STADSNIEUWS A° 1807 VRIJDAG 30 JULI 1937 TWEEDE BLAD PAG. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland Openbare vergadering te Warmond De Kamer van Koophandel en Fa brieken in Rijnland hield gistermid dag onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer een openbare vergadering in het gemeentehuis te .Warmond. I De ingekomen stukken leverden heel weinig stof tot bespreking op. Naar aanlei ding van een adres van de Kamer van Koophandel aan den Minister van Financiën inzake vermindering van het percentage der Omzetbelasting en .het bijzonder in voerrecht, welk adres voor kennisgeving werd aangenomen, ontspon zich eenige (discussie over een voorstel tot verlaging der belastingen op de levensmiddelen, door den heer v d. Kloot ter tafel gebracht. Dii Voorstel werd door enkele leden gesteund. [Anderen verzetten er zich tegen. De heer v. Zonneveld wees er o.m. op, dat men even goed afschaffing van alle beladingen kan vragen. Gezien het verschil van inzicht over 'deze materie meende de voerz, het beter ten deze nog niets te doen dan de aan dacht hieraan te blijven wijden. Aldus werd besloten. Van de gemeente Katwijk is bericht in gekomen, dat de gemeente geen gelden wil beschikbaar stellen voor de omlegging van den verkeersweg om Katwijk aan den Rijn, voor zoover deze weg buiten de gemeente ligt In de plaats van den heer Prof. dr. W. H. Keefom, die bedankt heeft als lid van de Commissie van Toezicht op het M. 0.. stelt de Kamer voor te benoemen het lid der 'Kamer, den heer J. F. X. Sanders. Beschikbaar fabrieksterrein Het bureau der Kamer stelt vervol gens voor, om in overleg mot de be trokken gemeenten, over te gaan tot het verspreiden onder daarvoor in aanmer king komende adressen van een opgave van in het district der Kamer beschik bare industrie-terreinen en eventueel leegstaande fabrieksgebouwen. Het bureau der Kamer is daartoe geko men, omdat onlangs een groote firma bij >de Kamer inlichtingen heeft gevraagd naar C.v. fabrieksterreinen. Aldus besloten. Enquête kosten ovcrhclds-distributle Het bureau stelt verder voor aan het Economisch Instituut voor den Midden stand te verzoeken een enquête in te stellen naar de distributiekosten van onder overheidsdistributie vallende goe deren, indien deze, hetzij door de over heid, hetzij door den middenstand wor den gedistribueerd. De voornaamste vraag, aldus wordt o.m. gezegd in het adres, ia, of de distributie door <len middenstand de goederen zoo duur maakt, dat deze daardoor buiten hev bereik van de werkloozen en behoeftigen vallen. iVan groot belang hierbij is, dat steeds van de zijde der tuinbouworganisaties en ook door de leiders van de Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale wordt beweerd, dat de distributiekosten van den middenstand de proenten en andere producten onnoodig <duur maken. Het komt de Kamer van Koophandel Fabrieken voor Rijnland voor, dat' dit punt tot op heden van middenstandszijde nog riet voldoende is onderzocht en nog niet officieel is weerlegd. De hier volgende factoren zijn voor de Kamer ten deze van het grootste gewicht. Ie. Hoeveel worden de prijzen der v< schillende soorten der door de overheid ge distribueerde artikelen bij distributie in [volkszaken door den middenstand verhoogd 2e. Welke factoren, zooals accijnzen, crisis heffingen, enz. zijn, behalve een normale winstmarge, daarop van invloed; 3e. Hoeveel bedragen de kosten bij over heidsdistributie door de overheid gemaakt. geheel afgezien van het feit of deze kosten al dan niet worden berekend. a. door de rijksoverheid: b. door de Landbouwcrisiscentrales en eventueel andere semi-publiekrechtelijke instellingen; c. door de gemeenten. Uiteraard zal ook groote aandacht moe ten worden geschonken aan de vrijstelling van crisisheffingeri welke verschillende ge distribueerde artikelen genieten. Allicht zal het uw Instituut ook mogelijk zijn. om b.v. ten aanzien van de thans ge staakte distributie van versche groenten, vóór deze mogelijk weer tot nieuw leven komt. na te gaan, hoeveel K.G. goenten van uit de gemeentelijke distributielokalen naar de mestvaalt zijn verhuisd, omdat deze niet jverden afgenomen. Van groot belang zou het zijn, als een verklaring zou kunnen worden gegeven van het feit. dat een naar verhouding zeer laag percentage der werkloozen en behoeftigen de groen ten distributie gebruik maakte. Veria gjpg der P.T.T.-tarieven verzocht Verder werd voorgesteld aan den Mi nister van Binnenlandsche Zaken te ver zoeken over te gaan tot verlaging der tarieven der P.T.T. De Kamer besluit tot verzending van het Adres, waarin o.m. het volgende wordt ge zegd: Verlaging van de porti en verlaging van ,<le telefoontarieven is blijkens de resultaten door het bedrijf behaald, mogelijk. Het ta rief voor locale zoowel als voor interlocale telefoongesprekken acht de Kamer beslist tc hoog, terwijl naar de meening van de Kamer het aantal kringen kleiner gemaakt dient te worden. De winsten die in liet tele foonbedrijf gemaakt worden, demonstreeren .voor zich op klare wijze het billijke van het [verzoek der Kamer. Verder moge de Kamer Uwe Excellentie er op wijzen, dat in den loop der laatste jaren verschillende bezuinigingen in het be drijf der P.T.T. haar beslag verkregen. De Kamers van Koophandel zijn herhaal- 'de malen geraadpleegd ten aanzien van be paalde bezuinigingen, waaraan deze geree- delijk haar medewerking hebben verleend. Zoo werd het aantal bestellingen per dag in vele plaatsen ingekrompen, Postkantoren tot Hulpkantoren gedegradeerd, enz. Al deze bezuinigingen waren voor het bedrijfsleven niet zonder bezwaren. Men heeft zich echter hierbij neccelegd, omdat men daardoor een belangrijke verlaging der tarieven hoopte te Verkrijgen. Wanneer nu, dank zij mede het goede beheer, het bedrijf der P.T.T. door de ingevoerde bezuinigingen grootere winsten kan boeken, lijkt het de Kamer met de bil lijkheid zeer in strijd, wanneer dezo win sten gebruikt worden tot het dekken van tekorten op de Staavsbegrooting. Het bureau der Kamer vraagt tenslotte machtiging van de Kamer om een onder zoek in te stellen naar de kosten van elee trischen stroom voor industrie-doeleinden in het district. Naar aanleiding hiervan was van het lid der Kamer, den heer v. d. Hoek uit Alphen aan den Rijn, die verhinderd was de ver gadering bij te wonen, een schrijven inge komen met een voorstel om hierin ook de erlichtingstarieven voor den middenstand te betrekken. voorzitter stelde voor hierop niet in te gaan, doch zegde toe ook deze kwestie niet uit het oog te verliezen. Aldus werd besloten. Na rondvraag volgde sluiting der verga dering. Inzameling oude rijwielplaatjes en andere metalen Bezitters van rijwielen, de eerste Augustus weer nabij. Wat dit beteekent? De fiscus zal U weder ae verplichting op leggen Uw belastingplaatje te vernieuwen. Wat zal U met Uw oud rijwielplaatje doen? Toch zeker niet nutteloos wegwerpen? De Vereeniging tot bevordering der be langen van tuberculose patiënten in Neder land, die in 1931 het initiatief heeft geno men de oude rijwielplaatjes, benevens oud koper, lood, tin. zink, zilverpapier, capsules, de hondenpenningen enz. ten bate van de tuberculosebestrijding in te zamelen, doet >k nu weer een beroep op Uw meaewerking. Brengt Uw plaatje, alsook andere oude metalen, daar waar onze reclamebiljetten hangen of aan het secretariaat der afd. Lei den: J. Bouwman, Heerenstraat 97. Poelmeer op de laatste plaats L.Z.C.—DE ZIJL 2—3 De beslissingswedstrijd om de laatste plaats tusschen de Zijl en Poelmeer is in het voordeel van de Zijl geëindigd, welke club een benauwde 3—2 zege op de L.Z.C. wist te halen. De L.Z.C. ver scheen met twee invallers, doch deze weerden zich niet slecht en de geheele L.Z.C.-ploeg speelde een aardig spelletje, doch de Zijl-ploeg viel ons har tegen. Dinsdagavond vegen S.V.H. speelde zij een klasse beter en met het behaalde resultaat mag de Zijl zeker tevreden zijn. Vrij spoedig na het begin kreeg Geeve een klein kansje, doch hij wist dit op onberis pelijke wijze te benutten (01). Met een hard ver schot wist v. Egmond den voor sprong te vergrooten, doch Teegelaar slaag- >r nog voor de rust in den achterstand te verkleinen (1—2). In de tweede helft' wo gen de partijen in het veld vrijwel tegen elkaar op. De Zijl-verdediging deed uitste kend werk en gaf de L.Z.C.-voorhoede wei nig kans tot schieten. Meer succes hadden we van de Zijl-voorhoede verwacht, doch er werd ontzettend slecht geplaatst, zoodat' tal van schoten naast of over gingen. Plot seling ontwikkelde zich een snelle L.Z.C.- aanval, waaruit de la Court met een achter waartsch schot keeper Kraayenbrink rast (3—2). De situatie voor de Zijl is daar door weer penibel geworden en eerst na vele mislukte aanvallen gelukt het Key de Zijl opnieuw de leiding te geven (23). On der groote spanning komt dan het einde en heeft de Zijl haar plaats in deze klasse op het nippertje gered, de laatste plaats aan Poelmeer latend. De stand is thans: S. V. H. 10 1041—10 R. Z. C. 8 6 2 3512 12 G. Z. C. 8 4 2 2 22—16 10 L. Z. C. 10 2 1 7 12—34 1 De Zijl 10 2 1 7 20—11 Poelmeer 10 1 2 7 10—27 Vooraf werd nog gespeeld L.Z.C. II—D.W. R. II. welke wedstrijd met 14 eindigde. Rust 0—2, KAMER VAN KOOPHANDEL HANDELSREGISTER Nieuwe Inschrijving. 6969. 29 Juli. „De Farm", Leiden, Hooigracht 33—33a. Auto mobielbedrijf en poeliersbedrijf. E.: W. Plasmever, Leiden. GEEN SPREEKUUR De wethouder van Fabricage, de heer SPREEKUUR DIRECTEUR G.G.D. Het spreekuur van den Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gj zondheidsdienst voor de verstrekking van kunstgebitten en schoenen zal gedurende de maand Augustus in plaats van des Vrij dags worden gehouden des Maandags en des Donderdags telkens des n.m. te 2 uur. ROEIBOOT ONTVREEMD Bij de politie is aangifte gedaan door G C. de F., dat te zijnen nadeele uit de Maresingel een roeiboot is ontvreemd. AANRIJDING Gisteravond te 7.40 uur is op de Lammen- srhansweg, op den hoek van de Verlengde Bloemistenlaan do 1S-jarige bestuurder van een motorbakfiets, M. v. d. B., door een verkeerde manoeuvre in botsing gekomen mot een auto bestuurd door P. S. F. uit Den Haag. Met een lichte hersenschudding is de jonge man door den E. H. D. naar het Diaconessenhuis gebracht. MET PENSIOEN Morgenmiddag te kwart voor drie neemt de brigadier van politie S. Verver, in de theoriezaal van het politie-bureau, in ver band met het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd, afscheid van het pclitie-corps. GESLAAGD Heden slaagde voor het practijk-examen Boekhouden, afgenomen door de vereeni ging voor Handelsexamens op Practischen Grondslag de heer C. Aal-bersberg alhier. HOLLANDSCHE SOCIËTEIT Heerengracht 475 - Amsterdam C Vraagt tarieven voor LEVENSVERZEKERING LIJFRENTEN PENSIOENEN De gaande en komende man B. R. van den Berg, Bochum D 1, Jork- straat 4S J. H. Betdie, Haarlem, Emma- straat 14 A. C. Blöre, Amsterdam, C. de Wetstraat 56 huis J. Broekihuijsen en Fam., Voorburg, Oosteinde 339 J. M. E. Bruines, Heemstede, Heemst. Dreef 167 A. N. C. Bruijns, Eindhoven, A. Thijmlaun 18 G. I. Feitsma, Delfi', Hugo de Groot straat 236 A. R. Ficker, Den Haag, Car- tesiusstraat 20b L. F. van Duyl Schultz- Geelkerken» Den Haag, Hart Niibbrigkade A. J. Gerritse en Fam.. Amers foort; Voltastraat 4-0 J. de Groot, N. O. Indië J. P. Guepin, Hilversum. Palestri- nalaan 5 A. Hardenbol en Fam., Aals meer, Sportlaan 10 M. Hijman, Den Hel der. Molenstraat 107 D. de Jongh en Fam., Oegstgeest, Geversstraat 52 G. Kenyres en Fam., Den Haag. Ie v. d. Boschstraat 33 G. Diederiks-Van Kints, Amsterdam, aan boord J. Kippensluijs Utrecht, Alex. Numank 8 A. Kremer, Amsterdam, aan boord H. Kuijpers, Sehaesberg, Hoofdstraat W. L. Maar schalk, Eindhoven, Puutlaan 37 J. C. an de Meij, Warmond B 1S8 A. Mulder Weststellingwerf Noordwolde A. Mul der, Oegstgeest, De Kempenaersvraat 6 C. E. Mulders, Rotterdam, Adr. Milders- straat 56a C. J. Muijzert, Katwijk, Wees huisstraat 2 A. G. Nij'huis, Alkemade B 50 M. P. Dolman-Planjes, Cairo P. A. C. de Pui, 's Hertogenbosch. Konings weg 98 C. Rameau, Soest, Soesterb.str. 10 I. J. Risseeuw, Amsterdam. Anna Von delsvraat 9 G. van Rij, Valkenburg L., Grootestraat 29 R. D. Sard. New York, 319 East 17Street P. Sjardijn en Fam., Zaandam, Nic. Maasstraat 23 P. J. M. Sjoukes, Nw. Amstel, Oosverhoutlaan 21 H. Baron de Smeth. Voorschoten, Voor staat 16 T. Snippe, Wassenaar, v. Ber gen laan 7 J. H. v. Stijn, Haarlem, Gast- huisvest 7 D. L. van Tellingen, Amster dam, Amsvelkade 134 A. Mulder—Ver sloot en Fam., Rotterdam, Bosland 4 S. Verver en Fam., Zneterwoude, Vrou- wenweg E 56 G. Verwey, Hilversum Lorentzweg 68 A. J. Vleer, Leeuwarden, Franekerstraat 55 M. H. P. v. d. Vlugt Rijswijk Z.-H., Willemstraav 19 M. W. E. Steenbergen-Wiggers, Avereest, Dedems- vaart D 277. In Lelden gevestigd J. M. Bakker en fam., Thorbeckestraat 32 S. von Ronnen-Elink Schuurman, arts, Witve Singel 6 C. A. de Graaf en fam., bedrijfsleider, Roodenib.str. 45 J. Griek- spoor, tuinder, Dw. Havenstraat 2 M. H. SchoutenHillebrand, Medusasvr. la J. Th. M. Holt, winkelbediende, Maarsmans- steeg 14 A. Jansen, dienstbode, Haag- weg 50 G. Keereweer, broodbakkerskn. Pr. Steynstraat 19a C. Lammertsma, dienstbode, N. Rijn 59 Wed. J. Wasse naarv. Leeuwen en fam., Da Cost'astraat 28 A. Leget, loodgieter, Vrouwenkerk steeg IS A. Man in 't Veld, leerl.-vpr- pTëegster. Rijnsb. weg 10"— N.'van de Meene, autoverhuurder, N. Rijn 23a Wed. M. C. de BoerMors. Kam. Onnesl. 24 H. Planjer, controleur, Oude Sin gel 186 R. J. M. Pingen, dientbode, Witve Singel 32 M. F. Wolterstorff— Raatgever, Witte Singel 55 M. M. Reclc- nagel, dienstbode. Lorentzkade 49 J. la Rivière en fam., rechterl. ambten. Plant soen 7 H. A. C. R. Roessingh, Wivte Sin gel 28 S. W. Schaesberg, Raamsteeg 10a H. DubbeldamSchriel. Roodborststraat 8 W. J. G. Smilde, apoth. ass., Roodenb. straat 30 J. Star, dienstbode, Crone- sveinkade lj Wed. P. Bergman—Tisseur en fam., L. Rijndijk 120 A. Vis. dienst bode. N. Rijn 16 Th F. Vlieland. Rijn 50 W. de Vries, rijkswerkman b. d. art., Rijnsb. weg 93. Dinsdag 3 en Woensdag 4 Augustus a.s. do jaarlijksche Unie-collecte worden ge houden. KATWIJK AAN DE RIJN JAMBOREE De Kavwijksche tuinbouw is op de Jam boree vertegenwoordigd door een paar spe ciaal bekende Katwijksche producten, n.l. waschpeen en Katwijksche zandaardappelen De heer T. Noort is leverancier van het eerste en de heer L. van Duyn van het tweede product'. GESLAAGD. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J P Segaar 28 j. en C Mog- chelae 28 j. H Bol 27 j. en M de Ruiter 27 J. P P de Koning 30 j. en J v d Reljden 33 J. UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN OPBRENGST COLLECTE De gehouden speldjesverkoop ten van de vereen, ter bevordering van de ge zondheid in de grafische vakken bracht op f 130.41. UIT MET DE ZANG Het Gbr. Kinderkoor „Hosanna" heeft gisteren een uitstapje met een 2-val auto bussen gemaakt. Het doel der tocht was de Pyramide van Austerlivz. Het is onnoodig te zeggen dat op deze tocht door het jonge volkje veel genoten is. temeer daar het' weer zich goed hield, en de tractatie niet ontbrak En vanzelfsprekend is er veel gezongen, ook al ontbrak nu het dirigeerstokje waar door men anders in bedwang gehouden wordt'. VOETBAL A.R.C. III speelt morgenavond aan do Steenstraat tegen Woubrugge II- DIEFSTAL OF VERGISSING? Door W. K. uit de Gnephoek werd aan gifte gedaan dat men zijn rijwiel had mee genomen en er een van mindere kwaliteit' voor in de plaats had gezet. BRANDSTOFFENHANDEL A. JONGENBURGER RAADHUISSTRAAT 75 ALPHEN AAN DEN RIJN - Telef. 44 Beveelt zich beleefd aan v. d. levering van EERSTE KWALITEIT BRANDSTOFFEN HAZERSWOUDE UNIE-COLLECTE Door het Locaal-Comité van de Unie „Een school met den Bijbel" zal op ding over Kon. 19 1—19. Vervolgens werden de ingekomen stukken en medeóeelingen be sproken, waarna sluiting der vergadering volgde. De e.k. vergadering zal D.V. gehouden worden op Woensdag 11 Aug. a.s. op dezelf de tijd en plaats. LISSE JAARVERSLAG N.V. ELECTRICITEITS- BEDRIJF Aan het jaarverslag 1936 van de N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sassen heim wordt het volgende ontleend: Het boekjaar 1936 gaf over het algemeen Onze plaatsgenoot, de heer H. N. de Nie, j bevredigende resultaten. De stroomafgifte overschreed voor het eerst' sinds de oprich ting van het bedrijf de 2 millioen K.W.U Ongetwijfeld is mede oorzaak hiervan de algemeene tariefsverlaging, in den aanvang •an 1936 tot stand gekomen. De stroomverkoop bedroeg in 1936 2.042.694 K.W.U. tegen 1.859.067 K.W.U. in 1935, een toename derhalve van 183.627 K.W.U. of niet minder dan 10 pet. De stroominkoop van Leiden steeg met /o pet en bedroeg in 1936: 2.299.091 K.W.U. De maximale belasting liep op tor 970 K.W., dat is 80 K.W. hooger dan in 1935. Van het nieuwe vastrecht-dubbel tarief werd eind 1936 gebruik gemaakt door 121 afnemers. Het aantal aangesloten perceelen nam in 1936 toe met 116 stuks, waardoor eind 1936 een aantal bereikt werd van 5684, waarvan 2930 huurinstallaties. Als gevolg van de groote tariefsverlagin gen bedroeg de nettowinst over 1936 slechts f 18.343.86. Met behulp van het restant inst vorige jaren kon aan de drie gemeen ten ook over 1936 weer een totaal bedrag van f 29.500 worden uitgekeerd. OVERZICHT Vorige week konden we in ons overzicht nog een tamelijk optimistischen toon laten hooren doch al zeer spoedig veranderde de stemming en nadien is de toon van majeur in mineur veranderd. De handel is zoowel voor de aardappelen als voor de verschillen de groenten lusteloos" geworden. Den een schrijft het toe aan onvoldoende vraag voor export, den ander aan de vacantietijd, die zich bijna elk jaar kenmerkt door een matte stemming in den groentenhandel, weer an deren aan den grooten aanvoer van diverse booijensoorten aan andere veilingen, die maar een matigen prijs opbrengen doch de Katwijksche producten bcconcurreeren. De teelt van boonen is hier van ondergeschikt belang al neemt de teelt jaarlijks toe. De aanvoer van Eerstelingen nam dagelijks af. De prijs was niet slecht, van f0.80 tot f 1.10 per kist van 25 K.g. voor de grooten en van f 0.50 tot f 0.65 voor de Drielingen. Men heeft zich met het rooien echter nog al gehaast in verband met hef intrekken van den garantieprijs op 16 Juli 1.1. Van Eigenheimers nam de aanvoer dagelijks toe en dit had tot gevolg dat de -prijs kelderde lot f 0.70—f 1.per kist van 25 kg. Voor prijs wil men de mooie Katwijksche zandaardappelen nog niet ruimen, vandaar dat de aanvoer ging verminderen. De bloemkoolprijzen vielen niet mee. Aanvan kelijk met een zeer matigen aanvoer, kon nog f 10—f 14,40 geboekt worden doch in 't laatst van de vorige week liep de prijs al flink terug. De eerste dagen dezer week, toen de aanvoer ging toenemen tot pl.m. 10.000 per veiling, werd het er niet beter op. De eerste soort noteerde van f 5,80f 7,10 per 100, tweede soort bracht van f 1,50 tot f3.50 op. Volgende week wordt een groote aanvoer verwacht. Met bospeen liep hef ook zeer verschillend, sommige dagen was er weinig amimo terwijl bijv. een volgende dag de stemming geheel anders was. Van- dan soms groote prijsverschillen. We kunnen als noteering voor bospeen opgeven van f 4,10 tot f 7,60 per 100 bos. Met wasch peen was het niet veel anders gesteld, een onvaste markt met uiteenloopende prijzen; noteerin? van f 0,30 tot f 0,75 per kist van Kg. Breekpeen ging voor f 4.tot f 4,50 r 100 Kg. en tuinboonen bleven steeds goed gevraagd mef prijzen van f 5,10 tot f 7,20 per 100 Kg. KATWIJK AAN ZEE GEMEENTE SPAARBANK Aan het verslag van de Gemeente-Spaar bank over 1930 is het volgende ontleend: Het bedrag van spaargelden steeg in 1936 tot f 486.984,79% verdeeld over 941 inleg gers. De verschuldigde rente aan inleggers bedroeg einde des jaars f 17.700,93. Het be drag le hypotheek steeg tot f 389.575,25. De reëel e waarde der effecten bedroeg op ulti mo December 1936 f 102.993,75, terwijl de te vorderen interest een totaal bedrag van f 12.760,01 aangeeft. De bank en kassaldi bedroegen f 20.36S.49. De kantoor-inventaris komt op de balans voop met f 1,De netto winst over 1936 ad f 5807,43% werd bij de bestaande reserves gevoegd die thans sa men bedragen f 62356,S3%. DAMESKOOR „LOOFT DEN HEER" Het Chr. Dameskoor „Looft den Heer", directeur de heer Paul Pul, zal op 17 Octo ber a.s. des Zondagsmiddags tusschen 5 en 6 uur gewijde zang voor de N.C.R.V. ten gehoore brengen. Onder leiding van de groepsleiders H. van de Maden. Nic. Hoek en J. K. C. Tim mermans zijn gisteren een 13-tal Katwijk sche .padvinders vertrokken naar de We reld-Jamboree te Vogelenzang. VERKÜOPING Ten overstaan van notaris J. K. C. Mat- thijs zijn gisteravond in „Casa Cara" bij af slag de volgend! perceelen verkocht: Perceel I, huis met schuren aan 't Par- levlietslop in bod voor f 3700, afgemijnd door Jac. Parlevliet, op f1500; perceel II woonhuis Donker Curtiusstraat 43 in bod voor f 1800, afgemijnd door E. Kuijt op f 300. LAMPIONOPTOCHT V.V.V. Reeds in den vooravond heerschte gister avond een ongekende drukte in ons dorp. Door alle straten kon men kinderen gewa pend met een lampion naar de Kon. Wil- helminastraat zien trekken. Hier immers zou de stoet geformeerd worden. Precies kwart voor negen werd het vertreksein ge geven en zette de lange stoet zich in bewe ging. De U. N. I. blies er lustig op los. De politie onder commando van Inspecteur Mr. War- moltz zorgde dat alles keurig verliep. Na eerst de „Noord" rondgemarcheerd te heb ben, trok men in groote getale naar de „Zuid" waar de lange lichtstoet in de Var- kevisserstraat een prachtige aanblik op leverde. Ook de enkele versierde auto's welke in de stoet meereden kwamen goed uit. Tijdens de rondwandeling door het dorp werd er vóór de muziek door Katwijkers en badgasten flink gesprongen en gehost. Omstreeks half elf werd de stoet weer in de Koningin Wilhelminastraat ontbonden en keerde de rust in ons dorp weer. VRIJDAG 30 JULI Programma 3: 8 Keulen; 10.05 Diversen; 10.35 arUs R; pl.m 12 Londen Reg; 13.20 Brussel VI; I 13.30 Londen R; 14.20 Keulen; 15.20 Deutschl.s; 15.50 Diversen; 16.20 Keulen; 17.20 Brussel VI; 18.20 Londen Reg; 19.10 Keulen; 20.05 London R 22.25 Brussel VI; 22.30 Brussel Fr; pl.m 22.60 Berlijn Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Lllle; 9.50 j Iversen; 10.35 Londen Reg; 11.35 Droltwlch: 15.35 London Reg; 17.2o Droltwlch; 18.20 Diver- 18.45 Droltwlch; 20.20 Gram.anuz. GRD; 22 Droltwlch ZATERDAG 31 JULI Programma 3; 8 Keulen; 10.50 PartJs R; 12.35 russel VI; 13.50 Keulen; 14.20 Brussel VI; 16.20 i Keulen; 19.30 Brussel VI; 19.50 London Reg; 1 21.20 Parijs R- Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Lllle: 9.50_r* EENIGE AANRIJDINGEN Woensdag had in de bocht van den Heere weg nabij het perceel Bruijnen, alhier, een aanrijding plaats tusschen een autobus en een handkar. De autobus wilde n.l. genoem de handkar in de bocht passeeren, doch door tegenliggers moest hij dit iets te scherp doen, zoodat hii in botsing kwam met' de handwagen, waardoor deze van zijn last werd ontdaan en een partij bloembol len over den weg kwam rollen. In minder dan geen tijd waren de bloembollen, gelijk in een molen, tot poeder gereden. De politie maakte proces-verbaal op. De schade aan de bloembollen was ongeveer f 35. Donderdag reed een D.K.W. auto op den Heerweg vegen een vrachtauto aan, die in een straat wilde gaan. Deze auto werd van voren zwaar beschadigd, doch persoon lijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor NOORDWIJK AAN ZEE OPENLUCHTCONCERT Voor „Seinpost" aan de Noord-Boulevard werd gisteravond een openluchtconcert ge geven door „Excelsior". Reeds enkele malen heeft V.V. vNoord- wijk Vooruit" gepoogd zulk een concert te organiseeren, doch telkenmale weer maak te het weer deze gebruikelijke en steeds gewaardeerde attractie voor gasten en plaatselijke bevolking onmogelijk. Ditmaal bleef het slechts bij dreigen. Er heerschte aan den Boulevard dan ook een geweldige drukte en ontelbaar velen heb ben genoten van het voortreffelijke, vlot afgewerkte programma van „Excelsior" Tegen half tien werd een aanvang ge maakt met de opstelling voor de lampion optocht, de „clou" van dezen avond. Alles had een vlot verloop. De deelname was overweldigend. In een goede stemming werd een rond wandeling door het dorP gemaakt, in het zeer geapprecieerde gezelschap van „Excel- cior". Voor V.V.V. was het een buitengewoon geslaagde, avond, doch niet minder voor de vele deelnemers en toeschouwers! RADIO DISTRIBUTIE De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Juli tot en met Zondag 1 Aug. a.s. waargenomen door de 1 apotheken P. du Croix. Rapenburg 9, telef. 807; E. B. de Mets. K. Onneslaan 28, tel. 3553 J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegst- st, telef. 274. KOUDEKERK UNIE-COLLECTE In de eerste week van Augustus zal de gewone jaarlijksche Unie-collecte worden gehouden in het belang van het Chr. onder wijs. SCHIETOEFENINGEN De schietoefeningen voor de Burgerwacht zullen gehouden worden te Alphen a.d. Rijn op 2, 9, 16 en 29 Aug. as. des avonds telkens van half 7 tot half 9. CHR. NAT. WERKMANSBOND De afd. v. d. Chr. Nat. Werkmansbond al hier kwam Woensdagavond in de Kerke- kamer der Ned. Herv. Kerk in vergadering bijeen. Nadat de voorzitter, de heer A. van den Ent, de vergadering op de gebruikelijk, wijze had geopend en de notulen waren ge lezen en vastgesteld, hield de heer P. Plomps een goed uitgewerkte Bijbel-inlei R1JNSBURG LOOP DER BEVOLKING Vertrokken; S. Noordzij naar Zwijndrecht, H. C. v. d. Bosch naar Oegstgeest, P. v. Kla veren naar Leiden, M. Baan en geom naar, Bussum, Joh. v. d. Vijver naar Oegstgeest, i Leiden; j VOORSCHOTEN ZOMERCONCERT Voorschoten's Harmomie-gezelschap „Ben- venulo", directeur de heer J. G. Waikka, zal zijn 3de zomerconcert geven op Dinsdag 3 Augustus a.s, 's avonds 8 uur, in het Burge-» meester Vornèdepark. VECHTPARTIJ Gisternacht ongeveer 12 uur werd de hulp der politie ingeroepen voor een ruzie in Hotel Deurlo. Bij de komst der politie bleek, een vechtpartij te zijn ontstaan. De twee hoofdpersonen, J. v. L; en L. v. d. H., wer«: den naar buiten gewerkt en toen bleek dat zij beiden in beschonken toestand verkeer den werden zij medegenomen en in het ar* restantenlokaal opgesloten, om hun roes uit i te slapen. GEEN VEILIGE PLAATS Mej. C. V., wonende aan den Hofweg, had gistermorgen haar rijwiel voor het hek der R.K. kerk geplaatst Toen zij na den kerk dienst naar buiten kwam was het verdwe-j nen. GEEN PRETTIGE BOODSCHAP Door de Haagsche politie werd' gisteren middag aan de politie alhier medegedeeld, dat de heer Libosan, wonende Papelaan al hier, in Den Haag op zijn rijwiel gezeten zijnde, was aangereden. De L. was opgeno men in het gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal. De familie werd met het ongeval, in kennis gesteld. NOG EEN RIJWIEL VERMIST De heer G. Steenkamp, uit Leiden, deed aangifte, dat zijn rijwiel, dAt hij ï>ij de zil 1 verfabriek in een stelling had ^plaatst, bit zijn terugkomst uit de fabriek was verdwe-f| nen. WOUBRUGGE SPELDJESDAG B. en W. hebben vergunning verleend om- Zaterdag a.s. een 9peldjesdag ïe houden.1 De verkoop heeft plaats ten bate van het T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten". OEGSTGEEST Oranjefeesten Een aantrekkelijk programma Hoewel de 31ste Augustus nog eenige we ken in het verschiet ligt, wordt d°°r onzo plaatselijke Oranjevereeniging hard ge werkt. Een dezer dagen werden ons de plannen zooals deze voorloopig vastgesteld zijn, voorgelegd. In verband met den finan- cieelen toestand der vereeniging missen wij enkele dingen, maar toch kan gewag ge maakt worden van een rijk varieerend eni aantrekkelijk programma. In de morgenuren zullen de schoolkinde ren voorzien van vlaggien etc., van hun scholen naar het raadhuis komen, om daar onder leiding van den heer R. van Til, een aubade te brengen aan den burgemeester. Hierna gaan zij naar het A.S.C.-terrein, waar zij getracteerd worden en voor hen een poppenkast zal vertoond worden, ter wijl ook een goochelaar zal optreden. De bewaarschoolkinderen zullen op de scholen getracteerd worden. De middag zal in beslag genomen wor den door de volksspelen op het A.S.C.- terrein; een en ander echter afgewisseld door demonstraties van de Oegstgeester Padvinders, de Jongensclub „Jong Oegst geest" en de Oegstgeester Schermvereeni- ging. Verder zullen deze middag evenals 's avonds optreden de Gorsselsche boeren- dansers, die 's morgens ook nog door d/en burgemeester officieel ten raadhuize zullen worden ontvangen. Verder deelde men ons mede, dat voor dien middag nog een verrassing op het programma staat, die natuurlijk verrassing moet blijven. Wat betreft het avondfeest, ook dit vindt wederom plaats op het A.S.C.-terrein. De Gorsselaren vinden we daar terug, evenals dp Oegstgeester Schermvereeniging. die een gecostumeerde schermdemonstratie zal ge ven. Verder zal de Juliana-geluidsfilm wor den vertoond, terwijl de burgemeester toe gezegd heeft een officieel woord te zullen spreken. Dat in den middag het traditioneele ringrijden is vervallen, zullen do oude Oegstgeestenaren misschien betreuren, doch de belangstelling van de zijde der deelne mers taande zóó, dat men meende dit punt voor dif jaar te moeten laten vervallen. Vermeld kan nog worden dat het aantal groepen voor de volksspelen is uitgebreid. Ook is de Oranjevereeniging bezig met feesten nd 31 Augustus a.s. In 1938 zal H.M. de Koningin, haar 40-jarig regeerings- jubileum vieren en met de mogelijkheid van een nationale heugelijke gebeurtenis vóór dien datum, moet rekening gehouden worden. Maar dit zal, wil de Oranjever eeniging wat geven, financieele steun eischen. Steun van de leden der O.V., maar ook s-tcun van alle nationaal voelende Oegstgeestenaren. In verband hiermede zijn genoemd een contributie-verhooging voor één jaar, een reservefonds van de leden, of een bazar, terwijl de Oranjevereeniging gaarne andere middelen in overweging wil i nemen. BUBEL-HERDENKING BU BIJBEL VERDENKING. Herdenking-tijd woord bij het 300-jarig bestaan van den Statenbijbel. Door Ds A. Du bois, Chr. Geref. pred. te Oud- Beijerland. J. P. v. d. Tod Jz. te Nieuw-Beijerland 1637. Is het aantal artikelen in dagblad en tijdschrift over den Statenbijbel legio geweest, boeken of brochures zijn er slechts zeer weinige verschenen. Ds. Dubois heeft zijn preek over dit onderwerp breeder uitgewerkt en het licht doen zien. Uit zijn destijds ook in druk gegeven tijdwoord naar aanleiding van het Prinselijk huwelijk (dat in 3 maan-j den tijds elf drukken beleefde) is wel geble- Ds Dubois ken, hoezeer deze prediker den toon weet tx treffen om belangrijke gebeurtenissen in he1 licht der eeuwigheid te zetten en den ems ervan op het hart te binden. Zoo ook in dez< predikatie, waarin na een kort historisd overzicht van de wording der Sta-ten-verta- ling, betoogd wordt, waarom het Woord de Heeren b 1 ijivende kracht heeft, t.w. on zijn Goddelijken oorsprong, zijn Goddelijkei inhoud en zijn Goddelijke werking. In breedi trekken schetst Ds Dubois, hoe de bijbel he document van Gods almacht en wijsheid maar ook van Zijn eisch aan het schepsel is hoe zondeval, er lossing en zaligheid d< geheel eenige beteek enis van den inhoud be palen. Deze Gods-openbaring wordt dai bezien in het Moht der verdenking, de: critiek, der steeds beoogde maar nimme: gelukte vernietiging, waarna de schrijve der bijbels absolute waarde voor den mensch voor een volk. voor den Staat teekent. D kerkbijbel, de huisbijbel, de schóól-bijbel, ei ook de zakbijbel! En tenslotte: de Staten bijbel, want wij leven in een B ij b e 1-Staal Een en ander wordt op levendige wijzi voorgedragen, met vooropstelling van d persoonlijke verhouding tot het Woor< Gods, dat nooit beschaamd doet uitkomen wie erop bouwt. Wij gelooven ook dit erns-tij en bezield woord van Ds Dubois een uitgc I breiden lezerskring te mogen voorspelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6