gïituw gtitedp QLmmnt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Olifantenjacht te Rotterdam Abonnementsprijs Per kwartaal in Lelden en In plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Pe» weeko.|8 Voor hel Buitenland bij wekelijksche lending4.50 Bij dagelijksche zending. 5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1937 NO. 6173 Van I tot 5 regelsI.I7V» Elke regel meer022'h ogezonden Mededeelingeo van 1-5 regels230 EJke regel meer045 Voor bet bevragen aan 1 bureau wordt berekend 0.10 18e Jaargang DENEMARKEN IN MOEILIJK HEDEN. Herinnert men zich nog iets van de dave rende artikelen in roode pers en verkie- zingslectuur over de welvaart van ,,'t roede Noorden", waar wijze sociaal-democraten de leiding in handen hebben? Op denigreeren- de wijze werd over de Nederlandsche regee ring geschreven, die eigenlijk welbewust de opleving tegenhield. Bijzondere oorrespon- denten werden naar het Noorden gestuurd om de Nederlandsche kiezers te kunnen ver tellen, welk een dorado het in Zweden en Denomarken geworden was sedert sociaal democraten leiding aan 's lands zaken gaven. Als anderen dit niet gelooven wil den of beweerden, dat het in het hooge Noorden meer klatergoud dan edel metaal was, werd dat als kwaadaardige laster op hooge toon van de hand gewezen. Sinds deze ophemeling van het roode be stuur zijn nog maar enkele maanden vor- loopen. En wat zien wij nu? Voor eenige dagen vestigden wij de aandacht op eer. artikel inde roode pers over „het zelf genoegzame Zweden". Ontkend kon niet worden de sociaal-democratische pers in dat land gaf het immers toe dat men veel te veel moois over dat land verteld had in het buitenland: „als men ergens een aar dig woningblok kan laten zien, beteekent dat nog niet, dat de krotwoningen opgc ruimd zijn". Thans is reeds de beurt aan Denemarken In een artikel onder het opschrift „Deen- sche regeering bukt niet voor moeilijk heden", erkent de roode pers, „dat de nomische situatie in Denemarken in laatste maanden slechter is geworden", werken vele ongunstige factoren en Onder deze omstandigheden is de beidsmarkt in Denemarken minder gujn- stig geworden dan zij voorliaen moeilijkheden in de grondstoffenvoorzie- ning en. in samenhang met de geheele handeUapositie eveneens in het deviezen- verkeer hebben de bouwnijverheid aan merkelijk doen inkrimpen. In vergelijking met Juli 1936 is de werkloosheid met 3 pet gestegen. Van alle georganiseerde arbei ders zijn op het oogenblik 15,1 pet zonder werk. Bij de metselaars ligt dit percen tage nog vier procent hooger, bij de sui kerwerkera en chocoladebedrijven onge veer 13 (pet, bij da textiel arbeiders 8 pet Anderzijds is de werkloosheid bij de typo grafen en bij de zeelieden gedaald. De slotconclusie is, dat „Denemarken staat voor een niet-gemakkelijke winter, yo'or een zware strijd met de werkloosheid, maar er bestaat toch geen twijfel aan of, gesteund door een 6terke regeering, zal Denemarken deze strijd winnen". Het is te hopen voor Denemarken, maar het ontgaat ons, met welk recht de roode pers nu reeds durft profeteeren, dat ook moeilijker omstandigheden Denemarken voor andere landen een wegwijzer kan zijn' Immers, de strijd moet nóg beginnen en verzekering, dat de hooge loonen ('t is de vraag of ze werkelijk hooger zijn dan hier; denk aan de schepen der H.A.L.) de inner lijke koopkracht hebben versterkt, heeft weinig waarde. Frankrijk leert, dat hooge loonen, als gevolg van geforceerde opleving geen beterschap brengen, maar naar een financieel debacle voeren. De houding der roode pers ls wel zeer onsympathiek. In Nederland was de misère een gevolg van het „stumperige regeerbe leid" en kwam de economische beterschap ondanks de Regeering; in Denemarken brachten de roode bestuurders het land vooruit, doch de tegenslag is thans te wijten aan „een onfortuinlijke loop der omstan digheden". Zoo gebruikt de sociaal-democratie in ons land tweeërlei weegsteen. HET MISDRIJF TE SANTPOORT Dader te Zwolle gearresteerd De uit het Provinciaal Ziekenhuis Santpoort ontvluchte verpleegde, de 37- jarige F., in wien de politie te Velsen den dader ziet van het Zondag aldaar gepleegde misdrijf, is te Zwolle aangehouden. Hij zal naar IJmuiden worden overgebracht* Naar aanleiding van deze arrestatie ver neemt oe Tel. nader dat de aangehoudene een volledige bekentenis heeft afgelegd. Nauwelijks een kwartier nadat F. op een gestolen rijwiel te Zwolle was gearriveerd, was hij reeds in handen van de politie. In een der logementen gelukte het aan een der inspecteurs hem te vinden. Langdurig ontkende F. iets van het mis drijf te weten, doch toen de commissaris den arrestant tal van vragen stelde en hem be trapte op verschillende onjuistheden in zijn antwoorden, bekende F. ten slotte, dat hij het jongetje had meegelokt en mishandeld had. Bij fouilleering ontdekte de commissaris verschillende bloedsporen op de kleeren van den man, stille getuigen van het afschuwe lijke misdrijf. Na zijn daad was F. aan het zwerven ge gaan. Te Uitgeest had hij een fiets gestolen, waarmede hij naar Amersfoort was gereden. Hier had hij overnacht, waarna hij vervol gens op de gestolen fiets de reis naar Zwolle had voortgezet Indien het signalement sneller was ver spreid zou F. vermoedelijk reeds eerder zijn gearresteerd. Het werk van de Zwolsche po litie verdient alle hulde. De dader maakte een latenten indruk en toonde weinig be- rouvtr over zijn daad. KONINKLIJK BEZOEK AAN DE LANIJTO Hartelijke hulde van de schoolkinderen Een rondgang over het terrein Heden heeft H. M. de Koningin een be zoek gebracht aan de L a n ij 10, een ten toonstelling op het gebied van Landbouw en Nijverheid, te Varsseveld. Dit be zoek is voor deze streek, die door onze Vor stin in jaren niet is bezocht, een gebeurte nis van heteekenis, zoodat. duizenden en nog eens duizenden zich hebben opgemaakt om het Vorstelijk bezoek aan het typische Achterhoeksche plaatsje mee te maken. H. M. maakte heden deze reis per extra trein vanuit Apeldoorn, via Deventer. Hen gelo, Enschedé, Neede en Winterswijk, zoo dat bijna alle stations in de streek werden gepasseerd. Om 2.04 vertrok de Koninklijke trein van het station te Winterswijk naar Varsse veld, waa»* het gezelschap om 2.25 uur ar riveerde. Ter begroeting waren o.m. aanwezig de Commissaris der Koningin in de Provincie Gelderland met zijn echtgenoote, baron en sesse S. v. Heemstr av an O o s- ee en de burgemeester van W i s c h. waarvan Varsseveld deel uitmaakt, de beer J. J. G. Boo t. Langs de weg van het sta tion naar het Tentoonstellingsterrein ston den alle schoolkinderen uit de gemeente Wisch, ongeveer 2000 in getal, opgesteld, die de Hofauto's. waarin het Vorstelijk gezel schap had plaats genomen, hartelijk toe wuifdei?. Od het terrein werd H. M. de Koningin door het Tentoonstellingsbestuur ontvangen en daarna had de rondgang plaats. De voorzitter, de heer S. L e diende Hare Majesteit van voorlichting. Druk bezoek Naar wij vernemen belooft de tentoon stelling een groot succes te worden. De ex positie is pas twee dagen geopend en reeds zijn 6000 bezoekers de loketten gepasseerd. Gisteravond werd een grootsch vuurwerk afgestoken, dat door duizenden bij duizen den bezoekens werd bijgewoond, Het Prinselijk Paar Het Prinselijk Paar zal Vrijdag ten pa- leize Soestdijk terugkeeren. In verband met den verjaardag van de Koningin zullen de Prins en de Prinses Maandag weer naar Het Loo vertrekken en daar nog ongeveer een week verblijven. I CHR BAKKERSBONDEN ADRÊSSEEREN Geleidelijke afschaffing van de omzetbelasting gevraagd Handhaving der monopolie- heffingen niet langer gerechtvaardigd De Nederl. Bond van Prot Chr. Werk- ivers in de Voedingsbedrijven, de Bond van Chr. Bakkerspatroons in Nederland, de Ned. Chr. Banketbakkersbond en de Ned. Centrale Bond van Chr. Arbeiders Voedingsbedrijven, hebben zich met adres sen gewend tot de Ministers van Economi sche Zaken en Financiën, waarin wordt aangedrongen op opheffing, c.q. geleidelijke afschaffing der omzetbelasting op bakkers- en bankethakkersnroducten, alsmede ver dere verlaging der monopolieheffingen op tarwe. In het adres aan den Minister van Finam ciën wordt opgemerkt, dat de wet van 25 Oct. 1933 tot uitvoering van een omzetbe lasting en een bijzonder invoerrecht met in gang van 1 Jan. 1939 zal komen te verval len. Het bakkersbedrijf ziet reikhalzend uit naar het tijdstip, dat deze regeling, die naast heel wat administratief werk. ook groote financieele lasten op het bedrijf heeft ge legd, tot het verleden zal behooren. Alhoewel de wet uitgaat van het begin sel, dat de lasten op den consument moe ten worden verhaald, heeft de ervaring ge leerd, dat dit beginsel in de practijk niet is uit te voeren. Het gevole is geweest, dat deze wet zeer zwaar op de bakkens-ondernemingen drukt, en een verzwaring van lasten heeft veroor zaakt, die het bedrijf op den duur niet zal kunnen dragen. Waar deze belasting bedoeld is als een crisismaatregel, die tijdelijk nood zakelijk werd geacht in verband met de financiën van het Rijk. meenen wij, aldus het adres, dat het niet meer dan billijk is, dat deze belasting ook zoo spoedig mogelijk weer verdwijnt. Adressanten begrijpen echter, dat, wan neer deze bron van inkomen voor het Rijk op de vastgestelde datum plotseling ophoudt te bestaan, het moeilijker zijn zal van deze inkomsten afstand te doen, dan wanneer n u reeds tot 1 Januari 1939 tot geleidelijke ver laging van het heffingspercentage wordt kelijke raming, zou momenteel een ver mindering van het percentage der hef fing minder voelbaar zijn en de weg effenen tot algeheele opheffing in 1939. Het bakkersbedrijf dat door deze prijs- verhooging van grond- en hulpstoffen zich ook de kleine winst od bij-artikelen gebak e. d. zag ontnomen en dat in groote moeilijkheden verkeert, zou door vervroegde opheffing der omzetbelasting de helpende hand worden toegestoken." De monopolieheffingen op tarwe In het adres aan den Minister van Econo mische Zaken wordt de aandacht gevestigd op de noodzakelijkheid om voort te gaan met de verlagingen der monopolieheffingen tarwe, waarvan de inkomsten voor een langrijk gedeelte niet strekken tot steun aan de inheemsche tarweteelt, doch tot ver sterking van de middelen van het Land- bouw-Crisis-Fonds, waarmede andere dan agrarische producten worden gesteund. Zoo er al vroeger hiervoor in verband met de zorgwekkende omstandigheden, waarin zich talrijke bedrijfsgroepen in landbouw bevonden, eenige rechtsgrond stond, thans is, nu allerwege gesproken wordt over liquidatie der crisismaatregelen, het tijdstip aangebroken, om met deze on- gewenschte toestand te breken. Zulks klemt te meer, waar de wereld marktprijzen dermate gestegen zijn en de depreciatie van onze munt ten vori- gen jare óns binnenlandsch prijspeil op zoodanige wijze heeft beïnvloed, dat ver dere handhaving dezer monopoliehef fingen niet langer gerechtvaardigd schijnen. Dienstweigeraars naar Rozenburg zy binden den stryd aan tegen het water overgegaan. Waar de prijs der grond- en hulpstof fen in het laatste jaar niet onbelangrijk is gestegen en dus de opbrengst der be lasting is uitgegaan boven de oorspron- Vijf circus-olifanten breken los en twee rennen door de stad Een oppasser gewond J3OTTERDAM heeft gisteravond een ongekende sensatie beleefd door het losbreken van vijf circus- olifanten en de achtervolging daar van in een druk stadsgedeelte. Dit olifantendrama is ten slotte nog betrekkelijk heer goed afgeloo- pen, omdat de dieren naar hun stal len konden worden gebracht en slechts één oppasser bij de achter volging werd gewond. Honderden kinderen cn volwassenen zijn echter aan een groot gevaar ontsnapt. Onrust Gelijk wij reeds hebben gemeld is een der oude olifanten van het circus Sarassani tij dens de verhuizing van het circus van Den Haag naar Rotterdam in de Residentie be zweken. Deze olifant trad op als de wijze bedachtzame grootmoeder van de olifanten- familie, naar wie de andere dieren als het ware luisterden. Toen dan ook Jenny" over leden was, maakte men zich in circus-kringen eenigszins ongerust, hoe de andere olifan ten zich zouden gedragen. Gistermiddag kwamen de dieren van het circus per trein te Rotterdam aan en ze den bij de veelading aan den Molenwaterweg worden uitgeladen. Nadat de paarden veilig de stallen waxen beland, ging omstreeks half vijf de olifanrtenbemmer Willy Hagenbeek naar de veelading om de 5 olifanten te gaan Toen na ruim 2 uur olifanten nóch oppas- in het circus, dat zijn tenten heeft opge- slag^i aan de Rochussenstraat, waren ver sohenen, begon men zich ex-r.xtig ongerust te maken en tegen zeven uur werd besloten een hulp-expeditie" uit te zenden om het ver miste transport op te sporen. Maar ziet: juist op dat oogenblik kwam HagenJbeck met de logge viervoeters aan, na tuurlijk omzwermd door een groote schare jeugdige Rotterdammers, die niet eiken dag olifanten tegelijk zien. De grijze reuzen zwaaiden hevig met hun slurven en klapperden met him ooren, zoodat wachtende circus-personeel wel begreep, de dieren zeer nerveus waren. Met een zucht van verlichting zag men ze dan ook het houten hek, waardoor het circus-terrein was afgepaald, binnenkomen. Ontsnapt! Het terrein, waarop het circus is opgesla gen, is echter omgeven door speelterreinen, waarop honderden kinderen speelden. Toen de olifanten aankwamen renden al deze kinderen naar het houten hek om wat van de dieren te zien en deze run naar de hekken ging gepaard met een soort Indianen- gehuil. Dit werd voor de toch reeds ner- euse olifanten te erg. Luid trom petterend sloegen ze alle vijf op en temmers en op'passers had-, niets meer te vertellen. ?n paniek ontstond, toen eenl oppassers, die nog trachtte de en te kalmeeren, een tr der olifanten kreeg en 1 teloos bleef liggen. De wild geworden olifanten split ten zich in twee groepen en bra- :en door de hekken heen, schrik n ontsteltenis verwekkend onder e menigte, die rondom het circus- errein was samengestroomd en ii e straten van het Westelijk stad: eel, waarheen twee van hen weg- Naar wij vernemen zullen in de toe komst dienstweigeraars op het eiland Rozenburg in een kazerne bijeen gebracht worden om den strijd aan te binden tegen het vernielend werk dat de zee sinds jaren aan de Westpunt van dit eiland verricht. Binnen korten tijd zullen de eersten groe pen het gebouw achter het huis van de Ko ninklijke jachtdomein gelegen betrekken zoo dat dit jaar nog het werk zal kunnen begin nen. WU vernemen nog dat binnen enkele weken met het in arde brengen van het gebouw zal worden begonnen, zoodat het dan spoedig betrokken zal worden. Voorloopig zullen er ongeveer dertig dienst weigeraars ondergebracht worden. Een jacht door de straten Deze twee olifanten, „Comtesse" en „Odith" geheeben, renden eerst recht op den circus tent af, liepen er dwars doorheen, braken het tentdoek aan de achterzijde aam flarden, om daarna éérst door het houten- en daarna door het ijzeren hek, dat het terrein aan de zijde van de Rochussenstraat begrenst, heen te breken en op den publieken weg terecht te komen. De tafereelen, die zich toen afspeel den, zijn niet te beschrijven. Onder het gegil „de olifamtenl de olifanten!" renden honderden ouderen en jongeren door de Rochussenstraat. Sommigen vielen, kinderen werden onder luid gehuil door hun ouders meegesleurd, het was een paniek. Daartusschen ver schenen dam de woedend geworden olifanten, die luid trompetterden en door him kreten de vluchtenden de ha ren ten berge deden rijzen. Zoo snel, dat geen mensch ze bij kon houden, renden de twee olifanten den 's-Gravendijkwal op, de Claes de Vrie- selaan en de Snellinckstraat in, weer terug den 's-Gravendijkwal op, door de Vliegerstraat en de Hondiusstraat naar de Heemraadssingel, waar ze even tot staan kwamen om echter daarna hun vlucht te vervolgen en via de Hondiusstraat weer in de Claes de Vrieselaan te komen, waar ze eindelijk door personeel van Sarassani konden worden gegrepen en met kettingen aan de boomen werden vastgelegd om tot rust te komen. Kinderen in gevaar Bij de sensationeele achtervolging van de twee door de stad rennende olifanten was het met gebleven. Ook de drie andere reuzen hadden na hun aankomst in het circus schrik 1 ontsteltenis veroorzaakt. Ze renden eerst over het terrein recht op hun stal af, maar braken door de achterzijde weer naar buiten, liepen door het houten afccheidingshek heen of dit er niet stond ei vermelden daarbij een deel van de lichtlei- drn-g. reeds meedeelden verdrongen zich rondom het circus-terrein honderden kinderen. Deze waren op het eerste alarm wel gevlucht, maar de olifanten kwamen met luid getrompetter in hun richting. Honderden kinderen hebben daardoor doodsangsten uitgestaan. Het gelukte echter het circus-personeel met uiterste krachtsinspanning de dieren weer onder contróle te krijgen en aan kettingen werden zij voorloopig aan een paar zware circus-wagens vastgelegd. Nieuwe gevaren Het gerucht, dat de olifanten van Saras sani waren losgebroken had zich met fabel achtige snelheid door de stad verplaatst en, wat men beslist niet kon hebben, gebeurde juist: bij drommen kwamen de Rotterdam mers opzetten om ten minste nog iets van de olifantenjacht te kunnen zien. Toen men de twee olifanten, die in de Claes de Vrieselaan voorloopig waren vast gelegd, wat had gekalmeerd en met ze naar net circus wilde wandelen, verdrong zich in nigte>C USSen,S*:raa* 6611 uizendkoppige me- Men was innig gelukkig de twee reuzen ^cier kleerscheuren binnen de circushekken te hebben gekregen, maar opgeschoten belha mels, die meenden niet genoeg sensatie te hebben beleefd, kwamen toen op het on zalige idee om voetzoekers en ander vuur- DE TOESTAND IN HET SLAGERSBEDRIJF De praktische heteekenis van den spertijd Men schrijft ons van bevoegde zijde: Het is wellicht van belang de kwestie het vestigingsverbod voor slagerijen, juist door den minister van economische zaken uitgevaardigd, wat nader te bezien. Dit zgn. sperverbod is ingesteld op grond van de vestigingswet-kleinbedrijf. De slagersbranche is de eerete, welke van de mogelijkheden van de bovengenoemde wet profiteert. Men heeft in dat vak tijdig ingezien, dat alleen door samenwerking iets goeds bereikt zou kunnen worden. Daarom werd reeds 1 Dec. 1935 opgericht de „Cen trale vereeniging ter behartiging der belan gen van den vee- en vleeschhandel en aan verwante branches", bij verkorting ge naamd „Centrale V. en V". Bij deze ver eeniging zijn alle landelijke slagerspatroons organisaties en eveneens alle landelijke sla- gersgezellenibonden aangesloten. F.r heersdht in het slagersbedrijf een groote overbezetting en het viel te vreezen, I dat, zoodra de toestand in het slagersbedrijï weer wat beter werd het thans voor de 1 helft intrekken van de crisisheffing zal daartoe zeker bijdragen en bekend werd, dat het bedrijf vestigingseischen had aan gevraagd, nog snel een ^mtal zaken zc worden toegevoegd aan het reeds bestaa; de. Daarom is de zgn. spertijd ingesteld. De maatregel heeft alleen betrekking c_ de slagerij en dertialve niet op den handel in vleeschwaren. Het is ou met ingang van 19 Augustus verboden om een slage.rij te vestigen. Onder het vestigen van een slagerij valt niet alleen het openen van geheel nieuwe zaken. Ook tal van andere wijzigingen zijn daaronder begrepen. Gemakshalve sommen wij deze hier even op: Met vestiging is gelijkgesteld uitbreiding van bestaande slag,rijen met een nieuw Ook is verboden omzetting van een per soonlijke zaak in een naamlooze vennoot schap. Ook dit zal niet meer mogelijk zijn zonder toestemming van den minister. De beheerder van het filiaal mag niet door een ander vervangen worden. Ook is opvolgtnig in bestaande zaken niet meer mogelijk zonder toestemming van den minister. Verkoop van een bestaande sla gerij, opvolging van een vader door zijn zoon en dergelijke dus, zijn, zoolang de sper tijd duurt, niet meer toegelaten, indien daartoe geen toestemming van den minis ter is verkregen. Ook het heropenen van een zaak, welke op 19 Augustus 1937 niet meer werd uitge> SNEEK (Fr.) VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Jaarvergadering van de Bond van Chr* Geheelonthouders te Apeldoorn. De Chr. Bakkersbonden vragen ïn een! adres geleidelijke afschaffing van de onn zetbelasting. De bondswedstrijden Schaken te Hil-t versum. De moeilijkheden bij de werkverschaf-i fing te Deventer. Gisteravond zijn te Rotterdam enkele! circusolifanten losgebroken, die heel waS sensatie veroorzaakten. De dader van het misdrijf te Santpoorfi is te Zwolle aangehouden en heeft een( bekentenis afgelegd. Santander heeft zich aan de troepenc van Franco overgegeven. De Chineesche kust wordt thans van! Shanghai tot Hongkou door de Japansch^ vloot geblokkeerd. De Chineesche pers meldt verschillens de plaatselijke successen over de Japans sche troepen. HOTEL „NAEFF" V E L P (Geld.) BEKEND RESTAURANT Modern Ingericht Auto-Garag. TENNISBAAN Prachtige Tuin Matige Pnjaen Telefoon 3162 en 31BS B. BEIJEB. werk te gaan ontsteken. Nu was reeds bij het verblijf van het circus Sche veilingen gebleken, dat de olifanten daar zeer bang voor waren en men vreesde dan ook het ergste. Weer begonnen de ze nuwachtige dieren te trompetten en maakten i aanstalten zich los te rukken. De politie was echter inmiddels geassisteerd door bereden agenten en het op relletjes be luste publiek werd zonder pardon uit elkaar gerammeld, waarbij flinke klappen werden uitgedeeld. Het waren charges, die in het belang van deze belhamels zelf werden uitgevoerd. Heel de Rochussenstraat, van de Mathenes- serlaan tot de Claes de Vrieselaan met de aangrenzende straten werden afgezet, ook voor het autoverkeer, omdat men in de om geving van het circus rust wilde hebben, die noodi'g was om de olifanten te kalmeeren. Toen die rust was verkregen gelukte het eerst zij het met moeite om de twee laatst gegrepen dikhuiden in den stal te brengen en daar te verankeren, waarna de drie anderen volgden. Nog lang gaven de olifanten teekenen van onrust, die te grooter was, omdat ze nog al- W;J hun aanvoerster „Jenny" misten, maar half tien werd het in de stal toch wat kalmer. gewonde Gelijk boven vermeld is een der oppassers de ontsnapping der olifanten gewond. Het de 30-jarige H. Janochoe, die door een olifanten omver werd geworpen en een trap van een poot kreeg. De man bleef be wusteloos liggen en men vreesde het ergste. De Geneeskundige Dienst wist den man ech ter spoedig bij te brengen. Hij bleek echter zijn rechter kuitbeen te hebben gebroken en is in het ziekenhuis aan den C ooisingel ter verpleging opgenomen. Een jeugdige kornak (geleider) was ook in het nauw gekomen, doch bleek geen noe menswaardig letsel te hebben opgeloopen. PALTHE's EXTRA-SERVICE: 6 Japonnen bij PALTHE in behandeling gege- HSLS0? chemisch reinigen, worden speciaal op pasvorm gecontroleerd en ver* schoten en verbeten plaatsen gratis chemisch' bijgeverfd. Bij verfjaponnen worden alle naden op speciale wijze omnaaid ter voor* koming van uitrafelen der stof. PALTHE Dr. H. MANNING'S IZetpillen tegen Aambeien werken pijnstillend en genezen in korten tijd de ontstoken slijmvliezen. f Veikrijgb.sr bij alle Apotheker. i II. 1.50 per doosje vso Pt. R HANNING'. PWr». tt.m, f.Wmk. N V. DEN HAAG. eakkelijk. Drogisten oefend, is niet toegestaan. De minister kan van de verschillend® bepalingen ontheffing verleemen. Het zal geen betoog behoeven, dat de toe^ stemmingen, welke eventueel door den mi nister kunnen worden verleend, vooraf ten departement© ernstig zullen worden bezien. Wanneer men deiihalve meent een derge lijke toestemmitog te moeten aanvragen, dart zal men goed doen de aanvrage van een zeer uitgebreide motiveering te voorzien en daarin op te namen alles wat tot toelich ting van de aanvrage kan dienen. Zijn er officieele stukken, welke hierbij kunnen worden overgelegd, dan voege men deze omimiddellijk bij de aanvrage. Volledigheidshalve merkt de commissie van overleg nog op. dat geen moeilijkheden in den weg worden gelegd bij opvolging door de weduwe of minderjarige kinderen in ge val van overlijden van een slager, of bij afwikkeling van zaken door den curator in geval van faillissement of surséance. Knaapje geïdentificeerd Doodelijk ongeluk Geraniumstraat 's GRAVENHAGE, 26 Aug. In een en kele editie konden we gisteren nog mel ding maken van het doodelijk ongeluk in de Geraniumstraat. Gebleken is dat daarvan de 10-jarige J. D. uit de Jan ten Brinkstraat het slachtoffer is ge worden. De jongen is niet, zooals ons onder voorbehoud werd meegedeeld, van een wagen gesprongen en door een autq gegrepen, doch zonder meer van een wagen gevallen, waarbij hij een der. wielen over het lichaam kreeg, hU2T" "an n°9 bii Ma"d"- T A" Land ran v„,vim Uw blik i. Uw k.l,„, Vel, om, degelijks, goedkope, schriftelijke curjus ALGEMENE ONTWIKKELING Vraag zonder verplichting inlichtingen bij AS.S.O, Nieuwe Plein 31. Arnhem

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1