JUicutur gVi&sdjr (ümirmtt N A VANG abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0J8 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending. 530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» cL Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken NO. 6167 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1937 18e Jaargang abbertentitprij?rn: Van 1 tot 5 regels L17Y» Elke regel meer 0.22'/i Ingezonden Mededeelinget» van 1-5 regels 230 EJke regel meer CL45 /oor het bevragen aan 'i bureau V wordt berekend 0.10 DE TOESTAND IN HET SLAGERSBEDRIJF Een spertijd ingesteld Verlaging van de Crisis- heffing op vleesch voorloopig tot 5 pCt. De moeilijke toestand in het slagersbedrijf heeft den Minister van Economische Zaken aanleiding gegeven na te gaan, wat zijner zijds zou kunnen worden gedaan om tot yerbetering te komen. Bij het Departement van Econ. Zaken is yan den Middenstandsraad een voorstel in gekomen, om krachtens art. 1, lid 5, van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937, te komen tot een zg. spertijd voor de slagerijen. In verhand hiermede heeft de Minis ter. om den grondslag te leggen voor de verbetering van de positie van het sla- gersbedrijf, bepaald, dat voorloopig zon der zijn vergunning geen inrichting zal kunnen worden gevestigd, waarin het slagersbedrijf wordt uitgeoefend. Het doel van dezen maatregel is, om, in afwachting van het tot stand komen van yestigingseischen, te voorkomen, dat zich nog nieuwe slagers vestigen, die de moei lijkheden van de bestaande slagerijen nog vergrooten. In de'tweede plaats heeft de Minister besloten, de crisisheffing op het vleesch van 10 pet tot 5 pet terug te brengen. Overwogen is, de heffing geheel af tc schaffen, maar een dergelijke afschaffing zou in strijd zijn geweest met een voldoen de voorzichtig financieel beheer van hel Landbouwcrisisfonds. De Minister heeft ge meend, deze verlaging te moeten aanbren gen ten einde aan het bedrijf zooveel mo gelijk tegemoet te komen. Blijven de finan ciën van het Landbouwcrisisfonds zich gun stig ontwikkelen, dan bestaat de gegronde hoop, dat in een niet verre toekomst ook de 5 -pet nog zal kunnen worden afge schaft Prins Bernhard kapitein bij de Gele Rijders Installatie op 11 September Door zijn beëediging bekleedt Z. K. H. Prins Bernhard de kapiteinsrang bij alle korpsen van het Nederlandsche le ger, dus ook van het Korps Rijdende Artillerie te Arnhem, de in den volks mond bekende Gele Rijders. De uniform daarvan werd door den Prins reeds gedragen bij de schiet oefeningen van dit Korps, die door hem te Oldebroek eenige weken gele den werden bezocht en bij het inter nationale concours hippique te Aken, dat Z. K. H. eenige dagen geleden met Prinses Armgard, zijn moeder, be zocht. Evenwel heeft de Installatie als zoo danig nog niet plaats gehad. Wij ver nemen dat dit te Arnhem zal ge schieden op Zaterdag 11 September. Na afloop bieden de officieren van dit Korps den Prins een diner aan. De steenkolenmijnen in Limburg In Juli een recordprodnctie Het aantal arbeiders der gezamenlijke Steenkolenmijnen in Limburg bedroeg op 1 Augustus ondergronds 20.200 en boven gronds 11.049, totaal 31.2-49. Dit cijfer be droeg op 1 Juli j.l. 31.043 en op 1 Augustus .Vorig jaar 28.805. De totale netto productie der gezamen lijke steenkolenmijnen in Limburg ge durende de maand Juli jongstleden was 1.245.898.094 ton. Dit is een recordcijfer hetwelk nog nooit tevoren werd behaald. De hoogste productie tot nu toe was van Maart j.l. met 1.227.720.619 ton. De productie over Juli 1936 bedroeg 1.119.751.342 Ion. Conflicten in <3e steenindustrie bijgelegd Na conferentie» met den Rijksbemiddelaar Na een conferentie met den Rijks- bemiddelaar den heer H. P. J. Bloe- mers, burgemeester te Arnhem, ten gemeentehuize, is het conflict bijge legd. De directie heeft zich bereid ver klaard het contract teekenen terwijl een tarief voor de grondladers werd: opgesteld ten genoege van beide par tyen. Ook in de steenfabriek v.h. Vermeulen en Bloem te Deest bij Druten dreigde een conflict omdat de directie weigerde de CA..O. te teekenen. In een gistermiddag gehouden conferentie met den Rijksbemiddelaar, even eens ten gemeentehuize te Arnhem, is ook dit conflict bijgelegd. De directie is ook hier be reid gevonden tot de teekening van het con tract over te gaan. Bij de N.V. Vlamovensteenfabriek „De Gal- lentijnsche Waard" bij Arnhem dreigde een conflict, zooals we reeds meldden, tus- 6chen de directie en de arbeiders, die mee- rendeels Christelijk georganiseerd zijn, over het teekenen van de CA..O. Wederinstelling van den Crisisraad De Minister van Economische Zaken heeft besloten tot wederinstelling van den Crisis- raad waarin onder zijn presidium zitting hebben de secretaris generaal van het Den. van Eicon. Zaken, mr dr A. A. van R h ij n, de directeur-generaal van Handel en Nijver heid, dr H. M. Hirschfeld; de directeur generaal van den Landbouw, ir A. L. H. Roebroek; de Regeeringscommissaris voor den Akkerbouw en de Veehouderij, ir S. L. Louwes en de Regeeringscommissa ris voor Handel en Nijverheid, dr W. L Groeneveld Meyer. Deze raad, welke eenmaal per week ver gadert, heeft ten doel het bespreken van de belangrijke aanhangige economische vraag stukken en in het bijzonder het coördinee- van de belangen van landbouw en in dustrie anderzijds. Gelijk bekend heeft deze raad ook onder het eerste ministerschap van mr Steen- berghe bestaan. De gunstige ervaringen, destijds opgedaan, hebben den minister doen besluiten den Crisisraad weder in te stellen, De troebelen in 't Verre Oosten Minister Weiter stelt vacantie uit Onze Regeering volgt uiteraard de ge beurtenissen in het Verre Oosten van dag lag met groote belangstelling. Dat is o.m. wel gebleken uit de opdracht aan de „Van Galen" om zich naar de Chineesche wateren te begeven. De Minister van Kolo niën de heer W e 11 e r, zou juist dezer da gen met vacantie gaan. In verband met de ontwikkeling van den toestand in China heeft de Minister echter hiervan afgezien en zijn vacantie vooralsnog uitgesteld. Een verboden tooneelstuk Burgemeester van den Haag verbiedt ,De dag des oordeels'' Het Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel vas voornemens op 1 September a.s. het tooneelseizoen te openen met „De dag des oordeels", het jongste werk van den Am» rikaanschen schrijver Elmer Rice„ dat sinds April j.l. dagelijks te Londen wordt vertoond. Er schijnt in het stuk echter een duide lijke politieke strekking voor te komen, o.m. een duidelijke toespeling op den Rijk»- dagbrand, hetgeen voor den Burgemeester an Den Haag aanleiding is geworden da vertooning ervan voor zijn gemeente te verbieden. De heer Cor van der Lugt Melsert heeft verklaard, dat er in het stuk inderdaad een proces voorkomt, spelend In een onder dic tatuur staand land. Ook wordt er een figuur ten tooneele gevoerd, die, zoo men wil, eenige overeenstemming zou kunnen vertoonen met Goering. De heer van der Lugt heeft het stuk ecb ter zuiver beschouwd als kunstwerk van rang, waaraan z. i. niemand aanstoot zou hebben genomen. Intusschen is besloten het stuk van het repertoire af te voeren, zoodat het in ons land niet zal worden vertoond. Met een ander werk zal het seizoen worden geopend Evacuatie van Nederlanders uit Sjanghai De regeeringspersdiensf meldt: Onder dagteekening van 17 dezpr heeft het ministerie van Buitenlandsche Zaken van den Nederlandschen waarnemend Consul- Generaal te Sjanghai telegrafisch bericht ontvangen, dat per tender naar het s.s. Tas man werden geëvacueerd: De dames Gastmaken ener kinderen, De Wilde met kind. Tiernego met kinderen, Lonsain, Van Senden met kinderen. Riem met kinderen. Van Gulik met kind. Van Houten, Carrière w. k., Mann, Ayelts, Dries- in, Semmelink, Kleijn. Zoek, Van Someren l k., Lapaine. Buijs, Van Woerkom, Faber, Hekking m. k., Andrienga en Van den Berg en de heeren Gastmaken, De Wilde. Tierne go, Lonsain, Van Senden. Riem, Van Gulik, Van Houten. Carrière. Mann, Aeyelts, Dries- sen, Seonmeljink, Kleyn, Zook, Van Some ren, Lapaine, Buys, Van Woerkom, Faber, Hekking, Andrienga en Van den Berg. Er valt redening mee te rouden, dat in het gisteren vermelde totaal-getal der geëva- cueerden op de „Tasman" ook begrepen zijn de leden der Hongaarsche kolonie te Sjang hai, die onder bescherming van het Neder landsche consulaat-generaal staan. INSTALLATIE BURGEMEESTER D. C. DE LEEUW Feestelijke ontvangst te Noordeloos (Van onzen eigen verslaggever) Woensdagmorgen heeft Noordeloos haar nieuwe Burgervader op waardige wijze in gehaald. Aan de grens der gemeente werd burge meester D. C. de Leeuw door de feestcom missie opgewacht en hierna toog men voorafgegaan door de muizekvereen. „De Volharding" naar het feestelijk versierde dorp. Er heerschte werkelijk een feeststem ming van de meeste boerderijen wapperde dan ook de driekleur. Tot onze verbazing constateerden we dat men op een hofsteê 's morgens al zoodanig in de stemming was dat men de vlag onderstboven aangeknoopt had. met dit gevolg dat men nu een blauw wit roode driekleur te aanschouwen kreeg. Ook het gemeentehuis was onderhanden genomen. Boven de met groen versierde in gang was met groote letters het woord wel kom aangebracht Bij het verlaten van de auto speelde het muziekcorps twee coupletten van het Wil helmus, waarna het dochtertje van secr. Vonk mevr. de Leeuw bloemen aanbood. Hierna werd met het meer officieele ge deelte begonnen. De loco-burg. de heer D. van der Ham las het formuliergebed, waar na hij den gem. secretaris verzocht het koninklijk besluit inhoudende de benoeming van den heer De Leeuw als burgemeester van Noordeloos-Hoornaar en Hoogblokland voor te lezen De heer De Leeuw werd hierna door do hiervoor benoemde commissie binnengeleid, waarna de loco-burgemeester zijn installatie rede hield. Hij wenschie de heer en mevr. de Leeuw van harte geluk met de benoe ming en sprak de wensch uit dat er een innige band zou worden gevormd tusschen de nieuwbenoemde burgemeester .en de bur gers. Wij gelooven, zegt spr., dat gij niet al leen gekomen zijt door het besluit van H. M. de Koningin, maar in de eerste plaats omdat Goc( uw weg naar hier heeft geleid. Het stemde niet alleen Spr. maar ook anderen dankbaar dat zij wisten dat ook de heer De Leeuw zoo over zijn benoeming dacht Na nog enkele woorden tot mevr. dn Leeuw gericht te hebben, hing de heer Van der Ham den nieuwbenoemde de ambtsketen Burgemeester de Leeuw nam vervolgens het woord en bracht dank aan H. M. de Koningin en andere hooggeplaatste perso nen, die zijn benoeming hebben mogelijk ge maakt. Met opgewerkt.heid zegt spr.. heb ik mijn vaak aanvaard en met Gods bijstand hoop ik mijn taak te vervullen, waarvoor ik hier geplaatst" word. Op de medewerking van raadsleden, gem. secr. en verdere amb tenaren hoop ik te kunnen rekenen. Hierna sprak secr. Vonk en gaf de verze kering dat de burgemeester steeds op de me dewerking van hem en van alle ambtenaren kan rekenen. De heer Vonk maakte tevens van de gelegenheid gebruik om mevr. De Leeuw met haar verjaardag te feliciteeren. Namens de raad werd vervolgens het woord gevoerd door den heer D. Kooyman, die er op wees dat de gemeente blij en verrast was geweest met de benoeming van den heer De Leeuw. Het meest was men hier door ver blijd omdat men wist een man met fijne tact en veel ervaring ie krijgen. Het speet spr. dat de nieuwe burgemeester niet in een an zijn drie gemeenten gaat wonen. Het of ficieele gedeelte was nu ten einde en nu volgde het niet-officieele gedeelte. Er werden foto's gemaakt, sigaren gepre senteerd, koffie geschonken en onder het ge not van een goed glas wijn waarbij zelfs de pers niet werd vergeten, volgden nog enkele toespraken. Achtereenvolgens voerden het woord de heer Diepenhorst als burgemees ter van de naburige gemeente Peursum, Ds. Zijlsira, die ook namens Ds. C. Houtman het woord voerde, de heer Vermeer, als voorzit ter van de A. R. partij en tevens het Chr. onderwijs vertegenwoordigende, de heer Hei koop, wethouder van Schoonrewoerd en ten slotte nog de heer De Gier als weth. van Hei en Boeicop. Onder de aanwezigen merkten we nog op de heer Langeraad uit Peursum en de heer Scheer, hoofd der School le Noordeloos en verschillende autoriteiten uit andere ge meenten. Burgemeester de Leeuw werd hedenoch tend te Hoornaar geïnstalleerd. Morgen middag om 3 uur vindt de installatieplech tigheid plaats te H o o g-B 1 o k 1 a n d. F. J. Haverkate 25 Jaar arts Heden herdenkt de heer F. J. Haver kate, geneesheer van het Christelijk ge sticht voor de verpleging van krankzinnigen te Wolfheze, dat hij voor 25 jaar het artsdiploma aan de Rijksuniversiteit ver dierf. Na de voltooiing van zijn studie te Gro ningen op 19 Augustus 1912 was de hesr Ha verkate eenigen tijd werkzaam als assistent bij de Valeriuskliniek te Amsterdam en daarna trad hij in dienst van de Stichting TVolfheze op 10 Januari 1913. In de bijna 25 jaar van zijn arbeid aldaar heeft hij zich doen kennen als een toegewijd werker, die iijn, door de vreeselijke ziekte van verstands verbijstering aangetaste patiënten, een warm hart toedroeg. Door een verblijf in Zwitserland heeft de jubilaris, die zich het recht om niet te jubi- leeren heeft voorbehouden, zich aan alle huldebetoon onttrokken. Parade op 31 Augustus Ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin zal op 31 Augustus a.s. om 10.30 uur een groove parade worden gehouden op het Malieveld te Den Haag, waaraan zul len deelnemen de regimenten grenadiers en jagers, het 2e reg. huzaren en het 2e reg. veldartillerie. De parade zal worden geïnspecteerd door den luitenant-generaal J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, adjudant: in b. d. van H. M. de Koningin, gouverneur van de residentie. De troepen zullen worden gecommandeerd door den kolonel A. R. van den Bent, adju dant in b. d. van H. M. de Koningin, Com mandant van de brigade grenadiers en jagers. J. ASSCHER f Voorzitter der Nederl. K. v. K. te Parijs In den afgeloopen nacht is te D eau vil 1 e in den ouderdom van 65 jaar overleden de heer Joseph Asscher, hoofd der bekende diamantfirma I. J. Asscher te Am sterdam. De heer Asscher, die te Parijs gevestigd as, was een zeer vooraanstaande figuur in de Fransche hoofdstad. Hij was o.m. voor zitter van de Nederlandsche Kamer van Koophandel aldaar. Volgens een bericht uit Lissabon is 6chip, dat met het Nederlandsche s.s. „Wil lemsplein" in aanvaring is geweest, het Grieksche s.s. „Eudokia" van Piraeus. De „Euaokia", die ernstige schade opliep, is thans op weg naar Leixo*^, terwijl de e eens beschadigde „Willemspleirn" koers zet naar Lissabon. De zeilwedstrijden te Sneek hadden gisteren hun hoogtedag. De 16 Mr-klasse bood een fraai gezicht. Het 6-jarig zoontje van den heer Braat te N a a 1 d w ij k, dat langs een passeerende dorschmachine met tractor liep, had het ongeluk te struikelen, waardoor het ventje met zijn hoofd onder de wielen terecht kwam. Dr Langemeyer, die spoedig ter iplaatse was, kon slechts den dood constateeren: de schedel van het knaapje bleek verpletterd PAARD EN WAGEN DOOR SNELTREIN GEGREPEN Op den onbewaakten overweg tusschen Geleen en Spaubeek is gisteren een ongeluk geschied, waarbij wonder boven wonder geen personen het leven hebben gelaten. Een met een ipaard bespannen voertuig, waarop gezeten waren een land bouwer en diens zoontje, passeerde den overweg en werd gegrepen door den snel trein no 688, die 14.42 uit Heerlen was ver trokken. Terwijl de machine het paard greep, werd het voertuig opzij geslingerd, waardoor de beide inzittenden op de grond vielen, gelukkig juist aan die zijde, waai de trein niet passeerde. Beide kwamen met de schrik vrij, doch het kadaver van het paard werd met stukken en brokken onder de trein vandaan gehaald. Ofschoon de spoorlijn ter plaatse een kleine bocht mankt is het uitzicht zeer goed. De trein onder vond 20 minuten vertraging, EEN BIGGENETENDE ZWAAN Het overkwam een veehouder te Bode graven verschillende keenen, dat een van zijn jonge biggen spoorloos verdween. Hij ging eens een oogje in het zeil houden en bemerkte toen, dat de jonge dieren geroofd werden dooreen zwaan 1 Het vliegongeval te Soesterberg Begrafenis Alfred Baumann te Bazel Op het kerkhof te Bazel vond het bijzijn van honderden belangstellen den de begrafenis plaats van luitenant A!- Baumann, die de vorige week door een noodlottig ongeval op Soester berg den dood vond tezamen met den boordmecanicien Maan. Een vijftigtal zijner kameraden van do Zwitsersche luchtmacht was, ondanks het regenweer, in jacht- en verkennersvliegtui gen van het vliegveld Dubendorf naar Ba zel komen vliegen om de begrafenis bij te wonen. Gedurende de plechtigheid vloog een escadrille van vijf vliegtuigen over het kerkhof. Een eerewacht van vier jachtvlie- gers had naast de baar postgevat. Uit Nederland waren aanwezig de heeren Jacob Mees, president-commissaris van Kool- i Vliegtuigen N.V. en Mr. A. D. van Buuren. Als president van de ,Avia"-vereeniging an vlieger-officieren, en in opdracht van do afdeeling voor het vliegwezen en de lucht afweer. zoowel als van de Zwitsersche Aero-. club, sprak Hauptmann Pilichody kame raadschappelijke woorden en bracht hei groote succes in herinnering, dat de zoo vroeg heengegane wapenkameraad als vlio in vliegtuigingenieur had weten te be reiken. Daarna voerden nog het woord de heeren Mees en Mr. van Buuren. De eerste deed uitkomen, hoe zeer de heer Koolhoven Baumann waardeerde als medewerker en als mensch van karakter, terwijl laatstge noemde o.m. woorden van troost sprak tot de familie en echtgenoote van den overledene, die eerst drie maanden tevoren met hem in het huwelijk getreden was. Daarop volgden de talrijke aanwezigen, voorafgegaan door de vlieger-officieren, den overledene naar zijn laatste rustplaats. Tramtrein bij Noord-Barge ontspoord Groute materieele schade Gisteravond omstreeks half zeven is hij de brug over het Oranjekanaal te Noord- ge een tramtrein van de Eerste Drent- sche Stoomtram-Mij ontspoord. De trein bestond uit elf wagons van tien ton en was geladen met hoogovenslakken, bestemd voor den nieuwen weg ZweeloKlaziena- wen. De tweede wagon liep voor den 'er plaatse liggenden wissel uit de rail6 en de derde wagon ontspoorde eveneens. Doordat de koppelingen van de ontsporende wagons braken, bleven de locomotief en de andere wagons in het spoor. De trambaan werd over een lengte van meer dan honderd me ter totaal vernield en het verkeer was dien- :e it gevolge geblokkeerd. Een pleziertram uit Hoogeveen, die een vijftigtal bezoekers naar het Dierenpark te Emmen had vervoerd, kon door de ontstane age niet terugkeeren. Met autobussen van de Tramweg-Mij werden de passagiers naar Hoogeveen teruggebracht. Persoonlijke ongelukken hebben zich bij het ongeluk niet voorgedaan. De materieele schade is echter vrij groot. Personeel van de Eerste Drentsche Stoomtram-Mij is onmid dellijk met het opruimingswerk begonnen. De doodslag te Groede Verdachte thans tot 3 jaar veroordeeld Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren gediend de strafzaak tegen den 36-jarigen landbouwer F. J. G. te Groede. Naar men zich herinnert heeft G. op 4 Maart j.l. te Groede een revolver schot gelost op den landarbeider v. d. W.. die daardoor vrijwel op slag is gedood. De Middelburgsche rechtbank had hem des wegen veroordeeld tot een gevangenisstraf van 5 jaar Ook hier betoogde de verdachte dat hij uit noodweer gehandeld heeft en hoewel de procureur-generaal, Mr. A. Rombach. meende dat hier niet gesproken kan wor den van noodweer dan had verdachte immers in de lucht kunnen schieten achtte hij G. toch niet strafbaar, omdat hier sprake is van een noodweer-e x c e s. Daar om vorderde spr. ontsag van rechts vervolging. Vanmorgen heeft het Hof, arrest wijzende, het beroep op noodweer verworpen en dan landbouwer veroordeeld tot een gevange nisstraf van drie jaar, met aftrek van preventieve hechtenis. Banketbakkerij in de asch gelegd Felle brand te Alkmaar Een hevige brand heeft hedennacht de groote banketbakkerij van den heer D. C. Cramer, staande aan het Ritsevoort te A 1 k- naar, geheel in de asch gelegd. De brand werd te ruim een uur ontdekt door de vrouw des huizes, die door het knei teren der vlammen wakker werd. Zij kon nog juist de overige huisgenooten, waaron der een zieke oude vrouw van 81 jaar, op hei vuur opmerkzaam maken, zooda allen zich tijdig in veiligheid konden stellen. De brandweer nikte met drie auto's en een metorspuit uit en tastte het perceel van alle kanten aan. Hoewel het twee verdiepingen hooge per ceel van onder tot boven in vlammen stond gehuld, wist men toch den brand in te slui ten. Om twee uur was het gevaar voor uit breiding geweken. De geheele zaak was toen uitgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt Een bedrag van f 1400 is in de vlammen verloren gegaan. Eenige belendende perce® len bekwamen waterschaae. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen De minister van econ. zaken heeft de crisisheffing op vleesch voorloopig terug gebracht op 5 Op 11 September zal Prins Bernhard beëedigd worden als kapitein der Gele Rijders. j de ontsporing van een tramtrein is bij Noordbarge groote materieele schade veroorzaakt. Te Rotterdam heeft een felle brand gewoed in een houtopslagplaats. Tot op heden weten de Chineezen zich' vrij goed tegen de Japanners te handha ven: zij hebben zelfs eenige lichte succes sen weten te bereiken. De troepen van Franco staan thans op 45 K.M. van Santander. Japan treft uitgebreide maatregelen voor economische mobilisatie. goedkope, schril- TECHNISCH TEKENAAR Machine-, electrotechn:sch-, bouwkundig-, scheeps bouwkundig- en meubeltekenen. Gr<u> yp bq ioOiouu* Vraag zonder verplichting inlichtingen bij AS.S.O, Nieuwe Ple.n 31. Arnhem rROTTEURS DE DORDRECHTSCHE ONDERLINGE GREDIETVEREENIGING N.V. dordrecht Groenmarkt 64 Anno 1871 B O U W-C R E D I E T E N EFFECTEN Ingwensen Co Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de uitvoering van Effectenorders, het Inca* eeeren van Coupons en het nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, onder Beurstijd 31207 HOTEL „NAEFF" V E L P (Geld.) bekend restaurant Modern Ingericht Auto-Garage TENNISBAAN - Prachtige Tuin Matige Prijzen Telefoon 3152 en 3153 B BEIJF.R- SCHAEPKENS* VAN '„ST. FIJT" VALKENBURG (L.)) TELEFOON 3 PALTHE's EXTRA-SERVICE: 6 Japonnen bij PALTHE ln behandeling gege ven voor volledig chemisch reinigen, worden speciaal op pasvorm gecontroleerd en ver schoten en verbeten plaatsen gratis chemisch bijgeverfd. Bij verfjaponnen worden alle naden op speciale wijze omnaaid ter voor koming van uitrafelen der stof. PALTHE Dr. H. Nanning's I V TANDPASTA in tuben van 25 en 60 ets. Neerlands beste Tandpasta I Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN Benoemd is tot ridder ln de orde van Oranje- Nassau H. J. L. Wijnen te Llmmel-MaastrichL Verleend ls de eere-medallle. verbonden aan de orde van Oranje-Nassau In «ilver, aan F. J. Deel-man te Haarlem. CONSULATEN De heer Harold D. Clum Is erkend en toege laten als consul-generaal van de V. S. te Rot- teerd&m. voor de provinciën Zuid-Holland, Zee- Jand, Noord-Brabant en Limburg. Het vacante consulaat der Nederlanden te Chemnitz ls opgeheven. Het ressort van den op- >egd i Nederlanden te VERKEER EILANDEN Het lid van de commissie voor het onderzoek der verbetering In het verkeer tusschen de Zeeuwsche Eilanden. Zuid-Holland en Noord- Brabant, de heer H van BoeUen. minister van Binnenlandsche Zaken, te Voorburg, is van ztin lidmaatschap ontheven, onder dankbetuiging voor de als xoodanlg bewezen diensten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1