STADSNIEUWS X DONDERDAG 8 JULI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 EDELACHTBAAR. SIGARENFABRIEKEN Omgetooverd in een hyper modern bedrijf Morgenochtend opening LEIDEN, 8 Juli. In het jaar 1815 werd de firma A. H. J. Wijtenburg al hier, thans bekend als de „Edelacht baar-Sigarenfabrieken", opgericht Hetgeen deze fabrieken tot den om vang waartoe zij nu zijn uitgegroeid, heeft gemaakt, een bloeiende sigaren- industrie met ruim -400 man werkend personeel, getuigt er van hoe de Direc tie steeds haar tijd heeft verstaan, in casu de de behoefte van het rookend publiek heeft aangevoeld, waardoor het serie-merk „Edelachtbaar" onder de gerenommeerde sigarenmerken een vooraanstaande plaats heeft ingeno men. De gestadige en gezonde groei bevorderde een noodzakelijke expansie, die tenslot .vroeg om een fabrieksgebouw, hetwelk het geheele bedrijf onder één dak samenbracht Deze gelegenheid bood zich in 1936, toen 'de directie, gesteund door de zeer welwil lende medewerking van het gemeentebe stuur, een fabrieksterrein van circa o5i)0 .vierkante meter kon aankoopen. Op dit ter rein is thans onder leiding van den archi tect B. J. Koldeweij te Voorburg een uiterst modern geoutilleerde sigarenfabriek ge bouwd, die ruimte biedt voor 1200 man per soneel. Vanaf binnenkomst „ruwe tabak" tot met verzending „gereede sigaar" liggen alle werkruimten zeer economisch in logische circulatie. Bijzonder valt daarbij op, de zeer ruim en goed geventileerde lokalen, die alle baden in een zee van licht. Als nagenoeg geheel nieuwe idee in fa brieksgebouwen treft het, hoe door den ar chitect op voortreffelijke wijze ook aan het sociaal-ethische vraagstuk aandacht is ge schonken. Door den kunstschilder Lode JSengers zijn n.l. in alle werklokalen fraaie in sfeer gehouden wandschilderingen aan gebracht, waardoor de lokalen voor de daarin arbeidende personen een speciaal karakter krijgen. Genoemd mogen dan worden de onder 'deskundige leiding van ir. A. G. Fuche te Arnhem gebouwde speciale droog- en vocht- kamer-installaties, die ieder op zich de nieuwste vinding zijn van technische vol maaktheid. Vermeldenswaard zijn dan de ruime en overvloedige waschgelegenheden en sanitaire installaties, alsmede de geriefe lijke schaftlokalen voorzien van radio.. Een kantoorgebouw met karaktervol inte rieur volmaakt tenslotte deze voortreffelij ke en modern ingerichte fabrieken^ die, door de bewezen zekerheid van haar bestaan, zonder twijfel een aanwinst voor de stad Leiden mogen genoemd worden. De opening van de nieuwe fabrieken zal morgenochtend om half elf plaats hebben door den burgemeester, terwijl er van 2—T» •uur receptie wordt gehouden (ingang 2e Looiersstraat). Zaterdag biedt de directie het personeel met hun vrouwen (totaal 570 deelnemers) een boottocht aan naar de Kager_ en Brasemerpiassen. 3? Leidsche Ontspanningsvereen. 1 Alle correspondentie betreffende de wed strijden om den Luxór Wissel beker en den Z.H.B.- beker gelieve men uitsluitend te richten aan den leider dezer wedstrijden, den heer J. v. d. Lucht, Hooigracht 30 c. Alle brieven en eventueele aanvragen voor wed strijden betreffende de L.O.V. dient mcü te richten aan het secretariaat, den Iheer W. H. y. d. Linden, Mussdhenbroekstraat 23. Chr. Kweekschool Geslaagd voor het eind-examen Geslaagd voor het examen akte L.O. de dames A. de Ru en C. M. van Venetie. bei den alhier; J. C. van Tol. Oude-Wetering; N. Verdonk. Alphen aan den Rijn; D. Wijn beek, Noordwijk-Binnen jen H. A. van Wijk, Alphen aan den Rijn. Afgewezen geen. Gemeentel. Mulo-school .Weer 28 candidaten geslaagd Van de 33 candidaten zijn er 28 geslaagd. Geslaagd voor A: R. Roodbcrgen, J. A. Smits en A. M. den Ouden. Alphen a. d. Rijn; H. W. van Oeffelen. C. Parlevliet, G. II. Ing wersen en M. Dubbelman, Katwijk aan Zee; G. H. v. d. Wel, .T. Kaptcyn en G. M. Vonk, Lisse; C. Hartman, G. B. v. d. Wiel cn H. J. Toonen, Noordwijk; C. W. Secréve, J. Ba ve laar, J. P. Smittenaar, A. v. d. Velden. II. J. Labordus, G. F. Lafeber en A. M. de Jong, Leiden; A. ,T. v. d. Meene, C. A. Singeling on A. W. Buys, Oegstgeest. Geslaagd voor B: N. v. d. Boon, BodagTa- .ven; D. Hazenoot e-n G. H. Plaatzer, Noord wijk; D. Paase, Hillegom; A. Volker, Kat wijk aan Zee. Mag ik van u nummer Nieuwe telefoon-aansluitingen De volgende adressen zijn in de maand Juni op het telefoonriet aangesloten: 2391 J. G. Mover (Taxibedrijf), Magd. Moon- straat 3a; 392.1 E. Offenberg (auto Expert), Merelstraat 7; 3923 N.V. Vereen Touwfabrie- ken, Tiboel Siegcnbeekstraat 23; 3915 A. .T. .Vogelezang (I.oorlgiptershedrijf) Anna Pau- lownastraat 19; 3920 N.V. Holl. Beton Mij., Looverstraat 37; 3C27 D. H. J. de Rijk (Ned. fabr. v. etalages), I.eidscheweg 495 Vst.; 3932 de Wit en Zn. (Melkhandel), Dorpstraat 49 Ogt.; 3502 Slamat Bouwcombinatie. Lorentz- kade; 3934 Oosthoek (Vertegenwoordiger), Apothekersdijk 35; 3927 C. L. v. d. N'oort, Nieuwe Rijn 113; 3936 J. v Reenen (Woning inrichting). Steensrhuur 7a* 3937 A. Krijger (Groenten en fruit). Gevers*raat 39 Ogt.; 3935 R. Bentlev (Bedrijn-leiTer v. Deene) Rijndijk 28a Vst.* 31 fa v Klinken (aard- appelenhandel). Aalmarkt fl* 3938 W. Haan stra (Veriegenw. Drotel Rijndijk 158 Vst.: 3940 N.V. Albert Hevn, Kemoennerstraat 17 Ogt.; 3943 F. H. Henderson (Luit. Kolonel! Emmalaan 1 Ogt.; 3942 .T N. I.anrel. Rijnsb. weg 79; 3948 E. Ober. Hoogewocrd 32n; 3949 I. Th. Cornet. Anna Paulownastraat li; 3914 R. L. Kallenberg. Ilansenstraat 91, NATUURVRIENDEN IN HORTUS Fusie-pogingen worden niet opgegeven Eenheid gebiedende eisch t Begunstigd door het opklarend zo merweer begon „De Natuurvriend" gisteren haar maandelijksche bijeen komst met een excursie in Hortus, waarbij op uitstekende wijze door den heer W. Zwart van voorlichting werd gediend. In 't bijzonder trok de afdeeling tropische waterplanten de aandacht. Duidelijk constateerden allen het verschil van de diverse planten, thuis in het aqua rium onder water gekweekt, en die welke in Hortus boven water ontwikkelden. De excursie werd beëindigd met een huishou delijke vergadering, waarin eerst het voor eenige uren voor den aanvang aer verga dering bij het bestuur binnengekomen fusie- voorstel van de vereeniging „Scatofagus- Argus" werd behandeld. Na een ampele bespreking werd op dit fusie-voorstel, gelet op enkele ge stelde voorwaarden, niet ingegaan, hoewel de vereeniging zich met alge- meene stemmen bereid verklaarde één te worden. Derhalve werd het bestuur gemachtigd a.s. Maandag een gecom- /bineerde bestuursvergadering te hou den ter bespreking en regeling der diverse voorstellen. Geruimen tijd werd hierna de van 1 tot en met 6 September a.s. in de Oranjerie t* houden tentoonstelling besproken, die, ge zien de ruime medewerking o.a. van prof. Baas Becking, prof. Bosnia en dr. Koumans, zeker slagen kan. Het aantal inzendingen overtrof nu reeds aller verwachting, terwijl, in tegenstelling met andere jaren, ook bui ten Leiden belangstelling bestaat voor deze tentoonstelling. Zelfs vanuit Den Hang cn Rijswijk werden deelnemers genoteerd. Uitvoerig werd stilgestaan bij de wijze, ..'aarop beplante aquaria het best vervoerd kunnen worden. Diverse nakweeken van nieuwe import (waarvan het tot voor 1936 nog niet gelukt was nakweeken te verkrij gen) zullen ingestuurd worden. Uitvoerig werden verder nog de eischen, welke aan da aquaria gesteld moeten worden, besproken. Nadat verschillende nieuwe leden werden oorgesteld hield de voorzitter tenslotte een propagandistische speech, waarin hij er met klem op aandrong om de in Nederland veroverde vooraanstaande plaats onder de aquarium-tentoonstellingen te behouden. (In verband met voornoemde fusie-pogin gen verheugen we ons er over, dat alsnog die pogingen zullen worden voortgezet. Waar de arbeid van één groote vereeniging veel vruchtbaarder kan zijn dan thans het geval is, is éénwording een gebiedende eisch. —Red.) Punten broederlijk gedeeld Poelmeer I contra G.Z.C. I (2—2). Gisteravond had in de rweminriohting Poelmeer een ontmoeting plaats tus- echen Poelmeer I en G.Z.C. I, waarbij de thuisclub voor de rust sterker was, maar in de tweede helft zooveel strijd te ver duren had van G.Z.C., dat ze met een gelijk spel genoegen moest nemen. Poelmeer begon met zeer gevaarlijke aanvallen, die de oude De Boer echter doorgaans beslist wist af te slaan. Tot dat Wouters na goed doorzetten van Vink de leiding wist te nemen (10). Even later was Vink zelf zoo gelukkig om met een keurig schot den voorsprong te ver- grooten (20). Vink moest helaaas later het water uit, waarna Poelmeer toch -nog een kans kreeg. Doch nu wist Teybout van G.Z.C te scoren (2—1). G.Z.C. miste even later voor open doel een prachtkans, waarna Westen voor een nieuwe sensatie zorgdo door buiten bereik van den G.Z.C.-speler le gen de paal te schieten. Een oogenblik later moest Westen het water uit voor 't opstellen Linnen de 2 M.-lijn, waarna Teybout een voor zijn club kostbare fout maakte door dit eveneens te doen. Hierdoor moest met zes tegen zes worden verdier gespeeld, zoodal niet van de fout der tegen/partij kon worden geprofiteerd. In de tweede helft zagen wij den bal op beide doellijnen dansen, zonder dat er doelpunten uit geboren werden. Ein delijk zag evenwel W. de Boer zijn zwoegen beloond met een fraai doelpunt (2—2). Nog maals kreeg Vink een kans van jewelste, maar hij verknoeide ze hopeloos door tegen de lat te schieten. Ook De Boer kreeg nog enkele kansen, doch nu toonde Ydens zijn keeperstalenten, zoodat zonder meerder» doelpunten onder groote spanning het einde kwam. Scheidsrechter Loeven leidde goed. Afscheid van Toonkunst Door mej. C. van Batenburg is ontslag ge raagd als leerares voor cello van de Muziek school der Mij. voor Toonkunst. Zulks is haar door het bestuur eervol verleend tegen 1 September. Redders geëxamineerd Gisteravond werd in het zwembad „De Zijl'' een examen gehouden voor het diploma B der Leidsche Reddingsbrigade. Geslaagd zijn de heeren B. C. Storm, J. Tegelaar en M. Faasse. BURGERLIJKE STAND GEHUWD: A Buurman cn C M Kanbier W van Veen en C A Koeleman H van Heek en W J K.| ken C Beüer en M Rlbot I - m en P van der Blom J Dool en W Era- C de Haas en J Spierenburg P Harte en A v der Mee S A J Kiel en H M Th de Kelning F B Beüer en E Pelt P J E Redegeld HF Zwart en W BeU S Platteel en C de Nle M Krulder J Sira OVERLEDEN: T W v d Vrlng gesch. m„ 64 J BEVALLEN: K J MulderSchmitz 2 zna O BellNieuwenburg z 8 v WeerenStnteur z P Kaapaan—Veerman z J G v R«n—Wil denburg d A van EwUkReumerman d E d TM Den. P v Meüvogelv der Horst 1 Ofwcgcn—Keizer z A. L O E F F COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN ZUIDLAND AAN- EN VERKOOP VAN EFFECTEN Verzilvering van Coupons en Lossingen LAKENHAL VRAAGT UW AANDACHT Rondgangen zijn interessant en leerzaam Deskundige leiding Op een destijds gedaan verzoek, heeft de Commissie voor het Stedelijk Muse um de Lakenhal besprekingen gehou den om te komen tot een meer deskunr dige leiding bij het museumbezoek. Te gelijk daarmede werd de hoop uïtgespro ken, dat het musetumbezoek daardoor tevens zou toenemen. De Commissie voor de Lakenhal be noemde uit. haar midden een sub-com missie, welke deze kwestie aan een na der onderzoek heeft onderworpen en daarover thans rapport heeft samen gesteld. In «en onderhoud, dat wij hieromtrent met den directeur. d">'. neer A Coert en den secretaris der Commissie, den heer F. G. hosier, mochten bobben, werd ons een en ander over het resultaat medegedeeld. Eens per maand zullen \oortaan alge- meene rondleidingen plaau» hebben onder deskundige leiding van de assistente, mei. de la ltic. Degenen, die aan deze rondleidingen wil len deelnemen, kunnen zich voor het aan- vungsuur aan het Museum aanmelden. De entreeprijs blijft gehandhaafd op slechts 10 cent. terwijl de eerste rondleiding zal worden gehouden op Zaterdag 10 Juli as., des middags te 3 uur. Verder zullen ook bijzondere rondleidin gen worden georganiseerd onder bekwame leiding van den directeur yan het Museum, den heer A. Coert. Deze zullen gehouden worden des zomers gedurende de avonduren, wanneer het seum dus voor gewone bezoekers gesloten is. Het aantal deelnemers voor deze excur sies is gesteld op minstens 12 en hoogstens 15 personen. Hiervoor is het gewensaht, dat een de lijlk aantal personen een gezamenlijk ver zoek richt, tot den directeur van het Muse um. Daarna kan men overleg plegen wan neer een dergelijk fcfizoek zal worden ge houden- Deze avond-rondleidingen zullen echter <hi\ over vier weken kunnen aanvangen. Tenslotte zal overleg worden gepleegd met de afdeeling onderwijs der gemeen te om nadere maatregelen te bespreken om ook rondleidingen voor kinderen, in- of buiten schooltijd, mogelijk te ma ken. Dit zal b.v. mogelijk, zijn onder leiding an het onderwijzend personeel, dat zich tevoren eerst oriënteeren kan door middel van de algemeene of bijzondere rondleidin gen, waarvan we hierboven melding maak ten. Zijn zij eenmaal zoover, dan kunnen zij later ook voorlichting geven wanneer e.v. besloten wordt tot rondleiding van b.v. de hoogste klassen der lagere scholen en andere onderwijsinstellingen. Dit alles gaat geschieden ondanks het aan tal bezoekers van de Lakenhal toch altijd nog het grootst is van alle Leidsche musea. Het bedraagt nu rond 13000 per jaar. Vroe ger bedroeg het wel 20.000. Hierbij dient evenwel te worden opgemerkt, dat vroeger in den tijd, dat de 3-Octobervereeniging. het feest van Leidens Ontzet nog niet her dacht deze dqg door velen gebruikt werd om een bezoek te brengen aan de Laken hal en daar de herinnering aan Leiden's Beleg en Ontzet in oogenschouw te nemen. Toep de feestvieringen echter werden in gevoerd nam het bezoek dermate af, dat men besloot het Museum op 3 October te sluiten. In het algemeen moet echter gezegd wor den. dat het Museum door veel te weinig Leidenaars bezocht wordt. Door het geven van deskundige voorlich ting, hoopt men het bezoek thans weer te vermeerderen, maar bovendien tracht de directeur dit te doen door het aanbrengen an meer bijzonderheden omtrent de ten toongestelde voorwerpen. Daardoor zal het in de toekomêt mogelijk zijn, zonder deskun dige leiding een vruchtdragend bezoek aan het museum te brengen. Concert Oud-Hortuszicht Beter weer noodzakelijk Ofschoon voor het gisteravond in oud-Hor- tuszicht gegeven tuinconcert weer een excel lent programma was samengesteld kon de belangstelling nu niet bepaald groot worden genoemd. Dat was wel heel jammer voor den heer H. J. A. Bokhove en zijn mannen (Harmoniekapel. T. en D.), want zij hebb-n zich uitstekend van hun taak gekweten. Begonnen werd met de door den kranigen dirigent zelf gecomponeerden ■vcreenigings- marsch, de T. en D.-defileermarsch, waarna erken van Chr. Bach, Joh. Strauss, van Wesly, Teike, Arditi (arrangement), Mon- tagne en Paul Gilsen elkaar afwisselden. Zooals men ziet een menu, rijk aan varia tie, dat een beter lot had verdiend. Het trieste weer lokte echter blijkbaar niet voor een wandeling naar den Witten Singel. Het geen we begrijpen kunnen. WATER BLIJFT OP TEMPERATUUR Het water blijft op een behoorlijke tempe ratuur. Ook vanmiddag werd in De Zijl weer 18y2 gr. C. genoteerd. De gaande en komende man In onze gemeente gevestigd Th C van Bellen en fam„ handelsreiziger. Coornhertstraat 4a A J A Smits—van den Broek, Roodenb.straat 44 B Dijkman en fam, stoker, Vollcrsgr 10a II R Eshuis, verpleegster Mariënpoelstr 35 A Forma, winkelbed, Boerhaavelaan 27 C J de KruisFreeke. Koningsstr 39a C Gaste laars en fam.. matrassenmaker. Celebesstr. 39 T de Graaf, dienstb., Cobetstr 57 L Grand .winkelbed.. Valkensteeg 2a P N de Grool Rijnsb.weg 136 C J Haring- Hendriks en fam.. Tesselschadestr 11a J F Jonkers. Lijsterstraat 36 A Kranen burg en fam. magazijnmeester. R Visscher- str. 15 M van de Kreeke. ass. D.B.. de Laat de Kanterstr. 29 P J Kuitert Bree- str. 122 FA van Latum en fam., supnonst Kornstr. 17a J Maree. stoker, Soembastr. 64 M A H Mnrsé, verpleegster. Mariën- poe Is trant, 23a II .T F Menkc en fam.. Mee zenstr. 13 G Metsch, werkster Hvacinthen straat 5 A J Nielsen, onderwijzer, L. Morschweg 89 Wed W A M Pleij-van Oosterhout, K. Onneslaan 37a J N van de Rotte, verpleegster. Heerengracht 27 J Sieders, meubelmaker, Haarl.weg 63e P Stoel, verpleegster, Rijnsb.weg 10 Tan Tek Bouw, H de Grootstr. 3 J Tol, win kelbed., Pieterskerkkoorsteeg 19 A T. Urban, dienstbode. Zoeterw. Singel 193 A C J van Valderen. Haarl.straat 248 A P Vermeuleai en fam., kantoorbed. de. Sitter laan 26a A M Verschoor. Rijnsb.weg 130 E J Orth-de Waard en fam.. Plantsoen Vertrokken: J. Achterberg, Noordwijk, Boerenburger- weg 15 J F A Alozery, Den Haag. Obreclit straat 485 E M Bax. Voorhout. Heeren laan 48 A M Dofferhof-van Beek. Oegst geest Sumatrastr. 6 Y J van den Beu kei, Berkel c.a., Nieuwstraat 8 C. Boer. Den Haag. J van Nassausir. 111 PW Bol Nijmegen. Mesdaghstr. 60 J W C Brands. Amsterdam. Reinwardstr 70 JA van Buuden, Den Haag, Bachmanstr. 1 G v. Delft, Zeist, Schaerweidelaan 120 Jhr. D II van Doorn, Wassenaar. Crocusstr. 16 M C Fukken. Voorschoten, Rijndijk 226; Jkv H S de Geer. Den Haag, Pr. Mauritslaan G1 II II Goddijn, Amsterdam. II Jacobszstr. 7 C H Hatzmann. Den Haag. Belgisch plein 19 J C Hemerik. Den Haag. J van Nassaustr. 105 A G J van der Heijden. Oegs' geest, Hofdijck 45 G Hogendoorn. Apeldoorn. Talmastichting J Verbicst- Horree. Delft, Ternatestr. 139 ML Hug. Sittard, Parklaan 9 K Huibregtse. Was senaar. De Lus 24 G J Jongejans. Batavia N.O.I. A E H M Kamerbeek Rotterdam. Voorschoterlaan S4a L Kieviet, Den Haag. Stadhouderspl. 48 P H Koek, Zoe- terwoude, Westeinde C 115 MC Koning. Haarlem, Gr. Houtstraat 95 A rd S. Koote, Sornmelsdijk. Ring H Krop, Rijs wijk Z.H.. Broekslootkade 139 G de Kruijf, Strijen, Molenstr. 36 Wed C J Creyghton-Léautaud. Den Haag. Stationsw. 113 AF M Leesberg. Allernaar. Kennemer straatweg 17 J H van der Loo, Rotterdam Slotlaan 45 L C van der Meer. Den Haag Beeklaan 522 J M Lepelnar-Melet, Nieu wer Amstel, Amsterd.weg 44S FM Mens. Laren N.H., Nieuweweg 18 J F M Molken boer, Roosendaal CA., Brugstr. 17 AP de Nle. Hilversum. Laarderweg 120 ME Oostendorp. Katwijk, J Tooropstr. 49 S G F Oudshoorn, Apeldoorn. Talmastichting P Pit, Boskoop, Laag Boskoop 15 K L O v d Plas en fam„ Den Haag. Waalsdornerwee 207 N Pont, Rotterdam. Gr. Hillediik 203 A Römer, Rotterdam, Mecklenb.laan 43 H N Rijnsburger. Ter Aar, B 63 CF Schudel en fam„ Wassenaar, van Z v Nye- veltstraat 64 M II E de Vet-Saehl, Eind hoven, Gillelaan 40 A W Soetekouw, Gin nekem c.a., Wilhelminastr. 5 SC Glaude- mans-van Staveren. Amsterdam, Nieuwew. 13 R. Stienstra. Driesuim Fr. CL d'Ar tillac Brill-Stuurman, Den Haag, Weissen- bruohstr. 3S2 M Teekens. Rotterdam, He negouwerlaan 48b H C Timmermans. Den Haag. Regentessepl. 12 A Velgers- dij-k. Rijswijk Z.H..*Emmastr. 16 Th. Ver biest. Delft. Ternatestr. 139 W. J Verhoog. Tilburg. J v Beverwijkstr. 59 G H Ver sluis, Langeraar. aan boord KJ Vetter en fam.. Zunsweier Duitsohl. G J A van Vliet, Warmond. Heercnwcg 84a E en K van der Wal, Katwijk, Zeehospitium HG Wasse-nberg, Roermond. Willem II Singel 26 P H Westra, Amerika, Washington B K Wezelenburg, Haizerswoude C 29 C de Zeeuw, Den Haag. Belgdsoholein 19 M J'H Zimmerman. Voorburg. Noordenburgl. 25 C van Zuilen, Bussum, Kortesingel 17. N.V. Maatschappij voor hypothecair crediet in Nederland (waarmede gefusioneerd de N.V. Maastrlchtsche Hypotheekbank*. Nederland) Thans verkrijgbaar. Gevestigd te "s Gravenhage 4 pandbrieven 100 o/0 3% pandbrieven 98^ met 2 uitloting per jaar UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN ONTHEFFING GESLOTENVERKLARING De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B.N. deelt mede, dat door G-ed. Staten van Zuid-Holland is opgeheven de geslotenver klaring voor motorrijtuigen van het gedeelte van den Aardijk van 55 M. ten Westen van het electrisr.h gemaal van den Kortsteker polder tot de boerderij Florahoeve" in dc gemeente Alphen a.d. Rijn. WATERPOLO Ook gisteravond had de A.Z.C weep niet over belangstelling te klagen bij de polowed strijden in Alphens Zwembad. Begonnen werd met A.Z.C. 3 tegen Elfhoe ven 2 uit Reeuwijk. De gasten versoheenen met slechts 6 spe lers weshalve A.Z.C. ook een speler liet uit vallen. Het was een aardige wedstrijd waar bij het goede werk van den keeper der gas ten opviel. Laros doelpuntte voor A.Z.C. waarop de bezoekers gelijk maakten. Eind stand 11. De tweede wedstrijd ging tussdhen A.Z. C II en G.Z.C III uit Gouda. Ook in dezen wedstrijd ontbrak het niet aan spanning. En evenals de vorige wedstrijd eindigde deze eveneens met 1—1. Bijl scoorde voor A.Z.C. Wie verwacht had, dat A.Z.C een zacht eitje aan Elfhoeven I zou hebben, kwam bedrogen uit. Wel was A.Z.C in de meer derheid, maar de gasten verdedigden stug. Het was Jongeleen, die na vele aanvallen de score opende, maar reeds spoedig maak ten de bezoekerè gelijk. Na de rust was A.Z.C steeds in den aanval, maar de doel punten bleken duur te zijn. Toch gelukte 't v. d. Velde met een fraaie worp te ecoren, wat tevens het beslissende doelpunt bleelc. De eindstand was 2—1. HAZERSWOUDE KOSTELOOZE RIJWIELPLAATJES Door den assistent dienstgeleider der Dir. Belastingen, den heer Thor, Torenstraat 7, zal te zijnen huize voor de ingezetenen van het dorp, gelegenheid worden gegeven tot 't aanvragen van een kosteloos rijwielplaatje 1937—193S op Dinsdag 20 en Woensdag 21 Juli a.s., beide dagen des n.m. van 7—9 uur (Zomertijd). Voor Benthuizen zal de heer Thor daartoe gelegenheid geven op Donder dag 22 Juli, des n.m. van 7—9 uur ter ge meente-secretarie aldaar. OPBRENGST SPELDJESDAG De speldjesverkoop voor „Het Hoogcland", heeft opgebracht f 28.39. GILDEKAMP Het Gildekamp voor studenten van Hol land (Gildebroeders) zal worden gehouden deze gemeente van 21 tot 26 Juli a.s. bij den heer N. P. Kaptein, hoeve „Nieuw Bethlehem" in het Westeinde alhier. Het rijke Di'»"nmma bevat o.m Lezin gen. zang en voordracht, kinderspelen, op tocht door het dorp ontvangst op het Raad huis. toespraak tot de bevolking, broodmaa! tijd met de notabelen van het dopp- GESLAAGD Voor het Mulo-examen dipl. 'A slaagde te Lei'den J. T. Warnaar, leerling van de U.L.O. school alhier, hoofd de heer B, Offringa. HILLEGOM KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN De Rijksontvanger zal op 19 Juli. 28 Juli en 2 Augustus in het Oude Raadhuis extra zitting houden voor het aanvragen van kostelooze rijwielbelastingmerken voor werkloozen. ZWEMFEEST Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Zweminrichting zal op Zaterdag a.s. een groot zwemfeest gehouden worden. Ver schillende demonstraties zullen er zijn, be nevens een aantal wedstrijden, als estafette zwemmen, polowedstrijd enz. De aanvang is vastgesteld op 5 uur. KATWIJK AAN DE RIJN CONCERT Gisteravond gaf do Harmonie haar eerste openluchtconcert in dit seizoen, daar het de vorige week wegens slechte weersom standigheden uitgesteld moest worden. Dank zij het zachte zomerweer waren er vele toehoorders, zoodat de Harmonie op een goed geslaagd concert kan terugzien. KATWIJK AAN ZEE DRANKWETOVERTREDING Ambtenaren van de Drankwet-inspectie hebben in samenwerking met de gemeente politie bij H. in de Havenstraat en bij P. in de Zuidstraat proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de drankwet. Bii H werd een geringe hoeveelheid drank in beslag genomen en bij P. 70 liter. GESLAAGD De leerlingen C. van Elk. L. Bezemer en C. O. van Oeffelen van de U.L.O.-school al hier. hoofd de heer F. W. A. Elkeriiout, ziin geslaagd voor liet Mulo-diploma A. KOUDEKERK Huldiging burgemeester Kwint Een ware feestdag In aansluiting op het Raadsverslag van gisteren inzake de huldiging van den Burgemeester, kan nog worden me degedeeld, dat na de aanbieding van het geschenk uit de Burgerij door den voor zitter van het Huldigingscomité, door het dochtertje van Ds. Odé nog met een toepasselijk versje een prachtige vaas met bloemen namens de Burgerij werd aangeboden aan Mevr. Kwint. Achtereenvolgens werd toen nog het woord gevoerd door Burgemeester Wam aar, van HaBerswoude, namens den Kring van Bur gemeesters en Secretarissen van de Rijn streek en Burgemeester Brug, van Leider dorp, namens do Kring van Burgerwachten van het Baljuwsohap Rijnland. Hierna 'verkreeg de Burgemeester 't woord en dankte in een toepasselijke rede voor de gehouden toespraken en de prachtige hem aangeboden geschenken, waarmede spreker zeer ingenomen bleek te zijn. De officieele raadsvergadering was hier mede afgeloopen en werd door den loco burgemeester, wethouder Van Egmond, ge sloten. Na afloop der Vergadering begaven de jubilaris en zijn familie, alsmede do verdere aanwezigen zich naar het terras voor het Raadhuis, alwaar de schoolkinderen ston den opgesteld om den jubilaris een zang- hulde te brengen, welke alleszins goed is verloopen. De Burgemeester dankte in eeni ge hartelijke bewoordingen voor deze aar dige attentie en bood elk der kinderen een versnapering aan. Van 4—5.30 uur had de receptie plaats in de Raadzaal, alwaar tal van bloemstukken van verschillende corporaties, vrienden en kennissen stonden opgesteld, zoodat de Raad zaal als het ware in een ware bloemenboot gehuld was. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik om den jubilaris te complimentee ren en deden hun gelukwenschen vergezeld gaan van stoffelijke blijken van belangstel ling, waarvan wij bij uitzondering willen noemen het geschenk van de Burgerwacht, bestaande uit een prachtige rookstandaard. Vele ingezetenen hadden bij deze gelegen heid de vlag uitgestoken, terwijl ook van de openbare geitouwen de driekleur wapperde, hetgeen de gemeente een feestelijke aaa- blik gaf. Wij twijfelen niet of dit koperen festijn zal den jubilaris en zijn familie nog vele jaren in dankbare herinnering blijven voort leven. LEIDERDORP CQLLECTE De collecte voor de Vereen, tot versprei ding van de Heilige Schrift bracht op f 22.66. „SCHOOL MET DEN BIJBEL" Dit jaar bestaat de „School met den Bij bel" 75 jaar. Het voornemen van het bestuur is, dit feit zoo mogelijk in September dank baar te heroenken. GEREF. KERKEN Tot ouderlingen der Geref. Kerken wer den gekozen de heeren A. van Leeuwen Az. en A. de Koning Az., en tot diaken de heer K. Spek. MAANDOVERZICHT VLEESCHKEURING In Juni jl. werden aangegeven voor be- drijfslachting: 7 runderen, 18 varkens en een kalf; voor noodslachting: 6 n. kalveren (waarvan 5 afgekeurd); 2 biggen (afge keurd) 1 schaap (afgekeurd) en 13 lamme ren (afgekeurd). LOOP DER BEVOLKING Gevestigd: J. P. den Oude, Jaagpad 35, J. Meel, van der Doesstraat 30; A. A. van Kor- laar-Breeciveld, Acacialaan 13; D. Visser en gezin, Koningstr. 12; P. C. Priester, v. d. Valk-Boumanweg 20; J. G. van Evert en gezin, Koningstr. 47; J. H. Griffioen en ge zin, v. d. Doesstr. 35; A. W. Biesenbeek. v. d. Valk Boumanweg 45. Vertrokken: C. A. van Leeuwen naar 's Gra venhagc, Bank as tr. 113; H. A. P. Thijssen en gpzin naar Leiden, Hansensir. 15 a; J. Noor- danus cn gezin naar Leiden, Apothekersdijk 35; S. van Frurhten, n. 's-Gravenhage, Park straat 95; M. Veldhoen, n. Leiden, Schutter straat 18a: H. Lepelaar en gezin, naar Lei den, Driftstraat 56a; P. Voorwinden, naar Hazers wou de D 24; J. Braam, naar Wasse naar, Deijlerweg 189; I. F. Dronkers en gez., naar Katwijk, Valkenburgerweg 20c; A. v. Amsterdam, naar Noordwijk, Hoofdstraat 80; B. Dijkman en gezin, naar Leiden, Volders- RADIO DISTRIBUTIE •cn, 13.20 Brussel VI.. 19.50 Londen' Reg.. 20.21 Keulen. 21.20 Rome ot diversen. Programma IV: 8— Brussel VI.. 9.20 Ltlle, 9.50 diversen, 10.35 Lond«n Reg., 14.50 Drolt- Wleh. 18.20 diversen. 18.40 Brussel Fr., 19.— Droltwlch, 19.30 Sportpraatje door den heer J, G. A. Jansen, journalist, 20.— Droltwlch. VRIJDAG 9 JULI Programma 3: 8 Keulen; 10.35 Parüs R; 12.35 Keulen: 13 20 Brussel VI; 13.35 Keulen: 15.20 Diversen; 15.35 Deutschl.a; 16 Droitwich; 16.20 Keulen; 17.20 Brussel Fr: 18.20 Londen Regr 19.10 Keulen; 20.05 Parijs R; 20.20 Droltwlch; 21.40 Brussel Fr.; 22.20 Brussel VI; 2.30 Brudsel Fr; pl.m 2.40 Weenen of dlv. Programma 4: 3 Brussel VI; 9.Ï0 Lille; 9.60 Diversen: 10.35 London Reg: 11.35 Droltwlch; Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274, P. du Croix, Rapen burg 9. telef. 807, en J. E. M. te Dijke, Haven 18. telef. 85. gracht 10a* kl. A. Hoogervorst, naar Sassen, heim, Za^idslootkade 40; A. J. Maat, naar Wassenaar, Rijksstraatw. 725; Wew. B. Pleij- van Oosterhout en gezin, naar Leiden, Ka- merlingh Onneslaan 37. NOORDWIJK BENOEMINGEN BIJ DE POLITIE De heer C. Schaap, voorheen tijdelijk agent van politie te Katwijk, is hier benoemd tot agent van politie in vasten dienst. Als tijdelijk agent van politie, om gedu rende liet zomerseizoen dienst te doen, zijn benoemd de heeren J. Schoneveld, Th. A. J, Heemskerk en A. A. Obdam. j VERBOUWING BEWAARSCHOOL De verbouwing van de .Bewaar- en Vak school" zal worden uitgevoerd door den laagstcn inschrijver H. Rooyers, voor f 5250i COLLECTE Door B. èn W. is vergunning verleend aan de Chr Mondaccordeonclub. om tijdens een muzikale rondwandeling aan de huizen te collecte eren. NOORDWIJK-BINNEN CONCERT Heden(Donderdag)avond zal het R.K. Fan farecorps „Excelsior" om 8 uur op het Lin- denplein een concert geven. NOORDWIJK AAN ZEE INZET HULDIGING VAN KAN Als inzet van de huldiging van den heer Jan van Kan, die gister den dag herdacht, waarop hij voor 50 jaren toetrad tot de N. en Zuid-Hollandsche Reddingsmaatschappij en in die lange reeks van jaren met vele moeizame reddingen van tallooze men- schenlevens (waarvan zijn buitengewoon uitgebreide verzameling van medailles ge tuigt) een grooten naam verwierf, bracht de harmonie „De Echo der Duinen" een sere nade aan den jubilaris. Voor zijn woning aan den Ouden Zeewee had de heer van Kari zich in'gezelschap van vele familieleden opgesteld, terwijl een groote schare van belangstellenden blijk gaf van hun medeleven met dezen bekenden ingezeiene. Het was een grootsche manifes tatie. Na eenige feestmarsohen werd de heer v. Kan gecomplimenteerd, waarna de muziek nog een rondgang, gevolgd door een grooteu stoet mensohen, door het dorp maakte- NOORDWIJKERHOUT JONGETJE ONDER EEN AUTO Het 5-jarig zoontje van den heer Z. alhier die plotseling de Havenstraat overstak, ge raakte onder een juist passeerende, kalm rijdende auto. Toen de auto door hevig rem men van den bestuurder stilstond bleek, dat het ventje er minder goed was afgekomen. Een arm was gebroken, terwijl hij een lichte hersenschudding had bekomen en enkele bloedende wonden. Het kind is naar het zie kenhuis te Leiden vervoerd waarna hij na behandeling naar huis terug gebracht werd. Den bestuurder van de luxe auto treft geen schuld. SASSENHEIM KOSTELOOZE RIJWIELPLAATJES Door de assistent-dienstgelcider der Dir. Belastingen enz., alhier wordt zitting ge houden voor het aanvragen van kostelooze rijwielplaatjes op Vrijdag 10 Juli van 7 9.30 uu^ letters A. t.m. H.; Maandag 19 Juli van 79.30 u. letters I t.m. R en Dinsdag 20 Juli van 7—9.30 uur de letters S t.m. Z. AANBESTEDING Door de Woningbouwvereen. „De Voor uitgang" is aanbesteed het verven van 1G huizen aan de Charbonlaan. alhier. Inge schreven werd als volgt: G. Bemelman f606. J. v Duiker f 880, W. v Beek f 720. P. da Groot 1678, G C van Goeverden f 632. GESLAAGD Voor het Mulo-diploma A slaagde mef. A v Breda, leerlinge van de De VisserschodL alhier. ZOETERWOUDE VIERING KONINGINNEDAG Do feestelijkheden ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin zul len in deze gemeente gehouden worden op het Dorp alhier, op 1 September a.s. Het ligt. evenals het vorig jaar weer in de bedoe ling kinderfeesten te organiseeren. Aange zien de plaatselijke vereeniging geen con tribuanten heeft zal er voor genoemd doe! oen collecte langs de huizen worden gehou den. EXPLOITATIE VAN TAXI'g B. en W hebben voorwaarden vastgesteld onder welke door dat college vergunning wordt verleend tot het exploiteeren van taxi's cn huurauto's. O.m. is bepaald, dat de tarieven de goedkeuring behoeven van B. en.' JV., de auto's halfjaarlijks gekeurd moeten

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6