JHeitwr gelhsctft (üourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Voor velen een blijde tijding: Nieuwe abonnés, die zich vanaf heden abonneeren, ontvangen ons blad tot 1 October GRATIS! Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post f 2.35 portokosten Per week0.11 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgt»» No. 6188 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 5S936 MAANDAG 13 SEPTEMBER 1937 18e Jaargang HfoertentiEprrpen: Van 1 tot 5 regels1.17'/> Elke regel meer 0.22'f» tgezonden Mededeelingen van 1-5 regels 2*30 Elke regel meer0-45 ir bet bevragen aan t bureau wordt berekend0.10 EEN WEZENLIJK PROBLEEM Het hoofdartikel in ons blad van 14 Aug. over „Dreigende gevaren" voor de Christe lijke school heeft wel de aandacht getrok ken van de liberale Avond post. Aller eerst om ons een reprimande toe te dienen over onze uitdrukking „Moderne heidenen" (waarover we op een andere plaats iets zeggen); daarna om zonder ons blad te noe men de kwestie zelf en op onbevangen wiize te bespreken. Het feit is niet te loochenen, dat van lie verlede „de protestantsch-bijzondere school een niet-onbelangrijk deel leerlingen kreeg afkomstig uit de kringen van wat men noemt „andersdenkenden"." Uit eigen ervaring sprekend of ons oitee- rend, vertelt het blad, „dat het hoofd van een bijzondere school kinderen van zulke ouders vergunde, om bij bijbelsch onderricht afwezig te zijn, wat toch alles-behalve principieel moet worden genoemd". Ook keurt het blad het af en wij zijn daar erkentelijk voor. dat ..andersdenken de" ouders lid worden der schoolvereeniging en daar invloed uitoefenen: JrDit komt niet te pas. Zij moeten zich hier afzijdig houden. Wie zijn kinderen zendt naar een bepaalde school, moet zich met geest en richting van die school ver eenigen en niet trachten een invloed te oefenen, die daaraan principieel vijandig is". Of dit veel voorkomt? Wij zijn geneigd de vraag ontkennend te beantwoorden. Juist daarom hebben wij er mededeeling van ge daan, dat zulks ons uit een bepaalde streek bericht werd. Na de publicatie ontvingen we echter een brief van een lezer uit een groote stad, die de gevaren met zeer donkere kleuren schil derde. In de hoogste klas der Christelijke M.U.L.O.-school, welke zijn dochter voor en kele jaren bezocht, werd druk geconver seerd over dansen en bioscoopbezoek en Gods Naam werd vaak ijdellijk gebruikt. Het personeel der school deed wat mogelijk was, maar er zaten heel wat kinderen uit onge- loovige gezinnen in de klas. Trouwens, wie let op toiletten der „dames" op ouder avonden en voor wat het Middelbaar Onder wijs betreft op de „wereldsohe" fuif-avonden, die is met zorg vervuld; zoo schrijft be doelde lezer ons. Blijkbaar was er dus geen sprake van een uitzondering, en al kunnen wij de omvang er van niet benaderen: hier dreigen jvel ter dege gevaren. Persoonlijk voelen wij veel voor de rede neering van de Avondpost, dat de bestu ren der protestantsch-chr. scholen zich be- hooren te verheugen over de toeloop kinderen uit andere kringen, omdat op deze wijze evangeliseerend werk kan worden ge daan; doch elke gedachte moet buitengeslo ten zijn, dat men terwille van zulke leer lingen ook maar een stroobreedte zou af wijken van het eigen beginsel. De redactie van genoemd blad is volstrekt niet gekant, zoo luidt het slot van bet artikel, tegen Jager onderwijs in godsdienstige sfeer"; doch de sfeer alleen is niet voldoende; het is noodig, zooals wij schreven, dat de Chris telijke school het opgroeiend geslacht toe rust met de „blanke gapens" van Gods WoorcL MET EEN KORRELTJE ZOUT TE NEMEN Op het nationaal-socialistisch partij-con gres te Neurenberg heeft de propa ganda-minister Dr G b b e 1 s, als verwacht kon worden, een felle rede tegen het bolsje wisme gehouden. Nu, in het communisme zien oók wij één der meest gevaarlijke vijan den van het Christendom en van onze cultuur. Toch moet men dit soort bestrijding de Duitsche nationaal-socialisten, en dus ook van den grootmeester-redenaar Göb- bels, met een korreltje zout nemen. Immers, wie Berlijn kent, kent ook het imposante Russische gezantschapsgebouw. Hij kent ook de groote kantoren van het Russische reisbureau „Intourist". De kan selier Hitier en de nieuwe Russische gezant hebben Das zeer vriendelijke woorden met elkaar gewisseld. Verder, slechts tusschen Duitschland en Engeland heeft drukker handelsverkeer plaats, dan tusschen Duitschland en Rus land. Rusland staat dus op de tweede plaats in het handelsverkeer met Duitsch land. De firma Krupp te Essen, teert voor een groot gedeelte op leveranties aan Rus land. Hoe rijmt zich dit tezaam? Het antwoord kan slechts h ij geven, die beproeft 't juiste licht te laten vallen op de wereld-politieke gebeurtenissen. Van Nederland staat het echter vast, dat „MODERNE HEIDENEN" Die zich van de kerk afkeerden Aan het slot van een hoofdartikel van „Dreigende gevaren" voor de Christelijke school (14 Augustus 1.1.) schreven we: Bij de laatste volkstelling bleek, dat 14M procent van de Nederlandsche be volking niet gerekend wil worden tot eenige kerkelijke gemeenschap te be- hooren. Tegenover deze moderne heide nen moge de Christelijke school het opgroeiende geslacht toerusten met de „blanke wapens" van Gods Woord. De uitdrukking „moderne heidenen" be zorgde ons een scherpe, sarcastische verma ning van de Avondpost en de redactie houdt ons voor: Nu hebben wij, door relatie met reli- gieus-protestantsche vereenigingen, het voorrecht velen van deze „heidenen" te kennen. Het zijn christenen in d achtige zin van het woord. Diep-geloovige menschen. die echter, om welke reden dan ook, gebroken hebben met de kerk. Slechts „christelijke" eigengerechtigheid stelt, volgens het blad, in staat om zulke menschen „moderne heidenen" te noemen. Ook de redactie van de ri. Tijd is van oordeel, dat tot degenen, die ingeschreven zijn als niet behoorende tot een kerkelijke ge meenschap ook Christenen en in God ge- loovenden voorkomen. De Christelijke naastenliefde gebiedt daarom voorzichtig heid in de toepassing van het woord hei denen, dat geloovigen zou kunnen kwetsen, en keurt daarmee onze zegswijze af. Waar schijnlijk herinnert de red-actie zich, dat de zelfde Avondpost onlangs schreef: Niets stuit ons zoo tegen de borst als het geringschattend oordeelen over an- der er geloof. In DT ij d (kaflh.) van gisteravond treffen wij iets van die aard aan, wan neer het blad het heeft over „het chris tendom van den remonstrantschen vrij metselaar Oud9'. Fraai! Dat mr. Oud heelemaal geen remon strant is, doet hier niet ter zake; het is het geringschattende oordeel zélf. Men ziet als het ware de opgetrokken neus. Nu vonden vrij met andere bladen deze uitdrukking van de T ij d op zijn minst wat ru-w, doch wij zagen niets van de opgetrok ken neus of speurden hier „Christelijke eigengerechtigheid." Misschien ware er reden om te vragen, waarom de Avondpost hier van „Chris telijke" eigengerechtigheid spreekt, doch liever riuiten we ons aan bij de meening het blad, dat „in die 14% stellig een groot stuk ongeloof en godsdienstige onverschillig heid zit." Deze conclusie is uit de toename van hen, die op de gezinskaart voor de volks telling opzettelijk invullen, dat zij tot geen kerkelijke gemeenschap behoor en steeds en door iedereen getrokken. Wij zouden niet gaarne ontkennen, dat onder deze groep sporadisch personen gevon den worden, die buiten eenig kerkelijk band als oprechte Christenen leven, doch van de massa mag en moet gezegd, dat zij het Woords Gods als richtsnoer des levens ver werpt en dus van „moderne heidenen" ge sproken mag worden. Met eigengerechtigheid heeft dèt niets te makgn, want wij geven niet ons eigen oordeel zooals de Avondpost doch het oordeel der Schrift. De werkloosheid blijft dalen Percentage in Augustus iets lager De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week vain 23 t.e.m. 28 Aug. 1937 bij gesubsidieerd» ver eenigingen met werkloozenkassen waren aangesloten 466.100 personen (landarbeiders- bonden met 74.300 leden zijn hierin niet begrepen). Van deze <66.100 verzekerden was in genoemde week de geheele week werkloos 22.< (in de vorige verslag- week, 9 t.e.m. 14 Aug. 1937, was dit percentage 22.0). Het werkloosheidspercentage voor hen, die de geheele week werkloos waren, was in de tweede verslagweek van de maand Augustas in de laatste jaren als volgt: 193< 24.1, 1935 27.7, 1930 28.8, 1937 22.4, Bij de organen der openbare arbeidsbem iddeling stonden op 28 Aug. 1937 in totaal 13.657 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 314.142 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 317.137 werkloos, onder wie 303.046 mannen. L. J. van Voorthuysen f Burgemeester van Domburg Te Domburg is op 62-jarigen leeftijd de heer L. J. van Voort huysen sedert 18 December 1901 Burgemeester van deze gemeente. De overledene heeft veel voor Domburg gedaan; in het bijzonder voor deze stad als badiplaats. Bij zijn 25-jarig ambtsjubileum hebben de ingezetenen als dank daarvoor een monument voor hem opgericht. Van 1907 tot 1913 had de heer Van Voort huysen voor de Antirevolutionaire Partij zitting in de Prov. Staten van Zeeland. Gedurende meer dan 30 jaar heeft hij vierder als voorzitter van „Nehallennia' vereeniging tot behoud van Walcherens natuur- en stedeschoon, vee/1 gedaan in het belang van „Zeelands tuin". Van de Ver. tot Chr. Verpleging van Krankzinnigen in Zeeland was de heer v. Voorthuysen een lange reeks van jaren penningmeester. De heer Van Voorthuysen was ridder in de Orde van Oranje-Nassau, ridder 2e kl. van de hertogelijke Saksische Huisorde en ridder mat de kroon der Orde van de Grif fioen van Mecklenburg. wij geen diplomatieke betrekkingen, op de wijze als Duitschland, met Rusland onder houden. Mr. P. G. Dwarshuis f Op den leeftijd van 47 jaar is plotseling te Batavia overleden mr. P. C. Dwars- tuis, administrateur aan het Departement an Financiën aldaar. Op 30 Juli 1890 werd de heer Dwarshuis geboren. Hij studeerde aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam in de rechten. Na can- didaals-examen te hebben afgelegd vertrok hij in 1914 naar Indië. Hij werd daar plaatst bij het Departement van Binnen- landsch Bestuur. Hierna kwam hij op de Algemeene Secretarie te Buitenzorg en vervolgens bij den Dienst der Volksgezond heid. Bij dezen dienst was hij speciaal be last met de pestbestrijding te Semarang. In 1926 vertrok hij met verlof naar Nederland. Daar voltooide hij in negen maanden tijd zijn doctorale studie aa; Rijksuniversiteit te Leiden. Een jaar later keerde hij naar Indië te rug. De overledene kwam toen bij den Ge neeskundigen Dienst. In 1928 werd hij ech- ter benoemd tot ambtenaar van de Pen sioenwetgeving aan het Departement van Financiën, terwijl hij vervolgens werd be vorderd tot administrateur aan hetzelfde Departement. Het vorige jaar, op 8 Juli, was hij voor de tweede maal naar Nederland gerepa trieerd en twee maanden geleden, 15 Juli, vertrok hij weer naar de Oost, waar hij 5 Augustus j.l. arriveerde. Lang heeft de heer Dwarshuis niet meer mogen arbeiden, een hartverlamming maakte een einde aan dit werkzame leven. De heer Dwarshuis laat een vrouw met drie kinderen na, die in het najaar ook weer naar Indië zouden vertrekken, en een oude moeder. Mr. Dwarshuis was een zoon van wijlen Notaris P. Dwarshuis, die destijds in Rotterdam in Christelijke kringen een vooraanstaande plaats innam. Het verscheiden van mr. Dwarshuis zal door hen die hem gekend hebben met diepe ontroering worden vernomen. Om zijn een voud en bekwaamheid was hij een alge meen beminde en geziene figuur. Het Comité „Den Haag werkt weer" heeft Zaterdagmiddag onder groote belang stelling de molen op het Buitenhof aan het draaien gezet. De wethouder van sociale zaken, de heer L. Buurman spreekt staande op den molen-omloop, de groote menigte toe, waarbij hij een proclamatie van den burgemeester voorlas. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Het Schaaktoernooi op de Semmering. Een onderhoud met een Nederlander die van het Spaansche front is teruggekeerd. Op 11 September was het 300 jaar ge* leden dat Johannes Bogerman gestorven is. Bij een auto-ongeval in Friesland zijn twee personen gedood. Overleden zijn Ds. A. M. Donnet, emeritus predikant der Geref. Kerk en Ds. S. Kamper, Geref. predikant te Meer kerk. Te Parijs zijn twee gebouwen van pa troonsbonden door bomaanslagen grooten- deels vernield. Van de daders ontbreekt elk spoor. De Middellandsche Zee-conferentie is tot volledige overeenstemming gekomen; aan Italië zal worden verzocht, medewer king aan het accoord te verleenen. China heeft te Genève een klacht tegen de Japansche agressie ingediend. Oud-president Masarijk van Tsjecho- Slowakije is ernstig ongesteld. Agrarische jaarbeurs Utrecht Bespreking met Agrariërs Onder leiding van Dr. F. H. Fenteuei /an Vlissingen, voorzitter van de Kon. Ned. Jaar beurs, heeft een bespreking plaats gehad, waaraan een groot aantal bestuurderen van landbouw-orgnisaties en vooraanstaande per sonen op agrarisch gebied deelnamen. Nadat eerst de gasten een bezoek hadden gebracht aan de agrarische afdeeling, werd de bespreking ingeleid door een voordracht van den heer H. D. L o u w e s, voorzitter der Gron. Mij. van Landbouw. Van de stel- lilngen daarbij ontwikkeld vermelden wij het volgende: Het agrarische bedrijfsleven behoort op de Jaarbeurs nu en in de toekomst een vaste plaats te hebben. De agrarische Jaarbeurs biedt de eenige zichtbare mogelijkheid in Nederland te kv men tot geregeld terugkeerende, goed geor ganiseerde nationale tentoonstellingen op landbouwgebied. Het is daarom gewenscht te overwegen, de agrarische Jaarbeurs niet louter een di rect commerciaal doel te geven, maar ook etnige mogelijkheden te scheppen bepaalde on denverpen te demonstreeren en propa geeren. Voor onzen agrarischen export zijn op de Jaarbeurs groote mogelijkheden, hiervan moet het volle profijt worden getrokken De landbouwbevolking en het landbouw bedrijfsleven zijn afnemers van groote hoe veelheden benoodigdheden voor huishouding en bedrijf. Hoe grooter de belangstelling van de zijde van den landbouw onder den op- wekkenden invloed van het agrarische ge deelte voor de Jaarbeurs is, hoe grooter ook de mogelijkheden worden voor allen, die in den landbouw een afzetge/bied vinden, zoowel op het agrarische- als op het overige deel van de Jaarbeurs. VREESELIJKE AUTO-BOTSING IN FRIESLAND Twee passagiers op slag gedood Groote materieele schade Vannacht om ongeveer half drie is op den weg H a r 1 i n g e nZ u r i c h een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan twee personen het leven heeft gekost. Op dat uur reed een vrachtauto van de firma Vlietstra in volle vaart over den weg. In de cabine naast den chauf feur bevond ziah een matroos, terwijl in den aanhangwagen een inwoner van Amsterdam met zijn verloofde had plaats genomen. Toen de auto ter hoogte van Kinswerd kwam, heeft de be stuurder blijkbaar in de duisternis niet bemerkt, dat een andere vrachtauto, welke bandenpech had gekregen, stil aan den kant van den weg stond, zoo dat hij met volle vaart op deze auto, zijnde eveneens een tractor met aan hangwagen, stiet. De schok was zoo hevig, dat deze aanhangwagen omkan telde, terwijl de cabine van den aanrij- denden wagen geheel verbrijzeld werd. Door den schok werden de beide pas sagiers, bovengenoemde inwoner van Amsterdam en diens verloofde, uit den wagen geslingerd. Beiden werden zoo goed als op slag gedood. De matroos be kwam eenige verwondingen van niet ernstigen aard en ook de autobestuur der kwam er met eenige lichte verwon dingen af. De inmiddels gewaarschuwde eerste hulp dienst uit Harlingen, arriveerde spoedig met twee doktoren op de plaats des onheiis, waar ook Dr Kroon uit Witmarsum hu'p verleende. Zooals gemeld tevergeefs, daar de beide slachtoffers vrijwel op slag waren gedood. De chauffeur en de matroos werden verbonden. Naar alle waarschijnlijkheid heeft de stil staande vrachtauto geen rood achterlicht gehad. De politie stelt thans een onderzoek in naar de oorzaak van deze aanrijding. Auto tegen een boom Zeven inzittenden gewond In de afgeloopen nacht is een Ford-auto met zeven inzittenden in een bocht van de Hulkerweg, nabij Hoorn, tegen een boom gereden. In deze kleine wagen zaten zeven jongens uit Alkmaar, die de Beemsterfeesten met meisjes uit Hoorn gevierd hadden. De jongelui hadden de meisjes juist thuisge bracht toen het ongeluk gebeurde. De wagen werd geheel vernield. De inzit tenden werden allen gewond. Per auto zijn zij naar het stadsziekenhuis te Hoorn over gebracht, waar Dr Romein geneeskundige hulp verleende. Vijf jongens konden verbonden te zijn naar huis worden voerd, de twee andere zijn in het ziekenhuis opgenomen: hun toestand is echter niet levensgevaarlijk. VERDRONKEN? In de rivier „De Nieuwe Maas" werd ter hoogte van het z.g. Veer, voor de gemeente IJ s s e 1 m o n d e, drijvende gevonden een koffer met lijfgoederen, alsmede een siga renkistje met brieven. Een en ander bleek het eigendom te zijn van zekeren Karl Weppner, nader adres was onbekend. Men vermoedt dat genoemden persoon een ongeluk is overkomen. ROODE HAAN KRAAIT Twee boerderijen, een landbouw- schuur en een bierbrouwerij in vlammen Kwaadwilligheid te Per nis? De roode haan heeft weer eens flink gekraaid! In de loop van Zondag brand den enkele boerderijen tot den grond toe af, benevens een fabriek te Gilze. Ook ging een landbouwschuur te Per nis in de vlammen op. Wat deze laat ste betreft, meent men, dat kwaadwillig heid in het spel is. Gistermiddag is, door tot nog toe onbe kende oorzaak, brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den heer Elias Kos ter te Berkhout De dienstbode ontdekte rook onder den vloer en heel kort daarop greep het vuur, dat vooral voedsel vond in den grooten hooivoorraad. fel om zich heen, daarbij nog aangewakkerd door den krach- tigen wind. De motorspuit van Berkhout welke binnen korten tijd ter plaatse was, vermocht tegen de vlammenzee niets uit te richten. Het achterhuis, de veestalling en een paar hooi bergen brandden geheel uit. De woonkamer bleef behouden. De schade, welke zeer be langrijk is, wordt door verzekering gedekt. Nog een boerderij afgebrand Gisteravond te pl.m. half negen brak in de gem. Abbekerk brand uit in de boer derij, bewoond door den heer F. Velt en eigendom van den heer Corn. Groot te Heer Hugowaard. De brand, ontstaan bij 't stoken van een zgn. mengketel, breidde zich snel uit en toen de Abbékerker brandweer, later geassisteerd door de autospuit van S ij b e- k ars pel, arriveerde, stond het geheele pand reeds in lichtelaaie. Vrijwel niets kon worden gered en ook de geheele oogst, die juist was binnengehaald, werd een prooi der vlammen. Een en ander was slechts laag verzekerd. Een belendende boerderij van den heer J. Wit wist men met moeite te behouden. Brand in een bierbrouwerij Gisteravond om elf uur is brand ontstaan in de bierbrouwerij „De Sleutel", gelegen in de Raadhuisstraat te Gilze, eigenaar do heer Jos. Brouwers. De fabriek, welke voor een groot ge doel to uit hout was opgetrokken en slechts uit een gelijkvloersch gedeelte bestond, brandde ge heel uit. Drie auto's zijn door het vuur ver nield. Het kantoorgedeelte en het woonhuis bleven gespaard. De brandweer van Gilze, welke spoedig ter plaatse was, kon de be lendende panden behouden. Na een half uur was het grootste gevaar geweken. De brand weer van Tilburg, die eveneens gealarmeerd was, behoefde niet in te grijpen. De oorzaak van den brand is nog niet vastgesteld. De eigenaar was slechts laag verzekerd. Het blusschingswerk werd bijgewoond door den burgemeester en de overige leden van het gemeentebestuur. De brouwerij dateert reeds van ouden datum, doch is in den loop der jaren ge moderniseerd. Het is mogelijk, dat de scha de, aan de ketels, die in de muren zijn gemetseld meevalt. In dat geval zou de brouwerij, waarin tien arbeiders werken, binnen enkele weken weer in gebruik kun nen worden gesteld. Landbouwschuur uitgebrand Gisternacht om half drie is brand uitgs broken In de groote landbouwschuur van den heer F. Koster, in het gehucht De Hev. vroeger behoorend tot de gem. Pern ia. thans gem. Rotterdam. Hoewel de Rotterdamsche brandweer spoe dig ter plaatse was, is de schuur met de ge- VERBLENDSTEENEN IN ZEER FRAAIE KLEUREN N.V. Vereenigde Nederlandsche Chamotte-Fabrieken GELDERMALSEN TeL 3 en 69 heele landbouwvoorraad, waaronder de ge heele oogst 1937 en alle landbouwmachines, tot den grond toe afgebrand. De omliggende huizen konden behouden blijven. De schuur was laag verzekerd. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak, daar zij de overtuiging heeft, dat hier kwaadwilligheid in het spel is. In een paar weken tijd zijn in deze buurt reeds tot drie maal toe hooischelven in vlammen opge gaan en steeds waren de omstandigheden, vrij verdacht. Gisterennacht nog heeft de politie een man aangehouden. Hij is aan een langdurig verhoor onderworpen, maar in den loop van den dag weer op vrije voe ten gesteld. Het blusschingswerk heeft tot s morgens 12 uur voortgeduurd. Toestand G. C. Bordewijk Slachtoffer gaat niet achteruit 's-Gravenhage, 13 Sept. De toe stand van den 42-jarigen G. C. Borde wijk uit Voorburg, die Zaterdagochtend op den Rijswijkschenweg alhier bij een auto-ongeluk levensgevaarlijk werd gei wond, terwijl zijn oudere broer werd ge dood, was hedenochtend nog weinig of niets veranderd. Het was dan ook nog niet mogelijk hem een verhoor af te nemen. Zijn toestand was echter in geen geval achteruitgaande. KIND VEI^pNGELUKT Een tweejarig zoontje van den heer B. H- H. D. te Hengelo is in een onbewaakt oogenblik achter de ouderlijke woning aan den Zinkweg in een putje geraakt, nadat het. het deksel had verwijderd. Het ventje is in den modder gestikt Onder auspiciën van het Huisvestings comité te Den Bosch, zullen binnenkort een 150-tal Spaansche kinderen in Limburg worden ondergebracht Aanstonds na aan komst in ons land, gaan de kinderen in quarantaine, zoodat e.v. pleegoud»?rs zich ook niet over den gezondheidstoestand van hun pupillen bezorgd behoeven te maken. De kinderen, die minstens 7 en hoogstens 14 jaar oud zijn, komen voor hoogstens een half jaar Studeer voor, een vak. dat flinke perjonen goede vooruitrichten biedt Volg onze degelijke, en goedkooe. schriftelijke opleiding tot Chauffeur-Monteur, Auto-Techniek of Auto-Dieselmonteur Me H nikciu««. Vraag zonder verplichting inlichtingen bij AS.S.O, Nieuwe Plein 31, Arnhem

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1