Jltetittu» (louraitt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken KUYPER-GEDENKNUMMER abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zendingf 530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad h ct Zondagsblad niet afzondert"1 aS NO. 6225 "'ireau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postqiro 53936 DINSDAG 26 OCTOBER 1937 Ufoerttntitprijjen: Van 1 tot 5 regels iI.177» Elke regel meer0.22'/» gezonden Mededeel ingen van 1-5 regels230 Elke regel meerf (L45 oor bet bevragen aan "t bureau word! berekend0.10 18e Jaargang VAN ZEELAND EXIT DE heer Paul van Zeeland heeft zijn functie van eersten minister yan den Belgischen Staat neergelegd, niet daartoe genoopt door een regeeringscrisis, welke tengevolge of ondanks zijn gouvernemen teel beleid zou zijn ontstaan, doch als in vollen politieken vredestijd. Rond zijn fi guur is in den loop van zijn optreden in de Wetstraat reeds heel wat van doen ge weesj. Hij was een man, die zelf buiten de partijen staande, de moeilijke taak kreeg te vervullen van eenheid te bewaren in een coalitie-regeering, welke uit Roomsch, rood en liberaal was samengesteld, met al het kleine geïntrigeer hetwelk uit jaloerschheid op elkanders invloed, en uit onderling wan trouwen gewoonlijk wordt geboren. Hij trad op als een ongerepte verschijning, doch te gen een achtergrond van financieele en bankschandalen, welke tijdens het regiem van zijn naaste voorgangers een ware ra vage in de Belgische samenleving haddien aangericht. België ging niet slechts gebukt onder den ongunst der tijden, gelijk het kommervolle cijfer der werkloosheid, en liet hachelijke lot van het betaalmiddel be wezen, doch het had steeds geweigerd, de consekwenties daarvan te aanvaarden en tot een algemeene bezuiniging en besnoeiing van uitgaven over te gaan. In den ontred derden boedel zou het slechts mogelijk ge weest zijn, orde en regel te brengen, zoo het parlement, tijdens het ïegiem de Brocqe- ville en Theunis, zich niet zoo hardnekkig tegen elke poging tot voldoende aanpas sing had verzet. Toen op dien gedenkwaardigen Vrijdag van 29 Maart 1935 de heer Van Zeeland de moeilijke opdracht aanvaardde, als finan cieel specialist aan het hoofd der nieuwe regeering te treden, was de verwachting al gemeen, dat hij zulks doen zou tot behoud van de waarde van het nationale betaal middel. Doch de daaropvolgende Zaterdag was de devaluatie, het veelomstreden sanee- ringsmiddel, plotseling een feit; de franc bleek een veer van 28% te hebben gelaten! Het tragische van een man als de heer Van Zeeland, met betrekking tot zijn open baar optreden, is misschien wel juist dit geweest, dat hij in feite buiten de politiek stond; hij was econoom en financier, niets meer en niets minder dan juist dat Temid den van den draaikolk van elkander krui sende en tegenstuwende belangen, wij noemen slechts de oude Vlaamsch-Waal- sche antithese, die in taal- en onderwijs strijd tot uitdrukking kwam en de onver kwikkelijke beroering rond het amnestie- vraagstuk, had hij problemen onder de oogen te zien als herhaalde sociale conflic ten in havens en mijnen; afwering van de .volksfrontdreiging en versterking en opvoe ring der nationale defensie. Tijdens zijn regiem stak ook de Rex-bewe ging vervaarlijk het hoofd op, de aanvanke lijk zuiver ideëel ingestelde ethisch-reli- gieuse richting der Roomsche jongeren, die zuivering van het nationale leven van smet ten en excessen wilde^ en vernieuwing van de samenleving. Zooals het meer gaat met dergelijke initiatieven, ontaardde deze cam pagne al vrij spoedig in een wroeten naar ,vuil en een naar boven brengen van aller lei onsmakelijkheden, die vaak niet veel meer bleken te zijn dan verdachtmakingen, waarbij er voor de betrokkenen dikwijls niet veel anders opzat, dan hun ongerept heid voor de rechtbank te bewijzen. Menige reputatie is in deze periode geknakt. Ook de figuur van den premier dreigde meer malen te worden bespat. In een soort van persoonlijk politiek duel, tijdens een tus- schentijdsche kamerverkiezing in het dis trict Brussel, wist Van Zeeland zijn antago nist Degrelle echter een verbluffende neder laag toe te brengen, in zulk een mate, dat deze practisch in België's openbare leven schijnt te hebben afgedaan. Intusschen namen de spanningen in den boezem van de regeering zelf ook geleide lijk toe. Aan Roomsche zijde, waar men door partij-versplintering, die ook al weer een gevolg was van het verbleeken van zoo menige, lang ongerept lijkende oude roem, zijn invloed had zien tanen, openbaarde zich ongerustheid over den toenemenden invloed der roode regeeringsmannen; in liberalen kring heerschte ontstichting over de amnestie-wetten, waarbij het Waalsche element, ondanks alle scherpe obstructie, niet ten volle het begeerde historische over wicht had weten te behouden. België heeft tijdens Van Zeelands regiem, mede als gevolg der devaluatie, zijn werk loosheid zien verminderen; het kreeg er een wassende sociale onrust, uitvloeisel van prijsstijgingen en hoogere levensstandaard, ,voor in de plaats. Het land had overigens behagen in het internationale aanzien van zijn eersten bewindsman, die door Parijs en Londen zelfs voor belangrijke politiek-eco- nomische opdrachten werd aangezocht. Van Zeeland is dan ook niet door een politieke oppositie ten val gebracht; men aarzelde allerwegen, ondanks individueele en partij ambities, het moeizaam in stand gehouden evenwicht te verbreken. Wat den premier tenslotte noopte tot heengaan was zijn ver leden. Hij was voortgekomen uit den suspect geachten .kring der Nationale Bank, welker vice-president hij was, ook in een tijd, toen daar manipulaties plaats vonden, waarover men zich thans van meer dan een zijde nog verontrust Een onderzoek naar deze aangelegenheden is tenslotte een juri dische instructie geworden. De figuur van een premier, die in zulk een affaire, min oi meer als een verdachte, diende te worden gehoord, zou ook in België minder fraai zijn geacht. Vandaar dat Van Zeeland streep heeft getrokken onder zijn politiek optreden, om geheel vrij te zijn in het ver weer, dat hij binnenkort voor het behoud van zijn ongerepten naam zal moeten voe ren. Wij noemden dit gebeuren tragisch, en handhaven dit woord. Er zit iets zeer schrijnends in dat zulk een man. die voor zijn land in openbare functies van in den regel weinig dankbaren aard in hooge mate zijn tijd en werkkracht heeft gegeven, moet worden verontrust door een schaduw, die uit vervlogen jaren weder achter hem oprijst. EEN MANCO AAN DIKKE WOORDEN? Het verbond voor Nat. Herstel meent dat zijn taak nog niet volbracht is en dat het ..rustig en vastberaden" zijn arbeid voort moet zetten. We hebben daar niet 't min ste bezwaar tegen en zullen rustig toe zien. Maar van die „rust en vastberaden heid" hebben we in het verleden niets ge merkt en met groote verbazing lazen we in het laatst verschenen nummer de ver schijning van het orgaan gaat met horten en stooten het volgende: En nu is „Nationaal Herstel" juist a. tijd een partij van het gematigde mid den geweest. Haar grondslag was van democratische aardHaar democra tie was in feite een Hoogere Democra tie, maar een soort democratie, die juist door haar gebrek aan populaire slogans., haar manco aan dikke woorden en groo te beloften niet tot de menigte sprak Aldus irok zij ook voornamelijk het in tellectueele element tot zich. Inplaats van „haar" leze men dus „zijn" en inplaats van „zij" leze men „het", ter- wille van onze „dierbare moedertaal" wel ke door Nationaal Herstel zoo krachtig verdedigd wordt Doch dat zijn slechts grammaticale on juistheden, de andere zijn erger. Want de slotzinnen moet men aldus lezen: zijn de mocratie was van een soort dat door een overmaat van populaire en vooral ordinai re slogans, onophoudelijk terugkeerende reclameleuzen, door zijn surplus en over dadigheid aan dikke woorden en beloften niet tot de nuchtere menigte sprak. Mocht men naar bewijzen voor deze stel ling vragen, dan zijn ze uit voorraad lever baar: de redevoeringen van het ex-natio naol-herstellende Kamerlid en van nog zit tende of beter gezegd zwevende raadsleden bieden voorbeelden te over. Ze liggen er voor het grijpen. DE DEFENSIE-VOORSTELLEN Zonderen we de roode vakbladen, spe ciaal die van de onderwijzers uit, benevens een enkel orgaan van een dissident politiek groepje dat Tolstoïaansche weerloosheid verdedigt, dan valt de toon waarop over de defensie-voorstallen gepolemiseerd wordt te waardeeren. Het verschil met eenige jaren geleden is wel bizonder groot, vooral wan neer men let op de roode en rose pers. Wie durfde een paar jaar geleden ver wachten dat de roode pers in 1937 zou schrijven: „Vrijwel algemeen is men van oordeel, dat de internationale toestand, die er in de laatste maand zeker niet beter op geworden is, een zekere aanvulling van onze verdedigingsmiddelen en daarmede ©en verhooging van de uitgaven voor leger en vloot, noodzakelijk maakt. Wie zijn oogen niet wil sluiten voor de harde wer kelijkheid, heeft de plicht, dit te erkennen en naar die erkenning te handelen." En van de vrijzinnig-democraten, tot voor kort ontwapenaars van professie, geldt het zelfde. Dit is geen geringe zaak, want voor ver sterking der weermacht wordt thans een zeer groot offer gevraagd en wanneer dit geld voor andere doeleinden gebruikt kon worden, dan zou men heel wat lieve wenschen kunnen inwilligen. Wij verstaan het daarom ten volle dat in menig persorgaan de vraag rijst: Kan op defensie misschien iets bezuinigd worden ten behoeve van andere volksnooden. Want wij zijn het altijd eens geweest met wat de vrijzinnig-democraten nu schrijven, dat de defensie-voorstellen moeten worden bezien „©enerzijds in het licht van de algemeene financieele toestand, anderzijds in dat van hetgeen wordt gedaan voor andere belang rijke volksbelangen"; of ook, dat „een rede lijke verhouding moet worden bewaard in de behartiging van de verschillende alge meene belangen". Echter is h©t wel de vraag of wij accoord kunnen gaan met de opvatting der vrijzin nig-democraten, dat deze norm bij de defen sie-voorstellen der regeering niet in acht wordt genomen. Naar onze meening staat de zaak zoo, dat men in jaren van vrede de „redelijke ver houding" anders mag zien dan in dagen van internationale spanning, wanneer we elke dag tot elkaar zeggen: nog is de wereldbrand niet uitgebroken. In zulke tijden leven we nu en dan kan een „onrede lijke verhouding" door de nood geboden zijn. Het is een groote vooruitgang dat naar het êchijnt de discussies over defensie op een geheel veranderd platform gevoerd zullen worden dan vroeger, toen onredelijke critiek van alle kanten oplaaide; een twee tal belangrijke partijen hebben hun hou Prof. Aalberse over zijn benoeming Tot lid van den Raad van State 's-GRAVENHAGE, 26 Oct. In verband met zijn benoeming tot lid van den Raad van State hebben we een kort. telefonisch onderhoud gehad met Prof. Mr. P. J. M. Aalberse, die ons meedeel de aan ankelijk niet minder verrast te zijn ge v, eest over dezen gang van zaken dan de buitenstaander.' Vóór 14 dagen, zoo verklaarde hij ons, was er nog geen haar op mijn hoofd dat er over dacht En eerst wilde ik er eigenlijk ook niets van weten. Maar toen ik er een dag of drie over had nagedacht kwam ik tot de conclusie, dat het toch maar beter was een even- tueele benoeming te aanvaarden. Mijn besluit daartoe werd wat ver gemakkelijkt door de wetenschap, dat Mr. van Schaik getoond heeft voor het presidium van de Tweede Kamer over voortreffelijke kwaliteiten te beschik ken Want ik reken er op, dat hij alszoodanig mijn opvolger wordt Wie onze nieuwe fractievoorzitter zaJ worden daaromtrent staat op dit oogen blik ook voor mij nog niets vast Ver schillende namen als die van de heeren Teulings, Deckers en de Beaufort zijn genoemd. Doch deze week zal de fractie wel vergaderen om een beslissing te nemen. Want er is natuurlijk haast bij, omdat 9 November het algemeen be grootingsdebat in de Kamer begint. Het is dan ook in verband met dezen datum dat ik, in overleg met minister Colijn, verzocht heb mijn benoeming tot Staats raad te doen ingaan op uiterlijk 10 No vember. Want ofschoon het scheiden na een parlementairen arbeid van ruim 30 jaar, niet zoo aangenaam is, zou ik het heelemaal niet prettig vinden straks midden uit de debatten te wor den weggehaald. Dan ga ik maar liever heen vóórdat ze beginnen. Ten slotte stelden we Prof. Aalberse nog de (zoo men wil ondeugende) vraag, of ook hij van oordeel was, dat het niet zoo eenvoudig zal zijn om een nieuwen r.k. fractievoorzitter te vinden. Daarop antwoordde hij ons, dat wen schen in de Kamerclub stellig wel uit een zullen loopen. Maar, aldus besloot hij op vroolijken toon, dat zijn van die dingen, waarvoor uiteindelijk toch wel een oplossing gevonden wordt Van goed ingelichte zijde vernamen wij nog, dat in verband met dit laatste ook ernstig gedacht wordt aan den heer Max van Pol, een afgevaardigde, dien men tot den z.g.n. linkervleugel in de R.K. Staatspartij pleegt te rekenien. Prinses Hermine terug Op Hnize Doorn Gisteravond is Prinses Hermine, de echtgenoote van den ex-keizer, die in midden Augustus naar Duitschland ver trok en daar een blindedarmoperatie heeft ondergaan, op Huize Doorn, terugge- Prinses Hermine heeft na haar ontslag uit het ziekenhuis voor volledig herstel een maand in Noord-Italië doorgebracht Ver schillende bloemstukken, waaronder vele van particulieren uit Doorn en omstreken, zorgden met de aangebrachte versiering voor een feestelijke 6fcer op „Huize Doorn". De strafvervolging tegen Ir. Mussert Beroep in cassatie aangeteekend Naar wij vernemen, heeft Mr A. J. van Vessem te Utrecht als raadsman van Ir. A. A. Mussert heden beroep in cassatie aangeteekend tegen de beschikking van het gerechtshof te Amsterdam, waarbij de zaak tegen Ir. Mussert in verband met de relletjes op het Blauwe Zand te Amsterdam naar de openbare terechtzitting werd verwezen. Tegen de beschikking van het Hof zal een drietal cassatiemiddelen worden voorge dragen. EEN GEMEENTE ZONDER STEMPELAREN De gemeenteraad van Voerendaal (L.) heeft het besluit genomen diverse belastin gen te verlagen. De opcenten Personeele Be- lastig werden van 170 op 120 gebracht, die van gemeentefonds-belasting van 60 op 50. De electrische tarieven werden van 25 op 23 en van 12 op 10 cent teruggebracht De burgemeester kon tenslotte mèedeelen dat Voerendaal geen enkelen stempelaar meer heeft ding wel radicaal herzien. Het is evenwel niet overbodig deze „bekeerlingen" tot eenige bescheidenheid aan te manen. Zij dienen hun verleden niet al te gauw te ver geten en hebben niet het recht een hooge toon aan te slaan, alsof ze nu weer de wijs heid in pacht hebben. Indien in vroeger jaren hun adviezen waren gevolgd zou de versterking der weermacht thans onbetaal baar zijn. Ongeacht zelfs de abnormale tijden, welke met „redelijke verhoudingen spotten. DR KUYPER-HERDENKINC De verkeersregeling bij het concertgebouw De commissaris van politie te Amsterdam bureau Verkeerswezen, deelt ons mede, dat bijzondere regelingen zijn getroffen voor het verkeer om het Concertgebouw op 29 October a.s. De inrit is verboden vanaf de zijde vai de van Baerlestraat naar de J. W. Brouwerstraat'eh" vanaf'de zijde Willems parkweg, van Breestraat naar de Alexander Boersst raat- Het voorrijden voor bezoekers mei witte kaarten geschiedt in de van Baerlestraat vanaf de zijde P. C Hooftstraat. De afrit via het J. W. Brouwerplein. Parkeergetegenneid op dit plein voor gewone auto's. Voor auto bussen is de parkeergelegehheid in de Pau- lus Potterstraat. Hiertoe het -. W. Brouwpr plein omrijden. Het voorrijden voor bezoekers met gekleur- d kaarten geschiedt achterom het Concert gebouw heen. dus door vat Baerlestraat. wór het Concertgebouw langs, J. W. Bnxi- wereplein; achterom het cebouw naar J. V». R-ouwenstraat en de afrit geschiedt vandaar naar de Alex. Boersstraat, waar geparkeerd kan worden voor wagens van bezoekers met gekleurde kaarten. Eveneens is voor dete wagens parkeergelegenheid in de Wanning straat, te bereiken via Alex Boersstraat— van Breestraat. T"er besjioediging van het verkeer is het gewenscht, dat tegen de voorruit een witte of gekleurde kaart wordt gesteld, duidelijk zichtbaar voor de verkeerspolitie. SURINAME STAAT ER BETER VOOR De minister optimistisch gestemd Hooger opbrengst van de middelen Bij de Staten Generaal is Ingediend de Surin&amsche begrooting voor 1938. Met betrekking tot de economische toe stand in Suriname maakt de Minister er in de toelichting met voldoening melding van, dat de begrootmg dit maal onder betere omstandigheden is kunnen worden samengesteld dan se dert vele jaren het geval is geweest. De Minister denkt hierbij aan de ver hogde productie van bauxiet en goud, de stijging in de prijzen van suiker en koffie, den toegenomen uitvoer vooral van rijst en sinaasappelen, maar ook van andere landbouwproducten. Ook begint de op brengst van de middelen een iets gunstiger beeld te vertoonen. Zij bedroeg gedurende meer dan sinds 1931 het geval was en gaf over het eerste halfjaar 1937, in verge lijking met de opbrengst over hetzelfde tijdvak van 1936. een stijging te zien, wel ke reeds aanmerkelijk uitgaat boven die over het geheele jaar 1936 in vergelijking met het jaar 1935. Wel is waar moge een en ander nog slechts een geringe verbetering beteeke nen, het kan niettemin een verblijdend verschijnsel genoemd worden, dat een be gin van opleving ook in Suriname te be speuren valt Voor 1938 wordt in vergelijking met 1937: meer geraamd aan uitgaven f 200.48F meer geraamd aan ontvangsten f 69.66» meer geraamd aan rijksbijdrage f 130 de rijks-bijdrage zal thans bedragen f 2.784.781. Door den terugvoer van immigranten in de laatste jaren is er een tekort ontstaan aan arbeiders voor de plantages. Boven dien moet op aanvulling van arbcids krachten gerekend worden nu ook op kof fie ondernemingen de citruscultuur is aan gevat. zoomécJè voor de suikercultuur Met het oog op een en ander is thans ook voor aanvoer van immigranten een bedrag' uit getrokken. Met het oog op het voortzetten van de onderzoekingen ten behoeve van do cultu res is in de formatie van de eerste afdee <ing van het landbouwproefstation ge rekend op de wederaanstelling van eer tomoloog. Opheffing Meelfabriek te Voorburg Naar wij vernemen zal de meelfabriek N.V. v.h. Koechling, naibij de Geestbrug te Voorburg, met ingang van .1 November a.s. worden gesloten. Het ligt in de bedoeling het bedrijf te voegen bij de Meelfabriek de Koster te Leiden Het 50 man sterke personeel zal worden ontslagen. Als bijzonderheid zij nog meegedeeld dat de fabriek in 1856 in Voorburg werd ge opend, in 1881 door brand vernield en daar na weer opgebouwd werd. Thans zal de fabriek dus voor goed de rook van den Haag verlaten. DE BURG-MEESTER VAN WINTERSWIJK Gaat heen De burgemeester van Winterswijk, de neer J. A. R. B o s m a, heeft het voornemen ken baar gemaakt, om met het oog op den te bereiken 65-jarigen leeftijd, eervol o.n uit Zijn functie aan te vragen, met in va» 1 Juni 193C. NIEUWE BACONREGELING Stelse' van kostprijs vergoeding Regeling van permanent karakter Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat de baconregeling opnieuw door den minister van Economische Zaken onder de oogen is gezien, waarbij het advies van den econo- mischen Raad werd ingewonnen De minister van Economische Zaken heeft thans besloten de gel dende overeenkomst voor de berei ding van bacon, welke op 31 Octo ber 1937 zal zijn beëindigd niet te /erlengen, doch over te gaan tot een vergoedingsstelsel, waarbij voor de werkzaamheden, verbonden aan de bereiding van bacon een vast te stel len vergoeding zal worden toege kend. De werkloosheid Eerste gegevens over October De directeur van den Rijksdienst der Werk- oosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat in de week van 4 t.e.m. 9 October 1937 bij gesubsidieerde vereenigingen met werkloozenkas waren aangesloten 466.800 personen (landarbeiders met 73 700 leden zijn hierin niet begrepen). Van deze 466 800 verzekerden was in genoemde week de geheele week werk loos 22.6 pet. (in de vorige vers lag- week, 20 t.e.m. 25 September 1937, was dit percentage 22.5). Het werkloosheidspercentage voor hen, die de geheele week werkloos waren, was in de eerste verslagweek van de maand October in de laatste jaren a.v.: 1934: 24.4; 1935: 28.1; 1936: 28.7; 1937: 22.6. Bij de organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 9 October 1937 in totaal 344.277 werkzoekenden ingeschreven, onder 323.526 mannen. (Het aantal, ingeschre- werkloozen op 25 September j.l. a< :.564 vermeld in het vorig persbericht is abusief., het moet zijn 322.564). Van deze werkzoekenden waren er 327.030 werkloos, onder wie 311.865 mannen. Blijkens een ave van den directeur- meraal van werkverschaffing en steunver lening waren einde Augustus 1937 42 arbeiders feplaa'st bij een werkverschaffing. Het bestuur van het Werkfonds 1934 heeft opgegeven, dat op 12 October 1937 rond 8540 arbeiders aan het werk waren met behulp van dit fonds. Verduistering van T uinbouwpr oducten Bij werkinrichting voor jeugdige werkloozen. In verband met de onregelmatigheden wel ke hebben plaats gehad bij „Tuinbouw"-In- stelling voor jeugdige werkloozen te Oss. vernemen wij nader dat vanmorgen de ge arresteerd e leiders M. en R. naar 's-H e r t o genbosch zijn overgebracht, waar zij voor den officier van justitie zullen worden geleid. Hun wordt ten laste gelegd yerduiste ring van tuinbouwproducten. VOORNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit DRIE blader) en het Dr. A. KUYPER-NUMMER- Door de Senaat der Amsterdamsche Universiteit zijn in verband met de Von delherdenking aan zeven personen eere doctoraten verleend. De begrooting van Suriname voor 1938! vertoont voor het eerst weer eenige lichte punten. Er is een nieuwe baconregeling op komst* Te Amsterdam wordt de Algemeene Nederlandsche Zendingsconfexentie ge houden. De vrachtenmarkt is in de laatste tijd aan de gedrukte kant. De negende partij van de schaakwed-? strijd om het wereldkampioenschap is re mise gegeven. HET GEHEELE KABINET-VAN ZEELAND IS GISTEREN AFGETRE DEN. Een Fransch oorlogsschip is bij Minorca door een luchtbom getroffen. Bij Shanghai bieden de Chineezen uiterst dappere tegenstand. fbdnceSS ONZE NIEUWSTE NAJAARSMODELLEN voorradig H.J.VANBLADEL, Waalwijk Vijl aar het aar voor RIJNBENDE'S Zeer Oade Zeer Goede PAULUSSEN N.y-DEN HAAG „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM OPSLAG-EXPEDITIE-CONTROLE HET ADRES voor: VAKKUNDIG VERTROUWENSWERK» VRAAGT TARIEVEN I De verzending van het Kuyper-nummer is begonnen Woensdagavond hopen wij, dat elk lezer zijn exemplaar in bezit zal hebben. Wij twijfelen niet, of zeer velen zullen dit toch wel merkwaardig bijvoegsel van hun dagblad willen bewaren met het oog op den inhoud vol variatie, waaraan veel werk is ten koste gelegd. Een belangrijk tijdperk uit de geschiedenis van de laatste eeuw zal den lezer voorbij trekken. In veler herinnering zullen meegemaakte gebeur, tenissen omhoog rijzen. En voor de jongeren zal een nieuw licht vallen op wat vlak achter hen ligt. Aan dit nummer werkten, nevens onze eigen redactie o.a, mede: Ds H.C. van den Brink; Prof. Dr C. Gerretson; Prof. Dr F. W. Grosheide; J. H. Kok; Dr A. Kuyper Jr.; Mevr. II. Kuyper—van Oordt; Mej. J. H. Kuyper; M. J, Leendertse; Leo Lens; Dr J. IV. Noteboom; Prof. Dr J. Severijn; Ds J. D. van der Velden; Dr B. Wielenga; H. R. Zijlstra. Nieuwe lezers, die zich heden op ons blad abonneeren, ontvangen gratis het KUYPER=GEDENKNUMMER alsook de nog in deze maand te verschijnen nummers. vlamen en adressen op te geven aan DE ADMINISTRATIE.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1