De Vijftigste Zendingsconferentie DINSDAG 26 OCTOBER 1937 TWEEDE BLAD PAG. 5 Ontvangst ten Stadhuize Drukbezochte receptie IN de Nieuwezijds Kapel van de Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam is gistermiddag, zooals wij reeds hebben be richt, de Algemecne Nederlandsche Zen dingsconferentie aangevangen. In deze eer ste bijeenkomst ter gelegenheid van de vijf tiggte conferentie was namens het Gemeen tebestuur aanwezig wethouder G. Baas Ivzn. Openingsrede Na het zingen van Psalm 103 1 en 3 en het lezen van dezen Psalm opende de voor zitter,. de heer C. W. 7 h. baron van Boet- 7.elaer van Dubbeldam, de bijeen komst met gebed. Hierna wees de voorzitter op het bizondere van het gouden feest. Met zorg is het program ma samengesteld, inaar het welslagen hangt daar niet van af, evenmin van de sprekers, maar wel van de vraag, of wij den zegen Gods aan durven en aankun- Baron van Boetzelaernen, en dien kun- van Dubbeldam nen omzetten in geestelijke kracht. De ervaring van 50 jaren heeft geleerd, dat God deze conferenties gebruiken en zegenen wil. Met eerbied worden allen, die heengingen herdacht en onder hen de, naam genoemd van Ds. P. van Wijk, die zoovele jaren de secretaris en de ziel der Conferen tie geweest is. De mannen, die de Confe rentie stichtten, werden gedreven door een oecumenische gedachte en zij hebben die weten te belichamen. Deze gedachte, ging spr. voort, legt thans meer dan vroeger be slag op de Christenheid getuige de confe renties te Oxford en Edinburgh. De zen ding is de Kerken in dit opzicht vóór ge- Op deze 50e conferentie willen wij ons niet alleen verdiepen in het verleden, maar ook den blik op de toekomst slaan. Wij moeten antwoord vinden op de vele vragen, die deze tegenwoordige tijd ons stelt. Telegram H. M. de Koningin Na deze openingsrede deelde de voorzit ter mede, dat vóór den aanvang der Con ferentie een telegram van gelukwensch van wege H. M. de Koningin was binnen gekomen. Prof. Dr. J. A .Cramer eere-lid De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat. in de vergadering aanwezig was de eenige nog in leven zijnde oprichter van het Comité, Prof. Dr. J. A. Cramer, van Utrecht. Spr. zefde, dat het Co mité besloten heeft Prof. Cramer het eere-lidmaatschap aan te bieden. Ds. Rauws overhandig de hierna aan Prof. Cramer de oorkonde hiervan, welke deze Prof. Dr J. A. Cramer aanvaardde. Dank en verootmoediging Ds. W. B r e u k e 1 a a r, Geref. predikant Santpoort. rr"'""ende 25 jaren lid van het Comité, wilde in zijn toespraak er op wijzen, dat de Alge- meene Zendingscon ferentie heeft mede gewerkt, dat de Ne derlandsche Zending in de laatste 50 jaar een uitbreiding ont ving, die alle ver wachting overtreft. Zij heeft de kennis van de Zending rijkt, de liefde voor haar versterkt en Ds W. Breukelam het gebed en de of fervaardigheid voor de Zending aangewakkerd. Daarom is er Stof tot dank. Er is ook reden tot verootmoediging, gelet op de groote verdeeldheid onder de Kerken der Hervorming. Spr. verheugde er zich daarom over dat in de tweede plaats de conferentie er toe bijdroeg om bij de ook in de zending zoo droeve versplintering gedeeldheid, zonder verdoezeling van be ginsel-verschillen, elkander beter te begrij pen en té waardeeren. Meermalen werd op de conferenties de diepere eenheid gevoeld, die er, ondanks alle niet te miskennen ver schil, is in Christus Jezus, Gods Zoon, onzen Spr. wenscht, dat die tweevoudige zegen door deze conferentie worde bevestigd en versterkt. De zending is het waard, dat zij al meer orde gekend en al meer hebbe onze toe wijding, ons gebed en ons offer. Het is geen verloren zaak, want dc zending gaat met groote schreden vooruit op alle zendings- velden Haar toekomst is gewis. Want het is de zaak des Heeren. die niet kan onder- De zending en de volkeren De tweede spreker, Ds. R. D ij k s t r a, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, sprak een woord naar 'anleiding van fesaja 25 6 en 7. i^e Heilige Geest, ildus spr., kent geen jubilea. In Ie eerste zoo ïoed op de vijf- igste conferentie s de zegen des Heeren op het zendingswerk verzekerd. De ekstwoorden tne- ichtend, zei spr., lat wij gelooven 'e beloften des Heeren voor de volkeren, en daar om hebben wij geen behoefte aan het applaus der wereld noch aan dat van het vrome volk. Wijzende op den toestand, waarin thans wereld verkeert, zette spr. uiteen, dat primitieve èn cultuurvolken worden aange grepen door verschrikkingen. Juist daar waar de gekerstende volken wonen, staat men gereed om de cultuur te vernietigen. Dit alles beziende, is er slechts één ze kerheid, n.l. die de H. Schrift biedt, dat de volkeren op Gods tijd Zijn heerlijkheid zul- Daarom is er ook voor de zending maar één middel om voort te gaan, n.l. het geloof. Met het zingen van Gezang 50 4 werd de samenkomst besloten. Ontvangst ten Stadhuize Te uur werden de leden der Confe rentie ten Stadhuize door het Gemeente bestuur ontvangen, waarbij tegenwoordig ar^n, behalve dc burgemeester, de wet houders Rustige en Baas en de raadsleden Prof. Woltjer en ter Haar. Rede Burgemeester De Burgemeester, Dr. W. de V1 ugt, zei- de in zijn welkomstwoord er zich in te ver heugen, d.at de Zendingsconferentie steeds te Amsterdam wordt gehouden. De Amster- damsche sfeer, waarvoor de bewondering niet algemeen is, bleek niettemin bevorder lijk voor den zegen, die van de Conferentie uitgaat. Diep is spr. getroffen door den aard en de organisatie der conferentie, die zeld zaam merkwaardig noemde de burgemees ter dit zonder reglement of statuten de 50 verloopen jaren haar arbeid heeft ver richt. Onder U, ging Dr. de Vlugt voort, heerscht de regel van Mattheus 28 19, de grondwet voor al uw werk. Zich verheugen de, dat alle Prot. Chr. zendingslichamcn, ondanks onderlinge verschillen, in dit Co mité zijn vereenigd, achtte spr. zulks in dezen tijd van geestelijke verwarring van bijzondere beteckenis. Deze grondslag van samenwerking is de kracht van Uw optre den. De burgemeester complimenteerde het Comité met zijn gouden jubileum. In de geschiedenis der zending, die met eeuwen rekent, moge dit getal gering schijnen, het Comité zal toch met dankbaarheid vervuld Spr. wenschte ten slotte, dat het Comité ook ip de toekomst op dezelfde zegenrijke wijze moge voortgaan in de kracht van Hem, uit Wien, door Wien en tot Wien alle dingen zijn. Moge de arbeid van het Comité bevorderlijk blijven voor het heil van hen, die als vrucht van den zendingsarbeid zich wenden tot den voet van het Kruis. Antwoord voorzitter De voorzitter van het Comité, baron van Boetzelaer van Dubbeldam, gaf uiting aan zijn erkentelijkheid voor de ont vangst door het Gemeentebestuur. Gaarne zal het Comité, zei spr., de traditie, om te Amsterdam te vergaderen, in eere houden, zulks te meer omdat te Amsterdam de Pro- testantsche zending is aangevangen. Van hier gingen na de Hervorming spoedig de eerste zendingsarbeiders uit. Amsterdam heeft verder van eeuwen her getoond oog te hebben niet alleen voor de materieele belangen in verband mot Indië, doch ook voor de geestelijke belangen. Een drukbezochte receptie In „Bellevue" is 's avonds door het Co mité een receptie gehouden, welke druk bezocht was en opgeluisterd werd met sopraanzang van mevr. H. van W ij k Horn, begeleid door de heeren C. M. Drukker (viool) en L. A. van Wijk Tpiano). De voorzitter van het Comité zeide in ©en inleidend woord, dat ook in deze Verkonden. Neus en hoofd verstopt. Tranende oogen. Schorre keel. Hoesten en vol op de borst. Dam po lucht op en geneest. feestelijke bijeenkomst de nood dergenen, die door de Zending in aanraking moeten worden gebracht met het Evangelie, geen oogenblik uit het oog mag worden verloren. Verder zei spr., dat het Comité verlegen is met het groot aantal dergenen, die hier het woord willen voeren. Niet minder dan 100 sprekers hebben zich opgegeven, daar om hoopte spr., dat de vergadering zich er in kan vindien, dat enkelen namens allen het woord voeren. De keur van sprekers In de eerste plaats trad voor het spreek gestoelte Jhr. Six namens den Minister van Koloniën, die de belangstelling en de waardeering der Regeering voor het werk der Zending tot uiting bracht De Regee ring hoopt dat het zendingswerk zich zal ontwikkelden en bloeiien tot heil van Indië. Namens het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap roemde de heer Tydeman de aangename samenwerking. Spr. prees de liefdevolle toewijding van allen die in de zending arbeiden en hij bracht aan al deze mannen en vrouwen een eeresaluut Prof. Dr. H. A. van Bakel van de Ge meentelijke Universiteit van Amsterdam verklaarde namens den senaat dat de Uni versiteit. groote waardeering heeft voor het geloof, dat een ander weten is dan dat der wetenschap. Het Comité heeft een groot cultureel werk volbracht. Medegedeeld werd dat de heer G. Baas Kzn. aanwezig was voor het Gemeente bestuur en dat de Vrije Universiteit in de openingszitting aanwezig was geweest. Voorts was bericht ingekomen, dat Minis ter Colijn Woensdag de Conferentie hoopt bij te wonen. Ds. 'W. van Limburgh, sprekende namens de Amsterdamsche Hervormde Ge meente, hoopte dat de Christelijke Kerken hoe langer hoe meer zullen ontwaken tot de Apostolische levenshouding tegenover den nood der wereld. De Indische Protestantsche Kerken en de Ned. Zendingsraad waren vertegenwoordigd door den heer Bins, die gelukwenschen uitsprak en wenschte dat de wapenschouw voor de Zending telken jare zal worden bestendigd. Het Centraal Comité Depok, dat zendings conferenties organiseerde vóór de oprich ting van het Comité der Alg. Zendingscon ferentie, was vertegenwoordigd door den heer Bierens de Haan, die uit zijn Indische ervaring belangwekkende mede- deelineen deed en herinneringen uit den vóórtijd ten beste gaf. Ten plotte overhan digde spr. als de „vader" aan den „zoon" een voorzittershamer met inscriptie. In antwoord hierop zei de voorzitter, dat het Comité de afgeloopen 50 jaren niet al leen zonder statuten maar ook zonder ha- had doorgebracht. Het geschenk was dus welkom, al zal de hamer niet veel noo- dig zijn. Kolonel Beekhuis, de ondercomman- dant van het Leger des Heils, hoqpte dat door een stroom van goud de tekorten der Zending mogen worden gedekt, en dat vele jonge mannen zich voor de zending zullen beschikbaar stellen. Prof. Dr. M. S c h 1 u n k, van Tubingen, bracht een groet uit Duitschland; zendeling Claus nainens de Amerikaansche Metho disten, in wier dienst hij arbeidt aan de Oostkust van Sumatra; Dr. E. Reismann uit Oostenrijk voor de zending onder de Joden; en de heer Werner voor de Rijn- sche Zending. Een vertegenwoordiger van de R-K. mis sie hoopte, dat nog vele zegepralen voor Christus op het wereldfront mogen worden behaald. Ten slotte is het woord gevoerd door den heer A. J. da Costa namens den Centraal Bond van Philantropische inrichtingen Inwendige Zending; door Ds. A. G. A. van ïgenhuvze voor den Kerkearad der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam; en door Dr. G. Oorthuys namens het Clas sicaal Bestuur. Op de begraafplaats te Diemerbrug werd gistermiddag door dr. C. W. Th. Baron van Boetzelaer namens het Comité voor de Alg. Ned. Zendings.Conferentie een krans gelegd op het graf van. ds. P. van Wijk, den stichter der Conferentie. BINNENLAND Rijkswegomlegging om de Bilt Gister opengesteld Gister is de omlegging te De B i 1 t I: den Rijksweg Utrecht—ZeistAmersfoort voor het verkeer opengesteld. Het door gaande verkeer behoeft nu dus niet meer door de bebouwde kom van De Bilt te gaan en kan vrijelijk doorrijden. VoorlooRig ligt alleen aan de zuidzijde van het nieuwe wegvak een rijwielpad, ook aan de noordzijde is evenwel een rijwiel pad geprojecteerd. Speciaal vestigt de A.N.W.B. er de dacht op. dat, ook al is deze verbinding thans voor het snelverkeer zooveel verbe terd, automobilisten en motorrijders toch de noodlge omzichtigheid moeten blijven betrachten. Vooral is dit het geval in de omgeving van de aansluiting van de om legging bewesten De Bilt. Hier slaat niet ^lleen het voor de kom De Bilt, Bilthoven en Baarn enz. bestemde verkeer linksaf, doch daarbij is ook veel van het rijwielver- keer aanwezig. Men houde hiermede dus rekening, zoodat de nieuwe verbinding in alle opzichten een verbetering kan beteeke Van Gent en Loos Gend en Loos werd door het hoofdbe stuur verslag uitgebracht van de onder handelingen, welke zijn gevoerd om het sinds 1 Juli j-1. door de directie van A.T.O. v. Gend on enLoos verbrok contact te her stellen. Het resultaat der onderhandelingen ver wierf de algemeone instemming. Medege deeld werd o.a., dat aan het verlangen om een beroepsinstantie in het leven te roepen, zal worden voldaan. De voorzitter van het hoofdbestuur was verder gemachtigd ter kennis van het A.T.O.-v. G en L.-personeel te brengen, dat het van 1 Januari 1938 af in het genot van vervoer tegen bijzondere vrachtprijs zal worden gesteld. Een en an der verwekte groote geestdrift in de verga- Onder toezicht van directeur D. Hannem a werd gister een aanvang gemaakt met het uitpakken en ophangen van de 120 schilderijen en 100 teekeningen van Jakob Smits, welke in 't Rotterdamsche museum te zien zullen zijn. Departement van Alg. Zaken Voorlooplg verslag van de Tweede Kamer Aan het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot instelling van een departement van alge meen bestuur, dat den naam zal dragen Ministerie van Algemeene Zaken, ont leenen we het volgende: Vele leden beschouwden de instelling van dit nieuwe departement als een geluk kige oplossing van de vraag, op welke wij ze de positie van den leider van het kabi net het best kan worden geregeld. Naar men meende, zullen nu ook zeke re bijzondere functies, die tot dusver door dén Minister van Binnenlandsche Zaken werden vervuld, door den voorzitter van den Raad van Ministers kunnen worden overgenomen. Verstsheindene leden vroegen van de Regee ring een volledige uiteenzetting omtrent de overwegingen, welke bij de instelling van dit departement hebben gegolden. Weder andere leden juichten de instel ling van een nieuw departement niet toe. Naar hun meening verzet de nog steeds gel dende eisch van groote soberheid in dc staatshuishouding zich tegen een uitbrei ding van den openbaren dienst in dezen Rijksweg Rotterdam-Bodegraven Groote viaduct nadert zijn voltooiing Het viaduct nabij Gouda, in den Rijks weg no. 3 RotterdamBodegraven, over de beide spoorlijnen Gouda—Den Haag en Gou da—Alphen, is thans afgewerkt, zoodat men kan overgaan tot het bevloeren mot gewa pend beton van den rijweg en het voet- en elpad. Verder zullen nog aansluitende elk uiteinde, eveneens van gewapend ton, worden gemaakt twee bruggen van - -.40 M. lengte en 21.82 M. breedte, op dm aanwezigen ondedfoouw. De-rijvloer van de brug is 74.46 M. langen 13.76 M. breed. Het voet- en rijwielpad heeft een breedte van 3.88 M. en komt 20 c.M. hoo- ger dan de rijweg te liggen. Dit werk, het welk eerstdaags voor Rijksrekening bij de N. S. te Utrecht zal worden aanbesteed, moet zes maanden na opdracht gereed zijn. Verwacht wordt dat de Rijksweg dan ook, althans tot het punt. waar hij met den Haag- schen weg samenvalt, gereed zal zijn, zoodat dan tot openstelling kan worden overgegaan. De Kuyper-herdenking Voor den K.R.O. Van verschillende kanten wordt in dezo week de aandacht gevraagd voor de figuur van Dr. A. Kuyper. Wij meenen goed te doen onze lezers at tent te maken op een voordracht die heden avond om 9.20 uur voor de microfoon van den K.R.O. zal worden gehouden door een van de beste R. Katih. Kuyper-kenners van onzen tijd, Drs. P. Kasteepari. redacteur van de Maasbode. schijning zelve voor den mensch onzicht baarheid blijven moet.... Na deze juiste beschrijving trekt de schrijver echter deze onbegrijpelijke con- Daarmede is deze film niet veroor deeld, zeker niet in deze zin, dat zij in de buurt van heiligschennis komen zou. Er zijn geloovigen, katholieken zeker, maar ook anderen, die deze arge- looze kindervoorstelling op het doek zonder moeite, gesticht desnoods, zullen verwerken Maar dat de anderen, wien deze ver aanschouwelijking een moeilijk punt blijft, de „onnadenkenden" zijn zouden... neen, dat gaat toch niet! Waarschijnlijk heeft A.B.K. de vooretel ling niet gezien anders zou hij niet van een „argelooze kindervoorstelling" spreken want daarop lijkt het nu juist heelemaal niets. Trouwens, allen die ons artikel dat slechts op het minst gruwelijke wees lazen, weten wel beter. Hier is geen na- iveteit maar blasphemie. Parlement en kiezer Het onmisbare politieke jaarboekje Bij M a r t i n u s N ij h o f f te 's-Graven- hage verscheen weer het onmisbare Jaar boekje „Parlement en Kiezer", samengesteld door F. K. van Iterson. bibliothecaris van de Tweede Kamer. Dit is nu reeds de 27ste jaargang; bijna gelijk aan de vorige en toch weer geheel gewijzigd, omdat de poli tieke gebeurtenissen telkens nieuwe neer slag vinden in deze almanak en er in het laatste jaar groote wisseling van personeel is geweest in het parlement. En het is tot bijna de laatste mutatie bijgewerkt: men vindt er zelfs de Kamerleden in die op 21 September voor het eerst aanwezig Dit jaarhoekje is een rijke schat voor hen die dagelijks met de politiek in aanraking- komen, doch ook voor zoovelen, die belang stellen in het staatkundig gebeuren van nu en vroeger. Want men vindt er zeer veel wetenswaardigs in: de ministeries van 1848 af, reglementen van hooge colleges, partij programma's, overzichten van parlementaire werkzaamheden en verkiezingsuitslagen. Een onmisbaar politiek vademecum! Vestigingswet Een vraagstuk voor de Middenstand Reeds meermalen stelde men ons vragen over de beteekenis van de „Vestigingswet" voor de Middenstand. Wij kunnen thans zonder meer verwijzen naar een werkje dat bij de Uitgevers-Mij. v.h. G. D e 1 w e 1 te Wassenaar verscheen en geschreven is door J. J. Hoogewerff, accountant te 's-Gra- venhage. Het boekje geeft een korte uiteenzetting van de hoofdzaken der wet en de beant woording van eenige praktische vragen Voorts is de tekst der wet niet vergeten, wat in sommige toelichtingen nog al eens gebeurt en dan moeilijkheden geeft. Hier kan men telkens toelichting en wetsartikel met elkaar vergelijken, terwijl van het ge heel een korte samenvatting gegeven wordt. Het werkje verschijnt onder de titel „Ves tigingswet en Middenstandsdiploma." De film der lastering Dftt gaat toch niet Blijkbaar heeft de schrijver van de „Op roerige Krabbels" in de roode pens jok aanstoot genomen aan „de film der laste ring" al geeft hij geen royale afkeuring. Hij betoogt dat het niet alleen onnadenkende menschen zijn die zich ergeren, want deze „geven er zich misschien wel rekening van dat de voorstellingien op dit stuk bij ne gers en hun kindertjes in naïveteit niet zoo aanmerkelijk verschillen met die van blanken en volwassenen", waarna hij op merkt: Wij zouden in alle bescheidenheid willen aanraden, eens op te slaan die onbeschrij- felijk-wijze en diejxrinnige historie in Exo dus. Hst. 33 vers 18 enz., waar Mozes vraagt, Gods heerlijkheid te mogen zien, waarop hij ten antwoord krijgt: „Ik zal U met mijn hand bedekken totdat Ik zal zijn voorbijgegaan. En wanneer Ik mijn hand zal hebben weggenomen, zoo zult Gij mijn tegenzijde zien, maar mijn aangezicht zal niet gezien worden". Zie, wie dit heeft geschreven, was niet zoo „onnadenkend", dat hij zich een God voorstelde met een hand, een gelaat er rugzijde. Maar tot het menschelijk b sprekende in de termen, waarboven de men- schelijke voorstelling niet uit kan reiken, kwam hij tot de uitspraak, dat Gods ver KUNST EN LETTEREN Eere-doctoraten bij de Vondelherdenking Van de Universiteit van Amsterdam De Senaat der Universiteit van Amster dam heeft besloten, in verband met Vondelherdenking, het eere-doctoraat in Letteren «n Wijsbegeerte te veriaenen aan de volgende personen: Georges D u h a m e 1, lid van de „Acade mie Francaise"te Parijs; prof. Th. Fri ngs hoogleeraar te Leipzig; Sir Herbert Grier son, oud-hoorleeraad te Edinburgh; dr De Klerk te Amsterdam; prof. B. H. Mo 1- kenboer, hoogleeraar te Nijmegen; prof. dr J. D. du Toit, hoogleeraar te Potchef- stroom; prof. dr Aug. Vermeylen, hoog leeraar te Gent De promoties honoris causa zullen plaats hebben in een buitengewone openbare zit ting van de Senaat op Maandag 15 Nov. a.s. te vier uur in de aula der Universiteit. ROFFELRIJMEN MISKENDE REDDERS 't TPas van een grootestadsche brand dat juffrouw Klep-van Heerde „persoonlijk ooggetuige" was zooals ze graag beweerde. Het leek er zelfs een beetje op of ze had lont geroken: ze was-ter „eigenhandig bij'* toen 't vuur was uitgebroken! ,JIet was af gruwelijk, meneer! As was smolten de ruiten! lampekappen zweefden zoo maar brandende naar buiten! De kinders wieren onderwijl de trappen afgedragen. 't Was geen gezicht, zoo marmerbleek de arme wurmpies zagen! En toen kwam de politie an! Die kon dat weer niet pruimen, en ze begonnen met geweld de Hoef straat leeg te ruimen! Iloe vin je zooiets?" vroeg ze bits, „is het niet meer dan schande de menschen weg te ranselen met hun brutale handen!?" „Nounou", probeerde de meneer het vrouwtje te kalmeer en, „moest de politiemacht dan niet de brandweer assisteeren? Zij waakt toch dat er bij zoo'n brand niets èrgers zal gebeuren! Is dat in de politie dan zoo ernstig af te keuren?" Toen werd de juffrouw pimpelpaars en zei: „Wat drommel, jongen, ik zee toch dat wij allemaal al lang te redde stongen (Nadmk verboden) LEO LENS Het feest der Vlaamsche Letteren Op 13, 14 en 15 November a.s. zal te Brussel het feest der Vlaamsche Letteren plaats vinden. De Vereeniging van Letterkundigen heeft voor dit feest een aantal buitenlandsche schrijvers uitgenoodigd. O.a. hebben de Nederlandsche schrijvers P. C. B o u t e n s, D. Coster, Top van Rij nN a e f f, Bierens de Haan, T. E. van Vries land, A. van Duinkerken, J. W. F. Werumeus Buning deze uitnoooiging aanvaard. De buitenlandsche gasten zullen een be zoek brengen aan Antwerpen en Brugge, waar zij door de autoriteiten zullen worden ontvangen. Op 14 November wordt in de groote zaal van het paleis voor schoone kunsten de con gres-zitting gehouden. Professor August Vermeylen zal dan een rede houden ter herdenking van den honderdsten verjaardag van het verschijnen van den Leeuw van Vlaanderen van Henarik Conscience, den vijftigsten sterfdag van Multatuli en den 350sten verjaardag van de geboorte van Vondel. Op 15 November zal Joost van den Vondel herdacht worden met een opvoering van „Lucifer" Ondanks het stormachtige weer aan de Engelsche kust waren vele hengelaars naar Hastings gekomen om deel te nemen aan het jaarlijksch hengel-concours. dat daar I gehouden werd. Een groepje hengelaars, dat den wind trotseert.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5