Jlimwr £eitert)t GEtrurattl Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken DROEVE VERKEERSBALANS Acht kinderen uit brandend huis gered rtta/a abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 franco per post 2.35 portokosten Per week0.1P Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7CL Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar No. 6200 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 MAANDAG 27 SEPTEMBER 1937 Stttrtentieprfóoi: Van I tot 5 regels f 1.17'/» Elke regel meer 022'h Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels230 Elke regel meer0.45 Voor bet bevragen aan 'I bureau wordt berekend0.10 18e Jaargang BINNENLAND DE VLUCHT UIT DE N.S.B. Luit.-kolonel J. Hogewind en rechter Mr. Ubbens volgen We verzuimden Zaterdag met ons stereo tiep: Wie volgt! te besluiten. Maar des ondanks volgde er wel iemand. En maar niet de eerste de beste. Niemand minder dan de gepensionneerde !uit-<kol. van het Ind. leger J. Hogewind, een der eerste medestanders van ir Mus sert. Hij is leider geweest van het korps de „W.A.", de weerafdeeling, welke afdeeling opgeheven werd. toen de Regeering plannen maakte deze korpsen te verbieden. Ook was de heer Hogewind algemeen lei der van de organisatie in Ned.-Indië en lei der van de afd. „Organisatie en Personeel" in ons land. Zijn heengaan staat niet in verband met het heengaan van de anderen, doch is het gevolg van het „verlies van vertrouwen in den leider en in de naaste óïngeving van Ir Mussert". Ook mr. Ubbens bedankt Thans vernemen we, dat ook mr. W. A. Ubbens, rechter in de rechtbank te Alk maar, de gelederen van de N.S.B. heeft verlaten. We herinneren eraan, dat het toetreden van mr. Ubbens tot de N.S.B. indertijd veel rumoer heeft gegeven, in verband met het feit, dat mr. Ubbens het ambt van rechter bekleedde. We willen nog even mededeelen, dat ge ruchten gaan als zou ook tusschen ir. Mus- Bert en van Geelkerken wrijving zijn ont staan. Door ir. Mussert is echter pertinent verklaard, dat de verstandhouding tus schen hem en van Geelkerken van de aller beste aard is. Wij vragen nu maar weer: Wie volgt? DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN MINISTER VAN BOEIJEN De gezondheidstoestand van Minister van Boeijen is steeds vooruitgaande. Met goed vinden van den chirurg zal hij a.s. Woens dag het ziekenhuis mogen verlaten. Z.Exc. zal echter nog eenigen tijd rust moeten nemen. CHR. NAT. WERKMANSBOND De voorzitter gaat heen De heer P. J. Nahuisen, lid van den Gemeenteraad van Utrecht heeft be sloten ontslag te namen als Vooreittter van den Chr. Werkmansbond, welke functie hij 28 jaar heeft bekleed. De bondsvergadering van 4 en 5 October a.s. te Utrecht te houden zal de laatste zijn, die hij presideeren zal. De Rotterdamsqhe Gemeentebegrooting Een ongedekt tekort van f 1.400.000 Complex van onzekerheden,maar... „het keerpunt is bereikt" B. W. De beden ingediende gemeentebe grooting van Rotterdam is een waar complex van onzekerheden. Begroot wordt een nadeelig saldo van 1.400.000. wat 400.000 minder is dan vorig jaar. Daarbij dient echter opgemerkt, dat de post wachtgelden ad 2.000.000 nog altijd naar den kapitaaldienst is overgebracht; het nadeelig saldo van 1936 niet is geregeld; nog niets vast staat over de z.g. subjec tieve bijdrage van bet werkloos- heidssubsidiefonds en nog steeds geen regeling is getroffen voor de tekorten van vroegere jaren t<m be drage van 40 millioen! Bij de beoordeeling van het ge raamde tekort van 1.400.000, waarvoor geen dekkingsmiddelen worden aangegeven, moet men nog rekening houden met het feit, dat de begrooting het voordeel heeft gehad van een vermindering van uitgaven van ruim 1.850.000 we« gens de conversies van gddleenm- gen. B. en W. maken in hun toelichting niet duidelijk, of hierbij het voor deel van rond een half millioen, bereikt door het overgaan naar het 3]/2 pet. type is inbegrepen. Het netto-voordeel van de conver sie is geheel opgeslokt door het normale accres en de algemeene prijsstijging, die zich vooral bij de bedrijven deed gelden. B. en W. meenen echter, dat de algemeene opleving zich onvermij delijk ook in de ontvangsten moe ten gaan af teekenen en concludee- ren, dat er bij het samenstellen van de begrooting van mocht worden uitgegaan, dat het keerpunt is be reikt. Daarom is op gelijke opbrengst als vorig jaar van de belastingen ge rekend. Het week-einde bracht weer groot aantal ongelukken Zes doodenen eenige zwaar gewonden Auto te Belfeld (L.) te pletter gereden Het afgeloopen week-end heeft weer een groot aantal verkeersongelukken gebracht, zoodat de verkeersbalans er ditmaal weer heel droevig uitziet Er zijn tenminste zes dooden te betreuren en een aantal zwaar gewonden. Zeer ernstig was wel het ongeluk te Bel feld in Limburg, waar een auto tegen een boom te pletter werd gereden. Een doode is er te betreuren. Drie personen werden zwaar gewond. MEISJE TE HEEMSTEDE GEDOOD Tusschien half vier en vier uur is Zater dagmiddag te H e e m s t e dje een ongeluk voorgevallen waarbij een achttienjarig meisje den dood vond. De achttienjarige mej. G. D., wonende in de Rijmstraat al daar, kwam van de Ritzema Boskade in het complex Grotstuk en wilde naar haar wo ning. gelegen aan den Heerenweg, een hon derdtal meters bezuiden 't kruispunt gaan. Zij hield eerst het rijwielpad ten Oosten van den Heerenweg, doch stak nabij haar woning, blijkbaar zonder op het verkeer op den voorrangsweg te letten over. Vlak achter haar kwam uit dc richting Haarlem een vrachtauto van de fa. A. Timmerman, uit Amsterdam, geladen met 3y2 ton uien en bestuurd door den 23-jarigen chauffeur P. S., uit Amsterdam. De bestuurder, die op deze plaats zeker geen wdelrijdster ver wachtte, zag het ongeluk aankomen en remde krachtig, doch door de gladheid schoof de wagen nog iets door. De linker zijde van de auto greep het meisje, dat werd meegesleurd en een wiel over zich heen kreeg. Zij kreeg een zeer ernstige hoofdwonde. Een passeerende geneesheer kon slechts den dood constateeren. De politie heeft de auto voor een onder zoek in beslag genomen, doch, nadat de remmen deugdelijk waren gebleken, vrij gegeven. Het stoffelijk overschot van het meisje is naar het lijkenhuisje op de openbare be graafplaats vervoerd. AUTO RIJDT TE PLETTER Gistermiddag om half zes is op den rijks weg V e n 1 oR o e r m o n d onder de ge meente Belfeld een personenauto, be stuurd door den 21-jarigen A. Spakenborg uit Brunssum en waarin nog drie personen zaten, verongelukt. De chauffeur wilde voor een fietser uit wijken. Hij verloor daarbij de macht het stuur,, waardoor de auto tegen 'n boom te pletter reed. Alle inzittenden werden zeer zwaar gewond en zijn, nadat de eerste hulp was verleend, naar het ziekenhuis te Togelen overgebracht. Daar is S. kort na aankomst overleden. De toestand van de drie anderen, de hee- üen A. Claassen, J. Wit j ens en J. van Zwanen, allen uit Venlo, is zorgwekkend ONDER DE TRAM GERAAKT Gisteravond om bij twaalven is in de Plantage Doklaan te Amsterdam oen ruim zeventig-jarige man, M. B. geheeten. onder een tramwagen van lijn 7 geraakt. Hij kwam onder de baanschuiver terecht en moest door opvijzeling van de wagen wor den bevrijd. Met een beleediging van den wervelkolom, een sleutelbeenbreuk en ver scheidene verwondingen is het slachtoffer door den G.G.D. naar het Nieuw Israëlie- tisch ziekenhuis overgebracht, waar hij aan zijn verwondingen is bezweken. WIELRIJDER GEDOOD Gisteravond om acht uur is op den Rijks weg Amhe m—N ij m e g e n, nabij het café De Klomp" te Eist een wielrijder aangereden door een auto, die links van den weg reed en bestuurd werd doorzekeren O. uit Arnhem. De wielrijder werd tegen den grond geworpen, waar hij door voorbijgan gers zwaar gewond werd gevonden. De automobilist, die was doorgereden, is door de politie van Eist later opgespoord in het café Scheerders, dat eveneens aan den Rijksweg ligt. De man is in arrest gesteld en in het gemeentehuis opgesloten, terwijl de auto in beslag is genomen. Een inmid dels gewaarschuwde dokter liet den wiel rijder terstond naar het gemeente-zieken huis te Arnhem vervoeren, waar hij kort na aankomst is overleden. DOODELIJK MOTORFIETSONGELUK Zaterdagavond te ruim half twaalf is op de Weesperzijde te Amsterdam, een motorfietsongeluk gebeurd, waarbij een meisje doodelijk is gewond. Een motorrijder, met zijn verloofde achter op de duo, pas seerde een vrachtauto. Hij slipte en beiden kwamen te vallen. Het meisje, dat zeer ernstige verwondingen had opgeloopen, werd in zorgwekkenden toestand naar het Onze Lieve Vrouwengasthuis vervoerd, waar zij korten tijd later is overleden. De bestuurder van het motorrijwiel, die slechts licht gewond werd, was niet in het bezit van een rijbewijs. ERNSTIG MOTORONGELUK Zaterdagavond omstreeks half zeven Is te Stadskanaal een ernstig motorongeval voorgekomen. Toen de motorrijder E. B., leeraar aan de ambachtsschool te Gronin g e n, een auto wilde passeeren, kwam van den tegenovergestelden kant een truck met trailer. Een botsing was niet meer te ver mijden. Door den schok vloog B. tegen een boom, waarbij hij van zijn rijwiel werd ge slingerd. Hij liep een hersenschudding en zware verwonding aan het been op. In ernstigen toestand is hij naar het Acad. Ziekenhuis te Groningen overgebracht. Het motorrijwiel werd geheel vernield. MOTORRIJDER VERONGELUKT Gisteravond, ongeveer negen uur is op den Rijksstraatweg te Wassenaar, ter hoogte van het landgoed Ter Horst, de 40- jarige motorrijder G., uit Rotterdam, waar schijnlijk ten gevolge van -onoplettendheid, opgebotst tegen een langs den weg stil staande auto, welke goed verlicht was. G. smakte tegen den grond en bekwam daarbij een hersenschudding, een hoofdwonde en een verbrijzeld been. Na door den gemeen te-arts, dr Hubbeling ter plaatse te zijn ver bonden, is hij in ernstigen toestand naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht Een dertienjarig meisje, dat op de duo zat kwam er met eenige ontvellingen af. AUTO BOTST TEGEN EEN BOOM Zes personen gewond Zaterdagmiddag is aan den Frieschen Straatweg bij S 1 a p e r s t i 1, gem. H o o g- kerk, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Omstreeks half één is een auto, komende uit Wieringen, doordat de bestuurder de macht over 't stuur verloor, tegen 'n boom gebotst In de wagen zaten zes personen, n.i. ae 37-jarige heer L. Niemeijer, de 35-jarige heer H. Neij, hun echtgenooven en twee kinderen, allen uit Wieringen. Het ongeluk geschied de juist nadat de heer Niemeijer. die ehaf- feerde, een andere wagen was gepasseerd. De heer Niemeijer zat achter het stuur be kneld. Hij bleek ernstige verwondingen, een schouderfractuur, te hebben beko men. Ook de andere vijf inzittenden hadden letsel gekregen, echter niet van ernstigen aard. Alle zes zijn naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht Vier hunner kon den, nadat hulp was verleend, huiswaarts keeren. De heer Niemeijer is opgenomen, terwijl één persoon voorloopig in observatie wordt gehouden. De zwaarbeschadigde auto is met een kraanwagen weggesleept De marechaussee uit Hoogkerk heeft een onderzoek ingesteld. WOONWAGEN TEGEN HUIS GEBOTST Door het breken van de koppeling is een woonwagen, welke werd getrokken door een tractor van den radiohandelaar G. F. Hul- sink, uit Oostmarsum, in de Akker straat aldaar tegen den gevel van een huis gebotst. De botsing was zóó hevig, dat de gevel geheel vernield werd. De wagen, wel ke in het woonvertrek terecht kwam, richtte daar schade aan, terwijl hij zelf eveneens danig werd gehavend. Alleen een passeerende fietsrijder, die onder den woon wagen terecht kwam, liep lichte verwondin gen op. De fiets werd totaal vernield. De schade wordt door verzekering gedekt MOTORONGELUK ONDER ASSEN In den afgeloopen nacht om vier uur is tusschen Rolde en Gieten een motor rijder, de heer J. S. N ij h o f f, veearts te Hoogeveen, met zijn motorrijwiel tegen een stilstaande vrachtauto gereden, die in de fecten toestand langs den weg stond. De heer Nijhoff werd van zijn motorrijwiel ge slingerd en was vrijwel op slag dood. Het voertuig, dat geheel onder de vrachtauto lag, werd totaal vernield. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat de heer Nijhoff tengevolge van den dichten mist den vrachtwagen niet heeft opgemerkt. De overledene was 30 jaar oud en ongehuwd. HET COLLECTIEF CONTRACT IN DE KOOPVAARDIJ De besturen van. organisaties van werk nemers ter Koopvaardij, hebben nu de be sturen vgji de werkgeversbonden berichtten dat zij uiterlijk Woensdag a.s. mededeelin gen omtrent hun standpunt inzake het nieuw collectief contract, kunnen doen, besloten, om, waar de contracten 30 Sept. eindigen, den reeders te doen weten, dat een contractlooze periode moet worden af gewezen. CHR. OVERHEIDSPERSONEEL Naar wij vernemen zal het Permanent' Comité van Chr. organisaties van Personeel in Publieken Dienst 7 October a.s. te Den Haag bijeenkomen ter bespreking van de door de Regeering aangekondigde houding inzake de salarieering van het Rijksperso neel. Onze Zwevende Munt Deze ballon en een gulden hebben twee dingen gemeen, ze zijn beiden ..zwevend" en hebben ook beiden ..een goede vaart" noodig om be houden het doel te bereiken. De reis, die jl. Zaterdag de Haagsche ..Meer-werk-Ballon'' maakte ver liep uitstekend, doch was na enkele uren afgeloopen. De reis van de „zwevende gulden" duurt al heel wat langer. Het is nl. vandaag juist een jaar geleden dat onze munt uit de boeien van het goud werd bevrijd. Men kan niet anders zeggen, dan dat de vaart tot dus ver zeer voorspoedig is geweest. En onze munt en ons economisch leven zijn er wel bij gevaren. Moge het straks aan de koene „ballon- vaarders" die het roer van staat in handen hebben, gelukken, de gul den „in veilige haven" te brengen! KOLENDAMPVERGIFTIGING TE BREDA Gistermiddag werd in den kelder van het gebouw van den Kamer van Koophandel te Breda de stoker van de centrale verwar ming A. L. levenloos aangetroffen. Men ver moedt, dat de man tengevolge van kolen dampvergiftiging om het leven is gekomen. 'Het slachtoffer was gehuwd. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Een groot aantal verkeersongelukken eischen vijf dooden en vele zwaar ge wonden. Te Rotterdam heeft in de binnenstad een zware brand gewoed. In de kazerne te Naarden is een meisje door een pistoolschot gedood. Heden is het een jaar geleden dat de gulden deprecieerde. De tarwerichtprijs voor 1938 zal weer op oude wijze berekend worden. De 3^ pet. conversieleening van Rot terdam wordt ten volle toegewezen. Philips keert dit jaar een dividend uit van 18^ pet» (v.j. 6 pet.) op gewone aandeelen. Het bezoek van Mussolini aan het Derde Rijk. Nanking heeft opnieuw een reeks van zware luchtbombardementen doorstaan. Het kabinet-Van Zeeland zal niet af treden. Frankrijk en Engeland stellen Italië een drie-mogendheden-conferentie inz. Spanje Rotterdam, 27 September EEN angstwekkende brand heeft Za terdagavond gewoed In 't hart der Rotterdamsche binnenstad. Als gevolg van kortsluiting in de eta lage van een lampenkappenzaak in de Korte Pannekoekstraat, stond deze win kel in een oogwenk in lichter laaie; 6nel brak bet vuur naar boven door en hier werd bet leven van een groot gezin bedreigd, waarvan acht rustig slapende kinderen slechts op 't nippertje konden worden gered. Een aangrenzend meubelpakhuls ging evenals de electriclteitswinkel, geheel in de vlammen op. Door het snel ingrijpen van de brand weer, die met 13 stralen het vuur be streed, kon voorkomen worden, dat het geheele, nauw ineengebouwde huizen complex een prooi der vlammen werd. Een steekvlam De brand brak Zaterdagavond omstreeks 9 uur uit in het. magazijn „Electra" van J. A de Roode, in de Korte Pannekoek- s t r a a t 7 en 9, een dubbel pand, dat in de 3y2 meter breede steeg een flinke etalage oppervlakte had. Juist was een winkelmeisje bezig twee dames een lampekaip te laten zien, toen ze ontdekte, dat in een der etalages brand was uitgebroken. Als een steekvlam schoot het vuur door het licht-brandbare materiaal en spoedig stond niet alleen heel de etalage, maar ook een deel van den winkel in vlam men. Het meisje gilde „Mevrouw, mevrouw! Er uit! Er uit!" waardoor de echtgenoote van den eigenaar, die achter in den winkel stond werd gewaarschuwd. Ook de heer De Roode werd op het gevaar opmerkzaam gemaakt en hij rende onmiddellijk naar de trap van •het bovenhuis, welke midden in het pand uit loopt. In dit bovenhuis woonde het gezin van W. Nijhoff; man, vrouw en negen kinderen, waarvan er op het oogenblik van het uit breken van den brand, acht thuis waren. „Gooi je kinderen er uit! Heel de boel staat in brand!" riep de heer De Roode naar boven, waardoor Nijhoff, die in de voor kamer bezig was zich te kleeden, op het groote gevaar werd gewezen. De vader rende naar achter, waar in een alcoof de twee jongste kinderen van 1 en 2 jaar sliepen. Hij wist deze naar buiten te brengen. Dappere redding Intussohen was in de Pannekoekstraat een geweldige consternatie ontstaan. Het geweld der vlammen had al spoedig de spiegelrui ten van het magazijn „Electra" doen sprin gen en het vuur sloeg zoo fel naar buiten uit., dat ook de groote spiegelruit van de meubelhandel van J. Roorda sprong en de pui begon te branden. Terwijl de inmiddels snel gearriveerde brandweerlieden de eerste pogingen deden om water te geven, renden buren door el- Felle vuurzee in de Rotterdamsche binnenstad Kortsluiting in lampekappen- zaak de oorzaak kaar heen; ieder was heel begrijpelijk een oogenblik het hoofd kwijt. In het gezin van Nijhoff was alles ge alarmeerd en de drie oudste jongens, die thuis waren, de U-jarige Koos, de 9-jarige Willem en de 8-jarige Markus, renden in hun ondergoed de tra# af naar buiten. Zij werden door omwonenden opgevangen en gehuisvest. Men wist echter, dat hier een groot gezin woonde en de heer H. Pors snelde met eenige andere buren het brandende huis binnen om te redden, wat te red den viel. Op de tweede etage vond men twee kinderen van 4 en 5 jaar, Corrie en Nellie, die nog sliepen, in de kamer, welke vol rook stond. De mannen gre pen de kinderen beet en renden weer naar buiten. De vlammen hadden echter in weinige seconden de wenteltrap aan getast en er heerschte een verstikkende rook. Niet dan met de grootste moeite zijn de redders dan ook weer buiten ge komen. Vader Nijhof was met hulp van zijn schoonmoeder via het dak van een belen dend pand weer in zijn buis gekomen van de straat was dit niet meer te be reiken en het gelukte hem, ongeveer gelijktijdig met de anderen, het eenige nog in de woning achtergebleven kind, de 5-jarige Cathrien, te redden. De oudste dochter was juist Zaterdag avond bij een familielid. Het blusschingswerk De redding had zich in enkele minuten voltrokken, maar het was toch op het nip pertje, want het vuur had terzelfder tijd met razende snelheid om zich heen gegre pen. Spoedig stond heel het pand in brand en er dreigde groot gevaar voor de belenden de (panden. Fantastisch sloegen de vlammen omhoog, een zware rookkolom werd verlicht door de gloed van het vuur en een warrelde von kenregen stoof boven de oude huizen om hoog. Het leek er wel op, of de groote brand van Van Reeuwijk aan de Kipstraat, een reprise zou krijgen, vooral toen ook het meuibelpakhuis van S. van Gelder aan de Kipstraat 93, door het vuur werd aangetast en het vuur nog in hevigheid toenam. Maar reeds snel na het ontdekken van de brand waren eenige slangenwagens van do vrijwillige brandweer toegeijld. Achtereenvolgens kwamen bij de brand ban 9, 22, 17, 15, 11, 16, 12 en 8. Slangen wa gen 9 heeft zeer snel twee slangen op het vuur gericht, waardoor het overslaan van de vlammen naar de tegenover liggende panden kon worden voorkomen. Onder leiding van onderbrandmeester Van Meggelen en brandmeester P. Corbeth, werd het vuur allereerst uit de smalle steeg terug gedrongen. De brandweerleiding zag echter spoedig in, dat hier met klein materiaal alleen niet viel te werken. Hoofdman Van Gunsteren, die de leiding had overgenomen, liet, nadat een der motorspuiten reeds was ontboden nog twee andere „stoomers" (zooals ze in de brandweermond nog wel heeten) komen, terwijl ook de motorladder en twee motor- reservewagens op het terrein van de brand arriveerden. Enorme belangstelling Het nieuwtje, dat er een groote brand woedde in de Pannekoekstraat, had zich spoedig door de drukke binnenstad ver spreid; trouwens de vuurgloed alarmeerde de wandelaars zelf reeds. Duizenden verdrongen zich in de omge ving om iets te zien. De politie had echter alle omliggende straten en stegen spoedig afgezet, zoodat men op de Hoogstraat slechts door de smalle Halve Maansteeg een glimp van de brand kon zien. Bij het Oude Raad huis, op de Nieuwe Markt en de Botersloot verdrongen zich echter de duizenden om de brand te zien. Moeilijk werk Tamelijk snel was het vuur uit de Panne koekstraat naar achter gedreven, maar de brandweer kreeg nu een uitermate moeilijke opdracht, om hier de brand te localiseeren. Door bovenhuizen in de Kipstraat en Pan nekoekstraat werden de slangen vaak via onmogelijke trapgaten en platjes tot dicht bij het nu fel brandende meubelpakhuis ge bracht. Behalve met de twee slangen van slw. werd ook water gegeven door twee slangen van sl.w. 22, twee van 17. twee van 15 en één van 11, terwijl personeel van de andere slangenwagens de slangen van de motor- spuiten gingen bedienen. De motorspuiten VII en III waren op de Kipstraat geposteerd, terwijl de later aankomende motorspuit II op de Nieuwe Markt plaats nam. Deze laatste behoefde geen dienst te doen, doch van de twee andere motorspuiten wer den vier forsohe stralen op het vuur gericht. Met dertien stralen werd aldus 't vuur bestreden en daarmee heeft men het ook onder de knie gekregen. Na twee uur hard werken kon men zeggen, dat het gevaar voor uitbreiding was geweken en dit was zeker in deze omgeving een mooi succes. Door de geweldige watermassa's is echter uiteraard veel schade aangericht, met name in het magazijn van de firma Van Gelder, maar ook in de opslagplaats van de Fran- sche Bazar; de winkel van Martens op de hoek van de Pannekoekstraat kon met be hulp vanvloedplanken voor innundatie worden beschermd. Het tramverkeer is tijdens de blussching geheel omgelegd, ZUURVASTE VLOER- en WANDTEGELS voor Chemische Fabrieken. N.V. Vereenlgde Nederlandsche Chamotte-Fabrieken GELDERMALSEN TeL 3 en 69 MEISJE IN KAZERNE DOODGESCHOTEN Waarschijnlijk werd de daad niet met opzet gepleegd NAARDEN, 27 Sept. Zaterdagavond was de wachtkamer van de Promers- kazerne alhier het toon eel van een schrikkelijk ongeval. Een pistoolschot maakte toen een snel einde aan het le ven van een 23-jarig meisje. Om omstreeks zeven uur was het meisjei R. E., uit Deventer, tot de wachtkamer toe gelaten, waar zij een dienstplichtig sergeant van de wacht, den 22-jarigen A. v. O., uit Den Haag, het waschgoed moest overhan digen, dat zij voor fiem had behandeld. Bin nen een kwartier daarna hoorden soldaten, die voor het gebouw liepen, een schot en toen zij 't wachtlokaal binnenstormden, lag het meisje op den grond. De sergeant was de eenige, die met het meisje in het wacht lokaal was geweest Hij verkeerde in zeer zenuwachtigen toestand. Hij beweerde, dat het meisje met zijn revolver had gespeeld en dat daarop het schot was afgegaan, dafi haar in de neus had getroffen, met het ge melde noodlottig gevolg. Het meisje was onmiddellijk overleden, zooals de gami- zoensdokter, kolonel von Freytag Drabbe, heeft kunnen vaststellen. De militaire politie heeft onder leiding van kapitein Schaefer, uit Amersfoort, den overspannen sergeant urenlang aan een ver hoor onderworpen. Het onderzoek wees uit dat er vooralsnog geen aanleiding is voor de veronderstelling, dat de daad met opzet is geschied. Overigens wordt omtrent dit onderzoek het diepste stilzwijgen bewaard» Het meisje was sinds eenige weken te Naarden in dienst. Zij was steeds oppassend en vlijtig. JONGENTJE VERDRONKEN Zaterdagmiddag tegen vijf uur is te Den Haag bij de Slachthuiskade tegenover de Lulofsstraat een droe.vig ongeluk gebeurd. De 5:jarige jongen G. de Groot, wonende Zo- merweg 129, geraakte spelende te water en niettegenstaande eenige agenten, die het knaapje uit het water konden halen, nog ge- ruimen tijd hadden getracht de levensgees ten op ve wekken, mocht hun dit niet ge lukken. Het lijkje is naar het ziekenhuis aan de Zuidwal gebracht. p J" PijpTabak Teeonie Leeuwarden Gevoelt gij voor een zelfstandig beroep, weerbij Uw persoonlijke werkkracht tot zijn recht komt 7 Volg dan een degelijke uitgebreide, schriftelijke opleiding tot MAKELAAR-TAXATEUR Gratis hulp bij vestiging. Vraag zonder verplichting inlichtingen bij AS.S.O, Nieuwe Plein 31, Arnhem

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1