STADSNIEUWS Handel en nijverheid Stofzuiger Centrale HAGEMAN VOOR BETERE AARDAPPELEN VAN DER VLIST ZATERDAG 4 DECEMBER 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 Van het Stadhuis Verzetting markten Burgemeester en Wethouders van Leiaen brengen ter algemeene kennis, dat de alge- meene dag- en avondenarkt, de botermarkt en de boom- en bloemmarkt, welke gehou den zouden worden op Zaterdag 25 Dec. 1937 en 1 Januari 1938, zullen worden gehouden op Vrijdag 24 en 31 Dec, a.s. Gullende de bo- termarkt te 10 u. v.m. en de algemeene dag- markt te 11 uur vm. aanvangen A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN. Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. Havengeld Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren belanghebbenden aan de gelegen heid het havengeld 1938 bij wijze van abon nement vooruit te voldoen. Het kantoor van den Markt- en Haven dienst (Waaggebouw) is daartoe geopend iederen werkdag, behalive Vrijdag en Zator dag, van 1012 en van 14.3016.30 uur Overgelegd moeten worden geldige meet brieven. Meetbrieven afgegeven vóór 1 Oct. 1927 zijn sedert 1937 ongeldig. Zij die vóór 15 Januari 1938 van die gelegenheid geen gebruik hebben gemaakt, zullen onherroepe lijk het z.g. „reis"-tarief verschuldigd zijn, tenzij bij het binnenvaren aan een der haven kantoren alsog het abonnement wordt be taald. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN. Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Vereen, van taxi- en luxe auto verhuurinrichtingen voor Rijnland Causerie over de tarieven In „Central" hield bovengenoemde ver eeniging een vergadering. De waarnemend- voorzitter, de heer Th. J. van der Heijdien, opende de vergadering met eenige wel komstwoorden, inzonderheid tot den spre ker, den heer F. C. Rietveld,, van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland; tot de heeren ir. Duyvendak en Van der Meer, afgevaardigden van dien Bond en aan nir. J. C. L. Vlaanderen van den Nederl. Bond van Luxe Verhuur en Taxi-Auto-Onderne- mers. Het deed hem genoegen, dat de heer Rietveld bereid was een causerie te hou den over de prijzen-politiek in het taxi-be drijf, niet het minst omdat deze, ook als lid van de door B. en W. van 's-Graven- hage ingestelde Commissie van Voorlich ting in het taxi- en auto-verhuurbedrijf, op dit terrein door de praktijk doorkneed is. Alvorens den spreker het woord te ver- leenen wijdde de heer Van der Heijden nog waardeerende woorden aan den arbeid, die de heer H. Kanbier, die als voorzitter van de vereeniging bedankt heeft, voor de ver eeniging heeft verricht. De heer Rietveld, wiens onderwerp luid de: „Is het vaststellen van vaste K.M.-prij- Ken voor het taxi- en luxe verhuurbedrijf al dan niet gewenscht?", wees in den aan vang van zijn causerie er op, dat het nood zakelijk is, ten einde tot beantwoording van de gestelde vraag te geraken, om te gaan: la wat het Reglement Autover voer Personien bepaalt ten aanzien van het Luxe-Verhuur en Taxi-bedrijf; 2e. hoe het juiste tarief berekend wordt, daaraan vast gekoppeld of er verschil gemaakt moet worden tusscbeni stadstarief en buiten- tarief; 3e. welke de oorzaken zijn van de be di*ij f smoeilij kheden. Spr. conclusie is, dat in de eerste plaats zal moeten worden aangedrongen op uiterst strenge controle ten aanzien van de be staande voorwaarden, waarbij de taxameter een uitstekend hulpmiddel zal zijn om do controle op de eerste aanslag met succes uit te oefenen. Voorts acht spr. het ge wenscht, teneinde ongewenschte uitbrei ding van de bedrijfstak te voorkomen, aan het College van B. en W. in overweging te geven van nieuw te vestigen ondernemin gen een waarborgsom te eischen, tot meer dere waarborg van de naleving der ge stelde voorwaarden. In verband met de be voegdheid van B. en W. om een vergun ning te weigeren, is het gewenscht een commissie van advies in te stellen, terwijl het verder aanbeveling verdient een com missie van voorlichting in te stellen, welke tot taak zal hebben verdere maatregelen te bestudeeren, welke tot saneering van het bedrijf kunnen leidien. Eerst nadat sanee ring heeft plaats gehad, zal men eventueel overleg kunnen plegen omtrent vastlegging .van de tarieven. Deze met aandacht gevolgde lezing, die met een warm applaus werd beloond, gaf aanleiding tot een levendige gedachtenwis- seling met den spreker. Daaruit volgde wel duidelijk, dat verschillende onderne mingen. die rijden tegen- of soms beneden kostprijs. Gen gronde moeten gaan en in him onoirbare concurrentie soms anderen meesleepen. Des avonds om elf uur werd de vergade ring gesloten. Damclub Leiden Nu de beker- en medaillewedsiTijden zijn geëindigd kunnen thans de winnaars wor den bekend gemaakt. In de eerste groep is na een spannenden strijd, waarvoor tusschen de heeren W. F. Olivier en P. Olivier een driekamp noodig was, laatstgenoemde winnaar geworden van den fraaien wisselbeker. In de tweede groep heeft de heer C. J. Koree, na een enervee- rende kamp met den heer J. v. Wezel, op den beker beslag weten te leggen. De jeugdige F. Laterveer wist in de derde groep de medaille te bemachtigen terwijl in de vierde groep de eveneens jeugdige E. Wassenaar de medaille wist te veroveren. De winnaars werden door den voorzitter hartelijk gecomplimenteerd. Hij sprak de wensoh uit dat alle leden de volgende keer met dezelfde bezieling aan deze wedstrijden zullen deelnemen. Gistermiddag speelden de Chr. georgani seerde werkloozen een damwedstrijd tegen de Leidsche werkloozen-damvereeniging on der leiding van den heer P. Ligtvoet. De laatstgenoemde vereeniging verloor njet 22- 12. Talrijke prijzen waren beschikbaar ge steld. UIT DE DAMCOMPETITIE Donderdag speelden L.D.V. I tegen K.D.C. I en L.D.V. III tegen S.P.H. I voor de com petitie respect, voor de eerste klasse N.D.B. en derde klasse L.D.D.B. Beiden tientallen van L.D.V. wisten een overwinning te beha len, het eerste tiental won met 12—8 en het tweede tiental met 146. TERAARDEBESTELLING W. WIETHOFF Toespraken van den heer B. van Kleef en Ds J. W. Groot Enzerink Onder groote belangstelling had gistermid dag op de begraafplaats Rhijnhof de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer W. Wiethoff, in leven voorzitter van de diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier en een zeer bekende per soonlijkheid op charitatief gebied in onze stad. Onder de aanwezigen op den doodenakker bevonden zich o.a.: de predikanten Dr. P. Riemens: Ds. M. J. Punselie en Dr. W. Th. Boissevain; het bestuur en het voltallige college van diakenen; vertegenwoordigers der verschillende kerkelijke commissies en colleges, wo. de heer Jac. Wilbrink, namens de Gemeente-Commissie; voorts de hoeren Jhr. C. C. Rocll en P. A. v. Aggelen, voorz. en secr. van de Commissie van samenwer king voor bijzondere nooden; de heeren J. Sierat en H. van Leeuwen, voorz. en secr. van het College van Regenten van het Geref. Minnehuis, de vader en moeder, alsmede tal van ver» leegden dier inrichting; de hee ren B. van Kleef en G. F. E. Kiel's, voorz. en secr. van de Stichting het Kinderhuis Voor dorp, alsmede de directrice en enkele leden vari het personeel dier inrichting. In de stoet kwamen mee Ds. Joh. Groot Enzerink en Ds. J. de Wit, praeses en scriba van den kerkeraad en Ds. J. C. v. Apejdoorn. die in het sterfhuis een korte rouwdienst had ge leid. Men kwam eerst bijeen in de aula van de begraafplaats, waar het woord werd gevoerd door den tweeden voorzitter van het College van diakenen, den heer B. van Kleef. Spr. zeide dat het college van diakenen met diepe ontroering afscheid neemt van een man, die met zooveel liefde en ijver in den dienst der barmhartigheid is werkzaam geweest. Hij was, als voorzitter, de groote stuwkracht van het diaconale werk in al zijn geledingen. Wat al arbeid heeft hij niet gedaa"n voor het Geref. Minnehuis en voor het Kinderhuis Voordorp. Het Minnehuis werd werkelijk een tehuis voor ouden van dagen en het ver waarloosde kind kon altijd op zijn liefde en steun rekenen. De overledene heeft veel ge werkt, hij heeft veel gestreden, hij heeft veel zegen verspreid, hij heeft ook veel zegen mogen ontvangen. Zijn nagedachtenis zal voor zijn ambtgenooten onuitwischbaar blij ven. Mogen wij hem weerzien bij zijn en onzen God. Daarna werd de kist naar de groeve gedra gen en nadat zij was neergelaten werd nog het woord gevoerd door Ds. Joh. W. Groot Enzerink, die wees op de ontroerende bood schap, die er ook van dit graf uitgaat: de dood wenkt ieder uur. Zijn wij bereid om God te ontmoeten? Spr. schetste daarna den overledene als iemand met een hart vol lief de voor de kerk en het Koninkrijk Gods, vol liefde vooral ook voor de misdoelden. Het zij der familie en ons allen tot troost, dat hij heenging in vrede en vol vertrouwen op zijn Heiland, Die ook tot hem gezegd heeft: Ga in de vreugde uws Heeren. Nadat gezongen was: Die hoop moet al ons leed verzachten, wefden bloemen in het graf gestrooid. Een zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. Stichting Rijnlandsch Borgstellingsfonds Gunstige resultaten In de onder leiding van den heer D. ten Ca te Brouwer gehouden najaarsvergade ring van het bestuur van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds, ten bate van den han- deldrijvcnden en industrieelen middenstand waarbij zijn aangesloten de gemeenten Alphen a. d. Rijn, Ter Aar, Hazerswoude, Katwijk, Koudekerk, Leiden, Leiderdorp, Leimuiden,, Nieuwkoop, Nieuwveen, Noord- wijk, Noord wij kerhout, Oegstgeest, Rijn- zaterwoude, Rijnsburg, Sassenheim, Voor hout,, Voorschoten, Warmond, Woubrugge en Zoeterwoude, is door den districts-com- missaris, den heer P. A. van Aggelen, ver slag uitgebracht van de werkzaamheden van het fonds. Geconstateerd werd, dat uit alle aan gesloten gemeenten aanvragen van middenstanders waren ingediend. Een groot aantal van hen kon op een of an dere wijze hulp worden verleend. Be halve door het mogelijk maken van het aangaan van een leening, zijn ad viezen verstrekt, middenstandsbedrijven gesaneerd, schulden geblokkeerd, schuldregelingen gemaakt enz. Het fonds heeft veel kunnen doen, door matiging van aflossing van schulden en hypotheken, verlaging van renten, van huur, voorkoming van faillisse ment, terwijl een aantal schuldrege lingen konden worden gemaakt tot ge leidelijke aflossing van schulden. Bij al deze regelingen worden niet alleen de belangen van den debiteur, doch ook die van crediteuren in 'het oog gehouden. De resultaten zijn zeer giunstig. Ovèr het algemeen worden de aangegane verplich tingen behoorlijk nagekomen. De richtlij nen door het bestuur zelfstandig bij de op richting uitgestippeld, zijn juist gebleken. De verliezen op borgstellingen zijn zeer gering. In de vacature van de heeren Mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, K. Brug, en A. J. L. Ketelaar, resp. burgemeester van Katwijk, Leiderdorp en Warmond, die niet herkies baar waren, werden de gemeente-besturen van Nieuwveen, Noord wijk en Noordwijker- hout aangewezen te voorzien. In de vacature van lid van het Dag. Be stuur, ontstaan door het aftreden van den heer A. J. L Ketelaar, burgemeester van Warmond, werd voorzien door de benoe ming van den beer J. B V. M. J. v. d. Mortel, burgemeester van Noordwijk. De voorzitter dankte Burgemeester Kete laar zeer hartelijk voor hetgeen hij in zijn functie van secretaris heeft gedaan. Handeldrijvende en industrieele midden standers. wonende in bïi het fonds aange sloten gemeenten, die een beroep op het fonds wenschen te doen, kunnen zich schrif telijk aanmelden bij den districts-commis sar is. Niemvsteeg 6 te Leiden. ITct fonds verleent hulp aan credietwaar- d'ige middenstanders, die ten minste 5 jaar voor eigen rekening zaken hebben gedaan. CARILLON STADHUISTOREN De commissie dankbaar, maar niet voldaan Dc secretaris van de Carilloncommissie bericht ons: Dezer d-agen vroeg een belangstellende mij Is uwe commissie tevreden over het resul taat van haar oproep om bijdragen in de kosten van het carillon? En mijn antwoord moest na eenige aarzeling luiden: Neen, tevreden zijn wij niet, wij zijn wel dankbaar, maar niet voldaan. Toen wij in Juni onze circulaires (pl.m. 9500) uitmonden, kwamen al daxMijk vele en mooie bijdragen in, maar na 4 h 5 weken ging bet bergafwaarts, totdat die stroom bij na ceheel ophield. Hetzelfde verschijnsel deed zich voor na de uitzending van Dl.m. 2400 herinneringen in October. Over de som der bedragen rijn wij ze( tevreden, maar geenszins over het aantal. Van de 9500 Leidenaiv.i en oud-Leidena- ren hebben slechts pl.m. 1000 onze circulai re beantwoord, m.a.w. ruim S000 personen hehben nog niet, bijgedragen. Dat is wel teleurstellend voor onze commissie, vooral als men bedenkt dat. er niet vele, maar zee vele personen rijn, die toch wel eeD bij drage willen en kunnen schenken. Hoe komt Tiet dan dat men zijn bijdrage niet toezendt? De reden hiervan is gemakkelijk te vinden. Men verzuimt het eenvoudig; de toezending wordt van den eenen diag op den anderen verschoven, men wil zich nogeens bedenker omtrent het bedrag van de bijdrage, men wil vrienden en kennissen nog eens polsen over hun bijdrage enz. enz. En met dat al weet onze commissie nie: over welk bedrag zij cal kunnen beschik ken en dat. is toch dringend noodig. Want, ziet u eens; het is onze comm niet om de onmiddellijke storting ran de bijdrage te doen dat kan desnoods over 2 A 3 maanden geschieden maar wij moe ten wet en on welk bedrag wij kunnen reke nen in veH^nd met de betaling van de kos ten van TW earillon. Als men ons nu het inteekenbiljet maar ingevuld terugzendt met de mededeeling wanneer men wil storten, dan waren wij al zeer tevreden, want dan konden wij onze b-^vfkening maken. Daarom zou ik aan al degenen, die nog niet hebban ingezonden, met allen aandrang willen vragen Zendt uw biljet spoedig in, neen, doet het nog heden. Gij zult er ons een groot genoe gen mee doen en wij zullen uw daad bijzon der waardeeren. JUBILEUMCOMMISSIE 1938 De speciale commissie, welke de opdracht heeft de viering van het 40-jarig Regeerings jubileum van H M. onze Koningin voor te bereiden, heeft besloten, aangezien in de feesten (die zelfs moer dan één dag zullen duren) ook de Leidsche kinderen een be langrijk aandeel zullen hebben, in de com missie nog te benoemen de heer C. A. de Bruyn, die dus speciaal zitting zal hebben voor deze kinderfeesten. STUDENTEN-MUZTEKGEZELSCHAP „SEMPRE CRESCENDO" Vrijdag 10 December a.s. zal het Studen ten-Muziekgezelschap „Sempre Crescendo" in de Stadsgehoorzaal een concert geven onder leiding van kapt. L. Walther Boer. Solist is Jaap Stotijn, hobo. Het programma bevat werken van Res- piighi, Fauré en van St. Saens Le Carnaval des Animaux. Ja^p Stptijn zal het hobo-concert van 'Haydn voordragen. ONDER DEN INVLOED Gisteravond is de 38-iarige koopman W. L. v. d. K., uit Zoeterwoude, die onder den in vloed' van sterken drank verkeerde, op het Rapenburg met de fiets tegen de achteras van een rijtuig gereden. Hij Ipeeg een won de boven het rechteroog en is door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht Het rijwiel word ernstig beschadigd. KAMER VAN KOOPHANDEL Wijziging. H. Caspers. Noordwijk-Binnen, Kerkstraat 21. Drogisterij. Uittr. E.: H. Cas pers, dd. 9 Juli 1937. Wijz. handelsn. in: A. S. Caspers. N. E.: mej A S Caspers, Noord wijk-Binnen. L. v. Duyn. Katwijk aan Zee, Haven 4. Victualiehandel; reparatie en levering van nautische.instrumenten. De zaak is omgezet ln een vennootschap onder den naam: L. v. Duyn en Zonen. Venn.: N. v. Duyn, C. Duyn en L. v. Duyn, Katwijk. J E. H. Hotze en Zoon. Leiden, Morsch- weg 104a. Oven- en schoorsi'eenbouw en ke- telbemetseling. De heer J. M. H. Hotze (H. V.) is thans eigenaar van het bedrijf hetwelk hij voert onder den naam: fa. J. E. H. Hotze en Zoon. Nieuwe Inschrijving. Handelsonderneming „Schakro", firma. Schaay en Zonen. Leiden, Apothekersdijk 4. Cartonnagefabriek, boek binderij, uitgeverij en etalage-industrie. Venn.: H. P. Schaay, Leiden en B. P. B. Schaav. Rotterdam. Anth. L. Noordhoek. Sassenheim. Kerk- laan 56. Kweeken van en handel in bloem bollen. E.: A. L. Noordhoek, Bodegraven. Proc.: H. van Reenen, Sassenheim. BURGERLIJKE STAND BEVAUL/ETN"M M v d Kwaak—Kreuger z M E v d Kamp—Kwakkejfljn d OVERLEDEN: D Polfllet ongeh vr., 72 J. P A CappendUk wedr 75 J UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN Chr. Hist. Jongerengroep Rede van den heer Fortgens In gehouw „Rethel" kwam de Chr. Hist Jongerengroep onder leiding ven den heer A Kroon bijeen. Na opening op de gebrui kelijke wijze kreeg de heer A. Fortgens uit Voorschoten het woord, om te spreken over: „Qhrislelijk-Historisch in Staat en Maat schappij". Spr. behandelde eerst in korte trekken de Marxistische en fascistische stroomingen, opdat als tegenstelling het C.H. beginselbe- ter uitkome. De theorie van eerstgenoemde rust op de ideeën van de Fransche revolutie en den klassestrijd. Het fascisme is ontstaan uit een alge een roepen om gezag en door fouten der demcoratie. Beide stroomingen geven nationale span ning. Het Christendom stelt zich tegenover deze machtsuitingen. Als men spreekt over Chr. Hist, in Staat Maatschappij, dan moeten we weten wat deze rijn. De Staat lboschikt over een ster ken arm om de belangen van het volk te behartigen en het evenwicht tusschen ge zag en vrijheid te bewaren. De maatschappij is een door innerlijke krachten geordende samenleving. Echt Chr. Hist, is het Christendom uit te dragen en in praktijk te brengen, op ieder terrein. De heilighouding ivan het huwelijk is van zeer groot belang voor het Staatkundig le ven. De C.H. zal steeds medewerken opdat het huwelijk haar goed plaats behoudt. Op het maatschappelijk terrein streeft men in de richting van meer sociale gerech tigheid. Daarom moeten ook de C. H. jongeren zich nu reeds bekwamen. Ieder, hoe gering ook. moet woekeren met zijn gaven en op de basis van Christendom en naastenliefde strijden voor een waarachtig Christelijke Maat schappij. Op dit mooie onderwerp volgde bespre king. Na de pauze gaf mej. L. Boot een keurig politiek maandoverzicht, waarna de vergadering door den lieer J. Con stands! werd gesloten met dankgebed. GESLAAGD Bij de te Den Haag gehouden examens Machinesohrijven slaagden onze plaatsge- nooten de dames: C. Bergshoeff, A. v. d. Bijl, I. v. Vliet, G. de Leeuw en L. Kranenburg en de heeren: R. Geerlof en S. Terlouw. Voor het Snelheidsdiploma slaagde de heer J. Karman. Allen werden opgeleid aan de in richting wan den heer G. Klok, alhier. OPBRENGST WINTERCOLLECTE De winteredleote in de Geref. Kerk van Alphen gehouden, bracht op de s-rn van f 313,58. SCHIETWEDSTRIJD B.V.I* Uitslag St. Nicolaaewedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm, le prijswinnaar: J. K. Bal, met 296 punten, laagste prijswinnaar: C. van Of- wegen met 125 punten. Hieruit volgt dus dat alle schutters die tusschen 125 en 296 pun ten behaalden een prijs ontvangen. De ge wone schietoefeningen zijn deze week op Vrijdag en Zaterdag van 79 uur. Voor de studieclub van den Chr. Besturen bond trad gisteravond als spreker op Mr. A. J. Meijer, alhier, met bovengenoemd onder werp. Door den voorzitter, den heer Jac. van Noort, werd de vergadering geopend met ge bed, waarna hij allen welkom heette en er zijn voldoening over uitsprak, dat zoovelen wanen opgekomen. Mr. Meijer hierna het woord verkrijgende wees er op, dat we in een merkwaardige tijd leven. Op schier elk terrein wankelt alles. In het volkeren leven heerscht de macht. Het Parlementairisme is feitelijk afgeschaft of verliest al meer terrein. Op sociaal terrein moeven de organisaties op het terrein van den arbeid wijken in de fascistische landen. Beginselen en grond slagen kraken en wijken. Ook bij de Chris tenen. Ook bij Karl Barth. Spr. geeft eerst een korte omschrijving van de persoon en wijst er voorts op, dat Barth aanvankelijk aanhanger was van het Humanisme. De mensch in het middelpunt van de bescha ving en cultuur. Hij had veel aanhang in Duivschland en Zwitserland. De groote oor log heeft het geloof in den mensch in hem gebroken. Beschaving en cultuur bleken feitelijk niets te rijn. Een woord uit de Ro meinen-brief: „Onze God is in den hemel de mensch ie op aarde", werd voor hem een nieuwe openharing. Het dualisme wordt voor hem een levend begrip en een onver zoenlijke tegenstelling. Deze gedachte ver lamt evenwel alle Chr. actie. God en mensch rijn niet twee. God heeft zich in Christus tot den mensch neergebogen en wil van hem gediend en dit is in beginsel ook mogelijk. Karl Barth ontkent dit. In den Bijbel wor den geen richtlijnen voor het leven gegeven., zegt hij. De Bijbel is een menschelijk boek. Het is niet het Woord Gods. God kan Heilige Schrift gebruiken om Zijn Woord aan ons kenbaar te maken. Dit is dan een persoonlijk woord en heeft voor een ander geen waarde. Daarom geeft de Heilige Schrift geen beginselen voor het leven om God daarin te dienen. Al het goede dat de Christen doet. is fei telijk zonde. Er is geen heiligmaking en rechtvaardigmaking. Deze begrippen van Barth worden door de liberalen toegejuicht, omdat zij de antithese dood. In Duitschland vindt men de aanhangers van Barth onder .de Nat. Soc. en Socialisten. Barih neigt naar het socialisme. In ons land vindt men ze onder de C.D.U.. socialistten en N.S.B Het is duidelijk dat ook de Chr. Sociale Actie door dit standpunt veroordeeld-ivordt. Het tast het bestaansrecht der Chr. Vakbe weging aan. Uit dc kringen der Chr. Vak beweging in Zwitserland komen de klaagto nen al los. Ernstig waarschuwde Spr. om wakende te zijn en de wacht te betrekken bij de air"'" Na bespreking werd de vergadering op ge bruikelijke wijze gesloten. HAZERSWOUDE SCHAKEN De uitslag van dc competitiewedstrijd van de Hazerswoudsche Schaakclub H.S.C. als volgt: Groep 1 G. Ruijs—C. v. Veen Groed 2: L. v. GorkumA. Raveneberg M. Kroon—J. Raaphorst J. RaaphorstM. Kroon A. RaaphorstA. Hoogendoorn A. Raaphorst—P. Verheul P. Verheul—A. Raaphorst J. v. Gorkum—P. Verheul Jac. HatresJ. Dorsman A. HagendoornM. Kroon J. v. Gorkum—G. de Wilde 01 1-6 afgebr. 1-0 1-0 0—1 1-0 1-0 0-1 1-0 V2-V2 1—0 01 JAARVERGADERING „DORCAS" Donderdagavond heeft in het Hotel Het Oude Raadhuis, het Dames-comité Dorcas" met haar leden en begunstigers haar eerste jaan'ergadering gehouden. De presidente, mej. Blij leven v. d. Wiel, vond in haar openingswoord gelegenheid te wijzen op de vele zegeningen van het afge- loopen jaar. Zij dankte voor de vele bewij zen van medeleven tijdens haar langdurige ziekte De secretaresse, mej. Tomde Bruin, las daarop de notulen en bracht een keurig jaar verslag uit. waarna mej. VoeSlappende! verslag deed van de stand der financiën, welke een mooi batig saldo aanwees. Daarna gaf een der leden een bijbelinlei ding over Hand. 9 36—43, welke getuigde van ernstige studie. In de pauze werden ververschingen aange boden en gelegenheid gegeven tot het bezich tigen van de door „Dorcas" vervaardigde goederen. Daarna brachten afgevaardigden van de hulpvereeniging hun gelukwenschen over. De avond werd aangevuld met het zin gen van eenige liederen en het houden van toespraken en voordrachten. De heer A. Matze sloot met dankgebed. KATWIJK a.d. RIJN GEREF. MANNENVEREENIGING De Geref. Mannenvereeniging „Schrift en Belijdenis" vergadert Dinsdag a.s. 's avonds om S uur, in de kerkeraadskamer der Geref. Kerk. Behandeld zal worden Art. 19 van de Ned. Geloofsbelijdenis door den heer P. A. Schoneveld. KATWIJK AAN ZEE STAND DER WERKLOOSHEID Bij het bureau voor arbeidsbemiddeling, stonden heden 36S personen als werkloos in geschreven. HARINGPRIJZEN Gister waren 2 partijen aan de markj. Betaald werd: volle haring f 7.65—7.50; ijle haring f 7.957.85; steurharing f 6.355.75. DAMMEN Gisteravond speelde KW.Z. II haar com- petiewedstrijd tegen R.D-C. I voor L.D.D.B. 2e klasse. K.W.Z. II R:D.C. I J. DubbelaarD. Schoneveld 11 C. v. d'. Spek—A. Vletter 1—1 A. RijsdamP. Vooys 0—2 C. v. d. PlasC. Zandbergen 20 C. HeemskerkH v. Ravensbergcn 11 A. v. DuyvenvoordeF O Verkuil 02 M. ZuyderduynJ. v. d. Mcy 0—2 L. VlielandJ. Schoneveld 02 B. Bedeker—A. v. d. Brink (res.) 0—2 4. v. Duyn (res.)—L. v. d Mey 11 6-14 KOUDEKERK a.d. RIJN IJS VEREENIGING De IJsvereeniging „Koudekerk a. d. Rijn" zal Woensdag 8 Dec. a.s. des avonds te 8 uur een ledenvergadering houden op de boven zaal van hotel de Bruin alhier. Het. bestuur rekent op een trouwe op komst VOOR HET KIND In den loop der volgende week zullen de dames R. Tempelman en G. de Blois alhier, op verzoek van den Burgemeester dezer ge meente, zich belasten met de jaarlijksche verkoop bij een aantal ingezetenen van post zegels en kaarten voor „Het Kind". LEIDERDORP DAMMEN Het le tiental van L.D.C. speelde gister avond haar tweede competitiewedstrijd te gen bet sterke L.D.V. II. De wedstrijd had een spannend verloop en hoewel 4 partijen werden afgebroken (die waarschijnlijk remisie zullen worden) is de voorloopige uitslag 8—4 in het voordeel van L.D.C. I. De einduitslag zal vermoedelijk dus worden 128 voor L.D.C. De uitslagen waren als volgt, waarbij de spelers van L.D.C het eerst worden ge noemd: T.nr I L.D.V. II C. MeinemaM. J. v. Houten 20 C. de Koning (res.)—T. v. d. Bosch afgebr. N. HoogervorstJ. Zaalberg afgebr. A BregmianW. Huisman afgebr. H. v. d. Vegt—J. Hes afgebr. J. v. SandijkHuisman Sr 11 R. MarbusW. Kleyn 2—0 A. de Lange (res.)—G. v. d. Wiel 02 J SpiltC Klinkenbergh 2—0 W v Heusden—C Teunissen 1—1 Tegelijkertijd werd door den heer B Sleg- tenhorst (oud-kaimpioen van Leiden) een simultaan-wedstrijd gegeven aan 8 borden, voornamelijk tegen spelers van hei' 2e tien tal van L.D.C. De heer Slegtenhorst. slaagde erin 6 partijen te winnen. Een partij tegen de heer A. Spies werd door hem verloren, terwijl de heer P. de Haan remise maakte. KAS-VEREEN1GING N.V. ANNO 1865 AMSTERDAM C.. SPUISTRAAT 172 BEWAREN VAN EFFECTEN MET ADMINISTRATIE Onze nieuwe Brochure „Bewind en Executeele" wordt gaarne op aanvraag toegezonden. I l 21.30 RADIO-DISTRIBUTIE ZATERDAG 4 DECEMBER Programma 3: 8Keulen: pl.m 9.20 FarUs R; 12.05 London Reg; 12.35 Keulen: 13.20 Bri VI; 15.20 Keulen; 17.20 Parijs R; 17.50 Bri Fr; 18.20 Keulen; 19.20 Weener Parils R; 22.10 Berlijn Programma 4: 8 Brussel VI; 9,20 Diversen; 10.35 London Reg; 12.95 DroitwIc:i; 13.20 Lon don Reg; pl.m 16.20 Drotlwlch; 22.50 London R; 23.25 Droltwlch ZONDAG 5 DECEMBER Programma 3: 8.50 Keulen; 9.5o Radio PTT Nord of div.; 10.50 Keulen; 13.20 Brussel VI; 14.20 Keulen; 17.20 ParUs R; pl.m 19.20 Wecnen of dlv.pbm 21.30 Brussel Fr; 22.20 Brussel VI; 22.39 Brussel Fr. Programma 4: S.30 Brussel VI; 12.50 Droitw.; 14.20 Diversen; 14.40 Droltwlch; 16.20 London R; 16.40 Droltwlch; 17.20 Londen Reg; 20.15 Droit wlch; 21.05 Diversen; 21.25 London Reg: 22.25 Boedapest of dlv.; pl.m 23.25 Deutschls. (Berlijn) MAANDAG 6 DECEMBER Programma 3: S Keulen: 9.50 ParUs R; 11.05 Droltwlch: 12.20 Parijs R; 13.20 Brussel VI; 13.30 Keulen; 16 20 Londen Reg: 17.20 Parijs R; 18.20 Keulen; 19.20 Brussel VI; 19.50 Rome; 21.25 R. Danmara of dlv. Programma 4: 8 Brussel VI; 9.29 Diversen; 10.35 London Reg; pl.m 12.05 Droltwlch; 13.20 Londen Reg: 16.20 Droltwlch: 20.05 London Reg; 20.50 Droltwlch; 22.20 Weenen of dlv; 22.50 GELUKKIG ZIJ, DIE BEZITTEN Zoover is het met het Carillon Comité nog lang niet. Hebt gij Uwe bijdrage al op de post rekening No. 3024Q0 ten name van den Penningmeester Carillon Comité Stad huis Leiden overgeschreven? Agenda De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren: Bruins Slot, Rapenburg 59, telef. 830. De Bruijne, Hooge Rijndijk 19, telef. 2846. P. v. Es, Hoogewoerd 13S, telef. 266. Niemer, Stationsweg 37, telef. 506. Starck, Witte Singel 29, telef. 2434. De Geneesk. Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Varekamp, telef. 1916. LISSE CHR. GEREF. MANNENVEREENIGING De Chr. Geref. Mannenvereeniging houdt' a.s. Maandagavond een vergadering waarin de heer A. de Graaf Hz. zal behandelen het onderwerp: „Gomarus contra Arminius". RUBRIEK TEN DIENSTE VAN ONZE ABONNE'S UW ASSURANTIEKANTOOR lm. NOOMEN BREESTRAAT 10a, TeL 302, na 0 n. 2070 ATELIER JONKER BREESTRAAT 29 LEIDEN VOOR EEN 3IJZONDER PORTRET Voor Interieur- en Industrieopnamen Voor ALLES op FOTOGEBIED FOTO EN KINO HANDEL HOOIGRACHT 51 Telef. 2945 VERKOOP INRUIL en REPARATIE VAN ALLE SOORTEN STOFZUIGERS Condities in overleg P. J. MAARTENSE HOOGSTRAAT 6 LEIDEN Juwelier - Goud en Zilver Horloges Telefoon 571 Gevestigd 1868 HERENMODE - HOEDEN MAATKLEDING. JOHN KAGER CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIES DOELENSTEEG 9—11 LEIDEN Telefoon 2289 Postrekening 143937 M. VAN EWIJK WONINGINRICHTINGEN BEHANGERIJ STOFFEERDERIJ MEUBELMAKERIJ BREESTRAAT 73 Telefoon 414 EXPERT TAXATEUR J. VAN ITERSON Gediplom. en Beëedigd MAKELAAR LEIDEN, Telef. 1772, OUDE SINGEL 193 TIMMERBEDRIJF BOUWKUNDIGE AANNEMER SPECIAAL ADRES voor SCHOONHEIDSMASSAGE MAISON HENRY" BREESTRAAT 56a Telefoon 431 REGENJAS f 26.75.TWEED-JAS f 34.75 Voor Betere MAATKLEEDING HOOGEWOERD 9 - TEL. 3493 alléén HAARLEMMERSTRAAT 17 - Telet 311 Mr. Dr. H. D. M. K N O L ACCOUNTANT Steenschuur 16 - Leiden Telefoon 1598 PHILIPS RADIO vanaf 6.per maand VERLICHTINGS-0 RNAMENTEI H. DE NIE - Nieuwe Rijn 57 TeleL 1155 bl) de Hoolgr. MAKELAARSKANTOOR H. D. VAN WELZEN J" Beëedigd Makelaar BELEGGINGEN in Vaste Goederen OUDE SINGEL 220 TELEFOON 2774

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6