lliftttur £riïisdjc (Courant Zomer-Opruimi Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Flamingo-Ramp nog in nevelen ID Ernstig spoorwegongeluk in Frankrijk GUNSTIG WEER VOOR DE VIERDAAGSCHE-LOOPERS VAN'„ST, FIJT" _PEREZ_ abonnementsprijs: Pei kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijkscbe zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ci Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar >N 4, Ie af- ;evers Am. kan per Aan bij schto r on> 'is«n Zullen de motoren hel geheim verbergen I Eerst moeten ze worden opgegraven Wat groote voorzichtigheid vordert NO. 6150 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 30 JULI 1937 18e Jaargang Sbbrrtentieprijjtn: Van I tot 5 regels U7'/» Gke regel meer 0.227a Ihgetonden Mededeelingen van t-5 regels 230 Bikt regel meer ."Ti ef CL45 Voor Ut bevragen aan 'i bureau V irórdf berekend 0.10 leuso 64, 452 EN Den Haag, Donderdagavond „Eigenlijk heb 'k weer niets", zegt directeur Plesman ons, wanneer we voor de zooveelste maal de kronkeltrap pen van het K.L.M. kantoor aan den Hofweg zijn bestegen. En tegelijkertijd wordt hij door zijn secretaris gewaar schuwd, dat Amsterdam op de lijn is... We wachten in spanning en... in hope... Het is de bekende zoon uit de Geu zenstad, Piet Guilonard na Ples man de leider van het geheele bedrijf die als een héél oude rot toch altijd nog wel wét te vertellen heeft, dat de moeite loont om op te krabbelen. Inder daad! Dat blijkt ook nu weer zoo te zijn. „De motoren..., de motoren..., ja, de motoren..." zijn de eerste woorden, die via den heer Plesman tot ons doordron gen; om dan even later van hem te vernemen, dat die motoren nog wel eens belangrijke geheimen zouden kun nen ontsluieren. Maar ze zijn diep in den grond geboord, 'daar het toestel met de neus naar beneden stortte. En dus dient in elk geval de spade er aan te pas te komen. 'n Verantwoordelijk werk Dat is een verantwoordelijk werk, een werk, waaraan maar niet zoo een-twee-drie mag worden begonnen, doch zeer zorgvul dig behoort te worden voorbereid. Vandaar, 'dat men daar tot op dit oogenlblik nog niet toe is gekomen. Eerst moet uit hetgeen too ven den grond gevonden is het aller laatste zijn gehaald. Dan ipas wordt 't sein tot delven gegeven. En zijn ze eenmaal boven de aarde gehaald, dan zouden Guilo nard en zijn makkers ze dolgraag onmid dellijk naar Amsterdam zien gevoerd, om ze in de motor-werkplaatsen letterlijk onder !de loupe te nemen. Was het een fout in den benzine-toevoer? Lekte er misschien een tank? Of deugde iets niet aan een der cylinders? Het zijn allemaal vragen, die bij' den Technischen 1 Dienst reeds vanaf Woensdagmiddag voort durend rijzen. Vragen, die zich telkens op- I nieuw opdringen, zonder dat men ook maar een poging kan wagen om het antwoord te bemachtigen. Daarvoor immers zijn de resten noodig, en dan nog is de kans gering, dat eenposi- tieve conclusie kan worden getrokken. Geduld..., geduld... Intussahen zal Amsterdam nog wel een paar dagen geduld moeten oefenen, en wij met hen, aldus veronderstelt de heer Pies man. Want het is lang niet onwaarschijn lijkdat cle Belgische deskundigen eerst zelf de noodige leering uit het gebeuren willen trekken. Waartoe zij, volgens de internatio- nale regelen het volste recht hebben. Met ik andere woorden, België kan de motoren net zoo lang onder zich houden als het zulks voor het onderzoek noodzakelijk acht. Gelet nu op deze mogelijkheid, heeft de H K.L.M. nog een expert naar Halle gezonden, 55, een monteur namelijk van de Wright- im,! fabrieken, die voor de normale revisie der Wright-Cyclonemotoren steeds op Schip- E hol vertceft. Verder is in de plaats van jj den expert Van Os, diens collega Bruine- steyn. eveneens van den T. D. te Amster- B dam, naar de plek van het wrak afgereisd, jAfgewacht dient nu, wat zij, tezamen met de andere Nederlandsche en Belgische ex perts, voor vondsten zullen doen. Dat men z'n verwachtingen echter niet te hoog spanne! Het uiterst schaarsche nieuws dat tot dusver beneden den Moerdijk vandaag kwam, rechtvaardigt dat allerminst. Alle slachtoffers geïdentificeerd Uit Brussel vernemen wij Het parket bleef tot gisteravond laat op de plaats van de ramp van de „Flamingo". De identificatie van de slachtoffers, die af grijselijk waren verminkt, was zeer moei lijk. Aan de hand van papeiren, juweelen en gedeelten van kleedingstukken, slaagde men er tenslotte in 12 slachtoffers te iden- tificeeren, nl den eereten piloot Steensma, den tweeden piloot Geering. den radio-tele grafist Ludekuize de stewardess Van der Laan, den Belgischen industrieel Camille Tondreau en zijn echtgenoote, mevr. Ton- dreau—geb. Tollenaere; den Engelschen in genieur Whitehouse; den Mexicaan Trillo, directeur van de R.K.O. filmmaatschappij, bijkantoor te Amsterdam; den Duitschcr Wetzlar; den Nederlander Nathans, den Belgischen ingenieur Bloem, den Amerikaan Calton. Eerst veel later zijn nog geïdentificeerd de stoffelijke resten van den heer Wappe- ron, werktuigkundige der K.L.M., en van de Amerikanen Goldbloem en Blum, die presi dent was van een oliemaatschappij. IN SPANJE VRIJGELATEN Twee Nederlanders, de heer en mevrouw Molenaar, die eenigen tijd geleden in Spanje zijn gevangen genomen, hebben thans telegrafisch hun familieleden hier te lande ervan op de hoogte gesteld, dat zij zijn vrij gelaten en zich reeds over de grens, te Per pignan, bevinden. Zaterdagmorgen hopen zij weer in ons land terug te keeren. BANDOENG. 30 Juli (Aneta). Naar Aneta verneemt, zal in de Preanger een vaccinatie tegen pest op groote schaal plaats hebben. In drie maanden tijde zullen ruim 900.000 personen worden gevaccineerd. Ook te Garoet zal vaccinatie plaats vinden. Deze vangt in September ae. aan, waarbij circa 15.000 per sonen per dag zullen worden ingeënt Verkeerde wisselstand veroorzaakte ontsporing Zeer groot aantal dooden en gewonden Te Villeneuve St. Georges, in het departement van Seine en Oise, ten zuid-oosten van Parijs, heeft gister avond omstreeks kwart over elf een ernstig spoorweg-ongeluk plaats ge had. De ramp geschiedde op 300 M. afstand van het station van Ville neuve St. Georges, en zou te wijten zijn aan een fout in den wisselstand. Volgens de eerste berichten zou er een zeer groot aantal dooden en ge wonden te betreuren zijn. Een gezaghebbende (persoonlijkheid, die zich op de plaats des onheils bevond, heeft verklaard, dat de sneltrein St Etienne Parijs uit de rails is geloopen, aangezien een wissel niet goed was gesteld. De loco motief, die dezen wissel reeds was gepas seerd, liep uit de rails; een volgende bagage wagen versplinterde. De (postwagen, welke rechts van de locomotief op ander spoor geraakte, liep een 30-tal meters door, waar bij hij een tweede klasse-wagen meetrok, welke vrijwel intact bleef. Daarachter volg de een houten derde klasse-wagon, welke totaal verpletterd en in stukken geslagen werd, doordat hij als in een schroef werd genepen tusschen de twee metalen rijtuigen, waartusschen hij zich bevond. De slachtoffers zouden pelgrims zijn uit Lisiéux en kinderen uit vacantiekoloniën. Het opruimingswerk is druk aan de gang. Om drie uur in den nacht bevonden zich nog eenige slachtoffers onder de (puin hoopen. Onmiddellijk nadat het ongeluk was ge schied, hehben de ongedeerde reizigers en personen die zich op het station Villeneuve bevonden, zich aan het eerste reddings werk gewijd. Brandweerlieden uit Parijs kwamen als eerste-hulptroepen aan. Onder de autoriteiten, die zich naar de nlaats des onheils begeven hebben, bevon den zich o.m. minister-president Chautemps en de ministers Dormoy en Queuille. Naar de directie der P.L.M.-spoorweg- maatschappij mededeelt, zouden er naar schatting 25 dooden en 50 gewon den zijn. De resultaten van het onderzoek De eerste resultaten van het onderzoek, ingesteld door de controlecommissie van de Spoorwegmaatschappij P. L. M., veroorloven definitief de oorzaak van de spoorwegramp te wijten aan een verkeerde wisselmanoeu vre. Er was aangekondigd, dat trein 511 zou passeeren en de wisse] was voor dezen trein overgehaald. Uit Parijs kwam toen 't ver beterde bericht, dat trein 1017 zou komen en niet trein 511. Nu schijnt reeds vast te staan, dat enkele seconden te laat de wis selstand verbeterd werd en dat de rails no? niet geheel hun zijwaartsche beweging voltooid hadden toen trein 1017 op den wis sel aankwam. De locomotief wankelde een oogenblik en ontspoorde toen. De vraag, waarvoor men gesteld is, Is nu of de wisseiwachter door een verkeerde op vatting enkele oogenblikken te laat den wissel in werking heeft gesteld, dan wel of hij voor het wijzigen van den wissel stand niet meer den noodigen tijd heeft gehad. Het onderzoek is er op gericht deze kwestie uit te maken. De beitje wisselwachters zijn den geheelen nacht verhoord door den rech ter van instructie. Vernomen wordt, dat 't aantal dooden 27 bedraagt. LEGER EN VLOOT De volgende plaatsingen zijn gelast: de off!- eier van administratie le kl., H J G v Giessen b(j de Marinekazerne te Amsterdam: de off. v. adm. lc kl. J Oosterhuis, bö het Dep. Defensie: de off. van den marinestoomv.d 2e kl. F A Tours bö den onderzeedienst te Wil lemsoord: de kap.-luit. ter zee D C M Hetter- sehö te Amsterdam: de kap.-luit. ter zee J J van der Have ter beschikking gesteld; de kap.- luit. ter zee K W F M Doorman, ee heven van de betrekking van chef in de stelling van Den Helder. AUDIëNTIE De gewone audiënties van den minister Financiën zullen gedurende de maand Aug tus a.s. niet worden gehouden. De route naar Arnhem voldoet niet Een start van bijna drie uur AMSTERDAM Nieuw. Doelea.lra.t HOTEL DES PAYS-BAS moderne comfort Echt Holl. huiselijkheid Kamers incl. ontbijt f 4.— en f 4.50 met badkamer vanaf f 5 RESTAURANT Het GEZELLIGE en VOORTREFFELIJKE ^FAMILIEHOTEL In VALKENBURG (L.) TELEFOON 3 N ij m e g e n, Donderdagavond. Vóór vijven vanmorgen vertrokken de eerste van de ruim 4200 deelnemers aan de Vierdaagsche van de kazerne en om half acht de laa.tste. Een start dus van bijna drie uur. Men liet de verschillende groepen met eenige tusschenruimte vertrekken om opstoppingen op den drukken verkeers weg naar Arnhem te voorkomen. Orga nisatorisch zeer goed gezien. Nu liep alles op rolletjes. Maar na twee jaar ervaring kan men nu toch wel zeggen, dat de betonweg van Nijmegen naar Arnhem, vice-versa afgelegd, zich niet in de eerste plaats leent als traject voor de Vierdaagsche. Te veel show We hadden er te voren al door geroutineer- loopers over hooren mopperen, dat ex te veel „show" bij de Vierdaagsche kwam en na de ervaringen van vandaag moeten we hun gelijk geven. 's Morgens bij het vertrek uit Nijmegen staan er langs den weg al rijen dik toeschov wers en bij de terugkomst is er vaak geen doorkomen aan. Dat gaat nog dat hoort bij Nijmegen. Maar als de route zelf dan nog een heir baan is, waarop zonder ophouden volgela den autobussen langs de loopers tuffen en men in Arnhem tienduizenden toeschouwers heeftdan wordt het wat te veel van het goede. Bij de wandelsport hoort de eenvoud en als de Vierdaagsohe een „nummer" wordt dan raakt voor veel loopers de aardigheid er af. Benzinelucht kan men in.de stad altijd nog opsnuiven en te veel bekijks is niet goed. Onze soldaten Het minst lieten zich nog onze soldaten met al deze overwegingen in. Met hun zware bepakking valt het loopen van zoo'n 40 K.M. eiken dag lang niet mee en het is begrijpe lijk, dat z ij daarom hoofdzakelijk de belang stelling hebben voor het wegdek en natuur lijk voor het weer, maar daar let ieder looper op. Nu, bij de weersomstandigheden van van daag was was de gladde beton-weg naar Arnhem ideaal. Monter zagen we dan ook de verschillen de leger- en vloot-detachementen op pad. Boomen van kerels van de „Veld" uit Ede lieten op snoeperige wijze Jarig Jetje trac- teeren en om strijd zong ieder infanterie- regiment „Dat kan alleen het zesde" (resp. Groep Vierdagenaars marcheert over de Rijnbrug Arnhem binnen. Oude bekenden Om half tiin, toen we Eist passeerden, was de weg tot Nijmegen al schoon geveegd, doch waarlijk, daar kwamen uit Arnhem de eerste jongens en meisjes van de 30 K.M. al terug. Om een standje te krijgen als ze in Nijme gen te vroeg aan zouden komen, want daar geldt het parool: „We willen je voor twaal ven niet zien!" Verder op den weg werd het 6teeds druk- kieT en dat is het eigenaardige van dit tra ject! over en weer klonken al luid de begroetingen op, wanneer men elkaar pas seerde. Bij het Zuidelijke land/hoofd van de Rijn brug bij Arnhem leek het wel een groot leger kamp, want ieder wilde alvorens het drukke Arnhem binnen te trekken, wel wat rust nemen. Het reeds gesignaleerde onafscheidelijke tweetal: het vroolijke meisje en de knappe eerste luitenant, zat er gezellig te peuzelen. En waarlijk: hier ontmoetten we ook de domineasche weer. Nog monter, ondanks eenige doorgeprikte blaren. En dat het wandellen aanstekelijk werkt, konden we 's middags constateeren, want nu zagen we buiten mededinging! dominee óók (in streng incognito) meewandelen ia de richting Nijmegen. Het zou de eerste predikant niet zijn, die aan de Vierdaagsche meedoet Zagen we gister Ds. Barger uit Heukelum al niet als van de eerste loopers de kazerne binnen komen. Het drukke Arnhem Arnhem was werkelijk te druk. Althans de stad zelf; de omweg, die de vijftigers en vijf-en-vijftigers moesten maken, munt uit door natuurschoon en hier viel r)e publieke belangstelling wel mee. Bij het Vel- perplein, waar alles voorbij komt, was het zóó druk, dat zelf agenten te paard een ongewoon verschijnsel voor Arnhem cr aan te pas moest komen. In de z.g. Bloempot speelde Leistikow met zijn mannen en de Postfanfare bracht de postmannen met een grooten aanhang de 6tad door. Ja, er zijn ook „postale" wandelsport- vereenigingen! It 's a long way... De Engelschen konden vandaag met recht zingen: "It 's a long way to Tipperary". Maar de terugweg werd opgevroolijkt door cle begroeting der laatkomers, 's Mid dags om 'n uur of een kwamen we nog een militaire troep bij Eist tegen, die volkomen naar waarheid zong „We gaan nog niet naar huis, nog lange niet, nog lange niet"... want ze hadden nog meer dan de helft van de route voor den boeg! Opvallend kwiek liepen de meeste groe pen er nog bij. De w-eesinrichting van Neerbosch een veel grooter groep dan we aanvankelijk ge dacht hadden zong er vroolijk op los en de Nijmeegsche „blauwvosjes" kwamen handen te kort om te groeten. Zoo langzamerhand krijgt men ook onder de verschillende groepen z'n vaste beken den, doordat ze opvallen door hun goede stemming of door hun kranig loopen. Het damesvendel van de Rotterdamsche burgerwacht onder leiding van mej. v. d. Berg en de groep van het Nat. Jongeren verbond met de onvervaarde mevr. v. Hei tenv. Olst aan het hoofd behooren tot da zanglustigste groepen... die bovendien uit stekend loopen. De laatste groep heeft zelfs een lijflied, vrij naar Speenhoff: Daar heb je de blauwtjes Daar komen ze aan, Dat vroolijke troepje Van Rotterdaml Wat rustiger, maar In correcte marsch- vaardigheid zagen we ook nu weer Onder' Ons uit Den Haag marcheeren. Nog steeds met z'n tienen. i AMERIKAANSCH SCHIP IN LICHTER LAAIE Brand breidde zich verbijsterend snel uit Het Amerikaansche s.s. „C'y of Baltimore' is in Chesapeake Bay, korten tijd nadat het uit Baltimore was uitgeloopen, in brand ge vlogen. In enkele minuten tijds stond het ge heele schip in lichter laaie. Van de 150 passagiers hebben, naar niet- officieel gemeld wordt,honderd veilig de kust bereikt. Onder de overlevenden bevindt zich de gezagvoerder, kapitein Charles Brooks, die men aan een wand van het schip vond hangen. Brandweerschepen et kustwachtbooten zijn ijlings naar het bran dende schip vertrokken om te trachten nog zooveel mogelijk is te redden. Het D.N.B. meldt nog, dat het schip, toe behoorde aan de Chesapeake Steamship Compony, uit Baltimore was vertrokken naar Norfolk m Virginia. Op slechts veertien mijl afstand van Bal- timore ontstond de zoo snel om zich. heen grijpende brand. Verscheidene passagiers zijn verbrand: een groot aantal andere heeft verwondingen van verschillenden aard be komen. De bewoners van een naburig eiland heb ben verklaard, dat zij een vreeselijke ontplof fing hebben gehoord en midscheeps vlammen hebben zien oplaaien. Slechts enkele r ten later was van het schip niets meer te zien dan een groote bundel Vlammen. Enkele nadere bizonderheden In hun wanhopige pogingen om te ontko men aan de om zich heen grijpende vlam men, klemden de passagiers zich aan de zij wanden van het schip vast, tot de groote hitte hen tenslotte dwong los te laten en zich in het water te laten vallen. Een draadloos bericht van het s.s. „Arkan- san" meldt, dat in zeer korten tijd de „City of Baltimore" tot aan den zeespiegel in vlam men gehuld werd. Bevestigd wordt, dat zich een ontzettende ontploffing aan boord heeft voorgedaan. Slechts twee tot drie minuten verliepen er, volgens het verhaal van een ooggetuige, tus schen de ontploffing en het oogenblik, waar op het geheele schip in brand stond. Halverwege lag de Utrechtsche Studen tenweerbaarheid heerlijk te maffen. De lange weg naar Nijmegen vond z'n af wisseling in de tientallen fruittentjes, die onder de boomgaarden stonden opgesteld en waar men Italiaansche pruimen onder een Hollandschen kersenboom kon genieten. En dan was natuurlijk Eist weer als een oase in de woestijn. Het vriendelijke dorp had zich ook nu weer uitgesloofd om het de Vierdagenaars aangenaam te maken: huis aan huis woei de vlag en overal stonden glazien water op tafeltjes in de tuinen klaar voor dorstige kelen. Jammer voor de gulle gevers bleek de temperatuur er niet naar te zijn veel koud water te drinken. Het was koel en het bleef koel en er zijl. dan ook lang niet zooveel zweetdruppeltjes op het beton gevallen als vorig jaar. De laatste rak Bij het Lentsche bruggehoofd... daar was weer de muziek, daar was ook weer het publiek en daar werd er nog een extra schopje opgegooid om zoo „keek" mogelijk Nijmegen binnen le komen. Eerst nog wat rusten in het Witte Huis of bij 't Molentje... en dan stapten ze allen met dreunenden pas, voorzoo ver de voeten dat tenminste toelieten, de Waalbrug over. Maar voor tientallen, die nog maar met moeite meekonden, die misschien liepen op 'n blaar zoo groot als een aardappel, ver- eischte dat laatste stukje door de stad toch nog extra inspanning. De lach en de traan vielen wel eens samen! En daar kwam ook een auto met uitval lers voorbij. Jammer... maar ook vandaag kon den nog 13 loopers niet meer mee. Nog een paar zullen er morgen van den dokter niet meer mee mogen of zelf geen moed meer bezitten... een heel enkele zal in het zicht van de haven nog stranden... maar meer dan vierduizend halen morgen het kruis van verdienste, de belooning van vier dagen dapper doorzetten. Vanavond zijn we nog boven de 4200! Verschillende groepen rukken de Waalbrug over VOORNAAMSTE NIEUWS Oit nummer bestaat uit TWEE bladen De minister heeft geantwoord op de vragen van de heer Bierema betreffende de saneeringsmaatregelen voor de bloem* bollencultuur. Bijzonderheden over de Wereldjann boree; aankomst van buitenlandsche pad* vinders. De derde dag van de Vierdaagsche Af* standsmarschen. Chr.-Hist. Zomerconferentie te Lunfes ren. Memorie van Antwoord aan de Twee de Kamer inzake de Grondwetsherziening De achtste zitting van de Algemeene Synodale Commissie van de Ned. Herv. Kerfc Op het Spaansche s.s. Baurdo is door de Sovjetregeering beslag gelegd. Het verraad van twee Chineesche gene raals in Peiping heeft de Chineesche krijgskansen zeer benadeeld. Japansche vliegtuigen hebben Tientsin' gebombardeerd: er moeten ontelbare slachtoffers zijn gevallen. Ten Z.O. van Parijs heeft een ernstig spoorweg-ongeluk plaats gehad, dat 25. dooden en 50 gewonden zou hebben ge* eischt. Nabij Baltimore is een Amerikaansch' stoomschip in vlammen opgegaan. Voor iedere Geeft FISK steeds satisfactie. Een maximum aan r(j-comfort Met minimum slijtage Dat is wat FISK U garandeert; Vraagt FISK in Uw garage. 's-GRAVENHAGE, NOORDEINDE 140C De saneeringsmaatregelen voor de bloembollencultuur Op de vragen van 'den heer Bierema betreffende intrekking van de regeeringa.- maatregelen ten aanzien van de bloembol lencultuur, heeft de minister van Economi sche Zaken geantwoord, dat, hoewel de vergadering van de algemeene vereeniging voor bloembollencultuur te Haarlem zich tegen de geldende saneeringsmaatregelen voor de bloembollencultuur heeft uitgespro ken, de minister na ampele overweging en mede gelet op de andere zienswijzen, welko hem van vele zijden uit het bloembollen vak zijn kenbaar gemaakt, geen aanleiding heeft gevonden tot op heffing van alle maatregelen voor de bloembollen over te gaan. Wel heeft de minister besloten, ten einde aan de aan drang tot grootere vrijheid bij de uit oefening van het bedrijf tegemoet te ko men, eenige wijziging in de bestaande regeling aan te brengen, in dier voege, dat met ingang van 1 Aug. a.s. zoowel de binnenlandsche als de buitenland sche bindende minimum prijzen voor de oogst 1938 zullen vervallen. Volledigheidshalve oordeelt de minister het juist, hieraan toe te voegen, dat ds meening, dat de bloembollencultuur nooit eenige geldelijke steun van Overheidswege heeft genoten, niet geheel en al juist is. Officieele Berichten RECHTERLIJKE MACHT Aan mr M. Ch. de Jong is op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als kantonrechter-plaats- in h6t kantf,,, Arnhem; idem in het T, H E Wönands. POLITIE noemd Is tot con Zaandam. C Roscher, Benoemd is tot notaris binnen het arrondis- ement Den Bosch. te«r standplaats Vught: H G rank te Vught: idem ter standplaats Den ïoech: A A J M v Meerwijk te Den Bosch. Wik U vooruit tomen in het winkelbedrijf Volg den onze degelijke en goedkope, ichriftelijlce cursus VERKOPER, VERKOOPSTER Speciale opleiding voor verschillende branches. Gratis hulp bij sollicitatie Vreeg zonder verplichting inlichtingen bij A3.S.O, Nieuwe Plein 31, Arnhem

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1