Jliruwr ^ciïtsrijc (Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken VRIJE UNIVERSITEITSDAGEN TE ROTTERDAM HOTEL-HAMDORFF N.V. HOTEL ITTMANN 5£g* aas abonmnuntsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij weketijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/i ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar No. 6124 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 WOENSDAG 30 JUNI 1937 18e Jaargang Hbbertmtirpriptn: Van 1 tot 5 regels1.177» Elke regel meer0.22'A .rtgezonden Mededeelingtn van 1—5 regels 2-30 Elke regel meet 045 goor tiet bevragen aao 't bureau V. wordt berekend f 0.10 HET ROOMSCH-KATHOLIEKE VIERSPAN De roömsch-katholieke pers is over het geheel zeer ingenomen met het viertal, dat ,uit haar kring tot het minister-ambt werd geroepen. We kunnen ons dat levendig be grijpen al verstaan we, dat daarmee niet alle wenschen van alle schakeeringen in de grootste der Nederlandsche politieke partijen bevredigd zijn. Echter veroorloven we ons tegen één ge- (vaar te waarschuwen. In een enkel roomsch-kath. blad wordt het ronduit zegd en in enkele andere ontdekt men de suggestie, dat het roomsch-kath. viertal zal moeten trachten de koers te wijzigen; maar dat zij niet direct van boord kunnen gaan, wanneer hun adviezen niet opge ivolgd worden. Waaruit volgt, dat in zoo danig geval dus de schuld voor rekening yan anderen komt. Tegen deze wijze van voorstellen maken we reeds nu bezwaar. Men moet het niet zoo voorstellen, dat de roomsch-katholieke ministers een apart staand vierspan vor men, die de regeeringswagen in een be paalde richting willen trekken, maar die daarin gehinderd worden door eenige kort zichtige ambtgenooien. Dit is heelemaal mis. En deze suggestie moei radicaal afgewezen worden. Reeas daags na de Kabinetsformatie schrev .wij: „Uit de toetreding tot het kabinet v 'de nieuwe ministers blijkt duidelijk, dat over het Regeeringsprogram volkomen over eenstemming bestaat." Wij dachten daarbij natuurlijk niet in de laatste plaats aan de vier roomsch-katho- lieken. Wat wij daarna vernamen bevestigt ge heel onze opvatting. Het staat dus vast, dat er een homogeen Kabinet is opgetreden; dat er regeerings- en geen ministers-politiek gevoerd zal wor den. En dat alle ministers hoofd voor hoofd voor het algemeene beleid verantwoorde lijk zijn. Daarom is het onjuist het voor te stel len, alsof een viertal van goeden wille ls cn dit vierspan nu de moeilijke taak heeft de andere zes of zeven in het goede spoor te brengen. Mochten er eventueel onver wachte moeilijkheden komen, welke tot een niet-voorzien conflict zouden leiden, dan blijft men vrij het getroffen accoord op te zeggen. Maar de pers mag om W©lke reden ook geen wig drijven tus- 6ohen de leden van het Kabinet onderling. (Daaruit kan niets goeds komen. COMMUNISTISCHE DICTATUUR De berichten welke de laatste weken uit Rusland tot ons komen bevestigen telkens weer de waarheid van Groens woorden, dat de revolutie haar eigen kinderen verslindt en zulks in de meest letterlijke zin van het Woord. Sovjet-Rusland heeft zich „vrijgemaakt" Van de tirannie der tsaren en waarlijk, de naam „vadertje" had niet zelden een hate- lijk-ironische klank voor de massa die met knoet en knuist der drijvers kennis maakte. Echter, de revolutie begon de vrijmaking iler massa op even hardvochtige wijze als zij aan het tsarenbewind toeschreef: moord zoowel op onschuldige kinderen als op ver antwoordelijke gezagsdragers. En toen reeds was te voorzien dat dezelfde methode ook in het vervolg toegepast zou moeten wor den. Wie zijn machtspositie bouwt op de bajonet kan het wapen geen enkel oogen- blik naast zich neerleggen. Op deze hellen de weg is stilstand onmogelijk. Wat is dictatuur; onverschillig door welk bijvoeglijk naamwoord ze ingeleid wordt? Het' is het neersabelen op allerlei wijze van ieder, die zich naast den dictator verheft en wiens betrouwbaarheid, heler gezegd, slaafschheid, terecht of ten onrechte in verdenking komt Vandaar het schrikbewind in Frankrijk kort na de revolutie en de volgeladen kar ren met slaohtoffers die naar de guillotine gereden werden. Vandaar de stroomen bloeds welke vloeiden. Vandaar ook de on afgebroken reeks van afschuwelijke en schijnprocessen in dictatuurlanden, zooals re in Rusland gevoerd zijn tegen Zinovjef, Kamenef, Radek en anderen; thans gevolgd door het neerschieten van een geheele rij 'der hoogste militaire leiders met inbegrip (van maarschalk Toechatsjevski. „Honden past de hondendood", schreef het officieele dagblad „Pravda" en: „het laatste nest van militaire spionnen is ver nietigd". Zoo werden steunpilaren van het schrikbewind en waarschijnlijk trouwe aan hangers der revolutie onschadelijk gemaakt (Want niemand gelooft in der waarheid, dat 'de geëxecuteerden werkelijk verraders van Jand en bewind waren. Wat dan? De dictator Stalin voelt zich bedreigd; hij vreest zijn helpers, die kwali teiten hebben en brengt ze deswege om het leven. Hij past dezelfde methode toe, welke hij aan alleenheerschers in vroeger dagen toeschreef. En intusschen wordt het land Ivan zijn beste krachten beroofd, maar ook (vereenzaamt de dictator steeds meer en meer en aldus bereidt de eene revolutie de andere voor Wetenschappelijke samenkomst De beteekenis van Dr A. Kuyper voor de eenheid der wetenschap De actualiteit van den raadsman van Lodewijk XI, Philippe de Commynes Morgen wordt te Rotterdam de jaar vergadering gehouden van de Vereeniging voor Onderwijs op Geref. Grondslag, welke jaarvergadering tezamen met de weten schappelijke samenkomst, die den dag te voren gehouden wordt, in dén lande be kendheid heeft verworven onder den naam van „V.U.-dagen". Het bestuur is erin ge slaagd, thans de herdenking van den hon derdsten geboortedag van den stichter der Vrije Universiteit in de jaarlijksche bijeen komsten op te nemen. Immers zal de bid stond. aan den vooravond van de eigen lijke jaarvergadering, ditmaal gehouden worden in de plaats, waar Dr A. Kuyper het levenslicht zag, n.l. te Maassluis. De wetenschappelijke samenkomst ving hedenmorgen om 11 uur in de foyer van de Doelen te Rotterdam aan. De vergadering stond onder leiding van Prof. D r. G. C h. A alders, die voorlas Psalm 33, en daarna voorging in gebéd. De voorzitter heette de aanwezigen harte lijk welkom. De traditie volgend wilde hij zijn openingswoord kort maken. Hij hoopte dat de discussie prettig en aangenaam mag zijn, opdat we ook door middel van de vra gen iets verder komen. In bespreking kwam vervolgens het refe raat van Prof. Dr. V. H e p p, getiteld De basis van de eenheid der wetenschap, ..'elk referaat tevoren in druk was ver schenen. Deze studie begint met een uit eenzetting van de atmosfeer, waarin Dr Kuyper zijn En cyclopaedic der Heilige Godge leerdheid het licht deed zien. Deze Encyclopae- is nog zoo up to date, dat zij ter bestrijding b.v. van Brun- ners wetenschaps beschouwing niet opnieuw behoeft te worden ge schreven. Haar arsenaal is vol ammunitie, welke ook heden dage nog even bruikbaar is als voorheen. Op de wetenschappe lijke samenkomst van 1937 wordt de aan dacht als vanzelf naar Kuyper''s Encyclo- ledie heengetrokken. Op het punt van de basis van de eenheid der wetenschap is Dr Kuyper van twee kanten aangevallen; de een verweet hem, dat hij de eenheid der wetenschap ver brak; de ander, dat hij zijn wetenschaps begrip te nauw begrensde. Deze aanvallen dienen evenwel ongegrond te worden ver klaard. Nu stuitte de referent op uitspra ken van Dr Kuyper aangaande de basis van de eenheid der wetenschap, waarvan hij zich afvroeg: rijmen die wel op elkaar? Daarom wil hij thans Prof. Dr V .Hepp De Stadt-Schanke Leidscheplein 5-9 TcL 33072 Amsterdam DINER DINER DINER 90 ct lTs d ELK DINER EEN TOPPRESTATIE* LAREN (Gooi) Speciale tarieven voor langer verblijf en week-ends Casino Zomertuin Badhotel BAD B0EKEL0 (De Zee op de Heide) Temidden van bosch,heide zee en strand VRAAGT PROSPECTUS ZONGETOVER ONDER T LOVER OP WEELDRIG MOS IN HET BEEKHUIZEN BOS Breng Uw vacantle door in HOTEL BEEKHUIZEN VEL? Telefoon 3713 Fraai Prospectus op aanvrage de door hem gewijzigd© constructie van de eenheidsbasis eenvoudig ter dverweging aanbieden. De volgende momenten ontwikkelde hij hierbij uit eigen beschouwing: 1. Eenheid is een essentieel kenmerk van de wetenschap. 2. De eenheid der wetenschap sluit ook in zich de eenigheid der wetenschap. Er kunnen geen twee wetenschappen zijn. 3. De basis voor de eenheid der weten schap is de phanerosis. Op grond daarvan kan men de wetenschap als phanerosio- centrisch qualificeeren. 4. Deze phanerosis omvat zoowel de reve- latio Dei generalis als ook de revelatio Dei in statu recto en in statu obliquo. 5. Aan deze phanerosis dankt de weten schap via het gelooven aprioristische waar- hoidsoordeplen. die zij in verband met het gewone weten tot aposterioristische oordee- len heeft te verwerken. 6. De eenheid der wetenschap mag niet phaenomehologisch worden verstaan, alsof de wetenschap thans of in de toekomst een ?psloten systeem zou vormen. Haar systeem blijft in deze hedeeling „ten deele". Haar eenheid is principieel en ideëel, echter nooit illusoir. De phanerosis blijft actie ont wikkelen en bezorgt de wetenschap voor uitgang naar een eenheidsplan. 7. Wat zich naast de phanerosiocentri- sche wetenschap als „wetenschap" presen teert, kan als zoodanig niet worden geac cepteerd. Zij mag met anders dan als pseudo-weienschap worden behandeld. 8. Desniettegenstaande heeft God door Zijn gratia communis er zorg voor gedragen dat de pseu do-wetenschap niet tegen alle aprioristische waarheidsoordeelen uit de phanerosis in opstand komt. Er zijn er ook, die zij aanvaardt In zoover bezit zij fragmenten van ware, phanerosiocentrische wetenschap. Met deze fragmenten heeft de Christelijke wetenschap zich te verrijken. Al kan op deze wijze ©en soort samenwer king met de mannen der pseudo-weten- schap ontstaan, al heeft zelfs naar Godde lijk bestel de ware wetenschap de pseudo- wetenschap noodig, zoo wordt hierdoor toch geen neutraal, aan de phanerosis onttrok ken gebied gecreëerd. Discussie referaat Prof. Dr. V. Hepp Na eenig aandringen van den voorzitter om de discussie aan te vangen, wordt deze geopend door den heer P. Eringa. Vervolgens maakte Prof. Dr. J. Wat p- rink gebruik van de mogelijkheid tot be spreking. De heer Eringa vraagt of het mogelijk is via grondbegrippen te komen tot een basis van de eenheid der wetenschappen en welke deze basis dan zal kunnen zijn. Prof. Waterink is het geheel eens met de grond-conceptie van het referaat maar wil toch nog enkele vragen stellen. Op een en ander komen we nader terug. In de hedenmiddag gehouden vergadering kwam in bespreking het referaat yjin Dr J. A. H. J. S. Bruins Slot over Deze Commynes was een raadsman van Koning Lodewijk XI. Met het oog op het belang dat hij en zijn tijd hebben voor de kennis van het staatsrecht van vóór de Reforma tietij d, alsmede gelet op de dra den, die in de literatuur gespon nen zijn om Commynes met het heden te ver binden, zet refe rent de staats rechtelijke denk beelden van Com mynes tegen den achtergrond van Fransche rechtsgeschiede nis uiteen. De allesbeheer- schende trek van de Fransche Middeleeuwsche geschiedenis is de volgroeiing van het Fransche koning schap. Door verschillende factoren werd de koninklijke macht begunstigd. Alle licha men, ambtelijke zoowel als feodale, die een kern van collectieve regeeringsmogelijkheid in zich haóden, convergeerden om den Ko ning als curia, hetzij regis, hetzij generalis. Daaruit ontwikkelden zich twee vormen, waarvan de Staten-Generaal de tweede waren. Tegen dezen achtergrond moet de ver schijning van Commynes worden bezien. In 1447 werd hij uit een Franscih-Vlaamsch geslacht geboren. Tevens was hij van Zeeuwsche afkomst. Ook hij zag Frank rijk en het Fransche recht uit den gezichts hoek van het Koningschap. Hij stemde er mee in, al de mogelijkheden, die het koning schap in zich droeg, uit te buiten. Commynes was de man van de levende, zich ontwikkelende Fransche monarohie. Voorstander van een krachtig centraal gezag, zooals zich dat tot heil des volks en met den steun des volks de eeuwen door lang zaam ontwikkelde. Tegenover de den band tusschen Vorst en volk los makende tendenzen van het Romein- sche recht koos hij positie, door de bevoegdheden van de Staten-Generaal te handhaven op de basis van de positieve rechtsontwikkeling. Hij is de man van de rechtserkenning, niet de man van het evenwicht of het overwicht. Als zoodanig is hij ver tegenwoordiger van de Rechtstaat- gedachte, niet omdat hij op Montes quieu zou gelijken en ondanks zijn Machiavellisme. Hierin ligt zijn actua liteit voor het heden. Dr Bruins Slot Vrouwen-Comiie „V.U. Plan" Op 29 October zal het nieuwe schip van stapel loopen Vanmiddag heeft in de bovenzaal van de Nieuwe Westerkerk te Rotterdam het Vrouwencomité „V.U. plan 1937" zijn jaar lijksche samenkomst gehouden. De vergadering werd geleid door de pre sidente van het Comité, Mevrouw S. Ver- d a m—O k m a, die, nadat gezongen was Ps. 100 1 en 4, Psalm 8 las en yoorging in gebed. Openingswoord Mevr. S. Verdam-Okma In haar openingswoord heette Mevrouw Verdam de aanwezigen welkom op deze laatste jaarlijksche samenkomst. Spr. wijd de enkele woorden van dankbare herinne ring aan wijlen Mevrouw Wed. Sluisv. d. Deure, eerelid, aan Mej. E. van Leeuwen- steyn, de eerste spaarster, en aan Mej. Bak ker, een der medewerksters in de admini stratie. Voorts herinnert spr. aan de blijde verrassing van de verloving en het huwe lijk onzer Prinses. In October a.s. houdt ons V.U. plan, zoo als het thans bestaat, op; maar reeds vorig jaar werd besloten: niet stilzitten., maar doorsparen, waarvoor de plannen thans na der zijn uitgewerkt. En onze Stichting is onzen arbeid waard, niet om haarzelf, maar omdat God in Nederland bezig is een werk te verrichten. Een volgend geslacht moet straks de taak der ouderen overnemen, en dat jongere ge slacht ziet spr. komen in de jaarlijksche toogdagen van den Geref. Meisjesbond, welks presidente zij van harte welkom heet Mejuffrouw M. Par men tier, Presiden te van den Bond van Meisjesvereenigingen op Gereformeerden grondslag, hield hierna een causerie over het onderwerp „Een blik in het verleden** In haar inleidend woord wijst spr. er op, dat wij zoo gemakkelijk geneigd zijn, dik wijls onzen blik alleen in de toe komst te werpen. Doen wij dit, dan worden wij niet al te optimis tisch gestemd. Het ls daarom goed ook een blik achterwaarts te werpen. Spr. voert de aandacht der ver gadering terug tot de veertiende en zeventiende eeuw en laat zien dat het kerkelijk, staatkundig en maatschappelijk leven in dien tijd niet op hoog peil stond. Toen immers was de Roomsche Kerk de al- leenheerschende Kerk. De Schriftuurlijke belijdenis scheen in de praktijk van het le ven haar kracht verloren te hebben. Vooral in het vrouwen- en meisjesleven zien wij groot verschil met onzen tijd. Alleen zij, die in de kloosters waren opgenomen, genoten bescherming en leefden veilig. De Reformatie heeft ook daarin groot© verbetering gebracht Spr. werkt dit uit en roept onze Christenvrouwen en -meis jes op, om, gedenkend deze zegeningen, in het gansche leven onze dankbaarheid Gode te bewijzen, ook daarin dat zij onze Vrije Universiteit die uit het beginsel der Reformatie geboren is en leeft, haar volle belangstellng van hart en hand geven. Verslag van de secretaresse De secretaresse van het V. U.plan, mej. A. C. van Oversteeg, herinnert er aan, dat verleden jaar in de samenkomst te Haarlem de wensch is te kennen gegeven, dat de vrouwen-actie zou worden voortgezet In eem moderamenvergadering met vertegen woordigsters uit de Provincie werd deze wensch een besluit en thans zijn de plan nen voor de nieuwe actie reeds nader uit gewerkt Spr. doet daarover mededeelingen en onderstreept dat, hoewel voortaan tus- ti Mej. M. Parmentier. schen heeren- en damesactie samenwerking zal zijn, het middel (de busjes) en het doel (de Medische en de Wis- en Natuurkundige Faculteit) streng gescheiden zal blijven van de propaganda voor het winnen van contri buanten Omdat wij leven in het jaar der Kuyper- herdenking, geeft mej. van Oversteeg op gave der lichtingen van Maassluis, Middel burg, Leiden, Beesd, Utrecht. Sliedrecht, Gouda. Amsterdam en Den Haag. Al viel bij de laatste lichtingen achter uitgang te constateeren, dit ontmoedigt niet, want toch kwam met dubbeltjes en centen een bedrag van f 300.000 bijeen. Op 29 October loopt, zoo de Heere wil ons nieuw schip van stapel, onder den naam. „Vrouwen V. U. hulp". Wij vragen Gods zegen op de nieuwe plannen, opdat de Ver eeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag in staat zal zijn onze Vrije Uni versiteit in stand te houden en uit te brei den. Spr. eindigt met een woord van dank aan comitéleden en hoofden, die haar ln de af- geloopen 5 jaren niet alleen vertrouwen, maar ook zooveel liefde en vriendschap wil den schenken. Nadat nog verschillende inlichtingen om trent de actie waren verstrekt, verhaalde de presidente nog enkele treffende gevallen uit de praktijk, en wekte zij op tot blijvende trouw in dit kleine. Want. aldus spr.. onze vrouwen kunnen, mits werkend in de kracht van het geloof, met gemak en zon der opofferingen, ieder jaar honderdduizend gulden bijeenbrengen voor onze Vrije Uni versiteit. Nadat nog gezongen was het „Och. of wij Uw gehoon volbrachten" werd dit samen zijn met dankgebed geëindigd. Amsterdam-Rijnkanaal Belangrijke aanbesteding In het gebouw van den Rijkswaterstaat te Utrecht is aanbesteed het maken van een sluizcncomplex met gemaal en van een voor haven nabij Ravenswaay, gemeente Maurik, met bijkomende werken, behoorende tot den aanleg van het Amsterdam-Rijnkanaal. In gekomen waren 10 biljetten. Laagste inschrij ving was van N.V. Hille en Rozen Beton bouw en Trio te Amsterdam voor f 2.877.000 met vrij grint zoowel als met grint, in Ne derland gebaggerd. GEMENGD NIEUWS DE INBRAKEN TE AMERSFOORT De Amersfoortsche politie gaat voort met het opsporen van jongens, die deel uit maakten van de 4eugcLige bende inbrekers, die een geheele reeiks van inbraken op haar rekening heeft. Thans zijn nog twee jongens aangehouden, zekeren J. S„ wiens broer zich al in arrest bevond en W. K., beiden 14 jaar oud. Zij hebben o.a. meegedaan aan inbraak en.diefstal in een groenten-winkel aan de Leusderweg. Het geld, dat als buit der onder neming werd meegenomen, kwam terecht in de automatieken. Er zijn waarschijnlijk nog enkele schuldigen, die zeer binnenkort aan het vijftal arrestanten zullen worden toege voegd. UIT DE DERDE VERDIEPING GEVALLEN Meisje ernstig gewond Gistervond om half tien is in de Reinier Claassenstraat te Amsterdam een 15- jarig meisje bij het ramen lappen uit de derde verdieping gevallen. In deerniswekken- dien toestand heeft de geneeskundige dienst haar naar het Wilhelmina-Gasthuis gebracht. Zij had een hoofdwonde, een kaakfractuusr en een beenfractuur alsmede verwondingen aan de beenen opgeloopen. Ook waren beide polsen gebroken. VROUW UIT EEN AUTO GEWORPEN? Gisternacht is op het Rembrandtplein te Amsterdam een vrouw, die zicb in het gezelschap bevond van twee inwoners Schiedam, uit een auto op straat gevallen. De vrouw, die in de hoofdstad woonachtig is, is met een hersenschudding in een ziekenhuis opgenomen en kon nog niet worden ver hoord. In verband met het gebeurde heeft de commissaris van politie van het bureau Singel de twee Schiedamsche ingezetenen een verhoor afgenomen, aangezien het vermoe den bestaat dat de vrouw door een van hen of door beiden uit de auto is geworpen. In den loop van den middag kon het tweetal naar Schiedam terugkeeren. Ook de chauf feur van de auto is gehoord. HET VLIEGFEEST OP ..YPENBURG". Onder de aanwezigen van links naa, rechts: Oud-Minister M. C. E. Bongaerts, Lt. Gen. Jhr. W. Röell, J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, Mevr. van Voorsttot Voorst, Mevr. Van Dijk en de Mi nister van Defensie J. J. C. van Dijk. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De verjaardag van Prins Bernhard Is overal in het land feestelijk gevierd. De Fransche franc is op weg naar een nieuwe waardevermindering. De 18e algemeene vergadering van het Chr. Nat. Vakverbond. De 21ste partij om het wereldkampioen-* schap dammen is door Raichenbach ge-! wonnen. Heden is te Rotterdam een wetenschap^ pelijke samenkomst gehouden van dé Vrije Universiteit. Ook is gehouden dé vergadering van het Vrouwen-Comité voor het V.U.-plan. Nadere uiteenzetting over de uitspraak Inzake de aftapping van het Maaswater* Fransche kamercommissie aanvaardt, financieele volmachten; de franc zal bin nenkort opnieuw in waarde moeten dalert Blum heeft geweigerd de regeeringsver- klaring voor te lezen in den senaat. De non-interventie-commissie heeft haar beslissing inzake de Spaansche controle opnieuw uitgesteld. UW INKOMEN hangt af van Uw be kwaamheid en van de WIJZE waarop Gij Uw bekwaamheid aanwendt Train Uw efficiency. Vraag ons gratis boekje No. 2a Pelman Instituut f' Damrak 68, Amsterdam NUNSPEET niet meer aan dien drukken verkeersweg. Pensionprijs tot 15 Juli 4.50 p. p. VALKENBURG CL.) HOTEL VONCKEN BONDSHOTEL AN.W.B. Garage vrij. Pension prijs Hoofdseizoen Fl. 3.50. Voor en Ne Fl. 3.00 Telefoon 72 Vraagt prospectus OUD ZINK - OUD LOOD en alle andere oude metalen en metaal- afvallen koopt tegen do allerhoogste prijzen: N.V. Metaalmaatschappij van S. A. VLES ZONEN Schiedamschesingel 98 Rotterdam Telefoon 20400 (4 lijnen) POGING TOT FRAUDE Toen Zaterdag een kassier ten bureele va-n den gemeente-ontvanger te Rotter dam zijn chef een betalingsmandaat ter teekening voorlegde, werden hem de hierop betrekking hebbende bewijsstukken ter in zage gevraagd. Maandagmorgen is de kassier wel op zijn bureau verschenen, doch kort daarop weer weggegaan en niet meer teruggekeerd. Later is gebleken, dat hij de hand aan eigen leven had geslagen omdat hij de gevraagde be wijzen niet kon overleggen. De betrokkene genoot sedert jaren een groot vertrouwen en de ontsteltenis over zijn daad was in ambtelijke kringen algemeen. BOERDERIJBRAND Gistermiddag omstreeks vier uur is brand ontstaan in de schuur van den landbouwer S. R. Mellema te B e e r t a. Het vuur greep snel om zich heen en korten tijd later sloegen de vlammen over naar de boerderij. Schuur en boerderij brandden geheel af. Een deel van de oogst van het vorig jaar, dat in de schuur was opgeslagen, werd door het vuur verteerd. De oorzaak van den brand is on bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. RADIO-MONTEUR RADIO-TECHNIEK Grata Kuip fcq .ollieiUUp. Vraag zonder verplichting inlichting*» bij AS.S.O. Ni*uw* Plein 31. Arnh*tn

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1