Jliruiur jTriitórijf (üourant BLUM TREEDT AF Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 6116 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 MAANDAG 21 JUNI 1937 18e Jaargang Sbberfentirpriprn: Van 1 tot 5 regels U7»/» Elke regel meer 0.22'f» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 EJke regel meer<U5 Voor Tiet bevragen aas 'I bureau V wordt berekend 0.10 Zij, die zich thans op ons blad abonneerm, ontvangen de tot 1 Jidi ver schijnende nummers gratis Dr H. COLIJN 68 JAAR Morgen hoopt de Minister-president, Dr. (tl. Colijn, zijn 68ste verjaardag te vieren. jGode zij danlc, niet als een vermoeide grijsaard, maar in schier ongebroken kracht nog volkomen in staat om de zware regee- iringslast in crisistijd te dragen; te zwaarder nu het met de kabinetsformatie op dit oogenblik niet verloopt, zooals hij gewenscht ihad. Wat de jarige op zijn verlanglijstje (had staan, zal hij waarschijnlijk niet ont vangen. Echter, dit zal hem niet weerhouden, zijn God, die hem zoo wonderlijk geleid heeft tot nu toe, ootmoedig voor veel zegen en genade .te danken en in dat dankgebed is het Chris tenvolk in Nederland één met hem. Wij zeggen niet, dat zonder dezen man Nederland geen toekomst heeft, "want God kent geen onmisbare menschen; we zeg gen wel dat God Colijn tot een zegen voor qns land gesteld heeft. Daarom danken wij voor dit rijke bezit, maar bidden wij den jarige ook Gods goede gunst en genade toe; moge het zijn nog ge durende een lange rij van jaren. Wees ge zegend en wees een zegen; die bede klimt .uit vele harten voor hem op. En God verhoore dit gebed, opdat het Koninklijk gezag in Dr. Colijn nog lange tijd een krachtig verdediger en ons volk een U'ijs regeerder moge hebben. DE KABINETSFORMATIE Conferenties met Mr. Goseling cn Jhr. de Graeff Dr. H. Colijn heeft Zaterdag weder een langdurig onderhoud gehad met Mr. Goseling, den leider v?m de R.K. Kamer fractie. Ook Minister de Graeff werd door h©m voor een onderhoud ontvan gen. Naar verluidt zou Dr. Colijn ook een onderhoud hebben gehad met ir. J. Blaokstone, oud-directeur van Burger lijke Openbare Werken in Ned.-Indië, wien de Waterstaatsportefeuille zou zijn aangeboden. Laatstgenoemde zou zich echter niet bereid hebben verklaard tot het nieuw te vormen kabinet toe te treden. Burgemeester F. J. van Campen t Tengevolge van motorongeval overleden Burgemeester F. J. van Campen van Grauw en Langendam (Zeeuwsch-Vlaanderen), kwam Zondag middag uit de Dreef per motorfiets van zijn hofstede gereden, toen op den weg uit het dorp een auto naderde, bestuurd door den taxi-chauffeur Fr. W. uit Hulst Daar langs de Dreef een Haag staat, konden beiden elkander eerst zien, toen de burgemeester zich op den weg in de richting van de naderende auto bevond. De chauffeur trachtte toen nog uit alle macht te remmen om een aanrijding te voorkomen en week naar rechts uit doch kon niet verhinderen, dat de motorrijder door den linkervoor- kant van zijn auto werd gegrepen. De burgemeester kwam in een sloot terecht waar hij met een verbrijzeld been en een zware hoofdwonde werd opgenomen. In bewusteloozen toestand werid hij naar het R.K. liefdehuis te Hulst overgebracht alwaar hij in den afgeloopen nacht aan de bekomen ver wonding is overleden. DE MASSA-VERGIFTIGING IN N00RD-K0EL0NPR0G0 Thans reeds 23 dooden Oorzaak nog onbekend SEMARANG, 19 Juni. Het aantal dooden 'ten gevolge van de vergiftiging in de af- deeling Koel onp rogo, nabij Jogja karta, is thans gestegen tot 23, terwijl twee nieuwe ziektegevallen zijn gemeld. De verrichte sectie heeft geen resultaten opgeleverd, zoodat deelen van de lijken i Bandoeng zijn gezonden voor nader onder zoek. Zoolang de oorzaak onbekend is, kun nen geen bijzondere maatregelen worden genomen. Het parket van Semarang neemt aan het onderzoek deel. Dr G r o n g g r ij p heeft in een com muniqué medegedeeld, dat de oorzaak nog niet bekend is. Het meest wordt aan voed selvergiftiging gedacht, doch, hoe\v>l mis daad niet als voor de hand liggend wordt beschouwd, is zekerheidshalve ook de justi tie gewaarschuwd. Voeaselresten enz. zijn naar het Bandoengsche chemische labora torium opgezonden. Een besmetelijke ziekte moet uitgesloten geacht worden, aangezien er geen koorts is opgetreden. DS P. A. E. SILLEVIS SMITT VERONGELUKT Door een auto aangereden en ernstig gewond Een tragisch verscheiden Zondagmorgen is op den Wagen weg te Haarlem een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan Ds. P. A. Sillevis Smitt, predikant van de Gereformeerde Kerk in Her steld Verband te Haarlem, het leven heeft gekost. Ds. Sillevis Smitt fietste met zijn echtgenoote geheel rechts van den weg. Zijn zesjarig zoontje zat achter bij hem op den bagagedrager. De predi kant was op weg naar het gebouw van het Blauwe Kruis, waar hij een kerkdienst zou leiden. Ter hoogte van het Westerhoutpark reed hen een auto achterop, ge stuurd door een 23-jarigen garage houder uit IJmuiden. Deze week niet voldoende naar links uit en reed den predikant aan, waardoor deze met het hoofd op den trottoirband terecht kwam. Met een schedelfractuur is het slachtoffer naar net Diaconessen- huis overgebracht, waar hü een half uur na aankomst overleed. De politie heeft de auto in be slag genomen en tegen den garage houder proces-verbaal opgemaakt. Deze verklaarde dat hij des nachts eenige personen van IJmuiden naar Rotterdam had gebracht en geen gelegenheid had gehad te slapen. Het staat dan ook vrijwel vast, dat het ongeluk aan overver moeidheid van den bestuurder te wijten is. Het zoo plotseling verscheiden van den in Haarlem en omgeving zeer geliefden predikant is door zijn gemeente met groo- te ontroering vernomen. In het kerkgebouw .achtten uiteraard de talrijke aanwezigen vergeefs op de komst van den voorganger. Toen men vernam, dat hem een ernstig ongeluk was overkomen, heeft de oudste ouderling, de heer Lame ris, het samen zijn. geopendNa in gebed te zijn voorge gaan, las hij voor hetgeen Ds. Sillevis Smitt tot zijn gemeente had willen zeg gen Toen om kwart over elf het bericht bin nenkwam, dat Ds. Sillevis Smitt in het ziekenhuis tengevolge van zijn verwon dingen was overdeden, was de verslagen heid zeer groot. Diep onder den indruk ging de gemeente huiswaarts. Ook de avonddienst, waarin de over ledene een voorbereidingspredicatie voor het Heilig Avondmaal zou houden, kon uiteraard niet doorgaan. Wel kwam de ge meente in een korte samenkomst bijeen, waarin wederom de oudste ouderling, de heer Lameris de leiding had. Deze her dacht. in korte, ontroerende bewoordingen het vèrsoheiden van den zoo beminden pre dikant cn deed de bijeenkomst hetzelfde verloop hebben, als Ds. Sillevis Smitt zich dat had ingedacht. Gelezen werd o.a. Matth. 6 en Zondag 7 van den Heidelber- per Catechismus, waarover de overledene een predikatie zou houden. Vermoedelijk a.s. Woensdagavond of Donderdagmorgen een rouwdienst worden gehouden, waarin de overledene, die een gezin met drie jeugdige kinderen achter laat, zal worden herdacht Herdenking te Leiden Gisteren werd in den dienst in de Geref. Kerk (H. V.) te Leiden, het plotselinge sterven herdacht van haar vroegeren con sulent Ds. Sillevis Smitt, uit Haarlem. Voorganger was Dr. Ubbink, van Zeven hoven, die aanving de gemeente mede te deelen den zwaren slag, welke deze kleine kerkengroep heeft getroffen. Daarna las spr. Ps 90 en koos zijn tekstwoorden uit Ps. 103 1419. Tegenover Mozes, die den dood zag als een gaan door den toorn en verbolgenheid van God, stelt de Psalmist de geweldige goedertierendheia des Heeren over degenen, die Hem vree zen. Dat goddelijke zaad in hen kan niet zondigen en sterft niet God zendt zijn engelen om hen te beveiligen, maar ook om hen thuis te halen. Aan het einde van dezen rouwdienst zong de gemeente Gezang 266: „Dichter mijn God bij U." Ds. Sillevis Smitt zou gistermiddag te N o o r d w ij k het Heilige Avondmaal be dienen. Deze godsdienstoefening kon niet doorgaan. Het zoo onverwacht verscheiden van den predikant werd ook hier met groo- te ontroering vernomen. PRINSES ARMGARD TE SOESTDIJK Op het paleis S o e s t d ij k logeert thans Prinses Armgard, moeder van Z.D.H. Prins Bernhard. Zij arriveerde gistermiddag om streeks vijf uur per auto en werd ontvan gen door Prinses Juliana. Prins Bernhard was op dat oogenblik niet thuis. Men deelt ons mede, dat Prinses Arm gard tot na den verjaardag van Prins Bernhard op het paleis Soestdijk blijft lo- geeren. Zondagmorgen is mej. P. C. van Cuyck— Van de Ven, moeder van twee kinderen, op den Bestschenweg te Oirschot achter haar woonhuis in een regenput gevallen en met het hoofd op den bodem terecht geko men. In de put stond ongeveer 70 c.m. re genwater. Toen men de vrouw vond was zij reeds verdronken. Na tweemaal door den Senaat te zijn verslagen Een compromisvoorstel baatte niet Chautemps nieuw formateur Blum heeft hedennacht om 2.25 uur besloten het ontslag der Fransche regeering aan den President der Republiek aan te bieden. Blum legde daarop de volgende verklaring af: „Wij doen op allen, die gegroepeerd waren in het volksfront een zeer dringend beroep volledig hun kalmte en koel bloedigheid te bewaren. Wij vragen aan al onze vrienden in geheel Frankrijk ons te begrijpen en ons dit nieuwe bewijs van vertrouwen te willen geven." Vergadering van den Senaat De Senaat heeft Zaterdagmiddag de fi- nancieele volmachten voor de regeering be sproken. De rapporteur, Gardey, zette het ontwerp, dat door de financieele com missie van den senaat is opgesteld, uiteen. Het is zeker noodzakelijk den financieelen toestand te herstellen, doch dit moet ge schieden overeenkomstig de economische en sociale structuur van het land. Daarom heeft de commissie de tekst van het ont werp gewijzigd. Na de rede van Gardey beklom de minis ter van financiën. Vincent A u r i 01, het spreekgestoelte. Hij zette uiteen, dat de re geering het land weer financieel en econo misch gezond wil maken. De regeering vraagt volmachten om maatregelen te ne men tegen de kapitaalvluchL De tekst welke door de commissie is opgesteld, geeft de regeering een gebonden vrijheid en de minister vraagt waartoe het dienstig is een strijd aan te gaan, welke men van te voren verloren weet aangezien de vrijheid van handelen verboden is. De radicaal-socialist Perrier diendcf* vervolgens, ondersteund door een aantal leden van zijn fractie, een amendement in, strekkende tot het aannemen van de tekst, zooals deze door de kamer is opgesteld. Minister-president Leon Blum verzocht den senaat, hot amendement-Per- rier aan te nemen O.a. zeide hij, dat het volmachten- ontwerp een mo tie van wantrou wen is geworden. Het amendement Perrier stelt het weer op het plan waarop het hoort Vervolgens vroeg Leon Blum, of de senaat de kapi taal staking goedkeuren, ter wijl zij werksta kingen niet goed keurt. De voorzitter van de financieele commis sie, C a i 11 a u x, antwoordde den minister president Het is niet mogelijk, het land steeds weer offers te vragen, nadat het door den oorlog is verarmd. De schuld is ge stegen van 347 milliard tot 369 milliard en Gaillaux vroeg of dit zoo voort moest gaan. De rede van Caillaux werd door den senaat, behalve door uiterst links, luide toegejuicht Het amendement-Perrier werd doorop door den senaat in openbare stemming ver worpen met 188 tegen 72 stemmen. De regeering had niet de kwes tie van vertrouwen gesteld. Vervolgens nam de senaat met 238 tegen den 52 stemmen de tekst aan, zooals die door de financieele commissie is opgesteld. Financieele commissie van de Kamer LEON BLUM De financieele commissie van de Kamer beeft daarna met 26 tegen 16 stemmen bij twee onthoudingen het ontwerp der vol machten aan de regeering, zooals dit door de Kamer was goedgekeurd, aangenomen. De communisten, die de vorige keer zich van stemming onthielden, hebben thans voor het ontwerp gestemd. Bijeenkomst van de Kamer 's Avonds te tien uur is de Kamer dij een rrekomen. De regeering begon met een crediet van 200.000 francs te verzoeken voor de staats begrafenis van Gaston Doumergue. Dit cre diet werd toegestaan. Vervolgens verzocht de regeering onmid dellijk over te gaan tot de behandeling van het volmachtenontwerp, dat van den senaat was teruggekeerd. De rapporteur van de commissie deelde mede, dat de commisde besloten had de oude tekst weer aan te ne men. Hierna besteeg de afgevaardigde van de minderheid. Boucher, het spreekgestoelte. Hij wees op het aftreden van de financieeie deskundigen Baudoui-n en Rist. Hij vroeg, waarom de minister omtrent deze kwestie geen verklaring aflegde in de Kamer en stelde de prealabele kwestie. De Minister antwoordde, dat de regeering niet gehoorzaamt aan dreige menten. Boucher trok hierna de prea labele kwestie in en verklaarde, dat de regeering in gebreke bleef. De oud-minister van financiën P i e t r i zeide er niet aan te twijfelen of volmachten zijn in tegenstelling met het parlementaire regiem. Volmacht is de basis van elkp. Hi.- Tenslotte heeft de Kamer het volmach tenontwerp in tweede lezing met 346 stemmen tegen 248 aangenomen. De delegatie der Iinksche partijen, die gis terenmorgen in het Kamergebouw verga derd heeft, heeft een tekst opgesteld, welke een compromis beteekent Deze had de goed keuring der regeering. De tekst omvatte slechts één artikel, dat de regcering machtigt om gedurende de hui dige zitting bij decreet alle maatregelen te nemen, ter voorkoming en onderdrukking van manoeuvres tegen het crediet van dm staat, voor het op peil houden van den franc zonder gebruik te maken van controle op de wisselkoersen, voor het weder in orde brengen der staatsfinanciën en voor de be scherming van de spaarders. Van deze maatregelen zijn uitgesloten het opeischen van buitenlandsche effecten, ge dwongen consolideering, het scheppen van nieuwe functies en nationalisaties. De rationalisatie-decreten, moeten binnen drie maanden worden ingediend. De financieele staatscommissie heeft gis terenmiddag korten tijd vergaderd. De tekst, die de regeering aan de commis sie had voorgelegd, was die, welke 's mor gens door de delegatie der Iinksche par tijen was opgesteld. Deze tekst scheen voor de meeste commissieleden niet aanvaard baar te zijn. De communisten hadden geen enkel oe- zwaar tegen de door de delegatie der ink- sche partijen opgestelde compromis-tekst. De senaatscommissie voor financiën heeft met 12 stemmen tegen 5 en een zeker aantal blanco den tekst aangenomen, welke was voorgesteld door Abel Gardey, waaraan de beperkende maatregelen zijn toegevoegd, die door den senaat zijn aangenomen, evenals het vervallen van de decreten in twee maan den. Hervatte zitting van den senaat Bij de hervatte debatten in den senaat be gon Abel Gardey met zijn rapport uit te brengen over den nieuwen tekst, zooals die aoor de senaatscommissie voor financiën was voorgesteld. De commissie van finan ciën was van meening dat het haar plicht was de regeering te verzoeken haar een tekst voor te leggen die een overeenstem ming tusschen beide kamers tot stand kon brengen De commissie heeft geconstateerd, dat de tekst, die de regeering haar heeft voorgelegd op eenige punten beperkingen bevat, welke den senaat bevredigen, maar dat op andere punten deze tekst niet de waariborg geeft, die haar onmisbaar voorkomt. Als eerste spreker nam de minister van financiën. Vincent Auriol, vervolgens het woord. Hij verklaarde zich niet te kun nen neerleggen bij de tekst van de commis sie voor financiën, te minder, daar gisteren ernstige woorden geuit zijn. De regeering is er om den franc te verdedigen. Spr., wiens ontroering voor allen duidelijk is, besloot met de woorden „Ik heb mijn plioht gedaan. Ik heb er naar gestreefd een beroep te doen op internationale medewerking. Ik heb er de laatste dagen naar gestreefd, een plan voor de toekomst op te stellen tegenover het gevaar. Ik ben in den steek gelaten ir deze dagen onder netelige omstandigheden door mannen, die misschien hadden kun nen aarzelen". De voorzitter der vergadering, Jeanne- n e y, deelde mede, dat door Perrier c.s. een amendement is ingediend, strekkende tot het vervangen van den tekst der commissie door een nieuwen tekst. Perrier zette uit een om welke redenen hij den senaat vroeg, dezen tekst, die een schikking beteekent, en die door de republikeinsche meerderheid der kamer is goedgekeurd, te aanvaarden. De minister-predident. Leon B i u m zei daarop: „Ik vraag u dien tekst te aan vaarden. Ik zal tot u spreken als een poli ticus, die tot een politieke v rgadering het woord voert. Ik heb mij de gevoelens van den senaat jegens onze regeering niet ver heeld. Of men dit nu wil of niet wij zijn een regeering van het volksfront en de meer derheid van den senaat is niet Donulair" De tekst van de Senaatscommissie geeft noch vertrouwen, noch een volmacht. „Men heeft gezegd, dat wij een goede gelegenheid zoeken om te vallen. In tegendeel, wij zullen aan de regeering blijven. Ons ministerieel bestaan is van u afhankelijk. Maar als het onmogelijk zou worden, zou ik u vragen, wat dan morgen zou moeten geschieden", „Wij hebben in haar geheel een sociale wetgeving opgebouwd, die de menschelijke persoonlijkheid haar waardigheid hergeeft. Wij het de fransche koloniën uit de sleur gehaald. Wij hebben het begin van een financieel herstel mogelijk gemaakt. Wij wachten rustig het oordeel af van onze tijdgenooten". Na beantwoording door Caillaux ging de senaat over tot stemming. Met 168 tegen 96 stemmen werd het amen dement Perier verworpen en met 198 tegen 82 stemmen werd de tekst van de commissie voor de financiën aange nomen. Blum op het Elysee Om drie uur vannacht zijn Blum en zijn medewerkers op het Elysee aange komen, waar zij oogenhlikkelijk door Pre sident Lebrun werden ontvangen, wien zij het ontslag van het Kabinet aanboden. De president der republiek verzocht hun zich met de afwikkeling der loopende zaken te willen bezig houden. Chautemps belast met kabinetsvorming De President der Republiek, Albert Lebrun heeft Chautemps, den senator der democratische linkerzijde, belast met de vorming van een nieuwe re geering. Emille Chautemps heelt deze op dracht in beginsel aanvaard. S.S. „BENNEKOM" OP DE ROTSEN GELOOPEN Het schip maakte water Voorloopig geen gevaar Volgens berichten van United Press is het s.s. ,3ennekom" van de K.N.S.M. bij Buenaventura (Zuid-Amerika) op de rotsen geloopen, tengevolge waarvan het schip water maakte. Er ontstonden verschillende gaten in den romp. Men heeft de 43 passagiers met barkassen aan land gebracht. De „Ceres" van dezelfde maatschappij die in de buurt was, is naar Buenaventura ge varen om de „Bennekom" 20o noodig assis tentie te verleenen. Voorts zijn enkele ber gingsvaartuigen en een sleepboot uitgeva ren om te helpen. Er is geen reden voor ongerustheid. De „Bennekom" is een groote vrachtboot, schroefstoomboot, in 1917 gebouwd bij de Flensburger Schift'sbau Gesellschaft te Flensburg, met bruto inhoud van 5789 ton (netto 3289 ton). De iengte is 449 Eng. voet en de breedte 58 voet. Het schip heeft drie dekken. De bemanning is ongeveer 35 koppen sterk. Gezagvoerder is de heer J. Fooy. De ziekenfondsen in 1936 Een toeneming met 4.2 pet Volgens ©en onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek, waren op 1 Jan 1937 bij de 636 Ziekenfondsen, waarom trent gegevens konden worden verzameld. 3.557.114 personen aangesloten. Het aantal aangesloten personen nam over 1936 met 4.2 pet toe. Pluimveeteeltregeling Vereeniging van broederijen en pluimveefokbedrijven oefent critlek Op de vergadering van de vereeniging van broederijen en pluimveefokbedrijven in Nederlano werd voornamelijk gesproken over de teeltregeling in de pluimveehouderij Algemeen was men van oordeel, dat eei: regeling wel noodig was. doch met de ge troffen regeling was men allerminst inge Alleen op hechte grondslagen gebaseerde kt-nnis leidt tot verbetering van Uw positie. Volg onze degelijke, schriftelijke opleiding tot BOUWKUNDIG OPZICHTER GrcUi hulp bij tollictUtU Vraag zonder verplichting Inlichtingen bij AS.S.O, Nieuwe Plein 31, Arnhem VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Ds. P. A. E. Sillevis Smitt van Haar-? lem is gister door een auto aangereden en gedood. Het nieuwe program van actie van het Verbond van Prot.-Chr. Werkgevers. De vijftiende partij van de wedstrijd om het Wereldkampioenschap Dammen is met remise geëindigd. Jaarvergadering van de Bondsraad varf de Ned. Chr. BouwarbeidersboncL Het stoomschip „Bennekom" is In Z.* Amerika op de rotsen geloopen. Er isl voorloopig geen gevaar. De Fransche regeering is heden- nacht afgetreden. Chautemps is-, be-* last met de vorming van een nieuw kabinet. Bilbao is door de troepen van Franco bezet. De kruiser „Leipzig" zou een aanval van duikbooten te doorstaan hebben gehad. De Russische vliegers zijn in Amerika geland. ZUURVASTE VLOER, en WANDTEGELS VOOR CHEMISCHE FABRIEKEN I IN.V. Vereenigdo Nederlandsche Chamotte-Fabrieken GELDERMALSEN TeL 3 en 69 nomen. De praktijk wees uit, zoo werd uit talrijke voorbeelden aangetoond, dat de re geling volkomen foutief is. De pluimvee stapel wordt er niet door verbeterd, wat toch de bedoeling was, doch gaat er veeleer mee achteruit, De praktijk had gewaarschuwd, doch deze waarschuwing heeft men in de wind ge slagen. Verschillende bezwaren werden geuit en andere en beter werkende regelingen aange wezen. Met name werd gegispt het feit, dat ondanks de groote vraag naar kuikens, de gevraagde procentsgewijze vergunnings-ver- hooging geweigera werd, terwijl clandestien vele kuikens uitgebroed werden en uit Bel gië zeer groote aantallen hermen en kuikens ons land werden binnengesmokkeld. De politie te Haren (Gron.) heeft de hand weten te leggen op den dader van verschillende diefstallen en een inbraak, welke in de jaren 19351937 in de omgeving zijn gepleegd. Het vinden van een leeg spaarbusje, afkomstig van de Coöp. Boeren leenbank te Haren (Gron.) leidde tot een huiszoeking bij de familie N. te Noord- laren, aan wie dit busje was afgegeven. De 18-jarige inwonende zoon D. N. bleek dit busje te hebben geopend en den inhoud ten eig^n bate te hebben aangewend. Te vens bekende hij, dat hij een in dit perceel aanwezige electrische gramofoon het vorig jaar uit Meerwijk te Midlaren had ontvreemd. Toen hij nader aan den tand werd gevoeld gaf hij ook toe de dader te zijn van een ge- heele reeks diefstallen, nl. te Noordlaren, uit automaten te Glimmen, diefstal van een rijwiel te Haren, en van een fietslantaarn uit een garage te Haren. Tevens bekende hij de dader te zijn van een inbraak in een villa aan den Rijksstraatweg te Haren. De politie blijkt dus wel een goede vangsi te hebben gedaan. Eenigen tijd geleden heeft de jongeman terecht gestaan wegens dief stal van een auto te Assen. AMSTERDAM JAMBOREE - APPèL Op het IJsclubterrein zijn Zaterdagmiddag de padvinders van het district Amsterdam bijeengekomen voor een Jamboree-appèl. Ongeveer 2500 padvinders, behoorende tot onderscheidene groepen, defileerden om streeks 3 uur voor bestuursleden en leiders van de padvinderij. W'j ziagen onder hen generaal H. Behrens, Ds. W. J. M. Kalkman, en de heeren H. Martin en R. T. Lund van het internationale bureau der padvinders- wer eld - organ isa tie. Er was veel belangstelling bij het publiek op dezen padvindersmiddag. Met interesse volgde men de nummers van het program ma, zooals vlagbreken en het afleggen van de padvindersgelofte; 36 patrouille- en 4 troepkampen werden in een grooten cirkel op het groote grasveld ingericht. En binnen dezen cirkel demonstreerden de verkenners en voerden de welpen spelen uit. Met een inspectie en het strijken der vlag gen werd omstreeks 6 uur de geslaagde de monstratie besloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1