STADSNIEUWS MAANDAG 26 JULI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 WERKVERSCHAFFING AAN JEUGDIGE WERKLOOZEN Bouw van woningen voor ouden van dagen De eerste spade in den grond Hedenmorgen is aangevangen met den bouw van 10 woningen op een terrein aan de Dozvstraat vanwege de „Stich ting tot werkverschaffing aan jeugdige werklooaen, ter verstrekking van wo ningen aan ouden van dagen". Dit werk heeft als hoofddoel het geven van praclische vakbekwaamheid aan jeug dige werklooaen, waarvan er vele nog nim mer in de gelegenheid waren op normale wijze aan liet maatschappelijk productie proces mee te werken. Dr jongens worden te werk gesteld via dc Centrale Werkplaats. Het ligt in de be doeling heel het werk, in al zijn onderdee- len uitsluitend door jeugdige werklooaen te doen verrichten. Begonnen wordt met 11 jongens die het terrein in orde moeten brengen, maar wanneer het werk in vollen gang is, kunnen er wel een 40 k 50 worden geplaatst. Het werk zal ongeveer 10 maan den duren. Een officieele aanvang De aanvang van het werk ging met eeni ge officieele plechtigheid gepaard. Aanwe- 7.i g waren, behalve de leden van de Stich ting, o.a. Wethouder van Stralen en de heer Weyer, voorzitter en secr. van de Cen trale Werkplaats, enkele gemeenteraads leden, vertegenwoordigers van bouwvakar bridersbondien en van woningbouwvereem- cingen, alsmede de architect de heer M. V icnhoek, uit Den Haag. De voorzitter van de Stichting, de heer J. 'de Jong, hield een inleidende toespraak, waarin hij dank zegde voor veler medewer king bij de voorbereiding van dit werk. Hij wendde zich tot de te werk gestelde jon gens en drong er op aan dat zij dit werk zouden zien als wrat het wezenlijk is: een leerobject. Laten zij de lessen goed ter har te nemen. Degenen die de leiding hebben, zijn hun vrienden. Spr. hoopte dat op het werk steeds oen prettige geest zal heer schen. De heer De Jong stak daarna de eerste spade in den weilandgrond, waarop de hui zen zullen verrijzen, waarmee het werk of ficieel een aanvang had genomen. Het woord werd daarna nog gevoerd door Wethouder van Stralen, die er op wees, dat het hier een proefneming geldt. Het zal van groot belang zijn wanneer dit werk slaagt, waarvoor hij zijn beste wen- schen uitsprak. m Van het Stadhuis De indeeling der wegen De Burgemeester van Leiden brengt het volgend besluit van B. en W. dezer ge meente ter algemeene kennis: BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gelet op art. 36 van het Motor- en Rij- wielreglement, op art. 8 van de verordening op het Verkeer te land en op het advies van de commissie, bedoeld in art. 11 van die verordening; Overwegende, dat bij hun besluit van 7 Febr. 1935 (Gemeenteblad no. 42, Bijvoegsel no. 3) do Morschsingel, voor zoover gele gen tusschen de Spoorhavenbrug en den Morschweg, de Rijn- en Schiekade, de Wit- tesingel, voorzoover gelegien tusschen het Noordeindsplein en de Jan van Goyenkgde. de Jan van Goyenkade, de Zoeterwoudsche- singel, het Plantsoen, de Plantage, en de Haarlemmerweg, voorzoover gelegen binnen de bebouwde kom der gemeente, ingevolge het bepaalde bij art. 36 van het Motor- en Rijwielreglement, zooals dit luidde vóór de wijziging van dat reglement bij Kon. Be sluit van 18 Sept. 1936, Stbl. 578, in het be lang van de instandhouding en bruikbaar heid daarvan zijn ingedeeld in de IHe klas se, en de overige openbare wegen in de gemeente Leiden, geen Rijks- of provinciale wegen zijnde en niet gelegen buiten de be- bouwde kom der gemeente, voorzoover zij bij de gemeente in beheer zijn, zijn inge deeld in de lie klasse; dat ingevolge het bepaalde bij art. 36 van het Motor- en Rij'wiel-reglement, zooals dit luidt na zijn wijziging bij Kon. Besluit van 18 Sept. 1936, St.bl. 578, de wegen, in het belang van de instandhouding en bruik baarheid daarvan kunnen worden inge deeld in klasse A of klasse B; dat de in de Ille klasse ingedeelde we gen, ingevolge de wijziging van het Motor en Rijwielreglement bij genoemd Kon. Be sluit, geacht worden tc zijn ingedeeld in wegklasse B .terwijl de in de lie klasse in gedeelde wegen zijn gaan behooren tot weg klasse A. zonder dat daartoe eenige indee ling noodig is; dat in verband met verbeteringen, welke de overige in de Ille klasse (thans klasse B) ingedeelde wegen hebben ondergaan, thans alleen de indeeling van de Rijn- en Schiekade en het Plantsoen in klasse B be hoeft te worden gehandhaafd; dat het, met het oog op de instandhou ding en bruikbaarheid van de bruggen lig gende in het verlengde van de Hoogland sche Kerksteeg en de Watersteeg, noodza kelijk is, deze wegen in de klasse B in te deelen, terwijl het, in het belang van de instandhouding van de Van Slingelandt- laan noodzakelijk is, dat deze weg even eens in de klasse B wordt ingedeeld, BESLUITEN: I. in te trekken hun besluit van 7 Febru ari 1935 (Gemeenteblad No. 42 van 1934, Bijvoegsel No. 3); II. in de, klasse B in te deelen de volgen de openbare wegen: 1. de Rijn- en Schiekade; 2. het Plantsoen; 3. de Hooglandsche Kerksteeg; 4. de Watersteeg; 5. de Van Slingelandtlaan. Leiden, 1 Juli 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Juli 1937. De Burgemeester voornoemd, J. SPLINTER Gzn., Weth. Loco-Burgemeestere AUTO ONTVREEMD 1 n D. J. v. R. heeft bij de politie daan, dat zijn Ford-auto, die hij op de Langegradht had neergezet, is gestolen» Leidsche Burgerwacht De afd. Schermen van de Leidsche Burger •acht zal op Zaterdag 25 September haar Eerste Jaarlijksche Nationale Schermwed- strijd op 6abel houden. De wedstrijd is al leen opengesteld voor schermers van Neder- lanclsche Burgerwachten en zal worden ge houden in de groote zaal van de Graarabeurs, ';s middags om half drie. Deze wedstrijd staat onder leiding van de afd. Schermen, Voorzitter S. M. Brugmans Secr. L. Chr. Segaar, Formosastraat 14 B terwijl de heer D. Gysberti Hodenpijl als wedstrijdleider en de heeren E. de Jager en Jhr. van Eysinga als hoofdsecondanten hun medewerking zullen verleenen. Burgerwachten in Rijnland Uitslag der schietwedstrijden De gehouden wedstrijden te Katwijk zijn als volgt verloopen: A Corps: Hazerswoude 1 met 232 punten; Benthuizen 2 met 219 p.; Leiderdorp 3 met 213 punten. B Corps: Koudekerk 1 met 252 p. (hoog ste van den dag); Hazerswoude 1 2 met 234 p.; Hazerswoude II 3 met 229 p.; Lei derdorp 4 met 228 p. C Corps: Zoetenvoude 1 met 234 p.; Lei derdorp 2 met 184 p.: Hazerswoude 3 175p. I n k 1 a s s e A behaalde de navolgende personen prijzen: le pr. J. H. Pels; 2e pr. A. Blijleven, 3e pr. G. den Braver, 4e pr. M. Vermeulen, 5e pr. C. Verdegaal, 6e pr. G. C. Diephout, 7e pr. L. de Wit, 8e pr. A. van Remmen, 9e pr. J. Dekker, 10e pr. G. de Ko ning J.M.zn., 11 pr. W. Buitenhuis, 12e pr. H. J. Vahrmeijer. In klasse B: le pr. J. Ravensbergen (Koudekerk, hoogste van den dag), 2e pr. Th. van Es, 3e pr. F. Bassie, 4e pr. B. Huis man, 5e pr. A. de Kort, 6e pr. C. de Groot, 7e pr. G. Schouten, 8e pr. Th. Verkleij, 9o pr. S. van der Does, 10e pr. M. Straver, 11e pr. W. Hoogeboom, 12 pr. J. Smit, 13e pr. J. Bijleveld, 14e pr. N. Kapteijn, 15e pr. Joh. Dompeling, 16e pr. A. Blijleven, 17e pr. A. Warn aar. I n k 1 a s s e C: Is pr. P. C. Molenkamp, 2e pr. J. Borst, 3e pr. C. van Muijden, 4e pr. A. van Ingen Schenau, 5e pr. A. Radema kers, 6e pr. J. Vervark, 7e pr. A. van der Voort, 8e pr. C. Oolijslager, 9e pr. W. Jan sen, 10e pr. A. S. van Hees, 11e pr. Nic. Berg, 12e pr. J. Vonk. 13e pr. A. Mets. Op de vrije baan: le pr. L. de Wit (Lei derdorp), 2e pr. J. H. Pels, 3e pr. W. Vroeg- rijk, 4e pr. Th. van Es, 5e pr. N. Kapteijn, 6e pr. Z. Hartman, 7e pr. C. J. Verkleij, 8e pr. Th. Verkleij, 9e pr. C. de Groot, 10e pr W. Buitenhuis, lie pr. A. de Kort, 12e pr. J. J. Wolff, 13e pr. J. Bijleveld, 14e pr. A. van Remmen, 15e pr. J. Smit, 16e pr. G. de Koning J.M.zn., 17e pr. C. Verdegaal, 18e pr. Th. Bassie, 19e pr. J. van Dorp. Revolverwedstrijd voor Burgemeesters en Commandanten: le pr. A. van Remmen, commandant Zoetenvoude; 2e pr. A. War- naar. Burgemeester Hazerswoude; 3e pr. J. Dekker, commandant Hazerswoude; 4e pr. K. Brug, Burgemeester Xeiderdorp; 5e pr. G. C. Diephout, commandant Benthuizen. De wisselbeker is gewonnen door dg Bur genvacht van Hazerswoude. Er zat een rechercheur op de loer Dieven van gedistilleerd Ingerekend Gisteravond was een rechercheur van politie op bezoek bij een familie in de Nieuw- straat, toen het gezelschap plotseling werd opgeschrikt door glasgerinkel. Men ging naar beneden om een onderzoek in te stellen en kwam tot de ontdekking, dat een winkelruit van de fa. Steffelaar, wijnhandel en distilleerderij, verbrijzeld was. De rechercheur stelde zich verdekt op in de omgeving van de winkel om te zien wat er verder gebeuren zou. Nadat hij geruimen tijd had gewacht kwamen er twee mannen op dagen, die een wat al te groote en opval lende belangstelling voor de gebroken ruit aan den dag legden. De rechercheur liet hen nog even hun gang gaan om hen daarna plotseling te overvallen. Ze stonden beiden met een kruik jenever in de hand en hadden hun zakken reeds volgepropt met flesschen gedistilleerd. De rechercheur nam hen mee naar het politiebureau. Het bleken te zijn de 39-j'arige H. E. S. en de 29-jarige H. V. L., beide goede bekenden van de politie. Of de rechercheur zijn onderbroken visite heeft voortgezet vermeldt de geschiedenis niet. KAMER VAN KOOPHANDEL HANDELSREGISTER Wijziging. 3820. 23 Juli. C. van der Nagel. Katwijk aan Zee, Mr. Fockstraat 22, boter, kaas en fijne vleeschwaren. Overleden E.: C. van der Nagel, dd. 28 Jan 1937. N.E.: A. Noort, weduwe van C. v. d. Nagel Katwijk aan Zee. 5S72. 23 Juli. J. J. Sleyser, Leiden, Pie terskerkhof 14, handel in en fabricage van spelen en papierwaren. Deze zaak is verplaatst naar Amsterdam (Z.), P. C. Hooftstraat 168. 6780. 23 Juli. Bloembollenkweekerij en Handel Holt® en Co. N.V., Oegstgeest, Ter- weeweg 120. Tevens wordt' handel gedreven onder deD naam: Blum enz wiebeln und Pflanzen Ex- portbetrieb Neerlandia, Oegstgeest 3835. 23 Juli. J. van Duijn, Katwijk aan Zee, E. A. Borgerstraat 3, handel in melk, boter, kaas enz. Overl. E.: J. van Duijn, Kavwijk aan Zee, dd. 28 Aug. 1936. N.E.: Wed. T. van Duijn-Ouwchand, Kat wijk aan Zee. 1583. 23 Juli. Firma D. Haasnoot, Kat wijk, L. Dwarsstraat 6, reederij. Overl. Venn.: N. Haasnoot Dzn., dd. 18 Föbr. 1937. 1285. 23 Juli. Sohlatmann's Confectie- en manufacturenhandel „De Faam" N.V., Leiden, Oude Rijn 1. N. Comm.: J. B. W. M. Linders, Dordrecht en W. L. Verhulst. Opheffing. 23 Juli. M. de Haas, Katwijk aan Zee, ten Briftenstraat 43, manufacturen i winkel. R.K. Vakschool voor Meisjes Diploma's en examens Voor het 2e gedeelte (praktijk) van het' Staatsexamen Koken en Voedingsleer akte N VIII slaagden de dames: A. M. Corver, Utrecht; P. A. J. van Dalen, Rotterdam; Hassel. Zundertc W. Raadsen, Leiden; C. H. J. Vendrik, Utrecht. Diploma's Het diploma „Huishoudkundige" werd behaald door de dames: M. C. E. Braak man, T. Kuilman. J. Leffers. N. Nieuwe- steeg; G E. M. A. Noordman. Leiden; M. J. v. d. Bos (Zr. Arnoldine) en G. M. Min- nebo (Zr. Suitberius) Amsterdam; A. H. Bergman, Sassenheim; N. v. d. Boon, M. Spreij. Bodegraven: G G. H. Eggink. A. Los, Voorschoten; K. Hijlkema, M. G. Top per. Hillegom; C. A. Woldring, Groningen en M. H. Sterndberg. Baarn. Het getuigschrift „Hulp in de Huishou ding" werd uitgereikt aan de dames: J. Brakhoven, T. v. d. Ploeg, L. Teljeur, Lei den; G Alkemade. M. Kok, Noordwijk; P. Fles, Oegstgeest"; M. v. d. Klugt, Noordwij- kerhout; H. v. d. Laan, Katwijk a. Zee. Het diploma „Coupeuse" werd behaald door de dames: L. Krol, G. Laman, M. Langezaal, A. Schouten, Leiden; Ch. Ouwer- ling, HiLlegersberg; R. van Rijn, Katwijk Zee. Geslaagd voor het examen „Cosfuuxn- naaien" de dames: M. de Boer, W. Jurgens, v. d. Moolen, B. de Vos, J. v. d. Werf, Woudenberg, Leiden; T. Dirkse, Oegst geest, A. Hoogevcen, Noordwijk; H. Kuiper, assenaar; M. van Rijn, M. Schipper. Kat- ijk Zee; A. Varkevisser, Voorschoten; G. van Vliet, Alphen aan den Rijn. Geslaagd voor het examen van de 4-jarige Middagcursus dc dames: C. de Jong, T. Jongbloed, A. Laman, S. v. Leeuwen, A. v. Nood, A. van Staveren, A. Zandvliet, Lei den; R. Molenkamp, Oegstgeest; A. Reedijk, Voorschoten; N. Snel, Leiderdorp; J. Ver haar, Hazerswoude; T. van Went, Noord- ijk. Het diploma van de 2-jarige avondoplei ding „Costuumnaaien" werd behaald door de dames: M. Blansjaar, J. Kükler, J. Oli- ier, M. Oudshoorn, C. v. d. Steen; G. v. Weerlee. Ch. Teijn, J. Binder, J. Filippo, M. Kromhout, M. Snoeker-de Bruin, W. Snoo ker, H. Stikkelorum, Leiden; G. de Best, D. Parlevliet, A. v. Dijk, J. Verdoes, Kat wijk; P. Versluijs, Warmond; D. v. d. Voort, Sassenheim; T. van d. Ster, L. Durieux, P. Grau-Goemans, Voorschoten; R. Dudink. Veur. J. v. d. Gugten, D. Noort, P. Noort, Rijnsburg. Geslaagd voor het examen van de 3-ja- rige Volledige Avondcursus de dames: C. Dam, A. Hoogeveen, C. Ligtvoel, J. .v Linschoten, M. Pijnaken, J. Zwetsloot, Lei den; M. v. Noort Oegstgeest. De eerste klassen van opleiding voor de akten N VII en N VIII zijn in verhand met' de bij K. B. voorgeschreven praktijktijd in April j.l. aangevangen. Opleiding „Huishoudkundige" Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd de dames: W. Brand, A. Filbry, A. de Jong. T. Maaskant. M. Rotte veel, A. Sanders (voorw.) G. Sdholten, L. v. d. Veen Leiden; G. Boot, G. Booy, J. Ges man Alphen aan den Rijn; M. Fokke 's-Gra venhage; G. Mathijs Lisse; M. Muller Hille- gersberg; G. Philippo (voorw.) Sassenheim; A. van Santen Wolvega; R. Schouten Zoe- verwoude; H. Wouters Oegstgeest; C. Nijs- sen Voorhout. Opleiding „Hulp in de Huishouding" Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd de dames: A. de Balbian, W. van Dijken, A. Kortmann (voorw.) I. Taverne, D. Turksma Leiden; A. Berg Sas senheim; C. van Dam (voorw.), A. Hulse bosch Voorhout; T. Kraan, E. van Werk hoven Oegstgeest; G Lefeber, R. Wetter Lisse; C. Verhaar Groenendijk; R. Waas dorp, C. Wiering Noordwijk; J. de Groot', Voorsdhoten. Dagvoorbereldende Cursus. Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd: J. Braakman, P. v. d. Hoe ven, C. Hoogervorst, D. Franken (voorw.) J. Hoogkamer (voorw.), S. Kuif, T. Lange zaal (voorw.), B. Meiman (voorw.), J. Mei man, R. Middendorp, A. van Noord, T. Schaafstra, R. Speel. L. Stol, G van Teilin- gen, M. Tuinman, C. Burger (voorw.), J. Nagtegaak, J. Rekelhof, T. Simons, W. v Steen, A. Trouwee, C. van Velthuyzen, A. Verheul, R. Verhoeven, L. v. d. Vooren, T. Wijsman, A. Zijlsi'ra, A. de Bruin, A. ten Dam, J. v. Egmond, C. Groeneweg, A. van Haalem, A. Hannaart, J. Hartevelt, M. Ho- genes, M. Kooien, M. Kop, B. Landwaart, J. van Leeuwen, J. Neuteboom, R. van Putten M. Swanenburg Leiden; D. Boendermaker, Voorschoten; J. Diepenhorst, N, van Dijk, A. Nijgh, J. van Delfi', Katwijk aan den Rijn; B. van Egmond, N. Filippo, Leiderdorp; M. van Hoorn, Noordwijk aan Zee; N. Rijns burger, J. Vromans, A. van Slingerlandt, E. Schenkeveld, B. v. Velzen, A. Varkevisser, Zoetenvoude; C. Doedens, Alphen aan den Rijn; N. Kapteyn, Hazerswoude; J. Spieren burg Groenendijk;B. van Eigen, Oegstgeest; C. Haverkort, A. van Kempen, T. Kerkvliet, Warmond; M. Montanus (voorw.) Voorhout B. de Wit' Valkenburg (Z.H.). Het getuigschrift van de 2-jarige Dagvoor- bereidendc Cursus werd uitgereikt aan: J. Hop, J. Nagel (voorw.). H. van Oudheusden N. Segaar, M. Swanenburg, K. Theelen, J. Anneeze, Beijie, J. Coert, N. Geugjes, H. Geugjes (voorw.), S. de Jong, B. Meester, A. Middelkoop, S. Minderman, A. Pardon, B. Rietbergen, F. de Roode, M. Rühnviem, A. Veldhuvzen (ged.), H. Wagemaker. T. Zirkzee, R. Zwart, Leiden; T. v. Bijnen. Warmond. L. Guyï, M. Parlevliet, Katwijk; M. Kranenburg, G. van Osnabrugge, A. Streng, Leiderdorp; C. Lubbe, Oegstgeest; M. Meiman R. v. d. Vlugt, Sassenheim; C. de Mooy. Noordwijk; Th. van Veen, Veur; G. v. d. Voorn. Hoogmade; G. v. d. Voort, Hazerswoude; L Volwater, Woubrugge; C. Wijsman. Rijnsburg; A. den Hervog, Zoeter- woude; A. Legeer, Voorschoten. Opleiding Costuumnaaien. Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd: T v. d. Berg, N. v. d. Bos, B. van Eyck, J. Kreffer. M. Schaft (ged). J. Siizle, M. Voorzaat (ged.) Leiden; S. Hooge veen, N. van Steyn, Noordwijk; C. Parle vliet. Katwijk: M. van der Posv. Zoeterwou- de; F. de Roode (voorw.) Leiderdorp; M. v. d. Slot, J. Warmerdam, Noordwijkerhout; M. Touw, Alphen aan den Rijn; G. Versluys Warmond. Van de Middagvoorbereidende Cursus I naar Middagvoorbereidende Cursus II wer den bevorderd: N. van Berge Henegouwen, A. Bey, L. v. d. Boog, S. de Graaf, C. de Haan, W. Hockx, (voorw.), B. Jansen (voor waardelijk), G. van Kempen. M. Kükler (voorw), C. de Laaf. A. Miedema, N. Mul der. J. van Polanen, E. Rotteveel en F. v. d. Waals, Leiden; C. Braun, W. de Haas, Noordwijk; M. Castenmiller, G. van Schie. Katwijk; A. Grimbergen Rijnsburg; R. v. d. Kley, C. Scholtes, C. ue WiVoorschoten; Het getuigschrift van de Middagvoorbe reidende Cursus werd behaald door: A. de Blauw, C. van Haastrecht, J. Hagoort, C. an Heel, N. Hoornweg, C. Karreman, E. ten Kaie (voorw.), J. Krol, J. Noordervliet, an Onselen, C. Ouwersloot (voorw.), J. Schouten. A. van Tongeren, C. Treur, L. ten Wolde, H. Zitman, Leiden; K. Haasnoot, Katwijk; A. HeemsJbergen, Leiderdorp; J. Kranenburg, W. Kranenburg Oegstgeest; A. Schalk, Noordwijk; A. Niersman, G. Vermin, Voorsohoien. Van Middagcursus III naar Middagcursn® IV werden bevorderd: E. v. d. Berg, C. den Holder, J. Hoogeveen, M. Kraay G. Pardon, M. Rijsdam, W. v. Vierzen, M. Zaalberg, Leiden; C. Akkerboom, M. den Dubbelden. Oegstgeest; G. Hooymans (ged.), W. Wag- tendonk, Voorschoten; W. Slootweg. Hazers woude, M. de Vogel, Leiderdorp, A. Hol, (voorw.) Leiden. Van de 3-jarige Volledige Avondcursus werden bevorderd: van de eerste naar de tweede klasse: E. Bey, A. van Dam, W. de Does, M. van Gel der. J. de Groot, J. Hasebeek. (voorw.). D. Klinkhamer. C. Koppers (voorw.), A. Planje N. Schippers, G v. d. Tuin, J. v. Velzen, J. v. d. Voort. J. Wegman, M. Wegman. G v. d. Wijngaard, Leiden; N. van Heusden. Voorscholen: A. de Langen Katwijk aan den Rijn; J. Molenkamp, M. Molenkamp, Oegstgeest, an de tweede naar de derde klasse: A. Bemelman, C. Brouwer. M. Brouwer, W. v. Dorp, W1. v. d. Mey. J. Moraal. S. v. d. Nat, Th. Overdijk, M. Pijnaken, E. Rosier, J. Schenkeveld, J. Starre, G. Stouten, M. Voor bij, J. de Wit, M. Hooydonk, N. de Graaf, d. Hoogt, J. van Meurs, Leiden; J. Blok, M. v. d. Mey, Voorschoten; J. de Pree Oegstgeest. Naar de Vierdaagsche Onder de deelnemers die vandaag uit Leiden naar Nijmegen vertrokken zijn om aan de Vierdaagsche Afstandsmarchen deel te nemen, bevindt zich een detachement van het 4e Reg. Inf., bestaande uit 2 offi cieren, 4 onderofficieren en 14 soldaten. NIJVERHEIDSONDERWIJS Aan de R.K. Vakschool voor Meisjes zijn geslaagd voor de akte N VII (leerares huis houdkunde en waschbehandeling) de da mes: H. Driessen, J. M. H. van Gasselt, C M. la House, J. J. Koenders, Y. G. Salm, R. A. W. Visser, H. L. J. van Raven^raay, J. E. Verhoeven. EEN FLESSCHENTREKKER Door de politie alhier is aangehouden de 32-jarige J. H., uit Rijnsburg, die bij her haling in een café alhier consumpties heeft gebruikt zonder deze te betalen. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: S Brandt 22 J. en J M WUv man 22 J. W Amoldus 23 J. en M Huner 21 J A Ouwerkerk 27 J. en C Mlerem 38 J- OVERLEDEN: G v Dissel ongeh vr.. 70 J. P J J Zaalberg, man. 71 J. UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN PROV. SCHIETWEDSTRIJDEN De stand van de Prov. Schietwedstrijden is als volgt: Afd. Korps: 1. Prins Alexander Rotter dam 22 punten. 2. B. W. Hillegersberg 201 rp. Afd. Vrije Baan: 1. P. van 't Hart, Rotter dam 85 p. 2. J. Allewijn id. 84 p., 3. W. Mast id. 83 (28-27); 4. M Kraal id. 83 (27-27); 5. N. P. v. d. Berg id. 80. De wedstrijden worden voortgezet. NED. BIJBELGENOOTSCHAP De in de Ned. Herv. Kerk Julianastraat gehouden collecte voor 't Nederlandsch Bij belgenootschap bracht op de som van f98.72. OPBRENGST VLAGJESVERKOOP e alhipr gehouden vlagjesverkoop bate van de Nat. Vereen ..Pro Rege" heeft opgebracht een bedrag van f71.56. DE NIEUWE WEG VAN GOUWSLUIS Met de aanleg van het nieuwe wegge deel te tusschen de Prinselaan en de scheeps werf „De Vooruitgang" en dat over de nieuwe Gouwebrug zal loopen, is een aan vang gemaakt. Het zand wordt per draagbaar spoor kiepkarren) aangevoerd uit het land van den heer Hooijmans aan de Slechterweg. EEN RARE SIMULANT Zaterdagmiddag werd de politie gewaar schuwd dat bij de Prinsenlaan een per soon was in elkaar geeakt. Bij onderzoek bleek dat het een goede be kende van de (politie was, in den Haag wo nende, die er meer zulke kuren op na hield om het medelijden der menschen op te wekken en geld los te krijgen. Door ze nuwachtige bewegingen met handen er vpe-en en rare geluiden gaf hij den indruk er slecht aan toe te zijn. Ook nu bleek het weer bedriegerij te zijn. want, toen hij op het politiebureau barsch werd aangespro ken was hij weer spoedig geheel in orde. A.R.C. IN NIEUWKOOP Door de voetbalvereeniging A.R.G werd Zaterdag mpt 2 elftallen te Nieuwkoop ge speeld. Een combinatie van Junioren en Adspi ranten speelden tegen de Nieuwkoop Jun Door zwak spel der A.K-C. voorhoede werd met 31 verloren. ARC II speelde met 4 in vallers tegen Nieuwkoop I. Het was een spel van kat en muis, waailbij de Nieuwkoo- pers de beklagenswaardige rol van muis speelden. A.R.C won met 9—1. Met de rast was de stand reeds 70. WIELRENNER TEGEN EEN BOOM GEREDEN Op de rijksstraatweg nabij de beton- fabriek „de Hoorn" is gistermorgen de wiel renner L. K. uit Rotterdam gen een boom gevlogen. Hij naderde met flinke snelheid uit de richting Leiden, toen plotseling zijn voorband afliep. Hierdoor ging hij aan het zwieren om met een smak tegen een boom tot stilstand te komen. Even later passeerde juist dr. N. alhier terwijl ook dr. v. d. VV. spoedig ter plaatse was. Bij onderzoek bleek dat K. een gecompliceerde rechterbeenbreuk bekomen had, terwijl zijn handen en linkerbeen op sommige plaatsen geheel ontveld waren. Op advies van een der doctoren is hij het ziekenhuis a*m den Bergweg te Rotter dam overgebracht HAZERSWOUDE VOORDRACHTENWEDSTRIJD Het bestuur van de Chr. Oranjevereeni- ging alhier heeft de sluitingster-mijn voor opgave van deelnemers aan den voordrachtemwedstrijd op 31 Augustus a.s. verlengd tot 24 Augustus. De heer J. H. Pels zal de deelnemers gaarne noteeren. KINDERSPELEN Zaterdagmiddag hadden de door de kin deren reeds eenige dagen verbeide kinder spelen van het studentenkamp plaats. Ongeveer half drie trokken de studenten met de gildevlag voorop, marsch- en wan delliederen zingend, door het dorp, waarbij de -kinderen zich van. afstand tot afstand met groepjes aansloten. Aan het einde van de Dorpstraat gekomen werd rechtsomkeer gemaakt en nu met heel de kinderschaar r.aar het kamp getrokken. Hier werden de kinderen door de studenten bezig gehouden met het uitivoeren van gezellige kinderspe len en het zingen van leutige liedjes. Het geheel viel bij de kinderen zeer in de smaak. AANRIJDING Zaterdagmiddag had op den Voorweg een ongeval plaats. Het 4-jarig dochterje van den heer Staal werd, toen ®ij zich onver wachts op den rijweg begaf, door de passee- rende bestelauto van de Residentiebode aan gereden. Na eerst bij Dr. Zoete gebracht te zijn werd het meisje, dat een been gebroken had, naar het Ac. Ziekenhui* te Leiden ver voerd. GEITENKEURING Zatendlag haeld de Hazerswoudsche Geiten- fok vereen i ging haar jaarlijksche keuring. De uitslag was als volgt: 1-jarig gehoornd1: le prijs H. d. Hollander, Koudekerk; 2e pr. J. Bos, Hazerswoude; 3e pr. A. Kastelein, Hazerswoude; 4e pr. J d. Berg, Koudekerk; 5e pr L. v. Gorkum, Hazerswoude. 2-jarig ongehoornd: le prijs J. Lekx, Kou- dekekr; 2e pr. J. Bos, Hazerswoude; 3e pr. Luik, Harzerswoude; 4e pr. W. v. Kla veren, Hazerswoude. Oudere ongehoornd: le prijs B v. Lpik, Hazerswoude, kampioen voor de '2 x wissel beker; 2e pr. H. v. d. Maas, Koudekerk; 3e pr. Jac. v. Ofwegen, Hazerswoude; 4e pr. A. Verkerk, Harzerswoude. 3-jarig gehoornd: le pijs. H. Duizer, Bent huizen; 2e pr. A. v. Soest, Hazerswoude; 3e pr. J. v. d. Graaf, Hazerswoude. Bonte oudere gehoornd: le prijs M. Maat, Koudekek; 2e pr. P. de Gelder, Hazerswoude; 3e pr. J Vervoom, Hazerswoude. Lammeren: le prijs M. Noordam, Hazers woude; 2e pr. W. Bleeker, Hazerswoude; 3e pr. A. v. Soest, Hazerswoude; 4e pr. J. Lekx, Koudekerk; 5e pr. M. Maat, Koudekerk. AUTO MET KI ND TE WATER Zaterdagmiddag, toen de kaashandelaar G de G. aan den Rijndijk alhier zijn bestel auto langs den Rijksstraatweg parkeerde en daarna ibij een boerenwoning het erf opliep, kwam de onbeheerd staande auto in bewe ging, daar de rem niet aangezet was. Op de treeplank had een 4-jarig zoontje van deD heer Hoogeveen plaats genomen. De in be weging geraakte auto reed met kind en al te water, waarbij de kleine in benarde po sitie kwam te verkeeren. Een juist passee- rend militair aarzelde geen oogenblik, maar f zioh te water om de kleine van 't ge- te redden. Gelukkig mocht hij het ge noegen smaken den huilenden knaap op het droge te brengen. De wagen werd door een kraanwagen uit de diepe sloot wee; de straatweg gebracht. RADIO- DISTRIBUTIE MAANDAG 26 JULI Programma III: 8.Keulen, 10.05" diversen. 10 35 Parits R., 12.05 Londen Reg.. 12.50 Brua- iel VI.. 14.20 Keulen. 15.20 Londen Reg., 16,08 ParUs R., 16.20 Keulen. 17.20 Partfa R.. 13.20 18.20 Keulen. 20.10 Londen Reg., 20.50 ParUa R., 23.-Ween' Prof i of divei IV: 8.— Brui iel Fr.. 23.20 Droltwich DINSDAG 27 JULI rogramma 3: 8 eKulen: 10.05 Diversen; 10.20 len: 10.50 ParUs R; 12.20 Brussel VI; 14.20 Itwlch; 17 Keulen; 17.20 Brussel VI; 18.60 den Reg; 19.20 ParUs R; pl.m 23.20 Boeda» Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Lllle: 9.50 )iversen; 10 35 Droltwich; 12.05 London "Reg; 17.2o Droltwich; 18.20 Diversen; 18.45 Droltwich London Reg: 22.20 Brussel VI.; 22.30 Brus, sel Fr; 22.45 London Reg; 23.20 Droltwich Agenda Dinsdag 27 Jnli, Prediker, 8 uur, Geref. Bond. Spr. de heer Barendrecht, theol, cand. Woensdag 28 JulL Ge«b. Patrimonium, 7.13 uur, de heer Schoonderbeek, van Ede. i Woensdag 28 Juli. Oud Poelgeest, 10.30 uur. Chr. Geref. Zendingsdag, Classis Den Haag, De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Juli tot en met Zondag 1 Aug. a.s. waargenomen door do apotheken P. du Croix. Rapenburg 9, telef. S07; E. B. de Mets. K. Onneslaan 2S, tel. 3553 en J. Doedens. Wilhelminapark 8, Oegst*! geest, telef. 274. HILLEGOM VERKEERSMAATREGELEN GEDURENDE DE JAMBOREE De burgemeester der gemeente Hillegom, hoofd der politie, brengt ter openbare ken- dat tijdens de Wereldjamboree voor Padvinders te Vogelenzang, van 31 Juli tot met 9 Augustus a.s., in het belang van vrijheid en veiligheid van het verkeer, de navolgende tijdelijke maatregelen zulleij worden genomen: a. de Pastoorslaan wordt voor het ver keer van Oost naar West afgesloten; b. de Loosterweg I wordl voor het verkeer •an Zuid naar Noord afgesloten; c. de Nieuweweg wordt -voor het verkeer van West naar Oost afgesloten; d. de weg langs de Leidschetrekvaart wordt vanaf de Leidschevaartbrug tot aan de Bartenbrug voor het verkeer van Zuid naar Noord afgesloten; e. op het gedeelte van den weg langs dc Leidschetrekvaart, vanaf de Bartenbrug tot aan de grens der gemeente Bloemendaal, wordt een parkeerverbod ingesteld. Bovengenoemde verboden zullen door mo delborden worden aangeduid. BENOEMING Onze plaatsgenoote mej. B. Schilpzand is (benoehid tot onderwijzeres aan de Chr. School te Nieuw Vennep. EXAMENS Onze stadgenoot de heer J. W. v. u Laan slaagde voor het examen Hoofdakte. Voor het Mulodiploma A slaagden G. de Jong, J. F. Scholten, J. H. H. de Vries, A. Werba en C. v. d. Walt. Mej. A. Husemeier is geslaagd voor het examen schoonheids-specialiste en manicure. Mej. E. Duijs behaalde het diplo ma Huishoudkundige der Prot. Chr. Nijver heidsschool te Haarlem en mej. T. van Zij erden slaagde te Leiden voor het examen Kinderverzorging. KAPPERSWINKELS OP MAANDAGMIDDAG GESLOTEN Vanaf heden oullen de kapperszaken op Maandag na 1 uur 's middags gesloten zijn B. V. L. De heer P. de Heer behaalde op de laatst gehouden schietoefening van den B. V. L. het diploma van scherpschutter. KATWIJK AAN ZFF EERSTE BADDIENST NED. HERV. GEMEENTE De eerste baddienst uitgaande van de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente werd gister geleid door onze plaatsgenoot dc heer C. J. Lambour, candidaat tot den H Dienst, die hiermede voor het eerst in onze Gemeente in den dienst des Woords voorging. Hij sprak over de geschiedenis van Zaccheiis onder de vijgeboom. De zaal voor Prot. Belangen was goed gevuld. KAMPWEEK Een tiental jongens hebben onder leiding van den heer G J. Lambour, een kamp- week doorgebracht in de omgeving van Harderwijk. De reis werd gedeeltelijk per fiets en gedeeltelijk per boot afgelegd. On danks het ongunstige weer, hebben de jon gens toch volop van de vrije natuur geno ten. Zaterdag omstreeks 5 uur kwamen al len weer behouden in Katwijk aan. BALDADIGHEID De heer C. de B., deed bij de politie aan«j gifte van het feit, dat ten nadeele van de vereeniging „De Vuurbaak", door baldadige jongens vlooten van netten zijn vernield. GESCHUT Door de politie is een losloopend paard hetwelk in de Hoogstraat werd aangetrof fen op het politiebureau geschut. STAND DER WERKLOOSHEID Bij het bureau voor arbeidsbemiddeling stonden heden 160 personen als werkloos ingeschreven. KOUDEKERK Op 1 Aug. a.s. zal het 40 jiaar geleden zijn dat de heer A. Mieog, hoofd der Ned. Herv. School alhier, zijn loopbaan bij het onderwijs begon, waarvan hij ruim 15 jaar aan de School is Ver- bonden. De heer Mieog is geboren te Leiden, ont« ving daar ook zijn opleiding en aanvaardde daar tevens zijn eerste betrekking als on. dei-wijzer. Ook was hij te Leiden eenige tijd als leeraar aan de Normaalschool verbon den. Na Leiden volgde Rijnsburg, waa«m<i hij als hoofd der Gustav Hoefferschool naar Sittard vertrok. Na een verblijf van pl m, 10 jaar aldaar, aanvaardde hij zijn tegen woordige betrekking. De heer Mieog neemt naast zijn functia als hoofd er School ook in het kerkelijke politieke leven een vooraanstaande plaat:? in. Hij is o.m. kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk, secretaris van de Commissie van Biil' stand in de N.H. Kerk, secr. van de C.-H< vereeniging en secr. van de commissie tot wering van schoolverzuim. De huldiging zal plaats hebben Vrijdag Juli a.s. in de N.H. School des nam. 3 u- Daarna zal er tot 6V2 uur gelegenheid ziju den jubilaris te feliciteeren. *s Morgens 10 uur zal de jubilaris gehuldigd worden door de schoolkinderen en 's avonds om 8 uur zal hem een serenade gebracht wor den door het fanfare-corps „Kunst na Arbeid". De heer Mieog is een door zijn leerlingen geliefd onderwijzer en we vertrouwen, dat het den jubilaris op dien dag niet °«»n be- langstelling zal ontbreken. MOOIE OPDRACHTEN De fa. van Leeuwen en Boer alhier, heeft van de Rijksgebouwendienst opdracht ont- angen tot het leveren van de steen voor het in Amersfoort te bouwen Rijkstelegraaf kantoor. Tevens ontving de firma opdracht tot het leveren van de steen voor den gevel van het nieuwe raadhuis te Alphen aan den Rijn. De steenen worden uitgevoerd in; Vechtformaat handvorm. LEIDERDORP „SPARTA" Zaterdagmiddag heeft de Gynjnastiek- vereeniging „Sparta" een openlucht-uitvoe-1 ring-gegeven op het voetbal-terrein van hc3 Sportpark „de Munnik" aan den Hoog- madescheweg. Hoewel het weer er niet erg aanlokkelijk uitzag, hadden zeer velen zich naar dit veld begeven om de verschillende gymnastische oefeningen gade te slaan. En men zal er geenszins spijt van hebber» gehad, wat al regende het bij de opmarsch van de leden, al spoedig trokken de don. kere luchten voorbij en een zeer afwisse lend programma hield den geheelen mid dag een ieders aandacht gespannen. Bodem- turnen, brug-turnen, oefening met vlag-j getjes, hoog- en verspringen, alles werd met voel genoegen gevolgd en met animo uit- j gevoerd Dat de directeur van „Sparta" de heer H. M. Zaalberg tact heeft om niet j alleen met de groote leerlingen, doch ook j met de kleuters goed om te springen, bleek ons uit de „Kleuterles". Vermakelijk 0111 te zien hoe de kleinen hun best deden. 11 Na de pauze hield de eere-vooreitter, Bur gemeester Brug. een toespraak. De ver- eeniging gelukwenschend met het 2ó-jarig bestaan, hoopte Spr., dat „Sparta" steeds in groei en bloei zal mogen toenemen. De voorz. van „Sparta", de heer P. v a n j der B ij 1, dankte dc eere-voorz. voor ziju hartelijke woorden, en zich vervolgens tot 1 den heer Zaalberg richtende, dankte hij dezen voor zijn ijver en toewijding, waar- j mede hij steeds voor de vereeniging heeft gewerkt. Namens de leden bood hij den heer Zaalberg een kampeertent en sigaren 1 aan De beer T Dingjan, die zijn muzikale m dewerking verleende en deze uitvoering opluisterde met pianospel, ontving een bloemenhulde. Uit het applaus van leden en toeschou wers was op te maken, dat allen met deze huldigingen instemden. Deze feestmiddag zal er zeer toe bijge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6