Jlieiuur £riïtsrijr CTourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Reorganisatie van de Landmacht OM DEN LEZERSKRING EXTRA TE VERGROOTEN RIDDERORDEN abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/2 ct EERHERSTEL. In de heden verschenen Bakkers bondscourant, het orgaan van de Ne derlandsche Balikersb.ond vindt men onder het hoofd „Onwaardige bestrijding" een 'schenpe aanval op onze driestar van Vrij dag 19 November 1.1. De redactie verzekert ons, dat het bondsbestuur de afdeelingsbe- sturen niet heeft aangespoord om in sa menwerking met andere organisaties van belanghebbenden tijdig bij de gemeentebe sturen verlenging van de verkoopuren op Zonoag 5 December aan te vragen; „in tegendeel, in het bondsorgaan heeft een op wekking gestaan om de Zondag niet te gebruiken voor de St. Nicolaasviciïng", doch zulks op Zaterdag 4 December te doen. Wij erkennen gaarne onze fout en bieden eerherstel aan; het was niet de organisatie van Bakkerspatroons (welke officieel heet de Nederlandsche Bakkersbond), maar oe Nederlandsche Banketbakkersbond, die op verlenging der verkoopuren op Zondag 5 December aandrong. Ter verontschuldiging voegen wij er aan toe, dat we het bericht het eerst lazen in de Magist'r'a'tWr (door ons in de drie star genoemd) en dat wij. begrijpelijk, zon der controle overschreven wat dit maand blad meedeelde. Ook deze schrijver maakte natuurlijk niet met opzet, doch bij ver gissing melding van de Ned. Bakkers patroonsbond en gaf daarna de aansporing aan de afdeelingsbesturen letterlijk weer met de onderteekening waaruit de ver gissing kon blijken er bij. Onze erkenning van ongelijk heeft natuur lijk alleen betrekking op de foutieve naams vermelding; niet op hot betoog, dat neutra liteit op vakvereenigingsgebied onmogelijk is. Op wat in verband daarmee in het orgaan van de Ned. Banketbakkersbond geschreven is, komen we nog wel eens terug. Jhr. Mr. M. P. M. van Karnebeek burgemeester van Zuidlaren Bij K. B. van 19 November j.l., is met ïi>gang van 15 December benoemd, tot bur gemeester der ge meente Zuiidlaren Jhr. Mr-. M. P. M. van Karne beek. Jhr. van Karne beek is een zoon van den Minister van Staat, Com missaris der Ko ningin in de pro vincie Zuid-Hol land en werd ge boren 8 December 1908. Thans is hij commies-redacteur ter secretarie van de gemeente Zuilen. SCHOUT BIJ NACHT FüRSTNER Bevorderd tot vice-admiraal Naar wij vernemen is de chef van den Marinestaf, Schout bij Nacht J. Th. Fiirstner met ingang van 1 Januari a.s. bevorderd tot vice-admiraal. Kerstgave Werkloozen Ook dit jaar weer 25 pCt. van de nitkeering De Minister van Sociale Zaken heeft aan 'de gemeentebesturen bericht, dat ook dit jaar weer aan de steuntrekkende werkloo zen een Kerstgave kan worden verstrekt Deze gave kan bedragen 25 pCt. van het bedrag, dat de betrokkene ontvangt aan uitkeering over de week van 12 tot IS Dec. Eerste Kamer Handelsverdrag met Duitschland 1937 De Eerste Kamer is gisteravond om half negen in een korte vergadering bijeen ge komen. Aan de orde was goedkeuring van het Nederrlandsch-Duitschft verdrag nopens de regeling van het goederenverkeer voor het jaar 1937, op 23 Dec. 1936 te Den Haag ge sloten. Het wetsontwerp lokte geen bespreking uit en werd z.h.s. goedgekeurd. Besloten werd vandaag een aantal wets ontwerpen in de afdeelingen te onderzoeken Te 10 min. over half 9 werd de vergade ring gesloten. De Politie-militair Zooals wij reeds veronderstelden is het gisteren niet gekomen tot opheffing var. de Chr. Sociale Politietroepen-Vereeniging. De talrijk opgekomen leden wilden er niets van weten en voor de opengevallen bestuure functies stelden zich nieuwe krachten be schikbaar. Tot voorzitter werd gekozen de heer G. N. Hu son, serg.-maj. te Naarden, en tot verdere bestuursleden, die onderling de functies zuMen verdeelen. de heeren f. de Jager, serg.-maj. te Nieuwe Meer !(Sloten), A. de Visser, serg.-maj., Vis ser, korp., en R o u w e n d a a 1. korp. De heer F. H. Schadee, die tot zijn groote spijt wegens gezondheidsredenen als voorzitter moest bedanken, werd tot eere yoörzitter Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 WOENSDAG 24 NOVEMBER 1937 18e Jaargang ÜUrtjertentitprnkn: Van 1 tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer0.22'/» ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 N°. 6250 Een ontwerp-schema van Minister J. J. C. van Dijk In totaal 346 officieren en 1586 onder off icier en meer noodig Per gezin zullen hoogstens drie zonen moeten dienen Tweede Kamer inzake het wetsont werp „Wijziging van de Dienstplicht wet" deelt de Minister mede, dat uiter aard voor de noodzakelijke aanvulling van het officieren- en onderofficieren corps tal van bijzondere maatregelen moeten worden getroffen. De minister van Defensie heeft dan ook zorg gedragen dat die maatregelen zoover zullen zijn voorbereid, dat zij in werking kunnen treden, zoodra over de daarvoor noodige gelden kan worden beschikt De opmerking, dat er thans een zeer groot tekort aan kader zou zijn, is niet juist. Die tekorten ontstaan eerst na de uitbreiding van de organisatie en dus n a- d a t de dienstplichtwet zal zijn gewijzigd. En ook die behoeften ontstaan niet onmid dellijk. Indien het ontwerp tot wet wordt verheven, zal, voor wat betreft het wapen der infanterie, de toestand als volgt kun nen worden geschetst: Op 1 October 1937 is 2/3 gedeelte van het infiinteriecontingent der lichting 1938 II (lichtingssterkte 19500) ingelijfd inplaats van vroeger 1/3 deel der lichting. Deze ploeg gaat 15 Maart 1938 met verlof. Op 15 Maart 1938 wordt de tweede ploeg der lich ting 1938 ingelijfd. Deze gaat 1 September 1938 met groot verlof. De sterkte is bere kend op 2/3 gedeelte van de lichting van 19500 man. De totale sterkte van het infan teriecon-tingent wordt dus met 1/3 vermeer derd doch dit brengt geen wijziging van dt organisatie met zich mede 1 October 1938 Ingelijfd wordt lichting van het con tingent der lichting 1939 (sterkte 32000 man) met een eersten oefentijd van 11 maanden. In verband daai-mede is de op richting van een derde schoolcompagnie per regiment infanterie en van een vierde schoolcompagnie bij het regiment wiel rijders noodzakelijk. Zulks brengt mede een wijziging van de organisatie met: 124 offi cieren, 508 onderofficieren 1 Maart 1939 De drie schoolcompagnieën per regiment infanterie worden onder het vormen van een bataljons-staf samengevoegd tot één bataljon (le bataljon). Bovendien wordt opgericht een 2e batal jon, eveneens bestaande uit een staf en. 3 schoolcompagnieën. De dienstplichtigen van de 1ste ploeg 1939, welke ongeveer 1 October 1938 onder de wapenen zijn gekomen, gaan op 1 Maart over naar het 2e bataljon. Zij voltooien bij dit bataljon hun verdere opleiding en wor den mede belast met den grensdienst. De 2de ploeg van de lichting 1939 (even eens V2 lichting), welke 1 April 1939 onder de wapenen komt, wordt ingedeeld bij het le bataljon. De organisatie moet in Maart 1939 bijge volg worden uitgebreid met twee bataljons en drie schoolcompagnieën, hetgeen een vermeerdering brengt van: 200 officieren. 992 onderofficieren. 1 April 1939 Oprichting van een tweede regiment wiel rijders. In verband daarmede uitbreiding van de organisatie met: 22 officieren, 86 onderofficieren. 1 April 1939 is de reorgani satie der infanterie voltooid. In totaal zullen dus bij het wapen der infanterie meer noodig zijn: 346 officie ren, 1586 onderofficieren. Deze zeer groote uitbreiding in korten tijd geeft uiteraard haar eigenaardige moei lijkheden, welke niet gering zijn te achten Toch is de regeer in g er van overtuigd, dat deze moeilijkheden zijn op te lossen, ook al zal hot ideaal n.l. voor 100% voor hun taak berekende instructeurs, niet aanstonds be reikbaar zijn. In een overgangsperiode zal niet steeds het hoogste rendement kunnen worden verkregen. De Begeering heeft maatregelen getrof fen, waardoor 1 October 193S 79 tweede-lui tenants ter beschikking komen. Voor de encadreering van het wapen der nfanterie zal in de nieuwe vredesorganisa tie een jaarlijksche aanneming van onge veer 38 cadetten noodig zijn. Ook al zou die jaarlijksche aanneming tijdelijk worden op gevoerd, zou het nog vele jaren duren al vorens de aantallen in de nieuwe organi satie zouden worden bereikt. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen, wenscht de minister een aantal jonge reserve:officieren te laten overgaan naar het korps beroeps officieren. Deze maatregel is ingrijpend wat betreft de rechtspositie van de thans aan wezige beroepsofficieren. Vandaar dat hij het inschuiven in de ranglijsten van de be roepsofficieren wenscht te voorkomen, vaarvoor trouwens wijziging van de bevor- deringswet voor de landmacht 1902 ver- ischt zou zijn. Ook daarvoor is echter een bevredigende regeling te treffen. Verdere maatregelen Voorts moet rekening worden gehouden met het feit, dat in 1935, 1936 en 1937 geer. tweede-luitenants der infanterie zijn be noemd. In 1939, 1940 en 1941 zullen dus bij het wapen der infanterie geen benoemingen tot eerste luitenant plaats hebben. Het ligt in het voornemen om medio 1939, medio 1940 en medio 1941 een aantal reserve-luite nants naar het korps beroepsofficieren te doen overgaan in den rang van eerste-lui- tenant en hen bij dien overgang te plaatsen onderaan de ranglijst der eerste luitenants, en wel ongeveer 40 per jaarklasse. Op deze wijze worden dan ongeveer 120 reserve-lui tenants benoemd tot eersle-luitenant, daar na volgt uiterlijk in 1942 de aanstelling tot eerste luitenant van de thans aanwezige cadetten die in 1938 worden benoemd tot tweede-luitenant terwijl na deze laatste groep nog 40 reserve-luitenants alzoo uiterlijk in 1942 voor benoeming tot be roepsofficier in aanmerking kunnen wor den gebracht De benoeming tot eerste luitenant van bedoelde reserve-officieren zal eerst plaats hebben n a het met goed gevolg doorloo- pen van een applicatiecursus van ongeveer één jaar. De minister stelt zich voor die ongeveer 160 reserve-officieren allen tegelijk ongeveer 1 Maart 1938 in werkelijken dienst te doen komen. Reeds dadelijk kunnen zij dan prac- tisch bekwaamd worden voor de hun wach tende taak. Door de hiervoren genoemde maatregelen zullen eind 1938 reeds 79 120 of 200 offi cieren beschikbaar zijn. Overigens zal in de behoefte worden voorzien door verhooging gedurende eenige jaren van het aantal aan te nemen cadetten, terwijl zoolang de aan tallen van de vredesorganisatie niet zullen zijn bereikt, tijdelijk reserve-officieren vrij willig in werkelijken dienst zuilen bunnen worden gesteld. De overige wapens Wat de overige wapens beu^.i, 111. cava lerie, artillerie en genie, denkt de minister, waar het om geringe aantallen gaat, in de behoeften te kunnen voorzien door gedu rende eenige jaren meer cadetten aan te nemen en overigens reserve-officieren tijde lijk vrijwillig in werkelijken dienst te doen komen. Overgang naar het korps beroeps officieren bij deze wapens wordt voorshands nog niet in overweging genomen. Deze groote uitbreiding van de organisa tie noopt ook ten aanzien van de onder officieren tot bijzondere maatregelen. Met toepassing van het stelsel, dat de aanvul ling van de ondcrofficiersvacatures dient te geschieden door indiensttreding van dienst plichtige onderofficieren als capitulant, is reeds een aanvang gemaakt met verhoo ging van het aantal capitulanten en zijn er thans bij het wapen der infanterie reeds 233 dienstplichtige onderofficieren-capitu- lant overcompleet.. Voorts zullen de dienstplichtige onderoffi cieren van de oudere lichtingen n.l. 1934 1935 en 1936 alsnog in de gelegenheid wor den gesteld als capitulant in werkelijken dienst te komen. Van deze lichtingen ter- wacht de minister ongeveer 400 man be schikbaar te krijgen. Vervolgens zijn uit de eerstvolgende lichtingen nog te verwachten ongeveer 850 dienstplichtige onderofficieren-capitulant. Hedennacht heeft een felle uitslaande brand de comestibleszaak van den heer M. van Strien. gevestigd Hoef kade 411 te Den Haag. volkomen verwoest. De Haag- sche brandweer, die met twee spuiten uitrukte, was na een uur het vuur meester Einde Maart 1939 kan alzoo, indien noodig, op een aanvulling.van ongeveer 1500 onderofficieren bij het wapen der infanterie gerekend worden. Overigens ligt het in het voornemen ten einde ook de oudere kern te versterken zooveel mogelijk beroeps-onderofficieren, die op- bureaux werkzaam zijn, wederom troependienst te doen verrichten en voorts de nog geschikt zijnde onderofficieren wachtgelders -tot den actieven dienst terug te roepen, voor zoover zij althans niet te oud zijn. Eerste oefening Met leedwezen heeft de regeering er kennis van genomen, dat zeer vele leden verklaarden met een eersten oefentijd van 11 maanden niet te kun nen instemmen. Zooals in de memorie van toelichting is uiteengezet, acht de regcering het nood zakelijk steeds een troepenmacht in werke lijken dienst te hebben van zoodanige sterkte en zoodanig peil van geoefendheid, dat hiermede ook in vollen vredestijd aan verrassende aanslagen het hoofd kan wor den geboden en dat zij tevens de onontbeer lijke kern kan vormen van de in tijden van ernstige spanning op te roepen grens beveiligingstroepen. Er dient derhalve onderscheid te worden gemaakt tusschen: a. de in vredestijd steeds aanwezige „kern"; b. de eigenlijke in tijden van ernstige spanning op le roepen „grensbeveiligings troepen". Dc „kern" zal worden gevormd door de dienstplichtigen der infanterie, die een eerste oefening van 5 maanden of langer liebben genoten. De „grensbeveiligingstroepen" zullen in tijden van ernstige spanning worden ge vormd door de alsdan op te roepen plaat selijk georganiseerde dienstplichtigen, meest van oudere lichtingen, in dc grensstreken ter sterkte van ongeveer 25000 man. Wijziging Dienstplichtwet De regeering is tot de overtuiging ge komen, dat onder de huidige omstan digheden mede in verband met de grensbeveiliging met geen korteren duur dan 11 maanden kan volstaan worden. Wat betreft de verhooging van het con tingent, betoogt de minister, dat jaarlijks 27.500 man moet worden ingelijfd om, ge bruik makende van 15 lichtingen, het leger op voet van oorlog te brengen. Wordt dus beginnende met de lichting 1939 het contin gent vastgesteld op 27.500 man. dan zal het leger eerst in 1954 compleet zijn. Nu is de minister voornemens om, ten einde den bestaanden achterstand op mate rieel gebied zoo spoedig mogelijk in te ha len, de aanschaffingen, welke ten laste van het Defensiefonds en van den kapitaal dienst zullen geschieden zoo snel mogelijk, doch in elk geval binnen vijf jaar, te doen plaats vinden. Daaruit volgt ook, dat het personeel, hetwelk deze wapenen moet be dienen, in vijf jaar beschikbaar moet zijn en dat het noodzakelijk is om tijdelijk ge durende vijf jaar, een grooter aantal dan 27.500 dienstplichtigen op te leiden. Dit grootere aantal is berekend en geble ken op 4600 man te moeten worden gesteld, zoodat het contingent moet worden ver hoogd tot 32.000 man. Geschiedde dit niet, dan zou, wanneer het nieuwe materieel aanwezig is, slechts voor rond 1/3 gedeeite daarvan het vereischte personeel aanwezig zijn, hetgeen de minister volstrekt onver antwoord acht. Het is noodig gebleken, voor de sterk te van de lichtingen 1939 en 1940 een bijzondere voorziening te treffen. Deze is als nota van wijziging bij de memo rie gevoegd. Vrijstellingen Wat de zgn. vrijstellingen betreft, zal de leidende gedachte zijn, dat het verminde ren van het getal van gewoon dienstplich tige beschikbare personen tot het in de wet toegelaten getal zal geschieden op zoodanige wijze, dat of de belangen van de weermacht of die der gezinnen ermede gebaat zijn mat dien verstande evenwel, dat elke goedge keurde, die hetzij wegens mindere geschikt heid, hetzij als lid van een groot gezin voor vrijdom van dienstvervulling in aanmer king zou kunnen komen, doch liever gaat dienen, hiertoe in de gelegenheid wordt gesteld. Wat het getal zonen betreft, die in een gezin tot dienstvervulling in vredes tijd kunnen worden opgeroepen, is ook de regeering van oordeel, dat dit aan een maximum behoort te worden ge bonden. Voorshands lijkt het getal 3 hiervoor wel aanvaardbaar. De Stadt-Schanke Leidscheplein 5-9 Tel. 33072 Amsterdam DINER DINER DINER 90 ct 1.15 1.40 t EEN TOPPRESTATIB „BAGATELLE" PASSAGE - DEN HAAG Het Restaurant met een bijzonder cachet Cuisine parfaite, plats copieux, cave renommee. Salons et salies de fêtes pour diners Intimes. W ie zich heden op ons blad abonneert ontvangt al de! nog vóór 1 Januari aanstaande verschijnende nummers met inbegrip van de fraaie Zondagsbladen gratis. Wie een lezer aanbrengt voor minstens een jaar, heeft rechti op de fraaie premie. Zie elders in dit of een volgend nummer* Het is nu de tijd om den lezerskring van ons goedkoop, veel gevend Christelijk Dagblad sterk uit te breiden. k DE ADMINISTRATIE Het wordt nu toch tijd om eens naar V. en D. te gaan om daar geschenken uit te zoeken. Sint Nicolaas zetelt dage lijks van 3 tot 6 uur op de 2e etage. Vanaf Donderdag 25 November, zijn onze Magazijnen geopend tot des avonds 10 uur. Ook de Lunchroom, waar U alle vermoeidheid van de Sint Nicolaas-drukte vergeet, staat dagelijks tot 10 uur voor U open. VROOM DREESMANN Leiden. ZOMERDIENST BIJ DE SPOORWEGEN Er worden 150 stations en halten opgeheven Aansluitende diensten van bus en tram Eén dezer dagen heeft een zeer belang rijke bespreking plaats gevonden onder lei ding van den Inspecteur-Generaal van het verkeer waarbij vertegenwoordigers van Ned. Spoorwegen, van de Ned. vereeniging voor tramwegen en. autotransportdiensten, den Ned. Bond van autobusdienstonderne- mers en den Bond van bedrijfsautohouders in Nederland aanwezig waren. De Ned. Spoorwegen hebben daarbij, al dus „Spoor -en Tramwegen" de ingrijpen de wijzigingsplannen ontvouwd, die met den zomerdienst 1938 zullen worden inge voerd. Ter bevordering van het snelle per sonenvervoer en mede ter besparing van kosten zullen ongeveer 150 sta tions en halteplaatsen van de Neder landsche Spoorwegen worden opgehe ven. Tevens zal voor het geheele land een regelmatige dienstregeling worden ingevoerd in den geest als thans reeds 't geval is met de electrische lijn Am sterdam—Dorcfrecht. De treinen zullen dus, in het algemeen gesproken, voor het geheele land op regel matige tijdstippen van de stations ver trekken, d.w.z. de vertrektijdstippen zul len ten opzichte van 't volle uur steeds de zelfde zijn. Een dergelijke regelmatiee dienstregeling is een unicum voor Europa en het komt ons voor, dat de Nederland sche Spoorwegen met deze reorganisatie opnieuw een bewijs leveren, met hoeveel energie thans alles in het wek wordt ge steld om de spoorwegen voor het publiek zoo volledig mogelijk dienstbaar te maken. De nieuwe regeling maakt het echter uit een oogpunt van „service" aan het puhlick noodzakelijk. dat voor de thans vervallen de stations en halten een maatre gel wordt genomen, waardoor die plaatsen schadeloos rvorden gesteld voor het nadeel dat zij uit een oognunt van reisgelegenheid ondervinden door het invoeren van het nieuwe systeem; m.a.w. er moet voor ge zorgd worden, dat deze plaatsen thans be reikt kunnen worden van de dichtebijzijn- de spoorwegstations, in aansluiting met de treindiensten. Hiervoor is de hulp van de autobus en tramdiensten aangewezen. Het nuhliek moet er op kunnen rekenen, dat het met een aansluitende bus of tram een spoorwegstation kan bereiken. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen In de Tweede Kamer is de begrooting van Justitie aan de orde geweest. Des avonds is Binnenlandsche Zaken voort-* gezet. Verschenen is de Memorie van Ant-* woord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp inzake de wijziging van de Dienstplichtwet. De Eerste Kamer heeft gister een korte vergadering gehouden. Vergadering te Utrecht van ouderlingeii en diakenen der Chr. Geref. Kerk. De Ned. Middernachtzendings-Vereen* heeft heden te Utrecht de jaarvergadering; gehouden. Vergadering van de Ned. Herv. Bond voor Inwendige Zending. De Amsterdamsche Raad heeft met de behandeling van de Begrooting een aan-* vang gemaakt. De 20ste partij in de wedstrijd om hefl wereldkampioenschap Schaken is afge-* broken. Tegen den slager, verdacht van dö vleeschvergiftiging te Harenkarspel is acht maanden gevangenisstraf geëischt. Janson is in België opnieuw met dei kabinetsvorming belast. In Frankrijk zou een complot tegen dei republiek zijn ontdekt. Men doet internationale pogingen, ÜS Nanking een neutrale zone in het leven te: roepen. Londen verwacht bezoek van FranscheS staatslieden. N.V. INSULAIRE HYPOTHEEKBANK HEERENGRACHT 2U - AMSTERDAM-C Verkrijgbaar: 8-jarige 3'/2 Pandbrieven a 10O enkel groot 1000.- BESTB KINO'S DUB 8 v/Kodak films mt S.5 lens 125*— 8 2.5 lens 18750 Direct 8 v/Agfa £5 lens ƒ172.50 Imp. SCHAAP Co. Spui 8 Amsterdam Het spreekt vanzelf, dat het niet voldoen de is, dat dergelijke aansluitingen er zijn; de reiziger moet ook thuis kunnen zien* hoe en op welke tijdstippen hij de dorpen' en gehuchten, die niet aan de spoorlijn ge legen zijn, kan bereiken en evenzeer moe ten de streekbewoners in de gelegenheid zijn te kunnen nagaan, op welke vlugste wijze zij uit hun plaats naar een andere plaats in Nederland kunnen gaan met ge bruikmaking van de Nederlandsche Spoor- De Nederlandsche Spoorwegen stelleri zich nu voor, naast het vereenvoudigde spoorboekje een boekje met aansluitingen van tram- en autobusdiensten uit te geven. Er is thans besloten, dat de vereenigin- gen en bonden hun volledige medewerking aan de samenstelling van het boekje zullen verleenen. Vast staat, dat de samenstelling van het boekje door de Nederlandsche Spoorwegen zelf geschiedt. Het is de bedoe ling, dat de vereenigingen en bonden voor al hun leden de volledige nieuwe dienst regeling an de N.S. toezenden en daarbij aangeven, welke plaatsen naar het oordeel van de ondernemingen behooren te worden opgenomen in het bus- en tramhoekje van de Ned. Spoorwegen. RECHTERLIJKE MACHT Benoemd is tot vice-president vn« het Ge rechtshof te Den Haas: mr A A F W van Romondt. raadsheer in voormeld gerechtshof. ONDERSCHEIDINGEN Toegekend is de aan de Ord Nassau verbonden eere-medaille. Fa VAN W E L I K 9 NOORDEINDE DEN HAAQ Telefoon 112246

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1