ïlieuiue gri itsiljr (£<rorattt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken HET GROOTE GEZIN (9uie en)tlo&errte$Jcj)il&eryen& lefties Ul:i«» <3VottnAata. Weer een Marine toestel verongelukt N.V. GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND PB NA PRAKTIJKEXAMENS BOEKHOUDEN m abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen •vaar een agentschap gevesligd is 2-35 .anco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hei Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/i ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 6217 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Posfoiro 5B936 ZATERDAG 16 OCTOBER 1937 fbtatentieprijjen: Van I tot 5 regels 1.17 Elke regel meer 0.22'A tgnonden Mededeellngen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer0l45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend O IO 18e Jaargang Zijn zegen en zijn zorgen Een goed krantenlezer ziet de adver tenties niet over het hoofd; ook de familie-annonces niet. Het is voor wie door ervaring, relaties en levensloop een breede kring van bekenden over heel het land kreeg, vaak een eigen aardig genot kennis te nemen van het wel en wee van families, voor welke hg zich interesseert. Wat ons betreft, onze aandacht wordt telkens weer getrokken en getroffen door lange namenrijen in aankondigin gen van huwelijksfeesten of overlijdens advertenties. Tweeërlei dankbare stem ming komt dan bij ons op. Ten eerste, dat een talrijk kroost onder ons nog in eere is, wanneer God zelf niet de kin derzegen onthoudt; en ten tweede dat kloeke en krachtige mannen en vrouwen niet in de laatste plaats voort komen uit de groote gezinnen, waar soberheid en zelfwerkzaamheid de spie ren staalde en de energie om wat te worden in de wereld verhoogde. Men denke ook over deze zegen van het rijk met kinderen bekroonde huwe lijk niet gering: ze zijn een erfdeel des Heeren. zegt de Schrift niet zonder reden. En telkens bleek ook in het na tuurlijk leven de waarheid van Gods .Woord, dat ons leert: „Gelijk de pijlen zijn in de hand van een held, zoodanig zijn de zonen der jeugd. Welgelukzalig is de man, die zijn pijlkoker met deze gevuld heeft; zij zullen niet beschaamd worden als zij met de vijanden spreken zullen in de poort". En de „vrede over Israël" wordt gekoppeld aan de belofte „Gij zult uw kindskinderen zien". Wil dit alles nu zeggen, dat een tal rijk kroost de ouders slechts vreugde verschaft? Zie slechts om u heen en gij zijt van het tegendeel overtuigd. En we zeiden het reeds: juist de harde levens strijd vormt heel vaak het karakter en staalt de energie om vooruit te komen. Maar daarin ligt dan ook vanzelf op gesloten, dat de ouders het dikwijls zwaar te verantwoorden hebben en dat ze niet zelden schier onder de druk der zorgen bezwijken. Dit nu leidt als vanzelf tot tweeërlei opmerking. De eerste is deze, dat de ouders gehouden zijn zich met inzet van al hun krachten te benaarstigen om de levens- en ontwikkelingskansen hunner kinderen zoo gunstig mogelijk te maken en anderzijds zich niet mogen beklagen, dat zij het zooveel moeilijker hebben dan het gezin zonder of met een „modern" aantal kinderen; maar dat zij zich ook geen verwijten behoeven te doen, wanneer zij aan de voeding en opvoeding hunner kinderen hoofd voor hoofd minder geld kunnen be steden dan die anderen. Er wordt in onze tijd veel en terecht gepleit voor verlichting der lasten van gezinnen met een talrijk kroost, doch deze vaders en moeders dienen zonder murmureeren die grootere zorg op zich te nemen, willen zjj niet de beloofde, rijke zegen verspelen. Dit is echter slechts de eene kant van de zaak. De andere is deze, dat het groote gezin niet alleen Gods Konink rijk kan bouwen, maar ook het natio nale volksbestaan. Over het eerste in dit verband slechts een enkel woord. Er zullen veel vrou wen zijn, die stervende als Rachel ge lijk deze zullen zeggen: Benoni, zoon van mijn weedom; en slechts weini gen, die na de geboorte van haar twaalfde kind met de dood voor oogen, getuigen: Ik dank God, dat ik zooveel kinderen voor den Hemel voortgebracht heb; maar deze blijmoedigheid des geloofs wordt gevonden in de gemeente van Christus. Doch hierover thans niet meer; we willen spreken over de nationale betee- kenis van het groote gezin. Dat zij be staat, behoeft waarlijk geen betoog, nu menig volk geschrokken van de ver schrompeling en afsterving, schreeuwt om kinderen. En het ligt dus geheel in de rede, dat aan de kinderrijke gezin nen meer aandacht besteed wordt dan vroeger en dat de nooden dezer huis houdens om bizondere maatregelen .vragen. Gebeurt dat dan, zoo hooren wij vra gen: men ziet immers het tegendeel. En de opsomming begint: een groot gezin heeft een ruim huis noodig, doch kan nauwlijks een kleine woning waar van iedere vierkante en kubieke meter gebruikt wordt, betaleningeval van ziekte doen zich onmiddellijk allerlei moeilijkheden voor, zoo wat huisvesting als versterkende middelen enz. betreft en wat vooral in deze dagen heel ernstig weegt: de indirecte belastingen druk ken dubbel zwaar om van schoolgelden, tramkosten, fietsplaatjes, kleeding e" schoeisel maar niet te spreken. Deze klachten zijn niet te weerspre ken: de toeslag op de melk, de crisis heffing op boter en vetten, de accijns op suiker, vleesch en tallooze wel niet eerste en onmisbare maar toch vrij- noodzakelijke levensmiddelen, zü druk ken vooral op het groote gezin. Men klaagt, zoo merkt een onzer lezers op dat de Riiksinkomstenbelasting, waar van de opbrengst op 75 millioen ge raamd wordt, niet verlaagd kan wor den; maar aan verlaging der omzet belasting met een bate van evenveel millioenen, wordt zelfs niet gedacht en de suiker alleen moet 55 millioen in de schatkist brengen. Het is wel zeer erg. Zeker, goedkoope vetten en gehakt in blik worden gedistribueerd, doch alleen onder de groote gezinnen der steun trekkers, die het nog harder hebben; maar heeft de arbeider en de kleine ambtenaar met een schraal inkomen en veel hongerige monden het niet schiei even zwaar? En sedert de laatste wij zigingen in de steunregeling wordt er streng op toegezien, dat aan werkende huisvaders al heerscht er nood in de gezinnen geen enkele bon voor goed koope levensmiddelen wordt uitgereikt. Het is niet tegen te spreken: het groote gezin heeft het benauwd. Tegenover dit alles mag men geens zins vergeten dat er in vele gevallen kindertoeslag boven het loon gegeven wordt; dat de fiscus de belasting zeer aanzienlijk met kinderaftrek vermin dert; dat het schoolgeld rekening houdt met het aantal schoolgaande kinderen en meer; doch de groote vraag is of deze voordeelen opwegen tegenover de zware druk der indirecte belastingen. Het komt ons voor dat men zonder in becijferingen te vervallen mag con- cludeeren: het gezin met veel kinderen staat nog steeds in de hoek waar de slagen vallen: de lasten zijn naar even redigheid veel te groot; de toeslagen op het loon en de kortingen op de di recte belastingen zijn onvoldoende om het nadeelige verschil der indirecte belastingen op te heffen. Dit nu is ongetwijfeld een fout. Dat de zorgen vermeerderen met de groei van het gezin is scheppingsordinantie; maar dit mag niet in onevenredige mate geschieden: wanneer het groote gezin door indirecte belastingen in feite meer in de schatkist stort dan het financieel gelijksoortige kleine gezin, dan is dat niet in de haak. Dit is op zichzelf een pleidooi voor wat de Regeering blijkbaar wil nastre ven door de stichting van een Rijkskin derfonds, al zal de vorm waarschijn lijk anders zijn dan vroeger werd be pleit; het komt ook uit in het voor nemen om de militaire lasten van het groote gezin te verlichten, in welke richting drang op de Regeering zal uit geoefend worden, nu de loting vrijwel vervalt en aan welke aansporing zij vrij zeker gehoor zal gevenen in 't algemeen spreken we de wensch uit, dat zoodra zulks mogelijk is de indirecte belastingen op lager niveau gebracht worden. Wie beweert, dat de Overheid niets voor het groote gezin doet, oordeelt onbillijk; wie aanspoort om op de in geslagen weg voort te gaan streeft een goed doel na. ZWARE OFFERS GEVRAAGD De algemeene verslagenheid is groot Waarlijk, dit is geen holle term, geen vlak ke algemeenheid, omdat men toch iets sentimenteels moet zeggen na een ramp. De indrukken gaan ons in deze tijden vol be roering snel voorbij, maar wie hedenmor gen hoorde van de nieuwe vliegramp in Indiè die wis diep verslagen en kon er niet zoo gemakkelijk van los komen.' Alweer zooveel slachtoffers, opnieuw plotseling vijf menschen in de kracht van hun leven of jong van jaren weggerukt uit het mid den der hunnen, uit het midden van ons volk. Want, bij zulke gelegenheden gevoe len we ons weer één .olk, dan is er treu ring met de treurenden. Zware slagen hebben ons getroffen. In tien dagen tijds vonden nu achttien men schen de dood bij vliegongevallen; veertien van hen waren in dienst bij onze Marine, leerden vliegen en vlogen om eventueel met inzet van hun leven ons land, hier of in de tropen, te verdedigen. Ze vielen, deze dapperen, niet in de verdedigings-linie te genover vijandelijke aanvallende machten maar bij de oefening. Dit feit moet voor de regeering aanleiding zijn voor een zeer ernstig onderzoek naar de oorzaak dezer droeve rampen. Er mag immers geen schijn van vermoeden be staan. dat niet alles gedaan wordt om on gelukken te voorkomen. Er is geen sprake van. dat zich bij do bespreking van deze ongevallen in de Staten Generaal hetzelfde zal voordoen als in 1883 toen de monitor „De Adder" voor Scheveningen verging waarbij kapitein van der Aa en heel de bemanning het leven verloor en toen openlijk aan de regeering verweten werd. dat zij de menschen had •rewaagd aan een wrak. geheel onzeewaar dig schip. marine moge in do laatste jaren verwaarloosd zijn. het materieel, waarover men beschikt, is zoo betrouwbaar m 'ge lijk. Staat het met de marine vliegtuigen anders, dan is dat niet het gevolg van ver waarloozing, maar van onvolkomenheden in de constructie; want het kan niet an ders: hier wordt nog geëxperimenteerd; men zoekt nog steeds naar vervolmaking. De vraag is nu maar wat de oorzaak van deze ontstellende rampen is. Wordt er mis schien in jeugdige overmoed te veel ge waagd of zoekt men nog tevergeefs naar afdoende waarborgen voor „bedrijfszeker heid"? Wij weten het niet en misschien wee: niemand het Maar de plicht der Regeering is het de technici en deskundingen te door dringen van de ernst hunner roeping om geen enkel risico te nemen als in vre destijd het leven van onze zonen en broe ders er mee gemoeid is. Tijdens de start op de reede van Banda neergestort Vijf inzittenden vonden den dood Oorzaak nog niet bekend Wij beleven een zwarte week op luchtvaartgebied! Hedenmorgen zijn Nederlandsch-Indië en het Moeder land, beide nog versch onder den indruk van de rampen met de „Specht" en de T-13, andermaal opgeschrikt door de tijding van eea vreeselijk vliegongeluk, waarbij dit maal vijf personen het leven lieten. Wederom is het een der machines van de Marine, die is vergaan: de T-l. Het toestel is bij de start op de reede van Banda, een van de Mo- lukkeneilanden, bij den ingang van straat L o n t o r van geringe hoogte gevallen en totaal vernield- De be manning werd gedood. De slachtoffers zijn: de luitenant ter zee tweede klasse der Konink lijke Marine-reserve E. van Haf ten, de majoor-telegrafist-vlieger G. J. Radstaat, de sergeant- vlieger G. van der Hcoft, de korporaal-vliegtuigmaker P. L. Bo- g e r t en de zeemilicien-matroos telegrafist E. F. N o 11 e n. Uit de Aneta-telegrammen, waarover wij hedenmorgen beschikten, viel nog niet op te maken wat de oorzaak van dit nieuwe ongeluk is geweest. Wel wordt gemeld, dat de lijken van alle slachtoffers geborgen zijn, met uitzondering van luitenant ter zee Van Haften. Het viegluig is vermoedelijk ge zonken, doch de „Zuiderkruis" is met de berging van het wrak reeds begonnen. Een eskader is te Banda aanwezig. De begrafe nis van de slachtoffers zal op de Banda- eilanden p'aats vinden. Een zwarte week Het is wel een zwarte week die we op luchtvaartgebied doormaken. Binnen een tiental dagen vonden achttien menschen den dood. waarvan veertien in dienst waren bij de Marine in Ncd.-Indië. Men hesft er deze week de aandacht op gevestigd, 1at de Marine Luchtvaartdienst steeds zeer ge lukkig heeft gevlogen. Van 1927 tot eind 1936 werden in Nederland en Indië honderd duizenden kilometers gevlogen met 76.000 vlieguren. Er hadden in dien tijd slech's drie ongelukken met doodelijken af oop plaats. In 1928 verongelukte nl. de D 6 tijdens snelheidsproeven, waarbij een officier en 2 minderen om het leven kwamen. In 1932 stortte tijdens een nachtvlucht een Dormer Walboot naar beneden, bij welke ramp vier menschen het leven er bij inschoten. Ten slotte verongelukte vorig jaar een officier waarnemer in den Oost-Indischen Archipel,- toen de C 7 afgleed tijdens een vlucht In den Oost-Indischen Archipel. Het is onder deze omstandigheden te be grijpen, dat 6e laatste twee rampen, welk» omvang alle overige rampen overtroffen, diepen indruk hebben gemaakt In de ge schiedenis van de Marine Luchtvaart "ormt deze rampspoedige October-week wel een bijzondere zwarte bladzijde. Levensbijzonderheden der slachtoffers Eibert van Haften werd 17 Juni 1906 te Vlaardingen geboren. Hij was gehuwd. De overledene was tweede stuurman der K.P M. Op 18 Febr. 1928 werd de heer Van Haften aangesteld tot militie leerling z«.«waarne mer. waarna hij reeds spoedig als zoodanig erd overgeplaatst naar het marinevliet kamp MoroKrembangan In Mei van datzelfde jaar werd hij bevorder i tot militie- adjudant onderofficier waarnemer. F.enip nden later tot luit. ter Z'-e 3e kl van «w Kon. Marinereserve en in 1931 tot luit ter zee 2e klasse. G J. Radstaat Qerrit Jan Radstaat werd 23 Dec. 1901 te Ede geboren en was dus 35 jaar. Hij was gehuwd en had 6 kinderen. In 1917 kwam Radstaat aLs leerling onderofficier in actieve.n dienst Na het doorloopen der ver- scnilleiide rangen werd hij 10 Dec. 1936 serg.- majoor-telegrafist. Hij behaalde in 1936 het internationaal en een jaar later 'i nationaal vliegbrevet. Uv.d. Hooft Gerard van oer Hooft, de omgeko men sergeant-vliegtuigmaker, werd 3 Maart 1909 te Recklinghausen (D.) geboren en was ons 28 jaar. Hij was gehuwd en had geen kinderen. Van der Hooft diende hier te lan de als chauffeur zeemilicien en ging in 1929 over in actieven dienst als korporaal-vlieg tuigmaker (m). Als zoodanig ging hij in 1930 naar Indië, behaalde daar in 1936 het ma rinevliegbrevet en werd nog ki datzelfde jaar tot sergeant-vliegtuigmaker bevorderd. P. L. Boogert De korporaal-vliegtuigmaker F I e t e r Leendert Boogert werd 26 Juni 1912 te Den Helder geboren. Hij was dus 25 jaar. Boogert was gehuwd en had 1 kind. Als leer ling vliegtuigmaker (m) kwam hij 12 Sept. 1929 in actieven dienst. In 1933 werd hij be vorderd tot korporaal-vliegtuigmaker. In 1935 ging hij naar Indië, na hier te lande eerst nog het brevet vliegtuigmitrailleur- schutter te hebben behaald. E. F. Nolten De zeemilicien-matroos-telegraflst E. F. Nol ten was een inlandöch dienstplichtige. Hij was niet gehuwd. Oorzaak nog niet bekend Uit Batavia seint Anet« nader d.d. 16 Oct.. De teraardebestelling' van de slachtoffers zal morgen, 17 Oct., geschieden op een nader te bepalen uur op de Banda-eilanden, waar een eskader aanwezig is. Hnt vliegtuig is gezonken eu kan als ver leren worden beschouwd. Aneta teekent hierbij aan, dat rondom de Ba&da-eilanden groote diepten aanwezig zajtn, doch dat het nog niet bekend is waar precies en onder welke omstandigheden het ongeval plaats vond. Het verongelukte vliegtuig Het verongelukte vliegtuig behoorde tot dezelfde serie als de T 13 en wqs dus van het Fokkertype F IV, waarvan het de partement van Defensie er indertijd 24 heeft besteld. De bombardementsvliegtuigen van dit type zijn uitgerust als drijvervliogtuigen met twee motoren, welke in den vleugel zijn ingebouwd. Geheel voor in het vliegtuig bevindt zich een plaats voor een waarnemer, die naar alle zijden een vrij uitzicht heeft. Vlak ach ter deze waarnemingspost, doch iets hooger zijn de zitplaatsen voor de piloten aange bracht. De T IV is voorzien van dubbele bestu ring, zoodat beide piloten elkaar kunnen aflossen. Achter den cockpit bevindt zich de plaats voor den radiotelegrafist. Het middengedeJte van den romp wordt ge vormd door een groote bommenruimte. waarin duizend kilo aan bommen kan worden meegenomen. Tenslotte bevindt zich ook achter in het vliegtuig nog een waar nemingspost. welke is uitgerust met mi trailleurs, welke hpt mogelijk maken zoo wel naar boven als naar beneden alsook naar achteren te schieten.. De hoofdafmetingen der T. IV vliegtuigen zijn de volgende: vleugelwijdte 26.2 M. lengte 17,6 M., hoogte 6 M., vleugelopper vlak 98 M2 De vliegtuigen van dit type zijn uitge rust met 2 Wright Cyclone motoren van elk 750 pk. welke het vliegtuig een maximum snelheid van 275 K.M. per uur kunnen geven. De werkingssfeer der vliegtuigen bedraagt 1560 K.M Het ledig gewicht be draagt 5665 k.g. de nuttige last 2535 kg., zoodat het vliegtuig bij volledige belasting 7200 k g. weegt. MEISJE TE ROTTERDAM ONTVOERD De politie doet vergeefsche nasporingen naar een zeven-jarig kind Sedert gisternamiddag wordt te R o 11 e r da m de 7-jarige Leni Huizer vermist. Het kind bevond zich omstreeks half vijf nog bij de ouderlijke woning in de Brielschelaan no. 300, doch sedert dat tijdstip heeft men niets meer van haar gezien. Ofschoon een ongeluk niet uitge sloten moet worden geacht, heeft de politie redenen aan de mogelijkheid van ontvoering te denken. Het signalement van het kind luidt: flink postuur, bol gezicht, ge zonde kleur, blond haar, lichtblauwe oogen. dikke neus en lippen, gave tanden en ronde kin. Ze was gekleed in een bruinen jekker, geruite jurk met witten kraag en witte knoopen. bruine kousen en sandalen; wit en blauw onderlijfje en blauwe directoire. De commissaris van politie in de 'weede afdeeling verzoekt ieder, die inlichtingen kan verschaffen, zich zoo spoedig mogelijk te vervoegen aan het politiebureau Sandelingen- plein De 7-jarige Leni Huizer Nadar vernemen wij: Het kind was om half 5 nog even thuis Töen de kleine om kwart over 5 nog ndet terug was, werd de moeder onge rust en is naar het kind gaan z<xiken. Kinderen wisten te vertellen, dat zij in een zijstraat had geknikkerd en één van de kinderen zeide, dat zij met een meneer achter od de fiets was weg gegaan. De ouders hebben daarop de politie van de vermissing in kennis gesteld. Met politiehonden werd gespeurd, doch zonder resultaat Tot laat in den nacht hoeft men met auto's met schijnwerpers de polders in de omgeving doorkruist evenwel zonder iets van het kind te vónden. Het opsporingswerk is vanmorgen 'door een groot aantal agenten voortgezet In het holle van den nachi heeft men nog een h-ikker, die omstreeks 4 uur in de om geving van dp Brielschelaan was opgemerkt gehoord. Het bleek echter, dat de man pan noch deel had aan deze treurige geschie lenis. Bii'i'ii wisten evenwel de polit een signa lemen' te geven van een man. die de laatste dagen voortdurend in de omgeving fonl zwier' en aam de kin A ren snoepgoed uit deelde. De Kuyperherdenking Het Comité voor de Kuyperherdenking verzoekt ons mede te deelen, dat de toe gangsbewijzen en de programma's voor de herdenkingssamenkomst op 29 October a.s. in het Concertgebouw te Amsterdam in den loop der volgende week zullen worden ver zonden. Het Comité heeft zich intusschen genood zaakt gezien om enkele tientallen van aan vragens te moeten teleurstellen. De toevloed van aanvragen, na 2 October ingekomen was dermate groot, dat niet aan deze ver zoeken kon worden voldaan. De kaarten voor de uitvoering van de Chr Oratorium Vereen, zullen later afzonderlijk worden toegezonden aan diegenen, die hun entreegeld hebben gezonden. Fokker T V ingevlogen De eerste voor de luchtvaartafdeeling Soes terberg bestemde luchtkruiser de Fokker T V is hedenmorgen om half zeven met succes ingevlogen. Het groote twee motorige toestel werd bestuurd door den invlieger van de Fokkerfabrieken, den heer E. Meinecke, die over de gedragingen van dit vliegtuig, dat na een fraaie start en een vlucht van om streeks 10 minuten, waarbij verschillende bochten en een z.g.'..zoemer" over de Fokker hanear werden eemaakt, vlot landde, alles zins tevreden was. FIJN, DIE KEN IK! gevestigd te GRONINGEN De Bank geeft uit: 31/2 Pandbrieven a 100% (Koers van omwisseling 99% VOORNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit DRIE bladen en het ZONDAGSBLAD Wederom is in Indië een militair vlieg tuig verongelukt: vijf personen zijn daar bij omgekomen. Bij een mijnontploffing in Engeland zijn dertig personen omgekomen. Een onderhoud met de secretaresse van den Japanschen zendeling Kagawa. Een beschouwing over de tot nog toe gespeelde partijen van de schaakwedstrijd Euwe'Aljechin. Op Ameland is een griend- of grindewal De Rijksmiddelen hebben in September voor wat de niet-directe belastingen aan gaat f 36.793.823 opgebracht of f 4.867.785 meer dan verleden jaar. In de eerste drie kwartalen was de opbrengst f 326.746.460 of f 59.227.892 meer. Jeugdclubleidersconferentie van het Chr. Nat. Vakverbond op Woudschoten te Zeist. Te Wassenaar is een oud-schoolhoofd door een auto aangereden en gedood. U kunt deze 2 man worden f Hoe staat het echter met Uw theoretische' ontwikkeling P B N A, het Nederlandsche Technicum. Arnhem, geelt reeds bijna 25 jaar met groot succes schriftelijke cursussen op het gebied van BOUWKUNDE. WATERBOUW KUNDE, WERKTUIGBOUWKUNDE, ELEC- TROTECHNIEK en CHEMIE. Zend deze annonce in open couvert met Uw naam als afzender aan PBNA-ARNHEM 84. BETONHOUT KISTENHOUT Houthandel „ALBLAS" N.V. WADD1NXVEEN Opslagplaatsen te: Botterdam: Zwaanshals 119—121 's-Gravenhage: Fahrenheitstr. 343 TRIPLEX - Vraagt prijs - LIJSTWERK BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN J. M. VAN OSNABRUGGE KR00SWIJK (bij Oud-Beijerland) Tclef. O -B'land 108 SUCCESSIEMEMORIE'S BOEDELSCHEIDINGEN «IJKS-Tilt TOO* 5T»OOH£NP WA&M £N KOUD WAT IA 00 ALLS KAM«S KAMERS MET ONTBin- F-3.- dCT BADKAMER -f-4.- 'leneraal Agent ANDRE KERSTEN5. Tilburg Volledige opleiding Boekhouden M.0. Staatspraktijk- diploma NED., ENG. en D. HANDELS CORRESP. Alle Onderwijzers akten incl. Hoofdakte.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1