KRO-Melodlsten^ 10 30 Berichten ANP. 10.40 Fllmpraatje. 10.05 5.00 Declamatie 5. 7.30 BBC-Zangers. Variété. 10.25 Orke: 12.05 Orkest. 1.20 Orkeat< Intet. 4.20 Zang en plano, 10 Band. 7.05 Reportage. 7.50 Radiojournaal. 8 20 sel. 10.25 Pol i 484 M. 322 M.: 12.50 Orkest, it. 3 20 Orkest. 4.20 Trio. 6.ï0 i 7.20 Orkest. 8.20 Radlol 484 M.: 12.50 Orkest. 1.30 Orkest. 4.20 Blaas- concert. 5.35 Orkest. 6 35 Koor. 8.50 Sym- phonleconrert en radlotooneel. 11.00 Orkest. teit die onze Inlanders niet vangen, wat geenszins het geval is met de Japanners die uit Singapore komen en hier hun vangst slijten. Deze laatste brengen zeer goede kwaliteit visch. zooals zalm en andere eerste klas visch. De booten die hier hun lading hebben gelost, varen weer onmiddellijk uit; naac men moet aannemen, om buiten de drie- mijlsgrens haar netten opnieuw uit te zet ten. Uiteraard zien de inlandsche visschers met leede oogen aan, hoe de Japanners do vischprijzen op Pasar Ikan doen kelderen. Wie het oor te luisteren legt bij deze lieden, zal ervaren. da-t zij de zaak donker inzien. En wij achten het niet al te pessimistisch' ingezien als zij verwachten, dat nog voor deze eerste maand van het jaar om is, eiken dag zoo'n vol met visch celaden Japansche motorboot binnenkomt, die het zaakje tegen belachelijk lagen prijs weggeeft fien „toegangskaart" voor Bali Naar de Balische correspondent van het „Bat. Nwsbl." uit welingelichte bron ver nam, ligt het in de bedoeling om voor Bali een touristenkaart in te voeren, welke de reizigers die het eiland aandoen tegen ver goeding van 2.50 moeten koopen. In dezen maatregel, zoo verluidt verder, heeft men niet zoozeer te zien een soort toegangsprijs tot het eiland, als wel een toegangsbiljet tot de vele tempels enz. Deze afzonderlijko entrees komen door de hier bedoelde tou- ristenkaarten dan te vervallen. Het ligt in de bedoeling om het uit den kaartverkoop verkregen fonds commisso riaal te doen beheeren. waarbij het B.B. als kashouder zal optreden. Uit het fonds zal de zorg en het onderhoud van de hier be doelde tempels en monumenten gedeeltelijk hekostigd worden. Helden wasgoed en niet duun ZOWEL PER K.G. ALS PER STUK BovendleD zeer voordelige abonnement* orijzen. Beleefd aanbevelend: JAN SNEL SI00MWASSERIJ „NEDERH0RST" NEDERHOBST DEN BEBQ PIETJE PLUIS EN JANTJE JOPPE BELEVEN NIEUWE AVONTUREN Ét It =5= fff in i i I De kapitein was zoo welwillend om uit te leggen, dat met „blinde passagier' bedoeld wordt iemand, die gratis pro beert te reizen door zich aan boord te verstoppen. Vervolgens werd Jantje vooi straf aan 't zwabberen geizet. Terwijl hij daarmee bezig was, stak Kobus, het jongste personeel-lid van de boot, zijn hoofd boven het luik en duwde den eni mer om, zoodat Jantje al het water over z'n beenen kreeg. „Dat laat ik me niet aanleunen!" dacht Jantje. Hij hield het luik goed in hut oogWacht, daar bewoog 't weer Het stond op een kier; een hand en de bovenkant van Kobus' pet werd zicht- baarJawel, hij zat natuurlijk weer om den loer, om den emmer, lie Janije weer gevuld had, weer om te stoot.en Voorzichtig bukte Jantje zich en greep den emmerHij zou Koibusje wel eens mores leeren (Wordt Maandag vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2