De uitgang van 1937 NIEUWE LEIDSCHE COURANT blNSDAG 14 DECEMBER 1937 TWEEDE BLAD PAG. 7 UIT DEN OMTREK LPHEN a.d. RIJN emeenteraadsvergadering landeling der Gemeentebegrooting "•I Aanwezig alle leden. pe voorzitter opent de vergadering met tbed. Zooals reeds is medegedeeld worden ;en algemeene beschouwingen gehouden. De voorzitter deelt mede dat B. en W. de emeente-reiniging na gehouden aanheste- ng, voor de jaren 1938, 1939 en 1940 hch- in gegund aan de heeren H. v. d. Linden en Jr. voor de som van f 5900 per jaar. Ie nieuwe begraailaats Bij d'e behandeling der verordening rege- «nde het begraven op de Oosterbegraaf- laats vraagt de heer Koren of de rege- ng inzake het onbeperkt recht van begrar en op de oude begraafplaatsen gehand- aafd blijft. De voorzitter deelt mede dat en W. zich stellen op het standpunt dat et recht om te begraven in eigen graven, jolang deze niet vol zijn, gehandhaafd loet blijven. legrootinq Gasfabriek De heer Ruyssenaars meent dat de ionen aan de bedrijven goed zijn in ver- ouding tot particuliere bedrijven. Bij het fdeelings-onderzoek is gevraagd loonsver- ooging voor de jongste bediende en eenige den van het personeel. Nu hebcn B. en W. lede.gedeeld dat in dat geval eerder aan otslag moet gedacht worden. heer Geerlof en Groenendijk epleitcn verhooging van loon voor de jong- e bediende. Het moet mogelijk zijn dat mbtenaren, die den huwbaren leeftijd heb- en in het huwelijk kunnen treden. liet ïaken van winst mag dat niet tegenfhou- De heer van Kleef kan zich met deze «schouwingen niet vereenigen. De titi l a- uur van 2e en 3e klerken, leerling mon- eurs enz. wijzen er op dat in deze betrek ingen geen bestaansmogelijkheid is. 7e aoeten studeeren en trachten in andere ilaatsen hooger op te gaan. Wethouder Herngreen deelt mede dat i georganiseerd overleg over deze gelcgen- leid is gesproken en dat door de Hoofd- csturen is toegegeven dat geen andere re eling mogelijk is en daarom bevreemdt et spr. dat door leden die hiermede be- ;end zijn opnieuw voorstellen zijn gedaan ot verhooging. Het is deze jonge menschen ekend dat zij niet hooger kunnen komen. >o salarissen en loonen aan deze betrek- ;ingen verbonden kunnen de toets der cri- iek doorstaan. oorzittcr zegt dat steeds leerling jonteurs, jongste bediende en klerken ioodie zullen zijn en daarom moet ook deze izoldiging blijven bestaan. Wethouder Herngreen deelt nog me- le dat van de regeering een schrijven is itvangen dat geen salarisverhooging van imeentepersoneel wordt toegestaan zoo- ig het Rijk niet voorgaat. oorzitter waarschuwt den raad voorstellen niet aan te nemen omdat in ook de ambtenaren op de secretarie illen moeten volgen. De heeren Geerlof en Groenen- ij k geven B. en W. in overweging deze lak nog eens ernstig onder de oogen te 1" De heer Ruyssenaars verdedigde hierna het standpunt der R.K. raadsfractie inzake deze kwestie. ids ten vorige jare was er door de RoomBche fractie op aangedrongen maar ondanks de toezegging van B. en W. is er biets geschied. In een breedvoerig betoog rette spr. de waarde van de groote gezin- uiteen voor bet maatschappelijk leven en ook voor de landsverdediging. Spr. kan rich niet vereenigen met het standpunt dat jet financieel onmogelijk is en stelt daar- >m voor een reductie te vcrleencn van Yz :ent voor gezinnen met 4 of 5 kinderen en 1 cent per M3 voor gezinnen met 6 en meer tinderen. De Voorzitter zegt dat deze kwestie in handen gesteld is van de Commissie van Bijstand voor de Bedrijven. In deze com missie had ook zatting de heer Broeren, leider van de Roomsch-Kath. fractie, en inaniem was deze commissie van oordeel lat het financieel niet verantwoord was. De heer v. Kleef is tegen dit voorstel. De consekwentie van dit voorstel is dat dan de groote gezinnen van alles reductie touden moeten hebben, gefinancieerd door 'e openbare kassen. De heer Lam sluit zich hierbij geheel t ban. j Het voorstel werd verworpen met de ptemmen der Roomsclie fractie en die van den heer Koren voor. De heer Lam informeert nog of de brand stoffenhandelaren nog zullen worden geschakeld bij de levering van cokes de steuntrekkenden. Wethouder Herngreen antwoordt dat geen verzoek van de handelaren is ingeko men. De voorzitter zegt dat B. en W. deze zaak ïog eens ernstig zullen onderzoeken. Het Electriciteitsbedrijf De heer Bergs.hoef bespreekt de starre houding van de directie van de I Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden. In dit verband merkt spr. op dat Ged. Staten der provincie het plan hebben in te grijpen. De heer den Ouden wil de Directie nog eens ernstig op haar onbillijke houding wijzen» De Voorzitter zegt dat door deze regeling lelke grootverbruiker een schadepost is voor de gemeente. I Het wil spr. voorkomen dat de bedoeling der directie is de stroomlevering der groot industrie aan zich te trekken. Wel is on lange een gewijzigd contract aangeboden, maar dit gaf geen enkel voordeel. Er zal evenwel nog eenmaal getracht worden een gunstiger resultaat te verkrijgen. Mocht dit niet slagen dan zullen B. en W. zich wen den tot Ged. Staten. De begrooting wordt daarna goedgekeurd De begrooting van het Waterleidingbedrijf gaf geen aanleiding tot opmerkingen en Wordt eveneens goedgekeurd. Begrooting Grondbedrijf Bij deze begrooting kwam de bouwgrond voor arbeidei-s won ingen ter sprake. Deze kwestie werd aangesneden door d(|i heei G r o e n e n d ij k. De voorzitter van de Commissie van Bij stand voor het Grondbedrijf, weth. S p r e y, deelde mede, dat juist Zaterdag j.l. door B. en W. is vastgesteld een stratencomulex, waarin ruimte te over zaJ zijn 'voor arbei derswoningen. Het Gro.ndbcidlrijf wil evenwel niet bene den de f 5 per M2. gaan, andiers geeft het nadoel aan het bedrijf en het maakt op do totaal-kosten van een woning niet uit' of do grond 5 dan wel 4 gulden ko6t. l)e heer Den Ouden vond de grondprijs in het Visserpark te laag. Wetfli. S p r e ij vond verhooging van d-* grondprijs in het Visserpark niet gewensoht. De begrooting werd goedgekeurd Bcgrooting op bet Burg. Ajrnbestuur Nadat de voorzitter hulde gebracht heelt aan de leden van bet Buig. Armbestuur voor veel en nauwgezet werk wordt de oegroo- ting goedgekeurd. Hierna pauze tot 245 uur. (Wordt vervolgd). HET ST. JORISPLEIN B. en W. deelen mede, dat' het vanaf 1 Januari 1938 verboden zal te fietsen op het St. Jorisplein, dat zooale men weet voor par keerterrein is bestemd. Voor een deel der Alphensdhe jeugd, dat van dit plein vaak een soort racebaan maakt zal div besluit ongetwijfeld een teleurstelling zijn. LEGAAT De Geref. Kerk van Alphen ontving uit de nalatenschap van wijlen de wed. J. van EykTerlinden een gift van f 200. WEEKDÏENSTEN Gebouw Jonathan Woensdag 8 uur Ds. Scheers. Qhr. Geref. iverk van Reedestraat Donderdag 7.15 uur Ds. de Jong van Den Haag. bij en niet alle nieuwe groepen hebben het land behoudenis aangedaan. Onze taak is thans zeker niet van mindei principieelc beteekenis. Spr. wees op de taak van de verbreiding van het Evangelie in Indië, de belangrijke kwestie van Oorlog en Dofensie, hoe ontwapening in stnjd zou zijn met Gods Woord, de taak om ook lie* gezag te schragen en te eerbiedigen, zoowel het burgerlijke als het kerkelijke leven. Spr. bracht ook de kwestie van het sociale ven naar voren en memoreerde hoe in 10 jaar tijd reeds veel ten goede hierin is ver anderd, zoodat wij thans in ons land een geving hebben als in geen land ter we reld. Ook aan de oplossing van het weik- loozenprol»leem hebben wij onzen steun te Wij hebben trouw te zijn aan ons Chr. geloof en A.-.R beginsel en hebben l«> 'jn een "biddend volk. Er volgde een geanimeerde bespreking. NIEUWE WETERING OPRICHTING ORANJE-VEREENIGING Naar wij vernemen is alhier het plan ge- ormd tov oprichting van een Oranje-vereeni- ging. Eenige heeren hebben het initiatief ge nomen en een voorloopig comité gevormd. Alle ingezetenen en ouders, welke alhier kinderen op de scholen hebben, zullen in de loop dezer week een oproep thuis krijgen om een vergadering bij te wonen en lid te worden. Verschillende vooraanstaande inge zetenen "hebben reeds hun volle medewer king toegezegd. Nu we \olaend jaar hei' veertigjarig regee- ..ngsjubilcum vieren van H. M. onze Konin gin. mag onze plaats toch zeker niet achter blijven om dit op paseende wijze te vieren. Laten dus allen de schouder er onder zetten, opdat bei initiatief door 't voorloopig comité genomen, met succes bekroond moge worden. de. Eerstgenoemd procédé is echter zoo kosi- bruine dameshoed, een groote leeren voet- baar dat de winst zeer problematiek wordt. HAZERSWOUDE Er wordt aan gewerkt „Het daghet in het Oosten". De weg door het Rietveld schijnt een kans te krijgen. In het laatste bericht omtrent genoemden „weg" maakten wij de opmerking, dat volgens des kundigen alleen een weg aan de Noordzijde kans van slagen zou Rebben En nu: Woensdag 15 Dec. a.s. zal ten raadhuize een bijeenkomst plaats hebben, van het gemeen tebestuur met de verschillende eigenaren an landerijen aan de Noordzijde gelegen. In deze bijeenkomst zal getracht worden om met genoemde eigenaren tot overeenstem ming te komen, wat betreft het afstaan van land of grond voor den aanleg van een cven- uueelen weg. ZENDINGSCOLLECTE De collecte, welke Zondag gehouden de Ned. Herv. Kerk ten behoeve van den Gereformeerden Zendingshond heeft opge bracht de som van 200.55. .EXCELSIOR" OPGEHEVEN Het Christelijk Mannenkoor „Excelsior' is wegens het onvoldoend aantal leden ont bonden. Dit feit is te bejammeren, aange dit koor niet alleen in onze gemeente, maar ook daar buiten goed bekend was. DE WERKLOOSHEID Bij het correspondentschap voor arbeids bemiddeling staan als werkloos ingeschre ven 93 personen, waarvan 53 steuntrekkend. Het aantal werkloozcn en ook dat der steuntrekkenden is gelijk aan de vorige op gave. HILLEGOM AUTO GEKRAAKT Maandagmiddag brak even over de bruf bij de Steenfabriek het touw van een autr die op sleeptouw genomen was. Daar de bestuurder van de auto niet oplette, merkte hij het niet, waardoor de wagen de tramrails overvloog en tegen een betonnen mast van de bovenleiding der tram botste. De wagen werd totaal gekraakt. De inzit tenden kwamen met de schrik vrij. WEEKDIENST GEVONDEN Te bevragen aan het Politiebureau wantjei, handschoen, autocrick, ceintuur. Te bevragen: Stationsweg 9 dameshand schoen; Oosteinderlaan 30 damestasch en zak; Hoofdstraat 97 kettinkje; W. Pors, Pa- trmoniumplein, ceintuur; Middenstraat 13 muts; Vinkendwarsstraat 6 zwarte hond; v. d. Laan, Bethlehemlaan, dameshandschoen: Molenbuurt 13 portemonnaie inh. 20 cent. KATWIJK a.d. RIJN VERKIEZING NED. HERV. KERK Door het kiescollege der Ned. Herv. Kedk zijn als ouderling en diaken herkozen resp. de heeren G. Vooijs en J. G. v. d. Ven, welke zich heiden hun herbenoeming lieten welge vallen. COLLECTE DIACONIE N. H. GEM. De gehouden collecte voor de Diaconie der GESLAAGD Onze plaatsgenoote, mej. J. M. Varkevisse-r slaagde te Rotterdam voor het examen cos- tumïère. Zij was leerlinge van mej. F. de Rooij te Katwijk aan Zee LISSE A.-R. KIESVEREENIGING Rede van den heer G. Baas Kzn. Maandagavond hield de heer G. Baas Kzn. een rede voor de A.-R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" in de Geref. Kleuter school. Als onderwerp voor deze vergadering had spr. genomen „Nog vele idealen". Or de gebruikelijke wijze werd de verga dering door den voorzitter Dr. Ruy opeoid, waarna de heer Baas zijn rede aan ving en memoreerde hoe men dikwijls weemoed terug dienkt aan den tijd die voor bijging en hoe "vooral de ouderen geneigd edjn de oude tijd boven den onzen te pre'o reeren. Ongetwijfeld had die oude tijd ook zeer veel goeds en spr. stond in het bijzon der stil bij den tijd van Dr. Ivuyper en de geweldige actie welke hij in zijn tijd heeft ontwikkeld. Spr. wees er tevens op dat c»k die tijd zijn teleurstellingen, zijn eigen zor zen, zijn eigen zonden had. In wezen v de vorige dagen niet beter dan de onze. God heeft ons gebonden aan den tijd waar in wij leven en wij hebben ons ook hiernaar te richten. Onze tijd is met zijn internatio nale verhoudingen en economische leven grooter en geweldiger. Moeilijke jaren lig gen achter ons en nog bevinden wij ons in een benauwde positie. Eerst dient echter de moreele en geestelijke kant van de zaak gezien te worden. Door den oorlog werden verschillende met zorg getrokken lijnen komen uitgewischt. Andere wegen moesten gezocht worden, omdat God ons in andere omstandigheden geplaatst had. Na beëindi ging van den schoolstrijd scheen het bind middel weg en kwamen er nieuwe groepen NOORDWIJK PREDIKBEURT Woensdag 15 December '37. Geref. Bond (Julianaweg 27) nam. 7.30 uur Ds. Rijnebur- an Oud-Beijerland NED. HERV. GEMEENTE Tot Kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk al hier is gekozen de heer C. Verloop Jaczn NOORDWIJK AAN ZEE CHR. BESTURENBOND Maandagavond vergaderde de Chr. Be sturenbond in het Verenigingsgebouw on der leiding van den heer D. v. d. Ni e t. Na openingswoord van hem kreeg dr. el en ga, uit Amsterdam, het woord te spreken over „Het Evangelie van den arbeid". t onderwerp is, aldus spr., actueel, want de tijd is voorbij, dat de ai beider een rechteloos wezen was. Soms lijkt het omgekeerd, dat hij een koning is geworden. Dit stemt ook overeen met hel karakter van den arbeid. Echter moet dit niet w< den opgevat in den zin van het Marxisme, dat. door zijn materialisme, er toe kwam alleen clen handenarbeid te eerem In het paradijs was ook de geestelijke arbeid van hooge waardij. In en door den arbeid heeft de mensch het ver gebracht. Let op de wetenschap der sterrenkunde. Maar ook de kennis van het atoom. De mensch stijgt op in de stratos feer en duikt in de diepten der zee. Thans de kosmische stralen ontdekt. De arbeid is als een evangelie. Zoo ook opgevat door verschillende ongeloovige schrijvers. Zij stellen dat dan tegen het evangelie.van het Maar is de arbeid vandaag nog evangelie? Zingt de arbeider van heden nog? Hij werkt slechts om te verdienen. Het is voor hem een kwaad gewordien. Geen wonder: Jesaja zegt: tot de wet en tot de getuigenis, andere zullen zij geen dageraad hebben. Hoe was de verhouding van den mensch tot Schepper en schepsel? Hij is geschapen naar Gods beeld en alle ding is hem onder worpen. Dus moest hij werken. Dit volgt uit zijn ambt. Hij moest ook zichzelf culti- veeren. Doch hij werd ontrouw; hij viel in zonde. Ziedaar de oorzaak van alle ellende. In Christus is echter de straf verzacht. Door de algemeene genade toch nog veel te bereiken. De cultuur komt op in Kaïns ge slacht. En dat blijft ook later zoo. En toch dient de wereld hiermee Gods geslacht. De cultuurvolken verdwijnen, maar Gods volk blijft. Jezus eert den arbeid. Hij Zelf had het scheppend beroep van timmerman. Hoe anders dan in Griekenland, waar men werk aan de slaven overliet. In de Pinkstergemeente de sociale kwes tie opgelost. Daar geen wrijving van re gen en standen. Maar het christendom geseculariseerd.- Praal en pracht van gewa den komen in trek in de kerk. De reforma tie ziet weer de hooge plaats van het god delijk beroep. Het gelijk opkomende huma nisme der renaissance bracht ook veel goeds en schoons, maar verwierp God. De voortbrengselen van de arbeid nu gebruikt tot verderf. En daaraan ontkomt men niet, indien de breuk met God niet wordt her steld. De mensch niet de maatschappij moet veranderen. Hij moet door God bege nadigd worden. Dan komt het ambtelijk karakter van zijn arbeid weer aan den dag. De arbeid wordt dan ook weer een eer. Hij moet ook beheerscht worden door de liefde. Spr. wekt op om zich bij de Chr. vakbe weging te voegen. Gezongen wordt Ps. 133 vs. 3. De spr. gaat voor in dankgebed. Dan sluiting. NOORDWIJK-BINNEN AANRIJDING De heer v. B. was naar den dokter weest. Toen hij per fiets huiswaarts keerde vergat hij op den hoek van de Zeestraat tijdig zijn hand uit te steken. De gevolgen waren, dat hij onmiddellijk tegen een an der vehikel botste, tegen den grond werd geworpen en binnen een minimum van tijd weer met den dokter in aanraking kwam. Deze constateerde beenbreuk en liet hem in het ziekenhuis te leiden opnemen. RIJNSBURG HET NIEUWE SEIZOEN Was het de laatste tijd op de bloemenvei ling vrijwel alles Chrysanten wat aange voerd werd, men kan nu merken dat het nieuwe seizoen aangebroken is. Kwamen er reeds eenigen tijd hyacinthen aan de vei ling, thans zijn er de eerste tulpen. Nadat reeds Vrijdag door de heeren D. v. S t a r- kenburgenG. D. Kralt eenige dozijnen scarletten aangevoerd werden, volgden van daag grootere kwantuims. Het trekseizoen is voor Rijnsburg alzoo ook weer aajigebroken. Misschien heeft deze of gene zich wel eens afgevraagd hoe het komt, dat het Westland reeds sedert eenige weken tulpen afgeleverd heeft en Rijnsburg. toch het broeienscen- trum, achter bleef. Wij hebben dit ook ge daan en toen eens aan broeiers gevraagd wat daar de oorzaak van is. Ons werd geant woord, dat men daar doorgekoelde bollen verwerkt en in Rijnsburg alleen voorgekoel- SASSENHEIM AUTO-ONGEVAL Gisteravond is alhier een ernstig auto ongeval gebeurd. Een luxe Ford-auto, af komstig uit Noord-Holland, en komende uit de richting Den Haag, slipte over de tram rails. De chauffeur geraakte de macht over zijn stuur kwijt, waardoor de auto in volle aart naar links uitweek. In zijn vaart nam hij een boompje mede, staande op de hoek Hoofdstraat en Wilhelminalaan, stak daarna de Wilhelminalaan over, rooi de twee boompjes en kwam toen in con flict met het ijzeren hek met zware steenen palen van don heer Eikhuizen, hetwelk heel vernield werd en pas daarna kantelde de auto, waarna deze in de tuin van den heer G. Eikhuizen ondersteboven terecht kwam. De inzittenden, een heer en een dame, orden door eenige omstanders, bijge staan door een politie-agent, uit de wagen getild en bleken er zonder eenig letsel te zijn afgekomen. De auto was aan de zijkant zwaar be schadigd, terwijl de linker zijruiten geheel erbrijzcld waren. Wij informeerden bij den bestuurder van de auto hoe een en ander was toegegaan. Deze deelde pchter mede. dat hij alleen nog maar wist, dat hij geslipt was over tramrails, doch verder kon hij zich niets meer herinneren. wagen werd door ©en kraanwagen weggesleept. Een en ander trok groote belangstelling. PREDIKBEURT Woensdagavond, half acht, Chr. Geref. Kerk: ds. I. de Bruyne. AFSCHEID De heer D. Bos ma, brievenbesteller al hier, die benoemd is tot kantoorhouder der posterijen te Honselersdijk, nam gister afscheid van zijn collega's en verdere amb tenaren ten postkantore alhier. Door het P.T.T.-personeel, alhier» werd van den heer Bosma een gouden vulpen als aandenken aangeboden. Maar intusschen ze zijn er weer en het is te hopen dat de prijzen nu maar wat mee- alien gezien ook de vrij hooge bollenprijzen an den zomer en de algemeene prijsstijging an de bedrijfsbenoodigheden (zooals cokes :-) PREDIKBEURT Woensdagavnd 7 uur Ned. Herv. Kerk (Gr. Kerk) Ds. Gravemeyer van den Haag. Geref. Kerk (Rapenburg) Ds. Broekstra. WERKLOOZEN Bij den correspondent der arbeidsbemid deling staan ingeschreven 136 werkloozcn. Hiervan worden 121 ondesteund. WERKMANSBOND De afd. Rijneburg van bovengenoemd en Bond hoopt a.s. Donderdagavond half 8 te vergaderen in de zaal achter Avondrust. FUSIEPLANNEN BLOEMENVEILINGEN De pogingen die aangewend zijn op initia tief van den Burgemeester om de beide plaatselijke Bloemenveilingen te vereenigen zijn op niets uitgeloopen. ZOETER WOU DE GELD UIT EEN TASCHJE ONTVREEMD Mej. M. v. d. V. alhier deed bij de politic aangifte, dat uit haar taschje, dat aan de fiets hing, welke zij pven onbeheerd had laten staan, een flink bedrag aan geld is ontvreemd. Kantongerecht te Leiden G. J. v. d. T., veehandelaar te Rijneater- woude, had 22 October een koe op de Leid- sche markt aangevoerd, die mond- en klauw ier had. Verdachte ontkende ten stelligste dat de koe, toen hij haar naar de markt bracht, mond- en klauwzeer had. Volgens hem was het beest onbesmet toen hij het aanvoerde. .as op de markt zelf besmet geworden. Want hoe is het mogelijk dat een besmette koe aangevoerd kan worden terwijl er zulk m strenge controle is. De ambtenaar van het O. M. evenwel acht te het ten laste gelegde bewezen en eischte een totale geldboete van f 100 subs. 50 dagen, daarmede uit latende komen de ernst van deze overtreding. De kantonrechter bepaalde de uitspraak j over 14 dagen maar deelde mede, dat hij i dien tiid nog eerst de meening van gen deskundige zou vragen, of het mogelijk is dat de koe tijdens de marktduur besmet had kunnen worden. Smakelijk eten De vischhandelaar W. T. uit den Haag had 14 Augustus op de Zaterdagsche markt te Leiden 350 zure haringen aanwezig gehad welke haringen volgens de gehoorde keur meester bedorven waren. Het zeebanket was dan ook in beslag genomen en bij het daarop volgend onderzoek was komen vast te staan dat 70 pet. der haring bedorven was. Het was volgens den deskundige niet alleen te ruiken maar zelfs te zien Verdachte zeide dat de haringen wel goed geweest waren en om dat te bewijzen had hij vier van de zure zeebewoners geconsu meerd. De ambtenaar laakte de houding van ver dachte en eisohte een geldboete van f 40 subs. 20 dagen. Nadat verdachte de clementie van den kantonrechter had ingeroepen bepaalde deze de uitspraak op f 20 subs. 8 dagen. VALKENBURG GEMEENTERAADSVERGADERING Gisteravond kwam de Raad dezer meen té in openbare vergadering bijeen. Afwezig waren de heeren De Vries ei d. Nagel. De voorzitter, burgemeester P. Lotsy, opent de vergadering met ambtsgebed. De secretaris leest de notulen, welke on veranderd worden vastgesteld. Daarna doet de voorzitter mededeeling van ingekomen stukken. Van B. en W Katwijk is een verzoek binnengekomen, om de elders doorgebrachte dienstjaren den veearts, den heer De Graaf, ook mede te doen tellen. Aldus wordt Besloten. Van Gedep. Staten was aanmerking maakt op de te hooge tarieven voor de drankwet en de vergunning voor dansen. De Raad besluit om dit te verlagen. B. en W. stellen voor om tot agent van de arbeidsbemiddeling te benoemen den heer A. Bol. Deze zal dan tevens controle oefenen op de werklooxen. De heer A. Bol wordt met algemeene stemmen benoemd. Bij de rondvraag vraagt de heer Zwaan of aan de directie van de gasfabriek reeds toestemming is verleend een gasbuis langs de Middenweg te leggen. De voorzitter antwoordt, dat men hierin nog geen beslissing heeft genomen. Daarna gaat de Raad over in geheime kitting. Na heropening van de openbare vergadering sluit de voorzitter met ambts gebed. VERKIEZING KERKVOOGD Door de notabelen der Ncd. Herv. Kerk is tot kerkvoogd herkozen de heer B. Imthorn, die zijn benoeming heeft aangenomen. EERVOL ONTSLAG Door het college van kerkvoogden is op zijn verzoek met ingang van 20 Dec. a.; aan den organist der Ned. Herv. Kerk, den heer C. van Beelen, te Katwijk, eervol ont slag verleend. Gedurende zeventien jaar heeft de heer Van Beelen tot groote tevredenheid van de gemeente het orgel bespeeld. BENOEMING PROPAGANDAVERGADERING B.V.L. Hedenavond zal door de plaatselijke af deeling van den B.V.L. een propaganda- vergadering gehouden worden. Er is gezorgd voor een zeer gevarieerd programma. Als Spreker zal optreden de heer ir. Sanders» van Oegstgeest. VOORSCHOTEN EEN VIJFTIG-JARIG HUWELIJK Heden, Dinsdag 14 December, is het fijf- tig jaar geleden, dat L. F. van den Eyk- hoff en mej. A. P. van den EykhoffSpan genberg, Bloklaan 4. in ondertrouw gingen. PAS OP DE KONIJNTJES Wederom zijn op verschillende plaatsen in het dorp konijnen gestolen. Door v. B., S. en W. N. werd aangifte gedaan. Verloren: eon bril (schildpad montuur). Gevonden: een hoekje met vr:emd*e post zegels, een kosteloos be'astingmerk, sen den. Doet hij dat niet dan moet hij daar voor een geldboete betalen van f 10 of an ders 5 dagen gaan zitten. De kantonrechter hield de zaak nog even aan om over 14 dagen uitspraak te doen. Geteeld zonder vergunning J. v. d. M. J.zn., te Noordw ij k, was dor den tuchtrechter veroordeeld tot een geldboete van f225 wegens het kweeken an Narcissen zonder dat hij aangesloten was bij de Nederlandsche Sierteeltcentrale. Volgens een getuige, een ambtenaar van de N. S. C, heeft verdachte niet ter goeder trouw gehandeld zooals zoovelen doen. In tegendeel, verdachte trekt zich nergens iets van aan. Daarom eischte de amibtenaar bui ten de straf van den tuchtrechter thans nog een geldboete van f 225 subs. 40 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. Dat er nog steeds menschen bestaan zon der eenig verantwoordelijkheidsgevoel, be wees het feit dat de koopman G. M. uit Al phen eenige kippen op de Leidsche markt had aangevoerd om te verkoopen, terwijl die kippen absoluut niet voor den handel ge schikt waren, nog minder voor de consump tie. Een der kippen was in erge mate besmet met t-fc.c., terwijl weer een andere ..kip" een tsleking in de buikholte had. Niettemin had verdachte de kippen verkocht aan mej. H. uit Leiden voor de slacht. De opbrengst an de kippen was 60 cent geweest. Een deskundige verklaarde, dat de kippen broodmager waren. Verder verklaarde deze deskundige dat de kippen, althans een er van zwraar tib.c. hadden. Dit is buitenge woon gevaarlijk voor den mensch. De ambtenaar wilde de straf bepaald zien op f 75 snibs. 25 dagen. De kantonrechter veroordeelde tot een geldboete van f 50 subs. 50 daeen. DEN HAAG De beroofde „buitenman' Het geld in den kelder gevonden In ons blad van gister maakten wc melding van een berooving van een „buitenman" in een perceel aan de Bierkade. Thans kunnen we meedee len, dat het vermiste bedrag van f 900 in den kelder van het bewuste percee' gevonden is. De daders hadden het zorgvuldig onder een hoeveelheid ko len en vuil verstopt, maar het is de politie gelukt, het te vinden. De zes pereonen zijn nog steeds m bewaring. Drie van hen hebben echter reeds een bekentenis afgelegd. iooo aan sieraden ontvreemd 's-G ravenhage, 14 Dec. Ten na- deele van oen logementshoudster, E. L., van de Ammunitiehaven, werden voor een bedrag van f 1000 gouden sie raden uit de linnenkast van haar wo ning ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. V erkeersongevallen 3e kwartaal 1937 In het derde kwartaal 1937 hebber. 1100 verkeersongevallen plaats gehad, waarbij 2.060 personen of voertuigen be trokken waren. Dat is 36 ongelukken minder dan in het tweede kwartaal van dit jaar en 47 minder dan in het derde kwartaal 1936. In 892 gevallen is proces-verbaal opge maakt. Van de 1100 ongevallen hadden er 345 plaats in Juli, 371 in Augustus en 384 in September. Verkeerd uitwijken en geeq voorrang ver- leenen was in 268 gevallen oorzaak van de botsing: in 426 gevallen werden ..andere" oorzaken opgegeven. er de verschillende dagen der week met Zondag te beginnen waren de onge vallen als volgt verdeeld: 78, 175, 151, 167, 189. 154 en 186. De uurgroep tusschen 2 en 4 uur n.m. telt 174 ongelukken en die tusschen 8 en 12 uur n.m. 124. Trek in een fazantenboutje G. J. v. H., bloemenkweeker te Noordwij- kerhout, was met een jachtgeweer gaan delen op verboden grond. Toevalligerwijze had hij een fazant voor zijn loop gekregen en dit beest geschoten. Verdachte vertelde doodleuk van niets te weten, ja hij was zelfs niet ter plaatse geweest. Verschillende getuigen echter hadden een schot gehoord en hadden verdachte in een bootje over zien varen om den fazant te ha len. Zelfs Avas er een getuige die gezien had dat verdachte het beest had opgeraapt. Verdachte zelf had ook een getuige meege bracht', die met veel woorden vertelde dat hij niets gezien en gehoord had. De amibtenaar achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte een geldboete van f totaal subs. 30 dagen. Uitspraak over 14 dagen. Veertien dagen voor dronkenschap J. K. uit Rotterdam was te Voorscho ten dronken aangetroffen. En aangezien dat de derde herhaling was, eischte de ambtenaar 14 dagen hechtenis. Verdachte vroeg of het niet met een geld boete afgedaan kon Avorden. maar de kan tonrechter voelde daar niets voor en oordeelde conform dep eisch tot 14 c hechtenis. Nog een liefhebber van wildbraad G. v. d. B. uit N o o r d w ij k was, terwijl .hij in het bezit Avas van een geAveer, aange troffen op verboden jachtgrond. Een agent had A'erdachte herkend, al AAras hij ook ge vlucht op het zien van den Avetsdienaar. Het geweer had hij meegenomen toen hij het hazenpad koos De ambtenaar hield zich aan de getuige nis vaji de politie en eischte een geldboete Aran f10 subs 10 dagen. Verder moet verdachte het j'achtgeAvecr uitleveren om verbeurdverklaard te wor- ?skunde: Gesl de he< t: H. Géhéniau. Hee WATERSTANDEN RIVIEREN Heden Vorig Kenlen 37.70 36 57 Rreisach 0.83 0.84 Lobith 9.80 o.i5 Kehl 2.03 2.03 Nijmegen T32 7.00 Maxaa 3.f3 3.74 8t Andrle» 2 0") 2.03 Mannheim 2.43 2.61 Arnhem 7.58 7.34 Lnhr 0.00 0.00 Vreeswijk w 0.00 o.OO Mains 0.30 0.42 Westervoort 8.17 7.89 Blngen 1.52 0.00 Deventer 2.00 1.89 Cnub 1.66 1,72 Kampen 0.1O 0.02 Coblenz 1.93 2.06 Maastricht 42.47 49.51 Trier J.04 1.15 Belfeld 12.38 i2.03 Kenlen 1.76 1.63 Venln 11.93 11.63 Dusseldorf 1.13 0.82 Graveslnte 6.60 6.21 Ruhrort 0.10 0.27 Llth 1.36 1.56 Wesel 0.27 0.68 Emmerik 0.88 0.56 BINNENL. WATERSTANDEN 14 DECEMBER Pannerden—IJsselkop 2.75 IJsselkopArnhem 2.70 Arnh emAVjjk b(J Duurstede 1.80 Wijk bü DuurstedeVreeswijk 1.75 Bewaking IJsselkop--A'ree9w0k Ingesteld N'achtvaartvei&od Kasteel DoorwerthCulem- bc-rg opgeheven AVaterhoogte bij Arnhem 7.58 24 IJsselkop—Doesburg 2.15 DoesburgZutphen 2 30 Zutphen—F De\ -Kat sselkopZutphei HOOGWATER NED. ZEEHAVENS Delfzijl 8.1 Terschelling 5.31 I8.i9 Harl ingen 5.15 17.55 Den Heidei 4.05 17.05 "Jmaiden 0.17 12.41 R.v. Holl. 11.54 Scheven ing. 12.04 «otterdam 1.33 13.45 15 DEC. Hellevoetsi. 0.08 12.30 Willemstad 12.28 Hrouwersh 11.47 Zierlkzee 12.14 Weuieldingt n.15 12.37 Vllssingen 10.50 23"?0 Terneuzen 11.23 23.53 Hansweert 12.03 Ondergeteekende verzoekt de Administratie van: den hiefna te noemen nieuwen lezer wel te willen inschrijven per kwartaal voor minstens één jaar. De nieuwe lezer wil per week betalen en gratis ontvangen al de nummers tot 1 Januari a.s. Ondergeteekende heeft dus recht op de Aanbrenger: Naam Woonplaats Adres: zilveren Theelepel Nieuwe abonné: Naam Woonplaats: Adres: Dit formulier op te zenden aan de Administratie van Nwe Leidsche Crt. Doorhalen wat niet verlangd wordt

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7