jHeuurt £ri&sd)r GEottrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken „AVANG" SCHOENEN FIRMA D. KATZ PALTHE StoonntmentsprijS: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7cf. No. 6297 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 20 JANUARI 1938 18e Jaargang awjertentitpripen: Van I tot 9 regels 1.177» Elke regel meer022'It Ingezonden Mededeélingen van 1—5 regels 230 Elke regel meer0.45 Voor 'het bevragen aan 't bureau word! berekend 0.10 ai9WJ WETTELIJKE WERKLOOS HEIDS VERZEKERING De Hooge Raad van Arbeid ontving 'den Minister van Sociale Zaken een ontwerp van wet inzake de verzekering tegen de geldelijke gevolgen van werkloos De Minister, heeft dit voorstel een triumf voor de vakvereenigingen genoemd en dat is het ook inderdaad. Want' jaar en dag hebben vakorganisaties van elke richting op een wettelijke regeling van deze materie aangedrongen. O zeker, men blijft Minister Treub nog altijd dankbaar, dat hij in 1917 het Werk loosheidsbesluit uitvaardigde, waarmee de grond voor een verzekering tegen onvrijwil lige werkloosheid gelegd is. En met groote energie hebben autoriteiten en organisaties op die basis voortgewerkt, zoodat nu vrij wel alle gemeenten bij de regeling zijn aan gesloten; hetgeen zeggen wil, dat rijk, ge meente en arbeiders samenwerken om de geldelijke schade voor de onvrijwillige werkloozen voor een groot deel af te wen- Om meer dan één reden hebben de orga nisaties steeds op een wettelijke regeling aangedrongen. Wat de voornaamste was ,valt moeilijk te zeggen. Maar één motief was, dat de werkgevers ook bij deze ver zekering betrokken behooren te zijn. Een ander bezwaar tegen de huidige regeling is, dat er geen behoorlijke administratieve rechtspraak bestaat. Dit is inderdaad een groote leemte. De positie van de besturen der werklozenkas sen is toch zóó. dat de Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering hun voorschrijft, wat zij moeten vragen en wanneer er kwesties rijzen, worden deze beslist door den Minis ter, die in laatste instantie de verantwoor delijkheid voor de uitvoering draagt en die dus in zeker opzicht rechter in eigen zaak is. Ook op andere terreinen waar Over heid en particulier initiatief samenwerken gevoelt men meer dan eens het gemis van een objectieven, boven de partijen staanden, rechter. Een wettelijke regeling kan dit be zwaar opheffen. Welles praktische gevolgen nog meer uit de nieuwe wc$ zullen voortvloeien komt pas later aan de orde. Er komen drie uitvoe ringsorganen: werkloozenkassen van be- drijfsraden, idem van erkende bedrijfsver- zekeringen en een Rijkswerkloozenkas. Of er voor de vakorganisaties nog een taak als tusschensohakel zal overblijven, is ons niet geheel duidelijk. Doch dit zijn din gen, welke nader aan de orde komen. Voor het oogenblik staat vast, dat de wette lijke regeling op zich zelf een groot voor deel moet beteekenen, omdat de verzekering thans een verplicht karakter krijgt: alle werkgevers en alle arbeiders zullen pre mies moeten storten. In abnormale tijden zal er echter van de overheidskas wel heel wat gevergd moeten worden. KOFFIEHUIS- EN HOTELPERSONEEL Wordt jeugdig personeel ontslagen Een waarschuwing van den Minister De Regeeringsiper9ddenst deelt mee: Op 1 Januari j.l. is zooals gemeld— in werking getreden het werktijdenbesluit voor jeugdige personen, werkzaam in Koffiehui zen en hotels 1937. In samenhang met eeni- ge bepalingen van de hotelparagraaf der ar beidswet 1919, die tegelijkertijd zijn inge voerd, geeft dit besluit een regeling van de werk- en rusttijden van het Koffiehuis- on hotelpersoneel beneden IS jaar. Naar vernomen wordt, is de invoering'van deze regeling vnor verschillende werkgevers aanleiding geweest o$i jeugdig personeel te ontslaan. Wanneer die leegkomende plaat sen worden vervuld, door aanstelling van .volwassen personeel, verdient dit toejui ching, maar anderzijds is het niet onwaar schijnlijk, dat, indien het ontslag op eepigs- zins groote schaal zou plaats hebben, als ge volg daarvan in de betrokken bedrijven na verloop van tijd een tekort zou ontstaan aan vakbekwaam personeel. Het ligt voor de hand, dat men dit tekort dan zou willen aan vullen door indienstneming van buitenland- sche arbeiders. In verband hiermede wordt, ten einde het ontstaan van moeilijkheden te voor komen, nu reeds onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat, wan neer tengevolge van ontslag van jeug- aig personeel in het Koffiehuis- en Ho- telbedrijf een gebrek aan vakbekwaam personeel zou ontstaan vanwege den minister van Sociale Zaken geen ver gunning zal worden verleend om daarin door aanstelling van buitenlandsche werkkrachten te voorzien Staatscommissie Bankwezen Bij K.B. zijn in de Staatscommissie voor 't Bankwezen (commissie-de Geer) alsnog be noemd tot leden de heeren Prof. J. van G e 1 d e r e n, lid van de Tweede Kamer, te 's-Gravcnhage, Mr. H. L. Wol tersom, lid .Van de directie der Robaver te Rotterdam, en Tj. G r e i d a n u s, lid van de directie Van Pierson en Co. te Amsterdam. BIJEENKOMST DER OSLO-STATEN Experts kwamen te Kopenhagen bijeen Resultaten van de overeenkomst bestudeerd De Regeerinigspersdienst meldt' Men herinnert zich, dat de Staten die deel uitmaken van de Oslo-conventie, te weten België. Denemarken, Finland, Luxemburg, Noorwegen, Zweden en Nederland op 28 Mei '37 te 's G r a- v e n h a g e een overeenkomst ter bevorde ring van het handelsverkeer hebben geslo ten. Overeenkomstig het protocol betreffen de de economische samenwerking, dat op denzelfden dag als deze overeenkomst ge- teekend werd en dat periodieke samenkom sten voorziet, zijn experts van bovengenoem de staten op uitnoodiging van de Deensche regeering te Kopenhagen samengeko-' Thans hebben zij hun werkzaamheden beëindigd, die zich bij voortduring onder het presidium van den heer Waerum, chef van de economisch-politieke afdee- ling van het Deensche ministerie van Buitenlandsche Zaken, door een geest van wederzijdsche samenwerking en vriendschap hebben gekenmerkt. In den loop van deze samenkomst heb ben de experts de vraag onder het oog gezien in welke mate de overeenkomst van den Haag een ontwikkeling der handelsbetrekkingen tusschen hun lan den heeft bevorderd Na maatregelen in beschouwing te heb ben genomen, welke een einde zouden kun nen maken aan practijken van abnormale concurrentie in hun buitenlandsche handels betrekkingen, hebben zij het in hun landen bestaande stelsel van openbare aanbeste dingen en Inschrijvingen bestudeerd. Ten slotte hebben tevens voorloopige be sprekingen (plaats gehad betreffende de ver lenging of de eventueele herziening van de overeenkomst van Den Haag. Deze verschil lende problemen zullen waarschijnlijk op een samenkomst van gedelegeerden die bin nenkort te Oslo zal plaats hebben, onder werp van bespreking uitmaken. Encephalitis na inenting Weer een geval geconstateerd Nadat zeer geruimen tijd niet meer was gebleken van het voorkomen hier te lande van encephalitis na inenting is enkele weken geleden weder een geval geconstateerd. Ter kennis van het staatstoezicht op de volksgezond heid is namelijk een geval van deze ziekte gebracht dat in de maand Decem ber j.l. is voorgekomen. Het patiëntje was een meisje van negen jaar. Mergelexploitatie in Zuid-Limburg Rotswoningen ten ondergang gedoemd Ondanks protesten van alle kanten zijn eigenaars en exploitanten bezig in allerijl de mergelrotsen bij G e u 1- hem aan te tasten. Met behulp van springstof worden groote gedeelten losgerukt. Daardoor zijn ook de ver maarde rotswoningen, eens onder de zgn. wereldwonderen genoemd, ten ondergang gedoemd. Intusschen deelt- de stichting „Het Lim burgs oh landschap" mede, dat andermaal in haar jongste bestuursvergadering deze aangelegenheid onderwerp van behandeling heeft uitgemaakt. Men hoopt door overleg met belangheb benden, dat reeds eerder gaande was, de zaak in betere banen te leiden. Wel wordt ook hier het gemis aan wettelijke bepalin gen, die de bescherming van het natuur schoon ten goede kunnen komen, zeer ge voeld. Een val voor automobilisten In den Rijksweg RotterdamNumansdorp Het gedeelte van den Rijksweg Rotter damNumans-dorp, ten zuiden van de hefbrug bij Barendrecht, de z.g.n. „Boons weg", vormt, aldus de A.N.W.B., een val voor vele automobilisten. De weg, Avelke oorspronkelijk een asfalt- verhard'ing ter breedte van 5 M. had, is in het afgeloopen jaar aan de oostzijde ver breed met een strook klinkers en een tegel pad, naast elkaar, elk ter breedte van I'M. Geen bord maakt echter duidelijk, wat. de bedoeling van de beide strooken is; veelal wordt het tegelpad als rijwielpad beschouwd, ofschoon er geen bordje -bij staat. Bovendien is de aansluiting tusschen asfalt en klinker* zoo slecht, dat bijna geen automobilist van de klinkerstrook gebruik maakt; deze word*, algemeen niet beschouwd aJs te behooren tot de hoofdverbinding. Dit is de reden, waarom talrijke pro cessen-verbaal inzake onvoldoend rechts houden op dezen weg zijn opgemaakt De A.N.W.B. waarschuwt de weggebrui kers daarom op den Boonsweg zooveel mo gelijk rechts te houden en hij heeft zich tevens tot den wegbeheerder gericht, met het verzoek, den weg zoodanig te verande ren, dat de wegindeeling voor alle wegge bruikers duidelijk is. Dan zal van de ver breed ing ten volle profijt getrokken kunnen worden, hetgeen thans in he geheel niet het Het rustige verloop De journalisten blijven 's nachts op Op de hondenwacht Hoe men zich de geboorte aangifte denkt (Van onzen specialen correspondent) S o e s t d ij ki 19 Januari Vanmorgen hebben H.M. de Koningin en Prinses Juliana in de omgeving van't paleis gewandeld/vanmiddag heeft de Prinses met een hofdame een korten autorit gemaakt, en Prins Bernhard is heden als passagier ook per auto er op uit geweest. Eenige dagen geleden veroorzaakten zulke berichten' zekere spanning, die gaandeweg grootër werd naarmate men er mefer over sprak. Nu maakt zich gelatenheid meester van hen, die aanvankelijk hun ongeduld niet konden bedwingen. En voor den Chris ten komt het er op aan lijdzaamheid te be trachten. Het stemt overigens rustig en dankbaar, dat de loop der dingen zich aldus ontwikkelt, al heeft menigeen zich deze wat sneller gedacht. Intusschen verbazen de journalisten in 't Badhotel zich eiken morgen, dat zij ononder broken hebben kunnen doorslapen. Afge sproken is, dat, wanneer de berichten in den nacht doorkomen, forsche gongslagen alle gasten in het groote huis zullen wek ken. Deze week meende ik op een nacht het geluid te hooren, want men gaat er natuur lijk min of meer op slapen. Alles bleef ech ter stil, en een blik in de gang, waar de schoenen der gasten voor de kamerdeuren rustig sluimerden, overtuigde mij verder, dat er nog niets aan de hand was. Aan dit- heerenleventje om- aan één stuk door te kunnen slapen, is evenwel een eind gekomen, want de journalisten hebben be sloten om beurten de wacht waar te nemen ton einde bij het eerste sein gereed te zijn en d-e collega's op te trommelen. Vannacht hebben de Vereenigde Christe lijke Pers („De Rotterdammer" c.a.) en het „Handelsblad" de redactioneele honden wacht, van 3 tot 6 uur. Men ziet, dat de uren iets afwijken van dit baantje boord. De nacht wordt hier tijdelijk anders ingedeeld: van 12 tot *3, van 3 tot 6 en 6 tot 9 uur. De lezers kunnen nu nog ruster hun hoofd neerleggen: de persridders waken! De profetenmantel is onder dit alles eèn gewild kleedingstuk. Zij en hiermee be doel ik niet zoozeer de dames en heerèn van de pers d^e van de gebeurtenissen rond om de wieg, uit hoofde leeftijd en burger lijke staat, het minst verstand hebben, zijn menigmaal het stoutst in hun beweringen wanneer het feestuur zal slaan. Als de klokken evenwel luiden en het ge schut davert, kan er definitief gedacht wor den aan het uitvoeren van eenige toekomst plannen, waarvan thans nog 't Deo Volento geldt. Prins Bernhard moet voornemens zijn voor de geboorte-aangifte niet ten gemeente huize van Baarn te verschijnen. De burge meester, jhr mr van Reenen, stelt zich voor naar het paleis te komen voor dit doel. Als getuigen zullen, naar verluidt, fungeeren de minister president., dr H. Coliin en de vice- president van den Raad van State, jhr mr F. Beelaerts van Blokland. Reiden worden vóór het blijde uur ten paleize verwacht, terwijl men ook de namen van eenige andere autoriteiten noemt. Aan den avond van den nationalen feest dag willen de buitenlandsche journalisten een vlucht boven de groote steden maken, teneinde een indruk van de feestviering en van de verlichting te ontvangen. Rijtocht van de Prinses H.K.H. Prinses Juliana heeft gistermiddag drie uur een autotochtje gemaakt in het park vam het paleis en in de naaste om geving. Het tochtje duurde een half uur. De kap van de auto was neergelaten. De Prinses was vergezeld van een hofdame. De auto verliet het park van het paleis door het hek bij de voormalige Veenhuizer tol én keerde daardoor ook weer terug. Er was nog al wat publiek aanwezig toen óe Prinses uitreed. Een Oranjeboom ingehaald Ült het vroegere prinsdom Oranje Op.een dag in de vorige week waren eeni ge vrienden, leden van de Amst. Mij. voor Jongemannen bijeen, toen een hunner het plan opperde, om door een bijzondere daad de herinnering aan de Blijde Gebeurtenis ten Hove vast te leggen. De gedachten gin gen uit naar het planten van een Oranje boom. Bepaald werd. dat namens de A.M.V.J in het Leidsche Boschje, tegenover het be kende hoekgebouw aan de Vondelstraat, een boom uit het vroegere prinsdom Oranje, in het Rhone-dal, zou worden geplant. Restte dus de moeilijkheid om aan dien boom te komen. Verschillende autoriteiten werden in den arm genomen, en zoo slaagden de A.M. V J, mannen er in, intijds een echte Oranje boom in handen te hebben. De K.L.M, voerde hem uit Frankrijk naar Schiphol, waar gistermiddag een groep A.M. V.J.-ers, het houtgewas officieel in ont- Gezagvoerder Blaak overhandigde om kwart over drie de origineele Oranjeboom persoonlijk aan Dr. .1. Eykman, den direc teur van de A.M.V.J., waarbij de vreugde uittingen van de getuigen uiteraard niet ontbraken. Met het zingen van het Wilhelmus besloot men deze officieels handeling. Men zal zich herinneren, dat burgemeester de Vlugt is bereid gevonden den Oranje boom op den Nationalen feestdag des mid dags te drie uur in het Leidsche Boschje te planten, De heer Jac. Kieft. banketbakker te Baarn, is hofleverancier van het Hof te Soest- dijk. Men ziet hem hier in zijn bakkerij bezig met het gereedmaken van de feesttaart DE C.A.O. VOOR HET BOUWBEDRIJF Door werkgevers aanvaard Loonsverhooging van twee cents per uur De Nederlandsche Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven In Nederland heeft in zijn gister te Am sterdam gebonden ledenvergadering de nienwe collectieve arbeidsovereen komst voor de bouwbedrijven aanvaard. De nieuwe overeenkomst zal ingaan op 1 Maart a.s. en bevat in hoofdzaak een loonsverhooging van tw-ee cent per nnr zoowel voor den burgerlijken en utili teitsbouw als voor den water-, spoor-, en wegenbouw. De vergadering sprak uitdrukkelijk als haar oordeel uit, dat de economische omstandigheden voor het bouwbedrijf zich verzetten tegen elke loonsverhoo ging, maar dat dit offer door de werk gevers aanvaard is terwille van den bedrijfsvrede. De arbeidersorganisaties hebben nog geen beslissing genomen. UIT DE A.R. PARTIJ Centralen-Convent Het Bureau C. C. meldt: Het Centralen Convent ter behandeling van het rapport „Ordening van het bedrijfs leven" zal worden gehouden D.V. op Woens dag 9 Februari e.k., aanvangend des voor middags om 11 uur, in de groote eetzaal van het Jaarbeursresi.au rent, Vreeburg te Utrecht De toegangsbewijzen voor de opgegeven afgevaardigden zullen binnen enkele dagen aan de secretarissen der Kamer- en Staten- centrales worden toegezonden. De verliefde jongeling Werd verdacht van ontvoering! Veertig kinderen bestormden gis teravond tegen het duister het politie bureau van N a a 1 d w ij k en duwden een omstreeks tienjarig jongetje de kamer van de agenten binnen. In koor schreeuwden zij: „Politie, politie, dat jongetje willen ze ontvoe ren." Zwijgend en beduusd stond het knaapje temidden van het koor, in zijn kleine handje hield hij een dubbeltje. „Kijk, dat heeft ie van die vent ge had", overtuigde de schare. Er was een nauwkeurig signale ment; de politie deed wat der politie De man zou in de richting Monster ontvlucht zijn. Dus werden daar de collega's opgebeld met verzoek om aanhouding, en de Naaldwijksche politie toog op onderzoek uit In de Duiventorenstraat trof men een jongmensch aan, dat aan het signalement beantwoordde, maar rus tig heen en weer fietste. „Dat is ie", verklaarde de meege- draafde straatjeugd. En, bij zooveel getuigen, nam de politie den jongeman mee naar het bureau, en begon de ondervraging. Het werd wat pijnlijk. Het geval was zoó. De jongeman had in een woning in genoemde straat, een aardig meisje gezien, en, nu ja men begrijpt. Toen was uit het huis, waar het meisje in ging, het knaapje gekomen, en de jongeman verzocht het knaapje even de groe ten over te brengen aan het meisje. Dat gebeurde, en teen deed het kind nóg een boodschap, n.l. informeeren wanneer het meisje weer weg zou Na dezen dienst als postillon d'amour. werd het knaapje een dubbeltje in de hand gedrukt, en dat zag de toegesnelde straatjeugd, wel ke ijlings een ontvoeringsgeval er uit distilleerde. De politie liet het aardige meisje en haar moeder voor alle zekerheid even op het bureau komen; de fei ten klopten. Toen gingen moedér, dochter en... de jongeman gezamenlijk weg. Amor kan langs rare wegen gaan! Doodelijk ongeluk te Kethel Hedennacht te ongeveer 1 uur, toen de burgemeester van Kethel (Z.H.) Mr J. J. Lips, per auto huiswaarts keerde, kwam hij tot de ontdekking, dat in een' langs den weg loopende sloot een personenauto lag. De burgemeester riep onmiddellijk de hulp in van den gemeenteveldwachter Braam, die zich te water begaf teneinde te onderzoeken of zich iemand in de auto bevond. Dit bleek inderdaad het geval te zijn. Men trachtte den bestuurder, die bij zijn pogingen om uit de wagen te komen, met een arm tusschen het portier bekneld was geraakt te bevrijden Na korten tijd mocht dit gelukken, doch de inmiddels ter assistentie ontboden doktoren Dr Kuij uit Kethel en Dr de Leeuw uit Schiedam, konden slechts den dood' consta- teeren. De verongelukte autobestuurder bleek te zijn de 50-jarige ongehtiwde wegen bouwer W. S. uit Kethel, die ter plaatse bij een zwager inwoont. Het stoffelijk overschot is naar diens woning overgebracht DE MIJDRECHTSCHE MILLIOENENZAAK Een verzoek tot revisie De Mijdrechtsche milliocnenzaak, een strafzaak, die destijds veel stof heeft doen opwaaien, is nog niet ten einde. De beide verdedigers van den Mijdrecht- schen kweeker J. B., Mr. J. A. P. t e n Bokkel, en Mr. L J. Venhuizen hebben namens hun cliënt een verzoek tot rivisie Ingediend bij den Hoogen Raad, Eenige jaren geleden overleed op hoogen leeftijd de weduwe van Wieringen te Mij dreclit. De vrouw was een schatrijke land eigenares cn na haar dood heeft de kweeker B. aanspraken op haar erfenis doen gelden. Uit een groot aantal door hem overlegde stukken zou moeten blijken, dat een belang rijk deel der erfenis aan hem toekwam. Men vermoedde echter, dat de stukken valsch waren en na een uitvoerig onderzoek stond de man terecht wegens valschheid in ge schrifte. Uiteindelijk veroordeelde het ge rechtshof te Amsterdam hem tot vier jaar gevangenisstraf. In hooger beroep werd hij tot één jaar veroordeeld, waarbij in aanmerking werd genomen, dat hij nog een deel van de eerste straf moest uitzitten In October j.l. hij had toen bijna vier-en-een half jaar in de strafgevangenis doorgebracht werd hem de rest van, de straf kwijtgescholden. Thans vraagt deze man revisie van de bei de veroordeelingen, daar volgens hem nieu we feiten aan het licht zijn gekomen, die zijn onschuld zouden kunnen bewijzen. De z.g.n. „super vertrouwensman", een groote onbekende, die in de processen een belang rijke rol speelde, is ontdekt doordat hij zich bij de verdediging heeft aangemeld. Die onbekende is tijdens de processen als zoodanig achter de schermen gebleven, om dat hii aannam, dat B. het zonder hem wel klaar zou spelen. Toen B. in de gevangenis vertoefde had de anonymus aangeboden te „praten" voor een bedrag van f 50.000.—. Nu zegt hij echter geen geld te willen hebben, daar het er hem slechts om te doen is zijn geweten te ont lasten. Een tweede grond, waarop revisie is aan gevraagd betreft het volgende: bij de stuk ken. die in de processen een rol speelden, was een z.g. acte van decharge. Deze zou door mevr van Wieringen geteekend zijn in het bijzijn van den kweeker in het huisje van een landarbeider. Mevr. van W. deed namelijk liefst zoo geheimzinnig mogelijk. Tijdens de besprekingen was iemand de ka mer binnengekomen, doch later de onder teekening had plaats op 31 December 1922 herinnerde de kweeker ziph niet meer wie dat is geweest. Thans is hij (jen man tegen- trpkomen. die een oogenblik bij de bespre kingen aanwezig is geweest en deze zou zich het feit, dat nu reeds vijftien jaar geleden gebeurde, nog herinneren. Ook dit is in het revisierequest opgenomen. De Rijkswerf te Hellevoetsluis Verhuurd aan Utrechtsche onderneming Sinds enkele maanden liepen geruchten, dat het Departement van Financiën zou besloten hebben de Rijkswerf te Hellevoet- sluis aan een particuliere Scheepsbouw-Mij te verhuren, doch zekerheid was daarom trent nimmer te verkrijgen. Doch thans ver nemen wij, dat de verhuur van gebou-.veo en terreinen een feit is geworden. Op 11 Ja nuari jl. is ui. een contract geteekemd tus schen b.g. Departement en den heer Schat te UtreohL De werkzaamheden zouden om streeks 1 Mei aanvangen, Eens dragen Steeds vragen VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Hedenmidag is de Staatscommissie in zake de werkloozenzorg geïnstalleerd. De experts van de Oslo-staten zijn te Kopenhagen bijeengekomen. De C.A.O. voor het bouwbedrijf Js door de werkgevers aanvaard. In de Mijdrechtsche Millioenenzaak ïs een verzoek om revisie ingediend. Vrijdag a.s. zal te Amsterdam de R.A.I tentoonstelling worden geopend. De steden Valencia en Barcelona heb-, ben verschrikkelijke luchtaanvallen door-s staan; er zouden zeer talrijke slachtoffers zijn. Bonnet over Frankrijks financieelen toestand. De Engelsch-Iersche besprekingen te Londen zijn gestaakt. Pasgeboren kind te vondeling gelegd Een bewoner van de Gerard Doustraaf te Den Haag werd gisternacht wakker door dat een eigenaardig geluid van buiten op straat tot hem doordrong. Het leek, alsof iemand stond te huilen, doch toen hij van bed was gegaan en door het raam naar bui ten keek, zag hij niets en niemand. Ook zijn echtgenoote trachtte te ontdekken waar het eigenaardige gehuil vandaan kwam, doch evenals haar man, kon zij aanvankelijk niet vaststellen, wat er buiten eigenlijk gaande Aangezien het gehuil aanhield, schoof men het raam open en toen eerst was het voor de beide eohteleiden mogelijk te zien wat er in hei' nachtelijk uur in de verlaten straat eigenlijk gaande was. Midden op 6traat zagen zij tot hun grooten schrik een pasgeboren kindje, een meisje, liggen. De stakker had geen kleertjes aan, in den kouden nacht lag zij daar naakt op de straai'steenen. De bewoner vloog onmiddellijk de trap af en droeg het huilende kindje naar bin nen. Hij wikkelde het in een peignoir en liep direct naar het in de nabijheid gelegen ziekenhuis Zuidwal, waar het vermoedelijk te vondeling gelegde kindje liefderijk ie opgenomen. De doktoren hebben nog niet kunnen vaststellen of het arme kind een nadeeligen invloed van de koude heeft >ndervonden. De commissaris var» politie van den ad- ministratieven dienst verzoekt hun, die in lichtingen omtrent een en ander kunnen verstrekken, zich te vervoegen aan het bu reau van de kinderpolitie, Laan Copes van Cattenburch 37. Spoorstraat 33/37, Dieren, Tel. 4202 DOORLOOPENDE TENTOONSTELLING VAN 17e EEUWSCHE OUD-HOLLAND- SCHE MEESTERWERKEN, ITALIAAN- SCHE en VLAAMSCHE PRIMITIEVEN. Dagelijks geopend van 96 uur. DE DORDRECHTSCKF ONDERLINGE CREDIETVEREENIGING N.V DORDRECHT Groenmarkt 64 Anno 1871 B O U W-C R E D I E T E N EFFECTEN TIJDELIJK 20 pCt. KORTING OP ALLE PRIJZEN VAN CHEMISCH REINIGEN EN VERVEN Ook op ONTVLEKKEN en OPPERSEN Ingwersen Co. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de uitvoering van Effectenorders, het incas- seeren van Coupons eD het nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, onder Beurstijd 31207

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1