llinuur gntetfyf (ïTouraiit Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken HOTEL-HAMDORFF Koninginnedag overal opgewekt gevierd N,V. HOTEL ITTMANN abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 6178 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1937 18e Jaargang "3bbcrtentteprij?en Van 1 tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer 0.22'li (gezonden Mededeelingen W' van 1—5 regels 2-30 EJke regel meer045 /oor het bevragen aan 't bureau V. wordt berekend 0.10 GRONDSLAG VOOR STAAT KUNDIG GEZAG Een verslag blijft toch maar een slag; d.w.z. op zijn best een zakelijk j doch in elk geval een beknopte en onvol ledige weergave van het gesproken woord. De vorige week sprak de oud-minister Van Lidth de Jeude in Twente en het verslag van de rede was zeer interessant, maar leer de ons niet wat de eigenlijke bedoeling was ,Van den spreker. We veronderstellen, dat dezelfde gedachten nog wel eens in druk zullen verschijnen, bv. in de Handelingen der Tweede Kamer en dat is te hopen ook. Het is werkelijk jammer, dat deze knappe en vlotte oud-minister zijn plaat: tegenwoordige kabinet-Colijn niet behouden heeft. Vermoedelijk heeft hij uit zichzelf geen bezwaren gemaakt tegen het princi pieel® gedeelte van het regeeringsprogram en dat was ten slotte de eenige belemme ring om te blijven. Dit blijkt ook vrij duidelijk uit de harte- kreet, welke hij volgens eigen verklaring slaakte, toen hij bij de laatste kabinetsfor matie het beeld der nationale samenwi king zag vervagen. Was dat te wijten aan den Kabinetsforma teur? Op dit punt geeft het verslag geen volle klaarheid over de opvatting van den oud-minister. Want deze merkte eerst Indien men de vraag stelt, of het staat kundig gezag moet steunen op een ge loofsovertuiging- of op een verstandelijke overtuiging, schept men verdeeldheid, welke steeds scherper vormen in ons land schijnt aan te nemen, een verdeeldheid, waarin het bindend element van 't natio nalisme volkomen dreigt onder te gaan. Men krijgt hier een splitsing te aanschou wen. die diep is te betreuren; vervolgens betoogde de spreker, dat het staatkundig inzicht moet steunen op levens inzicht en wereldbeschouwing, omdat het anders stuurloos is, terwijl 't verstand niet oppermachtig mag heerschen, omdat de wereld ook behoefte heeft aan het warme hart; en hierop volgde de verklaring: Ik kan het Christelijke karakter van ons volk niet ontkennen, doch de gedachte dringt zich aan mij op, of de sleutel tot een goede samenwerking niet zou zijn het rechtsgezag, een rechtsstaat op Christe lijke grondslag.. De handhaving v^n dat gezag met toepassing van bereikte rechts normen, moet mogelijk zijn. De vrijheid moet zich daarbij echter kunnen verheffen hoven de leer der kerkelijke genootschap pen, waarbij dan de nationale gedachte dient te zegevieren. Er moet een politieke her-groepeering en her-oriënteering rond de vrijheid en de nationale gedachte tot stand komen. Wij gelooven, dat wie deze levensovertub ging als richtsnoer van zijn staatkunde aan vaardt, zich op zijn plaats zou kunnen voe len in een kabinet, dat steunt op de posi tieve Christelijke beginselen, al bevindt hij zich dan ook, naar 't woord van den minis ter-president, in het gezelschap van hen, „die slechts krachtens traditie aan de uiter lijke openbaring van de levenswaarden van het Christendom vasthouden". Maar wan neer de heer Van Lidth de Jeude op tradl- tioneele wijze van zijn vrees voor „de leer der kerkelijke genootschappen" getuigt, dan zijn wij toch bang, dat „de nationale dachte" niet gemakkelijk zal zegevieren. De Stadt-Schanke Lcidschcpleio 5-9 TeL 33072 Amsterdam DINER I DINER 90 ct ÏÏF ELK DINER EEN TOPPRBSTATlEi 1.40 LAREN (Gooi) Speciale tarieven voor langer verblijf en week-ends Casino Zomertuin Badhotel BAD BOEKELO (De Zee op de Heide) Temidden van bosch.heide zee en strand VRAAGT PROSPECTUS ZONGETOVER ONDER T LOVER OP WEELDRIG MOS IN HET BEEKHUIZER BOS Breng Uw vacantie door in HOTEL BEEKHUIZEN VELP Telefoon 3713 Fraai Prospectus op aanvrage Zelfde directie als Hotel Stameren Te Maarn Hotel Zilven Te Loenen Alles lacht en juicht en jubelt Koningin en Prins Bernhard maken rijtoer door Apeldoorn Het feest in de groote steden rj"EN stralende zomersche Augustusdag is Koninginnedag 1937 geworden. Reeds de morgenuren hielden in dit opzicht schoone beloften in' en dé hooggespannen verwachtingen werden niet teleurgesteld. Het hoogtepunt der feestelijkheden werd natuurlijk bereikt in de zomerresidentie Apeldoorn, die de jarige Vorstin tusschen haar muren had. In de morgenuren brachten hier 6000 schoolkinderen een grootsche aubade aan onze Landsvrouwe, 's Middags maakte H. M. de Koningin per auto een rondrit door Apeldoorn, 's Avonds werd het feest met een grootsch vuurwerk besloten. Het Koninginnefeest in Apeldoorn Reeds om 9 uur im den morgen klonken gister te Apeldoorn de vroolijke tonen muziekcorpsen, die op dezen blijden ledag naar het centrum der gemeente marcheerden, waar op de Looi aan en rond het Oranjepark de scholieren, die aan de aubade deelnamen, werden opgesteld, kwart voor tien zette de stoet, die meer dan anderhalve kilometer lang was, zich in be weging. In den stoet marcheerden zes mu ziekcorpsen mee. Om even voor tien uur bereikte de kop van den optocht het paleis Het Loo, waarvoor zich duizenden toeschouwers hadden opge steld. Op het bordes waren inmiddels onder luide toejuichingen van het publiek H.M. de Ko ningin, Prinses Juliana, Prins Bernhard en diens broer Prins Aschwin. verschenen. Hare Majesteit was in het blauw gekleed, terwijl H.K.H, Prinses Juliana een wit toilet droeg. Prins Bernhard en Prins Aschwin aren beiden in civiel. Twee weesmeisjes van het Ned. Herv. Weeshuis te Apeldoorn boden namens Oranjevereeniging Apeldoorn Het Centrum H.M. een fraaie bloemenmand, gevuld met chrysanten aan, waarna het défilé der schoolkinderen een aanvang nam. Vervolgens heeft H.M. de Koningin, verge zeld van Prins Bernhard en haar particulier secretaris Baron van Heemstra, een rond wandeling langs de rijen der jeugdige zali gers gemaakt, waarbij Zij zich met enkele onderwijzers, die al6 begeleiders functioneer den, onderhield en waarbij zij verschillende scholieren de hand drukte. Tenslotte werd door de zesduizend scho lieren, begeleid door het harmonieorkest „Prins Hendrik" onder leiding van den heer A. van de Werken, een aubade gebracht. Uit gevoerd werden „Wien Neerlands bloed", de „Reddingboot", en twee coupletten van het Wilhelmus. Aan het slot van de aubade dankte H.M. de Koningin het bestuur van de Oranjever eeniging Apeldoorn Het Centrum en betuig de haar bijzondere ingenomenheid met de geslaagde zanghulde. Rijtoer door Apeldoorn Gistermiddag om half drie heeft H.M. de Koningin met gevolg Het Loo verlaten voor het maken van een rondrit per auto door d« gemeente Apeldoorn. Bij het wegrijden van het paleis wuifde H.K.H. Prinses Juliana de vertrekkenden na. Langs de route welke gevolgd werd hadden zich vele belangstellenden opgesteld, die onze Land vrouwe en den Prins-Gemaal hartelijk toejuichten. Een bezoek werd o.m. gebracht aan het Marktplein, waar H.M. gedurende een kwar tier de kinderspelen gadesloeg. Hier werden H.M. en de Prinses Von ErbachSchöntoerg door twee meisjes, Con nie Wille en Ineke Grevestuk. bloemen aan- Vervolgens bracht de Koningin een bezoek aan de volksfeesten en kinderspelen in de buurtschap Wormen. Om half vier keerde de stoet op Het Loo terug, waarmede de rondrit, welke onder ideaal zomerweer gemaakt was, was ge ëindigd. aankomst op het paleis bracht een groote menigte een spontane ovatie. Gisteravond om 10 uur werd op het feest ten- in in de buurtschap Wormen tot besluit van den dag een grootsch vuurwerk afge stoken, dat ook door Z.K.H. Prins Bernhard werd bijgewoond. Koninginnedag in de Hoofdstad Reeds in de vroege morgenuren was Am sterdam een echte Oranjestad, waar de feestklanken vroolijk weerklonken. Een ochtendconcert op den Dam, muzikale rond- marschen van het Politiemuziekcorps, mu ziek in booten die door de grachten dreven, zingend voorttrekkende kinderen, die naar de speelterreinen gingen om er hun feestelijk gemeenschappelijk spel te spelen, het waren alle programmapunten, die niet weinig er toe bijdroegen de feestelijkheden te vergrooten. Waar men kwam viel een opgewekte stem ming waar te nemen. Er i6 dezen dag in Amsterdam een groot programma afgewerkt Er was een i_rillonconcert op den Paleis toren van den heer Vincent. Op verscheiden plaatsen in de stad waren door de Oranje Jeugdbond kindersDelen georganiseerd. Er waren feestelijke samenkomsten van buurt- vereenigingen, die met vlaggen optrokken naar de plaats van samenkomst en concerten in de parken. De feestvoorstelling in het Stadion werd 's rpiddags door duizenden .bij duizenden bijgewoond.Avonds berejkte de feestelijke stemming haar hoogtepunt tij dens de verlichte versieringen en het groot sche vuurwerk, dat werd afgestoken. Doch ook daarna bleef de goede stemming cr nog lang in, zoodat Amsterdam ook de Konin ginnedag 1937 op recht gezellige wijze heeft gevierd. In de Residentie Onder stralende weersomstandigheden en in groote opgewektheid heeft de Residentie den verjaardag van H.M. de Koningin ge vierd. Het was een prachtige zomerdag en dus waren duizenden Hagenaren reeds vroeg op 6tap gegaan. De feestelijkheden begonnen om half negen met een bespeling van het carillon van den St. Jacobstoren. Vervolgens gaven te negen uur verschillende zangvereenigingen op het Binnenhof, onder leiding van den heer Wierts een keurige uitvoering Te tien uur werd in de Groote of St. Ja- cobskerk een dankstond gehouden. In de ochtenduren vormde evenwel de garnizoensparade gecommandeerd door den brigade-commandant kolonel R. v. d. Bent en afgenomen door den gouverneur der Residentie, tevens commandant van het veld leger luit.-generaal baron Van Voorst tot Voorst, de grootste attractie. In de middaguren werden tal van concer ten gegeven en 6tonden ook verschillende wedstrijden op het programma. Vooral «ie wielerwedstrijd in de Maliebaan bracht de spanning er in! Avonds hielden in een paar volle kerk gebouwen Oranjeverenigingen samenkom sten tot viering van den dag. In de avonduren was de zanguitvoering van het koor van de afd. den Haag van Volkszang een goedgeslaagd programma nummer. Maar de echte feestelijke stemming brengt toch altijd de schemering en het duister, als de duizenden lichtjes gaan bran den. Evenals vorige jaren waren de Regee- ringsgebouwen verlicht Heel mooi was de illuminatie van den Hofvijver met de vér- lichte fontein Duizenden kwamen hier een kijkje nemen. Tot na middernacht bleef het in de stad druk en gezellig. Scheveningen en Kijkduin hebben dezen dag mede van de groote drukte haar deel gekregen. Koninginnedag in het buitenland Geheel in overeenstemming met de tra ditie hebben de in West-Duifschland nende Nederlanders gisteren den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmma gevierd. Het middenpunt der feestelijkheden was de avondbijeenkomst van de „Nederland sche Sociëteit" in hotel Essener hof te E s- sen, welks feestzaal rijkelijk met Oranje was versierd, terwijl de portretten van de Koningin en het Prinselijk Paar met frisch groen waren getooid. Op het Malieveld in Den Haag waren tijdens de parade vele autoriteiten bijeen. V.l.n.r. luit.-gen. Van Voorst tot Voorstminister Van Dijk, De Vos van Steen- wijk (niet zichtbaar), burgem. De Monchy, vice-adm. Schreuder, Vos, schout-bij- nacht Fürstner en de generaals Borel v. Praag, Beltman, Roldanus en De Wolf. Op het paleis Het Loo werd ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin door ongeveer 5500 kinderen uit Apeldoorn voor H. M. gedefileerd en gezongen. Een aardig snapshot, toen H. M.. vergezeld van Z.K.H. Prins Bernhard. zich onder de kinderen begaf, die met jeugdig enthousiasme de Vorstelijke personen toejuichten. Het feest in de Maasstad De Maasstad heeft ditmaal Koninginne dag wel bijzonder opgewekt gevierd. Dit voor het overgroote deel het mooie weer werkte ook een handje mee! te danken aan het zeer uitgebreide, welverzorgde pro gramma, dat drie hoogtepunten bracht: morgens, 's middags en 's avonds. In de ochtenduren is de aubade altijd weer een van de glanspunten van de dag. 's Middags boeide een fraai bloemencorso het oog. Deze parade van versierde auto's werd nu al voor de zestiende maal gehou den, en het moet gezegd, de belangstelling wordt er niet minder door. Tienduizenden waren op de been en hebben met bewonde ring de vele fraaie versierde wagens gade- esiagen. Het derde hoogtepunt van den dag was hét avondfeest in het Stadion. Hier defi leerde de Oranje Garde en demonstreerde de jeugd mooie gymnastiekoefeningen, waarbij vooral een viertal bloemfiguren bijzonder werden toegejuicht- De mariniers verzorgden de taptoe: dat klonk prachtig in het Stadion! Om deze drie hoogtepunten groepeerden zich al de andere feestelijkheden, het een al mooier en aardiger dan het andere. Twee groote vuurwerken resp. op den Rechter- en Linker-Maasoever besloten den dag. Tot diep in den nacht duurde de feest vreugde voort. In andere plaatsen Wij kunnen er natuurlijk niet aan denken de feestviering in tal van andere plaatsen hier te releveeren. Daarvoor verwijzen we naar onze rubriek Plaatselijk Nieuws. Maar het behoeft natuurlijk geen betoog, dat alom in den lande tot in het kleinste gehucht toe de feestvreugde groot was. Zelfs Zaan maakte thans een goede beurt, want het gemeentebestuur had thans vrijaf gege ven voor allé scholen, openbare en bij- zondere. Slechts één hoofd van een open bare lagere school bleek nog te veel rood bloed in de aderen te hebben, want zijn school nam niet aan het kinderfeest deel. Doch ook dat zal nog wel eens veranderen. We blijven althans vol goeden moed! Maar verder was alles, dit eene wanklankje uit gezonderd, alles gelach, gejuich en gejubel. En thans is Koninginnedag 1937 al weer... voorbij. Bij leven en welzijn zal de volgen de Koninginnedag van zeer bijzondere be- leekenis zijn (10-jarig Regeeringsjubileum). Vermoedelijk zal dat ook wel in de feest viering op bijzondere wijze tot uiting ko men. Doch... voorloopig nog een jaar ge duld! De Koninginnedag in Indië BATAVIA, 1 September. (Aneta/A.N.P.) In geheel Indië heerschte gister een blijde feeststemming. Tot in de verste hoeken.van de buitenge westen woei de nationale Vlag. Op het Waterloo-plein te Batavia heeft allereerst een parade plaats gehad waaraan deelnamen landings-divisies van de Marine, alsmede de troepen gelegen te Weltevreden. Meester Corneli6 en Buitenzorg. De parade werd ditmaal gekenmerkt door een groote demonstratie van de luchtmacht, uitgevoerd door marine- en legervliegtuigen. De troepen werden geïnspecteerd door den Gouverneur-Generaal. De commandant van het leger, de vlootcommandant, vele hooge autoriteiten en de leden van het consulaire corps woonden deze parade bij. Galadiner ten paleize Rijswijk BATAVIA, 1 Sept. (Aneta). Gisteravond vond ten paleize R ij s w ij k ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin een galadiner plaats. Aanwezig waren: de leden van den raad van Ned.-Indië, de hoof den der departementen,de leger- en vloot commandant, de algerrioene secretaris, de gouvernements-secretarissen, de geweste lijke en plaatselijke autoriteiten, de burge meester en de zelfbestuurder van Bali. Het diner ving aan met een toast, welke ingesteld werd door den gouverneur-gene raal, op Hare Majesteit de Koningin. Na afloop van het diner vond voor het paleis op het Koningsplein een taptoe door de marine plaats. Meer dan veertig eere gasten, met hun dames, hebben de feestelijke bijeenkomst bijgewoond. De voorzitter der Nederlandsche Sociëteit de heer K a t s, sprak een woord van wel kom, waarna de Nederlandsche consul te Essen, de heer Christian Schmid, in een feestrede op de beteekenis wees van de Koninginnedag. Spr. legde den nadruk op het feit. dat het Nederlandsche volk en het Koninklijke huis van Ocanje-Nassau door de verlovings- en huwelijksfeesten van het jonge Prinselijke Paar nog nader tot elkan der zijn gekomen. Men kan inderdaad spreken van een natuurlijke eenheid van volk en koningstroon, aldUs spr. De zanger De Loor luisterde de avond op met de vertolking van eenige liederen. In prettige stemming bleef het talrijke gezelschap tot na het middernachtelijk bijeen Minister Romme confereert Naar de Volkskrant verneemt, heeft de minister van Sociale Zaken, Prof. Mr. C. P. Romme.de besturen van de centrale werk geversorganisaties en de vier groote arbei- dersvakcentralen in aansluiting op zijn schrijven dd. 17 Juli j.l. uitgenoodigd tot een bespreking op a.s. Donderdag 2 Septem ber op zijn departement De minister wenseht met hen, die de da gelijksche gang van het bedrijf in hun alge meen verband overzien, te overwegen, welke regelingen kunnen worden getroffen om een zoo goed mogelijke verdeeling van den a beid over de beschikbare arbeidskrachten verzekeren, welke bedrijven in de eerste plaats zullen moeten worden onderzocht en hoe b.v. met medewerking van de bedrijfs- raden en bij ontstentenis daarvan aan even tueel ter zake te vormen paritaire commis sies zulk een onderzoek kan plaats vinden Nieuwe Kerk te Delft De afsluiting der restauratie H. M. de Koningin zal zich bij de plechtige afsluiting vam de restauratie der Nieuwe Kerk m Delft op Woensdag 8 September doen vertegenwoordigen door haar opper kamerheer mr. W. J. baron vanLynde B. Streefkerk f Te Amei de is op den leeftijd van 74 jaar plotseling overleden de heer B. S t r e e f kerk, die vele jaren in het kerkelijk leven "•m vooraanstaande plaats bekleedde. Eerst was hij diaken, daarna ouderling der Néd. Herv. Gemeente, terwijl hij verder bijna dertig jaar déél uitmaakte van het College van Kerkvoogden en Notabelen, waarvan hij thans voorzitter was. Ook was hij voorzitter van de Ned. Herv. Kiesvereeriiging „Waarheid en Recht" en heeft hij veel gedaan om de Geref. beginse len in de Ned. Herv. Kerk tor gelding te brengen. Het Chr. onderwijs genoot evenzeer de volle toewijding van' den heer Streefkerk Van de oprichting was hij lid der Vereeni- ging „Een School met den. Bijbel" te Amei- de, 27 jaar diende hij deze Vereeniging als bestuurslid, waarvan de laatste jaren als voorzitter. De weduwe en kinderen van den overle dene kunnen er zich van verzekerd houden dat zeer velen mee treuren om het groote verlies, dat plotseling hun deel is gewor den. RECLAME-TEKENAAR EN ONTWERPER Vr.ag U.rodcnheldibetulgingen. Drt vak kan aan flinke perionen een goede toekomst bieden. Gratis hulp bl) sollicitatie en vestiging Vraag ronder verplichting inlichtingen bij AS.S.O, Nieuwe Plein 31, Arnhem VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE blafleii Koninginnedag is gister overal in het; land met opgewektheid gevierd Ds. L. H. van der Meiden is door de Generale Synode der Chr. Geref. Kerk tot hoogleeraar benoemd. Op het Nederlandsche schip „Kotal Agoeng" is brand uitgebroken. De Japanneezen hebben na heviged strijd Woesoeng bezet. Nieuwe lastercampagne in België. De troepen van Franco rukken op he,Ê Noorderfront in Spanje op in de richting van Asturië. N.V. INSULAIRE HYPOTHEEKBANK HEERENGRACHT 244 AMSTERDAM-C. Verkrijgbaar: 8-jarige 3'/2 Pandbrieven a lOO enkel groot 1000.- BESTE KlNO s DUB 8 WKodab films ml S.5 lens 125 8 2,5 lens 187.53 Direct 8 v/Agfa 2.5 lens 172.50 imp. SCHAAP Co. Spui 8 Amsterdam VALKENBURG CL.) HOTEL VONCKEN BONDSHOTEL A.N.W.B. Garage vrij. Pension prijs Hoofdseizoen FL 3.50. Voor en Na Fl. 3.00. Telefoon 72 Vraagt prospectus NUNSPEET niet meer aan dien drukken verkeersweg. PENSIONPRIJS f 5.per persoon Minister Van Boeijen Bronovo verlaten De Minister van Binnenlandsche Zaken, heer H. van Boeijen, heeft gisteren de Diaconesseninrichting Bronovo verlaten.- De Minister zal te zijnen huize nog eeni- gen tijd rust moeten houden Geen goedkoopere boter MeD schrijft ons uit Goes: Op grond van de positieve toezeggingen an den Minister van Economische Zaken mocht worden verwacht, dat met ingang van 29 Aug. j.l. de boter,, dank zij de ver^ laagde heffing, 10 cent per K G. goedkooper zou worden. De huismoeders rekenden daarop stellig. Maar zie, de noteering op do Goeschc markt was heden voor boter pre cies gelijk aan die van vorige week. Het is ons niet bekend welke invloeden hier wer- maar een ernstig onderzoek vanwege het betrokken Departement is zeker wel gewrenscht. Op die wijze worden de levens middelen niet goedkooper, ook a1 worden 1e heffingen verlaagd, en wordt het he ugde doel niet bereikt Het schippersconflict te Zwolle Organisaties eischen hoogere vrachttarieven Over het schippersconflict te Zwolle, waardoor honderd sohippers van vrachtver- deelimg en steun zijn uitgesloten, is langdurig geconfereerd. De heeren van Vliet, voorzitter van den R.K. Schippersbond, van Veen, van de vereeniging „Eendracht", Kuipers, van den Prot. Chr. Schippersbond en Bord e wijk, voor zitter van de contact-commissie van vijf ver- schillende schippersbonden te Zwolle, heb- ben de belangen der stakende schippers be pleit bij den heer F. J. H. Geraets, hoofd van het bureau Scheepvaart van het departement van Waterstaat. Een oplossing van het gere zen verschil hebben de besprekingen niét ge bracht. Omtrent het verloop ervan vernemen wij van da zijde der schippersorganisaties het volgende: De oorzaak van het conflict is, dat de schippers het tarief, dat de bevrachtingscom missie voor het vervoer van basaltladingen heeft vastgesteld, te laag vinden. Ter moti- yeenng van hun standpunt gelde het volgen de voorbeeld: de bevrachtingscommissie biedt een lading basalt aan naar Kloosterdijk voor 1.45 per last of 0.07^ per ton. Hier van gaat af 7 pet. provisie, 0.18 per ton sluisgeld, 1.65 bruggengeld en 12 jaagloon. Voor een schip van 70 ton wordt een netto winst gemaakt van 20.95 voor zes dagen varen. In Kloosterdijk is echter geen retour vracht te krijgen en de schipper moet leeg terug. Dit kost hem opnieuw 7.95. Wanneer hij dan, na anderhalve week te Zwolle terug keert, heeft hij 13 verdiend. De heer Geraets heeft medegedeeld, dat, alvorens de regeering in deze kwestie een be slissing zal nemen, zij een rapport van de bevrachtingscommissie afwacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1