Iliruwr £>iitscljc (Jtmtrant XiUMÉS Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken DIESELTREIN BIJ CULEMBORG ONTSPOORD Ernest Irroy Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zonda^-M^d 7'/» cf. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 56936 No. 6293 ZATERDAG 15 JANUARI 1938 18e Jaargang aWjertEntitprijjen: Van 1 tot 5 regels Elke regel meer022*1» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 1 bureau wordt berekend0.10 Reclame of propaganda Van vrijzinnig-democratische zijde is 'dezer dagen het advies gegeven om de politieke propaganda wat meer op de leest der zakenreclame te schoeien. Hoe wordt de eerste gevoerd? Men prijst eigen beginselen als de beste voor het nationale welzijn aan en breekt de opinie en de resultaten van anderen af; ja, het negatieve element is vaak veel sterker dan het positieve; er zijn partijen, welke uitsluitend van critiek leven. Stel u voor dat een zakenman op ge lijke wijze reclame voor zijn producten maakte. Hij mag wel adverteeren, dat hij de beste waar tegen de laagste noteecing verkoopt de slagzin „van Houtens cacao, beste en goedkoopste ir gebruik" imponeerde vroeger zeer velen maar hij mag het product van zijn concurrenten niet op politie.ee manier afbreken. En wanneer b.v. Philips het eigen fabrikaat wilde aanbevelen door de publicatie van een ingewikkelde natuurkundige formule en de mededeeling, dat het koopen van een Philips-toestel den kooper nog geld toe brengt en dat het toestel, na den dac van de aanschaffing in staat stelt televi sie te hooren, dan zou dusdanige reclame het tegendeel van succes opleveren. Daar om bevordert men vooral „naampublici- teit". In de laatste verkiezingscampagne is volgens sommigen dit ook gebeurd. Wij leven tegenwoordig onder het evenredig kiesstelsel en de bedoeling daarvan is mede, dat men de beginselen en niet de personen vooropschuift. Maar wanneer nu één man de belichaming Wordt van een partij of van een politiek denkbeeld, dan wordt ook in de politiek de naamspubliciteit een factor van betee- kenis, zooals met Dr. Colijn in het vorige jaar het geval was. Doch wat is nu het eigenaardige in dit geval? Dat de vrijzinnig-democraten niet in de laatste plaats captie op deze ver kiezingspropaganda gehad hebben. Ze beklagen er zich althans over dat de anti revolutionaire partij misbruik van Colijns naam gemaakt en de beginselen naar achteren geschoven heeft. De klacht is onjuist en onbillijk; doch dat ze geuit wordt bewijst voldoende, dat er een prin cipieel verschil moet bestaan tusschen reclame en propaganda. Dit onderscheid is in de vorige passage feitelijk reeds geteekend. Het komt bij de politieke actie voor en boven alles op de propaganda voor beginselen aan. Natuurlijk moet daarmee ook in het za kenleven gerekend worden: liegen en be driegen, gouddorst en woeker, zijn door God verboden; eerbied voor Gods wet en liefde tot den naaste moeten ons leiden. De beginselen spreken dus wel degelijk mee. Maar het zakenleven vormt slechts één der terreinen, waarop zij in vloed moeten oefenen en de politiek bedoelt juist om de propaganda voor de beginselen te bevorderen en ze door praktische daden in steeds breeder krin gen tot gelding te brengen. Logisch vloeit hieruit voort dat men steeds weer en op allerlei wijze die be ginselen moet prediken en toelichten, maar ook. dat de grondstellingen van anderen be- en desnoods veroordeeld mogen worden. Dit laatste gebeurt vol gens sommigen wel eens te veel. We willen dat niet tegenspreken en merkten reeds op, dat sommigen louter van critiek leven. Maar achterwege mag ze toch niet blijven. Ten eerste niet omdat waar schuwingen vaak meer noodig zijn dan menigeen denkt. In de tweede plaats en daarom vooral niet, omdat juist de tegen stelling de waarheid van het eigen be ginsel in helderder licht stelt. Ten onrechte hoort men wel eens zeg gen, dat perspolemiek b.v. tot kijverijen en kifterijen leidt en dat men er daarom niets van weten wil. Ongetwijfeld bestaat dit gevaar. Wanneer men elke objectivi teit uit het oog verliest of een kwaadaar dig persoonlijk element in discussie brengt, dan wordt de polemiek verlaagd tot een afschuwelijke scheldpartij. Dit gevaar wordt echter zeer gering wanneer de critiek loopt over beginselen en de polemiek dus een „zakelijk" karak ter blijft behouden. Dan kunnen de felste politieke tegenstanders persoonlijke vrien den zijn. Dan noemt Groen zijn politieken tegenstander Thorbècke zijn vriend en vijand tevens; maar hij klaagt over zijn politieke geestverwanten die hem per soonlijk teleurstellen. Een beginselstrijd verbittert niet, maar staalt; politieke re clame zou gevaarlijke tweedracht in het leven roepen. De vrees daarvoor behoeft echter in jons land niet groot te zijn. GEEN PERSOONLIJKE ONGELUKKEN Het treinverkeer ernstig gestagneerd Nabij het station Cnlemborg is gisteravond de dieseltrein nr. 633, welke om 19.11 uur uit Utrecht naar Eindhoven vertrekt, ontspoord Een der hoofdsporen werd versperd. De ontsporing veroorzaakte belangrijke stagnatie in het treinverkeer. Door de treinen over het vrije spoor te leiden, gelukte het het treinverkeer doorgang te doen vinden. Persoonlijke ongeluk ken zijn niet voorgekomen. De ontsporing gesohiodde bij het inrijden van het station, waar de trein moest stop pen, zoodat de snelheid slechts tien tot vijf tien kilometer bedroeg. De oorzaak van het déraillement is het ontijdig omhalen van een wissel, welke met de hand wordt bediend. De trein bestond uit een dubbel dieselstel. Het voorste stel passeerde den wissel op normale wijze, doch door de verandering van den wisselstand is het achterste stel uit de rails geloopen, waarbij het licht beschadigd is. De trein stond vrijwel dadelijk na de ont storing, welke een grooten schok veroor zaakte, stil. De reizigers van het achterste treinstel begaven zich over den. spoorweg naar de voorste rijtuigen, welke losgekop peld werden, waarna de reis nagenoeg zon der vertraging kon worden voortgezet De volgende treinen uit de richting Utrecht konden niet binnenkomen en moes ten te Houten over het andere spoor wor den geleid. In den loop dezer treinen ont stond hierdoor een vertraging van een half uur. Ook de treinen uit de richting Gelder- malsen werden opgehouden, doch om half tien was de stagnatie van dien kant reeds opgeheven. Spoedig na het ongeval arriveerde een zgn. ongevallen-wagen met ipefsoneel, waar na onmiddellijk met het opruimingiswerk begonnen werd, Angstige oogenblikken De reizigers, die in het ontspoorde rijtuig zaten hebben «angstige oogenblikken door leefd. De voorste twee wagens warea de wissels, welke zich ca. 200 meter van het station bevinden, reeds gepasseerd, toen aan het station de dienstdoende beambte iets te vroeg den wissel overhaalde, met gèvolg, dat de achterste wagen ontspoorde. Dit ging gepaard met een geweldig lawaai, als gevolg van het knarsen en schuren van de wielen over het zand en het grind van de spoorbaan. Een ijzeren paal van het nieuwe electrt- sche net werd geheel uit den grond gerukt en meegesleurd, terwijl de koperen kabels welke daaraan zijn bevestigd, naar bene den kwamen. De ontspoorde wagen bood een troos- teloozen aanblik. De deuren waren ge deeltelijk losgerukt, ramen waren ver nield, terwijl de rechterzij wand geheel was opengereten. De reizigers beleefden angstige oogenblik ken. Ze werden heen en weer geslingerd en moesten zich allen vastgrijpen om niet over den grond geslagen te worden. Toen zij wat van den schrik bekomen wa ren zijn ze in den anderen wagen overge stapt om de reis voort te zetten. Treinstel diep in den grond geboord Gisteravond laat werd besloten een geerspoor voor heit groote verkeer in te schakelen, ten einde de vertraging in dan treinenloop zoo gering mogelijk te doen zijn. De situatie was, voordat tot dezen maat regel werd overgegaan, aldus, dat de treinen uit Utrecht te Houten werden vastge houden, totdat die uit de richting Gelder- m a I s e n gepasseerd waren. Er werd met ruim dertig man gewerkt, doch men kwam voor groote moeilijkheden te staan, aangezien het treinstel diep in den grond was geboord. Verder zijn twee masten van de electrische geleiding verwrongen ter aarde geworpen. Het liet zich aanzien, dal de opruimingswerkzaamheden den gehei len nacht in beslag zouden nemen. Treinverkeer hedenmorgen hersteld Hedenochtend te zeven uur was de ve sperring van het spoor weer opgeheven. De trein welke te 7.11 uur van Utrecht vertrok, kon weer op normale wijze passeeren. Christelijke filmactiè Dezer dagen is een overeenkomst tot stand gekomen tusschen de Ned. Christelijke Filmcentrale (Utrecht) en den heer A. J B 06 c h te Amsterdam, die onder den na -m Boschfilm" speciaal in de kringen der Gereformeerde jeugdbeweging films opnam en vertoonde. De heer Bosch is thans met zijn filmwerk overgekomen naar de N.C.F. Zijn Bondsdiagfilm zal mi voortaan onder auspiciën van de N.C.F. worden uitge bracht Deze overgang is voornamelijk het gevola van de omstandigheid, dat beiderzijds de overtuiging aanwezig is, dat uitbouw de' Christelijke filmactie absolute eisch is ei dat de Ned. Chr. Filmcentrale, gesticht door een 16-tal groote Chr. orgaodsaties, de aan gewezen organisatie is, om een Chr. film actie te dragen. De eigen opnamedienst van de N.C.F., die in 1937 reeds goed werk verrichtte, is door de toetreding van den heer Bosch, die ja renlang in het fotobedrijf werkzaam was en zich reeds eerder met sucoes op de vervaar diging van filmwerk toelegde, odet onaan zienlijk versterkt. GIFT VAN H.M. FE KONINGIN De Koninklijke Nationale Vereeniging tot Steun aan Miliciens werd verblijd met een ruime bijdrage van haar Beschermvrouwe, H.M. de Koningin, als blijk van belang stelling in den zoo nuttigen arbeid dezer vereeniging. Met het oog op de komende uitbreiding van den dienstplicht, welke zware eischen aan haar middelen zal stellen, voert de vereeniging thans een propaganda-actie. zoodat bovenbedoelde gift zeer welkom is. Het bestuur hoopt, dat dit Koninklijk voor beeld allerwegen navolging moge vinden. RADIO-HOOGWATERBERICHTGEVING In verband met d«n sterken was van de Maas gedurende het afgeloopen etmaal is de radio-hoogwaterberichtgeving, uitgaande van den algemeenen dienst van den rijks waterstaat, in samenwerking met den pro vincialen waterstaat in Limburg, voor deze rivier in werking gesteld. Gisterochtend werd te Maastricht een stand gemeld van 45.01 N. A. P. De stijging gedurende het laatste etmaal bedraagt aldaar 63 c.m. De stand te Venlo was 14.10 N. A. P. met een was van 94 c.m. Van de Maas in België wordt nog was ge- Zoolang de hooge standen aanhouden zul len des avonds ongeveer acht uur en des morgens ongeveer half elf over beide zen ders hoogwaterberichten worden uitgezon- Officieele Berichten De „Java" neemt ligplaats aan de boeien op de rivier de Maas voor de Parkkade te Rotterdam,. om saluutschoten te geven bij de a.s. blijde gebeurtenis. ALGEMEENE FRIESCHE LEVENSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ Burmaniahuis, LEEUWARDEN Reeds ruim 1 0.4 millioen gulden is als winst voor de verzekerden beschikbaar gesteld. Wetsontwerp omtrent ruilverkaveling Het oordeel van den minister De bijzondere commissie, in wier handen het wetsontwerp omtrent ruilverkaveling is gesleld, is met den minister van f zaken in overleg getreden. In de eerste plaats kwam bij het overleg ter sprake de vraag, of de regeling, welk mogelijk maakt, dat in bepaalde gevallen, hetzij de kroon, hetzij de minister, een ruil verkaveling kan opleggen, niei te ver gaat In het bijzonder werd de vraag gesteld, of deze regeling niet te dicht nader tot ont eigening. De minister meende echter, dat ruilver kaveling niet valt onder het begrip om eigening ten algemeenen nutte, dat ruil verkaveling en onteigening integendeel naast elkaar staan. In een 13-jarige ruilverkavelings- practijk is gebleken, dat het instituut oer ruilverkaveling den meest volledi- gen waarborg biedt, dat de rechten van de eigenaars in geen enkel op zicht worden gekrenkt, In antwoord op desbetreffende vragen antwoordde de minister dat „algemeen be lang" niet het zelfde is als het belang /ar de gezamenlijke rechthebbenden op den te verkavelen grond. Het kan echter zijn, dat de voor den bodem meest geschikte wijze van exploitatie niet kan worden toegepast of elke exploitatie abnormaal hooge kosten meebrengt. Dientengevolge kan een ge- heele streek, die bij goede verkaveling een redelijke welvaart zou genieten, blijvend armoede verkeeren. Men mag in zoo'n geval zeggen, dat het algemeen belang speciaal hel belang van de streek, doch ook dat is een algei belang het tot stand komen van de ruil verkaveling dringend vordert. Is de bestaande verkaveling echter zoo slecht, dat zonder ruilverkaveling exploitatie nauwelijks meer mogelijk is, dat practisch gesproken hei land braak moet blijven liggen, dan is het een landsbelang daarin verbetering to brengen. In een zoodanig geval mag men dan ook zeggen, dat het algemeen be lang de ruilverkaveling zeer dringend vordert. De commissie was dankbaar voor deze uiteenzetting. Zij meende echter, dat er alle reden is om althans in het laatstbe doelde geval het nemen van het besluit tot ruilverkaveling niet over te laten aan de kroon, doch ditt doen nepen door den wetgever. Aan dezen wensch verklaarde de minister tegemoet te kunnen komen. Voorts werd nogmaals ter sprake ge bracht, of het niet nuttig en wenschelijk zou zijn, alsnog een regeling in het wetsont werp op te nemen, krachtens welke hït rijk zoo -noodig een zekere kostengarantie op zich zou kunnen nemen. De commissie verklaarde aan zulk een garantieregeling groote waarde te hechten. De Minister meende dezen wensch niet te mogen inwilligen. Chr. Metaalbewerkersbond Besprekingen met den Metaalbond Beleid van het Bestuur goedgekeurd Deze week heeft te Utrecht een verga dering plaats gevonden van den Algemee nen Raad van den Chr. Metaalbewerkers- bond in Nederland. In zijn openingswoord herdacht de heer G. H o r d ij k de heeren Varenhorst te Hengelo en Oosterling te Maassluis, die overleden zijn. Vervolgens besprak hij den huidigen toestand, waarbij hij deed uitko men dat in de groot-industrie gelukkig een tamelijk gunstige tendenz aanwezig is. wat echter niet kan worden gezegd van de klein-industrie. Uitvoerig zae spr. onder he( oog de besprekingen met den Metaalbond naar aanleiding van de verzoeken om loons- verhooging, invoering van een week vacantie en invoering van een regeling voor werken in ploegen. Er zijn besluiten genomen, welke voortge vloeid zijn uit de geringe tegemoetkomine die door het bestuur van den Metaalbond is getoond t.o.v. de gestelde verzoeken. Een houding, waarmede geen genoegen kan worden genomen. Naar aanleiding van het groote belang dat bij deze zaak is betrokken voor de leden te Rotterdam en omgeving aldaar, zijn reeds vergaderingen gehouden met de afd.-bestn ren en vertrouwensmannen, en zullen D.V nog ledenvergaderingen worden gehouden, om te overwegen wat verder te doen staat Na deze mededeelingen vond een uitvoe rige bespreking plaats, waarna de vergade ring zich unaniem uitsprak, zich volkomen te vereenigen met het door het bestuur in deze zaak betoonde beleid. Voorts werd h?t bestuur machtiging vcrieend op den ingesla gen weg voort te gaan, om te komen tot gunstige afwikkeling dezer besproken aan gelegenheid. De begrooting voor 1938, hierna aan de orde gesteld cn toegelicht door den secr.-pen- ningm. J. B. H. Grootenhuis, werd ongewij zigd goedgekeurd. Eveneens werd eon com missie van controle voor dit jaar benoemd. De moord te Sittard De gemeentepolitie van Sittard heeft J. L. uit Heerlen, die was gear resteerd in verband met den Zaterdag avond op den Bergerwcg aldaar gepleeg- den moord met roof op den 19-jarigen kruideniersbediende K„ in vrijhpid «m 6tcld, LEVENSVERZEKERINGMi; OPGELICHT VOOR 25.000 Dader voortvluchtig De directie der Algemeens Friesche Levensverzekering-Mij te Leeuwar den heeft gisteravond bi) de politie aangifte gedaan, dat zij door een harer Haarlemscha agenten, zekeren V., voor ongeveer f 25.000 is benadeeld. V. liet het voorkomen alsof verschillende personen, die bij de maarschappij een ver zekering hadden loopen. gelden wilden op nemen op hun polis. Hel hoofdkantoor zond V. de bedragen toe, om deze aan de betrok kenen uit te keeren. V. stak de gelden ech ter in zijn zak en zond aan de maatschap pij de kwitanties, waarop hij val6che hand tekeningen plaatste. De zaak is dezer da gen uitgekomen, doordat een polishouder die inderdaad gelden wilde opnemen, van de maatschappij bericht ontving, dat hij reeds ƒ300 had geleend. De betrokkene schree fhierop terug, dat dit op een vergis sing moest berusten, en toen men naar aan leiding hiervan een onderzoek instelde, kwam het bedrog aan het lichL V., die zich in het nauw gedreven zag, had den polis houder een bedrag aangeboden, als hij geen werk van de zaak wilde maken, doch dit aanbod werd afgev ezen. De man, die reeus vele jaren bij de maatschappij in dienst was, is onmiddellijk ontslagen. Toen de po litie gisteravond, n-adet de aangifte geschied was, tot zijn arrestatie wilde overgaan, bleek hij reeds voortvluchtig te zijn. Hr Ms „Java" vertrekt naar zee Maar keert eventueel terug om saluutschoten te lossen Hr. Ms. kruiser „Java", welke momen teel voor Rotterdam op stroom ligt om saluutschoten te lossen bij de vervulling van de blijde verwachting in ons Konings huis, zal naar wij vernemen Maandag middag 2 uur naar zee vertrekken tot het houden van oefeningen. Mocht na dit tijdstip de verwachte bl'jde gebeurtenis worden gemeld, dan zal de kruiser terugkeeren om in elk geval voor Rotterdam de saluutschoten af te geven. Luchtbeschermingsoefening gesaboteerd Een maand gevangenisstraf geëischt Dr G. J. V., leeraar, vroeger aan het gym nasium te Assen, thans wonende te Den Haag, moest zich gister voor de Asser Rechtbank verantwoorden, oindav hij niet voldaan zou hebben aan de door den bur gemeester van Assen voorgeschreven maat regelen tijdens de verduisteringsproef, als onderdeel van de luchtbeschermingsoefe ning, die op 26 October in Drente werd ge houden. Hij zou n.l. niet de lichten in zijn kamer hebben gedoofd, terwijl deze naar drie zij den duidelijk licht uitstraalden door de ra- De officier van Justitie was van meening dat de opzet van verd. was bewezen. Spr. wees op de groote ernst van dit feit Medewerking mag men z.i. bij een oefening verwachten en zeer zeker van een leeraar aan het gymnasium, die bovendien nog re serve officier is. Daardoor was het feit des te ernstiger, aangezien zoo iemand toch zeker een voorbeeld behoort te geven. Hij eischte dan ook een maand gevange nisstraf. Uitspraak over veertien dagen. Rede Dr H. Colijn 's Avonds na de Blijde Gebeurtenis Naar wij vernemen zal de Minister- President D r. H Colijn op den dag van de geboorte van een Prinselijk kind 's avónds om 8 uur een rede houden voor de beide radio-zenders, waarin hij zioh zal richten tot het Nederlandsche volk. Knaap van 12 jaar ontvluchtfe zijn huis Met autoped naar grootmoeder Een 12-jarige jongen, die doornat in een hevige stortbui op een autoped langs -den Rijksstraatweg te Alphen aan den Ryn voortzeulde, trok tegen het middaguur de aandacht van eenige arbeiders, die aan den weg herstelwerkzaamheden verrichtten. Zu hielden den jongen aan en op hun vraag, waar hij in den stroomenden regen met zijn autoped heen moest, antwoordde de knaap, dat hij op weg was naar z'n groot moeder, die te Heerde in Gelderland woonde. Hij was afkomstig uit Leiden, maar daar het hem thuis niet langer beviel, had hij zijn spaarpot geledigd en een briefje voor zijn ouders achtergelaten met de laconieke mededeeling: „Ik kom nooit meer terug". Hoewel de arbeiders het een sportieve sportieve prestatie vonden 20 km. in den stroomenden regen per autoped af te leg gen, achtten zij het toch raadzaam de politie te waarschuwen, die zich over den jongen ontfermde. Zij adviseerde hem van zijn ver dere reisplannen af te zien, en stelde zijn ouders van zijn aanhouding in kennis, waar op hij door zijn vader, die hem per taxi kwam halen, in de gelegenheid werd gesteld den moeilijken weg terug met een ietwat geriefelijker vervoermiddel te maken. Overleden tijdens Raadszitting Tijdens de vergadering van den gemeente raad van Made voelde de heer S t ij n i s uit Drimmelen zich onwel. Nadat hem een glas water was gebracht, werd hij oogenschijnlijk beter, maar toch moest nij even later bij de rondvraag de zaal verlaten. Men bracht hem naar de kamer van den secretaris, waar h(j eenige minuten later overleed, aldus het „D. v. N.-Br.". De heer Stijnis bereikte den leeftijd van 70 jaar. 1 N.V. GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK gevestigd te GRONINGEN De Bank geeft uit: 31/2 Pandbrieven a 100'A (Koers van omwisseling 100 VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen en het ZONDAGSBLAD. In de Eerste Kamer hebben gister Dr Colijn en Minister de Wilde het woord gevoerd. Bij Culemborg is een dieseltrein ont* spoord. Er zijn geen persoonlijke onge* lukken. De Algemeene Synode der Ned. Herv« Kerk heeft het Reorganisatie-ontwerp voorloopig aangenomen. De Bond van Herv. Geref. Mannen* vereenigingen heeft heden in Amersfoort de jaarvergadering gehouden. Financieel Weekoverzicht. Bonnet heeft opdracht ontvangen voor de vorming van een nieuwe Fransche regeering. De honderdste zitting van den volken bondsraad is tot 26 Jan. a.s. uitgesteld* In verband met de C.S.A.R.-affaire zijn nieuwe arrestaties verricht. Talens' „Elite'Vflacons Wij ontvingen van de fa. Talens en Zoon N.V. een tweetal „Elite"-flacons, waarvan er thans een od ons bureau staat te prijken. De elegant gevormde flesöh vormv daarop inderdaad een versiering. De flacon is ech ter niet alleen mooi, ze ie ook practisdh. Een eenvoudig glazen bakje in de boven rand, dat men vullen kan door de flesdh, goed gesloten, horizontaal te houden, maakt dat men de vulpen zeer gemakkelijk en prettig vullen kan. En dit betreft allemaal nog maar „de verpakking" van de inkt. Deze inkt zelve moet dan ook wel van heel goede kwaliteit zijn, waarvoor de naam der firma Talens trouwens borg staat. De franc op 5.95 Koers hedenmorgen op peil De Fransche franc heeft op de wissel markten het koersverloop beheerscht. In de ochtenduren was de handel zeer moei lijk. 's Middags zette een verbetering in en werd met enkele ups en downs een koers van 5.92% tot 5.97y2 bereikt. Hedenmorgen stelde bij opening op de wisselmarkt te Amsterdam de koers zioh op 5.95. Ponden en dollars noteerden 8.97M en 1.79%. Belga's gol den 30.37. „WIJ ZINGEN VAN ONS VORSTENKIND" Bij de drukkerij A. van Oei en Zoon te Delft is een bundeltje feestliederen ver schenen, die men kan zingen ter gelegen heid van de aanstaande blijde gebeurtenis. Zij zijn getoonzet op bekende nationale wij zen en met zeer vlotten tekst, geschreven door Leo Lens, bij onze lezers welbekend. Men zie ook de advertentie in dit i betonhout kistenhout HOUTHANDEL „ALBLAS'Vv. WADDINXVEEN Opslagplaatsen te 's-Gravenhaga, FahrenheK- straat 343. Rotterdam. Zwaanshals 119-121 triplex' Vraagt prijs lijstwerk VRAAGT Champagne Het merk voor de a.s. feestdagen Generaal Agent: andre kerstens, Tilburg ZEEP ooeo - QlJKl-TtlirOON JT»OOH£Np WAftM ■UA-K CM KOUD VATtQ OD Alll KAMCQ& KAMER5 MET ONTBIJT-P-3.-r.£T BADKAMER -f 4- WOu- CAf£ PRAKTIJKEXAMENS -BOEKHOUDEN Middenstands - diploma Boekhouden M.0. Handelskennis L.0. Frans, Duits en Engels L.O. Wiskunde L.O. en M.O.K. 1 Nederl., Engelse en Duitse? Handelscorrespondentie HoofdakteJicü™ 231

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1