Jliruuip jCriïlsdjf ÜEmiraut Prins Bernard heeft auto-ongeval Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is Franco per post 2.35 portokosten Per week\f O.D Voor het Buitenland bij wekelijksche\ zending 4.5o Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 et. nri Zopd-^Wad 7'.': ct. bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 5893' MAANDAG 29 NOVEMBER 1937 18e Jaargang <3bbertentieprifctti: Van 1 tot 3 regels1-17'/» Elke regel meer0.22'/, Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 No. 6254 Zijn wagen kwam vanmorgen nabij Diemen in botsing met een zandauto De Prins heeft hersenschudding en enkele snijwonden De toestand valt erg mee - H. M. de Koningin stelt zich persoonlijk op de hoogte Vanmorgen om kwart over zeven heeft Prins Bernhard, die zich per auto van Soestdijk over Amsterdam naar 's-Gravenhage wilde bege ven even voor Amsterdam op den Muiderstraatweg een auto-ongeluk gehad. De auto van den Prins is bij het viaduct in botsing gekomen met een vrachtauto. Naar de voorloopige berichten melden, heeft de Prins een lichte hersenschudding en is per zieken-auto naar het Burgerziekenhuis in Amsterdam vervoerd. Indien de doktoren geen bezwaar maken, zal ie Prins later naar het paleis Soestdijk worden overgebracht. De botsing had plaats op de Muiderstraat weg onder de rook van Amsterdam De wa gen ziet er zeer gehavend uit en het is nog wonderlijk goed afgeloopen. Dank zij het leit, dat de auto van den Prins niet verder in elkaar is geschoven, is zoowel de Prins als zijn metgezel er met betrekkelijk lichte, in elk geval ongevaarlijke verwondingen, afgekomen. De toestand valt erg mee I AMSTERDAM, 29 Nov. Officieel is door de geneesheeren vastgesteld, dat de Prins tiechte een lichte hersenschudding heeft en dat, naar het zich aanvankelijk liet aanzien, de toestand erg meevalt. Hare Majesteit bezoekt den Prins Hedenmorgen te half elf arriveerde H. M. de Koningin, vergezeld van een hofdame en per auto komende uit Den Haag, aan het Burgerziekenhuis te Am sterdam. Zij werd hier ontvangen door den Burgemeester van Amsterdam, Dr. W. de Vlugt, die den geneesheer- directeur van het Burgerziekenhuis, Dr. S. C. M. Spoor, aan Haar voorstel de. De Koningin vroeg onmiddellijk naar de toestand van den Prins en ter wijl de geneesheer-directeur haar daar omtrent mededeelingen deed, begaf zij I sioh naar de kamer van Prins Bern- I hard. Het ligt in de bedoeling, dat Hare Ma jesteit na het bezoek aan den Prins, door- Ireist naar Soestdijk, waar zij persoonlijk de Prinses van haar bevindingen op de [hoogte zal stellen. In het ziekenhuis waren voorts nog aan wezig de Ameterdamsohe hoofdcommissaris |.\an politie, de heer H. J. Versteeg, en de commissaris van het bureau Linnaeus- [straat, de heer S t a a L De mede-inzittende, die eveneens gewond Werd, is de hofjager Van der Spek, uit Soestdijk, die een knieschijf heeft gebroken en hoofdwonden opliep. De Prins, die bij zijn volle bewustzijn was toen op de Muiderstraatweg Dr. B a 1 f o o r t als eerste van de geneesheeren uit Diemen [arriveerde, had er op aangedrongen dat men hem naar Soestdijk zou brengen. De geneesheeren vonden Ihet echter beter hem eerst naar het zoo nabije Burgerziekenhuis in Amsterdam te vervoeren, voor een na der onderzoek. De Koningin naar Soestdijk vertrokken Na geruimen tijid aan hot ziekbed van Prins Bernhiand te hebben vertoefd, is H.M. de Koningin, vergezeld van haar hofdame Freule Schininielpenninjcik van dier Oye te half twaalf uit het Burger-ziekenhuis vertrok ken naar paleis Soestdijk. Te Soestdijk Naar wij van onzen correspondent te Soestdijk vernemen was Prinses Juliana na het vernemen van het ongeval lichtelijk nerveus. Overigens is haar toestand wel. Vóór het paleis drongen zich de belangstel lenden samen om nadere berichten af te wachten, Hoe het ongeval gebeurde De botsing geschiedde ongeveer 10 me ter voor het spoorweg-viaduct, dat tusschen het Merwedekanaal en de kom van de ge meente Diemen, dwars over de Muiderstraat weg loopt. Voor de spoordijk, wanneer men komt uit de richting Muiden, ligt een geïm proviseerde afrii', waarlangs zandauto's het zand afvoeren, dat wordt afgegraven op de plaats, waar eens de oude Muiderstraatweg lag, en welk zand verkocht is aan een bouw onderneming te Amsterdam. De uit de afrit komende auto's draaien links de weg op, die zij moeten oversteken om op de rechter weghelft, in de richting van Amsterdam te- komen. Het was kwart over zeven vanmorgen, toen een zwaargeladen zandauto de afrit uitkwam en schuin overstak, op hetzelfde oogenblik dat uit de richting Muiden een groene tweezitter-cabriolet naderde. Het was een Ford V8, met het nummer L 33800, een van de auto's van Prins Bernhard, die, ko mende uit Soestdijk en op weg naar 's Gra- venhage, zijn weg. zooals gewoonlijk, door Amsterdam had gekozen, en zelf achter het stuur zat. Toen de Prins de zandauto zag oversteken heeft hij, mede tengevolge van het natte en dus gladde wegdek, waarschijnlijk niet vol doende tijd meer gehad om krachtig genoeg te remmen. Met vrijwel onverminderde vaart reed hij de reeds op de rechterweghelft ge komen zandauto van achteren aan. De zware vrachtauto, als het ware beschermd door de zandlading, kreeg weinig schade, doch des te grooter was de verwoesting, die de lichte tweezitter onderging. De radiator schoof naar achteren over de motor heen en het voorste gedeelte van de motor zelf werd in elkaar gedrukt, terwijl de spatborden naar achteren klapten. In de wagen schoof de zitbank naar voren en het dashbord naar achteren, zoodat de Prins en zijn geleider bekneld raakten. Het mag echter als een groot gelnk be schouwd worden, dat de motor, hoewel van voren geheel Ingedrukt, ln het chassis op zijn plaats bleer, waradoor ook het stnnr- Om den lezerskring extra te vergrooten Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de tot 2 Januari a.s. te verschijnen nummers met inbegrip der Zondagsbladen gratis. Voor aanbrengers van lezers voor minstens één jaar is beschikbaar onze premie. Nieuwe abonné's op te geven aan ons Bureau of bij onze agenten. DE ADMINISTRATIE wiel niet naar achteren sloeg. Hieraan is het te danken, dat de beide inzittenden door het achteruitgeschoven dashbord slechts belem merd werden in het nit de wagen komen, zonder ernstig met beenen of borst bekneld te raken. Wel sloegen zij met het hoofd voorover tegen de voorruit, waardoor Prins Bernhard een vrij diepe snij wond aan het voorhoofd opliep. Spoorwegarbeider biedt hulp De slag van de botsing werd gehoord door een spoorwegarbeider, die in een der huisjes langs den weg dicht bij de plaats van het ongeval woont. De man kwam ijlings toeloopen en, zonder zich aanvanke jk ervan bewust te zijn, wie de bestuur der van de in elkaar gedrukte tweezitter was, bood hij onmiddellijk de behulpzame hand. Zoowel de prins als zijn geleider wa ren beiden bij volle bewustzijn, doch kon den tengevolge van het achteruitgeschoven dashbord niet uit de auto komen. De toegeschoten spoorwegarbeider trok eerst Prins Bernhard onder de armen ach ter het stuur vandaan. Onderwijl consta teerde de Prins zelf, dat er met zijn bee nen blijkbaar niets gebeurd was. Zijn ge leider bleek echter, behalve eveneens aan het hoofd, ook aan een der beenen gewond te zijn. Onmiddellijk werd medische hulp ge- reqilireerd. De eerste die ter plaatse kwam, was Dr. W. Balfoort uit Diemen. die spoedig gevolgd werd door Dr. M. Hart man en A. J. J. van Gemer't, beiden eveneens arts te Diemen. Na overleg be sloten zij terstond ook het advies van eeD chirurg in te winnen en korte tijd later verscheen de Amsterdamsche chirurg Dr. C. Knapper, van het Burger-Ziekenhuis aan de Linnaausstraat te Amsterdam, ter plaatse. Tegelijkertijd arriveerden twee ambu lance-auto's van particuliere ziekenvervoer- ondernemingen te Amsterdam, en de Prins zoowel als zijn geleider werden in de auto's gedragen, waar de medici de eerste hulp verleenden, de wonden onderzochten en verbonden en een eerste algemeen onder zoek naar de toestand van de beide patiën ten instelden. Reeds dadelijk kwam hierbij vast te staan, dat de verwondingen niet ge vaarlijk waren. Door de slag met het hoofd tegen de voorruit had Prins Bernhard, behalve eenige door het bre kende glas veroorzaakte snijwonden, een lichte hersenschudding, doch hij noch zijn metgezel hadden ook maar een oogenblik het bewustzijn verloren. Nadat ter plaatse alle hulp was verleend, vertrokken de beide ambulance-auto's, waar in ook de vier medici hadden plaats geno men, tegen half negen naar het Burger- Ziekenhuis te Amsterdam. Kort na het be kend worden van het ongeval kwam ook de Burgemeester van Diemen. Mr. A. J. de Wolff, op de plaats var het ongeval, evenals de plaatselijke commandant der marechaussee met eenige manschappen. De meeste automobilisten, die passeerden za gen wel de verwoeste wagen staan, doch dit is hier een zoo gewoon schouwspel dat zij doorreden, zonder eenig idee, wie de be stuurder van de vernielde auto was. De marechaussee-commandant nam den be stuurder van de zandauto, welke eigendom is van de Aannemings-Maatsc.happij N. V. Terro. een voorloopig verhoor af, en liet de verschillende sporen opmeten, terwijl ook de weinige omwonenden die iets van de botsing hadden eezien of onmiddellijk daar na ter plaatse waren, aan een voorloopig verhoor werden ondenvoroen. De medezittende bleek te zijn een der leden van het personeel van den Prins van het paleis Soestdijk. BURGEMEESTER Mr A. J. DE WOLFF De met ingang van 1 December a.s. benoem de Burgemeester van Schoonrewoerd, Hei- en Boeicop, de heer Mr. A. J. de Wolf f, thans Burgemeester van Diemen zal a.s. Woensdag in zijn nieuwe gemeente worden geïnstalleerd. Een reeds feestelijkhe den zijn voorbereiding. ZUID-AFRIKAANSCHE MILLIOENENOPDRACHT Aan de Hollandsche Aanneming Mij. Voor 3V2 jaar van werk voorzien Na aanbesteding ls door de regee ring van de Unie van Zuld-Airika de uitvoering van een groot werk gegund aan de Hollandsche Aannemings-Mij in Den Haag, die met 1.125.262 de laagste inschrijfster was. Het werk, dat drie en een hal! jaar arbeid zal vragen, omvat het eerste gedeelte van een verbetering van de k-st bij Kaapstad, en wel de aanleg van een voorloopige dijk voor het droogleggen van een kuststrook, den bouw van een nieuwen golfbreker en het afbreken van een ouden benevens den bonw van een 1000 meter langen kademnnr voor diepgaande schepen. Van de zijde der Maatschappij wordt mede gedeeld, dat tien firma's medegedongen hebben naar de gunning van dit werk. Ten slotte ging het er om of een Engelsche firma de opdracht zou krijgen of de Nederland- sohe. De balans is uiteindelijk doorgeslagen naar de zijde van Nederland. Dat een Nederlandsche firma deze op dracht kreeg iö zeer vereerend en stemt tot vreugde, aangezien reeds eerder twee Ne derlandsche ingenieurs een ontwerp hadden gemaakt tot vergrooting van de haven van Kaapstad, een ontwerp, waarmede bij de thans aanhangige plannen rekening is ge houden Speciaal voor het Nederlandsche bagger bedrijf brengt deze millioenen-opdrach* werk aan den winkel. Het ging in deze branche de laatste jaren niet al te best Weliswaar hebben de Zuiderzeewerken een opleving gebracht, doch er bleef reden tot klagen. De Holl. Aannemings Mij is voor nemens het werk uit te voeren met haar eigen vloot, die thans verspreid ligt te Siie- drecht, Dordrecht en elders. Er komt dus binnenkort ook weer mooi werk voor 011s sleepbedrijf. Het lijkt waarschijnlijk dat L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst hiervoor in aanmerking zal komen. De Hollandsche Aanneming Mij hesft reeds meermalen groote buitenlandsche wer ken tot tevredenheid van de opdrachtgevers uitgevoerd. Speciaal in Zuid-Afrika heeft zij ervaring opgedaan door het vervaardi gen van de haven aan de Walvischbaai in vrr Duitsch-Z.W. Afrika. Het millioenenwerk. waarom het bij deze opdracht gaat, houdt verband met de snelle ontwikkeling van de haven van Kaapstad Het gaat er thans om de eerste werkzaam heden uit te voeren tot het verbeteren van deze haven. Zij bestaan in het verbreedon. verdiepen en vergrooten van de haven en het opspuiten van de terreinen, zonder welke een zich ontwikkelende havenstad het nu eenmaal niet kan stellen! Voorts moet een bestaande golfbreker worden verwü ierd en door een nieuwe worden vervangen. Het is een werk, dat zorgvuldige voorbe reiding heeft gevraagd en waarmee onz? Nederlandsche ingenieurs veel eer zullen inleggen. Men behoeft er niet aan te twij felen of de Hollandsche Aanneming6 Mij zai zorgen de reputatie van Nederland in den vreemde op dit gebied te handhaven en zoo mogpl'ik te vergrooten. NA DE SPECHTRAMP Gistermorgen tegen elf uua is te Amster dam het ss. „Simaloer" aangekomen, dat de stoffelijke resten aan boord heeft van de bij de ramp van de Specht omgekomen leden der bemanning. Stork, Ruben en Stodieck. Bij de aankomst waren aanwezig Mr. Slo- temaker. algemeen secretaris der K.L.M. er de K.L.M.-piloot Kooper, namens de vereend- ging van yiiegtruigbestuurders. Op wensch van de familie zal de teraarde bestelling in alle stilte geschieden. LADELICHTER GEGREPEN Zaterdagmiddag heeft een zwerver eer beurs met ongeveer f 22 uit een buffetla var het café v. d. Sluis te Nuns peet ont vreemd. De diefstal werd echter vrijwel on- mddtdellijk ontdekt, zoodat de dief niet lang plezier van zijn diaad heeft gehad. Eenige te hulp geschoten omstanders wisten hem in de onmiddellijke nabijheid van het café te pak ken en naar het gemeentehuis te brengen, waar de politie proces-verbaal tegen hem heeft opgemaakt. MOTORONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP Zaterdagavond omstreeks half zeven is d* 22-jarige H. Kool, zoon van den havenmees ter van Lemmer met zijn motorrijwiel tegen den gesloten afsluitboom van de Jeltesloots- brug in den weg Snee k-L emmer, nabij het dorp Hommerts gereden. Voor de brug stond een a/uto te wachten, waardoor K. niet bemerkte, dat de boom was gesloten. Hij passeerde den wagen en botste daarop tegen den neergelaten boom. De schok was zoo hevig, dat zijn borstkas werd ingedrukt. Enkele minuten later over leed K. Zijn verloofde, die achter hem op de duo zat, greep den jongeman, toen hij door krachtig remmen het ongeluk nog poogde te voorkomen, vast Hierdoor bleef zij onge deerd. Het lijk van het slachtoffer is naar Lemmer vervoerd. INVAL IN EEN SPEELHUIS De politie te Hengelo heeft e>m inval gedaan in een gesloten huis aan de Botha- straat aldaar, op het vermoeden dat er ge- tegenheid tot hazardspel werd gegeven. De politie trof in de woonkamer zes per sonen aan. Het bleek dat deze zich inderdaad met hazardspel bezig hielden. Alle aanwezi gen, waaronder ook de bewoner van het huis, werden naar het politiebureau overgebracht Tegen de zes spelers is proces-verba al opge maakt. Na verhoor konden zij naar huis gaan. De bewoner is in arrest gesteld. PAKHUIS UITGEBRAND Zondagavond omstreeks negen uur brak braind uit in het woonhuis van den graanhan- ir H. J. A. Kusters, gelegen aan den diy'k te Heerewaarden. Hot vuur greep om zich heen en toen die motorspuit dier gemeente Heerewaarden water kon geven, stond het geheele gebouw reeds in lichter laaie. Ook het achter het woonhuis gelegen pakhuis, waarin zich een groote partij graan nen vrachtauto bevond, werd door de vlammen aangetast en ging geheel verloren. het uitbreken van den brand was de eigenaar alleen thuis. De motorbrandspuit kon slechts uitbreiding van de vuurzee voor komen; woon- en pakhuis brandden geheel uit. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade welke aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. SMOKKELAFFAÏRE ONTDEKT Door den crisis-opsporingsdienst te Roo- e n d a a 1 is een zekere S. uit Roosendaal aangehouden. Hij bleek een aantal gloeilam pen te vervoeren, welke van smokkelarij af komstig bleken te zijn. Bij een uitvoerig on derzoek is de bedoelde dienst op het spoor gekomen van een uitgebreide smokkelhandel gloeilampen. In verband hiermede is een inval gedaan in een pakhuis van een zekeren M. van L. te Roosendaal, waar o.a. de vloer de zoldering werden opengebroken. Bij dit onderzoek kwamen tienduizenden gloeilam pen voor den dag. Het onderzoek duurt voort. KIND VERMIST Sedert Zaterdagmiddag vier uw wordt het vierjarig zoontje van den heer P. van M. te Maasland vermist. Ondanks nasporingen van de politie en omwonenden is het tot op heden nog niet zelrnkt, het kind te vinden. Het vermoeden bestaat, dat het jongetje in de omgeving van de woning verdronken is. Een garage uitgebrand Paard ontkomt aan de vlammen Te Zaandam is in den nacht van Zater dag op Zondag een felle brand uitgebroken in de garage van den vrachtrijder H. Hoog moed aan den «Zuidelijk. De van steen ge bouwde garage ging geheel verloren. Een zelfde lot trof de daarin aanwezige voertui gen, n.l. acht auto's, een verhuiswagen, twee platte wagens en een motorfiets. De nog in de tanks aanwezige bijzine deed de vlammen steedis feller oplaaien. In de garage was, mede van steen, een stal gebouwd, waarin zich een paard bevond. Zooals begrijpelijk, was bij het ontdekken van den brand het eersite werk het dier uit zijn gevaarlijke positie te bevrijden. De wijze waarop 'iet zich echter tegen deze reddings pogingen verzette, was oorzaak, dat daarvan moest worden afgezien, zoodat het dier zoo goed als zeker zijn dood tegemoet ging. In strijd met deze verwachting bleek ech ter, toen de brand gebluscbt was, het paard nog springlevend te zijn, ndettegensbaand*-. het dak boven zijn hoofd was ingestort en op de muren rustte. Om het dier te bevrijden moest het worden uitgezaagd en toen bleek de r voeter zelfs ongedeerd te zijn. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. H. was voor zijn garage en voor zijn eigen wagen verzekerd, doch niet voor de voertuigen derden. Verscheidene eigenaren hiervan waren niet verzekerd- Een Kinderballon op reis In Engeland gedaald Een paar weken geleden ontglipte op de Middenstandsbeurs te Bussum een bal lon aan een kinoerhand. Dezer dagen kreeg de beurs een brief van een schoolhoofd uit Yorkshire, waarin deze schreef dat een 12- jarige leerlinge hem een ballon had ge bracht, die zij in een bosch had gevonden. Daar hij het opschrift „Middenstandsbeurs, Concordia. Bussum" niet kon vertalen riep hij de hulp in van het plaatselijke blad. Er melcde zich na de oproep een lezer aan, die wist dat Bussum in Holland ligt Het hoofd van de school verzocht nu te mogen vernemen wat middenstandsbeurs beteekent en wat voor een club Concordia is. Hij zal worden ingelicht, dat Concordia een gebouw te Bussum is, waar een midden stan asbeurs is gehouden. Christelijke Kolonisatie en Emigratievereeniging Ineensmelting met de G-eref. Vereeniging Naar wij vernemen, is Zaterdag jl. in een te Den Haag gehouden bijeen komst, in principe besloten tot ineen smelting van de Gereformeerde Emigra tievereeniging (voorzitter de heer A. Warna ar, secretaris de heer T. Cn ossen) met de 29 Juni 1937 opge richte Christelijke Kolonisatie- en Emi gratievereeniging te Rotterdam. Binnen enkele weken zal een gemeenschappe lijke reorganisatievergadering worden gehouden. VOORNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit DRIE bladen Prins Bernhard heeft hedenmorgen bij een auto-ongeval een lichte hersenschudding gekregen. Belangrijke opdracht van Zuid-Afri- kaansche zijde aan Hollandsche aannemers firma. De Vrijz.-Democratische Bond heeft te Leeuwarden een vergadering gehouden, waar o.a. over de kabinetsformatie is ge sproken. De 22ste partij in de Schaakmatch is door Dr. Aljechin gewonnen. De Britsche en Amerikaansche gezant te Tokio hebben nieuwe stappen onderno men inzake de Chineesche douane controle. Rechtsche vliegtuigen hebben het stadje Calmenar grootendeels verwoest. Het Britsch-Fransche politiek consult te Londen. Ernstig auto-ongeluk te Lisse Auto door electr. tram gegrepen Men meldt ons uit Liase: Zaterdagmiddag had alhier een ernstig auto ongeluk plaats. De heer J. Kraak, Dierenarts alhier reed met zijn luxe auto achteruit het erf af terwijl de electrische tram in aantocht was. Hü reed met zijn auto tot op de tram baan die aldaar in het midden van den weg gelegen is om daarna naar de richting van dorp te rijden. Ongelukkigerwijze weigerde echter de motor zoodat een aanrijding door de electr. tram onvermijdelijk was. De auto werd door de tram gegrepen. Be halve de bestuurder Dr. K., waren ook nog twee zoontjes achter in de auto gezeten. Door dat do tram de auto aan de achterzijde greep, werd één van hen zeer ernstig aan het hoofd gewond en liep een zware hersenscchudding op. De oudste zoon kwam er beter af, terwijl Dr r zelf ongedeerd bleef. De auto werd totaal vernield en wegge slingerd. Ook de tram liep schade op en kon niet verder rijden. Deze moe6t later door een andere tram meegenomen worden. Door Dr. Duymaer van Twist werd geneeskundige hulp verleend. Het ongeval trok veel belangstelling Door de politie werd proces-verbaal opge maakt. Ds. VAN DUYL WEER IN DE POLITIEK Naar het Vad. verneemt, zijn de plannen voor de oprichting van een beweging, die de nationale beginselen op andere manier dan de N.S.B. zal propr.gceren, thans zoover gevorderd, dat dezer dagen te Amersfoort een bijeenkomst is gehouden, waar reeds een uitvoerend comité is samengesteld. In dit comité heeft o.a. zitting Ds. Van Duyl, de uit de N.S.B. getreden voorman. KETELBEMETSELINGEN oven- bouw N.V. Vereenigde Nederlandscho Chamotte-Fabrieken GELDERMALSEN - Tel. 3 en 69 rfla/a Jk Pijp Tabak Taeonia Ueeuwardan UITGEVERSMAATSCHAPPIJ KEMINK ZOON N.V. UTRECHT OVER DEN DOM DOMPLEIN 2 VERSCHENEN PROF. DR. J. SEVERIJN te Utrecht Het Reorganisatie -Ontwerp 1937 EEN KERK OP ARTIKEL 8 prjjs f 0.60 Hoogst belangrijk voor allen, die belang stellen in het aanhamig germakte ontwerp tot reorganisatie der Nederl. Hervormde Kerk. ook verkrijgbaar bij den boekhandel

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1