I IANDEL EN NIJVERHEID STADSNIEUWS KNOOPEN BONT SHAWLS DyRooJ Stofzuiger Centrale HAGEMAN VOOR BETERE AARDAPPELEN VAN DER VLIST ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 Gemeenteraad De gemeenteraad zal hoogstwaarschijn lijk vergaderen op Maandag 22 Nov. a.s. in het Nutsgebouw. Matineus bezoek van Minister Romme Aan het werkobject voor Jeugdige werkloozen De minister van Sociale Zaken, prof. mr. C. P. M. Romme, heeft gisterochtend een bezoek gebracht aan tien nieuwe woningen, die jeugdige werkloozen in de Dozy straat achter den Hooge Rijn dijk bouwen en bestemd zijn voor ouden van dagen. De minister, die vergezeld was van mr. 3D. G. Draayer, directeur-generaal van de werkverschaffing en sveunverleening, den heer Meyer de Vries, referendaris dier af- rieeling en van den heer M. Vrijenhoek, ar chitect en wethouder van stadsontwikkeling cn volkshuisvesting te 's-Gravenhage, kwam «m kwart voor negen met zijn gezelschap hij het bouwwerk aan. 'Hier waren te zijner begroeting aanwezig ide burgemeester mr. A. van de Sande Bak- huyzen en de heeren J. de Jong en H. Oosï- veen, onderscheidenlijk voorzitter en pen ningmeester van de „Stichting tot werkver schaffing aan jeugdige werkloozen ter ver- Strekking van woningen aan ouden van dagen". Deze stichting is ontstaan door het ini tiatief van de federatie van Leidsche wo ningbouw vereenigingen. Haar doel ligt in den naam opgesloten. De stichting (zuiver particulier initiatief) heeft opdracht gege ven een tiental woningen te bouwen als object van werkverschaffing aan jonge werkloozen. Een verzekeringsmaatechappi nam de eerste hypotheek en de deelnemen de woningbouwverenigingen namen de tweede. Ruim veertig werkloozen (geschool, de en ongeschoolde) zijn sinds enkele maanden aan den slag gekomen. Zij wer ken tegen een wekelijksche vergoeding va- rieerende van 1.30 tot 3.Deze ver- goedingskosten worden gedragen door het rijk (voor 80 pet.) en de Leidsche gemeen te, (voor 20 pet.). Met levendige belangstelling luisterde minister Romme naar de hem verstrekte mededeelingen. Hij bezocht hei' schaftlokaal, de teekenkamer, de timmerwerkplaats en maakte een wandeling over het terrein, welks oppervlakte 1040 vierkante meter is. De geest onder de jonge werkers is zoo vernam de minister voortreffelijk. Mei' grooten arbeidslust wordt er gearbeid. Onge veer 30 man is op het terrein zelf aan den slag. Een tiental verricht werkzaamheden op de centrale werkplaats. Er moet nog veel werk gedaan worden en op dit' oogenblik is alleen op de teekeningen te zien hoe het beeld worden zal. Ongeveer een half uur bleef de minister en zijn gezelschap op het terrein. Na afscheid te hebben genomen van den brgemeester en de beide bestursleden vertrok bij met den architect, den heer Vrijenhoek, en de heeren Draayer en Meyer de Vries per auto naar Den Haag om zijn departementale bezig heden aan te vangen. Slagerspatroonsvereenigingen vergaderen De vleeschprljzen worden op 't oogenblik niet verhoogd Het was een zeer bijzondere vergadering, welke door de beide Slagers Patroons Ver eenigingen, Woensdagavond j.l. in „den Burcht", te Leiden was belegd. Bij de besturen leeft de overtuiging, dat het dringend noodig is, dat de prijzen van het vleesch moeten worden verhoogd. Deze overtuiging is gegrond op de steeds hooger oploopende vee prijzen van den laatsten tiid. Het mond- en klauwzeer doet daar geen poed aan en ^6er zeker is het te voorzien, dat de prijzenHn de komende weken nog meer zullen oploopen. De eerste dagen van deze week gaven de markten een beeld van Weer hoogere prijzen. Nu heeft echter de Minister aan de lang gekoesterde wensch der slagers voldaan, door de laatste 5 pet. crisisheffing van het rundvleesch af te schaffen. Dit beteekent een verlaging van 2 cent per pond. Niets zou de slagers aangenamer zijn dan da vleeschprijzen te kunnen verlagen omdat het vleesch verbruik hierdoor stellig zou toe nemen. De debatten op deze slagersvergadering zijn hierdoor zeer beinvloed.. Naast dank baarheid voor de genomen ministerieele be slissing, omdat dit een verlichting beteekent van de zware lasten, en hooge slachtgelden, welke nog steeds op het vleesch rusten, moest echter worden geconstateerd, dat de markten van het begin van deze week een zoodanige verhooging der prijzen vertoon den, da» dit het verkregen voordeel geheel te niet deed, zoodav het resultaat voor den slager nihil is. Bovendien zijn de vleesch- prijzen in Leiden, in vergelijking met vele andere plaatsen in ons land laag te noe men, zoodat ze dringend ©en verhooging be hoeven, wil de slager eindelijk weer eens tot een loonend bestaan komen. Toch meende da vergadering iets te moeten doen, om de afschaffing van de crisisheffing toï uiting te doen ko men. zoodat de vergadering besloot de prijzen voor rundvleesch op het moment nog niet te verhoogen, zooals dit aanvankelijk in de bedoeling had gelegen. Dit neemt niet weg. dat wanneer werke- ïiik de marktprijzen in de eerstvolgende da gen nog meer mochten oploopen. een ver hooging der prijzen niet zal kunnen uit blijven. hoezeer dit dan ook te betreuren zou zijn De verhooging der veeprijen is nu eenmaal iets. waarbij de slager zich heeft neer te leggen. Nu was in elk geval voor den consument dit bereikt, dar een verhooging nog kon worden voorkomen De verdere ontwikkeling der marktprijzen zien de slagers met spanning tegemoet. Geref. Kerk De beroepen predikanten Door den kerkeraad der Geref. Kerk i« besloten, dal Ds. J. Weggemans de wijk van wijlen Ds. Thomas zal bearbeiden, terwijl Ds. H J Westerink zijn arbeidsveld zal vinden in Wijk II. de vroegere wijk van Ds Bouwman. Het ligt in de bedoeling, dat Ds. Westerink begin Februari zijn intrede in Leiden zal döen Over het tijdstip waarop Ds. Weggemans zijn werk in Leiden zal aanvaarden, wordt nog gecorrespondeerd. De nieuwe Geref. Kerk Plannen ingediend De daartoe uitgenoodigde architecten heb ben hun schetsplannen voor de nieuw te bouwen kerk der Geref. Kerk, dat aan do Lammenschansweg zal verrijzen, ingediend. Uit deze plannen zal een drietal gekozen worden, welke het meest voor uitvoering in aanmerking komen en daaruit zal ten slotte een definitieve keuze worden gedaan. Met de bestudeering der ingediende ontwer pen zal echter nog wel geruimen tijd heen gaan. De heer Reyneveld, een der uitgenoo- digde architecten heeft op zijn verzoek omslag uit de bouwcommissie der Geref. Kerk gekregen. De N.G.R.V.-geluidsfilms „In Stormgetij" en „Hoe 't reilt en zeilt" In de tot op de laatste plaats bezette Stadsgehoorzaal had gisteravond de ver tooning plaats van de nieuwe, deze week in omloop gebrachte geluidsfilms der N.C.R.V. „In Stormgetij" en „Hoe 't reilt en zeilt." Nadat vooraf een filmpje van den N.C.R.V. landdag gedraaid was en de vraagteeken- film een collecte voor het nieuwe orgel van de te bouwen studio had aangekondigd, werd de film „Hoe 't reilt en zeilt" ver toond. Interessante beelden uit de „keuken" van het radio-bedrijf gaf deze film prent te De feitelijke hoofdfilm ging na de pauze „In Stormgetij." Het was voorwaar geen gemakkelijke opgave om met deze film een uitbeelding te geven van de voornaamste taak, welke de N.C.R.V. kent: de verbrei ding van het Evangelie. Maar de opgave is volbracht enhier wordt een film ver toond, die inderdaad een film is. Geen ellenlange redeneeringen, geèn langdradige preeken. Wij gaven reeds eerder een uit voerige beschrijving en beoordeeling en kunnen thans met deze enkele regelen vol staan. Ds. J. C. van Apeldoorn heeft aan het begin van den avond een kort inleidend woord sproken, waarin hij nog eens op nieuw herinnerde aan den zegen, die de N.C.R.V. in den loop der jaren verspreid heeft. Met nadruk stelde spr. in het licht, dat wij er voor moeten waken dat de een heid bewaard blijft. Onze strijd gaat tegen een gemeenschappelijken vijand en daarom dienen alle christenen zich te scharen on der één banier: het kruis van Christus. Ds. W. Bouwman sprak aan het eind van den avond nog een kort slotwoord. Gelden op hypotheek beschikbaar TEGEN UITERST BILLIJKE VOORWAARDEN 3>6% Pandbrieven 100b3°/o (met 2 0/q verplichte uitloting per laar» Geveilde perceelen Ten overstaan van Mr. H. M. A. Coebergh, notaris te Leiden. De huizen en tuinen te Leiden aan den Ouden Singel, nummers 236 en 238, te zamen in bod f 10.100. Kooper de heer K. L. van Duuren q.q. te Leiden voor f 10.101 Het Residentie Orkest 2de Abonnements Concert Donderdag 11 November zal het 2de Abonnements-Concert van „Het Residentie Orkest" plaats hebben, onder leiding van Issay Dobrowen. Soliste is Myra Hess, pianiste. De werkloosheid De dagstaat van 4 November van den Ge meentelijken Dienst voor Sociale Zaken luidt als volgt: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, behan gers 2S, betonvlechters 16, betonwerkers 55, fundneringswerkem 1, glazenmakers 1, gla zenwasschers 10, granietwerkers 10, grond werkers 94, beiers 3, metselaars 142, opperlie den 109, schilders 186, sloopers 6, steenhou wers 2, straatmakers 6, hulp-straatmakers 12, stucadoors, witters 45, timmerlieden 258, uitvoerder 8, voegers 16, ongesch, bouwvak- arb. 7. Totaal 1018. Fabrieksarbeiders: bleekers 17, lompensor- teerders 12, vellenblooters 2, steenfabr.arb. 118, zeepfabr.arb. 5, ongesch. fabr.arb. 53. Totaal 207. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 116, reizigers, colp. 41, winkelbedienden 34, éta leurs 3, incasseerders 19, musica 10. onder wijzers 9, overheidspersoneel S, verplegers 3. Totaal 243. Hotcl-café-personeel: huispersoneel 12, kellners 50, koks 9. Totaal 71. Houtbewerkers: beddenmakere 4, houtbe werkers 76, kistenmakers 5, kuipers 7, lijsten makers 3, mandenmakers 5, meubelstoffeer ders 19, meubelmakers 28, politoerders 2, on gesch. fabr.arb. 30. Totaal 179. FOTO-TENTQONSTELLING VAN OUD-LEIDEN Fraaie collecties geëxposeerd tief van Pr0*- Dr Blok en Dr Over- in de Lakenhal voorde. Van degenen die bij de oprich ting lid werden, zijn op 't oogenblik Opening door den burgemeester f°B 'ld van do Vereen, ds heeren Bij- leveld, Jesse en Kloos. De Vereeniging is op 't oogenblik kerngezond, hetgeen zich o.a. uit in een krachtig ledental. Het is werkelijk gegroeid, met spron gen omhoog gegaan. Spr. betreurde het dat Prof. Knappert ge meend heeft het Voorzitterschap der Veree niging te moeten neerleggen. Het klimmen zijner jaren heeft voor de Vereeniging slechts dit resultaat gehad, dat zijn belang stelling voor Oud-Leiden steeds vruchtdra- gender is geworden. Spr. hoopt, dat er nog eens een gelegenheid zal komen om de ver diensten. van Prof. Knappert voor de Veree niging en voor Leiden in het volle licht te plaatsen. (Applaus). Vervolgens somde spr. een aantal feiten op om de kerngezondheid der Vereeniging „Oud Leiden" aan te toonen. Zij houdt tal rijke excursies, die zich in een toenemende belangstelling mogen verheugen. Zij gaf de stoot tot het in het leven roepen van de monumenten-verordening, die eerstdaags in den Raad zal worden behandeld. Zij bracht een aanzienlijk bedrag bijeen voor het be houd van de molen „De Valk". Zij organi seert tal van interessante lezingen. Zij riep de Commissie voor het Gravensteen in 't leven. Zij verzorgde de uitgave van het legaat-Overvoorde. Zij geeft jaarlijks het Leidsch Jaarboekje uit, dat niemand gaarne meer zou willen missen. In verband met al deze werkzaamheden, die van een bloeiend en krachtig vereenigingsleven getuigen, bracht spr. in 'v bijzonder hulde aan den secretaris, den heer Bicker Caarten, die met zooveel onverflauyvbare toewijding de Ver eeniging dient (hartelijk applaus). Vijf jaar geleden heeft Oud-Leiden een tentoonstelling gehouden van foto's en tee keningen van hetgeen in Leiden verdwenen is. Thans laat zij zien wat wij nog aan his torisch schoon hebben. Laat zij ook eens aandacht schenken aan het schoons dat de moderne tijd ons heeft gebracht. Ook de mo derne kunstenaar heeft recht op waardee ring. Tenslotte bracht spr. dank aan de genen, die aan de totstandkoming van de tentoonstelling hebben medegewerkt. Hierna maakte de burgemeester de na men der prijswinnaars bekend en reikte hij de prijzen uit. De prijswinnaars, aangewezen door een iury, bestaande uit mevr. T. Haasbroek Hessels en de heeren A. P. W. van Dalsum en K. H. Idema, allen bestuursleden van de Ned. Amat. Fotografen Vereen, te Amster dam, zijn: Groep B. Gevorderden. Ie prijs: de heer H. Groenendijk, te Oegstgeest, foto Marekerk; 2e prijs: de heer A. F. van Remundt, te Lei den, foto Vliet nabiï Boisotkade; 3e pr.: de heer G. van' der Mark, te/Leiden, foto Kloos tergang voorm. Caecilia Gasthuis (Klooster); 4e pr.: de heer H. van der Meer. te Leiden, foto v.m. St. Caecilia Gasthuis; 5e prijs: de heer H. van 't Hag, te Leiden, foto Jean Mi- chelhofje; 6e pr.: de heer C. R. Brest van Kempen, te Utrecht, foto Samuël de Zeehof je; 7e pr.: de heer J. W. Smit te Leiden, foto détail St. Annahofje; 8e pr.: mej. I. M. Herfst, te Leiden, foto Mierennesthofje; 9e pr.: de heer B. J. Timmerman, te Leiden, foto gevelsteen de Waag; 10e pr.: de heer Ir. A. M. Overeynder, te Leiden, foto trap Academie. Groep A beginnen den: le prijs: de heer J. Soripada, Leiden, Toegangshek Jan Pesijns- hofje; 2e pr. de heer N. Nap, Voorburg, foto Binnenplaatsje; 3e pr.: mej. A. A. M. Bijle- veld, Leiden, foto winter in Oud-Poelgeest: 4e pr.: mej. H. Eskens, foto stadstimmer- werf; 5e pr. de heer N. van der Horst, Lei den, foto straatje achter de Mare; 6e prijs: le heer J. J. N. de Groot, Leiden, inrijhek ,Ter Horst", Voorschoten. 7e pr., mevr. B. Buikema, Purmerend, foto molen bij Voor hout; 8e prijs: de heer H. M. Westra, Lei den, foto Jan Pesijnshof; 9e prijs: de heer H. Sterk, Leiden, foto gevel stadstimmer- werf. Gisteravond werd in het Stedelijk Museum De Lakenhal een tentoonstel ling geopend van foto's, die in de laatste twee jaar gemaakt werden, voor een foto-wed3trijd, georganiseerd door de Vereeniging Oud-Leiden, in samenwerking met de Leidsche Ama teur Fotografenvereeniging en welke wedstrijd de bedoeling had te samen met de tentoonstelling aan te toonen welk een historische schoonheid er in Leiden en omstreken thans nog te vinden is, in den vorm van stads- en dorpsgezichten, gebouwen, interieurs, molens, bruggen, hofjes, stemmige hoekjes en landschappen. Er zijn in 't geheel 'n 200-tal foto's binnen gekomen, waarvan er ruim 150 aan de ge stelde eischen voldeden, die dientengevolge deel van de expositie uitmaken. Van de in zenders is het meerendeel Leidenaars maar ook uit tal van andere plaatsen in ons land zijn inzendingen binnengekomen. Het is op vallend dat veel van de Leidsche inzenders lid zijn van de Leidsche Amateur Fotogra fenvereeniging en dat het juist onder deze leden is dat verreweg de meest© prijzen ge vallen zijn. De beoordeeling geschiedde per foto en dus niet per ingezondén serie, maar wel was bedoeld dat elke inzender slechts één prijs deelachtig kon Worden. De tentoongestelde foto's zijn in het al gemeen van een uitstekend gehalte, de on- derwei'pen zijn uit den aard der zaak legio en er zijn er verschillende die zweven op de grens welke door Oud-Leiden getrokken was. Toch zijn tientallen foto's van groote beteekenis voor het doel dat de vereeniging zich gesteld heeft, namelijk het vastleggen /an de stadsgezichten zooals Leiden die op iet oogenblik kent. maar die in de toe komst waarschijnlijk aan ingrijpende ver andering onderhevig zullen zijn. Er zijn zelfs foto's bij, die nog juist op tijd zijn binnengekomen, omdat het stadsbeeld dat zij weergeven reeds aan het veranderen is, of zeer spoedig wijziging zal ondergaan. Vele van de foto s zijn aan Oud-Leiden af gestaan en vormen een fraaie aanwinst voor het l'oto-archief dat deze Vereeniging reeds bezit. Wij kunnen een bezoek aan deze ex positie, die geopend is van 5—14 November, hartelijk aanbevelen. Voor de tentoonstelling zijn ook een aan tal foto's buiten medededinging ingezonden, n.l. van Mej. I. M. Herfst, Mevr. R. van Krimpenden Boesterd en den heer N. J Swierstra. terwijl bovendien een collectie foto's is afgestaan door den directeur van het Rijksbureau voor Monumenten-zorg. De officieele opening De offirieelp opening werd gisteravond verricht door den burgemeester, Mr. A. van Ie Sande BaUhuyzen. De belangstelling was /.eer groot. Onder de aanwezigen bevonden <(ch. hehalve de burgemeester en Mevr. Van de Sande BakhuyzenGericke, de rector- rnagnificus, Prof. Dr. J. A. J. Barge, ver schillende leden van de Commissie voor het eum „De Lakenhal", de directeur van liet museum, de heer Coert en talrijke leden van de Vereeniging „Oud-Leiden", alsmede van de Leidsche Amateur Fotografen Ver eniging De burgemeester herinnerde in zijn openingswoord aan het 35-jarig be staan van de Vereeniging „Oud Lei den" t'er gelegenheid waarvan deze tentoonstelling gehouden wordt. De Vereeniging werd opgericht op initia- CARRILLON STADHUIS De levering opgedragen Het Comité tot aanbieding van een geschenk voor het nieuwe Stadhuis deelt ons mede, dat het Carillon, wil het op tijd dus bij de ingebruikneming van het nieu we Stadhuis gereed zijn, thans moet worden besteld, aangezien de fabrikanten anders de tijdige aflevering niet kunnen garandeeren Met het oog hierop is de levering van het Carillon gegund aan de Koninklijke Fabriek van Toren uurwerken en Torenluidklokken firma A. H. van Bergen te Heili- gerlee, voor zooveel betreft de le vering van klokken en klepels en aan de N.V. Fabriek van Toren uurwerken, Carilloq en Rader werken v.h. J. H. Addicks en Zn. en Zn. .te Amsterdam, voor zooveel betreft het overige gedeelte als de klokkenstoelen, het vervaardigen, monteeren enz. van kunstspelappa- raten, het mechanisch spel, enz. Kleermakers: kleermakers 61, kappers 8, schoenmakers e.a. 18. Totaal 87. Land- ea tuinarb.: bloemisten 27, landar beiders 29, tuinlieden 35. warmoeziers 11, ongesch. landnrb. 6. Totaal 118. Metaalbewerkers: bankwerkers 103. blik- bewerkers 19, burge>'9ineden 32, electriciens 62, gasfitters 13, gasinetermakers 1. gereed schapmakers 2, instrumentmakers 3, isoleer- ders 1, kettingsmeden 20, klinkers 11, koper slagers 5, lab, bedienden 2, lasschers 6, lood gieters 56, machinisten 18, metaalboorders 7, mevaaldraaiers 2, metaatelijpers 3, metaal zagers 2, monteurs 21, pianostemmers 4, po lijsters 1, ponsere 4, rijwielherstellers 17, rij tuigschilders 2, scheepstimmerlieden 8, sto kers 26, tegenhouders 14, hulp-venv. mon teurs 15, voorslaanders 5, voorwarmers 5, vulcaniseurs 1. vuurwerkers 11, wagenma kers 5, ijzerwerkers 37, zandspuiters 2, zand- vormers 2, ongesch. arbeiders 49. Totaal 597. Sigarenmakers: Sigarenmakers 21, sig. sor teerders 1, sig. strippers 1. Totaal 23. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 8, in genieurs 3, technikers 5, teekenaars 15, werk meesters 20. Totaal 21 Textielarbeiders: hekelaars 7, katoendruk kers 22, kluwers e.a. 9, luikers 6, plaatsnij ders e.a. 21, schrobbelaars 2, spinners 63. spoelers 2, staaldraaddraaiers 6, sterkers 2, strijkers 14, wevers 116, wolbewerkers 40, ongesch. lextielarb. 66. Totaal 376. Transportarbeiders: emballeurs 6, chauf feurs 138, exp. knechten 20, koetsiers 12. loopknechten 46, schippers 79, magazijn knechten 61, spoor- en trampers. 20, wakera 6, transportarbeiders 72, losse arbeiders 517. Totaal 977. Typografen: boekbinders 24, boekdrukkers 16, fotografen 4, hulp-vakarbeiders 5, letter zetters 27, steendrukkers 2. Totaal 78. Voedlngsmiddelenarb.: bakkers 83, ovenis- ten 4, slagers 69, suikerwerkers 21, wijnkoo- persknechten 13, zoutziedere 4, zuivelberei- ders 5, ongesch. fabr. arb. 38. Totaal 237. Vrouwen: beh. naaisters 1, apothekersase. 2, kapsters 2, naaisters 10, strijksters 1, maas'ters 1, kooksters 1, winkeljufrouwen 15. serveersters 2. linnenjuffrouwen 1, buffet juffrouwen 3, kantoorbedienden 38, verpleeg sters 7, bedrijfsleidsters 1, teekenaressen 1, onderwijzeressen 6, ass. en huishoudsters 11, dienstb. d. en d. en n. 40, kinderjuffrouwen 1, werksters 97, fabr. arbeidsters 27. A.V.O. 9. Totaal 277. Alg. totaal 4539. 5 November 1936 4S77. 7 November 1935 4296. Ben. 3-4 ged. werkloo zen en 16 jeugd werkverschaffing. INAUGURATIE Prot Dr. M. DAVID Prof. Dr. M. David, bijzonder hoogleeraar vanwege de Stichting voor oud-Semietische, Hellenistische en Joodsche Rechtsgeschiede nis, om onderwijs te geven in «ie Babyloni sche, Assvrische, Israëlietische en Hellenis tische rechtsgeschiedenis aan de Rijksuni versiteit alhier, zal zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een inaugureele oratie, op Vrijdag 19 Nov. a.s. te 4 uur in het Groot-Auditorium der Academie. 9 DE AANRIJDING TE VOORSCHOTEN Slachtoffer overleden VOORSCHOTEN, 5 Nov. De motorrijder H. J„ die Donderdagochtend met groote snel heid tegen die Blauwe Tram opreed, is in het Academisch Ziekenhuis te Leiden aan de bekomen verwondingen Iberaweken. VEE-AUTO CONTRA TRAM Gistermiddag is op de Steenstraat, nabij de sociëteit „Amicitia", een vee-auto, be stuurd door J. B. uit Wilnis, die de Tweede Binnenvestgracht kwam uitrijden, door de juist passeerenide Haagsclie tram aangere den. De auto werd in het midden geraakt en ernstig beschadigd. Van de vier inzitten den werd niemand gewond. In de laadbak bevonden zich koeien en varkens, die er met lichte verwondingen afkwamen. De tram werd slechts licht beschadigd. Het ongeluk bracht 'n ernstige verkeersstagnatie teweeg. EEN ONFRISSCHE BUITELING Gistermiddag te 3 uur is de 14-jarige met selaarsleerling K. R. uit de Pioenstraat, met zijn fiets tegen een meerpaaltje gereden, met het gevolg, dat hij onder.dook in dé drabbige substantie, waarmee het nog niet gedempte stukje Levendaal is gevuld. Na door omstanders op het droge te zijn gehol pen, werd hij in een café van droge kleeren voorzien. De E.H.D. kon geen letsel consta- teeren. Sleutels, portemonnaies, mutsen, rijwiel- belastingmerken, 3 armbandhorloges, hand schoenen, 2 bankbiljetten, vulpenhouders, notitieboekje, paar kindersokjes, ceintuurs, paar grijze dameskousen, vulpotlooden, 3 ba gageriemen, autodop, verschepingspapieren, pakje, inh streng sajet, étui inh. brieven rolletje rood bindtouw, brillen, deksel van kinderwagenwiel, stuk touw. blauwe en bruine jekker, zakmes, zwarte dameshoed, tabakspijp, padvindersriem, spaark witan- ties van de Witte Stad, wollen das, 2 leefnet- ten, 2 damestasschen, nummerplaat van auto, passer in étui, handfietspomp, spiegel van rijwiel, rozenkransen, duimstok, heeren parapluie, actetasch, kindersokje, matrozen muts, haak van jacht, radiateurdop, beige dameshoed, bus machinevet, 2 handbescher mers, sjaal, vijl, kano, leesboek, sierspeld met steen, grijze jongensjas, paar slobkou sen, kindertasch. Gevonden in de tram foto's, bruine porte- monnaie met inhoud, bruine muts, bruine handschoen, streng wol, leesboek, bruine portemonnaie, nagelgarnituur, zwarte dames hoed, damesparapluie, paar bruine hand,- HET ADRES voor LEIDEN: Donkersteeg 1 - Tel. 706 Kleermakers- en Naaistersfournituren schoenen, een wandelstok, zwarte hand schoen, blauwe muts, blauwe dameshand schoen, vulpotlood, .damesparapluie, bruine handschoen, vier damesparapluies, heeren- parapluie, paar zwarte handschoenen, een beursje, blokje, waarop een kalender, bruine dameshandtasch, drie portemonnaies, vier paar handschoenen, een bruine muts en een boo d sc h ap p e n t a sch Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen uitsluitend op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Zaterdag des namiddags tus- schen 1 en 3 uur ten Politiebureele alhier. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: J M v d HulstRoest d N C Hee-mskerkSchoneveld z JA Koelewün Lipman z M J v VegtenHofman z OVERLEDEN: J Massaarv d ReUden wede UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN CHR. MIDDENSTANDSVEREENIGING Bovengenoemde vereeniging kwam Don derdag in vergadering bijeen ter afdoening van de agendapunten, die vorige week over waren blijven staan. De voorzitter, de heer C. A. Bos, opende op de gebruikelijke wijze. Na de lezing der no tulen kreeg eerst de heer Th. A. v. Leeuwen het woord, om namens het Anna-Comité verslag uit te brengen over de gehouden Mdddensuands-actip. Uit het verslag bleek, dat de actie wel geslaagd kon genoemd worden. De rekening sloot met een bedrag van ?>!i&7 en met een batig saldo van 103.89. De heer v. Leeuwen roemde de uitsteken de samenwerking met de andere comité- leden van de Koninklijke en „De Hanze". Voorts betreurde hij het, dat de bakkers cn slagers zich grootendeels afzijdig gehou den hebben. Naar aanleiding van het verslag ontstond een levendige discussie. Verschillende bak kers en slagers wezen er op, dat voor hen de actie niet van belang was. Met verschil lende opmerkingen kan bij een volgende ge ledenheid winst worden gedaan. Hierna gaf de heer P. Smits, onderwijzer aan een Avondschool alhier, een uiteenzet ting omtrent het houden van een cursus voor de Middenstanders ter verkrijging van een diploma voor de Vestigingswet. Naar aanleiding hiervan werd besloten een commissie uit bestuur en leden te benoemen die deze zaak onder de oogen zal zien. Door de R.K. Middenstandsvereen. „De Hanze" was een verzoek gedaan tot mede werking aan een „St. Nicolaas-actie". In de RADIO DISTRIBUTIE ZATERDAG 6 NOVEMBER ogramma 3: 8 Keulen; 10.35 Parüs R: 12.05 Ion Reg, 12.35 Keulen; 13.20 Brussel VI; 13.35 Keulen, 14.20 Louden Reg; 15.20 Keulen; 20.20 London Reg; 21.55 Brussel Fr; 22.20 Bru« sel VI; 22.30 Boedapest of div.; 23.25 Berlijn of ZONDAG 7 NOVE Programma 3: S.50 Keulen; pl.m 0.20 Brussel Fr; 10.53 Keulen; 13.20 Brussel VI; 14.20 Brussel Fr; 14.35 Brussel VI; 15.20 Keulen; 17.20 Parijs R; 19.35 Weenen of div.; pl.m. 21.10 Brussel Fr; 22.50 Keulen Programma 4: 8.30 Brussel VI; 9.60 Diversen; pl.m. 13.35 Droitwlch; 14.20 Diversen; 14.40 Nrolt wlch; 16.50 Londen Reg; 16.40 Oroltwlch; 17.2* Londen Reg; 17.50 Boedapest of div.; 18.10 Lo« don Reg; 18.50 Droitwlch; 19.35 Brussel Fr; 19.50 Parijs R; 20.15 Droitwlch; 21.05 Diversen; 21.25 Paris P. Par. of div.; pl.m. 22.05 Droitwlc» pl.m. 23.03 Boedapest of div.; 23.25 Parijs R. MAANDAG 8 NOVEMBER Programma 3: 8 Keulen; 850 Parijs R; 11.05 Droitwlch; 11,35 Keulen; 12.20 Erussel VI; 14.20 Diversen; 15.05 Parijs 'R; 15.20 Keulen; 16.20 London Reg; 17.2q Parijs R: 18.20 London Reg; 19.20 Beromunster of div.; 20.20 Diversen; 20 50 Lyon la Doua of diversen Programma: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 London Reg: pl.m 12.45 Droitwlch; 13.20 Lon don Dcg; 16.20 Droitwlch: 18.20 Diversen; 18.40 Droltwich; 20.05 oLnden Reg; pl.m 20.60 Droltw KAS-VEREENIGING N.V. ANNO 1865 AMSTERDAM C., SPUISTRAAT 172 BEWAREN VAN EFFECTEN MET ADMINISTRATIE Onze nieuwe Brochure „Bewind en Exec ut eel e" wordt gaarne op aanvraag toegezonden. IT-' iV Agenda Zaterdag 6 tot en met 20 Nov. Nieuwe Rijn 33, 10.301 uur, 26 uur en 78 uur, Expeditie schilderijen enz. Wim van Weer kom. Donderdag 11 Nov. Stadsgehoorzaal, 8 uur Tweede Abonnementsconcert, Residentie orkest. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren van Alphen, Breestraat 25, telef. 2268; Flim, Turfmarkt 3, telef. 30S9; Hovens Greve, Morsehsingel 3, telef. 1450; Kors, Plantage 14, telef. 2538; Simons, Kamerlingh Onnes- laan 3, telef 369, De Geneeskundigezondagsdienst te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Vare- kamp, telef. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 6 tot en met Vrijdag 12 Nov. a.s, waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85, A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en J. Doedenis, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telefoon 274. deze week gehouden vergadering van de Koninklijke was besloten hieraan niet mee te doen. Ook op deze vergadering was het grootste deel niet voor een dergelijke actie, zoodat men hier vanaf zag. CONTROLEUR STEUNVERLEENING In plaats van den heer van Wijk ls totf controleur bij de Steunverleening (buiten dienst) benoemd de heer J. C. van Elk. Aan de Handels-Hoogeschool te Rotter* dam is geslaagd voor het candidaatscxamen economische wetenschappen onze plaatsge noot', de heer J. C. Piek. RUBRIEK TEN DIENSTE VAN ONZE ABONNE'S UW ASSURANTIEKANTOOR lm. NOOMEN BREESTRAAT 10a, TeL 302, na 6 o. 2479 ATELIER JONKER BREESTRAAT 29 LEIDEN VOOR EEN 3IJZ0NDER PORTRET Voor interieur- en Industrieopnamen Voor ALLES op FOTOGEBIED FOTO EN KINO HANDEL HOOIGRACHT 51 Telef. 2945 VERKOOP INRUIL en REPARATIE VAN ALLE SOORTEN STOFZUIGERS Condities in overleg P. J. MAARTENSE HOOGSTRAAT 6 LEIDEN Juwelier - Goud en Zilver Horloges Telefoon 571 Gevestigd 1868 HERENMODE - MOEDEN MAATKLEDING. JOHN KAGER CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIES DOELENSTEEG 9—11 LEIDEN Telefoon 2289 Postrekening 143937 D. M. VAN EWIJK WONINGINRICHTINGEN BEHANGERIJ STOFFEERDERIJ MEUBELMAKERIJ BREESTRAAT 73 Telefoon 414 EXPERT TAXATEUR J. VAN ITERSON Gediplom. en Beëedigd MAKELAAR LEIDEN, Telef. 1772, OUDE SINGEL 190 TIMMERBEDRIJF BOUWKUNDIGE AANNEMER SPECIAAL ADRES voor SCHOONHEIDSMASSAGE MAISON „HENRY" BREESTRAAT 56a Telefoon 431 REGENJAS f 26.75,TWEED-JAS f 34.75 Voor Betere MAATKLEEDING HOOGEWOERD 9 TEL. 3493 alléén HAARLEMMERSTRAAT 17 TeleL 31$ Mr. Dr. H. D. M. K N O L ACCOUNTANT Steenschuur 1 6 Leiden Telefoon 1598 PHILIPS RADIO vanaf 6.— per maand VERLICHTINGS-0 RNAMENTEN H. DE NIE - Nieuwe Rijn 57 Telef. 1155 bij de Hoolgr. MAKELAARSKANTOOR H. D. VAN WELZEN JR. Beëedigd Makelaar BELEGGINGEN in Vaste Goederen OUDE SINGEL 220 TELEFOON 2774

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6