cvocfc crn)Z£ vXouwen WEKELIJKSCHE BIJLAGE Liefde en huwelijk in China HANDWERKEN 0ONRADS ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON K«G AURORA" „EN FA" Onlangs hebben wij eens 't een en ander Verteld over liefde en huwelijk in China, en gaven wij o.a. een korte beschrijving van 't plechtig ceremonieel, waarmee een bruid van haar familie afscheid neemt, om ver volgens in haar door koelies gedragen koets den weg naar het schoonouderlijk huis in te slaan. Hoe daar haar ontvangst is, even eens volgens de oude tradities, zal men in hetgeen hier volgt, verder kunnen lezen. Als de draagkoelies voor de feestelijk ver sierde toegangspoort van haar toekomstig thuis haar draagkoets hebben neergezet, onder 't luide geroep van „De bruid komt!" .wordt van de jonge Chineesche vrouw een geheel andere houding verwacht, dan bij haar afreis. Moest zij toen van haar al of niet vermeende gevoelens blijk geven door jammerklachten en geween, thans ziet de haar begeleidende duenna toe, dat zij zich even kalm en onberoerd houdt, als was zij het beeld van een zittende Boeddha. Zij mag blijk geven -van genoegen noch verdriet, van liefde noch afkeer, zelfs niet van nieuws gierigheid naar wat er verder met haar zal plaats hebben. Zij verzet geen voet buiten goedkeuring van de oude matrone, spreekt geen woord en gedraagt zich geheel en al als was zij een mooi opgesierde pop, die alle eigen leven mist. Maar ondertusschen is 't in 't huis van haar schoonouders een drukte ,van belang, want voortdurend komen gasten aan, om haar te bewonderen en op de bin nenplaats is het dan ook een gewoel van belang. Onderwijl geurt het reeds overal op een veelbelovende manier, want het groote. officieelefeestmaal, dat Oostersch weelde rig moet zijn, naar oude zede, is reeds in ,ver gevorderde staat van voorbereiding. Er heenscht overal een drukte en een geroeze moes, hetwelk zelfs een doof mensch emo tioneel zou maken. Temidden van dit alles is de bruid echter zelfbeheerscht en onbe roerd. Tenslotte worden de gastentafels aange richt, en dat op waarlijk onbekrompen .wijze. Er moet overvloedig ruimte om te zit ten wezen, en in dezelfde mate gélegenheid, oogen en maag te goed te doen aan de fraai opgediende gerechten. Een Chinees is bij Zulk een gelegenheid een kolossaal eter en de Ghineesche keuken verstaat de kunst, als schier geen andere ter wereld, om de meest NUTRICIA- KINDERMEEL uiteenloopende zalcen op "verrassend smake lijke en sierlijke manier op te disschen. Ein deloos is het aantal gedecoreerde schotels en schalen, dat voor de gasten wordt neer gezet: varkensvleesch, rundvleesch, lever, kippenvleesch, duiven- en kippeneieren, be legen eieren, die soms jaren oud zijn (een griezelig soort van delicatesse, gemeten naar Westertsche maatstaf!), vogelnestjes, haaienvinnen, zeewier, sojaspruitjes, bam boe-spruit, ja wat niet al. Meen niet, dat al ideze dingen zoo maar ieder afzonderlijk, in idadelijk te herkennen vorm, ten tooneele Verschijnen. Niets is minder waar. Elke vleesch- of vischsoort is in kleine, smake lijke brokjes toebereid, wél gekruid en ge sausd en vermengd met velerlei soort groen ten. die er de aparte smaak aan geven. Ook zoete lekkernijen ontbreken geenszins, even min als de wijn, die in kleine, vingerhoed achtige kopjes wordt geserveerd, als gold 't leen kinderpartijtje. De aanzittende gasten, In den regel wel •geordend over mannen- en vrouwentafels {verdeeld, hebben elk een eigen rijstkom, die Zij in de linkerhand houden, ongeveer ter hoogte van de borst, terwijl zij tusschen de vingers der rechterhand behendig met hun beide eetstokjes manoeuvreeren. Daarmee pikken zij uit de groote, gemeenschappelijke 'schotels de lekkere beetjes, die zij via hun rijstkom naar den mond brengen en savou- reeren. De gasten krijgen gewoonlijk geen kans. ergens een leege schaal te zien, want lang'voordat een gerecht is uitgeput, is het reeds weder door een nieuw vervangen, met een tempo en een variatie, als was het een sprookje! De culinaire geneugten duren wel twee, drie uren achtereen. De bruid, tusschen de Vrouwelijke gasten en familieleden gezeten, ziet bij dit alles toe, zonder zelf eenig voed sel aan te roeren. Zij blijft als het ware onder al die bedrijven blanco; haar eigen leven moet in dit huis nog beginnen. Want 'dit is wel een der merkwaardigste verschil len tusschen een Chineesch en een Euro- peesch huwelijk, dat het laatste het einde heteekent van de hofmakerij en het begin Van het gemeenschappelijk leven, terwijl 't eerste feitelijk nog niets anders is dan een kennismaking; de eigenlijke hofmakerij moet nog volgen! Het heeft iets weg van 't huwelijk van Isaak en Rebecca, gelijk het .Oude Testament dat verhaalt. Naar Chineesche opvatting is deze hof makerij, na het eigenlijke huwelijkscaremo- nieel, verre te verkiezen boven de methode 'der blanken, die de jongelui toestaat, elkan der vóór den officieelen datum intiem te leeren kennen. In oude tijden was in China echtscheiding een zeldzaam voorkomend ding, hetgeen helaas thans niet meer het geval is, nu talrijke Chineezen verwester- schen. Zoo na verloop van tijd blijkt, dat een Chi neesch huwelijk niet met kinderen wordt gezegend, komen de echtgenooten samen overeen een „shiao ching". een „kleine ster", een „kleine vrouw" bij zich te nemen. Met andere woorden, een bijvrouw verschijnt ten tooneele, wier kinderen als de kinderen der hoofdechtgenoote zullen gelden. Rijke Chi neezen hebben somtijds wel twee of drie van zulke concubines. Blijft de eerste vrouw haar man trouw, ook na diens dood, namelijk door niet te her trouwen, dan wint zij hoog aanzien en wordt algemeen geëerd. Er worden dan weduw- poorten te harer nagedachtenis opgericht. China is vol van zulke merkwaardige monu menten. Nu Westersche invloeden zich in het Chi neesche rijk meer en meer geldig maken, begint de jeugd echter tegen deze oude ge bruiken in verzet te komen. De jonge meis jes leggen hun vroegere meegaandheid af en wenschen stem in 't kapittel te hebben, als het op trouwen aankomt. Met het dragen van westersche kleeding openbaart zich ook de behoefte aan een omgang tusschen de geslachten naar westersch voorbeeld, het geen in deze samenleving tot eigenaardige spanningen en ook tot veel misbruiken aan- 1 iding geeft. Beide huwelijkscandidaten willen nu vrij zijn om zelf hun keuze te be palen. De tijd van kennismaking wordt daar bij veelal zeer kort genomen, meestal te kort, en het gevolg is, dat ook in China de echt scheiding op ruime schaal haar intrede heeft gedaan, wat zeer te betreuren is. De Chineesche jeugd kent het westersche leven alleen uit haar lectuur; zij heeft het nimmer zelf meegeleefd. Zij zien slechts de vrijheid, die de blanke man en vrouw genie ten, en naar deze vrijheid haken zij, zonder te willen weten van veel zelfbeperking. Zoo zwaait de slinger daar thans zeer ver in ééne richting door, en de strijd tusschen kennismaking vóór of na het huwelijk is nog geenszins beslist. Het is zeker beter, eerst te huwen en dan elkander het hof te maken, een leven lang, dan dadelijk te huwen, te scheiden, en zijn levenlang ongelukkig te zijn. Intusschen zal jong China zelf moeten uitmalken, langs welken weg het in de toe komst zijn huwelijksgeluk zal kunnnen vin den. Dameshemd en directoire Benoodigd voor dit dameshemd, maat 44, 250 gram Everlasting, 2 aluminium brei naalden no. sy2. Men zet op 182 st. voor het geheele hemd, zoodat er in de eene zij een naad komt welke later dichtgenaaid wordt. 10 n. Ir, la; bij herhaling r. op r. en a. op a. Nu beginv het patroon als volgt 5 cM. is 5 fig. breed en 6 fig. hoog): le toer: 1 afh. voor kantst. X omsl., la afh. (de draad niet naar achter brengen; men krijgt dus een omsl. op de naald), lr, vanaf X herhalen. Steeds beginnen en eindigen met' een kantst. 2e toer: kantst X 2r (eerst de steek zon der den omslag, daarna de st. welke on der den omslag ligt) de omslag avr. afhalen, de draad blijft hierbij aan de achterkant (dus voor het avr. afhalen niet omslaan) vanaf X herhalen 3e toer: kantst. X, r minderen (dit is de omslag met de st die er onder ligt, r sa men breien). Omsl., 1 avr.afhalen, draad niet naar achteren brengen. Men krijgt dus weer een omslag op de naald.Vanaf X herh 4e toer: kantst, lr, X, omslag avr. afha len (echter voor de afhaling niet omslaan), 2r, vanaf X herhalen, eindigen met lr, plus kantst. 5e toer: kantst'. X, omsl. lavr afh. (draad niet naar achter terug brengen) r. minde ren, (omsl. en st r. samenbreien) vanaf X herhalen. Nu steeds de laatste 4 naalden herhalen, tot een lengte van 40 cM. in to taal. Nu de middenboord van 10 cM., Ir, la, dan 10 cM. het patroon te 'beginnen bij de le toer en bovenaan 10 naalden lr, la. Af kanten en naad dichtnaaien. DAMES, Hebt U reeds geborduurd met onze indanthren ge verfde Glanzende en Matte Mouliné U zult verrukt zijn over het effect N.V.„ARTSILK"-BREDA Sohouderbandjeg van 3 c.M. breed en 3i cM. lang, worden in patroon gebreid, be vestigd en gevoerd met een reepje katoen voor het uitrekken. Voor de directoire, maat 44, heeft men 200 gram Everlasting noodig en dezelfde naal den als voor het hemd. Eerst worden de pijpjes afzondedlijk gebreid en later samen opgebreid, zoodat de directoire aan de v >r- kaalt aaneen wordt, terwijl aan de achter kant een naad dichtgenaaid moet worden. Voor ieder pijpje zet men 92 st. op. 20 toeren: 1 r., 1 a. voor de boord. 21e toer; 6 st. 1 r., 1 a., dan 80 steken inpatroon, dus omsl., 1 avr. afh., 1 r., op het eind, 6 st. 1 r. 1 a, 1 a. 22 t. 6 st. 1 r., 1 a 80 st. in 't pa troon, dus 2 r. enz. Zie beschrijving van het patroon bij het hemd, 22e toer: 6e st. 1 r., 1 a., 80 st in het pa troon. Zie beschrijving .van htt patroon bij het hemd. Het patroon wordt herhaald tot' en met de 40e toer vanaf de opzet. 41e toer: 6 st, 1 r., 1 a., maar in de 3e st worden 2 st 1 r. en 1 a. bijgemeerderd en nu nog 2 st 1 r. en 1 a. van het patroon er bij breien, zoodat men nu 10 st., 1 r., 1 a. heeft. Dan 76 st. patroon, 8 st 1 r. 1 a. Aan deze kant niet meerderen. 42e toer: 8 st lr. 1 a., 76 st. patroon, 10 st. Ir. la. 43e toer: 10 st. 1 r. 1 a., 76 st. patroon, 8 st 1 r. 1 a. 44e toer: 8 st 1 r. 1 a., 76 st. patroon, 10 st 1 r. 1 a. 45e toer: 12 st 1 r. 1 a., 72 patroon, 12 st. 1 r. 1 a., want nu worden er 2 st bijgemeer derd uit de laatste st. op 2 na, dus 2 st. aan het eind blijven gewoon. 3 toeren worden evenzoo gebreid, dus 12 st, 1 r. 1 a., 72 st patroon, 12 st 1 r. 1 a. De volgende toer meerdert men weer 2 st. aan het begin van de toer en breit ook weer 2 patroonst 1 r. 1 a. on aan het eind der toer 2 patroonst, 1 r. 1 a. erbij, maar er wordt niet gemeerderd, om de beuct aan het begin of eind der toer, terwijl de afschuining van het patroon elke 4e naald aan beide kanten doorgaat. Heeft men nu 6 maal gemeerderd, dus 3 maal aan iedere kant dan breit men 43 naalden zonder meerderen van steken en zonder minderen van het patroon. Nu is het eene pijpje af en breit men eerst het ander evenzoo. Nu worden de pijpjes op één naald genomen en laat men het patroon om de 4 naalden weer met 2 st. uitloopen tót men weer in het begin en eind der naald 6 st. 1 r. 1 a. heeft en middenin 12 st. 1 r. 1 a. Hierop breit men nog 9 naalden en laat dan het patroon weer inkrimpen om de 4 naalden 2 st. aan iedere kant, zoodat voor en achter een punt ontstaat van 1 r. 1 a., tot men in het midden 68 st. 1 r. 1 a, en aan beide zijden 34 st. 1 r. 1 a. heeft. Nu wordt Groote Markt No. 8 ROTTERDAM HANDWERK-BENOODIGDHEDEN TOMATENSOUFFLEé (4 A 6 pers.). 1 K.G. tomaten, ^4 L. melk, 6 volle eetlepels bloem, 1 stuk 'boter of vet, 3 theelepels Maggi's Aroma, een beetje peper of zout, 3 4 4 eieren, wat gehakte peterselie. Leg de gewasschen tomaten even in ko kend water, trek er dan vlug het velletje af. Leg de geschilde tomaten in een met boter of vet ingewreven vuurvaste schaal en drup pel er de aroma over. Breng de melk met een theelepel zout en een mespunt vol peper aan de kook, voeg ook de boter of het vet toe, strooi er daarna vlug de bloem in, on der voortdurend roeren. Roer zoolang, tot het beslag van de rand der pan loslaat Neem het van het vuur af en klop er één voor één de eierdooiers door, daarna 't zeer stijfgeklopte eiwit en de fijngehakte peter selie. Giet het beslag over de tomaten. Laat de schotel in den oven lichtbruin en gaar worden gedurende 1 uur. Geef er gebakken aardappelen bij. GESTOOFDE BIETEN (6 pers.). 1 K.G. bie ten, een stukje boter of vet, 1 eetlepel vol bloem, 3 kleine kopjes kokend water, 2 theelepels Aroma, y2 eetlepel azijn, y2 eet lepel suiker, zout en peper. Wasch de bieten, kook ze gaar in kokend water in plm. 2 uur. Wrijf het vel eraf. Snijd ze in dunne plakjes. Smelt de boter of het vet in een pannetje, voeg de bloem toe, roer de kluitjes eruit, doe er het kokende water bij en laat het sausje onder roeren even doorkoken. Maak het af met' de aroma, de azen, suiker, zout en peper en stoof hierin de bieten nog 5 minuten. ANDIJVIE MET SOEPVLEESCH (4 pers). 4 struiken andijvie, y2 pond soepvleesch, 3 theelepels Maggi's Aroma, 1 ei, 1 dikk9 snee wittebrood, 1 stukje boter of vet, 1 eetlepel bloem, zout en peper. Verwijder de buitenste leelijke blaren van de andijvie en de stronk. Wasch de andijvie flink, zet ze op zonder water met een beetje zout en laat ze eenige minuten slin ken. Laat ze daarna uitlekken op 'n vergiet, maar bewaar het uitgelekte waver. Leg een schoone, oude doek in een vergiet, bedek de bodem en de opstaande rand met de andij vie. Hak het soepvleesch goed fijn, vermeng het met het in water geweekt' en tusschen de handen flink uitgeknepen wittebrood, het eiwit, de aroma, een beetje peper en noot- muscaat. Leg de helft van dit vleesch op de 10Ct PER PAK tolddel blnd- ""•"'tin "orden andijvie, hierop weer een laagje andijvie,, weer vleesch, nogmaals andijvie en knoop nu de doek stevig vast. Breng het uitgelekte andijviewater aan de kook in een pannetje, leg de doek erin en laat de massa heel zachtjes 1 1 y2 uur koken. Knoop de doek dan los, stort de in houd op een warm gemaakt' bord of schaal. Smelt een stukje boter of vet in een pan netje. Voeg de bloem toe, roer de kluitjes eruit, doe hierbij, onder roeren het nog overgebleven andijviewater, waar de doek in gekookt heeft'. Maak de jus af met een geklopte eierdooier. BOONENSALADE (6 pers.) 1 K.G. slaboo- I nen, 1 pond gekookte koude aardappelen, 1 uitje, 3 4 4 eetlepels slaolie, 3 theelepels Maggi's Aroma, zout, peper, wat fijnge hakte peterselie, 3 4 4 eetlepels azijn. Kook de boonen gaar in waver met zout. Laat ze koud worden. Vermeng ze met de in schijfjes gesneden koude aardappelen, de Laaf ze uitlekken op een vergiet. Laat in peper, een beetje zout en de fijngehakte peterselie ANDIJVIE AU JUS (6 pers.) 5 4 6 struiken andijvie, y2 ons vet of boter, 1 Maggi's Justablet', zout, paneermeel. Verwijder de buitenste groene en rotte blaren, spoel de struiken even af, knijp ze samen en snijd ze fijn, verwijder de stronk. Wasch ze daarna nog eens flink. Zet ze op zonder water en kook ze zachtjes y2 uur. Laat e uitlekken op een vergiet Laat in een pan het vet of de boter goéd heet wor den. Wrijf het Justablet goed fijn, meng het voorzichtig aan met 4 kleine kopjes van het uitgelekte andijviewater tot een gladde pap. Voeg deze vloeistof bij de gebraden boter of vet; neem de pan even van het vuur, zoodat spatten wordt voorkomen. Laat de jus met de deksel op de pan even doorkoken. Doe de uitgelekte andijvie in een vuurvaste schaal, giet de jus erop. Strooi bovenop wat paneermeel, leg hier en daar een kluitje boter en laat de schotel in den oven y2 uur stoven en lichtbruin wor den. TOMATENPUREE (4 pers.) 1% K.G. to maten, 1 theelepel zout, 1 uitje, 14 2 theelepels Maggi's Aroma, 1 afgestreken eetlepel boter. Wasch de tomaten, snijd ze doormidden en breng ze mee het gesnipperde uitje in een breede, platte jfan aan de kook, zonder toevoeging van water Laat ze tot moes ko ken, af en toe roerende om aanbranden te voorkomen Wrijf het dikke moes door een haarzeef (of een vergiet), zoodat alleen de velletjes en de pitten achterblijven; breng de purée opnieuw aan de kook en maak ze tenslotte op smaak af met het zout, de boter en de Aroma. Presenteer de pürée bij een maaltijd, waarin als groente boontjes voorkomen. Al komen er in Sep tember nog mooie dagen, onder den zo mer hebben we een streep gezet en onze interesse geldt uit sluitend de winter mode. Voor de moeders breekt een drukke tijd aan; want het schoolgaande kroost heeft nieuwe jurkjes noodig. Uit de klee ding van het vorig jaar zijn ze uitge groeid; wat zit er voor moeder dus an ders op, dan schaar, naald en draad op te nemen en aan het naaien te gaan? De illustratie toont een paar allerliefste manteltjes voor de schoolgaande doch tertjes. Nr 43: Dit jasje, dat van donkergroene stof wordt vervaardigd, is geschikt voor meisjes van 8 4 10 jaar. Het kraagje is van flu weel in dezelfde tint, terwijl de revers van groene zijde, in den vorm van bladnerven opgeborduurd zijn. Het benoodigde ma teriaal is: 2 m. wol len stof van 130 centi meter breedte. Wan neer men het jasje wil voeren, heeft men 2 meter voering van 100 cm noodig. Door het al of niet aanknippen van na den, kan men 't pa troontje passend ma ken voor het kind, voor wie 't bestemd is. Prijs van 't patroon Is 26 ets, plus 4 ets voor porto- en admi nistratiekosten. Nr 44: Voor dit vlotte jasje heeft men 2y2 meter ruige Engelsche stof van 130 centi meter breedte noodig. Het manteltje is zeer sportief van coupe en wordt gesloten met een vijftal knoopen. Het astrakan kraagje, de groote omgestikte zakken en de geaccen tueerde naden verhoogen het sportieve cachet. Wanneer men het jasje wil voeren, heeft men evenveel voering noodig als wol len stof, echter van 100 cm breedte. Door 't al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het meisje voor wie het bestemd is (leeftijd 10 4 12 jaar), Prijs van het patroon: 26 ets, plus 4 ets voor porto- en administratiekosten. 1 Deze patronen zijr te verkrijgen bij de a?j deeling Knippatronen van de Uitg. Mij De Mijlpaal, Singel 91, Amsterdam-G Toezen ding zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt: pèg postwissel of per postgiro 41632. Aan de lezeressen wordt vriendelijE verzocht bij bestelling het nummer van het patroon en naam en adres volledig op te geven. Men voorkomt daardoor onnoodige vertraging in de verzending. Bovenstaande patronen zijn ook naar maat te verkrijgen. Prijs is dan: 45 ct per stuk. ALLES wat U noodig hebt voor JAPON- of MANTELSTOFFEN yindt U het .voordeeligst bij: ST0FFENHUIS J. M0NNICKENDAM, HOOGSTRAAT 351 HOEK SPOI ROTTERDAM Ook kunt U Uw Japon laten knippen voor Lknippen en rijgen 2.Mantel knippen 2.—knippen en rijgen 3.—Japon geheel gemaakt 7.50. Nieuwste platen ter Inzage, eerst aan het eene eind van de achterkant' een verhooging gebreid van 1 r. 1 a. Men begint op de rechte kant met 5 st. heen, deze 5 st. terugbreien. Dan 10 st. heen en terug enz. tot 10 maal 5 st. toe; dan de heele naald uitbreien en aan de andere kant han delt men evenzoo. Dan 10 toeren 1 r. 1 a. over de heele breedte, maar in de 8e toer breit men gaatjes voor het elastiek. Afkan ten. Een vierkant lapje van 30 st 1 r. 1 a. breed en 40 naalden hoog wordt in het kruis gezet, de pijpjes en achternaad dicht genaaid. De beschrijving is geheel berekend op het gebruik van Everlasting. LATEXO ELASTIEK Vervaardigd van de orig. gespoten Lactron rubberdraden. Vernieuwing EenlO U. N.V. Ne*. Elntiekfibr.. C STOOMWASSCHERIJTh.BOMBEKE OOSTMAASLAAN 239 Telefoon 52545 ROTTERDAM HELDERHEID en AFWERKING ONGE-EVENAARD 1 UW DAGELIJKSCH KOPJE KOFFIE UW DAGELIJKSCH KOPJE THEE maar allebei van N.V, Kanis Gunnink, Importeurs, Kampen GEKRUIDE TOMATENSAUS (4 pers.) 1 K.G. vomaten, 1 theelepel zout, 1 uitje, 1 afgestreken eetlepl boter, 1 laurierblaad je, 4 kruidnagelen, snuifje peper, 1 a 2 theelepels Maggi's Aroma, ongeveer 1 af gestreken eetlepel maizena. Wasch de tomaten, snijd ze doormidden en breng ze met het gesnipperde uitje, het zout, de kruiden en een klein bodempje wa ter aan de kook. Laav ze op een zacht vuur gaar worden, nu en dan roerende. Zeef het nog betrekkelijk dunne moes, zoodat alleen schillen, pitten en kruiden achterblijven; breng hev moes weer aan de kook, voeg er boter bij en bind het met de aangemengde maizena tot een saus. Maak die op smaak af met de Aroma. Giet de saus b.v. .over bloemkool of sla- booni'jes; presenteer ze ook wel bij klein vleesch (biefstukjes, lapjes) of bij hardge kookte eieren. ,^.EEN HAARVERF, 1 DIE PRACHTIG VERFT EN DANG HODDT! 'olmaakte haarverf v grts haar en teven3 .:«n goede vriend van de per manent. II behoeft niet bang te zön voor lee lijke nuancen: de kleu ren, die U met INSTAfV- TO VITE verkrijgt zijn STANTO VITE, H. MESKER, v. Boetzelaerlaan 241, Den Haag Stoom-Wasch- en Strijkinrichting W. SPIERENBURG C.Wzn. UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telef. 11165 Postrekening No. 43430 Opgericht 1858 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN AJOUR- EN BORDUU RIN RICHTING v.h. WESTERVELD—SPOOR FESTONNEEREN PLISSEEREN MONOGRAMMEN, ENZ. Middellandplein 4, Rotterdam HAVERMOUT VLUGKOKEND 4Q CENT PER IO PONDSPAK H.Y. SOU. fFTJRRIJ „MEJtCURIÜS- - VORMER VEER. TARIEVEN MOGEN WIJ NIET PUBLICEEREN U moogt ze wel aanvragenl Ons motto is: „PRIMA en GOEDKOOP STOOMWASSCHERIJ „PIET HEIN" W. G. VAN SLAGMAAI Telefoon 32257 VOORHAVEN 80

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12