Wat innige samenwerking vermag MAANDAG 28 JUNI 1937 DERDE BLAD PAG. 10 In elk gezin een dagblad, hetwelk een echt Christelijk-nationaal karakter draagt. Voor dezen eisch gaan de oogen steeds meer open. Indien uw woonplaats dit medebrengt, wekken wij U op, indien gij nog geen abonné zijt, U te abonneeren op één der volgende samenwerkende Christelijke Dagbladen De Rotterdammer Bureau: Goudschesingel 105, Rotterdam Dordtsch Dagblad Bureau: Voorstraat 166, Dordrecht Nieuwe Haagsche Courant Bur.Torenstr. 27. Den Haag Nieuwe Leidsche Courant Bureau Breestraat 123, Leiden Nieuwe Utrechtsche Courant BureauDrift 13. Utrecht Meest volledige inhoud. Berekend op de samenstelling van het gezin in al zijn geledingen. Fraai, leerzaam en onderhoudend ZONDAGSBLAD. HET PAKKEND SLOT: DE PRIJSUIT REIKING! De heer H. Diemer, directeur van De Rotterdammer, overhandigt de Burge meester van Barenbeker voor de tweede maal aan luit. H. P. Arends van het detachement Mariniers. Op het spreekge stoelte naast den heer Diemer de heer P. C. Versloot, die namens de jury de prijzen bekend maakte. Naast luit. Arends de commandant van het concurreerende detachement van het 22e Reg. Infanterie uit Ede, luit. W. F. v, d. Steen. on kwamen stappen. Een enkele maal. b.v. toen de Mariniers onder het oor van hun commandant luit.-kol. F. Lugt binnenkwa men, moest de machine het bepaald voor den mensch afleggen. Jammer, erg jammer, dat de tijd zoo kort was.of lac het aan ons, dat de tijd om vloog op Ypenburg en we na nog een paar van aie opgewekte marschen. die „Scdi" tus- schen de verschillende nummers doorblies, weer moesten opstappen? Hoe dan ook: „Ypenburg" zullen we ook bij volgende marschen niet graag op het programma missen. jYaast de bewondering voor de stille schoonheid van Raaphorst kwam enthousiasme voor de beheerschte techniek, die op dit mooie vliegveld* triomfen vierde. Naar Delft Kort was de rust, die vele „hoofdmar- schers" op i'penburg konden nemen, maar de mecsten hadden toch bij het Huis ten Bosch of elders reeds gepauzeerd en trokken welgemoed achter de muziek weer op Delft het einddoel van de reis af. Tóch nog 'n tippelals men er al zoo n 35 K M. heeft op zitten. Er waren er, die de tanden op elkaar moesten klemmen, die moesten dóórzetten. Er waren er ook zooals een bijna 70-jarig?, die zeide: „Dat endje? Dat maakt mij niet moe hoor!" en voor hen ging het mis schien nog niet snel genoeg, deze tocht ach ter de muziek. Toch zouden we dat entree van Delft van de feestelijke overwinnaars niet willen ver zuimen. Er zat iets in van de sfeer, die men op den vierden dag in Nijmegen heeft. Ook hier: de hagen van toeschouwers langs den weg, sommige met de medaille van den eersten Rottcrdammer-marsch op de borst, die de loopers bij hun terugkomst met be wondering gadesloegen, ook hier de feeste lijke „afhaal-muziek", die er dan toch maar bij heel velen den moed in hield, ook hier officieele belangstelling, want Burgemeester Van Baren was belangstellend toeschouwer, ook hier eindelijk: de open poort, wel niet van de kazerne, maar van de Doelen, die de honderden gastvrij ontving. De prijsuitreiking Weer schalden de trompetten en de mu ziek was er nu nog bij. Feestelijk was de begroeting der loopers en feestelijk was ook het gelukwenschen over en weer. Het start bureau was op post en in een minimum van tijd was ieder trotsch getooid met de prach tige Rotterdammer-Marsch-medaille, een juweeltje in z'n dof zilveren uitvoering met et wit-zwart-witte lint. De groepsleiders laten den keurlgen wan delaar op voetstuk zien, die hun vereenigmg fijn behaald heeft door zonder uitvallers weer binnen te komen en dan is al heel snel het oogenblik van de prijsuitreiking ge- Komen. Allereerst als de hoofdmarschers nog niet allen zijn binnengekomen voor de kleintjes". Wat een gejubel stijgt er op als mevr. van de Hooff te midden vain haar meisjes terugkomt met den beker, die zR nu de tweede maal mee naar Gorcum neemt. Een rondedans door den tuin is gauw ge- ensceneerd en ook de andere groepen leven hartelijk met dit succes, dat door „Juliana >o overtuigend is behaald, mee. Maar dan komen tie grooten en dat gaat natuurlijk met „speeches". Voorzitter Van Heusden komt voor de microfoon en wenscht alle deelnemers ge luk met het behaalde resultaat. Zonder om wegen en tierlantijntjes erkent de Excelsior- voorzitter. dat hij op Raaphbrst het sein „inkorten" gaf en op zijn „het zal volgend jaar niet meer gebeuren" volgt een oprecht applaus. F.n dan komen de verdiende pluimen: aan het Roode Kruis (afd. Delft), aan de jury, aan de oirectie van De Rotterdammer ook, die bovendien wordt gelukgewenscht met het 'prachtige resultaat van dezen tweeden Marsch, die onder haar auspiciën wordt ge houden en telkens klatert het applaus op. De heer H. Diemer beklimt nu de radio-katheder en begint zijn vreug de uit te spreken over den geslaag den Tweeden Rotterdammer-Marsch. Het aantal deelnemers heeft alle verwachtingen overtroffen. Was er in 1936 een getal van 1550, thans liepen mee 2231. waarvan 652 behoorden tot de jeugdafdeeling en 1579 tot de groepen der burgers en militairen. Bij deze mededeeling ging er een enthousiast gejubel op. Het weer was schitterend, en de heer Diemer hoopte, dat zooals op Oranjefees ten bijna altijd de Oranjezon zich laat zien, de Rotterdammer-marschen steeds gezegend mogen zijn met Rotterdammer- marsch-weer. Dank werd gebracht aan H. M. de Koningin voor het openstellen van Raaphorst Hulde wordt gebracht aan het kranige Excelsior met zijn be stuur hetwelk bergen werk heeft ver zet Zonder iemand uit te sluiten, noemt spreker de hceren C. J. van Heusden en D. de Zwart Jr. Zelfs hun huizen stonden dagen lang open voor alles der organisatie. De heer Diemer biedt als een klein blijk van waardeering den vrouwen dezer beiden 'n bloemstuk aan. Verder herdacht spreker met groote waardeering de hulp van zoovelen; het Eere-Comité; de hoofdleiders; de jury-leden, mannen van gedegen vakkennis; het Roode Kruis en niet minder de leiders der afzonderlijke groepen. Wandelen is prachtig, doch zonder leiding komt er de klad in. De leiders, die maandenlang de training voor hun rekening namen met geduld, liefde, tact en volharding, vervullen een onmisbare taak bij de wandelsport. Nu gaan wij met moed den volgenden marsch tegemoet. De 2 op de medaille moet 3, straks 5 worden, en, mogen wij het beleven, dan zullen wij verder zien. Ten slotte wenscht de heer Diemer allen een goede thuiskomst toe vol prettige herinneringen, en Tot Weerziens. Namens de jury komt dan de heer P. C. Versloot op het „schavot", wat in dit geval een heel aangename bezigheid is, om- rlat het gejubel niet van de lucht is. Mili- tairement spreekt de heer Versloot de beide „concurrenten", luit. Arends van de Mari niers en luit v. d. Steen van het 22ste R. I. toe en wijst op het geringe puntenverschil tusschen zee- en landmacht. Als de leiders der burgergroepen naar voren worden geroepen, is dat al reden om rondedansen te houden. Het kranige Wan- rlfllust uit Rotterdam, het sympathieke „On der Ons" en de Schicdamsche politie, ze worden alle als in wedijver toegejuicht. Ieder- begrijpt: bij een deelname van 82 groepen kunnen slechts enkele den vaak feilen puntenstrljd winnen. Dat van de prijs winnaars van vorig jaar alleen „Rotterdam- Zuid" zich ln de burgerafdeeling wist te handhaven, behoeft bij den drang van zoo vele goede wandelclubs om in dit tournooi te zegevieren, niet te verwonderen. Ook de Mariniers kwamen ditmaal nog iaar net met de hakken over de sloot dat kan de teleurgestelden wel iets zeggen. Teleurgestelden? Maar neen, van teleur- steling is ons te midden van de feestelijk gestemde menigte niets gebleken. Men had weer een prachtigen tocht geloo pen, men had z'n medaille, die voor ieder looper van 16 tot en boven 66 jaar gelijk en men nam zich voor daar volgend jaar het cijfer 3 of 2 op te behalen. Weer liep het Rot»"rdammer-Wandelfeesf ten einde, maar we scheidden ook nu niet het oude Wilhelmus, krachtig gezongen ook zonder muziek had weerklonken en een driewerf „hoera" op ons vorstenhuis was uitgebracht. Toen stroomde Delft weer leeg DE 82 GROEPEN MET DE DOOR HEN BEHAALDE PUNTEN Hoofdmarsch (Burgergroepen) 1 Excelsior, Delft, 23 ip. 2 Krac.ht en Vlugheid, Rotterdam, 21 p. 3 D.O.S., Naaldwijk, 20 p. 4 D O.K., Schiedam, 19 p. 5 Die Haghe, Den Haag, 19 p. 6 Hercules. Scheveningen, 19 p. 8 Oranjegiarde, Schiedam, 19 p. 9 Rijswijksche Vierdaagsche, 21 ip. 11 Marnix Gymnasium, Rotterdam, 20 p. 12 Wandellust, Rotterdam, 23 p. 13 Oranjegarde, Zoetermeer, 18 p. 14 „Onder Ons", Den Haag, 22 p. 15 C..J.V. „T.O.N.E.G.". Delfshaven, 19 p. 16 Sportver. Rodeo, Rotterdam, 15 p. 18 C.K.V. „Vitesse", Voorschoten, 20 p. 19 Princevlag, Dordrecht. 21 p. 20 Wandelver. S.O.S., Scheveningen, 19 p. 21 Oranjegarde, Maassluis, 20 p. 22 C.W.S., Schiedam. 18 p. 24 Oranjegarde, Alphcn a<- d. Rijn, 18 p. 25 Damesvendel, Rotterd. Burgerw., 20 p. 26 Sportver. N.A.C., Den Haag, 18 p. 27 C.J.M.V., „Liefde en Vrede", Vlaardingen 18 p. 28 Oranjegarde Vendel I, Rotterdam, 19 p. 29 De Jonge Garde, Rotterdam-Zuid. 20 p. 30 Chr. Wandelclub R'dam-Zuid, 22 >p. 31 Princevlag, Leiden, 21 p. 33 Oranjegarde, Leiden, 19 p. 35 Oranjegarde, Gorinchem, 21 p. C.K.V. „Vitesse". Barendrccht, 14 p. 38 De Pijpers, Vlaardingen, 21 p. 39 Jeugddienstkoor ..Licht in lijden". Rot terdam, 20 ip. 40 Oranjegarde, Vlaardingen, 17 p. 41 O.G. Heldringschool, Den Haag, 20 p. S.V. Thomsens Havenbedrijf, Rotterdam 21 p. 43 S.V. Landsdrukkerij, Den Haag. 19 p. i Onder weg kon men niet verdwalen. De jeugdige Excelsior-gidsen wezen immers den weg! individueelen zijn nu sterk naar voren ge komen. Bij de Roode Kruispost heeft men em mers drinkwater gereed gezet en haastig wordt een slok genomen en dan gaat het weer voort om de hoofdmacht voor te blijven Op den Vlietweg hebben de troepen een rustige gelegenheid gekregen om hun „leng te" te krijgen. Ieder marcheert nu in eigen tempo, zon der door anderen te worden gehinderd. Vrooliik trekt men od Leidschendam aan en het marschlied weergalmt luide en doet de omwonenden naar buiten snellen om 't vroolijko gezelschap te begroeten. De hoofdleider, in wiens gezelschap we verkeeron. wil echter weer voort, zoodat we op Raaphorst aan trekken „We moeten zelf het voorbeeld geven door de loopers zoo weinig mogelijk te hin deren" zeat de heor W ij d e v e 1 d en nu men hier zoo rustig kan loopen moeten we ook niet met onze auto storen. Snel passeeren we de Veursche weg, om vlak bij Raaphorst weer halt te houden. Rust even uit" Ieder rpgelmatig weggebruiker van het wegvak Voorschoten-Veur kent ,,'t eilandje Het eilandje i s een eilandje, maar het is méér. Er staat een „ververschingssalon op, die thans blijkens een groot bord is gepromo veerd tot een „aanbevolen halte", bovendien tot Roode Kruispost. Dit heeft op de leiding van het verver- schingsbedrijf een diepe indruk gemaakt Als regel biedt de salon buiten hot Rus sisch biljart, dat het bijna geheel vult. plaats aan tien of twaalf bezoekers. Nu is de exploitatiekoorts over het eilandje go lcomen. De eigenaar troont er in een witte jas en de moeder van den eigenaar in een witte jas en alle zusters van den eigenaar in een witte jas en het Russisch biljart staat buiten in een witte jas Elke centimeter van het Eilandje is in exploitatie gekomen. Het opschrift „Rust even uitis overge- spiikerd met een bord „snelbuffet' en heele eskadrons Chocomel, grape-fruit en lnno- nadef'esschen staan in gelid om de storm aanval der dorstigen te weerstaan. Wi« openen het snelbuffet. wat de moe der van den eigenaar een bebloede duim bezorgt, we vertellen het vermoedelijk aan tal deelnemers, wat den eigenaar aanlei ding zeeft er een weiland bij te liurcn. Deze man is een zakenman:, hij ziet zn kans en néémt hem. \vii ovomvpi trpkken naar Raaphorst* te rekenen mot net feit, dat een bestelde extra irein n--g voor een te voren afgespro ken tiid van veilrek «-tor.d genoteerd. De inkorting had tot gevolg, dat sommige loopers, die vóór waren toch bepaalde groe pen weer moesten inhalen. Verreweg de meesten hebben als echte sportlui deze klei ne teleurstelling overwonnen. Het ging er ten slotte niet om wie het eerste aan kwam en juist voor de geroutineerde loopers, die zij waren, was het de moeite waard ge weest door het mooiste deel van Raaphorst te wandelen. Langs den Leidschcn Weg heeft menige groep een korte rust gehouden. Spoedig was men echter weer op pad en luid zirgind werd op het Huis ten Bosch a.in getrokken, waarbij de dappersten de verleiding van de zitjes vlak bij de viaduct zeifa wisten te weerstaan. Bij het Huis ten Bosch, waar een con trolepost was, kon men zich dank zij de bereidwilligheid van de intendance heerlijk verfrisschen, een gelegenheid, waarvan menigeen dankbaar gebruik maakte, want de laatste loodjes gingen nu komen. Gelukkig was daar weer het Roode Kruis, onder leiding van Dr. de Vries, altijd bereid om te helpen, om een onwillige blaar te temmen of Nervenschmertz met opwekken de middelen te overwinnen. Slechts een paar „patiënten" behoefden te worden vastge houden, jongelui, die te veel hooi op hun vork hadden genomen. Ypenburg „Ypenburg"wat is dat voor ons allen een verrassing geworden. Daar was dan allereerst de genoeglijke stemming van het vliegveld zelf, een vlieg veld, waar de sportieve sfeer hoogtij viert en waar de luchtreuzen nog niet z.oo den baas spelen als b.v. op Schiphol en Waal haven. En dan kwam er dezen middag toch nog bij die eigendommelijke sfeer van den marsch. We kwamen er juist tijdig genoeg om nog een groot deel van de jeugdmarsch- groepen te zien binnenkomen, waar hoofd leider Bosch ze al stond op te wachten. En was dat binnenkomen der „kleintjes" niet alleraardigst? Dapper trekken de jeugdige Gardisten uit Schiedam er op uit, gevolgd door W. W. W. uit Den Haag 44 S.V. De Lier, De Lier, 18 p. 45 Oranjegarde Vendel II, Rotterdam, 18 p. 46 C.G.V. „D.I.O.", Den Haag, 18 ip. 48 B.V.L., Overschie, 17 p. 49 Oranjegarde, Waddinxveen, 19 p. 51 Tamboers- en Pijperskorps „Harmonie", Schiedam, 19 j). 54 Oranjegarde, Delft, 17 p. 55 S.V. „Robaver", Rotterdam, 16 ip. 57 Oranje-Wit, Dordrecht, 21 p. 59 Feyenoord, Rotterdam, 16 p. Hoofdmarsch (Militaire en. militair geüni formeerde groepen) 7 Mariniers, Rotterdam, 24 p. 10 Burgenvacht, Ocgstgecst, 18 p. 17 Dordtsche Burgerwacht, Dordrecht, 17ip. 32 Burgerwacht, Alphen a. d. Rijn, 21 p. 34 Intendancetroepen, Leiden, 18 p. 36 Voorburgsche Vrijw. Burgerw., 20 p. 47 22ste Reg. Inf., Ede, 23 p. 50 Burgerwacht, Overschie, 19 ip. 52 Rotterd. Burgerwacht, IS p. 56 Burgenvacht Schiedam, 20 p. 58 Burgerwacht Delft, 20 p. Jeugdmarsch 1 Excelsior, Delft, 97 p. 2 Kracht en Vlugheid, Rotterdam. 113 p 3 D.O.K., Schiedam. 96 p. 4 Dejosta, Schiedam. 92 ip. 5 C.J.V. Bid en Werk, Schiebroek, S6 p 6 De Tippelaar, Delft, 94 p. 7 W.W.W., Delft, 105 p. 8 Oranjegarde, Schiedam, 97 p. 9 Wij Willen Wandelen, Den Haag. 95 s). 10 C.J.M.V. „Daniël", Den Haag, 97 p. 11 Chr. Padvindergroen „Albert Schweit zer",; Hillogersberg, 99 -p. - 12 Jongeren Jeugdver. „Rehoböth", Den Haag. 90 p. 13 Jong Holland, Don Haag, 88 p. 14 Oranjegarde Vendel I. Rotterdam, 112 p. 15 Jeugdclub, Den Haag-Zuid, 92 p. 16 Jongeméisjes-wandelvereen. „Juliana", Gorinchem. 130 p. 17 Chr. Wandelclub Rotterdam-Zuid, 96 p 18 Oranjegarde, Gorinchem, 111 p. 19 Dr A. Kuyperschool, Schiedam, 93 p. 20 Orainjegarde Vendel II, Rotterdam, 91 p. 21 Tamboer- en Pij.perscorps „Harmonie", Schiedam, 97 p. 22 S.D.O., Voorburg, 95 p. 23 Oranjegarde. Waddinxveen, 95 p. 24 Padv. Vereen., Rotterdam, 101 p. 25 Quick, Delft, 102 p. DE PRIJSWINNAARS HOOFDMARSCH (Burgergroepen) lste prijs Dagblad De Rotterdammer-beker en medaille: „Wandellust"Rotterdam, met 23 punten. (Buiten mededinging: „Excelsior"*t Delft, eveneens met 23 p.). 2de prijs „Rotterdam-Zuid", Rotterdam, met 22 punten. 3de prijs Chr. Wandelsportvereen. „Onder Ons'\ 's-Gravenhage, met 22 p. Extra-prijs voor de grootste groep Oranjegarde Vendel II, Rotterdam. Extra-prijs voor het mooiste clubcostuunf „Onder Ons", 's-Gravenhage, HOOFDMARSCH (Militairen en militair uitgeruste groepen) lste prijs (Burgemeester Van Barenbeker): Detachement Mariniers, Rotterdam, mefl 24 p. 2 de prijs 22ste Reg. Infanterie, Ede, met 23 pj 3de prijs Schiedamsche Politie, met 22 p. Eereprijs voor de beste militaire groep (Zilveren medaille van den Commandant van het Veldleger): Corps Mariniers, Rotterdam. Extra-prijs voor de verstkomende groep 22ste Regiment Infanterie, Ede. Extra-prijs voor de grootste militair geuniformde groep Rotterdamsche Burgerwacht, TEUGDMARSCH lste prijs Excelsior-beker Juliana, Gorinchem, met 130 p, 2de prijs Kracht en Vlugheid. Rotterdam, met 113 p. 3de prijs Oranjegarde Vendel I, Rotterdam, met 112 p. Extra-prijs voor de grootste jeugdgroep Kracht en Vlugheid, Rotterdam Extra-prijs voor de grootste schoolgroep Dr A. Kuyperschool, Schiedam Op Raaphorst KORFBAL Groote gastvrijheid werd den wandelaars op Raaphorst betoond. Bij de houtvesterij wordt een koele dronk aangeboden DE C.K.B.-COMPETITIE Uitslagen van Zaterdag 26 Juni Zuld-Hollnnd-Zuld. Klasse I: Or. Wit— Thor 3—1, ZKCHollandia 4—4 Klasse libHollandia 2—DIO 1—10 Klasse lila: Snel 3—ZKC 2 0—2, Of. Wit 4—Or. Wit 3 1-0- Utrecht: DVVDal to 2—3; Desto—DVS 13—7, Gelderland: SSSOr. Blauw 6—2; Animo DKOD (22 Juni), 0—4; SSS 2—Animo 3 (23 Juni) 54< Bij de Horstlaan staat een tuinmans woning. Een oude trekbel, uit de zeventiende eeuw geeft alle blijken weinig te worden gebruikt en inderdaad: deze bel kan er over drie eeuwen nóg goed bij hangen, want de Horst laan is als behoorende tot het Koninklijk Domeingoed voor onbevoegden niet toegang- keliik; de bel wordt dus weinig gebruikt. Wie de schoonheden van Raaphorst wil bewonderen en op Woensdagmiddag is daartoe in den zomer ten gunste van het weduwen- en weezenfonds van het Konink lijk huispersoneel gelegenheid moet zich vervoegen bij de hoofdingang aan den Leidschen Weg. Zaterdagmiddag gingen echter deuren en hekken open, die anders gesloten blijven. Dank zij de speciale permissie van H.M. de Koningin konden de deelnemers aan de Rotterdammer-Marsch de schoonheden van Raaphorst op geheel eenige wijze bewonde ren. Bij den ingang stonden, behalve de Rijksveldwacht, de houtvesters en jagers van het domein, in hun keurige groene livrei en de hoed met ovanjekokarde en voeren ons al op te wachten. Welk een landschappelijk schoon hebben de wandelaars op hun tocht door het Koninklijk landgoed te genieten gekregen. Na het eerste gedeelte van de Horstlaan, toen de drievoudig bewaakte spoorweg-over gang was gepasseerd, begon het pas goed. Daar was eerst het statige Huis ter Horst koel en voornaam, dat de aandacht trok. Het geel-roode wapen met de Romeinsche cijfers MDCCI, voorkomende op de stallen, was een aanwijzing uit welken tijd waar schijnlijk ook de tegenwoordige behuizing van Ter Horst zal stammen. Door prachtige bosschages we hadden onze auto al lang weggestuurd wandelden we verder en werden telkens weer verrast door nieuwe verrassende beelden. Hier was het een oude boschwachters- woning met rieten dak, verdroomd in de stilte van de hooge beuken, daar een frissche waterpartij, die onze aandacht trok. Het gezicht dat men van den Serin- genberg op het omringende landschap heeft is werkelijk uniek. En nu werd bovendien dit prachtice park met z'n slingerende wegen nog ge stoffeerd door de kleurenweelde der wandelaars. Luid zingend trokken de kleurige groepen daar in de diepte voorbij. Het waren de beste wandelaars, die het er graag voor over zullen hebben gehad iets meer dan 35 K.M. te loopen om dit prachtige natuurschoon niet te missen. Jammer genoeg bleek de tijd te gaan dringen, zoodat voor enkele honderden loopers de route moest worden omgelegd. Dat was niet prettig, maar de leiding had Opletten!daar komt een trein aan! Daar had je het dappere groepje van de C.J.M.V. Daniël uit Den Haag; de blauwer- tjes van RotterdamZuid met den heer De Greef aan het hoofd; de Dr. Kuyperschool uit Schiedam met meester v. d Berg; de schier eindelooze stoet K.V.'ertjes met hun blauwe rokjes en zwarte broekjes en einde lijk de kanaries uit Gorkutn, de triomfante lijke winnaars van het jeugdtournooi. Toen d i e pittig en onvermoeid het veld op kwamen stappen, toen klaterde het applaus aan alle kanten op, wat dat waren toch maar de favorieten! Het was druk geworden op de deelnemers tribune, maar ook bij het restaurant waren steeds meerderen neergestreken om van het aanlokkelijk schouwspel te gênieten, waar onder we ook verschillende leden van het eere-comité opmerkten. Er viel véél te genieten. Daar waren allereerst de zweefvliegers met Hoekstra aan het hoofd, die vooral de jeugdige bezoekers in extase brachten door hun sierlijke zwenkingen en het geruisch- loos neerstrijken van hun vogelveder-lichte toestellen. Doch daar gingen ronkend en razend Schmidt Cranz en Asjes de lucht in en de den de verzamelde menigte de griebels over de grabbels gaan met hun acrobatische, maar volmaakt beheerschte loopings en rol len, met hun duiken tot op eenige meters boven het vliegveld, straks met hun krijger tje spelen met luchtballonnetjes en al die attracties, die men alleen op een vliegfeest kan bewonderen. Men wist waarlijk niet, waar men z'n aan dacht nu het eerst aan moest geven: aan rle ridders van het luchtruim of aan de dappere wandelaars van de hoofdgroepen, die nu tusschen de machines door het veld

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6