Jlieuine jteillsrijf (tfoitmitt Zomei-Opruimi Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Hevig noodweer woedde boven ons land _PEREZ_ abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/>ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaaf No. 6138 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 16 JULI 1937 18e Jaargang gfifotrtmtitpriptir. Van 1 tot 5 regelsLI7'/» Elke regel meer 032'/» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2-30 Elke regel mee* Voor bet bevragen aan '1 bureau V wordt berekend 9 0.10 DE DEELING VAN PALESTINA Het rapport van de Engelsche staavscom- missie, die onder leiding van lord Peel Palestina heefv bezocht, om een onderzoek in te stellen naar de Joodsch-Arabische troebelen, concludeert dat de eenige oplos sing van de onderhavige moeilijkheden eer deeling des lands kan zijn. Een lange smalle kuststrook, welke zich naar het noorden verbreedt, voor de Joden; al wav er over schiet voor de Arabieren; de heilige plaat sen, met een corridor, die zich van Jeruza lem en Bethlehem naar zee uitstrekt vooi de Engelschen, ziedaar hoe Londen zich het einde van den eindeloozen twist voorstele. Een deeling als de thans voorgenomene is 'n radicaal gebaar, dat men slechts maakt, zoo men anders geen raad meer weet. 't Zal noch de Arabieren bevredigen, die een vijfde van hun grondgebied zullen moeten missen, noch de Joden, wier eeuwenoude droom van een gelukkige terugkeer tov het land der vaderen nu wel voor immer in rook zal moeten opgaan. Het probleem van het heilige land ls zóó veelzijdig, door ziin historische, politieke en religieuse aspecten, dat geen mensH een in alle opzichten bevredigende oplos sing aan de hand zal kunnen doen. In e ander land zou het een dwaasheid zijn, zoo een volksstam, die bij 't begin onzer jaarvei ling zijn land verliet, rechten op terugkeer zou willen doen gelden; in Palestina niet. Israël is nimmer los geworden van zijn ouden bodem; niet slechts door een „over schot" van zijn volk, doch in nog sterker mate door de vezelen van ziin harv bleef het ermede verbonden. Deze gevoelsrechten. zoo men de oneigen lijke uitdrukking in dit geval zou mogen bezigen, verkregen een juridischen grond en .tijde van den wereldoorlog. Groot-Brittan- nië had steun en kapitalen noodig om zijn tivanenkamp te kunnen voortzetten en beide verwierf het door bemiddeling der groote Joodsch-Amerikaansche bankiersfirma's. Die konden, bij het onzekere karakter dezer speculatie, daarbij hun eischen stellen, en ópnieuw kwam aan den dag, dat de oude stam het land van oorsprong niet vergav, zelfs niet in het over-materieele Amerika. Jacob kocht als het ware zijn eerstgeboorte recht terug voen het bedong, dat de overwin naar van Ezau het zijn land zou terugge ven. tot de vorming van een Nationaal Te huis. Balfour legde in 1917 daaromtent een plechtige verklaring af,, waarmede Enge land zich voor de toekomst hond, de tot standkoming van dit tëhuis te zullen be vorderen. Een belofte, welks inlossing be gon, toen Londen zich in 1922 het mandaat ov*r Palestina zag toegewezen. Het' was een groote datum in de geschiedenis van het Zionisme. Herzl's vermaarde organisatie. Twintig jaren na het congres van Bazel leek het rijn ontroerde volgelingen, van wie sommigen hun tranen niet kgnden be dwingen, of rij opnieuw, na zoovele eeuwen, aan de poorten van het heilige land ston den. Met welk een echt Joodsch élan is men destijds dien opbouw begonnen; on danks alle tegenslagen. Men leze er Wis- sotsky's Tell-Aviv-roman nog eens op na! Doch twintig jaren gingen opnieuw voorbij, en het verdeelingsplan van Lord Peel be- teekent aan het einde dezer periode een nieuwe „dies ater", weinig minder dan de tragische negende dag van Ab, de verwoes ting van den tempel. De Palestij nsche vro men zijn Donderdag opnieuw naar den ouden, met tuilen onkruid bewassen klaag muur gegaan Had Engeland recht. Palestina aan de Joden toe te zeggen? De Arabische bevol king, gewend aan de Turksche overheer- sching en de lotwisselingen van den krijg, zou zich ongetwijfeld, zij het met morren, voor de nieuwe veroveraars gebogen hebben óók zoo zij hun buit aan de Joden overdroe gen, zoo de Britsche diplomatie niet ontijdig hun nationaal gevoel had gestreeld. Want Groot-Brittannië deed tijdens de beruchte oorlogsjaren nog andere geloften dan aan de Zionistische leiders alleen. Ook aan de Arabieren werd een toekomst visioen voorgehouden van een groot Ara- bisoh rijk, dat één en onafhankelijk zou zijn. Deze dubbelzinnigheid der Britsche diplo maten heeft het probleem extra gecompli ceerd gemaakt. Eenvoudig, zij het primitief oorlogsrecht zou door de primitieve Pales- tijnsche Arabieren lichter zijn aanvaard. De Joodsch-Arabische problemen rijn nu een onontwarbare knoop geworden, slechts te deelen door een zwaardhouw, als in dein tijd van Alexander. Londen verkeert in een zeer weinig benij denswaardig dilemma. Zijn Amerikaansche Joodsche vrienden, die een belangrijke ka pitaalmarkt achter zich hebben, beginnen ontevreden te mompelen, juist in een tijds bestek, dat Engeland zich opnieuw voor de versterking zijner bedreigde positie ge reed maakt. Het weerlicht om de Middel- landsche Zee! De Ahessijnsche historie heeft atmosferische storingen achter ge laten; de Spaansche aangelegenheden ver troebelen den toestand nog des te meer. Een rustig en veilig pied-a-terre aan den meest oostelijken oever der Oude Wereld zee, in de nabijheid van rijn groote olie- belangen te Haifa, moet voor Albion onont beerlijk worden geacht. Maar tegenover de Joodsche groep heeft zich nu de Arabische wereld gesteld, in een steeds groeiende so lidariteit, en dank zij den gemeenschap pelijk beleden godsdienst worden zelfs de Britsch-Indische moslims onrustig, zoodra men, waar ter wereld ook, aan Mohamme- daansche belangen raakt. Verdeelen was wel het eenige wat er op zat Speciaal de nieuw-Zionistische groep van a b o ti n s k y, die een zeer militante fi guur is» zit thans hoog op het paard. De nieuw-Zionisten hadden niet slechts Pa lestina, doch ook Transjordanië en goed deels Syrië in hun Vaandel geschreven. De bete is dus voor hen dubbel bitter. Wat moeten wij, zoo zeggen ze. met een smalle Palestijnsche kuststrook, een enclave Arabisch land. die bovendien nog door de Britsche zóne in tweeën wordt gespleten? Over het zinderende land met rijn blauwe zee en ^ijn schrale bergen, zijn hellende steenachtige akkers en zijn nieuw-ontgon- nen bouwlanden hangt thans de dreiging van bloedige conflicten, erger dan die in April van het vorig jaar tot uitbraak kwa men. Op 30 Juli as. zal de mandaatscom missie van den volkenbond het oordeel moe ten uitspreken, dat mensohelijkerwijze over de Joodsche toekomst beslist. Zoo het al een Salomo's oordeel zal blijken, het na deel zal zijn, dat het in elk geval zal wor den voltrokken; het kind zal doormidden worden gedeeld. Dat is meer dan Salomo zelf ooit met zijn vonnis heeft voor gehad. ONDERSCHAT EN OVERSCHAT De Minister blijft aldus het opschrift boven een artikel in „Het Onderwijs", or gaan van de vereehiging van hoofden van scholen in Nederland. Die blijvende minister blijkt dan te zijn het hoofd van het departement van onder wijs, Dr. Slotemaker de Bruine en bij het lezen van het stukje krijgt men niet de indruk, dat de redactie met dit blijvertje uitermate verheugd is. Men had er althans niet op gerekend^ en waar de wensch zoo dikwijls blijkt de va der der gedachte te zijn, ligt de suggestie voor de hand, dat men deze wenschelijk- heid niet heeft gevoed, want anders had men er allicht wèl op gerekend. Vanwaar deze geringe sympathie voor dezen bewindsman? Om diens werk, dat meer administratief- gouverneerend dan legislatief-scheppend wordt genoemd en waarvan men getuigt, dat het weinige, dat tot stand kwam, slechts gedeeltelijk of in het geheel niet voldeed. Wel wordt erkend, dat 's ministers taak moeilijk was en de minister gehandicapt werd door al te stringente onderwijsbezui- nigingen, maar het vonnis blijft gestreken! Wij ontkennen niet, dat bij de behande ling van het concentratie-ontwerp het zwaartepunt niet lag bij den minister, maar dit kan dezen bewindsman op grond van de voorgeschiedenis van het ontwerp zwaarlijk ten laste worden gelegd. Wel geven wij toe, dat 's ministers beleid op het gebied der spelling geen oplossing heeft gebracht, zelfs de toestand niet heeft verbeterd. Maar het credit van deaen minister wordt toch stellig niet in blanco aangetroffen: de technische herziening der lageronderwijs- wet heeft tal van verbeteringen gebracht, AMSTERDAM Nieuwe Doelenstraat HOTEL DES PAYS-BAS Alle moderne comfort Echt Holt. huiseli|khei< Kamers ind. ontbijt f 4.— en f 430 met badkamer vanaf f 5— Htdeadugidw prijji Telef. 46400 Twee personen werden door bliksem gedood Vele huizen brandden geheel af Gisteren heeft in den namiddag ea in den vooravond in vele gedeelten van ons land een onweer gewoed van buitengewone hevigheid. Overal ging dit onweer met hevige wind vlagen gepaard, en ook is op ver schillende plaatsen een stortvloed van water gevallen. Uk de hieronder geplaatste op somming van de voornaamste gevol gen van het weer kan men zien, dat de bliksem aan twee personen, een tu;nder te Leiden en een meisje te A a 11 e n, het leven heeft benomen. Daarnaast moet melding gemaakt van veel branden, vooral im boerde rijen en hooibergen. De wind heeft tallen boomen geveld. Overal, waar de bui doorgetrok ken was, viel een min of meer sterke daling in de temperatuur waar te nemen. Tuinder doodgeslagen te Leiden Te Leiden, waar het onweer omstreeks zes uur voorbijtrok, is de 35-jarige tuinder J. van der M. door den bliksem getroffen en gedood. Hij schuilde met drie andere landarbeiders in een schuurtje achter de Rijn- en Sehde- kade. Een 70-jarige man, die naast hem stond, werd aan den schouder getroffen en moest naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Meisje gedood door bliksem Tijdens bet buitengewoon hevige onweer, dat zich boven Aal ten ontlastte, en dat met geweldige stortregens gepaard ging, werd het dertienjarige dochtertje van den land bouwer B. op de Haart vlak bij de ouder lijke woning door den bliksem getroffen ei gedood. Het meisje was het eenige kind van het gezin. Ook een knecht werd door den blik sem geraakt. Hij viel bewusteloos neer, doch kwam spoedig weer bij kennis, zonder eenig letsel te hebben opgeloopen. Bij den landbouwer H. op de hofstede Klem-Sonderen sloeg de bliksem in de wo ning en ook een andere woning aan de Haart schestraat werd door het hemelvuur getrof fen. In beide gevallen werd geen verder on heil veroorzaakt. Twee kanovaarders in gevaar Tijdens het noodweer bevonden zich twee ongeveer achttienjarige jongens uit Middel burg in een kano op de Schelde. Zij zou den zeker verdronken zijn, ais niet op het laatste moment bet Groningsche motorzeil schip Lutgerdina kwam aanvaren en de pitein, de heer R. Landstra, hen opmerkte. Onmiddellijk verminderde hij vaart en draai de bij, waarop beide jongens met touwen aan board konden worden getrokken. Zij waren geheel van streek, maar dank zij de goede verzorging, waren zij spoedig weer op hun gemak gesteld. De kapitein verklaarde gedurende zijn zee- mansloopbaan van 35 jaar nog nimmer een noodweer te hebben meegemaakt Het schip, dat zonder lading op weg was Londen naar Brussel, had gelukkig bijtijds de zeilen ingehaald, anders had men he zeker niet zoo goed afgebracht, daar het vaartuig af en toe geheel op de zij kwam te liggen. Brand tc Staphorst Te Staphorst werd de midden in het dorp gelegen boerderij, toebehoorende aan den heer L. Koster en bewoond door den landbouwer Jac. Troost, omstreeks half acht door den bliksem getroffen. In een oogwenk stond de groote boerderij in voile vlam. Niets kon worden gered. De eersten werden, toen het ergste noodweer dait gepaard ging met een hevigen regenval en een pikdonkere lucht, was geweken, door de brandweer uit Staphorst gebluscht met drie stnalen op de waterleiding. De belenden de perceelen wist men te behouden. Burge meester van Wijngaarden en de beide wet houders woonden het blusschingswerk bij. RESTAURANT de middelbaaronderwijswet en de hooger- onderwijswet werden herzien. De omstandigheid, dat 's lands schatkist geen reserves inhield voor belangrijke ver beteringen, i9 van overwegende invloed ge weest op 's ministers beleid. Waarlijk, wij willen aan geen enkele toe komstverwachting reden van bestaan ont- en maar bij dit oordeel lijken ons toch de gevolgen der algemeene om standigheden onder schat, de persoon lijke tekortkomin v n van 's ministers be leid overschat. Bij het hevig onweer, gepaard met een stormachtigen wind. dat gistermiddag over ons land trok. kwam de Scheveningsche boulevard onder water te staan Doordat de boerderij midden in het ctirp was gelegen, stroomden weldra van aflle kan ten belangstellenden en nieuwsgierigen toe, zoodat het op den rijksstraatweg weldra over vol was. De gemeenteveldwachter wist ech ter met bekwame hand het verkeer op vlotte wijze te regelen. Brand te Noordwolde Gisteravond is tijdens het hevige onweer, dat boven Zuid-Friesland woedde, de boer derij van de wed. Menger te Noordwol de, welke bewoond wordt door het gezin Visser, door den bliksem getroffen. Daar de motorspuit defect was, moest men machteloos toezien, hoe ailles door het vuur verteerd werd. Wel verscheen na korten tijd de motorspuit uit Wolvega, doch toen was het te laat. Ver zekering dekt de schade. Brand te Gorssel Te Gorssel is gisteravond tijdiens een onweer, dat drie kwartier aanhield, om streeks acht uur de bliksem geslagen in de kapitale boerderij, toebehoorende -aan den heer J. H. Nieuwenhuis. Weldra stand de heele hoeve, een der grootste van Gorssel, in lichter laaie. De geheele landibouwinventa- ris verbrandde en ook het huisraad werd door de vlammen verteerd. De brandweer van Zutphen stond die van Gorssel in het blusschingswerk bij. Het vee bevond zich in die weide. Verzeke ring dekt de schade. Noodweer boven IJsselstein Te IJsselstein ontlastte zich ongeveer kwart voor zes een zwaar onweer, gepaard gaande met een windhoos en hevige slagre gens. De bovengrondsche telefoonleidingen langs den Utrechtse hen weg in deze gemeente zijn ernstig beschadigd, zoodat IJsselstein op het oogenblik niet telefonisch is te bereiken. Vele boomen zijn ontworteld. Op de historische groote hofstede Rijpickerwaard ontstond, vermoedelijk door blikseminslag, brand in twee hooibergen. De brandweer uiit die om liggende gemeenten heeft het vuur krachtig aangetast. Men hoopte de hof stede te behouden. De bui te Vaassen Voorttrekkend langs den IJssel heeft het noodweer ook te Vaassen geducht huis gehouden. Om half acht kwam de bui opzet ten, met een hevige windhoos gepaard1 gaan de. Tallooze boomen werden ontworteld. Bij het kasteel „Cannenburg" werd een laan prachtig geboomte door de woedende elemen ten geheel geveld. Op den Pastoors weg be zweek een gevel en van een huis aan den kerkweg vernielde de bliksem den voorgevel. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. Felle brand te Sommclsdijk (Van onzen corrc pondent) Bij een kort, maar hevig onweer, vooraf gegaan door een sterken wind, die het stof huizenhoog opjoeg, is Donderdagmiddag de boerderij van den heer E. v. d. Doel te 11 ingen-S ommelsdijk door den bliksem getroffen. In een oogwenk stond de landbouwschuur me. aangrenzend wagenhuis en verdere bijgebouwen in volle vlam. De beide motorspuiten van Dirskland, die het eerste waren uitgerukt, bepaalden zich dan ook maar tot het redden van het woon huis, wat hun dan ook gelukte. De vrijwillige brandweer van Sommelsdijk, die eerst be richt ontving dat haar hulp niet meer noodig is later toch nog er heen gegaan om deel snen aan het blusschingswerk. Een twee tal paarden, die juist even voor de bui los brak in de stal waren gebracht, wist men behouden uit de brandende schuur te redden. Naar wij vernemen wordt de schade door verzekering gedekt. Hevige brand te Pijnacker (Van onzen correspondent) Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is gistermiddag omstreeks half 3 brand ontstaan in een hooi- en rietmattenschuur van tuindersbedrijf van den heer Fr. van Schie aan den Noordweg te Pijnacker. De schuur was tot de nok toe gevuld met hooi en rietmatten, zoodat de vlammen gretig voedsel vonden in dit kurkdroge zeer brand bare materiaal. Al spoedig laaiden de vlam men dan ook hoog op zoodat al spoedig ook de varkens- en wagenschuur in brand ston den en er ernstig gevaar begon te ontstaan voor het woonhuis van den heer van Schie. De brandweer, die korten tijd na het ont dekken van den brand was gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse en onmiddellijk werd het vuur met twee stralen van den motor- spuit aangetast Hierbij deed rich nog een ongelukje voor, dat gelukkig goed afliep. Twee spuitgasten, de heeren Th. Lalleman en J. Kranenburg, waren, om de vuurhaard beter te kunnen bestrijden, op een klein loodsje geklommen en richtten vandaar hun straalpijp op de laaiende vlammen. Het dak van dit loodsje was op het gewicht van beide mannen echter niet berekend en plot seling stortte onder hevig gekraak dit dak in en verdwenen beide menschen in de diepte. Gelukkig was de hoogte niet groot zoodat beiden met de schrik vrijkwamen en even later weer verder spoten. De watermassa's, die in de vlammen wer den gespoten, hadden al spoedig uitwerking en zienderoogen werden de vlammen minder. Het begon erop te lijken dat men het woon huis, dat tegen de schuren is aangebouwd zou kunnen behouden. Voor alle zekerheid was men echter reeds dadelijk begonnen met het geheel en s ontruimen en het bleek achteraf, dat hier goed aan had gedaan. Want was om streeks half 5 de brand zoover onder de knie, dat men dacht het gewonnen te hebben, het mocht zoo niet zijn. Het noodweer speelde ook hier de onver moeide blusschers parten. Men was begonnen het opeengepakte hooi met haken uit elkaar te halen om zoodoende de vlammen beter te kunnen bereiken, toen opeens een geweldige bui losbrak en een windhoos het brandende hooi opnam en gedeeltelijk op het dak van het huis deponeerde. Toen was ook het lot van het huis bezegeld, zoodat, toen de heer van Schie, die zelf den heelen dag afwezig was gewetest, thuis kwam, niets meer aantrof dan een rookende puinhoop van wat eens zijn huis en have was geweest. Naar wij vernemen zijn huis en schuren verzekerd. Begrijpelijkerwijs trok de brand veel be langstelling. Het blusschingswerk stond onder leiding van dien opperbrandmeester J. G. Ravenek. De gevolgen elders In de zweminrichting te Vrees wijk werden die kleedhokjes weggeslagen. Uit Vreeswijk wordt voorts gemeld,dat een woonwagen, welke dienst doet bij de uit voering van wegwerken, door den onweers- storm van den Hoogen Lekdijk is gestort. Het voertuig, waarin zich gelukkig geen personen bevonden, ging eenige malen over den kop bleef onder aan den dijk liggen. De inboedel van den wagen is totaal ver nield. Om half zeven bereikte het noodweer Woubrugge. Het hemelvuur sloeg in een hooiberg van den landbouwer B. A. Heenk, welke op slechts één meter afstand de kapitale boerderij is gelegen. De brandweer was binnen tien minuten ter tse en wist het hoogoplaaiende vuur tot de hooiberg te beperken. De burgemeester had de leiding van het blusschingswerk. ADMINISTRATEUR («oor Neren) PRIVE-SECRETARESSE («oor Oames) t»»lrl«oud«n. *OTOQr«n« «n Nederlandse handels h Gratis hulp baj sollicitatie Vratg zonder verplichting inlichtingen bij AS.S.O, Nieuwe Plein 31. Arnhem VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Een bezoek aan het terrein waar de Wereldjamboree zal worden gehouden. De heer P. L. van der Voorde heeft op de algemeene vergadering van de Chr. Bond van Personeel in Publieke Dienst afscheid genomen. Gister heeft boven vele deelen van ons land een kort, maar hevig onweer gewoed. Twee personen zijn daarbij gedood. De Bond van Chr. Bakkerspatroons heeft te Hilversum de jaarvergadering gehouden. De Wereldkerkenconferentie te Oxford, De Vereeniging '„Johannes-StichtingV heeft het vijftig-jarig bestaan herdacht. De toestand in Noord-China is opnieuw, dreigend geworden door de belangrijke troepen-concentraties, welke aan beide zijden plaats vinden. De Britsche compromis-voorstellen zijn! vrij goed ontvangen; slechts de Spanjaard den zelf zijn in oppositie. Een ernstig mijn-ongeluk in Indiana heeft twintig slachtoffers gemaakt. De Belgische minister-crisis is thans op gelost. id die springt noch slöt nt gelijk een wonder. U kweekt erkentlijkheid wanneer U andren tipt Rijdt toch FISK SAFTI FLIGHT de band die nimmer slipt. 's-GRAVENHAGE, NOORDEINDE HOC Tijdens het zware onweer, dat omstreeks half zeven boven Zevenhoven (Z.-H.) losbarstte, sloeg de bliksem in dien hooiberg vatn den heer M. P. van der Weyden, lid van de Tweede Kamer. Dank zij het krachtdadig optreden van de brandweer kon de brand' tot den hooiberg beperkt blijven. Gistermiddag om vier uur heeft er boven Vlissingen een hevig onweer gewoed, dat gepaard ging met een storm, die soms een orkaankracht bereikte. Daardoor is zeer veel schade aangericht. Daar men juist de kermis aan het opslaan is, zijn verscheidene tenten vernield. Verder zijn talrijke boomen ontwor teld en schoorsteenen omver gewaaid. Op eenige hotel- en caféterrassen werd een groote vernieling aangericht, terwijl eenige groote spiegelruit* n van winkels rijn ingedrukt Hevig onweer boven de hoofdstad Een hevig onweer, gepaard met hoos-ver schijnselen en slagregens, ontlastte zich gis teravond te ongeveer zes uur boven de hoofd stad. Naar het Meteorologisch Instituut ons mededeelde, liep de windsnelheid over 5 mi nuten op tot 13.3 meter per seconde. De hevige windvlagen verminderden echter weldra tot matige wind. De winddrukstoot bedroeg 32 kg. per vierkante meter, de wind liep van Zuid-Oost naar Zuid-West en West De regenval bedroeg in dit korte oogenblik, de geheele bui duurde niet langer dan een kwartier. 7 milimeter: de temperatuur was na de bui, die in het Zuid-Zuid-Westen opkwam, en over de stad naar het Noord-Noord-Wes ten trok. 7 graden gedaald. Ongelukken zijn niet gebeurd.. De wervel wind trok op verschillendie plaatsen aan den rand van Amsterdam het zand naar boven, ontwortelde eenige boomen en ook verschil lende markiezen hadden het zwaar te ver antwoorden. De brandweer behoefde i assistentie te verleenen. Op het Jamboree-terrein Op het Jamboreeterrein te Vogelen zang is de groote theatertent omver ge waaid. Ook een aantal tenten van voortrek kers moest het ontgelden. Door blikseminslag is de electrische licht- leiding van de kapperstent op het terrein be- .Torenvalk" heeft vertraging Het Indiëtoestel „Torenvalk" van de K.L. M.t dat gisteren op Schiphol moest binnen komen. is wegens motorstoring te Athene gebleven. Gistermiddag is de ..Valk", do machine, die morgen naar Indië gaat onder commando van Geyssendorffer. met een nieuwe motor aan boord, naar Athene ver trokken en omstreeks negen uur aldaar aangekomen. Hedenmiddag om vier uur werd de „Valk" met de post en passagiers van het gestrande vliegtuig op Schiphol terugverwacht. Met do reparatie van de „Torenvalk" zullen ver» moedelijk eenige dagen zijn gemoeid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1