STADSNIEUWS A° 1807 .VRIJDAG 16 JULI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 Oranje-Garde Afscheid van den heer J. C- Elsgeest Zooals wij reeds kort hebben gemeld zag de heer J. C. Elsgeest, voorzitter van het vendel Leiden der Oranje Garde, zich wegens drukke werkzaamheden ge noodzaakt om voor deze functie te be danken. Teneinde officcel afscheid te nemen van den heer Elsgeest was gisterenavond in het Clublokaal aan de Hooglandrache Kerk- igradht een samenkomst belegd, welke zeer druk bezocht was. Na opening en een kort welkomstwoord Van den scheidenden voorzitter werd allerT eerst het overlijden herdacht «van Ds. H. Thomas in leven lid van den Raad van Toezicht van het vendel en tweede voorzit ter van de landelijke organisatie. Na behandeling van ingekomen stukken en het lezen der notulen sprak de heer Els- geest zijn afscheidswoord. In het begin hiervan wees spr. er op, dat dit besluit hem moeilijk gevallen is te meer daar hij het werk in den loop der ja ren heeft lief gekregen. Hartelijk dankte spr. voor den steeds ondervonden steun. Nadat hij dan .het een en ander gememo reerd had van het optreden van de Garde naar buiten, deelde hij mede. dat met goed keuring van den Raad van Toezicht de heer Groot Enzerink, vendel-commandant, thans het voorzitterschap zal waarnemen. Nadrukkelijk stelde de heer Elsgeest ver der in het licht, dat bij alle handelingen de Garde betreffende het algemeen belang zal dienen te ovcrheerschen. Spr. eindigde met den wensch uit te spre ken, dat ook de Oranje Garde er toe hij moge dragen, dat de Oranje-liefde wordt vergroot en venstevigd. Met een enkel woord droeg spr. tenslotte het presidium aan den heer Groot Enze rink over. De heer Groot Enzerink nam nu de ver dere leiding van deze samenkomst op zich en Jbraoht allereerst dank aan den heer Elsgeest. Onder groote instemming der gadering deelde spr. vervolgens mede, dat de scheidende voorzitter in zijn kwaliteit van secretaris van den Raad van Toezicht, tevens staf lei der der Oranje Garde, waartoe hij benoemd is ,todh voor het vendel behou den blijft. Verder deelde de heer Groot Enzerink mede, dat de functies commandant en stuurslid voortaan gesplitst zullen worden tengevolge waarvan twee bestuursleden hun functies ter beschikking stelden en drie commandants allen bestuurslid aanblijven en hun commando neerleggen. Spr. deed een dringend beroep op de le den om hem in zijn moeilijke taak te wil len helpen en steunen. Vervolgens droeg een der gardisten een opstel voor over de taak van een waardig gardist Groote bijval verwierf dit enthou siast voorgedragen stuk. Na zang, ernstige en luimige declamatie van de heeren Beekenkamp en Hederik en afdoening van enkele interne aangelegen heden werd deze vergadering op de gebrui kelijke wijze gesloten. Curasaosche padvinders in onze stad Gisteren heeft het contingent padvinders uit Curacao, dat reeds in ons land vertoeft in verband met de wereld-jamboree, een bezoek gebracht aan onze stad. Aan het station waren ter begroctirig o.m. aanwe zig de districts-commissaris de heer Chr Stokhuyzen en de commissaris, de heer L. Questroo. 's Morgens werden o.m. de Aca demie en de Pieterskerk bezocht, waarna in het Chr. Militair Tehuis de koffiemaal tijd werd gebruikt, 's Middags brachten de padvinders een bezoek aan de fabrieken van de firma Tielema-n en Dros van de ia. Zaalberg. De leider van de Curasaosche Ipadvindens. de heer H. de Groot is een oud- Leidenaar, die zeven jaar geleden naar de .West vertrok. «6= i i Ronde van Leiden Op 2 October a.s. f'|I7r Naar wij van welingelichte zijde verne men, ligt het in de bedoeling der 3-Octobc:r- Vereeniging bij haar feestviering op 2 Out. a.s. des morgens als volksfeest te organisee- rera een „Ronde van Leiden", waarvoor de deelneming uitsluitend zal openstaan voor personen, woonachtig te Leiden. Het schijnt de bedoeling te zulten zijn, dat alle deelnemers tegelijkertijd zullen starten, terwijl als prijzen belangrijke geli- bonnen zullen worden uitgereikt. Zoodra de vereischte toestemming van Gedep. Staten is verkregen, zulten nadere bijzondierheden worden gepubliceerd. Wij vernemen voorts, dait als secretaris der commissie zal worden benoemd de heer P. T. de Jong, Nieuwstraat 28, alhier, eesu in .wielersportkringen zeer bekende figuur. Het noodweer (Vervolg van blz. 1 - Wij vernemen nadedat op het oogenblik ,Van de blikseminslag in de schuur schuilden de 33-jarige I. K., de 70-jarige D. M. K., de 34-jarige A. K. en het slachtoffer J. v. d. M., Wie 37 jaar oud was. Deze vier personen stonden dicht op elkaar in het kleine schuurtje en het mag een wonder heeten dat slechts een persoon doodeliik is getrof fen. De bliksem sloeg een splinter hout uit een der wanden van het schuurtje, maar [veroorzaakte verder geen schade. De niet getroffenen vertelden het gevoel te hebben alsof zij onder electrische stroom stonden. De 70-jarige D. M. K., '<üe aan de schouder werd gewond is inmiddels weer uit het zie kenhuis ontslagen. Het slachtoffer, wiens stoffelijk overschot naar het politie-bureau is verwerd, was gehuwd en vader van een kind. Overmatige regenval De regenval tijdens het onweer was zoo groot, dat de rioleering op sommige plaatsen het water onmogelijk direct kon verwerken. Verschillende straten, vooral in het Kooi- kwartier, kwamen blank te staan. De brand weer is nog uitgerukt om assistem+ie te ver- leenen in de Parkstraat en in de Koningiin- nelaan, waar het water de huizen in liep. Ze behoefde echter geen dienst te doen. Ge lukkig was de angstaanjagende hui, die ge paard ging met een loodkleurige lucht, waar uit de bliksemstralen onophoudelijk over de aarde schoten, vrij spoedig voorbij. Geref. U.L.O.-kops^™1 Hoogl. Kerkgracht Toelating en overgang 'loegetaten tol- de eerste klasse zijn: H. Oudshoorn, Leiderdorp; P. de Koning; J J P den Heeten; J Koome; H Spek; J Eggink; A Verrips en C Stol te Voorscho en; T Vos; H Parmentier; E J Poortman; H M Hane- graaft; M Overduin; H W Pera; C Ouwer- sloot; W van Dijk; J C Vermeulen; A J Weulen Kranenbarg; J van Driel; T S Gos- linga; C S ol en A Verrips te Vooi-schoten; P Lagendijk; C van Varick; A Vergumsv; N Christiaanse; W Velclhuyzen; N T van der Mey; M Rotteveel; A M Kraay; M M Wielinga; K Sanders; T Kra'it te Rijnsburg; L W van der Blij; J Neuteboom; J Wendt; PI L Boter; P Drogmans; A van der Vet; A F van Weeren; C W van Leeuwen te Koudekerk; C van den Berg; L Brandt; F H Franken; E P en J M Plollander; R Ru; J Tegelaar; J van der Kaay; J Robbers; P c|e Guns.; W J Mulder; F van Rijmswou; D "Vogelenzang, P J J van der Kraan, E de Vries; C J Wessel; J Beekman; S I Brus- see; J Luyendijk; A M Immink; W C van der Wilk; J M van den Bosch; F W J de Bruyn; H Laman; C J Arbouw; W Moenei A C Ouwersloov; M H Bonda, A J de Later en M A J Giezen te Oegstgeest; M A Buur man; H Gerritsen on P H van Dijken Toegelaten tot de tweede klasse: H Cor net; C C van Weeren; J en II Dregmans De overgang Naar klasse 2 gaan: H J Bethe; H Bloe men; W Bonda; H Capel; W C M vkn Dam; C van Egmond; J W Filippo; H C F de de Greef; A C Hol rust; E Jagerman; F H Klinkenberg; E N Ivnibbe; J Koster; J C van der Linden; C J G Luytjes; J S Melse; B A Muusse; A M Parlevliet; M J van der Plas; G de Ru; G van Santbrink; C Star; M Telle; B Tiggelman; J Uittenbogaard; T Wissel; B de Wit; L C van der Werf; J S van Waas; U F Aldershoff; A van den Broek; N van den Burgh; F Boon; J G var Es; N Francken; D de Graaf; D Groene- wegen; A Hemerik; P van Hove; H van Hoeken; A A Korthoff; C Kraan; D Lamers; A J de Later; M M Mekking; FCH van dei- Linden; H J NieuvveJidijk; D Planje; J M Roosen; J Reyneveld; E Sanders; H L Sme- lik; B C Storm; C van Tienhoven; M W F Tuurenhout; F Voorzaal; P E Wijtsma; G Wassenaar; J A de Wit; H Wagemaker. Niet toegelaten 11. Naar klasse 3 gaan: A A Breebaart; C W van Dijk; G van Essen; N Filippo; L Geerts ma; J Gijsman; C Gordijn; G Hooksema; A van Kapel; C Kurpershoek; M Laman; P van Manen; J van Oostenrijk; H Otten- (berg; C Parmentier; J G Piket'; .1 Schinkel; R Singerling^ J Stolte; C J Verbrugge; N de Water; D Wessel; G J van de Wetering: C Dinant; J Dinant; H van Weeren; C M J Baan; F J Barens; J Bekooy; P Deelman: A Demmenie; B P Eggink; J van den Ëykel; A H Fray; B van Gelder; H Gips; H J M Gorree; J Hanegraaff; H L Hendriksen; J Kuperus; P Labordus; L Lamers; E van Lunteren; R van Rooyen; A C M Verhoog; M Verra; J Teeiuwen. Niet toegelaten 5. Naar klasse 4 gaan: P S Anes; M van Beveren; A M van Biezen; A W Breebaart; A C Goslinga; M J Greive; A J P Harden- hol; M Hoogendoorn; C Jungerius; H Knook D Kraay; A Laman; J de Later; H J Living stone; T Luytjes; J v. d. Most van Spijk; P Neuteboom; J A Smits; P Vromans; M van der Werf; J Wesselius; M P de Wilde; J Mulder; E Arends; J Beekman; R Branden burg; W Butter; J M Bösecke; H Diepen horst; J Dietz; H Bakker; L J Hoogeveen; P B van den Hove; B de Jeu; M C de Later; D Luyendijk; G Mizée; J Neuteboom; M Parmentier; J P van der Plas; V Rijn-bende; D H W van Santbrink; A Spek; P J de Trove; J H A Win lei-kamp; Dvd Zwan. Yoorwaarde 1 ijk toegelaten: E. Develing; J W Domburg; S Kralt; P Maas. Niet toegelaten 3. Het werkloosheidscijfer weer onder de vierduizend De dagstaat van 15 Juli van den Gemeen telijken Dienst voor sociale zaken luidt als volgt: Bouwvak-arbeiders: Baggerlieden 3, be hangers 18, be.ooivlechiers 15, betonwerkers glazenwasschers 9, granietwerkers 10. grondwerkers 86, beiers 2, metselaars 127. opperlieden 88; schilders 80, steenhouwers I, straatmakers 9, hulip-straatmakers 10. stuca-doors, witters S4, timmerlieden 197. uitvoerders 8. voegers 14, ongesch. bouw arbeiders 7, totaal 8'25. Fabrieksarbeiders: Bleekers 21, lompen- sorteerders 1*2. vellenblooters 7, steenfabr. arbeiders 111, zeepfabr. arb. 5, ongesch. fabr arbeiders 60,. totaal 216 Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 90. reizigers, col-p. 50, winkelbedienden 32, eta leurs 4, incasseerders 17, musici 6. onder wijzers 9, overheidspersoneel 8. verplegers 4. totaal 220 Hotel-Café personeel: Huispersoneel 11. kellners 42, koks 4, tolaal 57 Houtbewerkers: Beddenmakers 2. hout bewerkers 39, kistenmakers 5, kuipers 9, lijstenmakers 4, mandenmakers 1, meubel stoffeerders 17, meubel-makers.28. politoer- ders 4, ongesch. arbeiders 21, totaal 130. Kleermakers: Kleermakers 59, kappers 6, schoenmakers e. a. 12, totaal 77. Land- en Tuinarbeiders: Bloemisten 25, landarbeiders 26, tuinlieden 24, warmoeziers 8, ongesch. lan-darb. 5, totaal 88. Metaalbewerkers: Bankwerkers 89. blik- bewerkers 22, burgers-meden 36, electriciens 54, gasfitters 15, gasmetermakers 2, gereed schapmakers 3, instrumentmakers 2, isoleer ders 7, kettin-gsmedon 21, klinkers 9, koper slagers 4. lab. bedienden 3, lasschers 8, lood gieters 49, machinisten 14. metaalboorders 8, metaaldraaiers 4, metaalslijpers 1, metaal zagers 1. monteurs 17. pianostemmers 3. ponsers 5. polijsters 1, rijwielherstellers 14, rijtuigschilders 1. scheepstimmerlieden 5. stokers 20, tegenhouders 13. verw. monteurs II, voorslaaaders 5. voorwarmers 4, vulcani seurs 1. vuurwerkers 8, wagenmakers 7, ijzerwerkers 45, zandvormers 3, ongesch. arbeiders 44, totaal 559. Sigarenmakers: Sigarenmakers 16, siga- renstrippers 2, totaal 18. Technici, Opzichters: An-alysten 2, bedr. leiders 7, ingenieurs 3, technilcers 5. teeke naars. opz 7. werkmeesters 12. totaal 36. Textielarbeiders: Hekelaars 7. katoen- drukkers 23, kluwers e.a. 3, luikers 11 plaat snijders e.a- 18, schrobbelaars 1, spinners 49 spoelers 3, staaldraaddraaiers 9, sterkers 2. strijkers 14. wevers 112, wolbewerkers 35. ongesch. textielarb. 55, totaal 342. Transportarbeiders: Em-balleurs 5. chauf feurs 142, exp. knechten 23, koetsiers 15, loopknechten 43. schippers 78, magazijn- knechten 62, spoor- en trampers. 16, wakers 6, transportarbeiders 67, losse arbeiders 470, totaal 927. H0LLANDSCHE SOCIËTEIT Heerengracht 475 - Amsterdam C Vraagt tarieven voor LEVENSVERZEKERING LIJFRENTEN PENSIOENEN Typografen: Boekbinders 31, boekdruk kers 23, fotografen 4, hulp-vakarbeiders 3. letterzetters 28, steendrukkers 2, totaal 91. Voedingsmiddelenarb.: Bakkers 83, mole naars 1, ovenisten 3, slagers 60, suikerwer kers 23, wijnkoopersknechten 9, zoutzieders 2, zuivelbereiders 2, ongesch. fabr. arb. 24, totaal 216. Vrouwen: Apothekersass. 1, kapsters 4, naaisters 6, maas.ers 1, winkeljuffrouwen 12, buffetjuffrouwen 1, linneniuftrouwe-n 1, kantoorbedienden 21, verpleegsters 9, be drijfsleidsters 1, teekenaressen 1, onderwijze ressen 4, ass. en huishoudsters 8, dienstbo den 5, dagmeisjes 11. kinderjuffrouw-en 3, werksters 84, fabr. arbeidsters 15, A.V.O. 9, totaal 197. Alg. totaal 3999. 16 Juli 1936 4185. 19 Juli 1935 3587 Ben. 41 Ged. Werkloozen en 26 jeugdwerk verschaffing. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR RIJNLAND Opheffing: P. van der Wereld, War mond, Dorpstraat B. 109, winkel in gelder- sche waren; enz. winkel in sigaren. Wijziging: J. W. Valentijn, Ter Aar, Langeraar A 95, scheepswerf en reparatie. Overl. E.: J. W. Valentijn, d.d. 10 Juni 1937. N. E. Wed. A. A. Valentijn—de Winter, Langeraar. Nieuwe Inschrijving. N. V. „de Zaaai- landsohe Zilversmed'erij1". Voorschoten, Leidscheweg 219, handel in zilveren wer ken, annex zilverfa-briek. Afkomstig uit Amsterdam. Rijwieldief aangehouden Op verzoek van den burgemeester Van Voorschoten is door de politie aangehouden de 30-jarige J. v. P.. gedomicilieerd alhier, verdacht van diefstal van een rijwiel. GOED AFGELOOPEN Hedenmorgen te elf uur is het drie-jarig zoontje van den heer N. uit het Noordein de, bij 'het plotseling oversteken van den weg, op de Steenstraat aangereden door de staclstram. Door de baansohuiver van de tram werd de jongen eenige meters meege sleurd. De E.H.D. kon evenwel bij het ven tje, dat natuurlijk nogal van streek was, geen ernstig leisel constateeren. PERNIX-ATHLETIEKMIDDAG De Leidsche Chr. Korfbalclub Pernix or ganiseert Zaterdagmiddag a.s. (aanvang -half drie) een gezellige athletiek-middag voor haar Beden. De seniores, adgpiranten en juniores zullen uitkomen in de nummers hardloopen, hoogspringen, bal verwerpen en sneldoelen. De toegang is vrij. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWDP A J v d Heiden 27 jr en P KI008 26 Jr H Sinteur 27 Jr en J Ver mont 27 Jr BEVALLENM van MeursLancel dr UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN DE SCHOOLJEUGD UIT Verschillende schoten hebben gister een uistapje gemaakv. De hoogste klassen, van de Vereeniging voor Christelijk Sciioolonder wijs, omvattende de scholen van Smitts, Nij- hof, v. d. Kemp en Lodder, maakten een tochtje per trein en tram naar Rhenen. Na tuurlijk w-as hei' -hoofddoel een bezoek aan Ouwehands Dierenpark. De Chr. school aan de Hooftstraat. hoofd de heer W. J. v. d. Bink, trok naar Katwijk. Per boot ging de tocht naar Leiden verder per tram. Onnoodig te zeegen dat er door kinderen en ouderen op verschillende toch ten veel werd genoten. Gelukkig dat het gure weer eerst tegen den avon-cl kwam. 25-JAHIG DIENSTJUBILEUM Zooals wij deze week reeds meldden her dacht de heer J. v. 't Wout gister dat hij 25 jaar als metaaldaaier verbonden was aan de movorenfabriek „De Industrie' van d-e fa. Boot N.V. Zooals te verwachten was ontving de ju bilaris veel blijken van belangstelling. Na mens de directie werd hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigd. Van zijn collega's ontving de jubilaris een ameu blement bestaande uit 2 fauteuils en 4 stoe len. Ook in de loop van den dag ontving de heer v. 't Wout tal van blijken van belang stelling. VOETBAL Op het Lugdunumterrein achter Pomona te Leiden wordt Zaterdag de finale gespeeld tusschen Lugdunum I en A.R.C. II, alhier, om de Zaterdagmiddag-beker. Wij ziin be nieuwd hoe ver de Alphen-aars het brengen. WATERPOLO In Alp-hens Zwembad speelde A.Z.C. III tegen S.Z. en P.C. uit Schoonhoven. Ook nu wisten de Alp-henaars het niet verder dan een 2—2 gelijk spel te brengen. ONWEER Bij het on weder van gisteravond werd een koe van de landbouwer B. in de Kortsteek- terpolder door de bliksem gedood. Ook is de bliksem geslagen op de tele- foonteiding van het kantoor der water-licht.- bedrijven naar de stokerij der gasfabriek, waardoor de nachtverbinding yan de brand eer onklaar werd. Door de erooie regenval konden de straat- kolken in de Torenstraat het water niet ver zweieen en kwam deze geheel blank te staan. BRANDSTOFFENHANDEL A. JONGENBURGER RAADHUISSTRAAT 75 ALPHEN AAN DEN RIJN - Telef. 44 Beveelt zich beleefd aan v. d. levering van EERSTE KWALITEIT BRANDSTOFFEN HAZERSWOUDE HET ONWEER Bij het omveder, dat zich gistermiddag boven de gemeente ontlastte, sloeg de blik sem een gat in de woning van den heer J. van der Poel in de Loete, en richtte aan 't meubilair söhade aan, zonder echter brand te veroorzaken. Het onweder, dat met zware regen en groote hagelsteenen gepaard ging, heeft aan de te velde staande gewassen en in de kweekerijen nog al schade aangericht. BEGIN VAN BRAND Bij den heer M. v d Poel. in de Loete, had een schilder de deur van de woning met. benzine bewerkt en stak daarop een sigaar aan. Het gevolg was, dat in een oogwenk ■de deur in brand stoncl, maar gelukkig kon het vuur bijtijds worden gebluscht, zoodat erger werd voorkomen. HILLEGOM WERK AAN DEN WINKEL Bij onderhandsche aanbesteding is aan 't aannemersbedrijf A. J. Se ij zen er alhier op gedragen, de bouw van een woonhuis aan de le Poellaan te Lisse, onder architectuur van den heer P. J. Suykerland te Lisse; en het bouwen van een woon- en winkelhuis annex bakkerij en bovenwoning aan de Binnenweg te Heemstede, voor rekening van den heer K. J. Dijkstra te Haarlem, architect J. M. C. Doorman te Heemstede. KATWIJK a.d. RIJN TUINBOUW-OVERZICHT Er was in de afgeloopen week een vlugge handel in alles, zoowel de vroege aardappe len als de verschillende groentensoorien, doch vooral in de bospeen. Het verlagen van den minimum-prijs voor vroege aard appelen tot f 3.50 per 100 KG. heeft nie.s uit gehaald, want steeds ging alles weg boven den minimumprijs, soms ver daarboven tot f 1.40 Der kist van 25 KG. De massa groote ging trouwens van f 1 tot f 1.25 oer kist. Drielingen kregen geregeld koopers voor f 0.50 tot f 1 per kist en kriel bracht van f 0.25 tot f 0.50 op. Er draaide niets door. De aardappelenhandel had dus wel een goed verloop. Voor bospeen was er buiten gewoon veel belangstelling en steeds ging de prijs tets op. Was deze de vorige week van f 5.50 tot 8.10, Maandag j.l. was het zoo graag, dat iedere schuit een hoogere prijs kreeg en dat tot f 10.50 per 100 bos geno teerd werd. Dinsdag was het wel weer iels lager, doch de prijs was meer gelijk nl. van f 7.10 tot f 8.60 in de beste kwaliteit Er werd nog al wat gekocht voor export De aanvoer neemt, mede door de aanlokkelijke prijzen, dagelijks toe. Donderdag kwam hierin eenige verandering ten ongtfnste en daalde de oriis iets. Ook voor sla was goede vraag. De kwali teit was matig, doch de priis was bevredi gend. Wanneer de sla van den koude grond nog van f 0.60 tot f 1.90 per 100 krop op brengt. is er geen reden te klagen. Tutn- hoonen blijven steeds duur en gaan voor f 5.10 tot f 6.10 per 100 KG. naar gelang van kwaliteit. Ook een goede prijs, die in lan gen tijd niet gemaakt werd. De aanvoer van bloemkool is nog beperkt Met. het koele wppr bleef het gewas steeds maar in het blad groeien en dit komt de kwaliteit zeer ten goede. De eerste soort bracht van f 12.10 tot f 12.50 per 100 op. De gewassen der ver schillende naproducten staan er goed voor. KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN De assistent dienst/geleider te Rijnsburg maakt' bekend, dat hij voornemens is zit ting te hou-den tot aanvraag van kostelooze rijwielmerken 1937/38 voor inwoners van Katwijk a. d. Rijn en Valkenburg op 22 Juli en 27 Juli a.s., telkens des namiddags van 79 uur in de noodslachtplaats. Voor straat, alhier. ONWEER Tijdens de zware onweersbui, die gister middag zich hier ontlastte sloeg de bliksem de hooge schoorsteen van de Melk fabriek „De Hoop". De bliksemafleider werd -totaal vernield. Verdere schade werd niet aangericht. ZOMERWEDSTRIJDEN K.D.C. Deze week werd door K.D.C. de derde ron de van d-en zomerwedstijd gespeeld. De ui-I slag is als volgt: Groep A: C. v. Kossum—W. Büttcher 02 C. v. Delft—J. Freks 1—1 T. v. BaelenJ. C. v. Rijn 11 G. J. de Vink vrij. Groep B: G. Koele wijnR. Haasnoot 02 P. BosmanP. v. d. Gugten (Regl.) 20 D. Haj-tkamp—J. v. Elk 11 F. Spierenburg vrij. Groep C J. de Best—A. van Beelen uitgest W. v. d. EshofD. Kloos 20 W. KoelewijnJ. Langeveld 11 G. Paat—M. v. d. Gugten 0—2 PI. Koetewijn vrij. Uitgestelde partijen: W. BottelierC. Korpelshoek 11 J. Freke—G. J. de Vink 0—2 KATWIJK AAN ZEE HER-OPENING KATWIJKSCHE OUDHEIDSKAMER Gistermiddag vond in bijzijn van talrijke autoriteiten de lier-opening plaats van de Katwiiksche Oudheidskamer, welke is ge vestigd in de Ambachisteekenschool aan de Voorstraat. De voorzitter van de?£ stichting de he£r D. Taat, sprak bij dgze gelegenheid een kort openingswoord, waarin hij allen welkom heette. In het bijzonder bracht -die heer Taat dank aan den he_er C. Varkevis- ser, directeur der Visscberijschool, den heer van Beelen en den heer W. Groen, die tij-dons de inrichting der Kamer veel werk hebben verricht. Naar liet oordeel van den oorzitter is deze Oudheidskamer beter in gericht dan de vorige. Spr. hoopt dat met hulp van het Gemeentebestuur in de nabije toekomst tot aankoop van een eigen ge bouw kan worden overgegaan. De collectie is weer uitgebreid met een groot aantal schitterende foto's, betrekking hebbende op de geschiedenis van Ou.d Katwijk. Ook is er on het gebied van de Visscherij, netten enz. veel bijgekomen. Verder is er een fraaie vlinderverza-meüng van den heer G. F. Wilmink te zien. Tot slot voerde de burgemeester nog het woord. Spr. was zeer erkentelijk voor het werk van den heer W. Groen, d-at eenig is in geheel Nederland. Misschien dat hier voor de padvinders van de Wereld Jam boree nog wat valt te leeren, wat knoopen leggen, splitsen en-z. betreft Dinsdag a.s. vergadert het bestuur van de Oudheidskamer in het Gemeentehuis. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Zaterdagmiddag om half acht speelt Quick Boys I een vriendschappelijken wed strijd tegen een sterke Feijenoord-combi- natie. SCHOOLREISJE De leerlingen van de 5e en 6e klas van de Duinschool hebben onder leiding van de heeren De Groot en J. Haasnoot een. ge slaagd uitstapje gemaakt naar Amsterdam, 's Morgens om half elf kwam men in de hoofdstad aan, waarna werd gewandeld naar het Muntplein, van waar uit per boot een rondvaart door de stad werd gemaakt 's Middags werd een bezoek gebracht aan Artis terwijl ook het aauarium werd bezich tigd. Om half tien 's avonds was men weer behouden in Ka wijk terug. Vele moeders en vaders stonden aan de tram om hun kinderen op te wachten. KOUDEKERK BESTRATING LAGEWAARDSCHEWEG Naar wij vernemen, zal volgende week een aanvang worden gemaakt met de be strating van den Lage waar ds-oheweg. Het Gemeentebestuur heeft besloten om telkens het gedeelte van den weg da-t in uitvoering is, geheel af te sluiten voor hei- verkeer met motorrijtuigen (behalve op twee wielen) en rij- en voertuigen, dus ook des avonds. In-.usschen kan men door om rijden practisch alle bewoners van den Lagewaard hereiken. Ofschoon overtreding natuurlijk strafbaar is, meenen we er op te moeten wijzen dat medewerking van het publiek zeer gewenscht is, welke medewer king straks door de vlakke bestrating ruimschoo s zal worden vergoed. SCHIETOEFENING BURGERWACHT Maandag 19 Juli des nam. van 78.30 u.t zal op de schietbanen te Alphen a. d. Rijn voor de Burgerwacht een schietoefening worden gehouden, uitsluitend tijdvuur. voor de schutters van het B. vijftal en de reserves, die op 21 Juli a.s. deelnemen aan de Kringwedstrijd Rijnland te Katwijk. Als bekerschutiers komen op 21 Juli a.s. voor Koudekerk uit: le Jac. Raven-sbergen, 2e J. Bijleveld-, 3e J. van Velsen, 4e Tom Basie en de commandant G. Schouten Als le reserve komt in aanmerking K. Vergunst en als 2e res. H. Hogenes. De- wedstrijd te Katwijk vangt aan om 10 uur v.m. en eindigt om 5 uur, ORGEL NED. HERV. KERK Het kerkorgel in do Ned. Herv. Kerk. dat door de firma van Leeuwen te Zoeter- woude is gerestaureerd, zal Zondag a.s. in gebruik worden genomen. POLDERVERGADERING In de gister gehouden Poldervergadering is in de plaats van den heer N. Franken, die wegens hoogen leeftijd heeft bedankt, als secretaris-pcnningmees!er van den Hoo ge- en Lagewaardsche- en Bruimaadsche- polder, tot secretaris-penningmeester van de Hoogewaardsche polder gekozen de heer H. Boer Hz-n„ en tot secretaris-penningm. van de Lagewaardsche- en Bruimaadsche- polder de heer J. E. Goedhart alhier. HET ONWEER Tijdens het hevig onweer dat zich gister middag boven onzo gemeente ontlastte sloeg de bliksem op de electrische geleiding in de Ned. Herv. Kerk. tengevolge waarvan deze geleiding werd stuk geslagen. CHR. NAT. WERKMANSBOND Woensdagavond kwam de afd. van de Chr. Nat. Werkmansbond alhier, onder voor zitterschap van d-en heer A. van den Ent, in de kerkek-am-er der Ned. Herv. Kerk in vergadering bijeen. Na opening en het lezen der notulen werd door den heer C. Stroo. onderwijzer der Ned. Herv. School, Art. 4 van het Sociaal Program behandeld, over: „De roeping ten opzichte van de Kerk", waarop mede naar aanleiding van de vra gen die in verband met dit onderwerp naar voren kwamen een zeer leerzame bespre king volgde. Na -behandeling der verschil lende ingekomen stukken en mededeelingen volgde sluiting. De volgende vergadering zal D.V. gehouden worden op Woensdag 28 Ju-li a.s. LEIDERDORP. BENOEMING De heer J. P. J. Jansen werkzaam ter secretarie alhier, is met ingang van Maan dag 19 Juli a.s. te werk gesteld ter secreta rie i-n de gemeente De Lier. SPORTPARK „DE MUNNIK" De uitslagen der voortgezette wedstrijden om het tenniskampioenschap zijn: Damesduhbelspel: mej. H. Aldershoff en W. Bakker sl. mei, Fr. van Leeuwen en C. Boot 4-6, 6-0. 6-3. Heerendubbelspel: P. Boot en J. de Kort sl. J. H. Wittp en B. v. Wijk 6-1, 8-10, 6-2. Dames enkelspel: mpi. E. Koning sl. mej. A. Hoogendoorn 6-1, 6-3. Heerenenkelspel: J. H. v. Leeuwen sl. B v. Wijk 6-3, 9-7. LEIDSCHENDAM VEERTIG JAAR GETROUWD Woensdag 28 Juli vieren Dirk Binnendijk Hzn. en Tryntje van der Burg, Stompwijk- scheweg 50, hun 40-jarige echtvereeniging. De heer Binnendijk is lid van den Raad van Stompwijk en heeft nog tal van andere func ties, o.a. is hij lid van de Commissie voor Steunverleening. Hoewel het echtpaar van feestelijkheden niet wil weten, zal het op 28 Juli toch wel belangstelling ondervinden. ONEERLIJKE LIEDEN G. B. en F. de B., die, in verband met het uitgeven te Delft van een valsch (reclame) bankbiljet zijn gearresteerd, zijn weder op vrije voeten gesteld. Voor F. de B. zal het echter leiden tot een tweede strafvervolging. Gebleken is dat deze, niettegenstaande hij steuntrekker was, met handel nog geld had verdiend. Op last van den Rijkswerkloosheids- dienst is hij dan ook voorloopig van steun verleening uitgesloten. OUDE RIJWIELPLAATJES De vereeniging tot behartiging van de -langen van t.b.c.-ljjders van alle gezindten houdt ook dit jaar een inzameling van oude rijwielbelastingplaatjes. Het sigarenmagazijn D. Visser, Tedingerstraat 27 en de heer Wierda, Broekweg 74, zullen gaarne oude plaatjes in ontvangst nemen. NOORDWIJK HET UITBREIDINGSPLAN Het nieuwe ontwerp-uitbreidingsplan voor de geheele gemeente met bijbehoorende be- bouwingsvei'Oi'dening ligt thans tot 12 Ausr. a.s. Ier secretarie voor een ieder ter inzage. Tegelijk met deze terinzagelegging is liet bestaande ontwerp-uitbreidingsplan voor de z.g.n. Noordduinen ingetrokken. Tot 12 Aug kunnen belangh.ebbenden tegen voornoemd -plan bezwaren hij den Raad indienen. RADIO DISTRIBUTIE VRIJDAG 16 JULI Programma III: 8— Keuion, 10.35 Parijs R., 12.35Keulen. 13.20Brussel VI., 13.35 Keulen, 14.35 Droitwich, 15.36 Deutsls of dlv., 16.20 Keulen. 17.20 Brussel VI., 18.20 Keulen, 20.80 Droitwich, 21.40 Brussel Fr., 22.20 Brussel VI.. 22.30 Brussel Fr. 22.50 Berlijn Programma IV: S.— Brussel VI., 9.20 diversen, 10.35 Londen Reg., 11.35 Droitwich 13.20 Lon den Reg., 16.05 Droitwich. 18.20 diversen, 18.45 Droitwich, 20.20 LondenReg., 20.60 Gracn.muz. G.R.D., 22.Droitwich, 23Londen Reg., 23.20 Droitwich. ZATERDAG 17 JULI Programma III: 8.— Keulen, 10.35 ParUs R., 11.05 Londen Reg„ 13.05 Brussel VI., 14.20 Keu len, 15.35 Brussel Fr., 16.20 Keulen, 19.20 Brus sel VI, 19.50 Londen Rey., 22.20 Brussel VI., 22.30 Brussel Fr, 22.50 Berlijn. Programma IV: 8.Brussel VI., 9.20 diversen, 10.35 Droitwich, 18.20 diversen, 18.50 Brussel Fr., WERKLOOSHEID BLIJFT AFNEMEN Aan het einde der vorige week stonden bij het orgaan der Aribeidsbemiddeli-ng al hier 299 werkzoekenden ingeschreven, dit is 55 minder dan 14 dagen daarvoor. Hier van waren 162 landarbeiders, 6 losse arbei ders, 30 visschers, 26 timmerlieden, 3 met selaars, 16 opperlieden. 5 schilders, 7 stuca doors, 6 chauffeurs, 2 hakkers, 2 tuinlieden 1 reiziger, 1 schipper, 1 -behanger, 1 electri- cien, 1 typograaf, 1 smid, 1 schoenmaker, 1 kapper en 26 joaigens. SCHEVENINGSCHE STRAAT Naar we vernemen zal nu zeer spoedig worden begonnen met \le verbetering van de Scheveni-ngscbe straat, die tot voor kort particulier eigendom was. In de laatste raadsvergadering is tot overname van bo venbedoelde straav besloten. j OEGSTGEEST GESLIPT De veertien-jarige G. N. uit Leiden', 'die door de Geversstra-at alhier fietste had het ongeluk te slippen, waarcloo,- hij tegen het achterwiel van een truck met trailer, be stuurd door W. van H. uit Pekela, terecht kwam en enlkele hoofdwonden bekwam. Dr j Leemhuis alhier verleende de eerste hulp. j Op diens advies werd de patient per auto naar zijn woning te Leiden vervoerd. VALKENBURG CONCERT Zaterdag 17 Juli hoopt Valkenburgs Har- monie een concert te geven in de tent op het eilandje. WIJZERPLATEN AANGEBRACHT Tot nu toe bezat onze toren slechts twee f wijzerplaten. Daar twee zijden van den to ren tooh schuil gingen achter de hooge boo- 1 m-en achtte men ipdertijd plaatsing van wij- zerplaten aan deze zijden overbodig. Toen j echter de hoornen geveld zijn, deed zich do wenschelijkheid gevoelen om ook hier wij zerplaten aan te brengen. Heden heeft 'men dan ook onze toren voorzien van vier wij zerplaten, wat een groote verbetering mag worden genoemd. VOORHOUT HET NARCISSEN ROOIEN BEGONNEN Nauwelijks is men gereed gekomen met het rooien der tulpen of reeds zijn eenige kweekers begonnen met het rooien der narcissen. Dit gewas belooft in verhoudi met de tulpen iels beter te worden. Hut j rooien der hyacinthen is nog in vollen gang VOORSCHOTEN LOOP DER BEVOLKING Gevestigd: J. Sangers en gezin, Papelaan 5 uit Den Haag; F. Vrolijk, Pauwenstraat 11 uit Den Haag; L. Verwaal en gezin, Valken burgscheweg 22 c uit Noordwijk; J. van Maasdam, Leidscheweg 101, ui-L Haarlem mermeer; J. J. van Meel en gezin, Donk- laan 1, uit Den Haag: M. J. van Gulden, Papelaan 194, uit Den Haag. Vertrokken: M. Rullig. Veurscheweg 128, naar Palestina; A. C. Vink, Pa-pelaan 35, n. Stompwijk; H. E. van Leeuwen, Essenlaan 1, naar Leiden; A. E. Godijn, Leidscheweg 115 naar Leiden; G. Th. van Bodegraven, Leidscheweg 191, naar Rotterdam; O. F. Weise, Leidscheweg 191, naar Wassenaar: ,T. A. Lint, Leidscheweg 191, naar Voorburg: C. J. N. van den Bos, Veurscheweg 49a, naar Naaldwijk; E. W. Ie Rutte, Leidscheweg 191 naar Den Haag; Fr. A. van der Scheer. Leidscheweg 191. naar Groningen: S C. Riemstra, Veurscheweg 60, naar Den Haag. WOUBRUGGE GEREEDSCHAP ONTVREEMD. Door den aannemer van een bouwwerk in het Noordeinde werd bij de poliite aangifte gedaan dat vanaf het werk verschillend gereedschap is ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. KAMPEEREN ZONDER VERGUNNING Wegens het in de gemeente kampeeren zonder vergunning van B. en W. is door de politie tegen een aantal personen proces ver-haal opgemaakt. WEER WERKVERSCHAFFING Nauwelijks is de hooioogst binnen of een aantal menschen moesten zich weer mel den voor de steun wegens gebrek aan werk! Door de gemeente is nu een aanvang ge maakt met het teren van de wegen, waar bij de werkloozen tewerk zijn gesteld. i BLIKSEM SLAAT IN EEN HOOIBERG Tijdens een hevig onweer sloeg de blik sem in een hooiberg van den veehouder H. Binnen enkele minuten was de vrijwillige brandweer met de motorspuit ter plaatse en werd met drie stralen water gegeven.-' Hieraan is het dan ook wel te danken, dat de brand tot de hooiberg, welke nauwelijks twee meter van de woning stond, beperkt bleef. Den geheelen nacht was dc brand weer bezig de steeds weer oplaaiende vlam* men te blusschen; een hoeveelheid van 35.000 Kk. hooi ging verloren. Verzekering dekt de schade. Op het terrein van den brand was aan wezig de burgemeester, de wethouder, em kele raadsleden, de gemeente-secretaris en! het bestuur.van de Onderlinge Brandwaar* borg Mij. „Woubruggo en omstreken".

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6