lUrnwr $>Utsdjf Het wintert in Nederland! Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken PEREZ™ gljoitnementsprijiS: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelij'ksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zond^t-' Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postairo 58936 '3irt)ertentteprij?en: Van 1 tot 5 regels 1.171/» Elke regel meer0.22 'lt '■"gezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 NO. 6264 VRIJDAG 10 DECEMBER 1937 18e Jaargang Om den lezerskring extra te vergrooten Wie zich heden op ons blad abon neert. ontvangt de tot 2 Januari a.s. te verschijnen nummers met inbe grip der Zondagsbladen gratis. Voor aanbrengers van lezers voor minstens één jaar ir beschikbaar onze premie. Nieuwe abonné's op te geven aan ons Bureau of bij onze agenten. DE ADMINISTRATIE NATIONAAL BESEF GEDEMONSTREERD Politieke bekeeringen op korte termijn kent men in het parlement eigenlijk niet. Men treedt daar met een gevestigde opinie binnen en handhaaft deze, als 't moet, tot het bittere einde toe. Toch kan een politieke ommezwaai wel eens onverwacht komen. Wie voor luttele jaren geprofeteerd zouden hebben, dat een defensie-begrooting met zeer verzwaarde lasten goedgekeurd zou worden met 85 te gen 9 stemmen zou geen geloof gevonden hebben, doch voor een fantast uitgemaakt zijn. Toch is dat wonder gisteren geheurd. Wie voor eenige weken voorspeld zou hebben, dat het grootste deel der Kamer accoord zou gaan met een verlengde oefen tijd van elf maanden, zou zeker aan vele zijden tegenspraak hebben ontmoet. In het afdeelingsverslag stond, dat zeer vele leden (dat is de helft en nog wat!) zich er niet mee konden vereenigen. Voorts is het nog maar enkele dagen geleden, dat cenige roomsch-katholieke Kamerleden een amendement indienden om de eerste oefen tijd op zes maanden te brengen en van de steun van sociaal- en vrijzinnig-democra ten waren zij van te voren verzekerd. Toch is ook dit wonder gebeurd, dat de groote meerderheid de Regeering bleef steunen; met 70 tegen 25 stemmen werd het nieuwe amendement-Albarda om elf in ees maanden te veranderen, verworpen. Tweeërlei blijkt uit deze loop van zaken. Ten eerste hoe voortreffelijk de voorbe reiding en verdediging dezer voorstellen was. Nog maar kort nadat het kabinet Colijn was opgetreden, wist men dat minis ter V a n Dijk zijn defensie-plannen gereed had wat de hoofdlijnen betreft. Thans bleek, dat daarbij niets overdre ven is. Met groote kennis van zaken heeft de Minister zijn voorstellen verdedigd. Doch bovendien het is hem als minister van De fensie gelukt de echt nationale beteekenis van een goed-uitgerust leger zóó duidelijk te maken, dat zelfs sociaal- en vrijzinnig- dempcraten hun oude stokpaardjes op de brandstapel hebben geworpen. Het heeft ook tot het buitenland wat te zeggen, dat de defensiebegrooting met zoo groote meerder heid is aangenomen. Maar, het heeft ook ons wat te zeggen. Wij zijn verheugd over de groote toenade ring op dit punt. Wij zijn blij, dat een Christelijk kabinet zóó doortastend is cn deze taak op zich nam; maar het hart beeft als we denken aan de wereldsituatie, welke dit alles noodzakelijk maakt. Hoe precair moet de toestand wel zijn als een Regeering met opoffering schier van alle dierbare wenschen op cultureel gebied alles op alles zet om de nationale zelfstan digheid te verdedigen en wanneer partijen die nog voor luttel aantal jaren eenzijdige ontwapening predikten thans dit woord niet meer over de lippen durven nemenl Zeker, het kruit moet drooggenouden worden; de hand moest rusten op het de- gengevest; maar het hart bidde zonder op houden een krachtig gebed om vrede. Begrooting Noord-Holland goedgekeurd Na een behandeling van* drie dagen heb ben de Provinciale Staten van Noord- Holland de provinciale becrooting, 6luiten de op een bedrag van f 49.623.000, alsmede de begrootingen van de ziekenhuizen, het wegenfonds en de bedrijven goedge keurd. Zware sneeuwstorm in het Oosten ver oorzaakt ernstige verkeersstagnatie In Twente ligt de sneeuw anderhalve meter dik Doodelijke ongelukken te Eindhoven en Alphen aan den Rijn Het begint thans pas goed te winteren in ons land! Een sneeuwstorm, zooals men sinds jaren niet heeft meegemaakt, heeft gister op tal van plaatsen in Oost-Nederland groote stagnatie veroorzaakt. Naar het Westen toe was de sneeuwval wel is waar minder, doch daar heeft de nacht er voor gezorgd, dat er een flink pak bijkwam. De wind is inmiddels naar het Westen omgeloopen, zoodat de verwachting gewettigd schijnt, dat de dooi spoedig zal intreden en de witte vacht doen verdwijnen. In het Oosten van ons land lag gisteravond de sneeuw op sommige plaatsen anderhalve Meter dik. Het verkeer kon slechts met de grootste moeite gaande worden gehouden. Ongelukken bleven niet uit. In Drente geraakten kort na elkaar zes auto's in de sloot, zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Daarentegen werd in Eindhoven een oude vrouw door een auto aan gereden en gedood. Zeer droevig is het ongeluk te Alphen a. d, R ij n waar een fietsend meisje, doordat belhamels sneeuwballen naar haar gooiden, door een auto werd aangereden en gedood. Ook in andere plaatsen zijn auto's geslipt, doch de gevolgen beperkten zich meest tot materieele schade. Ook de treinenloop en het luchtverkeer hebben van de zware sneeuwval ernstige stagnatie ondervonden. Zes auto's in een sloot Tengevolge van de sterke ijsvorming en felle sneeuwjachten waren de wegen in mid- den-Drenthe gister onberijdbaar. In een bocht van den verkeersweg B ei 1 e n—As sen zaten 's middags omstreeks vier uur twee personenauto's en een vrachtwagen in de sloot. Terwijl men bezig was de voertuigen weer op den weg te sleepen, strandden op hetzelf de punt nog een personenauto en een vracht auto. Kort daarop reed een zware truck met trailer van den vrachtdienst Groningen Maastricht op een kraanwagen, waarmede bezig was de auto's op den weg tc brengen, in. De monteurs van den kraan wagen konden zich slechts met moeite redden. Ook de truck met trailer reed, na dwars over oen weg te zijn gegleden, aan de andere zijde in de sloot. In twee uur tijds waren dat zes slachtoffers van do gladheid. Het verkeer over den weg werd door ae verongelukte wagens niet gestremd. Rijks- en gemeente politie regelden het verkeer tusschen 'de auto's door. Ernstige persoonlijke ongeluk ken zijn niet voorgevallen. Verkeersstremmingen in het Oosten van ons land De groote hoeveelheid sneeuw die gister middag bij stormwind in oostelijk Twente is neergekomen, heeft het verkeer tusschen de diverse plaatsen van aat deel van het lano grootendeels gestremd. Vooral het autoverkeer ondervond van de witte subsantie, opgewaaid, zeer veel hinder. De straatwegen door de hooge eschgronderi -aren onder een dikke sneeuwlaag bedd en. De sterke wind zwiepte de sneeuw tot hooge hoopen op. Het autobusverkeer werd met veel moeite onderhouden. Dikwijls bleven de bussen steken en het koste heel wat moeite de baan eer vrij te maken. Als de sneeuwjacht blijft aanhouden, zoo meldde men ons gister, ontstaat een zelfde toestand als in Januari, van verleden jaar toen verschillende plaatsen in oost Twente door sneeuwbarricades geheel geisoieera Uit Enschedé werd gistermiddag gemeld, dat de sneeuw overal zoo dik lag dat het verkeer er ernstig hinder door ondervond. Daar de laatste jaren verschillende lokaal spoorwegen zijn opgeheven, zijn tal van plaatsen o.m. in het g-ootste deel van den Gelderschen Achterhoek geheel op autobus- verkeer aangewezen. De betrokken onderne niingon doen alle mogelijke moeite om hel verkeer gaanoe te houden, hetgeen tot nu toe is gelukt, hoewel de bussen zeer onregel matig rijden en groote vertraging hebben. De dienst van de Geldersche Tram van En schedé op Winterswijk en Doetinchem kon tot laat in den middag intact worden gehou den. doordat de maatschappij het heele tra ject met zout en zand had bestrooid. Na vijf uur was de sneeuwval zoo groot geworden, dat de omtrekken van den weg op sommige nlaatsen moeilijk te onderscheiden waren. Desondanks is het verkeer gehandhaafd. Op verschillende plaatsen zijn auto's van den weg gegleden, maar ernstige ongelukken zijn tot dusver uitgebleven. Oude vrouw onder auto Gisteravond is de 70-jarige mej. Pelt, die voorover tegen de sneeuwjacht in op den Boschdijk te Eindhoven liep. komen t* vallen en onder een passeerende personen auto geraakt. De wagen werd bestuurd door mevr. V. uit Eindhoven. Zij remde uit alle macht, doch de auto gleed over het oudje heen. Voorbijgangers haalden de vrouw onder de auto vandaan. Met een schedel fractuur en eenige verwondingen aan armer en beenen werd zij naar het Binnengasthul: overgebracht, waar zij kort na aankomst is overleden. DOODELIJK ONGELUK TE ALPHEN AAN DEN RIJN Sneeuwballende belhamels de oorzaak Een zeer droevig ongeluk heeft gis teravond op de Postbrug te A 1 p h e n a. d. R ij n plaats gevonden, waar een 17-jarige dochter van de fam. Straven uit Den Hoorn door een auto werd aan gereden en bijna onmiddellijk gedood. Opgeschoten jongens maakten deze ge meente onveilig door het sneeuwballen gooien. Wel verrichtte ook nu de politie uitstekend werk, maar het is een schier hopeloos werk de belhamels te pakken te krijgen. Óok in de omgeving van de Postbrug was het. de geheele avond rumoerig en voetgan gers noch fietsers werden gespaard. Mej S., die uit de richting Alphen kwam vrees de niet aan de gooierij te ontsnappen. Zij had dan ook eenige malen geaarzeld er langs te rijden. Toen zij besloot het er op te wagen werd zij met een regen van bal len begroet. Zij poogde ze te ontwijken, met het gevolg dat zij aan het slingeren ging en kwam te vallen door de gladheid van de weg. Juist naderde een luxe auto, waai de bestuurder een aanrijding onmogelijk kon voorkomen. De auto ging het ongeluk kige slachtoffer over het hoofd, waardoor zij vrijwel op slag werd gedood. De geheele a\ond heeft de politie tal van getuigen gehoord, waardoor men wil trach ten de jongens, die de schuldigen zijn. op te sporen. Baldadige jeugd Gisteravond zochten eenige jongelui ont spanning in het elkaar bekogelen met sneeuwballen op het kleine Garmantplant soen te Amsterdam. Bij het over er weer gooien ti»f ©en van de sneeuwballen een dame, die met een heer wandelde. Deze laatste keerde zich om en 0p het troepje toeloopend, deed hij de vraag: „Wie heeft dat gedaan". Daarop kwam een ruiterlijke bekentenis van een hunner ,Dat heb ik ge daan". maar minder ruiterlijk was de geste waarmede deze bekentenis gepaaid ging. want de vrager ontving tegelijkertijd een slag in het gelaat, waardoor hij tegen den grond stottte. Behalve een verwonding aan het oog bekwam de man ook een lichte her senschudding. Het slachtoffer werd geheel versuft naar het Wilhclmina gasthuis ovt gebracht De politie heeft deze zaak in o derzoek. Door een passeerende auto gegrepen Een ernstig ongeluk heeft zich voorge daan op den rijksstraatweg Apeldoorn- Voorst Een vrachtrijder was met paarc en wagen op weg van Apeldoorn naar Zut- fen. Terwijl deze de teugels hield, trachtte zijn 26 jarige zoon W. Brui! de wielen van den wagen van sneeuw vrij te houden, op dat de paarden lichter konden trekken. Toen een vrachtauto de wagen tegemoet kwam, is W. B aangereden en zeer ernstig gewond. Het slachtoffer werd naar het zie kenhuis te Zutfen overgebracht waai hij in zeer zorgelijken toestand is opgeno men. Militair breekt sleutelbeen dik sneeuwkleed overdekte kwam aldaar een militair met zijn rijwiel zoodanig te allen, dat hij een sleutelbeen brak. Botsing tusschen trailers Gister is te Apeldoorn op den Beton weg door de Soeiensche bosschen de opleg ger van den trailer bestuurd door L. v. W. uit Apeldoorn door de gladheid van den weg aan het slingeren geraakt en tegen een aan de overkant van den weg staanden trailer, bestuurd door A. v. d. B. uit Enschede gebotst. .n den stilstaanden trailer, uit Goor. die 9000 K.G. garens vervoerde, waren de be stuurder en zijn metgezel J. C. v. O. uit Goor bezig de sneeuw voor de auto weg te wegen. Bij het naderen van den slingeren den oplegger wisten zij zich nog in veilig heid te stellen. De trailer werd zwaar be schadigd. De inzittenden van den trailer uit Apeldoorn kregen lichte verwondingen. De aanrijding bracht groote verkeersstagnatie teweeg. Verkeersstagnatie te Arnhem ROFFELR1JMEN BRAVO Bravo! dat doet je oude hart Weer eens een keertje goed, Dat Nederland, vereend van zin, Iets voor defensie doet! correspondent Onze Arnheir schrijft ons: Een geweldige sneeuwval heeft gister middag het verkeer in de stad op vele pun ten geheel verrast. Juist na den middag begon de sneeuw te vallen en spoedig werd het zoo hevig, dat voor automobilisten het rijden gevaarlijk werd het tramverkeer slechts zeer langzaam voortkon en wiel rijders vrijwel genoodzaakt waren naast hun rijwielen te gaan Naarmate de bui langer aanhield, werd de toestand moei lijker. Spoedig was het tramverkeer totaal ontwricht en stonden groote groepen men- schen bij de halten te wachten of er nog niet een tram komen wilde. Er werd op geheel willekeurige punten gewisseld. Toen om vier uur de scholen uitgingen was het b.v. op het Willemsplein een storm loop als er weer een paar wagens uit de sneeuwmassa's opdiepten. Auto's stonden overal langs den weg. De zware sneeuwlaag verhinderde vlot weg rijden en slechts enkelen slaagden daarin na veel moeite. Van ongevallen hoorden we niet. Tegen den avond, toen de sneeuwval op hield en er lichte vorst geconstateerd werd, •rokken velen, met sleden en stokken ge wapend, uit om van de sneeuwpret lustig te gaan genieten. De plechtige avondstilte in Sonsbeek b.v. werd heel den avond ver broken door vreugdegejoel van de jeugd die volop van een sneeuwvlaag genoot, zoo als we ze in ons landje met kwakkelwin- ters maar zelden kennen. Hoe lang zal het nu duren? Groote sneeuwval te Nijmegen De berichten uit Nijmegen melden, dat het ook daar gister tot ernstige stagna tie van het verkeer is gekomen tengevolge van den hevigen sneeuwval. In de binnen stad zelf was de toestand nog wel draaglijk, doch in de buitenwijken hoopte het witte goedje zich zoo op, dat ware barricades werden gevormd. Het voetgangers- en jij wielverkeer had hiermede al zwaar te kam pen, doch vooral auto'9 en autobussen, d slechts uiterst langzaam vorderden, onder vonden grooten hinder. Wel is waar bleven verschillende autobusdiensten functionnce- ren, zooals b.v. die op Arnhem en Groes- beek, doch met ernstige vertraging. Hoe ernstig de situatie was blijkt hieruit, dat tegen den avond de bussen ongeveer een uur noodig hadden om van Nijmegen naar Groesheek te komen. Het scheelde dan ook niet veel of men had de dienst moeten staken. Doch juist toen het zoovei zou komen hield de sneeuwval op en dal alleen bracht al een aanzienlijke verlich ting. Het spoorwegverkeer in de war Natuurlijk heeft ook het spoorwegverkeer ernstige stagnatie van de zware sneeuwval in Oostelijk Nederland ondervonden. Een groot aantal menschen werd aan het werk gesteld om wissels en seinen sneeuwvrij te houden, terwijl men ook zooveel mogelijk trachtte sneeuwophoopingen op de lijnen te voorkomen. Men kon echter niet verhinde ren dat vele treinen aanzienlijke vertraging ondervonden. Te Nijmegen b.v kwamen somifiige treinen een half uur of wel drie kwartier over tijd aan. I.ater in den avond, toen de neeuwval had opgehouden, werd de toestand wper normaal en de treinen loop kon zonder vertraging voortgang vin den. Auto geslipt en te water Gistermiddag omstreeks drie uur is personenauto, bestuurd door een bewoner van Utrecht, die op weg was naar Nijmegen, op den Rijksweg Venlo— Nijmegen geslipt en in de gracht van het „kasteel Arcen" ge veden. De bestuurder wist zich zwemmende te redden en kwam er zonder eenig letsel af. Na van droge kleeren te zijn voorzien, heeft hij per taxi zijn reis vervolgd. De auto is later door een kraan-ve'» Venlo gelicht In Limburg In Zuid-Limburg waar het vrijwel den geheelen dag beeft gesneeuwd, werd het verkeer eveneens zeer ernstig bemoeilijkt. Een lichte vorst maakte bovendien dat de wegen spiegelglad werden z.oodat uiterste voorzichtigheid geboden was. Tot dusver wprd geen melding gemaakt van ongeluk ken. Vele treinen kwamen over tijd aan Gestremde scheepvaart Tengevolge van den hevigen sneeuwval is de scheepvaart op de Waal gister vrij wel geheel gestremd geweest O ja, er is met grof En veel los kruit gexverkt: Defensie was te hoog begroot, Of nog te veel beperkt Een sectie knappe sprekers heeft Dat lang en breed bepraat, Maar 't eind was: de Minister kreeg Compleet de volle maat. Nu niet eens op het kantje af, Links tégen, Rechts er vóór, Neen, de begrooting ging er vlot Met vlag en wimpel door. Een enkel buitenbeentje slechts Dorst nog niet door te slaan, Maar bijna heel de Kamer heeft Haar tijd, haar taak verstaan. Zoo hoort het! Zoo moet Nederland, In trouw, in eendracht sterk, Den buurman toonen: zóó doen wij Het moeilijk Vredeswerk! (Nadruk verbodenLEO LEN PALMOLIESCHIP VOOR DE K.P.M. Opdracht aan de Droogdok Mij. ,Soerabaja" De Droogdokmaatscbappij „Soeraba- ja" heefï van de K.P.M. opdracht ont vangen tot den bouw van een palmolie- schip, nietende 500 ton d w. Het schip, dat voorzien wordt vaD een 350 as p.k. dieselmotor, te leveren door Werkspoor to Amsterdam, moet bin nen twaall maanden warden geleverd. H.M. de Koningin weer in Den Haag H.M. de Koningin is gistermiddag oir streeks half zes uit Amsterdam in D e Haag teruggekeerd, en heeft het palei Noordeinde weer betrokken. De gijzeling van den heer Hansen De Haagsche Rechtbank heeft het verzoek om invrijheidstelling van den heer C. L. Hansen, die. naar dezer dagen is medegedeeld gijzeling is gezet wegens de weigering, ds herkomst te noemen van bepaalde mededee lingen over een geheime gemeenteraadsver gadering. afgewezen. De heer Hansen zal n deze beslissing in Hooger Beroep gaan bij het Gerechtshof. Dr A. F. Philips naar Indië Op 13 Januari a.s. met de Chr. Huygens Naar de „Java Bode" meldt is Dr. A n t. F. P h i li p s voornemens, zich dien 13den Januari a s. met zijn echtgenoote in te schepen op de „Christiaan Huygens", ten einde een groote reis te ondernemen, waar bij ook een bezoek zal worden gebracht aan NecL-Indié. In Medan zal men debarkeeren, om over land verder te gaan naar Palembang en ermoedelijk ook nog naar Billiton. Van daar zal de heer Philips vertrekken naai Batavia De toer zal zich over land vervolgens nog uitstrekken naar Soerabaja en Bali. Na het verblijf in Nederlandsch-Indië zal een be zoek worden gebracht aan Japan, terwijl het echtpaar tenslotte via Californië wee- naar Nederland terug zal reizen. In dcc loop van Juni 1938 venvacht men den heer Philips weer thuis. De gearresteerde Spanjaarden Naar Gorinchem overgebracht Naar wij vernemen heeft de regeering beslotéh alle Spanjaarden, die dezer dagen in verzekerde bewaring zijn ge steld, over te brengen naar de Citadel- kazerne in Gorinchem. De overbrenging naar Gorinchem uit de verschillende plaatsen, waar de Spanjaarden zijn aangehouden heeft ra den loop van den dag plaats gehad. Donderdagmiddag zijn de heeren, naar onz correspondent te Gorinchem meldt, in auto bussen en particulier.-» auto's uit Den Haag. Utrecht, Zeist en Eindhoven gearriveerd. De Spanjaarden worden strenig beuaaki terwijl hun heel wat gunsten, welke zij vóór dien genoten, ontnomen zijn. wat niet zeg gen wil, dat het hun aan goede behandeling en voeding zal ontbreken. Het verkeer in de lucht Ook het luchtverkeer heeft var sneeuwval de noodigp hinder ondervonden. Op Waalhaven zijn gistermiddag al hoewel de sneeuwval in het Westen van ons land minder was dan in het Oosten geen vliegtuigen neergestreken. De diensten op Londen en Praag werden wel onderhou den, doch Rotterdam werd daarbij overge slagen, zoodat liet luchtverkeer zich regel recht op Amsterdam oriënteerde. De ma chines hadden in hoofdzaak met ijsafzet ting te kampen, want de fijne sneeuw had geen invloed op hot zicht. VOORNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit DRIE bladen De Tweede Kamer heeft de begronting van Defensie goedgekeurd. Daarna is een aanvang gemaakt met de begrooting van Koloniën. In Oost-Nederland heeft een zware sneeuwstorm groote verkeersstagnatie ver oorzaakt. Vooral de treinenloop werd ernstig gehinderd. Tengevolge van de sneeuwval vonden e Alphen a.d. Rijn en Eindhoven doode lijke verkeersongelukken plaats. In Drente geraakten zes auto's in een sloot. De gisteravond gespeelde partij tus schen Dr. Euwe en Dr. Aljechin is ge ëindigd met remise. De ledenraad van de Ned. Chr. Land- arbeidersbond heeft gister en vandaag te Utrecht vergaderd. De gearresteerde Spanjaarden zijn naar Gorkum overgebracht. In Apeldoorn zijn vier inbrekers en twee helers gearresteerd. Het Nederlandsche stoomschip „Alda- bi" is nabij Brazilië op een rots geloopen. Heden is te Amsterdam de groote in ternationale pluimveetentoonstelling ge opend. De Chr. Emigratie Vereeniging zal te Den Haag een vergadering houden. Zaterdag komt te Rome de groote fascistische raad bijeen: men verwacht de mededeeling dat Italië den volken hond gaat vaarwel zeggen. In St. Cloud is een Duitscher gearres teerd die binnen korte tijd vijf moorden heeff gepleegd. Ach reden alle menschen wijs op SAFTI-FLIGHT FISK banden, de aarde ware een paradijs; thans is het knarsetanden. Ba saltinetegels ln alle kleur-m. TROTTOIRBANDEN - enz. N.V. H0LLANDSCHE BASALTINE TEGELFABRIEK - ROTTERDAM Nieuwe Philipsfabriek in Engeland Bij de dezer dagen gehouden inschrijving op de aanbesteding van een complex fa brieksgebouwen voor de op te richten Philips Fabriek te Blackburn (Engeland), is dit werk gegund aan de Building and Construction Company Ltd. ie London, bij welke onderneming de Hollanische Beton maatschappij is geïnteresseerd. De Building and Construction Company heeft de staalconstructie van dezen bouw op gedragen aan De Vries Robbé te Gorinchem. Met den 4>ouw van de fahriek is inmiddels een begin gemaakt. BALDADIGE BRANDALARMEERINGEN Het aantal baldadige brand-alarmee- ringen te Amsterdam bedroeg in de maand November j 1. 28. De politie hield 9 personen aan terzake van het uit baldadig heid in werking stellen van hranrifrield^rs en vernieling van ruitjes Negen malen werd proces verhaal opgemaakt, en 2 per sonen werden door den rechter gestraft met een berisping. In 28 gevallen rukten op baldadige alarmeeringen voertuigen uit gelukkig echter niet. terwij! tegelijker tijd voor brand in hetzelfde gebied werd gealarmeerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1